Afrikanen bitter gestemd Belasting op oude huizen? ^Acpznde Te zwak? BADDOEKEN 3.95 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD D DONDERDAG 8 DECEMBET Veiligheidsraad behandelt vanavond het conflict inzake Rhodesië (Van onze correspondent in Washington) Het debat over Rhodesië in de Veiligheidsraad begint van avond om elf uur Nederlandse tijd. De leden van de VN be reiden zich voor op een hoogst bitter dispuut. Verwacht wordt dat Engeland in de persoon van minister Brown een reso lutie zal indienen waarbij alle leden van de volkerenorganisatie de verplichting opgelegd wordt de aankoop en het vervoer te verbieden van de volgende uit Rhodesië afkomstige produkten: asbest, chroom, tabak, suiker, koper, ijzererts vlees en vlees producten, huiden en leer. Lagerhuis in Londen De Westelijke landen, Ameri ka voorop en Nederland daarachter, zullen deze resolutie wel steunen maar het is zeer waarschijnlijk dat de communistische leden van de Veiligheidsraad, de Sowjet-Unie en Bulgarije, en de Afrikaanse staten Mali, Oeganda en Nigerië, het Brit se voorstel als veel te zwak van de hand sullen wijzen. Hoewel er weinig kijk op is dat de Veiligheidsraad tot een drastisch mi litair optreden van de Britten tegen Rhodesië zal besluiten (tenslotte wil len de Britten dat zelf niet en heb ben zij het vetorecht om iets der gelijks tegen te houden), geven ook voorstanders van Londen politiek Je gens Rhodesië toe, dat de Britse re solutie te zwak lijkt om het re belse regime van Smith ten val te brengen. Tenslotte spreekt de reso lutie, voor zover thans bekend, niet over een embargo op de olieverkoop aan Rhodesië. Toch is het niet al leen overbekend dat dit een essen tieel punt is voor de Rhodesische economie, maar ook dat de toestem ming die Engeland enige tijd gele den van de V.N. kreeg voor het ge bruiken van geweld bU het belem meren van de olieaanvoer naar de haven Beira in Portugees Mozam bique, niet geleid heeft tot een dras tisch olietekort in Rhodesië. Evenmin schijnt de Britse reso lutie te zullen spreken over econo mische sancties tegen Zuid-Afrika welk land zich steeds solidair met het blanke minderheidsregime in Rhodesië heeft verklaard. Lacunes Zuid-Afrika en de Portugese ge bieden zjjn twee levensgrote lacu nes In elke boycot van Rhodesië, waardoor deze een weliswaar onple zierig effect kan hebben op de eco nomie van de rebelse Britse bezit ting, maar weinig kans heeft pre mier Smith en de zijnen ooit op de knieën te dwingen. De Afrikaanse VN-ieden, die dit evengoed beseffen als de rest van de wereld zijn bitter gestemd over de Britse en algemene Westelijke on wil om krasse maatregelen te ne men tegen Zuid-Afrika. Zij zijn er van overtuigd dat economische be langen deze houding dicteren. In VN-kringen is men vooral be zorgd, dat de mislukte pogingen om de Rhodesische kwestie tweezijdig tussen Salisbury en Londen te re gelen en de daaruit gevolgde inmen ging van de volkerenorganisatie, de hele situatie in Afrika zouden kun nen verscherpen. Hierdoor zouden de tegenstellingen tussen de staten met een gekleurd regime en de lan den met blanke minderheden aan het roer niet alleen toegespitst kun nen worden, maar ook zou de tole rantie van blanke groeperingen in door negers geregeerde staten nade- ling kunnen worden beïnvloed. Voor de uiteindelijke vreedzame ontwikkeling van Afrika is het de bat over Rhodesië van groot belang. De Rhodesische regering heeft de Veiligheidsraad verzocht een verte genwoordiger toe te laten om haar standpunt uJteen te zetten. Zij is van mening, dat als het verzoek van Engeland om sancties geldig wordt geacht, hieruit volgt dat Rhodesië een zelfstandige staat is. Mocht Engeland staande houden, dat het geschil een binnenlandse aangele- genhied is, dan kan er volgens de Rhodesische regering geen rechts geldige basis zijn voor het toepassen van sancties. AD VERTFNTIE met WASHANDJE, DIVERSE