Vietnam Kerstbestand in door Vietcong geschonden POGING j MOEILIJK Gisteren nog harde strijd Bredase gevangene Kotalla gaat trouwen Epidemie in Kongo: 35 doden Drukte viel mee Fel protest van Moskou in Peking MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD President Johnson heeft de gele genheid van het a.s. kerstbestand ln Vietnam aangegrepen om via secretaris-gen. Thant een toenade- i rlngspoging tot Hanoi en de Vietcong te vagen. Ofschoon er bij hem op is aangedrongen dit bestand uit te brei den tot ..Tet", het Vietnamese nieuw- I jaarsfeest in begin februari, bleek hij daartoe niet bereid. De ervaring heeft n.l. geleerd, dat de communisten een dergelijke lange periode zouden aan- i grypen om hun strijdkrachten te her- j groeperen en uit te rusten voor har- dere aanvallen na het einde van de rustperiode. Toch heeft Washington reeds een belangrijke stap gedaan door toe te geven aan de drie punten van Thanits programma: staken van luchtaanvallen op Noord-Vietnam, vermindering van de vijandelijkheden en erkenning van het „Nationale Be- vrijdingsfront" (de politieke organisa tie van de Vietcong) als onderhande lingspartner. Hoe groot is nu Thants kans van slagen? Zijn aanvaarding van het Amerikaanse verzoek wijst er al op, dat hij over inlichtingen moet beschikken, die wijzen op een zekere bereidheid bij de communisten. Ook het Vaticaan. dat in de afgelopen tijd op vrede heeft aangedrongen, zou dit niet zonder goede informatie hebben gedaan. Maar zal men zeggen, van communistische zijde is het vredes initiatief Johnson-Thant al volledig van de hand gewezen. Een „neen" is echter soms zó nadrukkelijk, dat het alleen maar bedoeld kan zijn om „Ja" te verbergen. Een andere tegenwer ping kan gelegen zijn in het bericht, dat het militaire gezag van de Viet cong verminderd is en in fedte ln handen van een Noordvietnamese ge neraal is komen te liggen. Of ver- gróót dit juist de kans op overleg, nu de regering in Hanoi in de afgelopen maanden door bombardementen aan den lijve heeft ondervonden, dat het nfiltratie-gedoe ook zijn schaduw- ij den heeft? Anderzijds menen som- nigen, dat de bombardementen een averechtse uitwerking hebben en de •■redeskansen eerder verkleinen dan ergroten. Men kan dus ten aanzien ""•an het communistisch standpunt nog van alles verwachten, zowel in posi tieve als in negatieve zin. Wat Wash ington betreft: de Amerikaanse rege ring is enerzijds verheugd over het feit, dat de zg. „big unit war" (de oorlog met grotere gevechtseenheden) kennelijk door de communisten is verloren en dat zij gaan terug keren tot de typische guerrilla. An derzijds ziet zij wel in, dat een strijd van laatstgenoemd type eindeloos kan duren. Bovendien moet president Johnson, indien hij bij de verkiezin gen van november 1968 herkozen wenst te worden, nu al rekening hou den met de omstandigheid, dat de Vietnamese oorlog niet populair is en dat velen die strijd beëindigd willen zien, sommigen door hoe dan ook tot overeenstemming met de tegenstan der te geraken, de meesten echter desnoods door nog veel zwaardere bombardementen. Ziehier dus enkele factoren, die Thants succes niet bij voorbaat uitsluiten, al zou er dan nog heri wat water door de Mekong moe ten stromen voordat een volled.ig-be- vred'gend akkoord zou zijn bereikt. Het zou overigens onjuist zijn het zo voor te stellen alsof de mo gelijkheid van vrede in Viet nam alleen zou afhangen van Wash ington en Hanoi. De Amerikaanse columnist David Lawrence schreef dezer dagen in de New York Herald Tribune, dat die beëindiging tenslot te wordt beslist door Peking en Mos kou, die nog steeds voortgaan met militaire leveranties. Volgens buiten landse diplomaten