3EY1 Golden Fiction Staten miljard Export naar Ver. overschrijdt een keurig schoonmaakpersoneel BESCHAAFD, HANDIG MEISJE ONGELOOFLIJK ERRES afsluitbaar T.V. MEUBEL Grote mogelijkheden voor de toekomst ...en ook in 1966 is Golden Fiction natuurlijk de sigaret van de moderne roker die prijs stelt op een zuiver-zachte melange van pure tabakken. De 20 Gouden Jaren van Golden Fiction (No.3) Adverteert in het Leidsch Dagblad PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD „Produkten aanpassen aan tijd" Op de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Amerika, welke gisteren bij de N.V. Zwanenberg-Organon werd gehouden, heeft de voorzitter, jhr. P. R. Feith, medegedeeld, dat de Nederlandse export naar de V.S. voor het eerst over een jaarperiode, n.l. van oktober 1965 tot oktober 1966, het bedrag van één miljard gulden heeft overschreden. Over de eerste 9 maanden van 1966 nam de export naar de V.S. met niet minder dan 24,5% toe, waar tegenover de totale Nederlandse export slecht 6,7% steeg. zich echter goed oriënteert en z^jn produkt weet aan te passen aan de eisen van deze markt, dan kan hy daar met groot succes opereren. De mogeiykheden op deze snel groeien de markt zUn enorm, hetgeen ook reeds blijkt uit de groeinota van Ministerie van Economische Zaken. Volgens deze studie zal Nederland in 1970 voor een bedrag van 1 miljard 400 miljoen gulden naar de V.S. kun nen importeren, hetgeen een jaarlijk se staging van 100 miljoen gulden betekent. Export; maatwerk Gunstige omstandigheden Jhr. Feith meende dan ook te kun nen constateren, dat hier sprake is van een kentering, daar sinds 1959 de totale Nederlandse uitvoer per centueel meer toenam dan die naar de V.S. De oorzaak van deze ontwik keling moet in belangrijke mate worden toegeschreven aan de toene mende afzetmoeilijkheden op de Euromarkjt, waardoor het Nederland se bedrijfsleven zijn activiteiten meer op de Amerikaanse markt heeft ge richt. Hier trof men een goede vraag aan mede als gevolg van de hoog conjunctuur en de oorlogsinspanning van de Amerikaanse industrie. De omstandigheden om een markt in de V.S. op te bouwen of uit te breiden, zijn thans zeer gunstig, maar eisen wel de voortdurende in zet van de exporteur. Wanneer deze Jhr. Feith, die in het afgelopen jaar de kantoren van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Amerika bezooht, was daar zeer getroffen door de praktische aanpak en efficiëntie, waarmee de bezoekende Nederlandse zakenman tegemoet wordt getreden. Export is primair een aangelegenheid van het bedrijfsleven, waarbij echter een zeer nuttig gebruik kan worden gemaakt van de jarenlange ervaring i en kennis, welke bij de kamers, en vooral by die Kamers met buiten- landse vestigingen, zijn vergaard. Onze Kamer, zo zei hy, streeft er naar de zakenman exacte gegevens te verstrekken welke speciaal betrek king hebben op zijn produkt, want exportbevordering is geen .confectie', het is .maatwerk'. Sprekende over de organisatie van de handelsbevordering in Nederland, stelde de heer Feith de vraag of er naast de activiteiten van het direct geïnteresseerde bedrijfsleven en naast de bestaande twee-landen Kamers, zoals de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Amerika, behoefte bestaat aan een overkoepelingsor gaan i.e. de C.K.H. Volgens spreker is coördinatie tussen de overheid en de door particuliere initiatieven ge schraagde Kamers uit een oogpunt van beleid nuttig. Ook zou een cen traal orgaan de Kamers bij werke lijke grote manifestaties in het bui tenland de helpende hand kunnen bieden, mits en dat kan niet dui- deiyk genoeg worden gezegd er een juiste taakverdeling tot stand komt, waardoor doublures worden voorko men en mits het idealisme, de acti verende zelfwerkzaamheid en de ef ficiëntie, die in belangryke mate in I de Nederlandse Kamer van Koop handel voor Amerika aanwezig zyn, I niet verloren gaan, aldus jhr. Feith. Weer