STREEPDESSINS Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA sië, die bijna was bereikt, niet op het laatste nippertje uit zijn han den zijn geglipt. Dit was de slotsom der conservatieve oppositie In Enge land, die zich fel verzet tegen ver plichte VN-sancties. Het Lagerhuis worstelde gister avond urenlang met het probleem- Rhodesië. Het debat dat vandaag, wanneer Wilson zich zal kunnen ver weren, wordt besloten werd gehou den in een gespannen doch over het algemeen kalme atmosfeer. De Gemenebestminister Bowden ver klaarde dat vóór de conferentie op de „tiger" afgesproken was dat zowel Wilson als Smith de bevoegdheid zou hebben zonder verdere ruggespraak beslissingen te nemen. Smith bleek echter niet de sterke man te zijn voor wie hij wilde doorgaan. Hij krabbelde op het allerlaatste ogen blik terug en zei dat hy aan een aantal reeds overeengekomen pun ten twijfelde. Men was reeds zo dicht bij een oplossing gekomen dat Wil son en Smith een lijst hadden op gesteld van vijf ministers die tot het kabinet van Smith zou den toetreden ter vervanging van andere, namelijk drie niet tot het Rhodesische front behorende Europese personen en twee Afrika nen. Rotterdam vreest te moeten stoppen met woningwetbouw (Van onze R' damse correspondent) ploitatie-opzet van het bestem- Na een uiteenzetting over de moei- mingsplan-noord worden verkre- lijkheden met de grondprijzen ®en- heeft de wethouder van Openbare ministerie tracht thans in over werken van Rotterdam, mr. Polak, in de beleidsnota bij de gemeente begroting 1967 gezegd, vraag rijst of de gemeente Rotter dam en met haar tal van an deren gemeenten, welke ten aan zien van de grondkosten in soort gelijke omstandigheden verkeren nog wel in staat is aan de bouw van woningwetwoningen Langer mee te werken. Het college van Rotterdam vreest, dat deze vraag ontkennend zal moeten worden beantwoord, nu ook voor andere urgete objecten, van het allergrootste belang voor de gemeentelijke huishouding, on voldoende geld beschikbaar zal ko men. Het merkwaardige is, schrijft de wet houder, dat de minister tot nu toe stijging van de bouwprijzen wel steeds heeft geaccepteerd, doch thans rigoreus de grondprijs per woning beperkt tot een door hem aanvaardbaar geacht en door de gemeente als aanvechtbaar bestem peld bedrag. Als gevolg van het door 't Rijk ingenomen standpunt kan derhalve geen sluitende ex- leg met het ministerie van Finan ciën. van Binnenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse ge meenten nieuwe wegen in te slaan om uit de impasse te ge raken. Men denkt aan de vorming van een ontwikkelingsfonds ten behoeve van de bouw van nieuwe woonwijken, welk fonds zal worden gevoed dcor de heffing van een nieuwe belasting op onroerend goed in de oudere, bestaande wij ken. Een dei-gelyke oplossing voor het grondkostenprobleem kan slechts door een wet worden ge schapen en is derhalve niet op korte termijn te verwezenlijken. Minister Brown leider van de Britse delegatie naar de VN- Volgens Bowden hadden de vrij willige sancties Rhodesië reeds gro te schade toegebracht. De export was vergeleken met 1965 reeds met 17 percent gedaald. De Britse regering voelt niets voor het door Smith voorgestelde onpar tijdige onderzoek, omdat hij zweeg over de politieke vrijheid zonder wel ke de door hem gesuggereerde com missie waardeloos is. ADVERTENTIE Dof en hangerig GRIEP-geuoel? Nergens voor nodig. Meteen bestrijden - met Rheumin. (Heerlijk gevoel, als uw hoofd weer helder wordt...1 Ja, Rheumin-tabletten helpen snel. 20 Rheumin 68 cent. Samenwerking EEG-landen in wetenschap De EEG-landen gaan de mogelijk heid bestuderen van samenwerking op wetenschappelijk-technisch ge bied. De Italiaanse minister van bui tenlandse zaken, Fanfani, heeft gis teren in de EEG-ministerraad in Brussel een verklaring afgelegd over het probleem van de steeds gro ter wordende achterstand van West- Europa ten