in de Sowjet-Unie levert China de fundamentele beno digdheden voor militaire en econo- j mlsche steun aan Hanoi's oorlogs- j inspanning, terwijl van Rusland wel- iswaar waardevolle, maar minder es- sentiële goederen afkomstig zijn. Vol- j gens informaties van Japanse com- munlsten, die een gesprek met pre- sident Ho Tsji-minh hebben gehad, i verschaft China zeventig procent van de militaire bijstand, de Sow- jet-Unie twintig en Oost-Europa i tien. En aangezien de vooruitzichten j voor Moskou om zijn steun te ge bruiken als hefboom ter beëindiging van de oorlog er niet al te rooskleu- j rig voorstaan, zou dit een verklaring zijn voor het feit, dat de Kremlin- leiders er niet veel voor voelen met j het Westen te praten over jnidde- I len om tot vrede te komen. Er woedt dus achter de schermen in Hanoi een strijd tussen de rode reuzen om invloed. En dit zou dan weer samen hangen met de aanwijzingen, dat de Sowjetrussische regering begonnen is haar volk en strijdkrachten voor te bereiden op de mogelijkheid van een ernstig militair conflict met Rood-China, zoals Harry Schwartz, lid van de hoofdredactie van de ge zaghebbende New York Times, zich dezer dagen uitdrukte. Uit Russische gebieden aan de Chinese grens ko men berichten over „intensieve mi litaire opleiding van de burgerbevol king" en tegelijkertijd heeft de Chi nese minister van Buitenlandse Za ken, Tsjen Ji, Moskou ervan beschul digd, dat er dertien divisies uit Oost- Europa naar de Chinese grens zijn gestuurd, een bewering, die in Mos kou niet is tegengesproken, aldus Schwartz. Voorts zorgt het Russische propaganda-apparaat ervoor, dat de bevolking de bitterheid en hevigheid van de anti-Russische campagne van Mao Tse-toeng terdege leert kennen, zodat men in de Sowjet-Unie al over de Rode Garde spreekt als de „Hit- te-jeugd" en het regime van Mao „fascistisch" noemt. Schwartz schrijft overigens, dat de Chinezen in Vietnam hebben bewezen, dat zij voorzichtigheid in hun daden kun nen combineren met de dreigendste taal. Toch herinneren de Kremlin- leiders zich zeer goed de fout van 'n kwart eeuw geleden, toen Staling een enorme prijs moest betalen voor zijn koppige weigering te geloven dat Hitier zou aanvallen. Het zou verba- zingwekken zijn, aldus eindigt Schwartz, „als zij bereid zouden zijn een ernstige kans te lopen een soort gelijke fout te maken tegenover de Vannacht om twaalf uur Ned. tijd is in Vietnam het kerstbestand van kracht ge worden, maar drie kwartier later (om kwart voor acht plaatselijke tijd) werd het geschonden door een beschie ting van een hoofdkwartier ten noorden van Saigon, aldus een Amerikaanse woordvoerder. De Amerikaanse militairen hebben niet teruggeschoten. Vlak voor het bestand is de oorlog nog in volle hevigheid opgelaaid. Communistische kustbatterijen be schoten een Amerikaanse torpedo- bootjager, die beschadigd werd. Het incident deed zich voor bulten de Noordvietnamese kust. In het noor delijk deel van Zuid-Vietnam hebben Amerikaanse mariniers zware strijd geleverd met de communisten, waar bij aan vijandelijke zijd« het aantal doden tot 175 is opgelopen. De torpedoboot jager werd getrof fen door Noordvietnamese kustbatte rijen en kreeg twee treffers aan bak boordzijde. De verliezen aan boord werden licht genoemd. Het was de eerste keer in de oor log, dat een Amerikaans oorlogsschip rechtstreekse treffers kreeg van vijandelijke kustbatterijen. Bij twee vorige gelegenheden zijn Amerikaan se schepen door granaatscherven getroffen. De woordvoerder zei dat de O'Brien het vuur heeft beantwoord en 130 schoten heeft gelost met zijn 127 millimeter kanonnen. Tegelijker tijd vielen A4 Skyhawk-straaljagers van het