„Alleen geld kan haar leven nog redden..." 5 I Grappenmachine Wim Kan Soekarno zal zijn mond niet houden Werknemerspartij is nog niet gereed vandaag en givieren Nederlandse emigrante in Amerika op rand van dood Ex-minister Peng in arrest Ta ta Mirando overleden RAOUL LEVY GESTORVEN FELLE AANVAL VAN SMITH OP VER. NATIES Predikanten bij boeren in de leer programma MAANDAG 2 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA Het was drie jaar geleden dat Wim Kan zijn laatste oude jaarsavond-conference had ge houden (voor de AVRO, bij wijze van uitzondering), en hij zei eergisteravond blij te zijn het nu weer voor de VARA te kun nen doen: de omroep met het hoogste I-Qukelelu. En daar be gon het dan weer, die formi dabele grappenmachine, die (on danks de VARA-radio) zich scherper uitliet over Cals en Vondeling dan over Zijlstra en De Quay, die meer dan vroeger het Koninklijk Huis in zijn soms niet malse conference betrok, die zich afzette tegen Koekoek, Rid der van Rappard en Schmelzer („net een gladde tekkel meteen vette kluif in zijn bek") en die zich voor het overige vastklamp te aan alles waar een goede grap in zat. Natuurlijk waren er ook weer de liedjes, die als rustpauzen dienstdeden, maar die de luis teraars het gejaagde gevoel ga ven dat er tijd vermorst werd die aan grappen besteed had kunnen worden. Bikini Ossestaart Wat eet Kan op oudejaars avond? Ossestaart Zalig uit einde. Koekoek drinkt dan een bakje troost, de boerenjongens zijn op. De politie is paraat, ze gaan naar bed in pyjama met zijspan. Premier Zijlstra mocht niet mopperen over de behandeling die hl) kreeg. „Streng met een klein zuinig mondje, de knapste jongen van de klas, ga maar na, dr. vóór zijn naam en AR. er achter!" Kan noemde hem de eerste premier die zich zelf van de bank haalde om aan geld te komen, en hij zei van Zijlstra's programma: „Verhoging van de verlaging en vertraging van de verhoging". Het kabinet Cals was een soort bikini: „Toen het zat zei ieder een: ik wou dat het eens viel, maar toen het gevallen was dacht men: t had ♦«"h beter kunnen blijven zitten". Je fcumt het op de overwegen zien staan: „Wacht tot het rode licht geheel gedoofd is, er kan nog een kabinet komen". Smadlenbroek kreeg een on derscheiding, „het grootkruis voor Smadlenbroek., als dank voor de bewezen diensten, dus het schijnt toch wel bewezen te zijn'". De Quay heette de „commis saris van de Kontengin bij De Gruyter", en Luns was net een feuilleton, als Wim Kan hem zag dacht hijkorte inhoud van het voorafgaande. Kouwe kak Dat Vondeling gezegd had niet van kouwe kak te houden, vond Kan maar eigenaardig voor iemand die landbouw had gestu deerd. De doctorandussen in de Tweede Kamer noemde Kan „ad die half afgestudeerde personen", en hun titel een regeringsmid denstandsdiploma". Koekoek in de Tweede Kamer was zo iets als Swiebertje in de GijSbreoht. Over het huwelijk van Beatrix en Claus: „Wat een weelde, wat een pracht, wait een statiegeld! Toen Claus, na zijn handteke ning de gouden pen in zijn zak stak had Kan gedacht: „Nou, dat begint al vroeg!, en toen hij de Nederlandse leeuw in zijn knoopsgat droeg: „een mooi staaltje van dressuur, na zee maanden". Troonrede Voor het huwelijk van Mar griet en Pieter moeten we alle maal de vlag uitsteken, want Pieters vader verkoopt ze. Kan vond dat die Koningin al tijd zo schattig de troonrede voorleest: „Je ziet haar verba zing over wat ze leest!" Als er op Koninginnedag krentenbroden worden aangeboden, loopt de Koninigin de mensen altijd tege moet: „Je zou zweren, die heeft honger!" Jonkheer Lith die Jeude Is de „opperkrentenbroden-aan. pakker in buitengewone dienst", terwijl de bisschop van Heems kerk hem altijd aan Roelof Stal knecht doet denken. Over de huwelijkskeuze van de prinsessen niets dan