aanzien van de Verenig de Staten, hetgeen niet zonder weer slag kan blijven op de Europese in dustrie. Fanfani verwees naar soort gelijke verklaringen die hij in de af gelopen maanden ook in de Navo en de Westeuropese Unie heeft afge legd en naar documenten die hy daarna had laten samenstellen. De regeringen zullen deze documenten nu gaan bestuderen. Minister Luns heeft er zijn colle ga's overigens wel op gewezen, dat men zich dan ook zal moeten af vragen of de EEG wel het juiste kader voor wetenschappelijk-tech- nische samenwerking is. Volgens hem was de gemeenschap van de zes eigenlijk te klein. Men zou met name Groot-Brittannië niet erbij kunnen missen, zo meende hij. „Inkomensniveau blijft achter in de E.E.G." De voorzitter van de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel, de heer W. J .L. Spit, is van oordeel dat de loonstijgingen niet blijvend de produktiviteit kunnen overtreffen. „Maar het is al te simpel dan slechts naar dat ene element namelijk de loonstijgingen, te kijken en daar door te suggereren d ataan de kant van de arbeidsproduktiviteit niets te doen zou zijn", aldus de heer Spit in de rede waarmee hy vanochtend in Utrecht het tweedaagse congres --an zyn bond opende. Al of niet versluierd kan men de laatste tijd weer de aloude roep ho ren, dat om het kwaad van de w n- verhouding tussen produktiviteit en de oplopende kosten in de vorm van tekorten op de betalingsbalans te be strijden er maar één patent genees middel is, namelijk het laag hou den van de lonen. Aan de hand van cijfers uit de re geringsnota inzake groei en struc tuur van de Nederlandse economie, maakte de heer Spit duidelijk, dat het Nederlandse Inkomensniveau per inwoner achterblijft bij de ontwik keling in de E.E.G. als geheel. Er is daarom alle reden, zo meent de heer Spit, meer dan gewone aan dacht te besteden aan de produktivi teit, waarvan de opvoering verkre gen zal moeten worden vooral door een grotere mate van doelma tigheid. Dit lijkt hem alleen mogelijk door 't streven naar grotere bedrijf seenhe- den, nieuwe werkmethoden, verder gaande mechanisatie en automatise ring. DONDERDAG Diaconessenhuis (Kapel): Afscheid ds. J. de Wit als predikant, installa tie dra. H. W. Hemmes. 8 uur nam W. de Zwijgerlaan 105: Bahalge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Aula Louise Collgny-h.b.s. Welspre kendheidsavond Interscholaire Con tactcommissie, 7.30 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschanswegi Ledenvergadering „De Natuurvriend". Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Ven ster". 8 uur nam. Den Burcht: Selshlp Fryslan. 8 uur Oude Vest 13: Evangeliesatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalVogel tentoonstelling 6 10 uur nam. ZATERDAG Ant. Clubhuls: Toneelver. „Tot Te ders Genoegen". Opvoering van „Het dievennest". 8 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Tentoonstelling van werk van Diboets en Hllgemann. 4 uur nam. Rapenburg 10: Rechtbank rienerso- clëtelt ,,'t Roefje" 8 uur nam. Station NS: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver Naar Haags Mu seum voor Onderwijs. 12.42 uui nam. StadsgehoorzaalVogelten toonstelling 10 uur voorna. 10 uur nam. ZONDAG Café Blgenzorg (Stationsweg)Ge ünieerde loge van Theosofen, 11 uur Petmskerk Lammenschansweg Priesterfeest (12»/3 Jaar) van kapelaan W. van Egmono.. Hoogmis 9.15 uur voorin. Receptie 2 3.30 uur nam. Hoge woerd 175: Wachttorenstudie v Jehovah's getuigen 4 en 6.30 u. nam Openbare lezing: 2.30 en 6.15 u nam Oude Rijn: Gem. voor oorspronkelijk ohrlsrtendom. Spr. evang. N. v. d. Brug. ge 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Open Huls Tlenerso- olëtelt. 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen, 10.3'J uur voorm. 10 Stadhuis. Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Le denvergadering Ned. Ver. van Huls vrouwen. 