Sowjet-Unie ging in 1941 tot de tegenaanval over voor meer hotels „Zorg naar Zwaartepunt van Stalingrad de strijd om Moskou verlegd Paranoia: nieuwe speelfilm GAAT TOERISTENSTROOM UIT AMERIKA IN DE TOEKOMST NEDERLAND VOORBIJ Assepoestervoor iedereen ongeschikt VERMISTE NOORDWIJKER VERDRONKEN en cjióteren tsüiüJÜÜiÜSÜi ,6 WOENSDAG 7 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent in Moskou) Het is vandaag een kwart euw geleden, dat de Sowjet- ussische troepen definitief tot b tegenaanval overgingen. In iet afgelopen weekeinde is het loffelijk overschot van een nbekende soldaat reeds naar e Alexandertuin overge- racht, waar het onder de huur van het Kremlin op Jechtige wijze ter aarde is esteld. Hiermee zijn de in de or log gevallen strijders sym- blisch gehuldigd. De herden- ing van het Sowjetrussische ffensief valt ongeveer samen iet de zeventigste verjaardag an de overwinnaar van de (rijd om Moskou en de latere kerwinnaar van Berlijn, dlaarschalk Zjoekow, die in eD57 in ongenade viel, maar "hans in ere is hersteld. "Het opmerkelijke bij deze herden- ng is, dat de Russische krijgsge- hiedenis hoe langer hoe meer de idruk gaat leggen op de slag om oskou boven de slag om Stalin- ad. Afgezien van die veranderen- i beoordeling: het is een feit, dat 1 in het jaar 1941 een keerpunt lam in de strijd tegen Hitiers op- ikkende legers Na het eerste tref- ai in het midden van de zomer was et Duitse front op ongeveer 500 p van Moskou tot stilstand geko- aen. Toen de herfstregens achter rug waren en de wegen weer hard berijdbaar waren geworden be- e'fl op 2 oktober de grote aanval r i Moskou, dat al op 17 oktober 'or een frontale aanval veroverd 9u moeten worden. 'Uit het noorden en heit zuiden ramen Duitse stoottroepen in actie, e flanken marcheerden inderdaad pel op, maar juist de frontale aan- -il stokte. Er werd toen in het Duit- n hoofdkwartier een nieuw plan ge- eaakt om Moskou op de tweede de- ruber binnen te marcheren. Maar Sowjetrussische bevelhebbers het Duitse plan goed door- en pareerden de aanval. In de -jofdstad, waar Stalin een patriotti- ehe radiotoespraak hield, was op 19 de toestand van belegering Jn kracht geworden. Men vormde uit de communistische arbeiders rl de jeugd „divisies". Buiten Mos- ju werden grote eenheden ruiters jreed gehouden, waarmee de acti efeiten van de Duitse flanken aan Anden konden worden gelegd. In en 3jj de stad weiden loopgraven aan- Jlegd en „Spaanse ruiters" opge beld. die nu als een overwinnings- gionument in kolossale afmetingen aj Moskou prijken. "Onder heldhaftige zelfopoffering eerden de Duitse troepen, die Mos- tot op dertig kilometer gena ard waren, teruggeslagen. In Wo- een van de brandpunten i de slag om Moskou, vernietigden f soldaten (van een naar de geval- generaal Panfolow genoemd en de Russische fescheidenis on- Ïirfeüjk geworden commando) httien Duitse tanks, waarbij zij ilen om het leven kwamen. De juitsens, die in hun veldkijkers de jrens van het Kremlin al konden èn, werden de slachtoffers van "in volkomen verkeerd beoordeelde J>eratie. Het aantal divisies waaruit plgens hun raming het Sowjetrus- sche leger zou bestaan, meenden ,jj voor Moskou al verslagen te heb- eru Zoals een Westelijke waarne mer, die de slag van nabij mee maakte, het uitdrukte: de Duitsers ,faren in een val gelopen die zij zelf opgezet. .Zij ondernamen „te eel" en deden dat „te vroeg". Pre- hetzelfde zou een jaar later bij talingrad gebeuren. Toen het Russische tegenoffen- lef op de zesde december begon, was imiddels de ellende van de Russi- the winter een grote rol gaan spe- 'jn. Iets daarvan ervaart men zelf p jaar later over het voormalige rijdend, dat ook nu onder en dikke laag sneeuw ligt. Voor de indsdien opgegroeide generatie is je grote slag een herinnering. Dat lij een gelegenheid als deze ook het (eeld van Stalin, in tegenstelling tot let al in de vergetelheid geraakte keld van Chroesjtsjow, wat wordt ©gepoetst, is in zoverre