oe is dat ogelijk? Nacht zonder einde ASCANA Rij veilig 1:200 ipERDAG 15 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD Ons dagelijks vervolgverhaal jftwel". Haar stem klonk dof en ïloos. Ze stond bij de deur en ik ïfce haar van zenuwen trillende joog er steeds weer tegenaan sto- „Ik zal me gaan verkleden". |6S klom door het gat in de voor naar buiten om de opvouwba- ">aar te halen en intussen le ik de uitgang van de cock- ;n te krijgen. Ik bewerkte hem met de achterkant van ijjl, maar de deur bleef klem Daarna trokken we de draag- naar binnen en waren juist de marconist erop te binden voorzichtig mogelijk als de be- ruimte het toeliet toen de plotseling weer ver- Ze droeg nu een zware uni- jas en hoge laarzen, maar toch haar nog een broek van ren- id. bent niet warm genoeg gekleed, die broek dus aan". Ze aar- en wat ruw voegde ik eraan ,We zullen niet kijken", ik moet naar de passagiers", maken het best. U denkt er laat aan, is het niet?", weet het en het spijt me", naar de gewonde aan ;en. „Ik kon hem echter niet laten. Zou hijdenkt U I eet zich op de lippen en vroeg ibrupt: „Gaat hij dood?" rmoedelyk", antwoordde ik. Ze tie terug alsof ik haar een klap h gezicht had gegeven. Toch et niet mijn bedoeling geweest te zijn. Ik gaf slechts een kli- oordeel. „We zullen doen wat §pjk is. Veel zal 't echter niet j rees Ik". p slotte kregen we de marconist H (draagbaar en met kussens be- "ffjiden we zijn hoofd tegen le schokken. Toen ik opstond, Ie stewardess juist haar jas over Dat is geen prijs voor zo'n senoritas. t door t Alistair Maclean de broek va nrendierhuid dichtge- knoopt. „We brengen hem naar oaar onze post", zei ik. „We hebben een slee bij ons behalve voor de marco nist is er nog plaats voor één per soon. Dat zou u kunnen zijn en u- kunt dan meteen zijn hoofd onder steunen. Akkoord? „De passagiers begon ze onze ker. „Dat komt wel in orde". Ik ging naar de cabine, sloot de deur en gaf mijn staaflamp aan de man met de snee in zijn voorhoofd. De twee noodlampen verspreidden namelijk maar een heel zwak licht dat zeker niet bevorderlijk kon zijn voor het moreel. „We nemen eerst de marconist en stewardess mee", verklaarde ik de passagiers, „maar we zijn in hoog stens twintig minuten terug. Als u in leven wilt blijven, houd dan de deur dicht". „Ik vind', mompelde de dame op leeftijd met een opvallend krachtige en heldere, maar lage stem, „dat de jongeman bijzonder kortaf ls". „Alleen uit noodzaak, mevrouw", zei ik droog. „Verkiest u een bloem rijke toespraak terwijl u kans loopt dood te vriezen?" „Wel .eh. .als ik me goed bedenk eerlijk gezegd niet! Haar toon klonk wat spottend en toen ik de cabine verliet, hoorde ik haar onderdrukt lachen. Daarna werd het een bijna onmogelijke taak om in de nauwe stuurhut en het bij na inktzwarte duister, terwijl de ijs- storm door de versplinterde voorruit floot, de gewonde marconist zonder al te veel schokken op de grond te laten zakken en naar de wachtende slee te dragen. Zonder de hulp van de breedge schouderde, jonge vreemdeling was het ons vermoedelijk niet gelukt. We konden het nu echter klaarspelen. De vreemdeling en ik lieten door het gat in de voorruit de draagbaar in de handen van de zich onder de neus van het toestel bevindende Joss en Jackstraw glijden die hem op de slee bonden. Hierna was de stewardess aan de beurt. Toen ze slechts met twee klemmende handen om haar polsen tussen hemel en aarde ben gelde, meende ik haar even een kreet van pijn te horen slaken en plotse ling herinnerde ik me dat Jack straw me gezegd had dat ze vermoe delijk aan haar rug gewond was. Voor dergelijke dingen hadden we dat ogenblik geen tijd. Ik sprong uit het vliegtuig en een paar se conden later voegde de jongeman met de brede schouders zich bij me. Eigenlijk was het niet de bedoeling geweest dat hij nu meteen al zou meegaan, maar ik zag er geen kwaad in: hij moest toch een keer de hut en zijn toestand bracht mee dat hij niet op de slee behoefde te zitten. ptwoord... melange-dekblad, pjwe dekblad - een melange beste uit de fijnste tabakken it volledig automatische ver- Jbing mogelijk. Daarom is de in Wascana ongelooflijk laag. imet melange dekblad licht, extra geurig Misschien was de wind iets gaan liggen, maar de kon leek heviger en wreeder dan ooit. Zelfs de honden kropen van ellende in de luwte van het vluigtuig. Af en toe hief een van hen als in protest de kop op en liet een langgerekt en treurig wolfsge- huil horen: een onbeschrijfelijk angstwekkend geluid dat ledereen door