winst voor Stöve en Jansen Venneboer In het damesdubbelspel om het kampioenschap van de staat Virginia hebben de Nederlandse Betty Stöve en Lldy Jansen Venneboer gisteren in de tweede ronde een overwinning behaald op de Australische comb'na- tie Joan Gibson/Gail Sherriff: (60, 4—6, 6—3'. De familie Richey had een slechte I De staatsgreep van de 26-jarige premier en viinister van Defensie in Boeroendi, Micombero, voltrok zich toen koning Ntare in het na- dag. Broer Cliff moest zich terug trekken met een aanval van rode hond. Hy is in een ziekenhuis opge nomen uit vrees dat hij zijn ploeg genoten aansteekt. Zijn zusje Nancy werd tot ieders verrassing verslagen in de derde ronde van het damesen kelspel. De Australische Judy Tegart versloeg haar met 63, 64. burige Kongo vertoefde. Op deze foto ziet men de jonge koning in het midden, rechts president Mo- boetoe. De nieuwe machthebber in Boeroendidie zich president noemt en de monarchie heeft vervangen door een republiek, ivaarvan hijzelf de leiding heeft, heeft de koning beschuldigd van „hoogverraad, vriendjespolitiek en corruptie"Boeroendi zou vol gens Micombero geen verandering brengen in zijn buitenlandse po litiek. RADIO - TV heeft voor haar dienst in het AZL plaats voor Werktijden: 7,3012.00 en 12.3017.00 uur. Mogelijkheid voor weekeinddienst. Goed loon, uitstekende sociale voorzieningen. Aanmelden: Papengracht 7a, elke dinsdag en vrijdag van 46 uur n.m. Onze medewerksters op de afdeling produktie hebben dagelyks te ma ken met verschillende produkten, wat het werk nooit eentonig maakt. Thans hebben wij op deze afdeling UCOMPANY in de leeftyd van circa 18 jaar. wy bieden een goed loon en gun stige arbeidsvoorwaarden. Hebt U interesse, bel ons dan even (toestel 115) of schryf ons een briefje. U BETAALT "7 O Q DAN SLECHTS t JL O Stapt U gerust eens by ons binnen. Wy lichten U gaarne vrijbiyvend in. Voor rokers met een eigen stijl 1951 Strepentrillingen beeld! Eerste officiële T.V.-uit- zending. 1956 Zondags is het stil op straat. Door de Suez-crisis is de benzine voorraad beperkt 1961 Wiclertriomf: Wim van Est wint de „klassieker" Bordeaux- Parijs voor de derde keer. 1962 We zitten 24 uur voor de beeldbuis en zien hoe „Mies" 13 miljoen gulden inzamelt voor „Het Dorp". 1963 Een geschokte wereld treurt om de dood van een groot wereld burger: Kennedy sterft 1965 Ook filterrokers krijgen nu een sigaret-met-eigen-stijl: Golden Fiction Filter. 1960 België is verrukt en Koning Boudewijn ook.. Hij trouwt met de Spaanse dona Fabiola. 1964 Sjoukje Dijkstra kan naar Holiday on Tee. Ze heeft alle titels behaald. 1959 „Een beetje" trots zijn we allemaal wel als Teddy Scholten het Eurovisie Songfestival Wint. 1946 Nederlanders beginnen te genieten van een nieuwe sigaret: Golden Fiction 1 1947 Schilder Han van Meegeren, de meestervervalser overlijdt; de emoties van het proces worden hem te groot 1950 IJ - IJ, wie had dat gedacht: Amsterdam komt met plannen- voor een IJ-tunnel. 1949 West-Duitsland krijgt zijn hoofdstad: het wordt Bonn. In ons land gaan de sigaretten 1948 Fanny Blankers-Koen neemt o.a. de horden en 4 Olympische plakken mee naar huis 1957 Laatste ritnaar het Museum. De stoomlocomotief blaast zijn laatste stoom uit 1958 We kennen een slanke taille rage: de hoela-hoep. 1952 De „langste" minister van Buitenlandse zaken begint zijn loopbaan: Luns. 1953 Luchtvaartglorie: De KLM wint Christchurch-race. Golden Fiction stijgt ook nog steeds en is nu onbeperkt verkrijgbaar. 1954 Koning Voetbal is hongerig. Voetballers gaan „om den brode" 1955Te Princeton, U.S. A. overlijdt Albert Einstein. E mc2 is zijn testament P.S. Wij ontvingen vele brieven en gelukwensen van 20-jaar-trouwe rokers en rooksters van Golden Fiction. Wij vonden dit bijzonder attent en zonden hen daarom een kleine verrassing. N. V. Sigarettenfabriek Ed. Laurens, Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 6