niet verwon- erlijk daar hier sprake is van his- feiten. Men moet Stalin na- dat hü Moskou niet verliet het Duitse front vlak bij de tad lag en dat door het feest van revolutie en de grote parade op Rode Plein in de donkere dagen oktober 1941 (terwijl dus de in aantocht waren) ook de onder de bevolking en de bevangen werden door de te willen winnen. Een recente foto van maar- met maarschalk Rokossowski, bij soldaat" uit de strijd om Moskou schalk Zjoekow (rechts), samen de herdenking van de onbekende nu een kwart eeuw geleden. Elektronisch plaatsbespreken in Franse treinen Enige maanden geleden zijn de Franse spoorwegen begonnen met een nieuw elektronisch systeem voor het reserveren van zitplaatsen voor de negen expres-treinen op de route Parijs-Lille. De proefnemingen zul len vele noodzakelijke gegevens ople veren voordat zal worden overgegaan op een geheel elektronisch brein in alle stations, waar zitplaatsen kun nen worden gereserveerd. Het nieuwe systeem biedt reizigers de mogelijkheid op tien stations (vijf in Parijs) een zitplaats in de trein te bespreken. Elk van deze tien stations heeft een klavier, waarop de reizigers hun aanvragen voor reser veringen „noteren". De boekingen worden via een telecommunicatienet op het centrale station Parijs-noord ontvangen en in een computer ver werkt. Deze berekent hoeveel zit plaatsen voor een bepaalde trein zijn geboekt, hoeveel er nog vrij zijn en zorgt tevens voor verspreiding van deze gegevens naar de andere stations. Op 1 december begon Parnasse Produkties (Amsterdam) met de op namen van haar eerste avondvullen de speelfilm, die de voorlopige titel „Paranoia" draagt. „Paranoia" berust op de gelijkna mige novelle van Willem Frederik Hermans. De film wordt geregisseerd door Adriaan Ditvoorst, wiens korte speelfilm „Ik kom wat later naar Madra" meermalen bij buitenlandse festivals werd bekroond. Producent Gijsbert Versluys con tracteerde voor de hoofdrollen Pa mela Koevoets en Kees van Eyk, als mede cameraman Jan de Bont („Ma- dra' 'en „Body and Soul") en ge luidstechnicus Ate de Vries. Co-producent en distributeur is de N.V. Gofilex. (Van onze speciale verslaggever) De afgelopen zomer was het geen uitzondering, dat de KLM meer dan duizend Amerikaanse toeristen per dag naar Schip hol bracht. Een deel bleef, een ander deel reisde onmiddellijk verder. Over enkele jaren zullen er 2.000 Amerikanen per dag zijn. Geschat wordt, dat de stroom in 1975 tot 4.000 per dag zal zijn Schiphol, dat over enkele maanden een nieuw stationsgebouw in gébruik neemt, zal die aantallen gemakkelijk kunnen ver werken. De vraag is alleen: hoeveel toeristen blijven, en hoeveel trekken dezelfde dag nog verder? in de metaalindustrie heeft een con tract gekregen, dat voorziet in een extra vakantie van 13 weken na iedere 5 dienstjaren". De KLM heeft inmiddels uitge vonden op welke wijze de Amerika nen moeten worden benaderd op hu Europese vakantie in Nederland te beginnen. Er is begonnen om f 100.000.- uit te geven om dat ant woord op die vraag te krijgen. Na dat marktonderzoek begon in juli 1964 de campagne „Surprising Am sterdam", die tot dusver een paar miljoen gulden heeft gekost. Dat geld is terugverdiend met het ver voer van grotere aantallen passa giers. En de hotels, restaurants en alle op het toerisme gerichte bedrij ven in Nederland hebben er grote re omzetten aan te danken. NAAR 4.000 AMERIKANEN PER DAG IN 1975 Enkele jaren geleden was het ge bruikelijk, dat Amerikaanse toeris ten, die een Europese tour maakten hun reis begonnen in Londen en ein digden in Parijs. Nederland (voor de Amerikanen: Amsterdam) was nog niet ontdekt. Sinds de heer F. O. Kielman tot directeur van de KLM in de Vere nigde Staten is benoemd en van zijn maatschappij de kans kreeg de Ame rikaanse markt warm te maken voor het begrip dat Amsterdam „de poort van Europa" heeft er een belang rijke verschuiving plaatsgehad. Het aantal Amerikanen, dat in 1953 Ne derland bezocht was nog geen 150.000. Dit jaar waren er 370.000. In 1970 wordt het aantal op 550.000 geschat en in 1975 wordt er gerekend op een miljoen. Laag gerekend wordt aangenomen, dat zij f300.