Paus prijst snelle hulp Statuten-wijziging E.M.S. goedgekeurd Hockeyprogramma Eis drie weken tegen overwegwachter MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 DECEMBERENS Minuut applaus voor Stalin Een gehoor van 6.000 personen in het Kremlin heelt gisteren ongeveer een minuut geklapt toen de naam van Jozef Stalln werd genoemd tij dens plechtigheden ter herdenking aan het feit, dat Moskou 25 jaar ge leden tijdens de tweede wereldoorlog met. succes verdedigd werd tegen de Nikolai Q. Jegorytsjew, partijleider voor Moskou en een van de opkomen de jonge leiders, noemde met name militaire helden uit de tweede we reldoorlog bij de verdediging van Moskou en voegde er aan toe: „Jozef Stalin, de opperbevelhebber, had de algehele leiding van de slag om Moskou". Het publiek onderbrak de toespraak en klapte gedurende een minuut. Daarna vervolgde Jegory tsjew zijn rede. Demka: ontslag voor 800 man Medailles voor Nederlandse militairen (Van onze Romeinse correspondent) Een merkwaardig Sint-Nicolaasge- schenk hebben de Nederlandse sol daten van de Genie gekregen, die naar Floreence zyn gekomen om daar te helpen bij de drinkwater voorziening. 't detachement bevindt xich op het ogenblik in Rome en werd gisteren ln audiëntie ontvan gen door de Paus. Het detachement werd begeleid door de Nederlandse ambassadeur bij de heilige stoel. Nadat de ambassadeur enkele woorden van begroeting tot de Paus had gericht wendde deze zich in het Frans tot de Nederlandse solda ten en zei: „Het is een vreugde voor ons om hier vandaag de dappere zonen van de Nederlanders te mogen ontvangen, leden van het wapen der Genie van de Nederlandse strijd krachten, die gekomen zijn om hun waardevolle hulp te bieden aan de bewoners van Florence die zo diep zijn beproefd door de overstromin gen. De Italiaanse autoriteiten zul len u zeker reeds hun dankbaarheid hebben betuigd. Wij op onze beurt willen, in naam van die ongelukkige bevolking, u een hartelijk woord van dank doen toekomen. Wat een mooi voorbeeld van waarachtige christe lijke naastenliefde hebt gij ons ge geven door uit het verre Nederland te komen toesnellen teneinde de broeders in nood te komen helpen. De eeuwenlange ervaring van uw vaderland in de stryd tegen de krachten van de natuur heeft u bij zonder handig gemaakt in de kunst die krachten meester te worden en gij hebt van die handigheid een stad kunnen doen profiteren die verrast werd door het plotselinge en door de omvang van de ramp. Maar datgene waarmee wij u bijzonder willen ge lukwensen is de snelheid, de moed, de dienstvaardigheid en de offervaar digheid waarmee uw officieren en gij allen hebt meegewerkt aan de ar beid voor de zuivering van het drinkwater in de zwaar beproefde stad. Uw edelmoedig gebaar doet spontaan in onze geest de belofte opkomen van onze Heiland in het evangelie waarin hy zégt, dat alles wat gij zult hebben gedaan ook aan de kleinste van mijn broeders, aan Na zijn toespraak reikte Paus Paulus VI aan 120 Neder landse militairen een medaille uit. mij zult hebben gedaan (Mattheus 25 vers 40). En het is van ganser harte dat wij Hem vragen u hon derdvoudig te willen belonen voor het weldadige en belangloze werk dat gij hier bent komen verrichten. Wij verheugen ons voorts over de bijzonder gelukkige omstandigheid, die gemaakt heeft dat gij hier van daag zyt op het liturgische feest van de heilige Nicolaas. Wij weten hoe zeer de heilige bisschop van Myra een voorwerp van verering is in uw vaderland. Daarom zullen wij door zijn handen tot God bidden, wat hij alle graties en zegeningen moge doen toekomen voor u zelf, voor uw gezinnen, of ook voor uw zeer waar dige ambassadeur en voor alle zonen van uw vaderland, dat ons zo bij zonder dierbaar is". De Paus heeft daarop aan kolo nel Franssen en aan kapitein