Henk de Kleine toonde zich meester Peter Post ongenaakbaar Sporttoto Volleybalteam klopt sterke Fransen ZORGEN VOOR UVS EN ROODENBURG Kampioenschap anker-kader 47-2 Winst en verlies voor Kangeroes Hoog bezoek in RAI SATERDAG 17 DECEMBER LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE Henk de Kleine scheen er verle en meeMei een serie van 398 iad hü in de derde ronde van het [toernooi om het Nederlands kam- Ipioenshap ere-klasse anker kader 47/2 zün tegenstander de Braban- ler Bart van Hinthum onder tafel ;espeeld. Op twee punten na miste Ij het begeerde record hoogste se- dat met 400 op naam staat van piet van de Pol, Tini Wijnen en Henk Scholte. Bescheiden als altijd nam hij de felicitaties voor zijn prestatie in ontvangst. Zijn gezicht verraadde geen enkele emotie en toch moet het em van trots hebben vervuld. Krachttoer Een trots, die overigens volkomen gerechtvaardigd was, want vooral de wijze waarop hij zijn krachttoer ver achtte, stelde De Kleine op een hoog voetstuk. Op de eerste dag reeds opvallend sterk spelend, gaf hij zijn aanspraken op de titel vrijdagmid- g nog meer gewicht. Hij over- laduwde èn Hans Vultink, die het een overigens eveneens knappe •eeks van 322 Jacobs een nederlaag oebracht, en Henk Scholte, die wei moeite had met Flip Beekman, naar daarentegen wel met het ma- ériaal. Slechts zelden kon de Eind- ïovense titelhouder waar maken Ne- ierlamds sterkste kaderspeler te zijn. Minder vlot t Op de andere tafel ging het te [elfder tijd zijn tegenstander-van het «rste-uur, Hans Vulting minder dot af. Het werd de Aaltenaar zelfs lenauwd om het hart, toen Jacobs net een knappe serie van 194 een ■uime voorsprong nam: 78240 na pier beurten. De strijdlustige Vul- ink is echter nimmer verslagen, >er het doek is gevallen. Toen Vultink eenmaal de cadans >ad gevonden, meester was gewor- len over het dode materiaal en over lijn eigen ik, kwam de produktie nel op toeren. Hij stopte niet eer ier dan toen de finish was bereikt. Wet een reeks van 322 had hij de lPÊ lartij en zijn naam gered. Jacobs vist in de nabeurt slechts twee pun- en aan zijn totaal toe te voegen. De norele klap, die Vultink hem had 6fatl toegediend, was hard aangeko- zelfs naar uitgezien dat Beekman de overwinning zou behalen. Maar ook hij kon in de eindfase niet op te gen de grote spanning, die op de strijd drukte. Het duel mondde ten slotte uit in een remise. Uitslagen Van Leur Roodenburg 4< Beekman Scholte 4( Vierde ronde. Vultink 4( Van Leur De stand na de vierde ronde luidt: 1. Scholte 8 mp„ h. serie 213 De kilometer-vreter! De man die wellicht te veel van zichzelf vergt, maar zeker niet van z'n kostbare automotor. Daar heeft hij Shell Super motorolie voor gekozen. Dè olie voor alle typen auto's - voor alle temperaturen - voor alle rij-stijlen - voor alle rij-omstandigheden. Onder alle omstandigheden garandeert Shell Super motorolie maximale motorbescherming! Shell Super motorolie - voor smering in veelvoud! SHELL BIEDT MÉÉR! 2. Vultink 7 376 61.53. 3. De Kleine 6 398 43.24. 4. Roodenburg 4 248 36.44. 5. Van Leur 4 94 27.46. 6. Jacobs 2 194 28.73. Henk Scholte: Aan de leiding. Het Nederlandse volleybalteam dat onlangs een 32 nederlaag tegen de De cijfers Van Sporttcito 23 van het Belgen moest incasseren, heeft gis- afgelopen weekeinaie zijn aantal deelnemers 650.935, bruto-inleg f 898.226.40, prijzenbedrag f296.414.1, plus derde prijs toto 22 (f453,75) is totaal f 341.672,75. Eerste prijs f 163.027,70, waarvoor twee meldingen (elk f,81.513,80) ontvangen werden. Tweede prijs f 88.924.20, twaalf mel- dl:nigen, elk f 7.410,40 Derde prijs I Tinkhof f 44.462,10 plus f 45.258,75 is totaal was verzwakt. De tijd was rijp dat f 89.720,85, 49 meldingen (1 met 2 en i Frankrijk de hegemonie in West- 1 met 3 kolommen), die per kolom I Europa zou overnemen, was zijn con- f 1.725,40 ontvangen, I clusie. teravond in de Houtkamphal te Doe- tinchem het geloof in eigen kunnen