goeds: „Een symbolische samenvatting van wat Nederland in de loop der eeuwen heeft bedreigd: Duits land, Spanje en Schiedam". Harnas Von Kielmannsegg schijnt ge zegd te hebben dat hij hoopt in het harnas te zullen sterven. Kan: „Er mot toch an zo'n ding te komen zijn". De KVP-ers geloven hetzelfde maar zijn het oneens over wat ze zeker weiten, en om deze samen vatting van grappen te besluiten deze wens van Wim Kan: „Ik wens dat al uw werkdagen in 1967 op christelijke feestdagen zullen vallen". En toen was het weer zo'n beetje afgelopen. „Zijn er nog mensen die ik niet ge noemd heb?", vroeg Kan tegen het einde, want het is een ba kersprookje dat zijn satire niet tegen mensen persoonlijk gericht zou zijn. De Franse zanger Charles Aznavonr en het Zweedse fotomodel UUa Thorseü zullen op 11 januari in Las Vegas in het huwélijk tre den. De IfS-jarige Aznavonr treedt daar op. De 25-j. Ulla kwam vrijdag uit Parijs. Ze ontmoette Aznavonr twee jaar geleden aan de Franse Rvvièra. Hij vroeg haar op 17 de cember telefonisch ten huwelijk. toen de Zweedse thuis in Malmö was. Sammy Davis jr., die Aznavonr twee jaar geleden in New York in troduce er dé, zal getuige zijn. De kerkelijke inzegening zal plaatsheb- ben in Parijs in ui aart. Het wordt Aznavours vierde huwelijk, Ulla's j eerste. De zanger heeft een 20-jarige dochter, Patricia. Nieuwjaarsrede in Bogor NEDERLAND 1 KRO 7.00 uur Kenmerk, kerkelijke actualiteiten 7.30 uur Paradijsvogels, natuurfilm 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Zo is Ria, programma met Ria Valk 9.05 uur Silhouet, portret van een tijdgenoot 9.35 uur Havenpolitie: Moord aan boord 10.00 uur Trio in f 10.25 uur Epiloog 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort (NTS) 8.05 uur Sportpanorama 8.25 uur „Wat is er in vredesnaam met Ezra aan de hand?", film 9.15 uur Een andere keer misschien, tv-spel 10.00 uur NTS-journaal 10.05 uur Pauze 10.30 uur Geprogrammeerde Instructie (13) 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 9.25 uur Klankbeeld „10 jaar AOW" 10.55 uur China en ontwikkelingslanden Hilversum 2 7.50 uur Volksmuziek 11.00 uur Studio 2300, muziek en cabaret Generaal Soeharto heeft in een nieuwjaars toespraak de Indonesiërs verzocht niet naar een zondebok te zoeken maar hard te werken om het I programma van het kabinet tot sta- J bilisatie en herstel van de economie „Is het niet verschrikkelijk, dat een mensenleven in geld moet wor den uitgedrukt? Mjjn schoonzusje in Amerika zal niet lang meer kunnen leven als wjj hier in Nederland dat geld niet bjjelkaar krijgen. De dok toren hebben gezegd, dat na half januari de operatie niet meer uitge voerd kan worden. Het tragische is, dat die operatie niet uitgevoerd zal worden als myn broer niet eerst tienduizend dollar op tafel kan leg gen. Mjjn broer is radeloos. Hjj heeft het geld niet. De hele familie zit diep in de put". Dit zijn de trieste woorden van mevrouw D. van Maurik-De Kroon. Het is een verslag van een nacht merrie met als inzet het leven van een jonge Nederlandse vrouw. Middelpunt van dit drama is de schoonzuster van mevrouw Van Maurik, de 35-jarige Marta de Kroon -Van Engelen. Vijf jaar geleden emigreerde zij met haar man, de 37-jarige Gerrit de Kroon en haar kinderen Ronny en Yvonne naar de Verenigde Staten. De automonteur Gerrit de Kroon meende, dat hij voor zijn gezin in de States een beter bestaan kon op bouwen. Dat leek aanvankelijk ook zo. De vooruitzichten waren prima. Er was een goed huis beschikbaar en werk was er volop in zijn branche. De eerste brieven uit West-Concort bij Boston, waren optimistisch. Het gezin spaarde vlijtig voor een eigen huis. Tegenslagen Toen kwamen de eerste tegensla gen. De kinderen werden langdurig ziek. Het spaargeld smolt als sneeuw voor de zon. Deze slag