Vier personen gered uit brandend huis Franse troepen zullen in Duitsland blijven Rhodesië in feite republiek CITROENGENEVER f CITROENBRANDEWIJN Indonesisch kabinet zal Soekarno om inlichtingen vragen MET EEN ENICEL WOORD ^Qcjenda HAAGS AGEND/ LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 DECEMBER y ADVERTENTIE Problemen opgelost (Van onze correspondent in Bonn) Met de uitwisseling van documen ten op het ministerie van Buiten landse Zaken tussen de Westduitse minister Brandt en de Franse am bassadeur Ceydoux is een eind geko men aan het sinds maart smeulende probleem van de status van de Fran se troepen in de Bondsrepubliek. De 60.000 Franse militairen in zuidwest- Duitsland zullen blijven waar ze zijn, zo besloten de beide regeringen. De belangrijkste formulering in de afspraak is, dat de Franse troe pen in Duitsland verblijven met we derzijdse instemming en dat dit slechts gebeurt zolang het de wil en de wens van de bondsregering is. De regeringswoordvoerder in Parijs knoopte daaraan de conclusie vast, dat dit ook de Franse regering de bevoegdheid gaf, haar troepen te al len tijde uit de Bondsrepubliek terug te trekken. Een weliswaar symbolisch winstpunt voor de Duitse zijde is, dat voortaan behalve de Franse ook de Duitse vlag Premier Smith van Rhodesië heeft vanochtend in Salisbury verklaard van oordeel te zijn, dat zijn land in feite een republiek is geworden, na dat de Veiligheidsraad vorige week dwingende sancties tegen Rhodesië heeft afgekondigd. „Sinds dat ogen blik staat Rhodesië in feite niet lan ger onder het gezag van Engeland en het maakt niet langer deel uit van het Gemenebest. Als dit niet betekent dat wij een republiek zyn, weet ik niet wat het dan zou betekenen", al dus Smith. Of officieel de republiek zal wor den uitgeroepen, zou afhangen van het oordeel van deskundigen op het gebied van constitutionele kwesties. Ingeval van een positief advies zal de kwestie worden voorgelegd aan de kiezers. boven de kazerne en de militaire in richtingen van de Franse garnizoe nen zullen wapperen. Een teleurstel ling voor de Duitsers is, dat de Fran sen zijn blijven weigeren de troepen een militaire opdracht te geven. Hierop was uit Bonn herhaaldelijk aangedrongen en dit punt vormde zelfs een van de voornaamste eisen van de bondsregering. De moeilijkheden rond de Fran se troepen in de Bondsrepubliek be gonnen, toen president De Gaulle aankondigde, dat zijn land niet lan ger deel zou uitmaken van de mili taire organisatie van de NAVO. Door het uittreden van Frankrijk uit deze organisatie kwamen de Fransen in de Bondsrepubliek overdrachtelijk in de lucht te hangen. Geen der par tijen voelde er echter in feite voor de troepen naar Frankrijk te doen terugkeren, maar aanvankelijk werd daar niets over gezegd. Tenslotte greep kanselier Er- hard in, die openlijk verklaarde dat de bondsregering de Franse troepen gaarne wilde doen blijven. Verzand Na dit verlossende woord verzand de het probleem toch weer in allerlei detailkwesties. De hoofdoorzaak hier van was, dat de Franse regering wei nig vertrouwen had in een afspraak met een Duitse regering, waarvan de Frankrijk blijkbaar slecht gezinde Sehröder als minister van Buiten landse Zaken deel uitmaakte. Met de nieuwe regering-Kiesin- ger en diens minister van Buiten landse Zaken Brandt is de lucht op geklaard. En plotseling spelen details voor de Fransen geen rol meer. Het is dan ook een eerste succes voor de nieuwe regering dat zij voorlopig al thans het vertrouwen van de Fransen gewonnen schijnt te hebben en daaruit een direct en concreet resultaat wist te oogsten. Brandweermannen zijn er gister avond met grote moeite in geslaagd een bejaarde Rotterdammer te be vrijden uit de brandende woonka mer van een huis aan de Atjeh- straat op Katendrecht. Met persluchtmaskers op