VEZENO VERZEKERT LJ3 KOSTEN Leidse huisartsen contra G. Baart Kerkschutter in vrijheid ZIEKENHUIS Vastenactie in Arnhem begonnen „Arnhem kent wel terreur ZATERDAG 24 DECEMBER 1966 Zoals de lezer bekend zal zijn heeft het afgelopen jaar niet uit geblonken door een roerende eensgezindheid tussen huisartsen en ziekenfondsbestuurderen, althans op onderhandelingsniveau. In Leiden .was de verhouding tussen huisartsen en ziekenfondsen nog steeds pais en vree. Daar waren beide partijen gelukkig mee, immers op het niveau waar gewerkt moet worden liggen de zaken nu eenmaal anders dan op onderhandelingsniveau. Samenwerking met L.O.Z. in gevaar In de perspublicatie in uw blad dd. 17/12 '66, waarin de artsen F. G. Wijdicks en J. H. Pleiter namens alle Leidse huisartsen het publiek wilden inlichten over de te volgen gang van zaken, indien voor 1 ja nuari 1967 er onverhoopt geen ak koord tussen huisartsen en zieken fondsen zou worden bereikt, staat geen enkele opmerking die kwetsend zou kunnen z(jn voor de ziekenfond sen. Toch meent de heer G. Baart naar aanleiding hiervan een ingezonden stuk te moeten schrijven waarvan de hele strekking dan wel als zeer kwetsend ervaren wordt, welk stuk bovendien vol zit met een aantal uitgesproken onjuistheden en min derwaardige uitlatingen aan het adres van de huisartsen. Dit stuk heeft de samenwerking tussen huisartsen en het „Leids On derling Ziekenfonds", zolang de heer G. Baart de officiële woordvoerder is (zijn ingezonden stuk is onderte kend in zijn kwaliteit als voorzitter van het L.O.Z.) in ernstige mate in gevaar gebracht. Geen enkele, zich zelf respecterende medewerker kan de op niets berustende aantijgingen zich laten welgevallen, aantijgingen zoals een gebrek aan sociaal gevoel te hebben, van verdachte mentali teit blijk te geven t.a.v. de patiën ten met een inkomen beneden de weistandsgrens en (krachtens ver strekte getallen) te streven naar ab surd hoge honorering. Graag zouden we ter informatie van de lezer de opmerkingen van de heer G. Baart kritisch willen bezien, vooraf zij echter duidelijk gesteld, dat er van de zijde van de huisart sen geen enkele behoefte aan zelf rechtvaardiging bestaat, daar zij, ondanks alle door de ziekenfonds organisaties uitgelokte of gesugge reerde zeer misleidende berichten in de pers of voor de televisie, weten te strijden voor een rechtvaardige zaak. De berichten van de zijde van de ziekenfondsorganisaties kunnen kri tisch bezien slechts één bedoeling hebben n.l. „stemming te maken te gen de huisarts". Ook het artikel van de heer G. Baart getuigt van dezelfde instelling Immers hij zegt (we volgen het arti kel op de voet) „Door de zieken fondsen wordt een honorarium ge boden van plm. f67.000 voor •tl* praktijk van 3000 zielen. Dit noemt *]de heer Baart, een „inkomen". qJ Dit is onjuist, en hij als voorzit- 3 ter van het ziekenfonds kan dit ten. Het is even dwaas om te zeggen 9 I dat een winkelier die f 67.000 ont- ilof vangt een inkomen heeft van f67.000, 2 Daar moeten alle kosten en lasten 1*1 nog af; fiscus en bedrijfsonkosten brengen dit bedrag al meer dan tot de helft terug. *1 Door het te stellen zoals de heer .G. Baart het doet is het bovendien .misleidend. Gesuggereerd imj wordt dat een praktijk van 3000 zielen (een gemiddelde praktijkgrootte 'v j stelt. De gemiddelde praktijkgrootte is eohter 2700 zielen, waarvan in pre- Mciese cijfers 1915 ziekenfondsleden en 2 689 particulieren. Dat de betaling ^het honorarium te ingewikkeld if idit in het kader van een ingezonden i 3stuk voor het publiek begrijpelijk te 4 behandel en, zij toegegeven. Echter 2^een gedeeltelijke voorstelling van zake is een foute voorstelling van zaken. Conclusie: de heer G. Baart heeft niet de waarheid aan het licht willen brengen maar had een ander doel voor ogen. Welk doel?' De heer G, Baart berekent vervolgens