overwon men echter. Mevrouw De Kroon ging ook werken. Ze kreeg een baantje in een bibliotheek. Het ging goed totdat me vrouw De Kroon zelf zwaar ziek in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Men dacht aan een hartziek te, maar dat bleek later gelukkig mee te vallen. Opnieuw verdween het spaarpotje. Na' herstel van de vrouw ging men opnieuw aan de slag. Deze zomer kwam echter de fatale klap. Me vrouw De Kroon moest nu in het ziekenhuis worden opgenomen we gens een ernstige nieraandoening. Het ging snel bergafwaarts. De ene nier is volkomen uitgeschakeld, ter wijl de andere maar voor 50 procent werkt. De doktoren zagen maar één uitweg meer: transplantatie van een gezonde nier. Kan dit niet gebeuren, dan zal de vrouw spoedig sterven. gen zit hij financieel volkomen aan de grond. Hij en zijn familie kunnen het geld niet opbrengen. Willen helpen „We willen helpen maar we we ten niet hoe we moeten helpen", zegt mevrouw Van Maurik in Stadska naal radeloos. „Misschien, dat we hier en daar een persoonlijke lening kunnen sluiten van een paar dui zend gulden. Maar wat dan nog Dan heb je nog geen veertigduizend gulden. Ik hoop, dat het ons lukt, want de tijd dringt heel erg. Ruim een week geleden is mijn schoonzusje bediend omdat men meende dat het was afgelopen. Gelukkig ls ze weer wat opgeknapt. Het tragische is ook nog, dat de zus, die de nier wil afstaan reeds by haar in Amerika is. Mijn zwager heeft voor die overtocht nog ergens een lening kunnen sluiten. Nergens kan hij verder geld lenen, omdat hy geen Amerikaanse onderdaan is en de doktoren willen niet opereren om dat er geen geld is. Is het niet ver- schrikkelyk. Is een mensenleven dan toch alleen maar met geld te betalen?", vraagt mevrouw Van Mau rik. De voormalige minister van De fensie van communistisch China, I Peng Te-hoeai, Is door de Rode Gar- j de gearresteerd en naar Peking over- gebracht, aldus een Japans bericht uit de Chinese hoofdstad. Dit werd bekend gemaakt in het nieuwjaars- nummer van het blad van de Rode j Garde Het Japanse bericht is een beves- tiging van een bericht van verleden week uiit Belgrado, dat Peng op 24 december gearresteerd werd in Tsjentoe, de hoofdstad van de pro vincie Setsjoean, door de Rode Gar de. Peng was een hoge militaire, j staats- en partijleider voordat hij i hieruit in 1959 ontslagen werd. j Tanjoeg, het offioiële Joegoslavi-1 sdhe persagentschap deelde uit Pe-1 king mee, dat twee andere ervaren j militairen luitenant-generaal Hsia Hsiang-joeng, ohef van het ministe rie van Defensie van Lin Piao en Liang Pl-jeh, leider van de poli tieke afdeling van het leger, even eens gevangen genomen werden. De Rode Garde gaat in Peking op aanplakbiljetten voort met de aan vallen op president Lioe Sjao-tsji en de secretaris-generaal van de party, Teng Hsiao-ping. die beiden be schouwd worden als de voornaamste tegenstandei's van de partij. Nier van zus Na familieberaad hier in Neder land stelde een zuster van mevrouw De Kroon, de 39-jarige kloosterlinge Annie van Engelen, afkomstig uit Zeist, zich beschikbaar. Een genees kundig onderzoek had inmiddels uit gewezen, dat een operatie een grote kans van slagen had. De transplantatie heeft echter nog niet plaatsgehad. Het ziekenhuis wenst, dat eerst de operatiekosten ongeveer 10.000 dollar worden be taald. De heer De Kroon kan daar aan niet voldoen. Door de tegensla- De 44-jarige filmproducent Raoul Levy, voorman van de „nieuwe rich ting" by de Franse film die in 1956 Brigitte Bardot ontdekte, is op oude jaar in Saint Tropez om het leven gekomen. Levy had zich ten doel gesteld de Franse filmindustrie naar Amerikaans voorbeeld te ontwikkelen. Na grote successen met Bardot, Mi- chele Morgan en Gerard Philippe ondervond hij tegenslag met „Marco Polo", waaraan hij met Alain