merg en been ging. Jackstraw toonde zich 'echter blij met hun el lende, want ze zouden er alleen maar harder door lopen. Met de wind en de ij snaaiden jacht achter deden dat inderdaad. Eerst liep ik met et lantaarn voorop, maar Balto, de lei dende hond, duwde me al heel spoe dig opzij en sprong als het ware het donker in. Wordt vervolgd. - Isities Nederlandse schepen gesloten, staat er op. Het jacht van kapitein Costa Plenta ls als laatste er doorheen gegaan". „En ivat heeft-ie je betaald om de sluis dicht te houden?" riep Bram, want hij had allang begrepen wat er aan de hand was. „Dat is een belediging"vond de ander. „Nu kun je wachten, tot je een ons weegt, zeeman en tot je schip een half ons weegt. Je komt er niet door „Verloren", kreunde Karo. JVu zijn we ons schip kwijt. Bram nu moet je het aan Costa Plenta geven". Maar Bram had alweer een ander plan! PANDA EN DE MEESTER ETER 33-91. Schilder Franssen bevond zich op een stellage in een rus tige zijstraat en hanteerde vol voldoening de kwast. Ta-ta-di-domzong hij onder het strijken van de verf. Pam- pam-pam-la-la!" Doch toen werd hij in zijn muzikale genietingen gestoord door een naderend geroep onder hem. „Wat gebeurt daar?" vroeg hij zich af. „Zit de politie weer kinderen naofnee! Daar wordt een dame lastig gevallen! Het zijn toch ruwe tijden, tegenwoordig! Maar ik zal daar eens een stokje voor steken!" Onwetend van het onbegrip dat boven hem heerste, was Jollipop tot op enkele passen af stands van Joris gekomen. ,J4u hebben wij u dan toch, onverlaat!" kreet hij, de handen uitstrekkend naar de achtervolgde. „U ontsnapt ons niet meer!" Op dat moment werd hij getroffen door een verfblik dat over zijn hoofd stulpte en een kleurige inhoud over zijn kostuum ver spreidde Mee eens Vraag gratis embleem aan het N.Z.B^ Postbus 4530, Rijswijk (Z-H). DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMET JE FOK 698. ,£)e eerste sluis", zei Bram opgewekt. „Met zo'n groot jacht zal dat Costa Plenta heel wat tijd hebben gekost, jongens. Hier kunnen we de verloren tijd goedmaken. Ahoy, sluiswachter" Het grijnzende hoofd van de sluiswachter kwam over de rand kijken. „Ahoy, Kokanje", riep hij. „We willen erdoor en we hebben haast", schreeuwde Bram. „Als je haast hebt kun je beter gaan lopen", riep de sluiswachter vrolijk terug. „Zie je dat bordje niet hangen? Wegens reparatie Br* >3 840 m ZW Ctylofl p 14 Kasp Roca later 13 ta Fredrikstad Tankvaart 3 op 500 m ZZW IJilan rayon is gepleegd, al is het ijk hier aangespoeld. Het gaat om be langrijker zaken. Tussen haak'£s, waarom draagt u die kalebas „Het is een souvenir dat een dorpsoudste mij heeft opgedrongen" zegt de Rechter, „maar hij bewijst goede diensten, omdat de men sen mi) voor een dokter houden nu ik met die kalebas loop". „Dat is geen gek idee, als u hier werkelijk incognito wilt verblijven", zegt kapitein Sioe. „Ik kan u papieren geven op naam van een dokter uit de hoofdstad. Als u mij behulpzaam wilt zijn met een discreet onderzoek, kan het geen kwaad als u uw voorgewende identiteit kunt bewijzen. Mag ik uw papleren?" Tank één glas melk op elke 200 kilometerhet gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktiever- mogen. Veilig, verstandig en vurrukkulluk De Nederlandse heren volleybal- ploeg, die vrijdag a.s. in de- Hout kamphal in Doetinchem tegen Prank- rijk uitkomt, is als volgt samenge steld: Kooien, Jansen, Valkenburg, Lodder, Onnes, Vermeulen, Mulder, Brouwer, Van der Hoek, Schreuder, Van Baaien, Van Wijnen. Nicolas Morozov, coach van het Russische voetbalelftal dat tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Engeland op de- vierde plaats eindig de, heeft zijn ontslag ingediend. Het is echter nog niet zeker of Morozov's ontslag zal worden geaccepteerd dooi de Russische Sportbond, die het in dergelijke kwesties voor het zeggen heeft. RECHTER TIE EN HET GESTOLEN HALSSNOER 11-8. ,£,aat ik u allereerst vragen of u met een speciale opdracht naar Rivierstad gekomen bent", zegt de kapitein als Rechter Tie gezeten is. „Nee, mijn komst is zuiver toevallig", antwoordt de Rechter. „Ik heb een smokkelzaak opgelost in het naburige dis trict en was van plan hier een paar dagen vakantie te houden. Mijn luitenant Tsjiao Tai wikkelt de zaak verder af en komt me over een dag of drie ophalen. U hebt me toch niet nodig inzake de moord op die kassier Tai Min?" „Nee", zegt kapitein Sioe, „dat is waarèchijnlijk een gewone roofmoord, die bovendien buiten mijn

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23