Yergulining regering nodig voor uitvoer van duikboten Binnen vijftien jaar weersvoorspelling voor twee weken? yZweden geeft niet genoog uit aan ontwikkelingshulp9 „Sluiting bedrijven soms onvermijdelijk Familieberichten WET EEN ENKEL WOORD HAAGSS AGENDA pa?rrDe LEIDSCB DAGBLAD Begroting Buitenlandse Zaken in Tweede Kamer neraal van de Verenigde Naties te laten slagen. De ontwikkelingen van de laatste dagen in Vietnam geven reden tot bezorgdheid, zei de minister. „De re gering betreurt het dat Amerika weer bombardementen heeft uitgevoerd, die het risico meebrengen dat de te genstand harder en de strijd scher per wordt". Diverse fracties betreurden de hervatting van de bombardementen na de kerstdagen. De heren Bos 'CHU>, Blaisse <KVP>, Bruggeman (PSP), Hoekstra (CPN) en Ruygers 'PvdA) drongen aan op hernieuwde Nederlandse aandrang om tot een oplossing te komen. De heer Ruygers diende een motie in waarin de ver ontrusting wordt uitgesproken over de uitbreiding van het Vietnamese conflict. De motie vond —na de toezegging van mr. Luns weinig instemming meer. Er zou vandaag over worden gestemd. De Goese leraar drs. Bouman, die in de kerstnacht op het Binnenhof heeft gebivakkeerd uit protest tegen de oorlog in Vietnam, heeft een verzoekschrift ingediend bij de Twee de Kamer, waarin hij vraagt om een openbaar debat over Vietnam. De voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, de socialist Patijn, heeft dat gistermiddag in de Tweede Kamer meegedeeld. Hij voeg de er aan toe, dat de commissie de mogelijkheden voor zo'n debat zou Protesterende Mauriae verliet Parijs' theater (Van onze Parijse correspondent) Francois Mauriae, de hoog bejaar de Franse schrijver en winnaar van de Nobelprijs voor literatuur, heeft in het Parijse Olympiatheater opschud ding veroorzaakt tijdens de première van een nieuw variétéprogramma, waarvan de Siciliaanse tienerzanger Adamo de voornaamste attractie vormde. Mauriae, die een groot be wonderaar van de zanger is, moest tijdens ditzelfde programma ook de chansonnière Suzanne Gabriello aanhoren die in haar chansons ver schillende politieke toespelingen had opgenomen die zeker niet uitmunt ten door goede smaak. Toen zij een liedje aanhief waarin sprake was van een staatsman wiens levensavond is aangebroken en die toch maar van geen ophouden weten wil, stond de grote schrijver demon stratief op om, zo luid als zijn ge scheurde stembanden het toelieten, te schreeuwen dat dit schandaal on middellijk moest ophouden en dat de chansonnière het podium diende te verlaten. Een zwerm persfotogra fen legde het toneel van de veront waardigde Mauriae onmiddellijk in tientallen plaatjes vast, die gisteren in grote opmaak door de Parijse bou levardbladen werden afgedrukt. Over het algemeen waren de criti ci. die de avond bijwoonden, het eens met Mauriae, dat de strekking van Suzanne's chansons inderdaad bele digend was voor de president. i DONDERDAG W de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam Vest Evangelisatie Chrls- tengem „Ecclesia" 8 Rapenburg 10 Oudejaarsvierlng Jeugdsoclëteiten ,,'t Venster" en ,,'t Roefje" 6.30 uur nam. ZONDAG: Oude Rijn 5 Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v Rapenburg 10: Nieuwjaarsreceptie Tienersoclëtelten .,'t Roefje" cn „t Venster" m.m.v. Charles Comoo, dagen. Spr dhr. Diender. 10.30 Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten Rex: „Frankle en Johnny", alle leef ferkd. 2." 45. 7 e gesloten. drieën!", 14 Jr. :ale raadsvrouw, 46 Steenschuur 6: Cer. van Postzegel- W1 ttebroodsweken kd. 2 30. 7 .45, 7 en 9 Werki uur; zondag 2.30, 4.4 Oudejaarsavond geslc zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 UU dejaarsavond gesloten. WASSENAAR Astra: Vrijdag 8 v zondag 2.30 en 8 uur: „Le gendarm de St. Tropez", a.l. TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezalenExpositie „Fascism '65—"66", t/m 27 december. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg li gen uit. Prentenkabinet. Werkd. 10 16 Januari) i Tentoonstelling meiaars. 8 BIOSCOPEN Volkenku Geopend dagelijks 10 „Ball. 13—17 ;rzoeken. parlementaire redactie) (Van Formeel mogen Nederlandse werven duikboten bouwen voor Zuid-Afrika. Onder het wapenemborgo vlat dit oorlogstuig niet, omdat het niet kan worden gebruikt tegen het zwarte bevolkingsdeel. Toen berichten over mogelijke orders voor on derzeeboten opdoken heeft minister Luns de Nederlandse scheepsbouwers er echter per brief op gewezen, dat uitvoer van de vaartuigen gebonden zou zijn aan vergunningen die de regering zou moeten verlenen. had, terwijl het al of niet verienen van uitvoervergunningen onder hem ressorteerde. Minister Luns bestreedt dat. De duikboten waren geen punt gcweesl in het vorige kabinet, liet hij weten. De brief aan de scheepsbouwers is na overleg met ex-staatssecretaris Van der Stoel de premier en ex-r»in:s- ter Den Uyl (te'efonisch) verzonden. I sauzegesprekje tussen minis, ter Luns en prof. Patijn (PvdA) over de behandeling van het on- derivrp „Leveranties duikboten aan Zuid-Airika". dat gistermid dag in de Tweede Kamer aan de orde was. trent de Zuldafrikaanse duikboten ontwikkelingen zouden voordoen. Mr. Luns beloofde dat. Schadeclaim Wapenembargo tegen Zuid-Afrika Minister Luns wees er gisteren in de Tweede Kamer bij de behandeling van zijn begroting op dat het wa penembargo dat de veiligheidsraad in 1963 tegen Zuid-Afrika heeft aan gekondigd altijcl nauwgezet is opge- Wel voegde hij eraan toe. dat, volgd, ervan uitgaande dat het gaat wanneer het vorige kabinet een be- om wapens die tegen de gekleurde slissing had moeten re:r: de he- bevolking kunnen worden gebruikt ren Van der Stoel en Den Uyl „on- en niet om wapens voor de verdedi- overkomenlijke bezwaren" zouden ging van het land. Duikboten vallen hebben gehad. er niet onder. Maar, zei de minister, De heer Patijn drong erop aan het wij hebben de zaak meteen zo "oe- embargo strenger te hanteren. De langrijk gevonden, dat we het stand- Amerikanen hebben Zuid-Afrika punt innamen dat de regering een vliegtuigen geweigerd en Engeland beslissing zou moeten nemen over het levert helemaal geen militaire uitrüs- afgeven van uitvoervergunningen, j ting, zei hij. „Wij móeten er een Dat standpunt van het kabinet-Cals stokje voor steken", zei hij, „anders wordt ook door het huidige kabinet worden hier vier duikboten gebouwd, ingenomen. „Ik zou het betreuren", Daarmee zou Nederland één van de zei de bewindsman, „als dat in de belangrijkste wapenleveranciers van Kamer zou worden betwijfeld". Zuid-Afrika worden. Dat mag niet i gebeuren". Rrpplfnnnt" "De kielen mogen niet worden ge- „öi eeKpum legd„ riep hij _Dit is het m0_ De socialist Patijn twijfelde daar j ment om een halt toe te roepen aan wel degelijk aan. Volgens hemzou I de neiging om toe te geven aan ue deze kwestie in het kabinet-Cals een druk van de scheepswerven. Want breekpunt zijn geworden. Minister j het moet een knappe regering zijn Den Uyl zou het er niet mee eens j die uitvoervergunningen weigert als zijn geweest dat de brief aan de de boten eenmaal klaar zijn", scheepsbouwers niet in de kabinets- Hij vroeg de minister of hij de raad is besproken. Bovendien zou hij vaste commissie voor buitenlandse de brief nooit onder ogen hebben ge- zaken wil inlichten zodra zich om- Vietnam Minister Luns zal de Amerikaanse rererinfr - p de hoogte brengen van de bezorgdheid van het Nederlandse porie'■ent over het verscherpen van de oorlog in Vietnam. Tijdens