hoe het inkomen zal moeten worden na 1 ja nuari 1967 als ziekenfondsleden con- I tant zouden moeten gaan betalen. Hij blijft hierbij uitgaan van het foute gemiddelde van 3000 zielen; maar wat hij daarna geeft in zijn getallenvoor- beeld is beslist onwaar. Hij kan als ziekenfondsvoorzitter dit weten. Hij geeft ais een gemiddeld verrichtin genaantal de verhouding 1:1 tussen spreekuur en visites. Deze verhouding komt zelden voor en is zeker niet de gemiddelde verhouding, waarin méér spreekuurbezoeken dan visites zijn. Daar de Leidse huisartsen 5Y2 dag per week werken (geen vijf dagen zoals de heer Baart schrijft) en 10 dienstweekeinden per jaar hebben met een gemiddelde van 25 verrich tingen per weekeinde, komt het tot een totaal verrichtingen van 52x330 10x25 17.410 verrichtingen voor die praktijk van 3000 zielen, dit alles nog volgens de berekening van de heer Baart. De ziekenfondsen zelf stelden via hun onderhandelingscom missie een gemiddeld verrichtingen- 1 van 4, (de artsen zelf 4Yi) dat zeggen 4 verrichtingen per pa tiënt per jaar. In dit geval is inbe grepen het aantal verrichtingen, waarbij de patiënt niet aanwezig is, zoals telefoontjes, administratie, la boratorium. brieven schrijven aan specialisten etc. De heer Baart be rekent dus in afwijking van het ge stelde door de onderhandellngscom - missie van de ziekenfondsen (die kunnen het toch niet mis hebben heer Baart?) een gemiddeld verrich tingengetal van 17.410:3000 bijna 6 en me>t de andere verrichtingen als boven bedoeld erbij inbegrepen op ruim 6. Dit is meer dan 50% hoger dan de ziekenfondsen aangeven. Dit kon de heer Baart weten, maar waar- dan toch anders gesteld? Zou het de bedoeling zijn, dat het mooie ronde getal van f 600 per dag bij het publiek ingebracht wordt alles in het kader n stemming maken tegen de huis arts. De heer Baart betoogt verder, hierbij duidelijk de sentimenten be spelend, dat het de artsen niet zal in teresseren hoeveel ongerief die pa tiënten, die noodzakelijkerwijze *n be roep zouden moeten doen op de alge mene bijstandswet, wel bezorgd zullen worden als de huisarts het door hen zelf bepaalde „hoge" inkomen maar binnen krijgen. Dit is een veronder stelling die typisch past in het hele betoog van de heer Baart. Het inte resseert ons bijzonder in tegenstelling tot de mening van de heer Baart, maar als er geen akkoord bereikt wordt kunnen we er niet veel aan doen. Misschien mogen we de heer G. Baart in herinnering brengen, dat aan het afbreken van de onderhande lingen met de daaruit voortvloeiede consequenties tenminste twee partijen schuld hebben. Uitgaande van de ver antwoordelijkheid hebben wij de aan deze meningsverschillen geen schuld hebbende patiënten op tijd in willen lichten en daarbij de moed gehad aanbal noodzakelijke impopulaire maatregelen voor te stellen. De k tie van de contante betaling wordt uiteraard, wie had het tenslotte an ders verwacht van de heer Baart, uit- gelegd als discriminerend, dit wil dus zeggen bewust kwetsend, ta.v. de knefondspatiënten Voor mogelijk dere redenen voor de gevraagde tante betaling is bij de heer Baart geen plaats terwijl het toch iemand die ervaring heeft in deze materie niet zo moeilijk is om deze te bedenken. De meeste ziekenfondspatiënten hebben geen bank of giro via welke zij betalingen kunnen verrichten, de meeste ziekenfondspatiënten zijn ge wend aan contante betalingen, velen van hen genieten een weekloon wat kwartaalbetalingen moeilijk maakt etc. Tenslotte nog dit: volgens de heer Baart nemen de artsen het recht in eigen handen, zonder strafvervolging. In dit verband willen wij met nadruk stellen, dat dit reoht in de zieken fondswet nauwkeurig is vastgelegd, te dien aanzien kunnen wij beweren, dat de heer Baart ons beschuldigt van onrechtmatig handelen. Kortom, heer Baart, het is ons de dat waar tot op heden in een bij