- per dag besteden. Dat wordt dan straks een inkomen van f 300.000.000-. „Surprising Amsterdam" heet de actie, waarmee de heer Kielman de Amerikanen bewerkt. Hij is nu naar Nederland gekomen om verslag uit te brengen van de resultaten, maar vooral om de Nederlandse WV's en hotelwereld te waarschuwen, dat er maatregelen moeten worden geno men om de toeristenstroom op te vangen. Massavervoer „Wij staan nog maar aan het be gin van de Amerikaanse toeristen- stroom", zo meent hij. „In Neder land gaat 16 procent van de bevol king naar het buitenland. In Zwe den 13 procent en in Frankrijk 8 procent. De helft van de Amerikaan se bevolking heeft geen vakantie of kan die niet nemen en slechts drie kwart procent heeft ooit Europa be zocht. Dit lijkt een laag percentage, maar het betekent toch dat er dit jaar 1.550.000 Amerikanen naar Europa kwamen. Men is pas aan het begin van het vakantie-massa/er voer. Er zijn miljoenen Amerikanen, die slechts twee weken of minder va kantie per jaar hebben, maai- dit beeld verandert snel. Een vakbond Snel inhaken De heer Kielman is niet naar Nederland gekomen om een dankje wel te horen. Hij komt er eerlijk voor uit dat de KLM gewoon aan zijn eigen zaak heeft gedacht. Maar hij steekt niet onder stoelen of ban ken dat de actie „Surprising Am sterdam" een fiasco wordt als met name de horecabedrijven niet zeer snel op de toeristenstroom inhaken. „Het zou jammer zijn als de meeste passagiers straks Schiphol als een overstap-luchthaven gaan zien. Wij moeten ze een paar dagen in Ne derland zien vast te houden. Maar het is bijvoorbeeld triest te consta teren, dat een hotel voor het nieuwe Schiphol nog niet meer dan een p'an is. Een luchthaven zonder hotels of motels komt in de Verenigde Staten niet voor. De hotelbouw in Nederland blijft enorm achter bij de behoefte. Wat Amsterdam betreft zullen er tot 1970 ruim 2,800 bedden meer moeten ko men en van 1970 tot 1975 ruim 3.500 meer en dat alles in de eerste en tweede klasse-categorie. Maar vol gens de bestaande reële uitbrei dingsplannen zullen er in 1970 al 1.200 bedden tekort zijn". Betalen Uit het marktonderzoek van de KLM in Amerika is gebleken, dat de Amerikaan bereid is redelijke prijzen te betalen, maar dat hy goede ge rieflijke hotelkamers wenst met bad, telefoon en televisie. In zijn ka mer en in de toerbussen wil hij luchtverversing. Hij wil restaurants met zelfbediening, waar hij het ge voel heeft waar voor zijn geld te krijgen. De heer Kielman„Men kan natuurlijk zeggen: wat verbeeldt die Amerikaan zich wel? Maar er gens in Europa kan en zal hij dat alles vinden en daar zal hij naar toegaan". De KLM heeft ook onderzocht, wat de Amerikanen tijdens hun be zoek aan Nederland voor ervaringen hebben opgedaan. Zij blijken de Ne derlanders aardig, maar saai te vin den, vriendelijk maar bezadigd, niet kwaad maar ook niet erg opwindend. Behalve de trottoirs in de binnen steden vinden zij Nederland schoon. Nederland is vreemd ouderwets en Europees maar het is eenvoudig om van te genieten en gemakkelijk te bereizen. Het nachtleven is niet zo opwindend als in Londen, maar is redelijk wat de prijzen betreft. Twee wekein na een waarschuwing, dat een televisieversie van Alice in Wonderland ongeschikt is voor kin deren, heeft de British Broadcasting Corporation vandaag beslist, dat Assepoester ongeschikt, is voor ieder- Wat de directie van de B.B.C. aan deze nieuwe Assepoester onverteer baar achtte was, dat zij minirokjes zou dragen en dat zij te midder nacht door haar prins zou worden gewurgd. Derhalve is het stuk afgevoerd van het kerstprogramma. De toneelschrijver Dennis Potter, die van de B.B.C. opdracht gekregen had „bijna Assepoester" te schrijven, zegt: Indien ik mijn carrière zodanig kan inrichten dat ik niet meer voor