drongen de mannen van de Rotterdamsebrand- weer via een ladder de woonkamer binnen en slaagden er na enig zoe ken in de man te vinden en hem te redden. Deze actie volgde onmiddellijk nadat de 25-jarige zoon en de 28-jarlge dochter van de bejaarde man uit het woonkamerraam (vijf meter boven de straat) in een door buurt bewoners als vangzeil opgehouden deken waren gesprongen. Een 9 maanden oude baby was al eerder door de dochter uit het raam in de deken gegooid. De door de brandweer geredde Rot terdammer, de 76-jarige A. P. J. van der Bussen, werd in bewusteloze toestand naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Ambulancewegens brach ten later ook de zoon en de doch ter naar een ziekenhuis. De zoon had bij de sprong uit het raam twee benen gebroken en een hersenschudding opgelopen, omdat de .deken die hem moest opvangen scheurde, waardoor hij op de straat smakte. De verwondingen van de jonge vrouw zijn niet ernstig.. De baby liep geen letsel op. Drink uit of thuis die opwekken de Bootz Citroengenever. Gezoet of niet gezoet: kiest u maar. f 9,20 per liter „Paint-in" in Amsterdam (Van onze correspondent) Oud-minister Den Uyl was van morgen een van de eersten die op de „paint-in" ten bate van de ge teisterde Italiaanse kunststeden in het Sigma-centrum in Amsterdam de penseel ter hand nam. Op een wit vel papier schilderde de socialisti sche voorman een felrode vlek met daarnaast iets dat op een potlood leek. Vraag: „Stelt het iets voor?" Antwoord: „Ik hoop van wel". Gehuld in een witte jas schaarde de heer Den Uyl zich in een kleine, door o.m. tennisster Tom Okker, dr. L. Gans en de fractievoorzitter van de P. v. d. A. iin de Amsterdamse ge meenteraad, drs. Ed. van Thyn, ge vormde rij, die de „paint-in" een wat aarzelend begin gaven. Ook de ande ren maakten schilderingen met onder werpen die hun na aan het hart lig gen. Dr. L. Gans een gans, Tom Ok ker een tennisveld met tennisrackets, drs. Van Th(Jn hield het op drie kruis- I vardbaai" dat Dhami" de'söhuld Fijnproevers vragen altijd naar Bootz Citróenbrandewijn. Vol van smaak, het beste wat u koopt'. f 7,90 per liter Over rol bij staatsgreep Het Indonesisch kabinetspresidium zal spoedig president Soekarno om inlichtingen verzoeken over zjjn rol bjj de mislukte staatsgreep van vorig jaar, aldus heeft minister Malik mee gedeeld. De president was van plan naar het buitenland te gaan maar de datum van zUn vertrek was nog niet vastesteld. Soekarno het van presi dent Nasser van de VAR een uitno diging ontvangen voor een algemene bespreking, maar meer wist Malik er niet van. Een gedeelte van Soekarno's tegen standers wil niet dat de president het land verlaat voordat hij rekenschap heeft afgelegd, maar anderen daaren tegen zien hem liever zo gauw moge lijk vertrekken. Het actiefrant Kami is van oordeel dat Soekarno het land niet zou mogen verlaten nu „de aan dacht van de gehele natie op zijn rol bij de mislukte staatsgreep gericht is". De openbare aanklager in het pro ces in Djakarta tegen oud-lucht machtcommandant Omar Dhani heeft de verklaring verworpen die Dhani ter verontschuldiging van zijn optre den in die tijd rond de mislukte staatsgreep heeft afgelegd. De open bare aanklager achtte het on aan- jes van het wapen van Amsterdam. Hij liet ieder van hen dragen door een demonstrant. Het geheel voorzag hij van het onderschrift: „Demon stratie-vrijheid in Amsterdam". De heer Van Thijn werkte aan een klei ne voorstudie. „Die heb ik in een ver gadering van de gemeenteraad ge maakt". Vanmiddag en vanavond worden de meeste prominenten, onder wie oud-premier Cals, die toegezegd heb ben mee te werken aan de de door de voorzitter van de „Werkschuyt", drs. E. Meyer, geïnspireerde actie. op Soekarno heeft geworpen. De voor- mlige chef vajn de Indonesische lucht macht haid zich