vliegkampschip Kitty Hawk de Noordvietnamese kuststellingen aan. Het duel heeft ongeveer een kwartier geduurd en had plaats op veertig km ten noord-noordoosten van ,Dong Hoi in de Golf van Ton kin. De Amerikaanse woordvoerder deelde mee dat de O'Brien zich op 6.4 km buiten de kust bevond „in internationale wateren". De torpedo jager was op eigen kracht weggeva ren en zal waarschijnlijk in tlok gaan. Amerikaanse B-52 bommenwerpers hebben gisteren twee aanvallen uit gevoerd, waarvan een op Noord-Viet nam. De enorme toestellen vielen vanuit hun basis op Goeam voor het aanbreken van de dag een basiskamp van de Vietcong en een bevoorra dingsdepot aan op 56 km ten noord westen van Saigon. Later bestookten de achtmotorige reuzen een Noord- vietnamees opslagterrein aan weg 103 in Noord-Vietnam op ongeveer acht km ten noorden van de gede militariseerde zone bij de grens met Laos. In afwachting van het bestand be gonnen Amerikaanse en geallieerde troepen defensieve posities te betrek ken. De verkenningseenheden te vel de werden echter gehandhaafd. Bo ven Noord-Vietnam zouden Ameri kaanse vliegtuigen „een voortduren de waakzaamheid" in acht nemen. Gevecht met politie Een kleine eenheid van de Viet cong heeft gisteravond aan de rand van de Zuidvietnamese hoofdstad met de politie van Saigon gevoch ten. De strijdmacht van de Vietcong was ongeveer 120 150 ma.n sterk. De politie raakte met hen ln een vuurgevecht verwikkeld en vroeg ver sterkingen. Een versterkt peloton van de gevechtspolitie van Saigon, onge veer vijftig man, werd naar het ge- OOK PAKISTAN KRIJGT GRAAN Amerika heeft er mee ingestemd om Pakistan 500.000 ton graan te le veren onder het Amerikaanse pro gramma voor hulp met levensmidde len aan het buitenland De toewijzing aan Pakistan kwam een dag nadat de Amerikaanse rege ring er mee ingestemd had India on middellijk 900.000 ton graan te leve ren om te voorzien in de dringende behoefte tussen nu en de oogst im maart. Voorts hebben twintig Viet- cong-teTToristen gisteravond een overval gepleegd op het dorp An Nhon, 6 km ten noorden van Sai gon, waar zij twee tipgevers van de politie vermoord hebben, zo heeft het Amerikaanse hoofdkwartier meege deeld. Na de moord hadden de over vallers via de radio een .kerstbood schap" uitgezonden, aldus het hoofd kwartier. Hulp van Rode Rruie De Internationale Liga van Rode- Kruisverenigingen is een campagne begonnen voor hulp aan ongeveer anderhalf miljoen vluchtelingen in Zuid-Vietnam. Naar de Zweedse se cretaris-generaal van de liga, Henrik Beer, gisteren op een persconferen tie in Genève meedeelde is een be roep op de 106 bij de Liga aange sloten nationale Rode-Kruisvereni gingen gedaan onmiddellijk 1.375.000 Zwitserse francs bij te dragen om in de eerste behoeften snel te kunnen voorzien. Met dit bedrag zullen 50.000 gezinnen (ongeveer 250.000 perso nen), die onlangs in vluchtelingen kampen zijn opgenomen, voed sel. kleding en andere dringende be hoeften kunnen krijgen. De actie is genomen na een verzoek van het Zuidvietnamese Rode Kruis. De heer Beer zei dat de liga een dergelijk verzoek van Noord-Vietnam zou toejuichen en dat zo'n verzoek op gelijke wijze zou worden behan deld als het Zuidvietnamese. Via het internationale comité van het Rode Kruis zendt de Liga reeds medicij nen e.d. naar Noord-Vietnam. Massa-arrestaties in de Pendsjaab In de Pendsjaab zijn tot dusver circa 1760 personen in preventieve hechtenis genomen na het dreige ment van de Sikh-leider Sant Pa tch Sing, dat hij zich door verbran ding van het leven zal beroven wan neer zijn eisen inzake grotere auto nomie niet door de Indiase regering worden Ingewilligd. Onder de arrestanten bevinden zich