hersteld door een 31 zege op aarts rivaal Frankrijk. De Franse coach Larose had een week geleden in Ant werpen met eigen ogen gezien dat de Nederlandse ploeg door het tijdelijke ■ertrek van Frank Constandse, Joop Fransen terug naar GVAV (Van onze correspondent) Even voor het sluiten van de tweede transferperiode is gisteravond beslo ten dat de Feijenoorder Piet Fransen terug gaat naar GVAV. Een transfer- bedrag is niet genoemd. Fransen wilde graag terug naar Groningen omdat zijn vrouw slecht kon wennen in Rotterdam. De 17-jarige studente Nana Alexandria uit Tbilissi is op verras- Maar het Franse team. dat sterk sende wijze schaakkampioene VOETBALPROGNOSES verjongd in Doetinchem aantrad, be schikte niet over voldoende klasse om de Nederlanders te verslaan. Het was niet zo'n spectaculaire wedstrijd, maar de Oranjemannen speelden technisch, aanmerkelijk beter dan te gen de Belgen in Antwerpen, of schoon dit team nog niet sterk ge noeg is om het zonder de gerenom meerde aanvallers te stellen, als Jacques de Vink ernstig straks in maart voor de vijfde maal het bezit van de Westeuropese beker zal moeten worden verdedigd. Als Jan Jansen de stand van zaken nog niet kende, dan zou hij die ongetwijfeld uit de krant vernemen. (Van onze sportredactie) Roodenburg en UVS zien de naaste i toekomst enigszins zorgelijk tege- moet. Beide Leidse eersteklassers moeten het door een wat wonder- I lijke samenloop van omstandig heid zonder hun aanvalsleider stel- Vooral voor Roodenburg wordt het len. Bij de blauwzwarten is Aat een moeilijk duel op Noord. doen. Geen prettig vooruitzicht dus, temeer daar Roodenburg en UVS het morgen niet gemakkelijk krygen hun topposities in 1B te verdedigen. Heymans niet beschikbaar wegens I een knieblessure en UVS zal het zonder de eveneens met zijn knie sukkelende Gerard Désar moeten Marteling Het zelfvertrouwen dat De Kleine v dit toernooi tot zo'n grote hoogte ad gebracht, liet hem in de vier- Ele ronde in zijn partij tegen Flip teekman geheel in de steek. Het Ierd een marteling in een meer dan rie en een half uur durend gevecht, aarin De Kleine verkrampt speel- e, en geen moment in zijn normale pel kon komen. Lang heeft het er Ajax-Dukla begin maart Dukla Praag heeft voorgesteld de rste wedstrijd tegen Ajax in de iwartfinales van de Europabeker te <msterdam te spelen op 1 of 5 maart :n de tweede op 15 maart in Praag. 0)VIet de datum van 22 maart vooreen V olley balcompetitie iC Eventuele beslissingswedstrijd. Coach Bohumil Musil zei, dat Ajax len sterkere tegenstander is dan inderlecht. Omdat Ajax niet zo'n ivernaam heeft als Inter of Real Mrid. zou het des te erger zijn als lukla zou verliezen. Dukla zou in januari een toernee loor centraal Amerika maken, maar club heeft nu besloten dichter bij tuis te blijven en twee korte tour- te maken naar Zuid-Europa en andere naar West-Duitsland of (oord-Frankrijk. Ook gaat Dukla op iigen terrein oefenwedstrijden spe- in en een dag of tien doorbrengen de Tsjechische béïgen. Alle spelers van Dukla hebben nu 'erlof en zijn in uitstekende conditie, halve doelman Ivo Victor, die een -jn heeft gewond. Maar de clubarts 'erwacht dat hij spoedig weer zal (unnen trainen. ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur DE COMPETITIEWEDSTRIJD De Kangeroes-reserves hebben gis teravond in de militaire sporthal een zeer goede wedstrijd gespeeld te gen de concurrenten van LUSV voor het kampioenschap in' de overgangs klasse XII. St. Martinus uit Amster dam. Kangeroes 2 trad de gasten van meetaf zonder schroom tegemoet. De pass was in de eerste fase van de strijd prima op maat en met de goe de set-ups van Hans Dreef in het bijzonder wisten1 de aanvallers van Kangeroes 2, bij wie Peter Kwestroo en Taco Veldstra het meest op de voorgrond traden, het Amsterdamse blok regelmatig te passeren. St. Mar tinus, dat kennelijk niet had gere kend op serieuze tegenstand ging fouten maken en zelfs J. Hoogland