en wel op grond van zijn eigen mededelingen doen kennen als een communist of meeloper. ..Heeft een minister of hoofd van een onderdeel van de strijdkrachten helemaal geen verantwoordelijkheid?" zo vroeg de openbare aanklager. Het proces is verdaagd tot 24 december. Arrestatie is Hy zou zich de afgelopen maanden schuldig hebben gemaakt aan com munlstisohe activiteit en binnenkort voor de rechtbank moeten verschij nen. Ratna Sari Dewl, vrouw van de Indonesische president Soekarno. zal in Japan blij ven -tot volgend jaar haar baby geboren zal zyn, zo heeft de Indonesische ambassade in Tokio meegedeeld. Dewl, die zeven maanden zwanger is, Is op 12 november naar Japan te ruggekeerd, voor een routine-onder zoek in een ziekenhuis in Tokio. Bananenmerk Fyffes verdwijnt (Van onze correspondent) Fyffes, het sinds grootmoeders tyd bekende bananen-merk, gaat begin Januari verdwijnen. Het wereldbana- nenconcern United Fruit offert de grote bekendheid van zijn merk op aan de doelmatigheid. In vrywel alle andere landen dragen de bananen van het concern namelijk het merk Chiquita. Door nu overal op die merknaam over te gaan, kan het concern volstaan met een uniforme verpakking en etiketering. De eerste boot met de van naam veranderde ex-Fyffes komt begin januari in de Rotterdamse haven aan. De priester en het huwelijk Byna eenderde van de Amerikaan se rooms-katholieke priesters zouden trouwen wanneer de kerk dit toe stond, zo blijkt uit een onderzoek dat de jezuïet Joseph Fichter, professor aan de Harvard-Universiteit, heeft verricht. Hy heeft in september een vragen- lijst gezonden aan 5936 priesters, waarop 3000 antwoorden zijn binnen gekomen. Daaarvan vindt 54% dat een gehuwde priester niet zo gron dig zijn parochiewerk kan doen als een ongehuwde, 62 procent meent dat diocesane priesters vrij moeien kunnen kiezen tussen huwelijk of ce libaat. De meesten, die deze vrijheid willen, menen dat deze keuze ook nog na de wijding vrij moet zijn. Onderhandelingen over verkoop van „Continental" (Van onze Haagse correspondent). De heer R. Zwolsman is vanmorgen met de directeur van het EMS-hotel „Continental" in Parijs, de heer L. van Sterkenburg naar New York ver trokken voor „besprekingen over de verkoop van Continental aan de Ame rikaanse luchtvaartmaatschappy Pa- nam", zoals hy ons gisteren mee deelde. De heer Zwolsman, die al en kele weken vertroeft in het hotel, dat een der grootste Is van Parijs, hoopt in dit (laatste) overleg de zaken snel af te handelen, daar hij voor de kerstdagen thuis wil zijn in Den Haag. Panam deed al eerder in dit jaar pogingen Continental van het Zwols- man-concern te kopen, doch heeft toen „de boot gemist" zoals de heer Zwolsman het destyds uitdrukte. De heer Van Sterkenburg sprak vorige week geruchten tegen als zou over de verkoop van het hotel, waarvan hy directeur is. worden onderhan- deld. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Saarland" (26/12), Brazilië „Cap San Antonio" (30/12), Canada: „Lealott" (27/12)-; Ned. An tillen: „Chiron" (27/12), Nieuw-Zee- land: „Tournai" (26/12), Suriname: „Oranje Nassau" (28/12), Verenigde Staten van Amerika: .American Ro ver" (26/12), „Soestdyk" (28/12), „American Resolute" (29/12). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Eerste vrouwelijke rechter Me vrouw mr. J. H. Kroesen ls gister middag tijdens een korte zitting in het hoofdstedeiyk paleis van Justitie geïnstalleerd als vice-president van de arrondissementsrechtbank in Am sterdam. zy is daarmee de eerste vrouweiyke rechter in Nederland, die deze functie gaat bekleden. Fusie leidde tot ontslag De di rectie van de NV rijwielindustrie Phoenix-Fongers-Germaan in Gro ningen deelt mee genoodzaakt te zijn een aantal werknemers te ont slaan. Door het wegvallen van de assemblage van bromfietsen en de fa