Sedee de gouden medaille van het pontifi caat uitgereikt en verder een medail le aan alle aanwezige militairen. Tien jaar voor kampbewaker De 68-jarige Leopold Lanz, een voormalige bewaker in het concen tratiekamp Treblinka Is gisteren tot 10 jaar veroordeeld omdat hjj deel genomen heeft aan het vermoorden van gevangenen in het kamp. De beschuldigingen waren beperkt tot tien gevallen van moord door dood schieten, doodslaan met houwelen en bijlen, met vuistslagen en schoppen, ophangen en verdrinken. Hy werd in zeven gevallen schul dig bevonden. In drie andere geval len, waaronder het vermoorden van een zwangere vrouw (door doodtrap pen), werd hij vrijgesproken. De jury was van mening dat hij niet handelde onder de druk van bewelen toen hy de moorden beging. In Freiburg is het proces begon nen tegen de vroegere Gestapo-func- tionaris Walter Thormeyer, die wordt beschuldigd van moord op Joodse en Poolse slavenarbeiders in het door de Duitsers bezette Polen. De 57-jarige Thormeyer zyn tachtig gevallen van moord en me deplichtigheid aan moord ten laste gelegd. Een van zyn slachtoffers is zyn toen twintigjarige Joodse vrien din geweest. Wegens zyn verhouding met haar zou hij onder de nazi's een korte gevangenisstraf hebben gehad. Ten tyde van zyn arresta tie in 1964 was Thormeyer in Frei burg notarisklerk. Tussen de herfst van 1942 en de herfst van 1943 zou Thormeyer te Mlelec in Polen talrijke slavenar beiders hebben laten terechtstellen in zyn Gestapo-functie. Bovendien zou hy eigenhandig een Pool. diens dochter, een jong meisje en zijn eigen vriendin hebben vermoord. In 1944 is hy door een SS-krygs- raad tot een aantal maanden gevan genisstraf veroordeeld wegens on gehoorzaamheid en zyn vroegere verhouding met een Joodse vrouw. Na zyn straf is hy naar het Oost front gezonden. Er zyn meer dan veertig getuigen opgeroepen. Het proces zal waarschynlyk twee maanden duren. De ruim 60 aandeelhouders, die de buitengewone vergadering van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen bijwoonden, hebben de voor gestelde statutenwijziging bij acclamatie goedgekeurd. De sta tutenwijziging hield verband met het instellen van het nomi naal beloop van aandelen van 50 en met de vereenvoudiging van de uitgifte daarvan. Zoals bekend heeft de aandeelhou dersvergadering van 18 november j J. een agio-bonus van 50có gedecla reerd. In dit verband werd van be- stuurszyde de toezegging gedaan dat voor de aandelen van f 50.notering in eensgevend geld zal worden aange vraagd. Hiervoor was wyziging van de statuten noodzakelijk. De agiobo- nus zal het kapitaal van de vennoot schap doen toenemen met een be drag van f. 20.145.000. Na de volledige uitgifte van de bonus zullen 40 prio riteitsaandelen van f. 1000.en 1.207.900 aandelen van f.50.in om loop zyn. De heer Zwolsman, die de vergade ring voorzat, deelde de aandeelhou ders mede dat hU zo snel mogeiyk wilde voldoen aan de toezeggingen welke hy enkele weken geleden ge daan heeft, maar, zo zei hy, we moe ten eerst over de feitelijke gegevens beschikken om onze toezegging te kunnen realiseren. Daarom is het van belang zo snel mogeiyk de ministeriële verklaring van geen bezwaar op de onderhavige statutenwijziging te verkrijgen. „Wy hebben deze statutenwijziging nodig voor het omwisselingsaanbod", zo zei de heer Zwolsman. Over het omwis selingsaanbod zelf kwamen ter ver gadering geen nieuwe gezichtspunten naar voren. De heer Zwolsman hield zich strikt aan et enige agendapunt en riep iedere aandeelhouder die over Iets anders dan de statutenwyziging wilde spreken, onmiddellijk tot de orde. personeel overplaatsingsmogelijkheid naar Hoogovens af. Maximaal zul len het er 400 worden, zodat voor 800 man binnenkort geen dienstverband meer bestaan zal met het concern Hoogovens /Demka. Dat