STEUN VOOR GOOILAND Imponerend boksen van Lubbers Van der Kuylen voor Cruijff JUNKERS V Swagers wint in vedergewicht VOLLEYBALCOMPETITIE Winst en verlies voor Kangeroes Krantenbezorger (ster) Gemakkelijke zege van Rijnsburg OPSTAND IN TIBET (OP 10 AUGUSTUS) Man bijna gestikt in gehaktbal Uitgesloten LMUXUSXjU UdUUliill) P/iLriiNA 7 Kessler: wedstrijd tegen Denemarken is te belangrijk voor opstellen van debutanten ■■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl (Van onze correspondent) Bondscoach Georg Kessler heeft Willy van der Kuylen in het ederlands elftal, dat morgenavond tegen Denemarken in het veld ,mt, de plaats van Johan Cruijff toebedacht. De DFC-er Jan ijnjan zal deze interland, die in het kader van het Europese kam- •nschap wordt gespeeld, dus vanaf de reservebank volgen. In 1962 werd het in Kopenhagen zelfs nog een 41 nederlaag. Daar mede namen de Denen revanche voor de 51 nederlaag die zij in '58 in Rotterdam leden. Onderschatten zou, „zo vervolgde de coach, „gevaarlijk zijn. Ik heb on ze tegenstanders tegen Hongarije in actie gezien. Vooral in de tweede helft hebben zij toen sterk gespeeld. Dit 60 viel wel erg groot uit. Dat zij beter kunnen, toont de uitslag te gen Zweden wel. Dat was slechts 21. Notabene tegen een ploeg die Revanche Iet elftal ziet er als volgt uit: Eddy Pieters Graafland (Feijen- a)achter: Suurbier (Ajax), Is- (Seijenoord)Schrijvers (PSV) Veldhoen (Feijenoord)midden: lier (Ajax) en W. Dullens (Sit- voor: Swart (Ajax), Van der ylen (PSV), Nuninga en Keizer iden Ajax); reserves: Van Leeu- (GVAV), Flinkevleugel <DWS), en Kemper, (beiden PSV) en jnjan (DFC). wedstrijd zal worden geleid e Portugees Da Silva Oliveira. Ierland zal geheel in het wit spe- In deze wedstrijd mag alleen de [verdediger eventueel worden ver gen. Een ander belangrijk punt iar de Fransman Henri De- nay genoemde toernooi is het feit, bij gelijk eindigen in een groep doelsaldo (dus niet het gemid- ie) de doorslag geeft. Het is daar- zaak in elke ontmoeting zoveel gelijk doelpunten te maken. Cor Veldhoen betekent de in- ind tegen Denemarken zijn vijf- fintigste optreden in de national jrmatie. Het zal volgens bonds- ch Kessler geen eenvoudige op- worden. (olgens de statistieken kan wor- aangetoond dat wij met Dene- ken altijd veel moeite hebben. En- duels eindigden in een gelijkspel, ir verschillende gingen er verlo- Bobby Moore Engels sportman obby Moore, aanvoerder van het else elftal dat de wereldbeker werd gisteren tot sportman van jaar benoemd als gevolg van een iepeiling van de Daily Express, f Ramsey, de manager van de Blanidploeg, stond als vierde ge- erd. i Jones, de vrouwelijke tennis- Betty Stöve heeft gisteren tij die zowel de Italiaanse als de dens de tenniskampioenschappen se titels won, werd tot sport-van Victoria in de derde ronde van v van het jaar gekozen. De j het damesenkelspel de Australische lister Linda Lundgrove eindigde Fenton in drie sets verslagen: 7—5, tweede. 