bricage van rywielen voor Kaptein- Mobylette moet deze maatregel wor den genomen. Deze werkzaamheden worden nameiyk in verband de fusie Kaptein-Mobylette en Union (Uni- kap) door Union overgenomen. Het betreft hier een aantal van 29 week- loners en vier maandloners. Met de vakbonden is een regeling getroffen over de wyze van afvloeiing. BUITENLAND Spionage De politie van Wesfc- Beriyn heeft bekendgemaakt dat een 24-jarige Duitse vrouw, die op ver denking van spionage is gearresteerd, twee Ierse paspoorten heeft bemach tigd en aan Russische agenten door gegeven. Voor zover bekend houdt de zaak geen verband met de ontsnap ping van meesterspion George Blake die op 22 oktober spoorloos uit een Britse gevangenis verdween. De vrouw is Elvira Baumgarten. een schoonheidsspecialiste die op 18 no vember werd gearresteerd. Niet zo héél arm Het plaatse lijk bureau voor sociale zorg in de Ita liaanse plaats Arma di Taggla had maatregelen getroffen om de begra feniskosten van een arme vrouw te betalen die 40 Jaar van steun had ge leefd, maar kwam toen tot de ont dekking dat zy een bankrekening en obligaties bezat ter waarde van ruim 400.000 gulden. Anna Maria Colom bo (72) woonde reeds jaren alleen in een krot. De stad zal haar begra fenis niet betalen. De vrouw had geen familie. Grafschenners Op een kerkhof in Aken zyn 28 grafstenen omverge gooid en twee beklad met hakenkrui sen en het SS-teken. Op zeven ste nen stond in drukletters geschreven: „Satan is onze god" en „Satan is het heil der wereld". Op 12 november zijn er op een ander kerkhof in Aken ruim 60 grafstenen omverge worpen. Volgens de Duitse recherche, die contact heeft opgenomen met de Nederlandse en Belgische, bestaat er verband tussen de grafschennis in de Bondsrepubliek en die in Neder land en België. Toekyken De Russische premier Kosigin en zyn gezelschap hebben gisteren de lunch moeten gebruiken met toekykende Turkse gastheren. Dit laatste houdt verband met het in acht nemen van de mohamme daanse vasten, de Ramadan, in het mohammedaanse Turkye. Slechts enkelen van de Turkse gasten kon den iets gebruiken tydens de lunch, die door de Turkse minister van Bui tenlandse Zaken, Caglayangil, aan Kosigin en zyn gezelschap was aan geboden. Overstroming in Israël In Is raël zyn talloze plaatsen geïsoleerd en wegen geblokkeerd door overstro mingen als gevolg van zware regen. Staking in Italië Vele Italia nen zyn gisterochtend weer te laat op hun werk gekomen als gevolg van een staking van de 170.000 werkne mers by de tram- en busmaatschap- pyen. De vakbonden hebben inmid dels meegedeeld dat de staking die twee dagen zou duren tot de helft is verkort. De stakers eisen salaris- togingen tot veertien procent maar de maatschappyen zeggen hier niet op in te kunnen gaan in ver band met verliezen en schulden. Het is de zevende staking van dit jaar bij val. De telefoonverbindingen tusser ging zal wekken in Antwerpse het openbaar vervoer. De bonden zyn Tel Aviv en Jeruzalem zyn verbro- scheepvaart-kringen, ten gevolge van tot verkorting van de duur overge- ken en twee militairen worden ver- de verbitterde rivaliteit tussen Ant- gaan in verband met de kerstdrukte, mist nadat hun auto door het woe- werpen en de Nederlandse havens. dende water was meegesleurd. Er worden hefschroefvliegtuigen ge bruikt voor het reddingswerk. Ook Jordanië ls door overstromingen ge troffen. Geen bezwaar Minister van Handel Douglas Jay heeft In het En gelse Lagerhuis meegedeeld, dat de monopoliecommissie geen bezwaar heeft tegen het overnemen van het 181 jaar oude blad „The Times" door de uit Canada geboortige pers- en tv- magnaat Lord Thomson. De trans actie wordt niet strijdig met het openbaar belang geacht. Thomson heeft verzekerd dat het blad biyft bestaan „als een goede, in sommige opzichten verbeterde