zonder goede verstandhouding met de ziekenfondsen in Leiden hebben samengewerkt in het belang van de gezondheid van. de bevolking, zonder overleg of informaties vooraf door U een dergelijk onwaardig artikel is geschreven. De Leidse huisartsen. ADVERTENTIE Briljanten sieraden Moderne diamant-collectie. RingeD met briljant. reeds vanaf f 75,- JuweUer VAN DE WATER Haarlemmerstraat 18L ALTIJD VOORDELIG. Officiële publikaties Sluiting gemeentelijke bureaus. Burgemeester en wethouders van Blden brengen ter openbare kennis, it het kantoor van de Gemeenteont- inger op 28, 29 en 30 december as. het publiek gesloten zal zijn, De zaak-Van der Molen Er valt de laatste tijd niet alleen bij de jongeren, maar vooral bij de ouderen 'n verontrustend verschijn sel te signaleren. Zouden de jonge ren opmerken diat de magistraten uit de rechterlijke macht zich steeds meer gedrongen voelen hun eigen persoonlijke opinie met betrekking tot bepaalde vraagstukken van poli tieke- of andere aard (buiten de rechtspraak gelegen) wereldkundig te maken? Dit in „vrije tijd" waartegen niet veel bezwaar kan worden gemaakt, want ook rechterlijke ambtenaren hebben recht op een eigen mening. Veel kwalijker en moeilijk verteer baar wordt het echter, als zulk een magistraat in zijn hoedanigheid, bij de uitoefening van zijn ambt, zich veroorlooft opinies en opvattingen ten beste te geven waartoe hij niet ge kwalificeerd is en die bepaald niet tot zijn ambtelijke taak behoren. Naar de rechterlijke macht en autoriteit wordt in deze democrati sche Staat alléén en terecht gekeken en geluisterd in zoverre hij recht spreekt, de wet hanteert (en ook daarin is hij nog feilbaar) maar niet zegt buiten de wet om en voor al niet alles wat hij zegt buiten het recht om. Want hebben Wet, rechtspraak en recht dan nog een werkelijk waar heidsgehalte??? Het is opvallend, dat perifere op merkingen dienen om later een rech terlijke, vooral bij een alléén spre kende rechter en niet zoals bij jury, te motiveren. Deze alleen sprekende rechter mist de controle, de discussies met collega's en zijn uitspraak is definitief, ook al heeft ten singuliere, éénzijdige en ver engde blik op zich zelf, met weinig zelfkritiek. Dit schept vaak een psychologisch klimaat, dat nier past in ons demo cratisch denk- en recht-vermogen. De rechter denkt en heeft altijd ge lijk. De verdachte of aanklager is al tijd de zondaar of vindt geen gehoor. De autoriteit (politie) kan en mag niet aangepakt worden al is ze grondwettelijk in haar handelen fout. Wat heeft, nogmaals, het Nederland- recht, dan nog aan waarde, als bijv. een Ned. officier van Justitie de opmerking plaatst dat deze of zaak afgedaan is en nationaal en/of internationaal niet haalbaar? „Wat gij niet wilt dat U geschiedt, Doet dat ook een ander niet!!! A. J. de Bree Plantsoen 61 Leiden Waarom geen Graaf Florislaan? In zijn (in uw blad gepubliceerd) handfest, waarin hij de stadsrech ter van Leiden, nu 700 jaar geleden, bevestigde, geeft graaf Floris V blijk van zulk een verknochtheid aan de ze stad en haar burgers, dat wij mo gen verwachten dat men hem hier ook wederkerig zeer was toege wijd. Toch is er in Leiden geen straat, geen plein of wat ook, dat door zijn benaming de betekenis in herinnering brengt, die Floris V voor Leiden ongetwijfeld heeft gehad. De namen van diegenen zijner voorvaderen, waaraan Leiden de reeds eerder verleende stadsrechten vermoedelijk te danken heeft, mist men overigens evenzeer. Feitelijk wordt trouwens aan de geschiedenis van de stad vóór het beleg tijdens de tcaihtigjarige oorlog slechts bij hoge uitzondering (Burggravenlaan) aandacht geschonken wanneer de een of andere weg een naam moet krijgen, terwijl die geschiedenis toch reeds honderden jaren vóór dat be leg een aanvang nam. Hier is een leemte, waarop ik meende te moeten wijzen, ook a' vindt men