36 en 63. Portugal in eigen huis bedwong. Wij moeten tempovoetbal spelen. In ver band met het belang van dit duel heb ik geen debutanten opgesteld". Na het bekendmaken van het elftal deelde de coach nog mede dat hij een verzoek heeft ingediend met de Nederlandse elftalclub (18 man) na afloop van het seizoen een toernee te maken. „Ik wil de spelers geheel voorbereiden op alles wat hen te wachten staat wanneer wij tot de eindronden van het toernooi door dringen". Wat de keuze van Eddy Pieters Graafland betreft kan nog Jeugdkampioenschap gewichtheffen Bij de jeugdkampioenschappen ge wichtheffen in Terelen. heeft ..De Spartaan" in een sfeerloze wedstrijd een eerste en een tweede priis ver overd. Voor „De Spartaan" kwamen drie deelnemers uit: A. Swagers. Ba- velaar en Gout F. Mar ij t was te A. Swagers werd Jeugdkampioen in het vedergewicht met een totaal van 205 kg. Bavelaar werd tweede met 202% kg. J. Gout werd in zijn afdeling uitgeschakeld, doordait hij bij het drukken niet verder kwam dan 65 kg. Organisatorisch viel er op deze wedstrijden overigens nog wel het één en ander aan te merken. Ket materiaal was van slechte kwaliteit en bovendien was er maar één hal ter. De prestaties vielen hierdoor bepaald tegen. worden medegedeeld dat Ton van Leeuwen ongetwijfeld zijn kans zal krijgen: „Ik aas op het moment hem te kunnen laten meespelen". HENGELSPORT Visvereniging De Bliek Wed strijd in de Ringvaart bij Aalsmeer. De vangst was slecht. Urtelag: 1. W. Schouten, 2. H. Schouten, 3. C. Zand vliet, 4. C. Schouten, 5. C. v. d. Wijn gaard, 6. J Zandvliet, 7. G. Hanno, 8. I. de Vink, 9. Chr. Schouten, 10. W. Smit. Tsjecho-Slowakije versioeg gis teren in Moskou de huidige wereld kampioen ijshockey Ruslandi met 76. De tussenstanden waren 42, 13, 21. De eerste wedstrijd tussen beide landen, die zondag werd ge speeld. eindigde in een 64 zege voor de Russen. ADVERTENTIE over'n béste geiser gesproken...! Beknibbel niet op 'n radiator, één Junkers cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél huis. Warm in een wip, goedkoop I in aanleg en tevreden met e plaatsje in een kast! Verwacht u 1 énders van Junkers (met 86 jaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? STADION VELD 9 Voor de Rallye van Monte Carlo 1967, die van zaterdag 14 t.m. don- Ierdag 19 januari wordt gehouden, heef-t nog een vierde Nederlandse équipe ingeschreven. Deze vierde équipe bestaat uit Rob Slot erna ker Zandvoort) en Ferry v. d. Geest 'Heemstede), die met een Citroen DS 21 in Warschau zullen starten. Carlos Ortiz heeft zijn wereld titel boksen in het lichtgewicht behouden. In de veertiende ronde van het gevecht met Gabriel (Flash) Elorde ging uitdager Elorde (zie foto) k.o. De Deense voetballers, e mor genavond in het Feijenoord- stadion tegen het Nederlands elftal aantreden, zijn gisteren aangekomen. Na een kort verblijf in het hotel gingen de Denen voor een lichte training naar het Rot terdamse stadion. Erg veel pro fijt van hun Training hebben zij echter niet gehad. De grasmat was door de tegenval zo slecht er stonden zelfs g ote plassen op dat een langer verblijf dan vijf minuten „onverar: woord" ivas Op de foto de Denen bij een van de vele plassen. 'an volleybalmedewerker) sterkste ploegen trokken eravond in de militaire sport- aan het langste eind. Dat wa de dames van Armada, die de les van Kangeroes terugwezen de Kangeroesreserves die re- the namen op de heren van xada. eerste klap bleek in beide wed den een daalder waard. De Ar ia-dames wisten de eerste set na vechten via 1314. met 1614 innen. In die fase was het al lelijk dat de Amsterdammers over vastere stop beschikten en over tere slagkracht aan het net. Zeer 1 serveren van Kangeroes ontre- e in de tweede set die aanvalsop- v volkomen en bevrijd van de teveel te moeten verdedigen