de behandeling van zijn begroting gisteren in de Tweede Ka mer. zei hij dat de regering al het mogelijke zal doen om de bemidde lingspogingen van de secretaris-ge- Mensen die een schadeclaim tegen Indonesië hebben lopen, zullen zo gauw mogelijk worden geholpen, des noods met voorschotten. Minister Luns Buitenlandse Za ken heeft dat gisteren in de Twee de Kamer gezegd. Na aandrang van verschillende zijden beloofde hij zo snel mogelijk met voorlopige uitbe talingen te beginnen, ook als de de finitieve regeling nog niet klaar zou zijn. Mevrouw Stoffels-,Van Haaften 'VVD», en de heren Geelkerken ARP» en Bos (CHU), hadden ge vraagd waarom, na het akkoord over de schulden-regeling met Indonesië, het wetsontwerp over de verdeling van het geld zo lang op zich liet wachten. Zijvr oegen speciaal aan dacht voor oude repatrianten die geen jaren kunnen wachten om nog iets van hun geld terug te zien. Minister nam ontsla'; De Zweedse minister van Sociale ven in totaal niet meer dan 0.2 pro- Zaken. mevrouw Lindström heeft cent van ons nationaal inkomen uit haar ontslag aangeboden uit een aan dergelijke werkzaamheden". De O.E.C.D.-statist ek toonde protest tegen het volgens haar te laatste lage bedrag dat in de begroting 1967 voor de hulp aan onderontwik kelde gebieden is opgenomen. duidelijk aan, dat van de verzamelde vyftien landen, waarbij Nederland met 1,2 procent op de derde plaats kwam, Zweden de dertiende plaats Zweden overigens MINISTER BAKKER: Dit heeft tot een snelle verande- ring m de samenstelling van de nogal VariioftteT'opwlkiïn' Zweedse regering geleid. Tot nieuwe minister zonder portefeuille is in haar plaats benoemd de 38-jarige docente en moeder van vier kinde ren, Camilla Ohdnoff. terwijl tevens mevr. Myrdal, de vroegere ambassa drice in India en vertegenwoordig- ster bü de ontwapeningsconferentie aan ien het bud in Geneve, als assisterend minister van Buitenlandse Zaken naast Tors ten Nilsson is beëdigd. De hulp die Zweden verleent Op onze vraag in hoeverre de mi nister van Financiën met haar wen sen rekening had gehouden bij de samenstelling van de budgetbegro ting. vei-klaarde mevr Lindström zich hierover niet kon uitla- op 11 ja nuari gepresenteerd zal worden en tot dusverre geheim wordt gehouden. Wel was zij bereid te vertellen, dat het verschil tussen haar vraag (Van onze Haagse correspondent) „De nationale industrie bevindt zich momenteel in een overgangsfa se. Enerzijds voltrekt zich een snelle technische ontwikkeling, anderzijds ondergaat de markt zowel nationaal als internationaal ingrijpende wijzi gingen. Een structurele .aanpassings procedure zoals zich dit thans af speelt is dan ook niet te vermijden" Aldus de minister van Economische Zaken Bakker in zijn memorie van antwoord inzake de begroting voor zijn departement. Volgens de be windsman voltrekt deze aanpassing zich in het kader van een conjunctu rele ontwikkeling, die wordt geken merkt door een snel gestegen loon niveau en een zeer hoge rentevoet, waardoor een ongunstige druk op de kostprijzen wordt uitgeoefend. „.Deze ontwikkeling vergt bedrijfs- eenheden van voldoende formaat en van een hoog efficiency-niveau; zij noopt tot een concentratie- en ratio- nalisat'eproces, waarin niet voor alle bestaande bedrijven en Industriële activiteiten een plaats kan worden ingeruimd. Sluiting resp. Inkrimping van een aantal bedrijven en stopzet ting van bepaalde activiteiten zijn daardoor onvermijdelijk". nog tijdens haar bewindsperiode te doen verschijnen. Met betrekking tot het regionale beleid in Zuid-Limburg wil zij erop wiizen, dat naar haar mening de ver schillen tussen België en Nederland niet zo groot rijn als wel eens wordt gesteld. Niettemin overweegt zij om met name met