Oude HBS was in 1915 al een sombere 'kast' Leidse schooljeugd om diploma zwom KLAVERBLAD KOFFIE Ga nooit de mist in „Plantkunde" maakt weer kerststukjes W LEIDSE kaas op verbroederingsfeest Promoties DONDERDAG 22 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Herinneringen van een oud-docent De heer B. M. Noach, de enige nog levende docent die vóór sep tember 1915 nog les heeft gege ven aan de oude HBS op de Pie terskerkgracht, heeft de LD.- redactie naar aanleiding van de afbraak van dit oude gebouw de volgende brief geschreven: „Wat er geweest is, dat zal er weer zijn, en wat er gebeurd is, dat zal weer gebeuren; er is niets nieuws onder de zon. En „ijdelheid der ijdelheden, het is alles ijdel" (nietswaardig). Deze wijze woorden van Prediker I kwamen me in de gedachten, toen ik binnen een tijdsverloop van slechts enkele dagen in het Leidsch Dagblad twee berich ten las: 1) het oude HBS-ge- bouw op de Pieterskerkgracht, later in gebruik bij „Mathesis'', zal worden afgebroken; 2) bij de begrotingsdebatten in de Leidse gemeenteraad drong het raads lid dr. Duyverman er op aan, het gebouw van het Rembrandt- lyceum aan de Burggravenlaan door een nieuw gebouw te ver vangen, omdat het niet meer aan de eisen van onze tijd vol doet. De oude school aan de Pie terskerkgracht is ongeveer 100 jaar oud; de „nieuwe" HBS i thans Rembrandtlyceum) ruim 50 jaar. Beide berichten gingen me zeer ter harte, al zijn waar schijnlijk de motieven van deze afbraak en opbouw volkomen gegrond. Ik ben de enige nog levende docent die vóór sep tember 1915 nog les heeft ge- Hilversum, gebouw van het Leidsch Dagblad)Op de dag van de officiële ingebruikneming was in de ruime docentenkamer des voormiddags een leraren vergadering onder leiding van de toenmalige directeur ir. W. Massink. 's Middags volgde de officiële opening, tijdens welke de autoriteiten werden ontvan- geven aan de oude HBS aan de Pieterskerkgracht. Er zijn zeker niet zo heel veel Leidenaren of oud-Leidenaren meer, die aan die oude HBS hun middelbaar on derwijs hebben ontvangen. Zij zullen, evenals ik, waarschijnlijk een beetje weemoedig zijn ge stemd. Ook al is men geenszins conservatief of romantisch - sentimenteel, men hangt toch bijna altijd aan dingen van het verleden, ook zonder die te ide aliseren. Wie als leerling of als docent zijn dagen doorbracht aan de oude HBS, zal het met me eens zijn, dat die school in 1914/*15 een sombere en verou derde kast was. Een binnen plaats, waar de leerlingen de pauze konden doorbrengen, ontbrak; maar die was ook overbodig, want er werd de hele schooltijd doorgewerkt zonder pauze. Gold genoemde somber heid voor de hele school, het meest was dit het geval met het klasselokaal van 4B; dat was een lokaal van het aan de HBS grenzende oude gymnasium (hoek Schoolsteeg). Het was een afgrijselijk donker lokaal waar nooit zon kwam en het dermate vochtig was, dat er soms padde stoelen groeiden op de planken vloer, die niet met linoleum was bedekt. Wanneer men in dit donkere lokaal les gaf, moest men zichzelf wel opzwepen tot een goed humeur, tot