deelde de heer R. Groenevelt, districtsbestuurder van de ANMB mee, op een voorlichtingsby eenkomst die de gezamenlyke vakbonden gis teravond in Utrecht hielden voor het Demka-personeel. Van de ruim 2000 werknemers van dit Utrechtse staal bedrijf moeten er 1150 afvloeien we gens sluiting van een aantal afdelin gen. Indoor CHI Zuidlaren nu 6 dagen De Franse ruiter Jean Dasque en waarschynlyk ook de Duitse meester- springer Hans Günther Winkler zul len niet starten op het internationale indoor concours hippfcjue in Zuidla ren dat maandag 12 december begint. Dasque, de winnaar van het vorige jaar. heeft van de Franse hippische sportbond geen toestemming gekre gen om in de grote Prins Bernihard- hoeve in actie te komen en Winkler verkeert in tydnood door een zaken- re's naar Denemarken. Voor de paardesportliefhebbers blijft er in Zuidlaren overigens nog vol doende te genieten. Voor het eerst is het concours uitgebreid. Het zal zes dagen duren. De eerste twee dagen zyn gereserveerd voor de landeiyke ruiters, vanaf woensdag komen de nationale ruitens aan de beurt. Zater dagavond zijn de finales voor de beste krachten uit de nationale en interna tionale nummers. Daarnaast is er dan een treffen tussen landelijke rui ters uit Nederland, Oldenburg en Westfalen. De buitenlandse deelname toomt ditmaal uit Duitsland (met o.m. Herbert Meijer), Frankrijk, dat com mandant Lefrant en Charles Moizard als sterkste troeven heeft, Zwitser land, met als topruiter de winnaar van 1964 Hans Möhr, e^ België. Vrij wel alle bekende ruiters uit ons land zullen op de leem zandbodem in Zuid laren de stryd met de hindernissen aanbinden. In totaal nemen 230 rui ters met 300 paarden deel. Kunst kopen in De Waag De burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, zal zaterdag om twaalf uur in „De Waag" een kunstmarkt openen. De markt, on der auspiciën van Ben Walenkamp, is, met uitzondering van a.s. zondag en maandag, geopend t.e.m. 24 de cember. Von Kielmansegg bekeek behuizing NAVO Brunssum De Afcent-chef generaal Von Kielmansegg heeft zich gisteren per- sooniyk overtuigd van de geschikt heid van de toekomstige Limburgse huisvesting van zyn NAVO-onder- deel. De generaal met een Brits legervliegtuig geland op de Duitse NAVO-luchthaven Geilenkirchen bezocht daarvoor o.a. de Tappyn- kazerne in Maastricht en de gebou wen van de voormalige Staatsmyn Hendrik in Brunssum. De lunch ge bruikte de generaal in het gouverne mentshuis by de commissaris der Koningin, mr. dr. Ch. van Rooy. De Tappynkazerne vond de Duitse generaal bijzonder geschikt voor le gering van een gedeelte van zyn personeel. Er zullen daar maar een paar kleine verbouwingen nodig zyn. Ook de plannen met de Staatsmyn Hendrik de eerste NAVO-func- tionarissen zyn daar al aan het werk dragen de goedkeuring van de Afcent-commandant. In totaal zal het hoofdkwartier ongeveer vierhonderd man burger personeel in dienst nemen. Voor de burgerpersoneelsleden van de Ko- ninkiyke Landmacht in de Tappijn- kazerne is daarmee de onzeker heid over hun toekomstige brood winning weggenomen. Zy kunnen als ze dat wensen gedeelteiyk in Maastricht en gedeelteiyk in Brunssum by de NAVO nieuw werk vinden. Heren, eerste klasse west: Kam pong HDMAmsterdam Togo HGC—HilversumSCHC BMHC LarenHHIJC. Overgangsklasse B: KievitenHu- dito; BMHC 2—Leiden; SCHC 2— Pinoké; AmersfoortRBC. Promotieklasse BAsvionDSHC 3; Leiden 2HDS; Amsterdam 3- Groen Geel 2; Togo 2Victoria 2. Dames, eerste klasse west: FIT Voordaan; Be FairBDHC; HDM- Amsterdam; GooiRBC. Promotieklasse A: K'evitenHHIJC Leiden HGCRing Pass Rood WiitVictoriaTogo. WOENSDAG Universiteit: Centre culturel Fran cais. over Léon Bloy. de pelgrim van net absolute. 