Delon begonnen was, en met „De Spion" waarin Montgomery Clift voor het laatst optrad. In zyn woning in Dieren is gister avond op 71-jarige leeftyd overle den de zigeunermusicus Joseph Weiss, bekend geworden onder de naam Tata Mirando. Hy was de leider van het familie-orkest Miran do, waarin de meesten van zyn veer tien kinderen speelden. Tata Mirando is met zijn orkest vele malen opge treden voor het koninklijk gezin in paleis Soestdyk, o.m. bij het huwe- lyk van Prinses Beatrix en Prins Claus. Ook speelde hy geregeld voor de radio. Tata Mirando. die de oudste was van de stam Weiss, die behoort tot de manische zigeuners, werd op 6 maart 1895 in Optiken in Zwitser land geboren. Voor de tweede we reldoorlog vluchtte hy uit Duitsland naar Nederland, waar hy in een woonwagen in Den Haag en later in Dieren op het woonwagenkamp verbleef. Zyn wagen was altyd ver sierd met foto's van zyn optreden in paleis Soestdyk en met dankbe tuigingen van leden van de konin- klyke familie. Juist vorige week had hij een huls betrokken, dat hem was toegewezen. Het stoffeiyk overschot van Tata Mirando zal woensdag of donderdag worden bygezet in het familiegraf op de begraafplaats Moscowa in Arn hem. Premier Smith van Rhodesië heeft in zyn nieuwjaarsrede voor de tele visie verklaard, dat er zijns inziens in „het ryk van Satan meer recht vaardigheid is dan in de Verenigde Naties, die zich wentelen in hun schijnheilige huichelary". De afgekondigde sancties noemde hy niet alleen een schending van het Handvest van de VN, maar nog meer een schending van de begin selen van recht en gelijkheid. On danks deze sancties, waarvan hy de gevolgen niet kon voorspellen, zou Rhodesië blijven strijden voor hand having van zijn onafhankelijkheid. Smith zei meer dan ooit er van overtuigd te zyn, dat hij er goed aan heeft gedaan de laatste Britse voor stellen van de hand te wijzen, omdat deze „vernederend waren en neerkwa men op onvoorwaardelijke overgave". Er is een tyd geweest waarin de plattelandspredikanten het niet by het woord alleen lieten, maar met terdaad de landbouwkundige ontwik keling van hun gemeenten hielpen bevorderen. Nu echter zyn de boerenproblemen zo moeilijk geworden dat de domi nees van vandaag moeten erkennen, dat de nodige kennis van zaken om er enigszins verantwoord over mee te kunnen praten hun veelal ont breekt. Tot die erkenning zyn al thans de hervormde en gereformeer de predikanten in de classes Zutphen en Doetinchem gekomen. Hun tekort inziend en betreurend hebben ze het er niet bij laten zit ten, maar zich met een verzoek om voorlichting gewend tot een tweetal landbouworganisaties in hun provin cie. Die wilden graag helpen, en op 16 januari zullen de dominees tij dens een bijeenkomst in Barchem van alles over de landbouw te horen krijgen. Twee functionarissen van de landbouworganisaties, drs. E. I Broekhuis van de Gelderse CBTB en de heer H. Visschers van de Gelder- j se Maatschappij van Landbouw, zul- j len er spreken over „De landbouw j in een groeiende economie' en „Be- j drijf en gezin in de branding". te laten slagen. Het kabinet begrijpt de wensen van het volk, ook de eis van prysbeheersing voor de voor naamste levensmiddelen, zei de gene raal. Hy repte met geen woord over president Soekarno. De president had enkele uren te voren in Bogor uitgeroepen: „Ik zal terugslaan naar degenen die volgens mij geslagen moeten worden". De president, die .vrydag had toegegeven aan de eis, voor het Volkscongres vérslag uit te brengen van de 21 jaar waarin hij aan liet bewind is, schreeuwde dat „mijn hele wezen tot aan mijn vingertoppen geïnspireerd is door de revolutie". Ten aanzien van de groeiende kritiek op zijn persoon zei Soekarno: „Ik zal myn mond niet houden, Allah heeft mijn haat tegen het imperia lisme tijdens