een (ge veinsde) opgewekte stemming, waarop de leerlingen van de kant van hun leraren recht had den (en hebben). En zo betreur de geen docent en geen leerling het, dat men bij het begin van de cursus 1915/'16 de oude school verliet en de nieuwe school aan de Burggravenlaan betrok. Het was (en is nog) een fraai gebouw, ontworpen door de stadsbouwmeester ir. Dries- sen. en de later zo befaamde architect ir. Dudok, destijds ad junct-directeur van Openbare werken in Leiden en later ont werper van vele om hun schoon heid en mooie vorm bekende openbare gebouwen (stadhuis in gen door de oudste leraar, de tekenleraar Kosters, en de jong ste, ondergetekende. Het was een genot voor leer lingen en leraren te werken in dit ruime gebouw met zijn hel- derlidhte leslokalen, zijn brede gangenen zijn statige brede trap naar de bovenverdiepingen. Ik heb het een voorrecht gevonden er, tot ik in 1951 de school ver liet, te mogen lesgeven en ik meen te mogen aannemen, dat de tegenwoordige docenten er nog zo over denken, ook al heb ben ze de geweldige tegenstel ling tussen de oude school en deze nu ruim vijftigjarige „nieuwe" nimmer gekend. En ondanks de opkomende plannen voor een nieuw Rembrandtlyce um zal niemand het tegenwoor dige beschouwen als een aftands bouwsel, waar men met tegen zin in verblijft. Maar waarom dan die verlan gens en plannen voor een nieuw gebouw? Toen de nieuwe school in gebruik werd genomen, telde de HBS in totaal tien klassen: regeren is vooruitzien en de „nieuwe" school werd gebouwd voor vijftien klassen; een aantal lokalen bleef dus leegstaan. En hoe staat het er nu mee? Het Rembrandtlyceum telt op het ogenblik 19 HBS- en 5 gynasium- klassen; en hoewel er voor een paar jaar 6 noodlokalen 'op de binnenplaats werden neergezet, is de school te klein geworden. In de laatste jaren is er vrij wel overal in het land en dus ook in Leiden een grote toeloop van leerlingen naar gymnasia, lysea en HBSen. Maar er komt een gewichtige factor bij: nieu we tijden nieuwe eisen. De aan drang voor een nieuw gebouw wordt geïntensiveerd door het ontbreken van enkele thans noodzakelijke lokaliteiten: een lokaal voor praktische fysica, een lokaal voor de twee conrec toren, een aula en een lokaal voor tussen de schooluren over blijvende leerlingen van buiten de stad. Het ontbreken van deze noodzakelijk geachte lokalen wordt als een leemte gevoeld en heeft, naar ik vernam, ook de heer Duyverman aangezet, om bij de jongste begrotingsdebat- ten aan te dringen op de bouw van een nieuw lyceumgebouw. We mogen verwachten, dat, mits de financiële omstandigheden het toelaten, binnen afzienbare tijd de wens van een nieuw ge bouw in vervulling gaat. De oude school op de Pieterskerkgracht is, nu ze onder de slopershamers gaat vallen ongeveer honderd jaar oud. Wanneer de school aan de Burggravenlaan na ruim vijftig jaar door één naar de tegenwoordigee eisen zal worden vervangen, zal ze, naar we mo gen hopen, voor andere cultu rele doeleinden dan het onder wijs worden ingericht, zoals een gezond vijftigjarig mens zijn da gelijks werk nog