8 uur nam. DONDERDAG Diaconessenhuls (Kapel): Afscheid ds. J. de Wit als predikant, Installa tie dre. H. W. Hemmee, 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 7.30 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahalge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Aula Louise Collgny-h.b.s. Welspre- kendheldsavond Interscholalre Con tactcommissie, 7.30 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Ven ster". 8 uur nam. Den Burcht: Selshlp Frysl&n, 8 uur Oude Vest 13: Evangellesatle Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalVogel ten toons Lelling 6 10 uur nam. ZATERDAG Ant. Clubhuls: Toneelver. „Tot Ie ders Genoegen". Opvoering van „Het dlevennest", 8 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Tentoonstelling van werk van Dibbets en Htlgemann, 4 uur nam. Rapenburg 10: Rechtbank rienerso- clëteit ,,'t Roefje" 8 uur nam. Station NS: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. Naar Haags Mu seum voor Onderwlj9. 12.42 uui nam. ADVERTENTIE BQkBIJ verkoudheden wDampo VOOR VADER. MOEDER EN KIND Vergeten bomen te sluiten Hogewoerd 175: Wachttoren Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 u. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u,j Oude Rijn: Gem. voor oorsproa christendom. Spr. evang. N. v. d. V» ge 7.30 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente dhr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nar Rapenburg 10: Open Huls Tie: olëtelt. 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus t tus van de heiligen der laatste ij 10.3'J uur voorm. MAANDAG Stadhuis. Behandeling gemeen grotlng 2 en 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): denvergadering Ned. Ver. van vrouwen, 2.30 uur nam. StadsgehoorzaalKrlngwedsfc Turnkring Lelden, 7.30 uur nam. DINSDAG Stadhuis. Behandeling gemeen grotlng 2 en 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Chr. Orator lm „Con Amore" zingt Welhnachtso rlum. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) gerencontact Ned. ver. van Huls wen. Zelf maken van kerstversie Den Buroht Jacobazaal)K. e: L filmclub 16 A mldsummern) dream", 8 uur nam. Universiteit: Lezing vanwege 3 museum ven Oudheden, prof. d M. Hemelryk over: „vroeg-Grleks dewerk", 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Dia-avond Kon. Ned. Natuurhlg sche Ver., 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Geheim agent dlstrlcl 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15: zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De rode baret". 14 Jaar. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zo| 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. 1 Studio: „Ik. een vrouw", 18 I Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. (maand j deceber één avondvoorstelling). Camera: „Le lit 2 places", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: zoi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (maandi december één avondvoorstelling). Lldo: ,,'n Tikkeltje getikt", 14 L Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zor' 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (maandift december één avondvoorstelling). TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg 59): r' pen ten toonstelling Carla Klein El opend dageltlks 10 uur voorm L. uur nam. behalve zaterdag en zof- t/m 7 december) 1 Galerie Walenkamp (NleuwsteegLi .Tentoonstelling Ad Dekkers. Oeoè dinsdag t/m zaterdag 11 uur v<w 6 uur nam., vrijdag bovendien! 10 uur nam (tot 9 december)" (Van onze Roermondse correspondemt) Eert 62-jarige overwegwachter uit Sittard moest op 15 april van dit jaar behalve zyn slagbomen, ook nog de veiligheid van een onderhoudsploeg op de spoorbaan bewaken. Door deze Inbreuk op zyn vaste schema raakte hU zo in de war, dat hy vergat zUn bomen te sluiten voor een sneltrein van Maastricht naar Eindhoven. Het gevolg daarvan was een botsing tus sen de trein en de auto van aanne mer Jan Bosch (27) uit Geleen. De man uit Geleen werd daarbU zeer ernstig gewond. Gisteren moest de overwegwachter zich voor dit noodlottige verzuim voor de Maastrichtse rechtbank verant woorden. Mr. W. Moors, officier ven Justitie bij die rechtbank, eiste tegen de spoorman een onvoonvaardelij k.e gevangenisstraf van drie weken. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Onmlddeliyk na het ongeluk is Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). Geboren: Rembrandt Andries Dirk, z. van Duits—Godschalk, Amsterdam: Querine Charlotte Titi, d. van De Kat—Englebert, Wassenaar. Overleden: J. H. F. van den Broe- keAdriaans, 96 J., Amsterdam; T. T- Winkler, ma, 63 J. Laren; A. W. H. Termytelen—De Heer, 63 JAmster dam; L. E. J. Brouwer, ma, 85 j„ Blaricum; A. J. Kuysten, ma. Am sterdam; J. F. van Beek Calkoen, ma. Arnhem; D. Hoorn, ma, 66 J., Amsterdam: H. B. J. Hagedoorn, ma, 99 j., Bussum; N. H. M. Tychon, ma, 58 J-, Zeist; J M. Diepstraten—Van den Hoogen, 61 J., Rotterdam. BINNENLAND Brand in goederentrein By Ba- rendrecht »s vannacht om kwart over een door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een met tex tiel geladen wagon van een goede rentrein, die op weg was van Salz burg naar Rotterdam-zuid. Het was de eerste wagen achter de locomo tief. De brandweer bluste het vuur. Door de hitte brak de bovenleiding hetgeen tot gevolg had. dat er van een tot zes uur vanmorgen geen treinverkeer mogelyk was tussen Barendrecht en Rotterdam en omge keerd. Het was voornameiyk het goe derenverkeer dat hinder ondervond van de stremming. De eerste reizi gerstreinen van vanmorgen kregen vertraging. Maarseveense Plassen Met de installatie van het openbaar lichaam Recreatiecentrum Maarseveense Plassen in Slot Zuylen is gisteren een nieuwe stap gezet op de weg naar de voltooiing van dit recreatiegebied, dat is ontstaan in het kader van de ruilverkaveling Maarseveen. Het zal in 1968 recreatiegelegenheid bieden aan zo'n 40 000 personen. Niet alleen uit de in dit object samenwerkende gemeenten Maarssen en Utrecht, maar ook afkomstig uit de Rand stad Holland. Deputatie scholleren By loting zyn 22 scholieren, van de 2360 die zich aanmeldden, uitgekozen om de deputatie te vormen, die de huwe lijksplechtigheid van Prinses Mar griet en mr. P. van Vollenhoven in de Grote of St. Jacobskerk in Den Haag op 10 Januari zal bywonen. zy zyn allen die dag jarig. Uit Zuid- Holland werden gekozen Jeanette van Anraat (16) uit Den Haag en Maarten Willem Smeets (10) die uit Den Haag komt. maar in Brussel op de Europese school zit. File-aanduiding De op de be ruchte rijksweg 13 (Den Haag-Rot terdam) onder de gemeente Delft op 28 september ingestelde file-aan duiding, die uniek ls in ons land, biykt in de praktyk zeer goed te voldoen. Volgens de politie van Delft is de apparatuur tot nu toe 13 maal gebruikt en was ze in totaal gedu rende vyf uur en 50 minuten inge schakeld. Gedurende die periode heeft zich geen enkele botsing voor gedaan. BUITENLAND Tweede proces-Ruby -Rechter Louis Holland heeft meegedeeld dat het tweede proces tegen Jack Ruby wegens moord op Lee Harvey Os wald in Wichita Falls gehouden zal worden. Dit is een stad van onge veer 150.000 mensen 225 km ten noordwesten van Dallas. De plaats werd vastgesteld na overleg met het openbaar ministerie en de verdedi ging. Er is nog geen datum voor het nieuwe proces bepaald. Acht doden door verkeer Bij Silvan in de Turkse provincie Elazig zyn acht politiemannen om gekomen en 43 ernstig gewond, toen de bus waarin zy zaten van een brug in een rivier terechtkwam. Vol gens het blad „Hurriyet" zaten de politie-agenten struikrovers achterna, van wie er in Erzoeroem zes zyn gearresteerd. Munten gevonden In de Ita liaanse stad Cosa, die