STOP'NTIJGER IN UWTANK! .EXTRA „kleur-me-zelf paraplu Franse prijzen voor Green en Da Silva Meteoriet van 19 ton Als u Esso Extra tankt rijdt u zuiniger. En veiliger: want Esso Extra geeft uw auto de kracht om vlot te reageren! S WOENSDAG 30 PAGINA H Schrijver Truman Capote had 450 gemaskerde gasten Het gemaskerde bal dat de beroemde schrijver Truman Cupote in de rode, met kaarsen verlichte balzaal van het New York Plaza heeft gegeven, was voor de gasten die graag naar beroemdheden staren degebeurtenis van het jaar. Terwijl zij verspreid over de hele stad particulier dineerden, verzamel de een grote menigte zich al in de stromende regen om hun gemaskerde entree gade te slaan. De gast/heer, die voor zijn masker in tegenstelling tot de meeste geno digden. maar 35 cent had uitgegeven, dineerde met de eregast, de uitgeef ster Kay Graham uit Washington. Daarna stelde het tweetal zich in de hal op om de binnenstromende be roemdheden te begroeten. Terwijl de dames in zwart-witte creaties met hun heren langs kwamen riep Capote ONTSLAGEN BIJ FIRMA IN OSS Het wegenbouwbedrijf A. C. van Beuningen N. V. uit Oss heeft 60 van zijn 100 werknemers per 7 de cember ontslagen, wegens de onmo gelijkheid aangenomen werken uit te voeren. Het bedrijf heeft van gemeenten nog opdrachten voor ruim twee miljoen gulden, maar in verband met de bezuinigingspolitiek kunnen deze gemeenten het geld thans niet betalen. Zaandam De N.V. Machinefabriek M. J. de Goeje ing, gevestigd aan de Vrede- weg in Zaandam, zal haar bedrijf per 31 december sluiten. In de loop van de eerste maanden van 1967 zal het 28 man tellende personeel af vloeien. Met de vakbonden is overleg gaande omtrent een afvloeiingsrege ling. Het bedrijf was ln Engelse handen. Daar de resultaten berieden de ver wachtingen zijn gebleven, heeft de Engelse moedermaatschappij beslo ten de Nederlandse tak af te «toten. Utrecht De betonfabriek van de erven H. Trip Bouwmaterialenhandel N.V., waar betonnen rioleringsbuizen wor- onophoudelljk„Fantastisch, werke lijk geweldig, prachtig, entg De komst van Frank Sinatra me* zijn vrouw Mia werd door het pu bhek met gejuich begroet. Even later arriveerde Rose Kennedy in een witte Jurk en een cape met goudborduur sel. Ook Lynda Bird Johnson ontbrak niet. Mevrouw Graham zelf droeg een witte Jurk met zwarte kralen De maskers. waarvan «ommige meer dan 400 dollar kostten, varieer den van met edelstenen afgezette ge vallen tot pluimen bossen, van zwart bonten kappen tot witte katten-ge zichten. Capote had er voor gezorgd da» alleen zijn 430 genodigden versche nen. Hij had overal, tot in de keuken toe, uitkijkposten opgesteld die het voorzien hadden op indringers of mensen die op „de zwarte markt", die volgens de ingewijden bloeide* kaarten gekocht hadden. Expositie Maaike Braat Van 3 december af tot en met 16 Januari is ln het Gemeentemuseum in Amhem een expositie te zien van aquarellen en penseel beken/in gen van Maatke Braat, die zfj vervaardigde in de bergstreken van Oostenrijk en Noorwegen. den gefabriceerd en die deel uit maakt van Trip's BetonmaatschappiJ N V., aal met Ingang van 1 februari 1967 worden gesloten. Hierdoor zul* len 25 personeelsleden worden ont slagen. Dit besluit k door de directie ge nomen. omdat de betonfabriek in Utrecht niet meer rendabel is. De directie heeft reeds overleg gepleegd met de vakbonden. De Franse „Grand Prix national des tooiïng van zijn opleiding. Daarna Jettres" is toegekend aan de schrijv Julien Green. Green werd op 6 september 1900 in Parijs uit Amerikaanse ouders gebo ren. Hjj studeerde enige tijd aan de universiteit van Virginia. Na zijn Jeugd te hebben doorge bracht in Parijs nam hij tegen het einde van de eerste wereldoorlog als vrijwilliger dienst in het Franse le ger. Toen hij gedemobiliseerd was. ging hy naar de V.S. voor de vol- „Fra Diavolo" voor Filmclub van K. 0. Filmclub 16 van die Leddse K. en O. presenteerde gisteravond in de Ja- cobazaal van „Den Burcht" de film ,Fna Diavolo" uit het jaar 1933, vaar in het komisohe duo Stan Laurel in Oliver Hardy de hoofdrollen ver uit. Hieraan voorafgaande hield Hans P. van Oosterom een inleiding het ontstaan van de komische xrjj J film. Amerika heeft de komische kant in de film het sterkst ontwik- De kermis- en theaterexploitan- veel mogelijkheden op dit De eerste filmprodukten wa- gooi- en smijtfilms. Nadat hierop was uitgekeken, zocht naar een andere vorm van en- De „gags" (grapjes) volwaardige stunts en veelal in elkaar gezet. Hiermee kwain komische film op een hoger plan. de grapjes een typisch be?