zonder zul ke namen in de tegenwoordige stad nog genoeg sporen van het Leiden der middeleeuwen terug. Hoogachtend, F. P. Muller. LEIDSCH DAGBLAD Zingen op Stadhuisplein Leidse kerkklokken en het carillon van het Stadhuis zullen hedenavond het kerst feest inleiden, waarna om kwart voor acht de samenzang van kerstliederen op het Stad huisplein begint. Met begelei ding van carillonspel van de stadsbeiaardier zullen hier een half uur advent- en kerstliede ren worden gezongen. Het Comité Advent en Kerst mis nodigt belangstellenden uit deze samenzang bij te wo- Meelfabrieken stichten nieuwe maatschappij De directies van de NV Meelfa brieken der Nederlandse Bakkerij in Rotterdam en de NV Meelfabriek „De Sleutels" In Leiden hebben be kend gemaakt dat is opgericht de „V. Verkoopmaatschappij Meneba/ Sleutels". De firma is gevestigd in Rotterdam. De firma zal als enige verkoopster gaan optreden van de door de beide meelfabrieken voor verbruik in Nederland geproduceer de bloem, hardgries en het meel. Ook zal de verkoopmaatschappij de ver koop van alle molenbij produkten van Meneba" en »-;De Sleutels" gaan ver zorgen. In de nieuwe maatschappij is mr. F. Martin benoemd tot directeur. De heren G. Vellenga en J. Kort land zullen de functies van adjunct- /algemeen verkoopleider resp. plaats vervangend verkoopleider vervullen. De vastenacties, die in enkele steden met de kerstdagen zullen worden gehouden, begonnen gis teren in Arnhem, waar op de Markt vlakbij de Grote Kerk de hongerstakers gisteravond hun tentjes opsloegen. Een aantal van hen zou daarin twee nachten doorbrengen. Het was een koude bedoening en de jongeren on der wie drie meisjes in de leeftijd van zestien tot 21 jaar zaten verkleumd bij rondom een met stormlantaarns verlicht bivak. Veel belangstelling trok het begin niet. De politie moest even in ac tie komen tegen enkele nozems, die de orde trachtten te verstoren met het afsteken van rotjes. Het aantal jongeren, dat aan ADVERTENTIE Kantoor en showroom DEUTZSTRAAT 6. TECHNISCH BUREAU Koelman - Vink - v. d. Sloot N.V. DEUTZSTRAAT 6 - OEGSTGEEST TELEFOON 01710—51080 LEIDSE VEEMARKT Laatste marktdag in 1966 verliep vlot (Van een deskundige medewerker) Ondanks het druilerige weer en als hekkesluiter van de laatste markten voor de kerstdagen, was het gisteren in Leiden nog een vrij behoorlijke veemarkt. Gunstig was, dat de markt dag ditmaal in verband met de feestdagen niet behoefde te worden verzet. Kort aanbod van vee Hoewel de aanvoeren in alle sec toren veel minder waren dan nor maal, waren deze toch veel ruimer dan wij andere jaren rond deze da- gewend zijn. Door de normale werk- eek liet ook het marktbezoek niet kopers dan het aanbod verwerken kon. Gevolg was dat de handel bij het korte aanbod in alle slachtvee sectoren vlot tot vlug verliepen. Ook de varkenshandel behield een goed verloop. De totaal aanvoer bedroeg 1627 dieren. Gebruiksvee: Zowel in de seotor melk- en kalfkoeien als in de sector vare koeien een kleinere De handel bleef ADVERTENTIE voor onbeperkte duur en tegen de kostende prijs Ziekenfondsleden: sluit een aan vullende 2e klas kostprijspolis! 'BON AAN"VEZENO"-ZAANDAM Stationsstraat 81 -83 Tel. 6 74 51 gaarne ontvang ik Inlichtingen over verzekering tegen ziekenhuis- ope- NAAM ADRES:..... WOONPL. TEL.; derd rustig tot kalm maar toch goed prijshoudend. Voor geschikte en bruikbare koeien bestond wel Iets meer belangstelling, maar de ople ving van deze handel zal wel op het voorjaar moeten wachten. Notering: melk- en kalfkoeien van f 950 tot f 1250 en f 1450, vare koelen van f 600 tot f 925 en f 1275. Vette koeien In deze afdeling een zeer korte aan voer. Blijkbaar hebben velen ge meend dat deze laatste marktdag voor de kerstdagen weinig belang- langstelling zou opleveren. Er wa ren echter voldoende kopers, die er op uit waren hun voorraden voor de