de vastenmaand ver diept". In Bandoeng plakten studenten dit weekeinde pamfletten op muren win kels en auto's, waarop het volkscon gres dringend wordt aanbevolen on middellijk by een te komen om de tegenstellingen rond de president recht te zetten. Een aantal Fransen heeft een be roep gedaan op president Soekarno en de Indonesische regering met een verzoek om gratie voor de voorma lige minister van Buitenlandse Za ken, dr Soébandrio. De brief is on der andere getekend door verschei dene Nobel-prijswimnaars. Zy leggen er de nadruk op dat zij door geen enkele politieke intensie worden bewogen, maar alleen door overwegingen van menselijke aard I en van vriendsol tap die zy hebben voor Indonesië. Zy zijn ervan over tuigd dat een eventuele executie van dr. Soébandrio, hoe ook dé verant- woordelykheden zijn welke te zynen aanzien zijn vastgesteld, op mense lijk terrein te betreuren zou zyn en op politiek bijzonder desastreus voor de internationale reputatie van In donesië. Een extra-Vuist Het was een goede gedachte het Wim Kan-uurtje van 10 tot 11 gedeeltelyk te laten samen- H vallen met het circus Heros en „60 Jaar amusement" op de H ene, en de Verdi-opera „Ge- g maskerd bal" op de andere g zender. Dat circusgedoe zien we H vaak genoeg, en het amuse- M mentsprogramma was van tè M gemengde kwaliteit om aantrek- 1 kelijk te zijn. Overigens viel het vóór Wim Kan niet mee een g keus te doen, want de Avro had een extra „Vuist" ingelast, waar in Willem Duys artiesten con fronteerde met hun optreden van i960 en daaromtrent, ter- wyl op de andere kant Conny Stuart excelleerde. Dat laatste programma moet nog maar eens snel op Nederland I herhaald worden, want het was zonde dat het op zo'n avond op Ned er- Tand II moest verpieteren. Wat Duys betreft: de tweespraak tussen Guus Oster en Ko van Dyk was een juweeltje van ge ïmproviseerd komisch toneel, met het stuk „Oscar" als directe aanleiding. De Avro moet dat st.uk inderdaad nog maar eens uitzenden. Curieus vooral wae het sluitstuk van deze Duys- uitzending. Generaal Broek- meyer buiten dienst, die zojuist uit Vietnam was teruggekomen, mocht vertellen hoe de toestand in de wereld van 1967 zal zijn, maar dat stelde weinig voor. Duys sprak over een „snelle concise toelichting", maar als je niet beter wist zou je denken dat dat land in opperste vrede bezig is aan zyn toekomst te werken Het jaar werd uitgeluid door g acht bekende Nederlanders, on- =j der wie provo Bernhard de Vries en miljonair Caransa, die mededeelde dat geld niet geluk- kig maakt, alleen maar rijk. Na g middernacht nog 80 minuten 1 hoogtepunten uit het T.V.-amu- sement 1966, een aardig by el- g kaar geraapt „monster-met-en- g zonder-waarde". Shakespeare j Het nieuwe jaar begon zonder g reclametelevisie: nooit op zon- g dag, zoals u weet, en het was dubbel zondag gisteren. Het tra- g ditionele nieuwjaarsconcert (de g Proms van Wenen) liet niet op zioh wachten, evenmin als het traditionele schansspringen. Daartussen zat een uur sport, g samenvatting van de hoogte- punten anno 1966, en het leek g een byzonder goede keuze, op g aantrekkelijke wyze by elkaar g geveegd, 's Avonds vergastte de Vara ons op de tweede muzi- g kale soirée van John en Louise g van Kesteren. Zingen kén hy! g De Tros kwam weer met die g oom uit Mars, die we drie da- g gen tevoren ook al te zien had- g den gekregen op Nederland II g gevolgd door ..Fiesta Cuba- g na". Op Nederland II speelde g zich ondertussen „Liefdesloze H les" van Shakespeare af, geen toppunt helaas in het oeuvre van de meester, veel gerym en veel wijdlopig gepraat in soms g moeilijk te volgen redeneringen, g maar met veel élan door de jonge équipe van Centrum ge- 5 speeld in een eigentydse regie g van Guus Hermus, die vooral in de Spaanse edelman van Ton van