voor honderd procent kan verrichten, zo is het tegenwoordige gebouw van het Rembrandtlyceum een vitaal bouwsel, voor allerlei nuttig cultureel werk nog volkomen geschikt. En ongetwijfeld zullen zij, docenten en leerlingen, als het uur van afscheid is geko men met evenveel weemoed hun gebouw verlaten als degenen die van de Pieterskerkgracht ruim vijftig jaar geleden naar de Burggravenlaan verhuisden. B. M. NOACH Jongen breekt op straat zijn been Een 13-jarige jongen uit Leider brak zijn reohteronderbeen toen hij op de Javastraat in Leiden tegen een fietser liep. De knaap, die op de rijbaan met een paar friendjes sstond te praten, wilde op het moment dat de fietser voorbij kwam het trottoir opstappen, waar door het ongelijk ontstond. De EHD zorde voor vervoer naar het Acade misch Ziekenhuis. ADVERTENTTE hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! Rusk hoopt op overeenkomst met Russen De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, heeft giste ren de hoop te kennen gegeven dat een overeenkomst met de Russen tot stand kan worden gebracht voor de stopzetting van de produktie van nieuwe atoomwapens en „geheel nieu we en belangrijke kostenniveaus te vermijden" in de bewapeningswed loop. Rusk werd tijdens een persconfe rentie gevraagd naar beweerde Ame rikaanse belangstelling voor een overeenkomst met de Russen om wederzijdse ontplooiing van kostbare antiballistische systemen te vermij den. Hij weigerde bijzonderheden te ge ven over de Amerikaanse aanpak maar hij zei: „Wij zouden het ten zeerste betreuren wanneer de bewa peningswedloop naar een geheel nieuw vlak van uitgaven gebracht zou worden". De schattingen van de kosten van een dergelijk Amerikaanse anti-raket systeem, waarop congresleden aan dringen, lopen in de 30 miljard dol lar of meer. ADVERTENTIE zonder een glas melk: het gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktievermogen. Verstandig, veilig, vurrukkulluk. Rijdt veilig met melk Mee eens? Vraag gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z-H). In Geref. Jeugdhuis De afdeling Leiden van de Ko-1 dat de afdeling zeer succesvol was ninklijke Maatschappij voor Tuin- j vertegenwoordigd op de landelijke bouw en Plantsoenkunde heeft gis- 1 bloemschik- en bindwedstrijden, die teravond in het Geref. Jeugdhuis het op 12 november j.l. in Utrecht wer- afdelingsjaar 1966 afgesloten met een den gehouden en wel om het kam- bijeenkomst, die geheel in het teken pioenschap van Nederland. Van de stond van het komende kerstfeest, ruim 150 deelneemsters kwamen na- Onder leiding van mew. J. 31. melijk zowel mevrouw Gelpke als Sollewijn Gelpke-Manders werd een mevr. A. Delfos-Klink met een eer- wedstrijd in het maken van kerst stukjes gehouden, waaraan zowel af- delings-leden als geïntroduceerde niet-leden deelnamen. Er werd met de nodige ijver en accuratesse „gestreden" in twee groepen t.w. een groep van deelne mers (sters). die werkte met eigen meegebracht materiaal en een groep, die beschikbaar gesteld materiaal verwerkte. De jury werd gevormd door mevr. K. Begeer-Baaterup en de heren