komende week, ook een normale werkweek, aan te vullen. De -handel kreeg daardoor een vlug tot snel ver loop waarbij de prijzen weer iets aantrokken. De afdeling wae zeer vroeg leeg verkocht. Notering: vette koelen van f 3,50 tot f 4,00 en f 4,50 per kg geslacht gewicht. Vette kal veren: De zeer weinig aangevoerde dieren van doorsnee middelmatige kwaliteit werden vlot verhandeld en noteerden van f 3.80 tot f4,20 per kg levend gewicht. Wolvee: De voor de t\jd van het jaar redelijke maar toch korte aanvoer in de sector wolvee, had bü een goede vraag weer een vlugge en stijf prijshoudende han del tot gevolg. Hoewel de kwaliteiten vanzelfsprekend minder worden, was de aanvoer over het geheel genomen toch weer wan goede kwaliteit. „Uit schieters", die f 10 tot f 15 boven de notering worden verkocht, waren er echter niet veel meer bij. Note ring: vette lammeren van f 130 tot f 160 en f 185, vette schapen van f 95 tot f 120 en f 130. Varken* voor fok- en mesterij: Ook de aan voer in deze afdeling viel nog niet tegen. Het aanbod was overal nogal klein bij een goede vraag. De han del verliep dan ook goed prijshou dend. Wegens een krap aanbod van biggen, trokken deze dieren iets aan ln prijs. Notering: drachtige zeugen van f 375 tot f 400 en f 450, schram men van f 95 tot f 110 en f 120, big gen van f 73 tot f 78 en f 85. Slachtvarkens: Bij het nog steeds te krappe aanbod, bleef de handel ln slach tvar kens goed bij vrij stabiele prijzen. De stemming in de handel van slachtzeugen was iets gedrukt met een tendens van iets lagere prij zen. Prijzen per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f 2,52 tot f 2,57, lichte slachtzeugen van plm. f 2,00 tot f 2,10 en f 2,15. de actie meedoet is intusen ge- I leden van linksgerichte politieke stegen tot ongeveer 35. Het zijn jongerenorganisaties. De actie kweekschoolscholieren, hbs-ers en I duurt tot morgenavond. (Van onze Arnhemse correspondent) De Arnhemse rechtbank heeft gis termiddag vervroegd vonnis gewezen in de zaak tegen een 47-jarige Am sterdamse groothandelaar in elektri sche artikelen en hem vrijgesproken, nadat dinsdag de officier van Justitie tegen hem acht jaar gevangenisstraf met aftrek wegens poging tot moord en poging tot doodslag had geëist De Amsterdammer verwekte op 27 februari van dit jaar grote opschud ding tijdens een dienst van de Nieuw Apostolische Kerk in Nijmegen door een vijftal schoten af te vuren. Eén daarvan trof de 24-jarige mem TeundssenDoolaard in het onder lichaam. Haar zuster, de 22-jarige te lefoniste Lenie Doolaard, voor wie de kogels bestemd zouden zijn, bleef gedeerd. Verdachte had met het meisje een Jaar lang een intieme ver houding gehad. ZjJ had de relatie kort tevoren verbroken. De groothandelaar verdedigde zich tijdens de zitting van dinsdag door te verklaren, dat hij niet zou hebben geweten, dat. het pistool, dat hij zei van een onbekende Italiaan te hebben gekocht, een vuurwapen was. Hij had het gekocht als alarmpistool. De Bedrijfscompetitie OVERZICHT TAFELTENNIS Nadat het programma van novem ber in de Leidse bedrijfscompetitie tafeltennis Is afgewerkt, is de situa- tan de kop van de ranglijst in de 1ste en 2de klasse stabiel geble- De posities in de 3de en 4de klasse zijn aanzienlijk gewijzigd. F 188 (Grofsmederij) leidt in de 1ste klasse, maar heeft Inmiddels een 7-3 nederlaag geleden tegen Stadhuis, dat één punt achterstand had. Daar- had Durisol in Leiderdorp ge zorgd, gebruik makend van de om standigheden dat Stadhuis een min- sterk team had afgevaar digd. Tegen F 188 werd met mej. Van Kampen, v. Zijp en Vreeburg aangetreden en dat resulteerde in duidelijke zege op Snik c.s. Van gelijke sterkte zijn de „middel- moters" RTC, Durisol en ABN. dat enigszins onder de verwachtin gen blijft. Het Kamerlingh Onnesla- boratorium (voornamelijk bestaande uit buitenlandse studenten) en