2.30 uur nam. BINNENLAND Nieuw type gevangenis De Win- schoter strafgevangenis „Noorder schans" zal vanaf begin januari 1967 gedetineerden huisvesten, die om re denen van persoonlijke aard blyk ge ven van een zeker onvermogen tot sociale aanpassing. Het te voeren re gime zal er op gericht zijn de ge vangene weer te leren leven met an deren. Een dergelijk gesticht is nieuw voor het Nederlandse gevangeniswe- MET EEN ENKEL WOORD stad Teheran een bouwen. De regering van Iran is reeds in onderhandeling getreden met de Russen over het project, dat 70 miljoen dollar (252 miljoen gul den) zal kosten. De bouw van de on dergrondse de eerste in het Midden-Oosten is een onderdeel van een transactie waarbij Iran gas zen- 1 aan de Sowlet-Unle zal leveren, o.m. „Noorderschans" is voor zyn nieu- in mil voor een staaifabriek. Het we bestemming verbouwd. gas zaj door Iran worden geleverd Mr. J. J. Oycvaar Mr. J. J. Ivia een buisleiding, die 1,4 miljard Oeyvaar, voorzitter van de raad van beheer van PHS. Van Ommeren N.V. zal op 31 december als zodanig af treden. Op dinsdag 20 dec. zal in het Van Ommerengebouw een af scheidsreceptie plaatshebben. Medaille voor Koningin Konin gin Juliana, die lid is van de Arl- bergse Skiclub, in Oostenrijk, heeft de zilveren sportmedaille van deze club gekregen. Volgens de voorzit ter van de desbetreffende skivereni ging, de voormalige wereldkampioen Rudi Matt, heeft de Koningin zeer goed geskied, in een vloeiende en prachtige stijl. De medaille, die tot voor- kort slechts een actieve wed- strijdskiërs werd toegekend, wordt nu ook aan vakantiegangers uitge reikt, die zich op bijzondere wijze on derscheiden, aldus Rudi Matt. Marokkanen braken in De Nij meegse politie heeft twee jonge Ma rokkanen aangehouden die er van worden verdacht, in zes weken tijds 26 inbraken in Nijmegen te hebben gepleegd. In al deze gevallen kwamen zij, vaak huis aan huis afwerkend, binnen door het opschuiven van ra men. In totaal heeft de buit ruim bovendien vele gebruilcsvoorwerpen f 1.000,- aan geldbedragen, terwijl en sieraden werden gestolen. Ambassadeur in V.A.R. Dr. Th. P. Bergsma is benoemd tot am bassadeur in de Verenigde Arabische Republiek. Vrouw als autogeen lasser Als alles goed gaat zal de metaalnij verheid over enkele maanden voor het eerst in haar geschiedenis een vrouwelijke autogeen lasser rijk worden. Het is de 32-jarige mevrouw J. Stoffelen uit Amsterdam, die zich voor zover bekend als eerste vrouw in Nederland gaat bekwamen in het metaalvak. Op 15 december richt zij haar schreden naar het hoofdstede lijk centrum vakopleiding voor vol wassenen, waar zij de cursus auto geen lassen gaat volge, om haar man, die een installatiebedrijf heeft, uit de personeelsmoeilijkheden Ito kunnen helpen Mevrouw Stoffe- I len is moeder van vijl kinderen. BUITENLAND Ondergrondse in Teheran De Sowjet-Unie zal de Perzische hoofd gulden) zal kosten. Sinterklaas op de vuist Sinter klaas is gisteren in Leuven bij een echtpartij betrokken geraakt om dat hij een toespraak in het Frans c„ U1IC had gehouden, hetgeen Vlaams-spre- in "êen*'kl'uü"'S''te"Yaten kende studenten dermate ergerde dat zij in groten getale de goedheiligman I Noodtoestand opgeheven De molesteerden. Toen de Sint, zij het j die f^iaa"c'e1n gj.*e~ enigszins verfomfaaid, door de poli- tie was ontzet toog hij, de gedeukte mijter onder de arm, naar het dichtstbijzijnde politiebureau om zijn beklag te doen. Intussen drongen honderden Vlaamse studenten een vereningsgebouw van Fransspreken den binnen en gooiden het meubilair op straat. Zelfs trachtten zy het in brand te steken. De politie kwam echter bijtijds opdagen om dit te be letten. ondergrondse genoot, een brandweerman, dit ver geten was. VN-onderzoek in Sahara Span je heeft zich bereid verklaard met secretaris-generaal Oe Thant te overleggen over het zenden van een VN-missie naar de Spaanse Sahara. De Spaanse afgevaardigde in de be- heersschapscommissie van