J. van Alphen en B. Scheeren. Alvorens mevr. Sollewijn Gelpke de prijzen (diverse planten) aan de winnaars uitreikte, kon de waarne mend voorzitter, de heer A. Wetse- laar (voorzitter H. Sonderman was door ziekte verhinderd) nog meedelen volle vermelding uit de bus. De prijswinnende stukjes werden gisteravond vervaardigd door: groep I: 1. A. P. Donselaar; 2. mevr. A. Delfos-Klink; 3. mevr. J. M. v. d. Plas-As; groep 2: 1. mevr. J. Kalma- Noordhof; 2. mevr. 31. H. S. Broek hof; 3. mej. G. de Haan. ADVERTENTIE In het Zweilandbad hebben leerlingen van openbare en bij-1 Bavelaar. Wim pramen Aad Neute-1 zondere scholen om het diploma A en B gezwommen. ^it-CoreUus™L.esSth vlam. ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v d. WATER Van de school aan de Franchi- montlaan i hoofd de heer Witteman) kwamen in het bezit van het diplo ma A de leerlingen: Quirina Lager- berg, Adrie Wyrwas, Simon de Man, Ronny de Rooy. Wim Koek, Rob Aniba, Marcel Maas, Eelco Burge ring, Gerda v. d. Krogt, diploma B: Johan Vroemen, Wim van Noort, Wim van Zijp, Joop Verleg, Ansje de Rie, José Vrouwenvelder, Willemijn Berk, Willy Oosten, Hein Dieben, Ru- di Lutjenshuis, Joost Walter; Lo- rentzkade 15a <hr. Van Duursen) d ploma A: Marjan Coenen, Annelies Deyn, Lianne v. d. Linden, Marie- Louise Meyer, Gerard Driessen, Chris Beekman, Marijke Naber, Hans Creyghton, diploma B: Gemma v. d. Linden, Annet Maassen, Loes Ham, Antoine Zwagerman, Wil Moe- rer, Sytha van Haasteren, Laura Ver- schie, Jules Kirch, Jan de Best, Bep- pie v. d. Pluym; Lorentzkade 61 (hr. Berkenbosch) diploma A: Harriët Krijt, Selma van Leeuwen, John Sie- ra, Frans van Bemmel, Cor Spieren burg, Yvonne de Vries, Suze v. d. j Lucht, Freddy Waterland, Erik Roo- dekerk, diploma BMarian Lasschuit, John Rijnswou, Joke den Boesterd, Elly Duck, Eddy Hupscher; Lammen- schansweg (zr. Edith) diploma A: IWilleke Ebbenhorst, Angeline Engel- I hart, Nannie Nauta, Marian van Dijk, Anja de Jong. Lida Vieveen, Haan), diploma A: Elly Prins. Lesly Annemarie Kloot. Robert Tan. Ru Eekhof. Theo Prins, Jan Vinkenstein, Henk Zuurmond. Martin Eigensber- ge. diploma B: Wim Verver. Rob van Leeuwen. Kees Nachtegaal, Lidia v. d. Pol. Beppie Vogelenzang, Jan Era des; Sumatrastraat <hr. Bartelsman) diploma A: Sjaak Kluivers, John v. d. Leest. Cor Chaudron. Fred Bleyen- burg, Nannie de Wolf, Nellie Koo ien, Hennie Abtspoel, Anja Schouten, Herman Brouwer, Ineke Kuivenho- ven, Sandra Bruin, Cok Holverda, John Schlagwein, Rob Vane- veld, Wim de la Rie, Dick Jasperse, Elly Boezaard, Liesbeth de Wit, Hen nie Boom, Bram Azier, John Era dus, Gerrie Schimmel. Marjon Bloem, Onno Immink, diploma B: Anne de Wolf, Myranda Molenkamp, Sjoukje Wijnstra, Daphne v. d. Leek, Bram Bekooy, Anneke Verstraaten, Joke Fengler, Bram Olije.Hans van Schravendijk, Stienie Colpa. Rijnsburgersingel (hr. Goddijn di ploma A Dick Gij zen, Harry van Event), Sam Pracht, Ria Chouffour, diploma B Peter Boonstoppel; Rijns burgersingel (hr. Bronnen diploma A Willie Sie^a, Adalia Stikkelorum, Ria Siera, Paul van Hamersveld, Henk Sabee, Ronnie