B.B.C. televisie behoef te schrijven, Uit de Leidsevaart in Noordwijk is gistermiddag het stoffelijk overschot opgehaald van de heer C. P. Vliet Vlieland, die sinds 25 oktober werd vermist. Een inwoner van Voorhout trof zondagmiddag ongeveer twintig me ter van de Fagelbrug een herenrij wiel in het water aan. Hij meldde zijn vondst bij de Noordwijkse poli tie en deze stelde vast, dat de fiets aan de nog steeds zoek zijnde heer Vliet Vlieland toebehoorde. In samenwerking met de rijkspoli tie van Noordwij kei-hout en Voorhout en met assistentie van de politie te water uit Warmond, die personeel, ten politievaartuig en zeer doelmatig dregmateriaal beschikbaar stelde, werd de Leidsevaart over een grote afstand afgedregd. Ongeveer zeshon derd meter van de Fagelbrug wist men het stoffelijk overschot te ber gen. Aangenomen wordt, dat de heer Vliet Vlieland nabij de brug met zijn fiets te water is geraakt en verdron ken. zullen zjj nooit meer iets van mij horen". Potter zegt voor Assepoester het volgende idee te hebben gehad: „Ik walde het stuk voor volwasse nen brengen. Ik zag Assepoester als een modern meisje in een minirokje. Zij heeft lak aan alles en iedereen. Ze wil zelfs niet naar het. bal. Haar prins is een onevenwichtige knaap. Geen meisje houdt het bij hem uit. Hij is een onplezierige nietsnut. Het verhaal eindigt te middernacht. We gebruiken de bioscoopcliché's van Hollywood. Het is een bespotting van het cliché van liefde op het eerste gezicht". In november werd Potter door de televisie-producenten en regisseurs uitgeroepen tot de „toneelschrijver van het jaar". HUGO CLAUS GAAT FILMEN (Van onze Brusselse correspondent) Hugo Claus, wel eens „het wonder kind van de Belgische lettei-en" ge noemd heeft het scenario geschre ven voor een film, die een Belgisch- Nederlandse co-produktie zal worden. De titel luidt „Drie soldaten". De handeling speelt zich af tijdens het Ardennenoffensief van 1944. De drie soldaten zijn een Amerikaan, een Belg en een Duitser die elkaar tij dens de slag ontmoeten. De naam van Hugo Claus is aan verscheidene films verbonden. Hij schreef het scenario naar Coolens „Dorp aan de rivier" en voor nog twee andere films van Fons Rade makers „Het mes" en ,De dansende reiger". Zijn novelle „De luitenant" werd door de Belgische cineast Ro land Verhavert verfilmd. Het zal in februari van het vol gend jaar de eerste keer worden dat Hugo Claus zélf geregeld achter de camera zal plaatsnemen. Het is ech ter niet onmogelijk dat hij af en toe toch een beroep op Rademakers of op Jan Vrijman zal doen. Vrijman wordt trouwens producent van de film, terwijl de Belgische filmmaat schappij ..Visie' die reeds „Het Af scheid" van Verhavert heeft gemaakt co-procucente zal worden. NEDERLAND NTS 7.00 uur 7.01 7.05 i De boerderij als onderneming (Teleac) Nieuws in het kort Pipo de Clown, voor de kleuters Mona 7.30 uur Internationaal agrarisch nieuws 7.45 uur Zendtijd politieke partijen (CPN) 7.55 uur Uitzending Stichting Socutera 8.00 uur Journaal en Aveeroverzicht 8.15 uur AjaxLiverpool, voetbalwedstrijd 10.00 uur Mr. Moto gaat met vakantie, film 11.00 uur Journaal 11.05 uur Sluiting KRO Nieuws in het kort (NTS) Waauw Shirley Booth als Hazel Silhouet Kijk op kunst Epiloog Journaal (NTS) Sluiting 9.30 uur 10.00 uur 10.05 uur 10.10 uur UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8.10 uur verslag AjaxLiverpool 11.15 uur Platennieuws Hilversum 2 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor 10.55 uur Serenade Bij Bueno M „Het is zó bij de luchtmacht" is een heel eenvoudige serie, dait- zelfde geldt voor het programma van Bueno de Mesquita. Er zat wel vooruitgang in, de grapjes waren iets samenhangender dan de vorige keren, maar meer dan EE vijf minuten goede grappen za- ten er toch niet in. „Twaalf ambachten" doet wat denken aan „Farce majeur" (ook van de NCRV), dat eveneens van die kleine visuele grapjes bevat, maar die duren dan ook maar een halve minuut en