vermocht geen rust in de ploeg te brengen. Het zou Kangeroes 2 zelf zijn dat de Amsterdammers de kans bood een kans die natuurlijk dankbaar werd aanvaard om te rug te komen. Bij de stand 128 voor Kangeroes 2 werd een verre pass niet verdedigd. St. Martinus kreeg zodoende de service op een wel zeer goedkope manier retour. Direct daar op een misverstand bij de set-up bij Kangeroes 2 en punt voor St. Mar tinus (129), dat daarna geen en kele moeite had om op de fouten van Kangeroes 2 de set met 1513 bin nen te halen. Teleurgesteld ging de tweede set in record-tempo (6 mi nuten) voor Kangeroes 2 verloren: 215. In de derde set echter werkte het blok bij Kangeroes 2 voortreffe lijk. De grote aanvaller bij St. Marti nus, Back, zag zijn pogingen om tot scoren te komen, zovaak mislukken dat hij begon te missen en in feite was dat voor Kangeroes 2 de inzet de winst, via 108 en 1310 werd het 1510 en 21 in sets. Ge lijk op ging de strijd in de vierde set, maar Kangeroes 2 moest na een 8—6 voorsprong toch de Amsterdam- Menburg-E.B.O.H. Sehade Sportpark NOORD. Vieuvv record voor Japanner Oucho ;j| De Japanner Masahi Ouchi heeft listeren te Bangkok tijdens de Azia- sche spelen het reeds in zijn bezit ijnde wereldrecord gewichtheffen rie Olympische oefeningen in het tiddengewicht verbeterd. Hij bracht iet op 455 kg. Het oude record stond P 452.500 kg. Ouchi bracht bij het 'rukken 142.5 kg omhoog, hij trok 'veneens 142.5 kg en stootte 170 kg. vergoeding Lewis Bloomberg, een 57-ja- rige feiwente aanhanger van Tottenham Hotspur heeft van een Londense rechtbank een scha- devergoeding van 3600 pond ster- ling (36.000 gulden) toegewezen gekregen. In 1962 brak Bloom- berg, die beroepschauffeur was, een been. Hij beklaagde zich er bij de rechter over, dat hij zijn club niet meer vanaf de staan- tribune kon aanmoedigen, om- dat langdurig staan hem niet te verdragen pijn bezorgde mers laten gaan. Het werd 138 voordat goed serveren van Maarten Trippenzee en weer goed blokkeren de voorsprong van de gasten vrijwel geheel teniet deed: 1413. Kang-e- roes 2 had de winst weer voor het grijpen, want St. Martinus had het niet meer en stapelde fout op fout. Een in nood teruggespeelde bal bracht de Amstei*dammers de zege. Via de netband plofte die temidden van een onthutst toekijkende Kan- gei-oes-foxmatie. De service van St. Martinus werd daarna wel goed op gevangen, maar de smash ging uit 15—13 en 3—1. In Amsterdam boekten de Kange- roes-dames een gemakkelijke zege op Slotermeer. Met Suus Verhoekx in de gelederen was de Kangeroes-aan- val zóveel meer „mans" dan die van Slotermeer dat er eigenlijk geen mo ment twijfel heeft geheerst wie deze wedstrijd zou gaan winnen, name lijk Kangeroes. De eerste set leverde een te eenvoudige winst op: 15—10. De tweede set ging met 9—15 verlo ren en dit verlies prikkelde Ans Vrie- link cs. tot een intensievei-e aanpak van zaken. Het resultaat daarvan kwam in de setscores van de derde en vierde set tot uiting: 15—12 en In de beginfase was het Nederland se team niet opgewassen tegen het homogene samenspel van de Fransen, die in Quassazza, Comte en Castang zeer goede aanvallers hadden. De eer ste set ging met 715 verloren. Bij de stand 312 was er nog even een opleving geweest tot 513, maar daarna was het afgelopen. Het verdere verloop van de strijd j vertoonde echter een geheel ander beeld. Onze landgenoten, geïnjecteerd door coach Henk Blok speelden fana tieker en kwamen via 30, 93, 117 tot winst in de tweede set: 158. Uit blinker was de 21-jarige Bram Ver meulen, die zowel in de aanval als in de verdediging formidabele dingen deed. Het Franse team reageerde fel. Met Fournier en Schmitt als smashers namen zy een kleine voorsprong, maar de Nederlanders gaven kranig partij en na 44 stootten zij door naar 105. Daarmee was de derde set eigenlijk reeds gewonnen ondanks drie fouten van Hans Jansen, die na zijn ziekte een nogal matte indruk maakte en bij