Braham, Kees Staf- fleu, Peter Riemens, vonne Kieviet, Ria Kleyn, Wilma v. d. Bent, diploma B: Marjanne de Jong. Wilco Pasman, Dries Hoeven, Bart-Jan Klop, Evert- diploma B: Gerda de Jong, Gussje j jan Voskuil, Ria Velthuizen, Piet van Smit; Oppenheimstraat 8 (hr. Dijk; Timorstraat (hr. Van Dijk) di- Poodt) diploma A: Johan Kroone, pioma a: Hans Verhoog, Koos van j Kees-Jan Blonk, Hans Jacobs, Nico Kampen .Sjaak Bentvelzen, Jeroen ivan Dijk, diploma B: Lottie Dingjan, i Teeuw. Marian van Leeuwen, Hen die Kop, Carla Pet. Johan Wagenaarlaan (hr. Cossee' diploma A: Tineke Biikman. Joost Ras. Anke Brand, Dolf Liebert. Hen- ny Keereweer, René Roth. Marianne v. d. Meer. Frans v. d. Kaay, Hans Dreef. Roel Knaap. Freddy Wij ling. Leo Biikman, Rob Stammers. Sara Plezier, Janneke de Bruin; diploma B: Marja Wiemer. Aadje v. d. Lin den, Wiebe Ligtvoet, Menno Gayke- ma. Loes Loof. Kees Keyzer. Dineke Knol. Kennedylaan (hre Drukker diplo ma A: Ronnie Middelkoop, Rob Kie- mel, Alie Engel, Trudie van Andel, Peter Brunt, Dick v. d. Bent; diplo ma B: Addie v. d. Spek, Hennie Kiemel. Ella v. d. Kraats, Marian Buis, Henk van Veen. Ter Haarkade (hr. van Oudenho ven) diploma A: Lenie Heruer, Hans van Rooden, Rob de Koning, Jacques Wortman, Jan v. d. Klein, Jaap Brouwer, Freddy Meyer, Jacpueline Tichehoven, Marcel Walenkamp, Gerda v. d. Horst, Willen Bart v. Winde, Peter de Wilde, Harry Bet- cke, Connie van Rooden. Cesar Franckstraat 1 (hr. Rotte veel) diploma A: Ben Ditmar, Hans Reekers, Harrie Dumas, Anneke Steenbergen, Linda Klein, Ineke Got- tenbos. Lex Hoefsloot. Peter Vlal, Henk Wolvers, Paul Nijssen, Wilma Pauw, Marjan Waalwijk, Dineke Koot, Inge Eintveld. Wilma Burg hout. Yvonne Boon, Leo Lorits, Els van Rijn, Pollie Hogenboom, Jan Kluivers; diploma B: Koos Pelgrim, Saskia Haanraads, Frans Wer- rlëtte Heruer, Sjaak Ouwerkerk, dl- Marga Jansen, Ronnie Veretraeten, ter. Karin van Tilburg. Dick Werter, ploma B: Wouter verhoog. Jan van! F"»*™? Yflzen' Agaath van Tienen: Kernstraat (hr. i Marjolein de Heide. Ria de i Bemadette Geyer. Margreet Wltsen- v. d. Scheuni diploma A: Louise Eruin EUy Bentvelaen; Sumatra- buig' Ma"ëtte Beurze. Schrammeijer. Els Janssen. Monique slraal 195 lhr Bntt|jni diploma A. Franckstraat Jansen. Marian Gaasbeek. Betty j René Kekkevoet, Tjeerd Valk. Maar- De Indonesisch-Nederlandse vriendschapsvereniging, die sedert 1963 een sluimerend bestaan heeft geleid, is deze week in de openbaarheid getreden met een klinkend feest in Djakarta voor leden en sympathisanten. Meeuwen) diploma A: Henny Dub- Ouwerkerk, Yvonne Paes, Paul i .enKekkevoet' Mando fVms.' Paulbe]afuc- sh^nher Spaanderman, Oijsbert v. d. Vos Selier Neu^,, de Loof Margreet de de ^nu raïen Marjo van Egmond, Michiel Leyzers Ru Peter de Graaf. Aüe Bey, Ernst! - 25L.iT Vis, Monique Stikvoort, Robbie Bre- steenbergen, Jouke Jonker, Robbie jton van Groll, John Beekman, Hans Rijsbergen; diploma B: Roseline Ver- Marijt, diploma B: Wim Piket, Har- ver> Pet€r den Hoek; Willem de Zwtf- ry Griffioen; Oppenheimstraat^4 (hr. j gerlaan (hr. Schuurman) diploma A: mm A' Hebtie Lensen, Marjan Straathof, Mia Heineman, Daan Kooimans, Susan v. Beek, Rob Laurier, Marian v. d. Lucht, Connie de Graaf, Jaap Ver duin; diploma B: Charles Blansjaar, Hannie Piket, Mirjam van Eijgen, Rudi Scheffer, Tineke de Vrind, Ma rie Mooten, Ineke van Houten, Cokkie van Berkel, Gert Sluys, Fred Voge lenzang, Dick van Berkel, Rinus van Es; Da Costastraat (hr. De Jong) di- Ook Ld orlljant. ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. A. Vermeulen voorzitter van Swift De Leidse wielervereniging Swift - combinatie heeft sinds giseravond weer een voorzitter. Anton Vermeu len, die enige maanden geleden de voorzittershamer moest neerleggen wegens te drukke werkzaamheden, heeft nu kans gezien wat meer tijd vrij te maken en is gisteravond tij dens een bijzondere algemene leden vergadering met grote meerderheid gekozen. Het bestuur, dat uit nog slechts drie man bestond Jan Riethoven Azn. bedankte tijdens de vergadering in Bellevue werd tot zes personen uitgebreid. Naast de heer A. Vermeulen werden ook Wim van Duivenibode en Jan Groenenwe gen gekozen. Secretaris J. v. d. Lelie, penningmeester J. Bink en J. Riet hoven behielden hun bestruurs- plaats. De heer J. Kerkhof, docent aan de School voor Taal- en Letterkunde te Den Haag, werd aan de Leidse Universiteit bevorderd tot doctor in de faculteit der letteren op een proefschrift getiteld: „Studies in the language of Geoffrey Chaucer". Pro motor was prof. dr. A. A. Prins. De heer Kerkhof werd geboren te Beet- sterzwaag en woont thans te Ermelo. De heer H. ter Harmsel, weten schappelijk ambtenaar le klasse bij hr. Van het Kamerlingh Onnes Laboratorium, Uit Nederland overgevlogen room boter, Leidse kaas, rolmopsen en augurken dienden als belegging voor de broodjes, die de ongeveer honderd gasten namens de weer actief gewor den vereniging werd aangeboden. De BURGERLIJKE STAND LEIDEN Inge Tessa, d. v. N. Overwater C. FYensch; Cornelia Maria, d. v. C. Guijt en C. M. van der Meij; Mattheus Wilhelmus, z. v. M. H. J. Compeer en M. C. Heemskerk: Hélène Jolanda So- phle, d. v. F. F. M. van Egmond en C. M. van Leeuwen: Alexa Karen d v. J. W. Neuteboom en P. J. Wigmbré; Jo landa. d. v. A. Neuteboom en S. Vol kers; Johannes, z. v. J. van Laar en A. M. van Zeist. GETROUWD OVERLEDEN J. Keijzer, 83 Jaar. man; G. de Wijn, 75 jaar, wed van C. P. J, Boon; W. Slootweg, 83 Jaar. man. bestuursleden van de vereniging en de Nederlandse tijdelijk zaakgelastig de, mr. De Ritter, legden in hun toe spraken de nadruk op de steeds hechter wordende vriendschapsban den tussen beide landen. Het buffet deed denken aan een Hollands marktkraampje, compleet met vertrouwde opschriften. Het In donesische culinaire aspect bestond onder meer uit saté, geroosterd op de enige ware wijze: op houtskoolvuur. De persattaché van de Nederlandse ambassade, de heer J. E. Schaap, sprak aan het slot van de avond de verwachting uit dat de vereniging nog vaak dergelijke vriendschapsfees ten zou organiseren. Getuige het ap plaus van het moegedanste gezel schap (onder wie de Sultan van