<ld Amerikaanse humor gaven, deze ook in ons land gewaar- Nog later kwam het accent op de acteur zelf te liggen, grote namen als Chaplin en Keaton kreeg het duo Stan delijk staaltje van acteren. De Oliver (de „dunne" en de „dikke") genoemde opera ontleende muziek bekendheid. De film „Fra Dia- de regie van Hal Roach maiken is wel een van hiun beste films. film nog aantrekkelijker. vestigde hij zich in Frankrijk. Na enkele essays kreeg Green naam door romans als ,Mont Cinère' (1926), .Adrienne Mesurat' (1927) en vooral door .Leviathan' (1929), waarin hij het. leven in de Franse provincie be schreef. In de tweede wereldoorlog kwam hjj weer onder de wapenen. In 1945 bevond hij zich in de V.S., maar keerde terug naar Frankrijk. Daar publiceerde hij .Si J'étais vous' en Jiloira'. dat speelt in een Canadese universiteit. Zijn jongste romans zijn .Parttr avant tour" (1963), .Mille che- mins ouverts' (1964) en .Terre Lodn- taiine' (1966). Ook schreef hy enige toneelstukken, zoals .Sud (1965) Fnnemi' (1954) en J'Ombre' (1956) De Franse „Grand prix national des arts" is toegekend aan de schilderes Maria-Helena Vieira da Silva, een genaturaliseerde Fran^aise van Por tugese afkomst. Het i6 een persiflage op de gelijkna mige opera. Heel in het kort komt de inhoud van deze film hierop neer. dat de edelman en bandiet markies de San Marco een rijke lord berooft van zijn kostbaarheden om die later ondier de minder goed bedeelden te verdelen. Dit wordt hem vergemak kelijkt door de vrouw van de lord; die nogal romantisch ls aangelegd. Hij weet haar voor zich te winnen en intussen allerlei Juwelen afhandig te maken. Het duo Stan en Oliver zijn de kamerdienaars van de edelman- bandiet, ook wel „Fra Diavolo" ge noemd. Vele komische situaties spe len zich af. waarbij Stan aan het einde van de film als dronkeman optreedt. Zijn lachen werkt zeer aan stekelijk op zijn collega-kamerdie naar Oliver. Er wordt dan heel wat Toch is deze scène geenszins banaal te noemen. Het ,de dunne" geeft een dud- Drie ton voor Rembrandt-ets Een ets van Rembrandt heeft op een veiling bij de Londens kunsthan del Sotheby 30.000 pond sterling (ongeveer f300.000) opgebracht. De ets. .De drie kruisen" genaamd, stelt de kruisiging van Christus en de twee moordenaars voor. De kunst handelaar, die de ets te koop aan bood, had er zelf 2.000 pond sterling (f 20.000) voor betaald. De Rembrandt maakt deel uit van een aantal etsen die in totaal voor 65.000 pond sterling (650.000) werden verkocht. 44 Manuscripten brachten ruim 78.000 pond sterling (f 780.000) op. Twee Australische geologen hebben in een bos een enorme meteoriet met toor zijn op 200 meter van elkaar ge vonden Het is de groots je meteoriet die ooit in Australië is ontdekt. Kort voor de steen de aarde heeft, geraakt moet hy in twee stukken zyn gesple ten. De brokken van zeven en twaalf ton zyn op 200 mete rvan elkaar ge vonden op een bodem van hard kalksteen. De meteoriet ligt er vol gens de geologen waarschijnlijk al honderdduizenden jaren. Het matie- In Parijs wordt de origineelste tentoonstelling gehouden op het vliegveld Orly, genaamd ,floëls du Monde", waar men zeventig kribben uit de gehele werel kan zien. Een bijzonder opvallende vc stelling leverde de wereldver maarde schilder Salvador Dali. Uit de rotsen komt een oor, wa in het ganze Kerstgebeuren plaats vindt. Op de foto de kribbe van Sal vador Dali. BONT KOPEN IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN C&A IS DAT VERTROUWEN WAARD slechtsf.3.90 'H Een prachtige, stevige kinderparaplu, die de kinderen zélf kunnen inkleuren. 3 Waterproof kleurstiften zijn erbij. Enig Sinterklaasgeschenk! Tijdelijk bij Esso dealers, die op t deze extra aanbieding wijzen met een raambiljet. Iets heel aparts voor alle 1 jonge meisjes in Nederland Gotland lam

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13