driehon derd leden van de Akali-partij, waar over Singh de leiding heeft. m w- ic Alle echtelijke moeilijkhedengisteravond in het Parijse Lido, tussen de Franse tieneridolen Syl- waar zij innig vereend een soirée vie Vartan en Johnny Halliday na de voorstelling van de revue leken tot het verleden te behoren I „Pourquoi pas" bijwoonden. In de Kongolese Evenaarsprovincie hebben mazelen- en kinkhoestepide- mieën in het dorpje Ndjera aan vijfendertig kinderen het leven ge kost, zo meldt het Kongolese pers bureau. De bevolking heeft de plaat selijke autoriteiten om onverwijlde medische hulp verzocht. In de dichtbijgelegen grote stad Mban- daka( het vroegere Coquilhatstad) staakt juist het ziekenhuispersoneel. man, die zij als de Aziatische Hitier beschouwen: Mao Tse-toeng". Tegen deze achtergrond is het allerminst duidelijk hoe de strijd in Vietnam tot een goed einde zou kunnen wor den gebracht. Thants poging is moeilijker dan sommigen wel denken. Bij Spoorwegen Het binnenlandse treinverkeer is gistermiddag en gisteravond in ver band met de komende kerstdagen over het algemeen wel wat drukker geweest dan op een normale vrij dag. maar van een overstelpende drukte op de Nederlandse perrons is geen sprake geweest. Van drie uur af gistermiddag was het op de sta tions iets drukker dan gewoonlijk, in veel treinen was geen plaatsje onbe zet, maar de N.S. konden de drukte rustig verwerken, mede doordat 16 extra treinen waren ingezet. In de voormiddag hadden 25 extra-treinen gereden voor militairen. Ook gister avond zijn geen noemenwaardige pie ken in het reizigersvervoer geweest. In de Randstad Holland heeft men, volgens de N.S. al weinig last gehad van het kerstvervoer, omdat hier de treinfrequentie aanmerkelijk hoger [igt dan elders in het land. Een van de drie tot levenslang veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers die nog in de Bredase strafgevangenis verblijven Josef Johann Kotalla, gaat voor de tweede maal trouwen. Zijn bruid is de 46-jarige verkoopster Margarete Adelheid Samol uit het Duitse Fulda. Het zorgvuldig geheim gehouden nieuws van het huwelijk, werd gisteren bekend, toen de ambte naar van de burgerlijke stand een lijst met hu welijksaangiften, waarop de naam van de 58-Jarige Kotalla voorkwam, liet aanplakken aan het ge meentehuis van Breda. De voormalige Amers- foortse kampbeul en zijn bruid hebben op 22 de cember aangifte van hun huwelijk gedaan. De zaak is geheel schriftelijk gere geld. Zelfs voor zeer nauw by de gevangenis betrok ken functionarissen bleek het komende huwelijk een verrassing te zijn. Rapenburg 10: Ker lëteit ,,'t R">efje" 8 t Stadsgehoorzaal: Jehovah's getuigen. Vertoning film ..God kan niet liegen", 7.20 uur nam. Zulderkerk: Kerstnachtdienst o.l.v. ds. L. J. Boeljenga. 11 uur nam. ZONDAG Aula Du Rleuschool. Volle Evange- lie-zendilng. Spr. dhr J. Zijlstra 10 u. Gerecht 10: Soefl-beweging. Ditmaal geen ere-dienst. Stadsgehoorzaal: Jehovah's getuigen. Spr. dhr. M. Kap te in over „In 's men sen grootse behoefte zal worden voor- Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Sowjet-Unie heeft gisteren bU China geprotesteerd tegen het ver zoek van Peking drie Russische cor respondenten terug te roepen. In het protest noemt het Russische mi nisterie van Buitenlandse Zaken de Chinese eis „een daad zonder weer ga tussen communistische staten" en het protest stelt China aanspra kelijk voor de nasleep van zijn „een zijdige daad". Vorige week gelastte China drie Russische correspondenten het land omstreeks Kerstmis te verlaten. Aan de Sowjet-Unie werd de keus gela ten welke van de zes in Peking wer kende Russische journalisten zouden terugkeren. Volgens Peking bedrijven de correspondenten anti-Chinese be richtgeving en zouden zij geruchten en beledigingen over de culturele re volutie verspreiden. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken merkt op, dat de berichten van Chinese corresponden ten in de Sowjet-Unie volstaan met lasterlijke verzinsels over het Russi sche volk en de binnen- en buiten landse politiek van Moskou. De Sow jet-Unie behoudt zich het recht voor zonodig maatregelen tö nemen, al dus de Russische veklaring. Liever sterven dan trouwen Mattea Ciavarolo, een 22-jarige Si- ciliaanse die vier dagen geleden in Salemi op Sicilië door haar voorma lige verloofde werd ontvoerd, is gis teren door de politie teruggevonden. „Ik sterf liever dan dat ik met hem trouw", zei zij. De ontvoerder, de 28-jarige An dreas Virtuoso, is in hechtenis geno men. Hij verklaarde dat hij het meisje had willen huwen. Een week geleden werd Filippo Melodia, die ii december 1965 een andere Siciliaan- se had ontvoerd en onteerd, tot 11 jaar gevangenisstraf veroordeeld. BINNENLAND. Kwaliteitsontslag De directie van de tricotagefabriek Harwig N.V. in Rhenen heeft aan tien werkne mers ontslag aangezegd. De oorzaak hiervan houdt, naar de directie mee deelde, wel verband met de econo mische toestand van het ogenblik, maar is er geen rechtstreeks gevolg van. Er zyn moeilijkheden opgetre den bij de afwerking die waarschijn lijk te wijten zijn aan de minder goede kwaliteit van de synthetische garens. De schade die op deze wijze ontstond heeft een flinke Inkrimping van de produktie tot gevolg gehad. Ontslag negen man Door de in- vesterngsbeperking bij rijk, provin cies en gemeenten heeft de betonfa- briek „De bandtegel" in Echt-Maas- bracht de produktie moeten inkrim pen. Het bedrijf voerde hoofdza kelijk opdrachten produktie van trottoirbanden en -tegels uit voor de overheid. Als gevolg van de in krimping is aan 9 mensen ontslag aangezegd. Na overleg met de vak bonden zijn de 9 jongste arbeiders in de fabriek de dupe van de maat regel geworden. Voor het overige per soneelsbestand (nog 51 man) meent de directie voorlopig nog voldoende werk te hebben. Man over boord Het Noorse schip „Aun", dat zich op ongeveer 70 mijl noordwest van Scheveningen be vindt, heeft via Radio Scheveningen gemeld, dat een van de bemannings leden over boord is geslagen. Aan alle schepen die in de buurt zijn is verzocht uit te kijken naar de dren keling. Actie voor kind Op initiatief van haar buurvrouw wordt thans in Den Bosch een actie gevoerd voor de 14- jarlge Marianne Richartz, een mms- leerlinge die beide benen zal moeten missen door een ongeluk, dat haar enkele weken geleden op het Bossche station is overkomen. Door deze actie hoopt men de financiële zorgen, waarvoor de ouders van het zwaar getroffen kind zich geplaatst zien, wat te verlichten. BUITENLAND Sao Paulo onder water Elf per sonen, merendeels kinderen, zijn in een voorstad van Sao Paulo (Brazi lië) om het leven gekomen door in storting van huizen, veroorzaakt door zware regenval en overstromingen. Tito naar Oostenrijk President Tito van Joego-Slavië zal in februari een bezoek brengen aan Oostenrijk, op uitnodiging van president Jonas. De juiste datum zal later worden be paald. Vissersvaartuig vergaan Alle zes bemanningsleden van een IJslands vissersvaartuig. dat gisteren ten noordwesten van IJsland schipbreuk heeft geleden zijn waarschijnlijk om gekomen, aldus meldt de IJslandse kustwacht. Vluchtelingen Westduitse func tionarissen hebben meegedeeld dat er in het afgelopen jaar 1.165 personen uit Oost-Duitsland naar het Westen zijn gevlucht. Tweeëndertig Oostduit- se grenswachten en soldaten kwamen over de muur in Berlijn naar het