betrekking tot ka- pitaalintenrieve bedrijven tot een zekere verruiming van het beleid te komen. de onderontwikkelde gebieden is ge- het aanbod van de minister ongeveer ring, zo verklaarde minister Lind- 57 miljoen gulden bedroeg. Uit prin- ström bij haar aftreden, „We staan cipiële overwegingen heb ik toen be- als welvaartsland op de tweede sloten af te treden, aldus mevr. plaats, direct na Amerika, maar ga-Lindström. Dank zij een werkprogramma De directeur van de meteorologi sche dienst der V.S. heeft de ver wachting uitgesproken, dat het bin nen 10 of 15 jaar mogelijk zal zijn, het weer voor elk deel van de we reld twee weken van tevoren te voor spellen. Voorspelling van het weer mooi of slecht voor elke dag van die periode zou tot enorme financiële be sparingen kunnen leiden. De huidige mogelijkheden om het weer drie dagen van tevoren te voor spellen zijn volgens dr. Robert M. White, de chef van het weerbureau, zelfs voor de V.S. niet al te nauw keurig. Het betere vooruitzicht is volgens White te danken aan een kort gele den begonnen internationale samen werking. aangeduid als het „wereld- weerprogram", waaraan alle landen, met inbegrip van Rusland en com munistisch China, medewerken. De bedoeling is, voor de voorspel lingen op lange termijn gebruik te maken van moderne computers, weersatellieten en nieuwe methoden voor het sonderen van de atmosfeer in gecoördineerde inspanning. Het program beoogt niet alleen betere weervoorspellingen, langer van tevoren gegeven, maar zo mogelijk ook een doorbraak ni van het weer. Dr. White schatte de besparin gen als gevolg van een wereldweer- program alleen voor de V.S. op meer dan drie en een half miljard gul den per jaar in economische voor delen en is van mening, dat, indien klimaatbeheersing in aanzienlijke mate slaagt, de voordelen voor de mensheid al wat men zich kan voor stellen te boven zullen gaan. en toonstelling van an Kvosa) Da gel Zondags 13 17 i Zwellandlaan 6: Filiaal Blbllothei euvens: Tentoonstelling Stlchtli ..unstenaarshulsvestlng Joop Gai Geopend maandag, dinsdag, woensd en vrijdag 9—12 uur voorm e~ uur nam (tot 31 december) Kunstzaal Heuff (Wassenaar)Tei toonstelling werk van Corlnne Franz* Januari). Avond- en nachtdienst dei apotheki Geopend_voor spoedeisende gevalle Steenstraat 35, -heken te Lelderd Voorschoten zijn «Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Peter Hans Maria, zn. van Nooy-Pazen, Mexico. Getrouwd: D. E. Blakerslee jr. en F Visscher, Amsterdam Overleden: I. Domp, mn., 90 jr, Bussum; P. Wentholt, mn., Benne- kom; J. H. Dobbenga, mn., 77 jr., Wassenaar; W. G. Wierlnga, vr., 87 jr., Houten; C. C. M. Witkamp-Goos- mann, vr., 78 jr., Bussum. „Geen Tsjechische instructeurs op eiland Cyprus" Een woordvoerder van de regering van Cyprus heeft ontkend dat er Tsjechische militaire instructeurs op het eiland zijn om de politie te on derrichten in het gebruik van de on langs uit Tsjecho-Slowakye inge voerde wapens. Een bericht hierover stond gisteren in het rechtse Grieks- Cyprische dagblad Patris, dat tegen de regering van aartsbisschop Ma- karios is. De opleiding zou geschie den in twee kampen op het eiland, terwijl -er ook een groep Cyprische politiemannen in Tsjecho-Slowaklje zou zijn voor opleiding. Ook dit laat ste is door de regeringswoordvoerder ontkend. In een brief die hij eerder deze maand heeft gezonden aan de secretaris-generaal van de Verenig de Naties, heeft Makarios verklaard dat er duizend geweren en duizend machinegeweren zijn ingevoerd uit Tsjecho-Slowakije. Ze zouden be stemd zijn om oude wapens te ver vangen en driehonderd nieuwe politiemannen te bewapenen. ADVERTENTIE NEEM EEN OUWE OP HET NIEUWE Ook op Oudejaarsavond Oude De Kuyper, de feestelijke