Pon- tianak, Hamid II, een half jaar gele den uit jarenlange politieke detentie ontslagen) was iedereen deze mening toegedaan. Van Iterson) diploma A: Tonnie Lancel. Ilco v. d. Wal. Jacques Kraanveld, Joep van Duyn. Wim Sjardin, Rudie Galjaard, Koos Zit man, Johan Lens, Marga Bink, di ploma B: Ria Leugering: Zoeter- woudsesingel (hr. Van Miel) diploma B: Ben Baak; Stadhouderslaan (hr. v. d. Brink) diploma A: Marja Blom, Manon Bourgouis, Janna Robbers, Rob Roskam. Wilma Musse, Nico Pouw, René Boulee, Ruud Overdijk, Rob Sleyser, Gonnie Kaminga, Joke Pauw, Annemieke Freeke, Tineke van Hal, Beppie Nagtegaal, Lena Frans du Prie, Anton van Hooydonk, diploma B: Hans Kloosterman, Jo sé Wolters, Mieke Bey, Yvonne v. d. Ven, Lineke Koelemeij. Marjan Chaudron, André Stam, Wilma van Leeuwen. Wim Vijlbrief; Asserstraat (hr. Sleeboom) diploma A: Inge de Vos, Joke de Jong, Aad Knetsch, Nelleke v. d. Meer. Margriet Stel, Kari van Weeren, Tammo Oegema, diploma B: Carla Pera, Wim Denne- man, Ruud de Jager, Hans Troost, Marise Hazenberg; Du Rieustraat (hr. Ravensbergen) diploma A: Ma rijke Teeuwen. Jolanda Heems kerk, Renske Koert, William v. d. Wijngaard, Richard v. d. Berg, Wim Entzinger. Jan Bodery, Karei van Delft, Sonja Klein, Lenie Voorthui zen, Bub v. d. Zee, Lenny de Wolff, Fred Meyers, Som Tjwan, Gidon WiUems, diploma B: Menno Versteeg, Marlies Buysen, Ineke Sanders, An ne van Linge; Van Vollenhovenkade (hr. De Vries) diploma A: Petra v. d. Blom, Anja Splinter, Adorée van Heerden, John Laterveer, Cor Stik kelorum, Adrie v. d. Tuyn, diploma B: Jacomine Varkevisser, Jan Teske, Hans Hermsen, Connie Brittijn, Elly v. d. Kwaak, Anneke Laurier, Helna Lindhout; 3ïarnixstraat (hr. den ADVERTENTIE internationale allure... P RI SM AV H O R LO G E S ploma A: Janneke Krapels, Anneke te Water, Corrie Klootwijk, Hans Meurs, Theo Breedeveld. Ada Viele; Boshuizerkade (hr. VanDalsen) di ploma A: Kees van Went, Louis v. d. Oever, Petra Laterveer, Wim Fakkel, Janneke de Graaf, Tillie de Vries, Pe ter de Winter, Eddy Ouwerkerk, Cor Mantel, Nico Rijsbergen, Rob Pol, Loek Kraft; diploma B; Marjolein Mellema, Henk Molmam, Bokke Pluy- gers, Wim de Goey, Ida v. d. Hoogen, Eric van Lunteren, Frans Pluygers, Leonie v. d. Linden, Tony Vos, Hans van Elburg, Kees Verkerk; Drie Octo- berstraat (hr. Van Weerlee) diploma A: Annelies Kanbier, René v. d. Lin- post; diploma B: Trudie Stroo, Li- dia v. d. Mey. Bert Griffioen, Jan van Hemert, Marjan v. d. Voort, Hans van Hemert. Hoge Morsweg (hr. Schütten) di ploma A: Jan Koolmoes, Dick van Duyn. Arie van Velzen, Peter v. d. Weyden; diploma B: Jannet Dees, Rudi Philippo. Hoge Morsweg 101 (hr. Warnarf) di ploma A: Arie Verboon, Herman Valk, Antoinet Bink, Cor v. d. Riet. Tilleke Slierings; diploma B: Piet Hoogstraten, Dorothea Schipper, Erik den Har tog. Haarlemmerweg (hr. Van Eisen) diploma A: Johannes Harkema; di ploma B: Jan Schneider. Boerhaavelaan (lor. Hettlnga) di ploma A: Gerard Looyestein, Piet Hillenaar. Sjaak Tuurnhout, Rob Coenraad, Steef van Es, Wim Looye stein, Nico Bouwmeester, Rudi v. d. Pauwkraan, Piet