westelijke deel van de stad. Vrouw ln regering Met de nieu we regering in Luxemburg een voortgezette coalitie van christende mocraten en socialisten heeft het eerste vrouwelijke regeringslid haar intrede in de Luxemburgse politiek gedaan. Het is mevr. Madeline Frie- den, die staatssecretaris is geworden bij «het ministerie voor bevolking en gezin. Terreur In Montevideo Een la boratorium voor de vervaardiging van explosieven en een schietbaan zijn gisteren door de politie overval len nadat het hoofdkwartier van een communistische terreurorganisatie was opgespoord. Het onderzoek be gon toen de politie by het volgen van een gestolen vrachtauto met en kele salvo's uit machinepistolen werd begroet. Ook werden bij die gelegen heid enkele zelfgemaakte bommen geworpen. Stad in greep van griep In de Bulgaarse stad Tsjirpan ten westen van Plowdiw ligt een kwart van de bevolking met griep in bed. De stad is onder quarantaine geplaatst. Er zijn nog meer maatregelen genomen om een algemene epidemie, zoals die van 1962 te voorkomen. Gebleken is dat de Immuniteit tegen griep sedert 1962 sterk is verminderd. De aard van het nieuwe virus is nog niet vastgesteld. Schat gevonden De politie van Bombay heeft voor naar schatting anderhalf miljoen dollar aan ge- smokkelde diamanten, goud en sie- raden in beslag genomen. Een ar restant zou de geheimen onthuld hebben van een internationale bende waarvan hij een vooraanstaand lid was. Geen vlaggen meer De natio- nalistisch-Chinese vlaggen en de portretten van Tsjang Kai-sjek zijn op „advies" van de overheid van Ma- cao uit deze Portugese enclave ver dwenen en de nationalistische Chine zen hebben order gekregen hun acti viteit te staken of Macao te verlaten, zo is in Hongking vernomen, tussen heeft nationalistisch-China bij de Portugese regering geprote steerd tegen de uitlevering aan com- munistisch-China van zeven natio nalistische Chinezen door de Portu gese autoriteiten in Macao. Rel in Chartoem In de Soeda- nese hoofdstad Chartoem heeft de politie gisteren met traangas pro- en anti-communistische betogers van het parlementsgebouw weggehouden, waar de volksvertegenwoordiging te gen een uitspraak van het hoogge rechtshof stemde, waarbij het verbod van de communistische partij werd opgeheven. Ruim twintig demon stranten zijn gearresteerd, vier lig gen er in het ziekenhuis. Drukkerij protesteert De druk kerij in MUnchen, waar de regerlng- Smith Rhodesische bankbiljetten heeft laten vervaardigen, heeft be zwaren aangevoerd tegen een rech terlijk bevel, waarbij is bepaald dat de bankbiljetten West-Dultsland niet mogen verlaten. Het gaat om 2.2 ton bankpapier dat in beslag werd ge nomen, toen het op de luchthaven Rhein-Main bij Frankfort wachtte op vervoer naar Salisbury. Tussen enkele Westduitse Justitiëlq instanties is op het ogenblik een stryd gaande over de vraag, of de bankbiljetten al dan niet mogen worden vastge houden. Voldoende steun Na afloop van een vergadering van de Griekse na tionaal-radicalen heeft een betrouw bare zegsman meegedeeld dat de par ty de regering van Paraskevopoelos zal steunen. Dit betekent dat de nieu we regering op 5 januari kan reke nen op 221 van de 300 stemmen in het parlement. Wortham in beroep Een Ame rikaanse advocaat, die de gevangen gezette Buel Ray Wortham jr.. heeft geassisteerd, heeft gisteren meege deeld dat men maatregelen heeft ge nomen om Ir» hoger beroep te gaan. ,Het laatste woord is in deze zaak nog niet gesproken", aldus Craddock Gilmour uit Salt Lake city. conference Wlm Kan 8 en Stadhuis wachtkamer trouwza»; Zitting Boirwfon-ia Ned. Gemeent* 7 WOENSDAG irg: K. en O. conference Wim Kan 8 en 9.1 St.