borrel. Oude De Kuyper, een kwaliteit die klinkt CHINESE OUDMINISTER GEARRESTEERD De Chinese oud-minister van De fensie maarschalk Peng Teh-hoeai is eind vorige week door een afdeling van de Rode Garde gearresteerd, zo meldt het Russische persbureau Tass. In 1959 was de maarschalk wegens „rechtse opportunistische dwalingen" in ongenade gevallen en vervangen door de huidige functionaris Lin Piao. De regering is van mening, dat het Va" het tijdstip van zijn afzetting huidige regionale beleid, in het bij- 1 tot dat van zijn arrestatie Ls niets zonder ten aanzien van het noorden van Peng gehoord Na de voormalige van het land en de mijns'reek. met burgemeester van Peking. Peng Tsjen kracht dient te worden voortgezet, en de chef van de generale staf, Lo aldus minister Bakker. Afgezien Joeei-tsing was Peng de derde poli- daarvan beraadt zij zich er op het tieke figuur van de „burgerlijke rich ogenblik over of het zinvol ls om de ting", die in de handen van rode toegezegde nota noorden des lands 1 gardisten is gevallen. BINNENLAND Ontslagen In de schoenfabriek De Komeet in Valkenswaard, een on derneming van de Robinson-fabrie- ken in Nijmegen, zijn dertig perso neelsleden ontslagen. Volgens de heer P. Bots. directeur van De Komeet, zijn de ontslagenen 20 Belgen en tien gehuwde vrouwen en ongehuwden mannen uit Valkenswaard. Bedrijfsongeluk Tw van Vlaardingen zijn gistermiddag in het Rotterdamse Botlekge- bied zwaar gewond geraakt toen zij van een acht meter hoge stelling op een betonnen plateau vielen. De 27- jarige plaatwerker. E. Breddels liep ernstig schedelletsel op, de 50-jari- ge constructiewerker G. Kruithof kreeg een rugwervelfractuur. Beide mannen zijn naar het Dykzigtzie- kenhuis gebracht. Vrijwilligers Opnieuw is een groep door de Stichting Nederlandse Vrijwilligers opgeleide jeugdige Ne derlanders naar Afrika vertrok ken om ditmaal in Kenya de handen uit de mouwen te steken. Het zijn er 27. allen tussen 20 en 30 jaar oud. De groep bestaat uit 21 ongehuwde jongemannen en drie echtparen. Grafschennis Een bezoeker aan de r.k. begraafplaats van de parochie van de H.H. Marcelinus en Petrus in Geleen ontdekte gistermiddag dat een groot aantal houten grafkruisen was omgeduwd en dat een aantal andere grafzerken met opschriften was besmeurd. De politie zet een diepgaand onderzoek ln. Men ver moedt dat men hier te doen heeft met dezelfde maniak die in Limburg, Brabant en Gelderland reeds vele grafschendingen op zijn geweten heeft. Verkeerszuiltje ontploft Op de hoek van de Marnixstraat en de Leidsekade in Amsterdam is gisteren een regelzuiltje van de ver- I keerslichtinstallatie ontploft. Het binnenwerk werd gedeeltelijk ver- jnield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade ln de om geving bleef beperkt tot een gebro ken ruit. Volgens de PTT zou een opeenhoping van aardgas de oorzaak van de ontploffing zijn geweest. Brand in oude molen Bij een brand, gisteren in de historische, pas gerestaureerde korenmolen in Sua- meer is voor enkele duizenden gul dens schade ontstaan. De brand ont stond doordat kinderen by het erf van de molen met carbidbus- sen speelden. De Kosten van de res tauratie, die een jaar geleden is be gonnen en uyna voltooid was, heb ben 54.000 gulden bedragen. De scha de wordt door de verzekering gedekt. Fruitmand De heer P. W. Lo- kollo van de Republiek der Zuid- Molukken heeft gistermiddag by de gewonde Haagse hoofdagent van po litie thuis zyn spyt betuigd over het De politieman werd gewond door een steen tegen zyn achterhoofd. Hy stond op wacht toen jonge Zuidmo- lukkers de Indonesische ambassade wilden bestormen. Brandkast dichtgelast Deskun digen van Lips moester gisteren naar Eindhoven komen om een brandkast van het De