Duinhoven prachtig werkte, jf iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .Bommen" Het dagblad van de Indonesische strydkrachten schreef zaterdag: „De kolomalistisch-imperialistische Ne derlanders hebben in West-Irian bommen achtergelaten zoals het geval is met de beweging die zich de Organisatie van vrije Papoea's noemt". Het blad merkt in dit ver band dat de Nederlanders „in ver leden, heden en toekomst dezelfden zullen blijven" en dat zy .nooit eer- lyk zyn en nooit goede wil tonen". Tijdens de strijd voor de onafhanke- lykheid had het Indonesische volk de buik vol gekregen van de „trucjes en het bedrog van de Nederlanders, hun provocatie en terreur." VOOR MAANDAG 2 JANUARI Hilversum 1, 402 m VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Licht lnstr. trio. 18.50 Stereo: Meisjes koor. 19.15 Al6 lk het voor het zeggen had, praatje. 19.20 Lichte ork.muz. en koorzang (gr.). 19.40 Humanistisch Verbond: Geestelijk leven, toespraak. NRU: 19.50 Musette-orkest (gr.). 20.00 Nws. 20.05 Omroepork. en solist: seml- klass. muz. 21.25 10 Jaar AOW, klank beeld. 22.00 Stereo: Metropole-orkest: amusementsmuz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 China- en Ontwikkelingslanden, cursus. 23.15 Lichte gram.muz. 23.55 tot 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 111 NCRV: 18.00 Stereo: Koorzang: Ne gro-spirituals. 18.20 Uitzending van de Boeren Party. Spreker: de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren Par tij. 18.30 Lichte gram muz. voor de tie ners. 18.55 Op de man af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Omroep-dubbelkwartet met orgel begeleiding: geest. lied. 19.50 Volksmu ziek uit Zuid-Amerika. Tirol en Joe goslavië. (gr.). 20.45 Achtergebleven ln Toledo. hoorspel. 21.30 Muziek en dienst: Informatief programma: A. Vioolduo en orgel: oude muz.; B. Boek bespreking; C. Stereo: Voc. ens. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Ondanks verwoede pogingen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zuid-Beyarland (Toez.) G. J. Voortman te Dussen. GERF. KERKEN. Aangenomen naar Sexbierum J. Tiersma kand. te Schiedam, die be dankte voor Lioessens (Fr.) Vollen- hove- St. Jansklooster, Oostkapel- le, en voor Nieuwkoop-Woerdense- Verlaat. GERF. KERKEN (vrygem.) De classis Franeker heeft beroep baar verklaard de heer J. Post te Leeuwarden. GERF. GEMEENTEN. Bedankt voor Sioux Center (U.S.A.) A. Vergunst te Rotterdam- Centrum; -voor Paté Paterson (UB.A.) en voor IJsselmonde D. Hakkenberg te Dordrecht; -voor Emmeloord A. W. Verhoef te Bar- neveld. (Van onze parlementaire redactie). In diverse plaatsen in Zeeland en West-Brabant zyn het afgelopen weekeinde verwoede pogingen gedaan om een werknemersparty van de grond te krygen. De groepering, die aan de Tweede Kamerverkiezingen mee wil doen, bestaat uit een groep mensen uit Zeeland die het ini tiatief hebben genomen voor een Nederlandse werknemersparty en een aantal N.K.V.-ers, die met soort- gelyke plannen rondlopen. De groe pen hebben dit weekeinde gepoogd om samen met een lyst uit te komen. Gisteren en zaterdag zyn op ver schillende plaatsen vergaderingen gehouden, waar men poogde het met elkaar eens te worden en overlegd werd of in alle 18 kieskringen aan de verkiezingen zal worden meegedaan. „We zyn nog niet volledig tot zaken gekomen", zo zei de Terneuzense boekhouder Mechelink. een van de initiatiefnemers. Men biyft evenwel volhouden. Mor gen moet de kiesraad de kandidaten lijsten hebben. De werknemersparty hoopt vandaag en morgen nog zover te komen, dat aan die eis kan wor den voldaan. Mocht dit niet lukken, dan wacht men tot de volgende ka merverkiezingen. .Alarm Aan de veelheid van partyen en partytjes, die aan de komende ver kiezingen wil deelnemen, is er nog een toegevoegd, zy noemt zich: de politieke groepering „Alarm", een groepering, die „een eendrachtige samenwerking op basis van het ge zonde verstand het enige politieke redmiddel acht". De initiatiefnemers vinden dat de kansen voor de wat zij noemen „dringend noodzakeiyke politieke hervorming in Nederland" stelsel matig worden klein gehouden door een eenzydige beheersing van de publiciteitsmed ia .Alarm" wil in de grote steden en in Limburg, waar volgens de oprich ters de politieke onvrede het sterkst wordt gevoeld, aan de verkiezingen gaan meedoen. Boekbespreking. 