Heemskerk. Piliaanstraat (mej. Bonnet) diplo ma A: Connie Witteman. Storm Buysingstraat (hr. Wier- singa) diploma A: Elly de Vos, Joqe Spies. Patricia Kraak, Els Straahof, Ria van Hoven, Alice Kromhout, Jan Spies. Annelies Faas; diploma B: Coos Robbers. Joke Boer. Damlaan 22 (hr. Van Adrichem) den, Hennie van Alphen. Marjan I diploma A: Anke Akerboom, Mar- Raadgeep, Sjaak Bekooy, Jaap Lelou, Wim Nachtegeller, Eddy Kanbier. Piet van Vliet, René Pijnnaken, Wim van Vliet; diploma B: Rob Boom, Bea Moerkens, Hennie van Es. Cobie Glas bergen. Mary Bekooi. Desiree San ders; Boshuizerlaan (hr. Duyn) di ploma A: Bertram Wesselman. Bir- jolein Koolhof, Sjors v. d. Kley, Hen ny Kerkvliet, Jules Verhoeven. Wim Dubbelaar, Willem Gripling; diplo ma B: Ma ja Staats. Kees Voskuil,; Ronny Holling, Hennie Hillebrand. Adr. Pauwstraat (hr. Berg) diplo ma AGientje Doorduin, Evelien van Beusekom, Alida Kikkert, Saskia de werd bevorderd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op een proefschrift ge titeld „The heat of vaporization of hydrogen and of helium". Promotor was prof. dr. C. J. Gorter. De heer Ter Harmsel werd geboren te Rijs- sen en woont thans te Oegstgeest. De heer H. van der Schaar, chirurg, werd bevorderd tot doctor in de fa culteit der geneeskunde op een proef schrift getiteld: „Over de pothologie, kliniek en chirurgische therapie van de transpositie van de grote vaten". Promotor was prof. dr. A. G. Brom. De heer Van der Schaar werd te Ma- gelang (Java) geboren en woont thans te Rotterdam. ADVERTENTIE gitta Leidemeyer, Peter van Haren, Jong. Thijs de Vries, Nellie Stam, John Verschie, Wilma Bey, Connie Felica Koopmans, Dick Buurema. Jan Zonderop, Henneke Wessendorp; di-Peursen. Ada Buining, Hanneke Le- ploma B: Annemieke Jacobs. Marjon j pelaar, Dick Koopman. Hans Cats; Grootes, Erik-Jan Berendsen. Hans diplimo B: Sylvia Jonk, Peter Cra- Flerig, Kees Selier. Ingrid Lelieveld: ma, Elise v. d. Putte, Eppo van Stra- Obrechtstraat (hr. Noorduin): di ploma A: Erik Weeda. Eefje de Vos. Anneke Carlie; diploma B: Arjen Bosch, Richard Bosscher, Nanda Hoogendamp. Telderskade (hr. v. .d Veen) diplo ma A: Connie*Schaafstra, Norbert v. d. Bos, Willy Breuren, Trudy Mon- fils, Marceliene v. d. Plas, Freda de Zwart., Alphonso Delforterie, Max v. d. Bos, Peter Profijt, Jantien Lam- mers, Loesje Philips, Marian Koe nen. Ellen Bey, Hei-man Bavelaar, Adrie Fasseur; diploma B: Bram ten, Tonny Barendse. Tonny le Mair, Toos de Graaf. Hoge Morsweg 12 (hr. Sierat) di ploma A: Liesbeth van Vliet, Hannie Oostendorp. Joke Moerland, Rudi Bougonje. Jennie Kuhn. Koos Duy verman. Henny Roozendaal; diplo ma B: René van Tol, Elly Bol. Peter Wolters, Jeroen Wesselink, Jos van Vliet, Thije van Vliet. Damlaan 1 (hr. Fluyt) diploma A: Aliemieke Bol, Herman Strik, Arie Peet, Peter Hoogervorst, Wouter Vijl brief, Gert Suurland, Petra den Ouden, Joke de Beer, Alie v. d. Blom, Petra Boot, Jane Houtman, Trudie Heetveld, Connie Ravensbergen, Dick Leen. Marjo Verhoeven; diploma B: Aad Akkerboom.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3