Gruyterfiliaal aan de Hoogstraat te openen. Brandkast- krakers hadden tydens de kerstda gen de brandkast van dit filiaal dichtgelast in plaats van openge- brand. Niemand kon de kast waar in zich f 10.000 bevond, openkrygen. De daders stuitten op een beton plaat van vele centimeters dik, waar zy niet doorheen konden boren. BUITENLAND Vuurgevecht ln Montevideo Een terrorist van de extremistische orga nisatie „Tupamaros" ln Uruguay heeft het hoofd van de politie in Montevideo, Regulado, doodgescho ten. Vervolgens benam hy zich met hetzelfde pistool het leven. Regalado werd neergeschoten by eer inval die de politie onder zyn leiding uitvoer de in een boerderij in de buitenwy- ken. De terrorist was de 23-jarige Robaina. die al maandei gezocht werd. Erhard voorzitter-af Volgens (van donderdag 29 december t/m woensdag 4 januari) DONDERDAG 29 DECEMBER I Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haa sche Comedle, Je kunt 't nooit wetei Joseph's Place. 10.30 uur, Kabafl Kuituur Komedie Gesnobd. VRIJDAG 30 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Had sche Comedle. De meteoor. ZATERDAG 31 DECEMBER Kon. Schouwburg, 19.30 uur. Haal sche Comedle. Ik zoek Mloussov. ZONDAG 1 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uu: sche Comedle, Tussen paard Dillgentia, De Mei Jean Genet. MAANDAG 2 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Hai sche Comedie, Tussen paard e: DINSDAG 3 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, nds Dans Thea' Joseph's Place, medle Gesnobd. WOENSDAG 4 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 nds Dans The; medie Gesnobd. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo, Fantastisch experiment, 14 Asta. Happening op i" Bijou, Morgan, a se n, 14 Camera, Merlin Cltv. De prooi. 18 J. Corso, Brandt Parijs? 14 J. Du Midi. King Kong. 14 J. Euro Cinema. Sound of mus Flora. Tomahawks tegen Winnet* Hollywood, Een vreemdeling lr mento, 14 J. Kriterlon, Masculin, féminln, Metropole, De stem van het w Odeon, The professionals. 14 J. Olvmpla, Lady L. 14 J. 'oofiy: Rex, Maar i ke overwinnli WFPP^APPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Den Helder regei I gebeurde by de Indonesische ambas- I het landelyke Westduitse dagblad „Die Welt" zou ex-kanselier Erhard bereid zyn in het begi n van het nieuwe jaar ook af te treden als voorzitter van zyn christen-democra tische party. Dufhüs zou hem op volgen. Studenten gearresteerd Negen Spaanse studenten zyn door de po litie gearresteerd wegens een poging tot een onwettige vergadering om te protesteren tegen het referendum over de grondwetsherzieningen. Het totaal aantal gearresteerden is nu zeventien. Geen belangstelling Vandaag is aan de Clyde een fregat van 2.300 ton te water gelaten dat door de Ghanese regering besteld werd toen Nkroemah nog president was. Het schip, met een landingsplaats voor helikopters en zeer luxueuze hutten, heeft vyf miljoen pond ge kost, voor welk bedrag het ministerie voor Gemenébestzaken een garantie verleende. Ghana heeft echter niet de minste belangstelling voor het schip, want de nieuwe regering heeft genoeg zorgen met de overige schul den die Nkroemah achtergelaten heeft. Bevroren remmen Een diesel- i-ytuig is by Everett in de Ameri kaanse staat Massachusetts ingere den op een tankauto welke met bevroren remmen op een spoorweg- overgang was blyven steken. Trein Rome halt en auto vlogen in brand waarby Barcelona licht twaalf personen om het leven kwa- I Ilcht tegen de kapitalist' j. Seinpost, De whiskykaravaan, a.l. Studio de Luxe, De gendarme ln Stockholm geh bew Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn zwaar t I Lissabon licht bew 15

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2