goede smashkansen zich er met een geplaatste bal vanaf wilde maken. Het lukte driemaal niet. Maar hij herstelde zich goed door met twee krachtige smashes de laatste punten te scoren (158). In de vierde hervatting, die voor Nederland de beslissing bracht, maak ten onze landgenoten door goed blok keren de Franse aanval vleugellam. Zij namen door 3—0 en 5—2 een lich te voorsprong. Maar de Fransen, be merkend dat het Nederlandse blok de tactiek had doorzien, veranderde Van speelwijze en kwam van 83 op 88. Twee prachtige reddingen van Jan Willem Mulder, smashes van Jurriaan Kooien, magnifiek verdedi gen van Bram Vermeulen en Hans Jansen gaven uiteindelijk dè door slag (15—13). blauwzwarten ontvangen Dordtse EBOH, dat het tot nog toe bijzonder goed doet. De Dord te- naren klopten Roodenburg dit sei zoen zelfs al met 30. Of de re vanche er nu zonder Aat Heymans komt? Candido de vervanger van Heymans zal ongetwijfeld zijn best doen. maar ook deze we tenschap doet de harten van de blauwzwarte aanhang niet minder snel kloppen Betere kansen heeft UVS in Den Haag tegen VUC. De Hagenaars hebben dit seizoen een geduchte spelersaderlating ondergaan en ook zonder Désar Sjoerd Teske neemt de open plaats in het mid den in, terwijl de jeugdige Verver het team als rechtsbuiten comple teert is de strijd nog niet bij voorbaat verloren. Een kleine zege moet zelfs tot de mogelijkheden behoren. Voor tweedeklasser LFC ziet de toe komst er eveneens niet al te best uit. Ook morgen, wanneer de geel zwarten in Dordrecht aantreden t^gen ODS, zal er aan de precaire situatie op de ranglust waarschijn lijk niet veel veranderen. De Dordt se ploeg is daarvoor op eigen ter rein een te moeilijk te bespelen tegenstander. Ook Bodegraven derde klasse A is thuisspelend een „lastige ploeg, aangemoedigd door een nog al fanatiek publiek. Lugdunurn, dat in Leiden tegen de roodzwarten maar juist met de hakken over de sloot kwam. kan het in de „kaas stad" dan ook wel eens erg moei lijk krijgen al lijkt de kans op een verrassende nederlaag niet al be groot. Alphia thuisspelend te gen Lisse zal de punten ook dit keer wel weer moeten afstaan. In de vierde klasse is de krachts verhouding wat scheef getrokken door het grote verschil in het aan tal gespeelde duels, zodat de „ver rassingen" hier groter in getal zijn dan in andere afdelingen. Of dat morgen ook weer het geval is? SJC is in ieder geval niet kansloos te gen het hooggeklasseerde Graaf Willem II/VAC en ook Teijlingen «thuis tegen Foreholte) VVSB (uit by Concordia) en DOSR (thuis te gen Archipel) hebben goede winst kansen. Of DOCOS daarentegen in Delft bij DHC ook niet met lege handen blijft staan, is erg onwaar schijnlijk. Wassenaar moet op Ker- kehout van VTL kunnen winnen en bij de duels ASC BEC en ZLC—HDV zal weinig krachtsver schil zijn. Prins Bernhard en Prins Claus hebben gisteren de vijfde avohd van de Amsterdamse zesdaagse bijgewoond. Zij werden bij de RAI ontvangen door organisator Kurt Vyth, die in de bestuurskamer onder meer de heer P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, de 83-jarige John Stol, de oudste zesdagenrenner van ons land eiï de voorzitter van de sportcommisie mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong aan hen voorstelde. De Prinsen namen plaats in een speciale loge boven een der bochten van de baan en volgden geïnteresseerd het zesdaagse spektakel. Juist toen zy binnenkwamen werd het startschot gelost voor de wed strijd over onbekende afstand, waar in Post en Pfenninger al spoedig hun ronde achterstand op Eugen en Lyk- ke terugnamen. Er waren inmiddels al 10.000 toeschouwers, die de Ko ninklijke gasten met een hartelijk applaus welkom heetten. Het Nederlands-Belgische koppel Captein-Verschueren was geneutra liseerd, omdat bij de Belg een oude schouderwond weer was opengegaan. Verschueren was enkele weken ge leden bij een wedstrijd in België ge vallen en had toen een sleutelbeen