-Anthonius Clubhuis: K. en Kinderfilm „Tom Duim" 2uur nag Stadhuis (trouwkamer): Spreekt sociale raadsvrouw, 4 6 uur nam DONDERDAG Oegstgeest (Irene): Kinderfeest en O. Goochelaar Thoraido en I Sprookjespoppentheater. 2.30 uur ni VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chi tengem. „Ecclesia", 8 uur nan Rapenburg 10: Oudejaaravleti Jeugdsociëtelften ,,'t Venster" Roefje". 6.30 uur nam. BIOSCOPEN LUXOR: „De stem van het wa Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond en maandag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 u STUDIO: „Persona". 18 Jaar. Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur. Zond en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 TRIANON: „De grote goudroof" Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur. Zon* en maandag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u i'n pt LIDO: ..Gooi t maar ln alle leeftyden. Oageëjks 2.30 7 en 9.15 uur. Zom en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 REX: „Adios Gringo". 14 Jaar Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zom en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u CASINO: „Kus me sufferd", 18 li Dagelijks 7 en 9.15 uur. Vanaf zat da^ elke middag 2.30 uur (wTa Kerstdag ook om 4.45 uur)„De j: gen uit het wilde westen". ASTRA Wassenaar: Vrijdag 8 u, zaterdag 7 en 9.15 uur: „De clrc held", a.l. Maandag 7 en 9.15 uur man met de vijf paspoorten" (Chi de). Maandagmiddag 2.30 uur: „Tan de aapmens". TENTOONSTELLINGEN Hllgemann. Geopend dinsdag zaterdag 11 uur voorm.6 uur m (tot 31 december). Lakenhal: Tentoonstelling teken gen uit Prentenkabinet. Wericd. 1(T 4 uur; 's zondags 1 4 uur nan 16 Januari). Legermuseum (Pesthuislaan), uitzondering van zaterdag van 104 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks 1 17 uur; 's zondags 1317 uur (to maart). Rijksmuseum voor Volkenkuc Tentoonstelling van Japanse pret van KyösaI Dageiyka 10 17 'a Zondags 13 17 uur 2—6 I ^4 Rllksmuseum voor Volkenkui l Steenstraat 1) Dag 10-17 u: 's dage 13-17 uur Rijksmuseum voor de geechiedi der natuurwetenschappen: Da* •ïu zond 1-4 uur Z well andlaan 6: Filiaal Blbllotty Reuvens: Tentoonstelling Stlchl Kunstenaarsbuis vesting Joop 01 Geopend maandag, dinsdag, woens en vrydag 9—12 uur voorm. en V uur nam (tot 31 december) De Waag: Kunstmarkt 120 nam. (van 2023 december tot- nam.). Zondag en maandag (t.e.m. 24 december). Kunstzaal Heuff (Wassenaar): "li toonstelling werk van Oorinne Fraq Heslenfeld en Wlm Vaarzon Morel. I opend maandag t/h zaterdag 10 i voorm. 5 uur nam; bovendien <0 dagavond 2 10 uur. (Tot en me. Januari). Avond, en nachtdienst der apothri Geopend voor spoedeisende gent tot 2de Kerstdag 's morgens om apotheek Reijst. Steenstrant 35, 20136 De ste I De theek Voorschoten zyn op eerste I dag geopend. Op 2de Kerstdag, 20 december, tl af 's morgens 8 uur ls spoedeisende gevallen theek. Lammenschansweg 7. tel. 23l, Apotheek R. van Breest Smallentt1 te Leiderdorp ls op 2de Kerst gehele dag gesloten en Apotheek schoten van 's morgens 8 Bi) geen gehoor van an hnlsnrti l« specialist (of dlena waarnemers) r op dokterstelefoon 22222. ADVERTENTIE 24 uurs autohulpdiensl HAAGS AGENDA (van donderdag 22 december t. woensdag 28 december) ZATERDAG 24 DECEMBER ZONDAG 25 DECEMBER Dillgentia. 14.30 uur. Albert V< literaire one-man show. Kon. Schouwburg. 14.00 uur Hi sche Comedie. Een zondag in York. Kon. Schouwburg. 20.15 uur. L, sche Comedie, School voor vrouwe MAANDAG 26 DECEMBER Kon. Schouwburg 14.00 uur. Hl sche Comedie. Voorjaarsontwaken. Kon. Schouwburg, 20.15 uur Hi sche Comedie. Ik zoek Mloussov. DINSDAG 27 DECEMBER WOENSDAG 28 DECEMBER

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2