22.50 Stereo: Instru mentaal kwartet: mod. muz. 23.00 Stu dio 2300; gev. programma. 23.55 tot 24.00 Nws. VOOR DINSDAG 3 JANUARI Hilversum 1, 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn, 7.20 Llohte gramjnuz. VPRO: 7.53 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8 10 Act. 8.15 Lichte gram.muz. (8.308.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke gram muz. (9.35—9 40 Wa terstanden). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00 tot 11.02 Nws.; 11.02—11.32 RVU Ballet- muz. maken, door N. Sickens de Wal. m.m.v. Otto Ketting). 12.00 Stereo: Metropole-ork.amusementzmuz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Over- heldsvoorl.: Voor de landb. 12.40 Licht lnstr. sext. en zangsolist. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Ste reo: Radio Filharmonisch sextet: klass. en mod. muz. 14.00 Ik hoor. lk hoor wat u niet hoort, lezing met gram.pl. 14.30 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Gitaarrecital - klassieke en moderne muziek. 16.00 Nws. 16.02 Opera-aria's (gr). 16 15 Voor de Jeugd. 17.15 New York calling 17.20 Stereo: Lichte gramjnuz. voor ae teenagers. Hilversum 2, 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7 15 Lichte gram.muz. en praatje. (7.30 tot 7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramjnuz. 8.30 Nws. 8 32 Voor de hulsvr. (9.259.30 Concilie- postbus). 10.00 Aubade: klassiek pla- tenprogTamma. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Musette-ork. en zangsollst (Stereo - opn.). 12.18 Marktber. voor schippers. 12.20 Voor de boeren 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Lichte gramjnuz. en praatje. 13.30 Muslësta: licht gev. muz- progr. (opn.). 14.20 De Vlaamse Jeugd zingt!: wedstrijd Radloschoolkoor 1965 14.45 Beiaardconcert. 15.00 Pizzicato- gev. muzprogr. 17.00 Overheldsvoorl Nieuwjaarstoespraak door de plv. Ge volmachtigde minister van de Neder landse Antillen mr P. L. de Haseth 17.10 Voor de Jeugd. Hilversum 3, FM en 240 m TROS: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.07 Licht muz.progr. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwlnk: lichte mus en act. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Act. 12 05 Gev muz.progr. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Lichte muz. 14.00 Nws 14.02 Act 14 05 Voor de vrouw. 15.00 Nws 15.02 Act 15.05 Licht ens. met zangsolisten. 15.30 Licht muz.progr. (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Voor de tieners. 17.00 Nws 17.02 Act. 17.05—18 00 Verzoekplaten- programma. TELEVISIEPROGRAMMA'» Nederland I NTS; 8 45 Plpo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame NCRV: 19.00 U ziet maar: mensen en hun Uefhebberyen. 19.56 Reclame NTS: 20.00 Journaal. 20.16 Reclame NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 't Is zó by de luchtmacht, tv-film. 21.10 Oog getuige: progr. over Hawaii. 21.50 Haar meester de baas (La Serva padrona). opera. 22.25 Overdenking. NTS: 22 30 tot 22.35 Journaal. Nederland 2 NTS: 20.00 Nws. ln het kort. 20.01 Reclame. VPRO 20 05 Clnemajprogr. over films- en filmma kers. NTS: 20.56 De Bezetting (VII). 21.56 Reclame. 22.00 tot 22.15 Journaal, mons) ld.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5