eens om on bekende redenen ontruimd werd, is een grote aarden pot met Romeinse munten gevonden. Cosa is een ruime- stad op een heuvel by de Zuidtos- kaanse kust, 125 km ten noorden van Rome. Oudheidkundigen onder leiding van prof. Frank E. Brown van de Amerikaanse Academie in Rome, verrichten daar graafwerk. Uit de pot kwamen tweeduizend zil veren dlnares te voorschyn. De meeste van deze geldstukken waren nieuw. Sabotage Aan boord van de 2.300 ton metende Britse duikbootja ger „Gurkha", die in de Schotse ha ven Rosyth in dok ligt, is sabotage ontdekt aan de installatie voor echo peilingen. Hoewel de schade niet groot is. ls de politie met een onder zoek begonnen. Ryke man gaat trouwen Paul Getty Jr., zoon van de man die be schouwd wordt als de rijkste ter we reld, gaat zaterdag in Rome trou wen met de 26-jarige filmactrice van Nederlandse afkomst Talitha Pol. De jonge Getty werkt voor zyn vader in de Italiaanse hoofdstad. Zyn bruid woont in Londen. Grote Heetwater-boller Voor re kening van de gemeenteiyke wyk- verwarmlngscentrale in Gotenburg zal Götaverken binnenkort beginnen heet water-boiler ter wereld. De aan de bouw van een van de grootste boiler krygt een capaciteit van 120 kcal/u, hetgeen voldoende is om een wyk van 20.000 flats geheel van warmte te voorzien. De kosten van de boiler, met inbegrip van de in- stallatiekosten in de centrale, bedra gen 5% miljoen kronen. Eind volgend Jaar Zal ze in gebruik worden geno men. Het olieverbruik van de instal latie per uur zal overeenkomen met dat van een eengezins-woning per vier jaar! Lezen en laten lezen De prys van de kranten is in Indonesië ver hoogd van 1 I 2 roepiah tot vyf. Om hun weinig draagkrachtige klan ten toch van dienst te kunnen zyn, stellen de krantenverkopers hen in de gelegenheid het blad ter plaatse ln te zien voor één roepiah. Von Hase neemt ontslag De Westduitse regeringsperschef Karl- Gllnther van Hase, die als zodanig heeft gewerkt onder Adenauer en Erhard, heeft meegedeeld dat hy zyn ontslag neemt. De 49-jarige Von Hase ls sedert 1962 regeringswoord voerder geweest. Bejaarde olifant Mandjoela voor zover bekend de oudste olifant in Europa, is in de dierentuin van Zilrich overleden. Het hier werd gis teren dood in zyn kooi aangetrof fen. Mandjoela was meer dan 60 jaar oud en heeft 37 jaar in de dieren tuin geleefd. Russische technici op Cuba Een ploeg van 47 Sowjetrussische techni ci is op Cuba aangekomen om by de suikeroogst te werken, aldus deel de de regering gisteren mee. Wilson en Brown naar Parijs De Britse premier Wilson en zijn minister van Buitenlandse Zaken Brown zullen op 24 en 25 januari een bezoek aan Parys brengen. Zij zullen naar Frankryk komen om het jongste standpunt van Engeland uit een te zetten Inzake een eventueel lidmaatschap van de EEG. Oorlog aan de honden Kitak- joesjoe, in het zuiden van Japan, heeft de oorlog verklaard aan de hon den. De stad heeft te ïyden van een twintigduizendtal zwervers, waarvan een horde onlangs een kind dood beet. Het stadsbestuur laat vergif tigd vlees neerleggen. Men schat, dat in Japan een miljoen zwerfhonden rondlopen. verdachte door de directie van de NS. geschorst uiit zijn functie. Nog diezelfde maand is hy met pensioen gestuurd. Een keuring wees uit, dat I de man llchameiyk en geestelijk voor de functie van overwegwachter totaal ongeschikt was. Landingsvaartuig kapseisde Ty- dens oefeningen van de Braziliaan se marine is gisteravond by Cupe Beach ten noorden van Rio de Ja neiro een landingsvaartuig omgesla gen, waardoor elf mariniers worden vermist. Twee oorlogsschepen hebben het gebied afgezocht, maar geen overlevenden gevonden. Tweeëntwin tig militairen konden worden ge red. Ongeldig Spaanse oppositie groeperingen hebben dinsdag het referendum dat volgende week wordt