de volke renorganisatie zei dat zijn land niets te verbergen heeft. Overval bij Daily Mail Vier ge maskerde mannen hebben van ochtend vroeg bij een overval op de kantoren van het Londense blad „Daily Mail" 170.000 gulden buitge maakt. Zy sloegen een nachtwaker neer en dwongen drie kassiers hen Parlementslid veroordeeld Een lid van het parlement van Malawi, is gisteren schuldig bevonden aan verkrachting van een zeventienjarig meisje in april van dit jaar en tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. De rechter in Blantyre, een Nige- riaan, zei dat de maximum straf de doodstraf is voor dit misdrijf. De da der voerde als verzachtende omstan digheid aan dat hy „getrouwd is en ongeveer zeven kinderen heeft". Hij zei niet zeker te weten hoeveel kin deren hij heeft. Reclame De regering van de Indiase staat Kerala heeft besloten op lucifersdoosjes reclame te gaan maken voor haar campagne voor de regeling van de gezinsgrootte. Malhew overleden Robert Matihew, conservatief agerhuislid, die in de tweede wereldoorlog lijf wacht was van Winston Churchill, is vanochtend vroeg in zijn slaap over leden. Mathew is 55 Jaar oud geworden. Mathew was onderminister van Bui tenlandse Zaken in de conservatie ve regering, die in oktober 1964 na de Labourzege heenging. Vrouw wint pool Een 42-jarige filiaalhoudster van een stomery in Londen heeft 1 470.000 gulden gewonnen in de Britse voetbalpool. Zij had het formulier maar inge vuld, toen bleek dat haar echt- den op Ceylon werd afgekondigd naar aanleiding van onlusten over een taalkwestie, is vandaag opgehe ven. Duiven naar zuid-Italië De ge- i meenteraad van Genua heeft zich akkoord verklaard met een voorstel om volgend jaar 20.000 duiven te laten „deporteren" naar Zuid-Italië. Een deskundige uit Turijn zal hier voor zorgen tegen betaling van onge veer f 1,20 per duif. De duiven die weg moeten omdat zy de havenstad aan de Middellandse Zee helpen ver vuilen en schade toebrengen aan de monumenten, zullen in zuid-Italië worden verkocht aan gemeenten die hun pleinen willen verfraaien en aan duivenfokkerijen. Koningin-moeder in ziekenhuis Koningin-moeder Elisabeth van Engeland is gisteren opgenomen in het „King Edward VII"-ziekenhuis in Londen voor een onderzoek, waar van de aard niet is bekendgemaakt. Verwacht werd, dat de 66-jarige moeder van Koningin Ellabeth twee dagen in het ziekenhuis zal blyven. Sneeuw In Tunesië In Tunesië is sneeuw gevallen, een zelden voor komende gebeurtenis. In het noord westen van het land, dicht bij de grens met Algerije, zyn de heuvels bedekt met ee.i laag sneeuw van 2Vs cm. Beroepsgeheim erkend et recht van journalisten om de bron van hun inlichtingen geheim te hou den is gisteren officieel in Zwitser land erkend. De Kamer van Afge vaardigden nam met algemene stem men een wetsvoorstel aan dat beoogt de staatsburgers tegen willekeur te beschermen. Een journalist kan zich niet op zyn beroepsgeheim beroepen als het gaat om zaken betreffende binnenlandse of buitenlandse veilig heid van de staat. Vulkaan werkt Zwaveldampen uit de vulkaan Rincon de la Vie ja in Costa Rica hebben zware schade berokkend aan te velde staande ge wassen en weilanden met een totale oppervlakte van 5.000 ha. De auto riteiten vrezen dat een draaien van de wind de toestand nog erger maakt, omdat de zwaveldampen dan ook an dere landbouwgebieden zouden teis teren. De 1663 m hoge vulkaan is in oktober met groot geweld uitgebars ten. maar thans werkt slechts een krater. „Gruweldaden" Duizenden strijdbare rode gardisten debben in Kanton gedemonstreerd tegen de „fascistische gruweldaden" van de Portugezen in Macao, zo meldt het persbureau Nieuw-China. Vertegen woordigers van de Rode Garde richt- jten zich met de volgende woorden tot de Portugese autoriteiten „staakt onmiddelijk uw schandalige slachting onder de Chinese patriot ten in Macao. Willig hun gerech- vaardigde verlangens zonder