krant". Reorganisatie politie De Franse regering heeft de 53-jarige Jacques Aubert belast met de reorganisatie van de politie, waartoe was besloten nadat de zaak-Ben Barka talryke tekortkomingen In het politie-appa- raat aan het daglicht had gebracht. Aubert krijgt de titel „secretaris-ge neraal van de nationale politie", met rechtstreekse verantwoording tegen over de minister van Binnenlandse Zaken, Frey, wiens kabinetschef hy sinds 1962 was. Aubert heeft tot taak het werk van de Parijse politie met dat van de „Sureté Nationale" te coördineren. De „Sureté" de cen trale recherche heeft in geheel Frankryk gezag, behalve in het ge bied van Parys. Toch terug Een Egyptische na tuurkundige, die vorige week beweer de dat drie functionarissen van de ambassade van zyn land in Rome hem tegen zijn wil in een vliegtuig naar Cairo hadden pogen te zetten, is gisteren toch naar Egypte vertrok ken. Italiaanse politiemannen bege leidden hem naar het vliegtuig, maar zeiden dat de man, de 27-jarige Ga- lal Shafy, zelf had besloten naar zyn land terug te reizen. Shafy wilde niet vertellen waarom hy dat deed. Gouverneur van Antwerpen Een in Nederland geboren Antwerpse ad vocaat is gisteren benoemd tot gou verneur van de provincie Antwerpen. Andries Kinsbergen, 40. werd in Am sterdam geboren. Hy promoveerde in de rechten in Antwerpen. Hy is voorzitter van de Antwerpse federa tie van de Party voor vrijheid en vooruitgang (voormalige liberalen). Het Brusselse conservatieve katholie ke dagblad „Llbre Belgique" schreef dezer dagen, dat de benoeming van Kinsbergen „wrok en verontwaardi- donderdag en O. Kerstpro- menadeconcert R'dams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Eduard Fllpse m.m.v. R'dam Conservatoriumkoor Caroline Kaart, 8 uur nam. Breestraat 19: Sprekers C. v Schans en C. van Eijk, 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Bevrijdingskerk: Kerstavond NCVB afdeling Zuid-West, 8 uur nam. Rapenburg 10: Kerstfeest Tienerso ciëteit ,,'t Venster" 8 uur nam. ZATERDAG Rapenburg 10: Kerstfeest Tienerso ciëteit ,,'t Roefje", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jehovah's getuigen. Vertoning film „God kan niet liegen", 7.20 uur nam. ZulderkerkKerstnachtd lenst Is. L. J. Boeljenga. 11 uur nam ZONDAG Stadsgehoorzaal: Jehovah's getuigen. Spr. dhr. M. Kapteim over >rLn 's men sen grootse behoefte zal worden voor zien", 3 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poeteray. 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorm. MAANDAG Aula Du Rleusohool: Kerstfeest o.l.v. Johan Maasbaoh, 3 uur nam. Dinsdag Stadsgehoorzaal foyer)Reünie oud- leerlimgen Chr. Kweekschool, 7.43 uur woensdag bioscopen LUXOR: ,,De stem van het water", a 1. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Persona", 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.16 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: ,,De grote goudroof". aJ. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur LIDO: „Gooi 't maar in m'n pet", alle leeftijden. OagePJks 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, REX: „Adios Grlngo". 14 Jaar. 9.15 uur. Zondag 9-15 uur. CASINO: „Kus me sufferd", 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Vanaf zater dag elke middag 2.30 uur (wTeede Kerstdag ook om 4.45 uur): „De jon gen uit het wiilde westen". ASTRA Wassenaar: Vrijdag 8 uur: zaterdag 7 en 9.15 uur: „De circus- held", a.]. Maandag 7 en 9.15 uur „De man met de vijf paspoorten" (Chara de). Maandagmiddag 2.30 uur: „Tarzan de aapmens". TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling van werk van Dlbbets en Hllgemann. Geopend dinsdag t/m zaterdag 11 uur voorm.6 uur nam. (tot 31 december). La kenhalTen toonstelling tekenin gen uit Prentenkabinet. Werkd. 