zijn dan voorgoed voorbij. Bij Bueno heb- ben de grappen een begin (je bevroedt dan al wat er komen gaat), een middendeel voor de EE opbouw en daarna komt de pointe, bijna altijd net iets te laat. Die opbouw (dat sluitstuk) is ook nodig, omdat de volgende grap eraan zit vastgebreid. „Later is te laat" p „Later is te laat" is nog steeds niet wat het zou moeten zijn. De lichamelijke conditie was het uitgangspunt van de vierde af- levering. Prof van Wijngaarden stipte het groeiende belang van de seksualiteit aan (dat onder- EE werp zal volgende keer uitvoeri- ger aan de orde worden gesteld), we hoorden dat de lichamelijk- EE heid eeuwenlang onderschat is |j geweest, er werd het een en an- der te berde gebracht over de voeding, en niet één keer keek H je even verrast op en dacht: „Héééé!". Dat had 't de vorige EE keer tenminste nog eenmaal, toen Jan van Hillo vertelde dat het woord sabotage afkomstig is g van „sabot", klomp. De eerste sabotagedaad in het industriële M tijdperk was namelijk een klomp g die door een Franse arbeider m tussen de raderen van een ma- |j chine werd i Gesprek met Worms „Attentie" had als enige merk- waardigheid een interview met Louis (schroot-affaire) Worms, EE die di- Soetowo. door de journa- j| list Olbmans beschreven als de corruptste generaal van Indone- sië, een „integere, intelligente man" noemde „met een lieve ee vrouw en lieve kindertjes". Maar hij schijnt wel een hond te heb- EE ben die gemeen bijt. De heer Worms bleek bang te zijn dat EE Soetowo een getekend contract en een fiat van de hoogste auto- riteiten door persoonlijke bele- digdheid teniet zou doen. Dus toch niet zo integer en intelli- j| gent als Worms hem afschil- dert? En hoe lief zijn zijn kin- deren dan nog? Interviewer Henk van den Berg noemde Worms' pleidooi hartverwar- EE men, maar wilde wel weten hoe- veel hij aan de transactie ver- diende. Een Russische filmreportage over het Tsjadkowsky-concours in Moskou, waar Emmy Verhey EE en Christiaan Bor successen be- haalden, bracht interessante EE muzikale impressies. De film was overigens nogal slordig in elkaar geziet. Op Nederland II bood het pretentieloze filmprogramma „Première" de meeste kwaliteit. llllllli VOOR WOENSDAG 7 DECEMBER Hilversum 1,402 m NCRV: 18.00 Koorzang en Harmo nie-orkest. 18.30 Spektrum: Nws uit de protestants christelijke organisaties. 18.50 Lichte grammuz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heilsmuz. 19.45 Wereldpa norama. 19.55 Stereo: Lichte orkest- muz. NRU: 20.10 Reportage van de voetbalwedstrijd AjaxLiverpool te Amsterdam. (In de pauze: gram.muz. NCRV: 22.10 Lichte gram.muz. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Pedagogi sche etherleergang. 23.15 Stereo: Pla tennieuws. 23.55-24.00 Nsw. Hilversum 2, 298 m VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van de Christelijk Histo rische Unie. 18.30 Licht platenprogr. en praatje. 19.05 Stereo: Vocaal en in- trumentaal ensemble en zangsollst. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, radiofeuilleton. 20.55 Ik loop door het land, licht progr. 21.05 Lichte gram muz. 21.35 Liedjesprogr. 22.00 Lichte orkestmuz. en zangsoliste. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Serenade: oude en mo derne muz. en -liederen, 23.55-24.00 Nws. Navarone (Broussolle), Compag nons de la Chanson. La semalne (Broussolle), id. Bras dessus bras des sous (Broussolle), ld. Desafinado (Jo- bim). Orkest Franck Pourcel. Cherche la rose (Salvador), id. Clopin dopant (Coqatrlx), Juliette Gréco. Mon Hom- me (Yvain), id. Le doux caboulot (Lar- manjat). id. Les plus beaux yeux de monde (Bonlfay), orkest Franck Pour cel. Ue o muite arukou (Rohusuke). id. Allez savoir pourquoi (Broussolle), Compagnons de la Chanson. Vertp campagne (Varnay). id. L'Arlequin de Toléde (Drejaz). id. Imbote (Sapseid), Orkest Bert Karmpfert. Parlez-moi d'amour (Lenoir). Lome Lesley. The Lambeth walk (Gay), Orkest Kurt Edelhagen. Mi raylto de sol (Zeeden), Alberto de Luque, Sara Collantes. Hot toddy (Handler). Jean Toots Thiel- mans. Sukiyakl (Ei), Marcel Amont. So do I (Mackeben), The Jazz Car dinals. Im Hamburg sind die nachte lang (Bette), Blond Jenny's All Girls Jazz Band. They can't take that away from me (Gershwin), Grazy Otto. I'm married to a stip-tease dancer (Ab bot), Stubby Kaye. Kanimambo (Pon- sesca), Los Espanoles. Forget me not (de Curtis), Orkest Alfred Hause. I'm nervous (Dixon), Willy Dixon, Mem phis Slim, Jump Jackson. Roser from the South (Strauss), ork. Helm. Zaeha- rias. Dusty rag Aufderheider)The Old Merry Tale Jazz Band, Friend less blues (Handy), id. Oh, Miss Han nah (Deppen), ld. Far away blues (trad.)., id. Opel Super 5 (Voh'winkel). id. All alone Monday (Kalma). Id. Yes Sir, that's mv baby (Donaldson), id. Summertime (Gershwin), id. The onions (Bechet), id. Give me your te lephone number (Higglnbotham). id. Mr. Woodpecker's special. (Bock), id Gloomy Sunday (Seres), ld. Sobbin' blues (Burton), id. VOOR DONDERDAG 8 DECEMBER Hilversum 1, 402 ni KRO: 7,00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte grammuz. en reportages. (7.30- 7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Klass. gram.muz. 8.30 Nws. 8.32 Hoogmis. 935 Waterst. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Aubade: licht gev. muz.pro- gramma. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: De taak van de Regio nale Pers. (12.10 Agrarische bijdrage). 12.27 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro Memorie. 13.05 Stereo: Klassieke grammuz. 13.45 Voor de vrouw 14.15 Fluit en piano: oude en mod. muz. TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing. 15.15 Sphinx, progr. voor de vrouw NCRV: 15.45 Stereo: Klass. grammuz. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Viool en piano: seml-klass. muz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kin derliedjes (gr.) 17.30 Stereo: Latijns Amerikaanse klanken. Hilversum 2, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym, 7.20 Lichte grammuz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte grammuz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9DO Omroeporkest (opn.): mod. muz. 9.40 Lichte gram.muz. voor oudere luiste raars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws 12.00 Stereo: Metropole-orkest: amu- sementsmuz. 13.00 Nws. 13.10 Jour naal en beursber. 1330 Omroepkoor: oude liederen. 13.50 Kerkorgelconcert: oude en mod. muz. 14.15 Voordracht. 14.30 Blologica: progr. over planten en dieren. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf, radiopogr. in een notedop. 17.00 Voor de Jeugd. Hilversum 3, I'M en 210 m NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Dixieland- muz. 10.30 nieuwe langspeelplaten met kritisch commentaar 11.00 Nws. 11.02 Lichte grammuz. 212.00 Nws. 12.02 Lichte muz., act. en reportages. 13.00 Nws. 13.02 Nederlandse hitparade. 14.00 Nws. 14.02 Instrumentaal allerlei (gr.). KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Sport prog. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tie nermagazine. 17.00 Nws 17.02 Act. 17.05-18.00 Verzoekplaten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 De Verrekijker: internationaal jeugd journaal .19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Mensen in de sport: documen- tair-informatief progr. 20.00 Journaal. VARA: 2020 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. 20.55 Fanny's eeste to neelstuk (Fanny's first play). TV-spel. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Nederland If NTS: 20.00 Nws. in het kort. NCRV: 20.01 Geen beter leven dan buitenleven. De Koekenbak ker, TV-film. 20.25 Internationaal rendez-vous. 21.35 Attentie. 22.00 Over denking. NTS: 22.05-2210 Journaal. ADVERTENTIE De zacht maar betrouwbaar werkende ABDIJSIROOP (Ak kersiroop) jaagt die gevaarlijke griephoest weg uit Uw gezin. 's werelds beste hoestsiroop

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5