voorbe houd in. Straf de schuldigen streng, vraag de verwanten van de slacht offers om vergeving en geef hun schadevergoeding". Ontploffing Een ontploffing in Charlotte, Noord Carolina (VS) voor het aanbreken van de dag heeft een auto beschadigd en de ruiten doen springen van het huis van een gezin, dat bedreigd wordt omdat het zich niet verzet tegen rassenintegra tie in hun wijk. James Ervin, zijn vrouw en hun drie kinderen lagen te slapen, maar niemand werd ge wond. Ervin, een blanke, deelde een verslaggever mee, dat hij en zijn vrouw ongeveer zes maanden gele den telefonisch bedreigd werden. Nieuw proces Het Vijfde Ameri kaanse rondreizende hof van appèl heeft opdracht gegeven tot een nieuw proces tegen de neger Albert Vanlee- ward die schuldig is bevonden aan verkrachting en ter dood is veroor deeld. De beslissing luidde dat de jury in het district Muscogee ongel dig is geweest en dat Vanleeward in 1963 op onjuiste wijze is gearres teerd, gevangengehouden en onder vraagd. Aan één been De 38-jarige huis schilder Lawrence Fox heeft giste ren twintig minuten tang aan één been gehangen op een hoogte van ruim veertig meter boven een straat in de Australische stad Adelaide. Een schroef waaraan het platform waarop hij werkte was bevestigd, was losgeraakt. Een collega van Fox, Ron Porter sprong weg en slaagde erin op een richel te klauteren. De voet van Fox zat vast aan het plat form terwijl hij twintig minuten i lang aan slechts een touw heen en I weer bungelde. Fox is tenslotte door de brandweer met een lange uit- I schuifbare ladder gered. DINSDAG Stadhuis. Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Chr. Oratoriuniver. „Con Amore" zingt Weihnachtsorato- rtum. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine saai): Jon gerencontact Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Zelf maken van kerstversiering. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)K. en O- ftlmclub 16 „A midsummer night's cLream". 8 uur nam. Universiteit: Lezing vanwege Rijks museum van Oudheden, prof. dr. J. M. Hemelrijk over: „vroeg-Grleks aar dewerk". 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Dia-avond Kon. Ned. Natuurhistori sche Ver., 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7 8 uur namv WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-film van de maand: „Salvatore Gluliano", 7 en 9.15 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondgebed 7.30 9.15 uur. Zondag BIOSCOPEN LIDO: „Vier vrouwen voor Ley ton". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i LUXOR: .Boeing-Boeing", aJ. Dagelijks 280, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (Donderdag 7 en 9.15 uur) REX: „Het komplot der gewelde naars" is jaar. s 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Ik, een vrouw", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. CAMERA: „Een moment van zwakte". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, ASTRA, Wassenaar: „Operatie Cross, bow", 14 Jaar. Vrijdag 8 uur; zaterdag 7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 uur: „De nieuwe avontu ren van Mak'-er, de zoon van Rln-Tln- Tln" al. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling Ad Dekkers Geopend dinsdag t/m zaterdag 11 uur voorm 6 uur nam., vrijdag bovendien 780 10 uur nam (tot 9 december). l5. grafiek uit de 19de eeuw". Werkd. 10 uur voorm 4 uur nam.; zond. 1 4 uur nam. (Tot 12 december). Rijksmuseum voor Volk» l en toonstelling van Japanse van Kyösaï Dagelijks 10 "8 Zondags 13 17 uur Ki.iKBUJuseum voor Volke. iSteenstraat 1). Dag 10-17 u aags 13-17 mir Rllksmwseum voor de gesc der natuurwetenschappen- D: "u zond 1-4 uur Zwetlandlaan 5: Filiaal Bib Reuvens: Tentoonstelling s Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, v en vrijdag 912 uur voorm. uur nam (tot 31 december). Avond- en nachtdienst der ap» Geopend voor spoedeisende e Zulder Apotheek, Lammenscl 7. tel. 23o53. De zaterdag-, zondag-, avo nachtdienst van apotheek i Breest Smallenurg te Lelderdor waargenomen door de Zuide theek. Weekelndedlenst Leldse Tot zaterdagmiddag 12 uui men de eigen huisarts te raa Na zaterdagmiddag 12 uu men voor spoedgevallen dokl foon 3 2 2 2 2. BU geen gehoor van uw bul specialist (of diens waarnemt op dokterstelefoon 22222. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Melissant (toez.) A Breure t, Hei en Boeikoop; te Geldermalsen J. v. 't Kruis te Baardwijk en Drunen. Bedankt voor Giessendam-Neder- hardinxveld J. Vos te Rfjsaen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vollenhove-St. Jans klooster J. Tiesma kand. te Schie dam. GEREF. KERK (VRIJGEM.) Beroepen te London en Watford J. W. Beekman te Hillegersberg- Slraatweg; te Daarlerveen C. By! te Sappenneer. Beroepen voor Treebeek-Brunssum en voor Zwyndrecht M. Brandes te Meppel. HAAGS AGEND (van donderdag 8 decembej woensdag 14 december) DONDERDAG 8 DECEMB Dlligenitia. 20.00 uur. Wiener Josephs Place, 22.30 uur, Kulbuur Komedie „Gesnobd". VRIJDAG 9 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur sche Comedile, De Meteor. Dlligentla. 20.15 uur. Nieuwe dile, Romeo en Julia. Op Gouden Wieken, 20,00 uui de Bonneton, piano. ZATERDAG 10 DECEMBI Kon. Schouwburg, 20.15 uur sche Comedie, Ik zoek Mious Diligentla, 20.30 uur. Nieuwe die Rumulus de Grote. Circustheater. 20.15 uur. Rei- Orkest. Kurzaal. 20.15 uur, Concerts orkest. ZONDAG 11 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 en 2d Haagsche Comedie, Voorjaarsont Diligentla. 14.30 uur, I so MAANDAG 12 DECEMBEI Kon. Schouwburg, 20.15 ut neelgroep Ensemble, Het uur rukking. DINSDAG 13 DECEMBEI Kon. Schouwburg. 20.15 uu' trum. Alleen op vrijdag. Josephs Place Bar, 22.30 uur. ret Kuituur Komedie „Gesnotr WOENSDAG 14 DECEMBI? Kon. Schouwburg, 20.15 uur,! lands Dans Theater. Diligentla, 20.15 uur. Tingel f Cabaret. Kurzaal. 20.15 uur, Utrechts nie Orkest. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo, Brigade Anti-Gang 14* Asta, De Bijbel, 14 j. Bijou, Georgy-Glrl, 18 J. Camera, Gescheurd gorden, 14 Cineac. aotuaJirteiten uit birrn buitenland. City. Een maagd voor de prln Corso, Frankie en Johimy, a.l. Du Midi. Ton. Jones, 18 J. Euro Cinema, Sound of music, Flora Afrekening zonder genad Hollywood Het mysterie van he te museum, 18 J. Kriterion, Othello, 14 j. Metropole, Brandt Parije?, 14 J Qdeon. Raspoetln, waanzinnig* nik. 18 j. Olympla. Boeing, Boeing, 14 1. Passage, Codenummer 1, 14 J. Rex, OS 14 Operatie Poker Roxy, Het bloed ritueel van d« blea, 14 J. Seinpost. Een tikkeltje getikt, Studio de Luxe, De gendarme York. a.l. Thalia, De helden van Telemar De Uitkijk, Une femme es une 18 j. West-End, Bittere rijst, 18 J. Bomaanslagei in Beiroet In de Libanese hoofdstad hebben zich gisteravond sies voorgedaan by de burea' de tegen president Nasser van te agerende bladen „Al-Hayi „Al-Safa". Er deden zich gee soonlyke ongelukken voor, wi schade aangericht. Het is ni kend of de aanslagen verban* den met het maandag jl .be) proces naar aanleiding van dei op de eigenaar-hoofdredactei de bladen „Al-Hayat" en Star", Kamel Mroee, die op 15' uit de weg werd geruimd. V vier verdachten in deze zaak nog twee voortvluchtig. WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 au Amsterdam De.- Helder Ypenburg '7Urslngen Eelde D< Bilt Twente Elr.dhoven Z Limburg He'sliikl Stockholm Kopenhaget Aberdeen Lonaen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Nlo 3er,yn Frankfort totlnchen Zürich Gei.éve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Rome Bi -celona Madrid Mallorcn Lissabon geh bew geh bew geh bew geh bew geh bew haii bew zwaar bew geh bew motregen motregen geh bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt geh bew geh bew geh bew geh. bew geh bew :waar bew waar bew geh bew onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2