gehouden ongeldig verklaard omdat hun petitie, waarin om de vrijheid voor het voeren van een campag ne tegen de nieuwe grondwet werd gevraagd, is verworpen. De petitie was ingediend door christen-demo craten, socialisten, sociaal-democra ten en leden van de verboden op positie, en vroeg verder om uitstel om tegengestelde meningen te kun nen laten horen en om toezicht op het stemmen. Nieuwe „Trans-Siberische" In de Sowjet-Unie zal een nieuwe Trans-Siberische spooriyn worden aangelegd welke de ruim 6.400 kilo meter van Europees Rusland naar de kust van de Stille Oceaan met 1.000 kilometer zal bekorten. Volgens het Sowjetrussische-persbureau Tass zal het werk in 15 tot 20 jaar vol tooid zyn. De iyn kruist moerassen, brede Siberische rivieren en met sneeuw bedekte bergen. „uardian" in moeilykheden De „Guardian", een van Groot-Brit- tannië's meest gerespecteerde dag bladen, heeft de typografenbonden dinsdag laten weten, dat het de kos ten met ca. 500.000 pond sterling per jaar zal moeten verlagen, om zich aan ernstige financiële proble men te ontworstelen. De oplage is sinds de verhuizing van Manchester J naar Londen vergroot tot 285.000, maar het blad verliest nog aanzien- lyke sommen geld. Koning van Nepal naar Nederland Koning Mahendra en Koningin Ratna van Nepal zullen in april op een officieel bezoek aan Nederland brengen. Dit is bekendgemaakt door het ministerie van Buitenlandse Za ken van i Nepal. Juiste aanpak Kassier Bill Tingle kwam gisteren in actie toen een onbekende de Volksband van Bagdad (Kentucky, Ver, Staten) bin nenwandelde en geld eiste. Tingle greep onmoddellijk in. Hij wierp een stoel in de richting van de rover en verjoeg hem uit het bankgebouw. Hy vuurde drie kogels af op de auto, waarmee de man zich uit de voeten maakte. Hy reed de ongewapende man in de buitenwyken van 1 dad klem en sloeg hem met een revolver buiten westen. Ten slotte hield hy de man ln bedwang tot de politie verscheen. Lakenhal: Tentoonstelling „Fn grafiek uit de 19de eeuw". Werkd uur voorm. 4 uur nam.; zond. 4 uur nam. (Tot 12 december). Legermuseum (Pestbulsiaan)D' uitzondering van zaterdag van 10|i (zondag I -15 our) Rijksmuseum voor VolkenJru^ en toonstelling van Japanse prei' van Kyösaï Dagelijks 10 17 I 'e Zondags 13 17 uur >n Rllksmuseum voor VolkenkuP Steen straat 1) Dag 10-17 u: 'sit dage 13-17 uur Rl| kam use urn voor de geochieé- s» natuurwetenschappen- Dag u zond 1-4 uur Zweilandlaan 5: Filiaal Blbllotii Reuvens: Tentoonstelling Stlcljt Kunstenaarshuisvesting Joop 0 Geopend maandag, dinsdag, woem vrijdag 912 uur voorm en nam (tot 31 december). Avond- en nachtdienst der apothe Geopend voor spoedeisende geval Zuider Apotheek, Lammenschanf: 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond-» nachtdienst van apotheek R. r Breest Smallenurg te Leiderdorp m waargenomen door de Zuider fa Weekeindedienst Leidse huisare] Tot zaterdagmiddag 12 uur <fe en de eigen huisarts te raadpla. Na zaterdagmiddag 12 uur r en voor spoedgevallen doktersC toon 2 2 2 2 2. i BH ceen gehoor van nw bulsarHj specialist (of diens waarnemers)), op dokterstelefoon 22222. HAAGS: agenda: WOENSDAG 7 DECEMBER 1 WEERRAPPORTEM j (Van hedenmorgen 7 nnr) Amsterdam De: Helder Ypei.burg Vlltelngen Eeldc Df Bilt Twente Eindhoven Z Limburg Ha'sinki Stockholm Osic Kopenhagei Aberdeen Lonaen Brussel Luxemburg Parbs Bordeaux Grenoble Nlot 3er.ljn Frnnkfort toünchen Zürich Qenéve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Br -celona Madrid Mallorcn Lissabon geh bew geh bew geh bew mist m)c* onbewolkt geh bew geh bew geh bew geh bew Onbewolkt geh bew zwaar bew geh bew bal) bew onbewolkt onbewolkt sneeuw onbewolkt geh bew geh bew geh bew «waar bew motregen onbewolkt onbewolkt geh bew. hau bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2