gebroken. De strijd in deze jacht laaide fel op. Voortdurende demarrages van de Denen en Post-Pfenninger joegen het tempo omhoog. Maar ook waren er af en toe rustpauzen, waarvan de overige koppels profiteerden om de vele opgelopen ronden achter stand iets in getal te verminderen. Post, die nog nimmer de gelegen heid heeft gehad voor eigen publiek op een winterbaan zijn kroon waar dig te maken, laat staan voor de le den van ons Koninklijk huis, reed als een duivel, bevocht een ronde voorsprong op de Skandinaviërs, maar kort voordat Arie van Vliet afschoot hadden Lykke en Eugen de ronde weer teruggepakt. Voor Post en Pfenninger bleef de troost, dat zy deze rit, die deel uitmaakt van een klassement met een eindprijs van tweeduizend gulden wonnen. Dernykoers Post kreeg later volop gelegenheid zyn talenten te tonen in de derny koers, die speciaal tébévé hethoge be zoek op een vroeger uur werd gere den. Fritz Pfenninger zou het gehele eerste kwartier voor zyn rekening nemen, maar kon niet op tegen het geweld dat toen door Jan Janssen werd ontwikkeld. Post, die zijn trui van Europees kampioen in het derny- rijden voor deze gelegenheid had aangetrokken, stond dan ook te trap pelen van ongeduld toen Pfenninger op anderhalve ronde werd gefietst. Drie minuten eerder dan eigenlijk toegestaan was, stapte Peter op de fiets om Fritz af te lossen en toen ontbrandde het vuurwerk. Weer drie minuten later had Post de ron de achterstand al teruggenomen en dat betekende ook dat Palle Lykke op één ronde was gereden. Niets lag meer een overwinning van Post in de weg. Hij had eenvoudigweg in de buurt van Sercu deze had Jans sen afgelost kunnen blijven rij den, maar dat was niet naar de zin van de Amstelvener. Toen Post een nieuwe rondenlange demarrage lan ceerde en een halve baan op de Belg voor kwam te liggen, stapte Sercu ontmoedigd van de fiets. De Belg werd teruggeroepen door de jury, maar reed als verliezer verder en eindigde op maar liefst vijf ronden. Na deze grandioze zege van Peter Post hij had er voor gezorgd dat de dertig minuten waren gereden met een gemiddelde snelheid van bijna 59 km namen Prins Bern hard en Prins Claus, die tijdens het „vlammen" van Post herhaaldelijk met applaus hun bewondering had den betuigd, afscheid van de tijde lijke winterbaan in het RAI-gebouw. De uitslag van de dernies was: 1. Post/Pfenninger; op twee ronden: 2. De Loof/Seeuws; op drie ronden: 3. Lykke/Eugen; op vijf ronden: 4. Janssen/Sercu; op acht ronden: 5. Koel/Steevens; op elf ronden: 6. De Roo/Severeyns. Stand Vanochtend om vijf uur bij het begin van de neutralisatie was de stand in de zesdaagse van Amster dam als volgt: 1. Post-Pfenninger (Ned./Zwit) 237 pnt„ 2. Lykke-Eugen (Den) 133 pnt., op 3 ronden: 3. SeeuwsDe Loof (Belg) 217 pnt., 4. JanssenSercu (Ned/Belg) 209 pnt., 5. SchulzePeffgen (Did) 141 pnt., op 4 ronden: 6. De RooSevereyns (Ned/Belg) 120 pnt., op 11 ronden: 7. Koel-Steevens (Ned) 129 pnt., 8. Van der Lans-Lelangue (Ned/Belg) 86 pnt., op 16 ronden: 9. Captein (al leen) 205 pnt., op 35 ronden: 10. Ray- nal—Rancati (Fr/It) 134 pnt. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. I Premie van fl20.000- H De zesdaagse van Amster- g dam gaat in ieder geval wat 1 het totaalbedrag aan premies betreft, alle records slaan. Naast de f 40.000 die tot nu toe reeds beschikbaar waren, 1 is nog een bijzonder kostbare H premie ter beschikking ge- steld door een importeur van automobielen, n.l. een Por- sche ter ivaarde van om- s streeks f 20.000. Om deze H sportwagen zal vanavond H worden gereden. Het ligt in g de bedoeling een extra wed- 1 strijd over vijftig of honderd temporonden in te lassen, waarin na elke ronde aan de jg eerste en tweede aankomen- de punten worden toegekend 1 Het koppel, dat tenslotte de g meeste punten heeft ver- gaard, komt in het bezit van 1 de vette premie. iiiiniiiiiiiinnwiiiuiniiuiiiiiiiM

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7