het zwakke ROTA sluiten de rij. In de 2de klasse zullen F 188 II en ABN II voorlopig de eerste viool blijven bespelen, maar hun overwicht op GGV en niet te vergeten MVO 1 ls gering. Speciaal in deze klasse kan een enerverende competitie worden verwacht. Zaalberg I is de sterke leider in de derde klasse, in de rug gedekt door haar eigen re serveteam. Durisol II en misschien ABN IH kunnen voor verrassingen zorgen. Het Rijkszuivelstation (RZS) troont met 15 punten uit 8 wed strijden en een gemiddelde van 67- 13 aan de kop van de 11 teams tel lende 4de klasse-afdeling. Om de tweede plaatst strijden Durisol III, Stadhuis II, F 188 V en MEBO in. Uit de voorlopige december-resulta- ten blijkt, dat Stadhuis II op het ogenblik sterk marcheert en RZS op de voet blijft volgen. LJA-film in kerstvakantie de kerstvakantie organiseert de Leidse Jeugd Actie een aantal filmvoorstellingen voor de Jeugd. De sectie Jeugdrecreatle van de LJA wijkt daarmee af van de gewoonte om ln de kerstvakantie een Jeugd toneel-voorstelling te organiseren. Op dinsdag 27, woensdag 28 en don derdag 29 december draait 's ochtend om 10 uur ln het Luxor-theater aan de Stationsweg de film „Rekruut te gen wil en dank. rechtbank achtte in het vonnis niet uitgesloten, dat de verdachte in de mening verkeerde een alarmpistool af te schieten in plaats van een ge laden vuurwapen. Ook staat het vol gens de overwegingen van de recht bank niet vast, dat verdachte bewust op iemand heeft gericht en gescho ten. De Amsterdammer ls Intussen in vrijheid gesteld. De officier, mr. J. H. G. Boekraad, zei het vonnis eerst nog te moeten bestuderen voor hij eerst zou besluiten in hoger beroep te gaan. Grofsmederij heeft nieuwe bedrijfskrant De NV Koninklijke NederJandsche Grofsmederij heeft een nieuwe per- soneelskrant. Het oude vertrouwde KoNeGro-Nleuws ls vervangen door modern uitgevoerde bedrijfskrant „Nieuws van de KNG, waarvan van daag het eerste nummer is versche nen. Het blad, dat tien maal per jaar zal verschijnen heeft een duidelijke krantenopmaak en bevat enkele fo- De redaktie die in verband m deze nieuwe uitgave is vergroot heeft gestreefd naar een ande- orm, een ander formaat en pit tiger, directer geschreven artikelen. Te oordelen naar het eerste nummer de redaktie in die opzet wel ge slaagd. Nieuw van KNG I bevat een voorwoord van de directeur, nieuws jubilarissen en artikelen over bedrijfstechnische zaken. HORECA: 99 De Arnhemse bareigenaar G. W. in den Biezen heeft scherp stelling genomen tegen de uitlatingen van burgemeester Matser bij de dezer da gen gehouden begrotingsbehandeling als zou er in de Gelderse hoofdstad geen straat- en caféterreur heersen. Slechts zeven caféruiten zouden er in 1966 zijn ingegooid, naar de heer Matser toen verklaarde. Hiertegen over stelde de heer Van der Biezen echter, dat een enquete onder kaste leins en exploitanten van horecabe drijven heeft uitgewezen dat r in Arnhem dit jaar reeds 63 caféruiten zjjn ingegooid, waardoor een glas schade ontstond van ongeveer fo700. De extra-voorzieningen die daarna moesten worden getroffen in de vorm van rolluiken en dergelijke kwamen betrokken exploitanten op een be drag van rond f9500 te staan. De heer Van Slooten van het landelijk horeca-orgaan wijt de Arnhemse terreur, waarvan de schotten en lui ken voor de caféruiten de stille ge tuigen zijn, aan onvoldoende ver- maakgelegenheid voor de jeugd. Hij vraagt daarom de Arnhemse overheid aandacht te besteden aan het jeugdprobleem. De heer Van der Biezen is van plan de fractievoorzit ters in de Arnhemse raad een af druk van de enquete, die zich ook uitstrekte tot personen die op straat werden geïntimideerd, mishandeld en beroofd, te zenden, omdat hij het abnormaal vindt, dat de Arnhemse overheid de terreur zonder meer ac cepteert.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3