10 4 uur; 's zondags 1—4 uur nam. (tot 16 Januari). Legermuseum Pesthulsiaantoer uitzondering van zaterdag van 10-4 u 'znndjip l F uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Ball, beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10— lur; 's zondags 13—17 uur (tot 1 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde ï'entoonstelling van Japanse prenten van Kyösaï Dagelijks 10-17 uur: 's Zonaags 13 17 uur Kuksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat I) Dag 10-17 u: 'szon- tags 13-17 uur Rilksmn3eum voor de geschiedenis deT natuurwetenschappen Dag 10-4 "u zond 1-4 uur Zwellandlaan 5: Filiaal Bibliotheek Reuvens: Tentoonstelling Stichting Kunstenaarshuisvesting Joop Gans Geopend maandag, dinsdag, woensdai maandag 2.30, 4.45, Kerstfeest in het ravijn Drie ton kerstgeschenken zyn In de Grand Canyon geparachuteerd voor de 125 Indianen die daar op de bodem van het enorme ravyn leven. Voor ieder lid van de Havasupai-stam was er een grote doos met kleding, huishou- delyke artikelen, gereedschappen, speelgoed en levensmiddelen. De Waag: Kunstmarkt 126 I nam. (van 2023 december tot 9g nam.). Zondag en maandag (t.e.m. 24 december). Kunstzaal Heuff (Wassenaar))l toonstelling werk van Corlnne Frail Heslenfeld en Wim Vaarzon MoreïlJ opend maandag t/h zaterdag 101| voorm. 5 uur nam; bovendien S dagavond 2 10 uur. (Tot Januari). Avond- en nachtdienst der apott Geopend voor spoedeisende gevdl apotheek Tot Hulp der Mensclm. Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond»! nachtdienst van apotheek R. Ir Breest Smallenburg te Leider wordt waargenomen door apot Tot Hulp der Menschheld. Weekelndedlenst Leldse huisai Tot zaterdagmiddag 12 uur men de eigen huisarts te raadplt Na zaterdagmiddag li men voor spoedgevallen dokten foon 2 2 2 2 2. Bh geen gehoor van ow bnlsart specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. (van donderdag 22 december t/ woensdag 28 december) DONDERDAG 22 DECEMBER Diligent/Ia, 20.15 uur. Nieuwe die Romulus de Grote. Rolzaal. 20.15 uur. Syntagma ZATERDAG 24 DECEMBER ZONDAG 25 DECEMBER Dlligentia, 14.80 uur, Albert literaire one-man Show. Kon. Schouwburg. 14.00 i sche Comedle, Een zonda York. Kon. Schouwburg, 20.15 i sche ComedleSchool voor vrouw MAANDAG 26 DECEMBER Kon Schouwburg. 14.00 eohe Comedle, Voorjaarsontwaken Kon. Schouwburg, 20.15 uw. I sChe Comedle, Ik zoek Mloussov DINSDAG 27 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur. sche Comedle, Een zondag in York. Rolzaal, 20.15 uui, Syntagma WOENSDAG 28 DECEMBE HAAGSE BIOSCOPEN Apollo. Een pistool voor Rlngo, Asta, De bijbel, 14 J. Bijou, Morgan a suitable ceu treatment, 18 J. Camera, Merlin de tovenaar, al Cineac, actualiteiten uit binnen buitenland. City, James Tont, operatie UNO, Corso, Brandt Parijs?, 14J Du MldlHelp!, al. Euro Cinema. Sound of music, Flora, Broeinest van sabotage, 1! Hollywood, Ik dr. Fu Man Chu, Kriterlon, Masculin-Fémlnln, 18 Metropole. De stem van het wa-t« Odeon, The professionals, 14 J. Olympla, Lady L, 14 J. Passage, De ongelooflijke overwin Jor toei 14 j. Rex. Elvis a go-go a.l. Roxy, I Tabu II, 18 j. Seinpost, De whisky-karavaan, aJ mie Studio de Luxe, De gendarme in York, al, n Thalia. De sterkste l westen 14 J. De Uitkijk, Mascrulin-Fêmlwln, West-End, Merlin de tovenaar, 'aJ WESRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) Amsterdam geh bew Den Helder geh bew Ypenburg geh. bew. Vllssingen regen Eelde regen De Bilt geh bew Twente regen Eindhoven regen Z.-Limburg regen Helsinki geh. bew. Stockholm mist Oslo onbewolkt Koperihagei mist Aberdeen licht bew Londen h.l' bew. Brussel mist Luxemburg motsneeuv Parijs regen Bordeaux zwaar bew Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Lissabon geh. bew. licht bev sneeuw geh bew onbewolkt licht bew onbewolkt licht new onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2