de Kangeroesaanval zich roeren, die intussen met Suus Verhoekx Ie gelederen niet is te verwaarlo- ondervond Armada in de set- te, die een waarschuwing inhield; 8. Armada nam die waarschuwing harte. Voluit ging de ploeg in de le set ten aanval. Kangeroes kreeg kans om zich te herstellen. Via en 113 rukte Armada op naar sterke setwinst, 156. Kangeroes Ie terugslaan en weer goede ser- van Adri Smit legden daar een voor, 41. Daarna echter ging helemaal mis met de onderhand- Armada bouwde een reeks uitbare aanvallen op en met 84 jeroes in feite reeds een ge en formatie, 154 en 31 voor Kangeroes over speelden de heren van Armada in de eerste set. Daverende smashes van Peter Kwestroo, Hans Oudeman, Taco Veldstra en meer bekeken werk van Daan Carree leverden in nauwelijks acht minuten een onaantastbare voorsprong op "an 103. Het werd een 159 setwinst. De tweede set was een herhaling van de eerste. De Kan- geroes-aanval troefde de netdefensie van Armada geregeld af, terwijl daar entegen de aanval van Armada maar sporadisch tot succes kon komen te gen het blok van Kangeroes; het werd wederom 159. Met 8—2 leken Hans Dreef op weg drie-sets zege. Toen begon aan het franje- werk, niettegenstaande de Kange- roes-coach dat met een T.O. probeer de te voorkomen. Natuurlijk resul teerde het, zoals in de afgelopen wed strijden ook al het geval was, in een setverlles; 1512. Verder echter kwa men de Amsterdammers niet. Kan geroes 2 had de fouten gezien en wil de geen herhaling van de geschie denis. Via 74 en 136 haalde Kan geroes 2 een verdiende 157 zege binnen. Tijdens de Gefano-spelen in de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh heeft de Chinese gewichthef- fer Hsiao Ming-Hsiang het op zyn naam staande wereldrecord twee handig stoten met een halve kilo gram verbeterd en gebracht op 158 kg. Zjjn oude record van 157.5 kg da teerde van 24 mei van dit jaar en werd in Tokio gevestigd. ADVERTENTIE gevraagd. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel I, Leiden. J aste trainer roor FIFA De Westdultse voetbaltrainer Dett- i mar Cramer zal me: ingang van 1 april 19S7 als trainer in dienst tre- den bij de FIFA, de internationale voetbalfederaiiie. De 41-jarige Dettmar Cramer, die thans o.a. verantwoordelijk is voor de opbouw en de samenstelling van Volleybal aid. Leiden In de afd. Leiden NeVoBo behaalde Rijnsburg een gemakkelijke overwin ning op LUSV. Met gevarieerd aan- valsspel won Rijnsburg de eerste twee sets met resp. 15—7 en 156. In de derde set liep het bij de studenten iets beter. De aanvallen werden goed opgezet en diverse malen hadden de Rijnsburgers geen antwoord op de harde smashes. Door een grotere rou- e zegevierde Rijnsburg echter ook deze laatste set: 15—13. DSS ver- Overige uitslagen: Heren: Kangeroes 3—De Valken 1 2—2; Catena 1—WS 3 1—3; Donar 1R'burg 2 30. Dames: Raaphorst 1—DES 1 0—3; Nw. Brunhilde 2—WW 1 1—3; R'burg 1—Argos 3 3—1. het Westduitse amateur- en jeugd- elftal. is de eerste trainer in volle dige dienst van de FIFA. Hij zal in zijn nieuwe functie worden belast met vele uiteenlopende opdrachten op het gebied van de opbouw van de voetbalsport in de gehele wereld. Cramer, die sinds 1963 lid is van het ontwikkelingscomité van de FIFA. heeft op dit terrein reeds veel er varing opgedaan in Azië Zo was hij in 1964 In verband met de Olympi sche Spelen in Tokio trainer van het Japanse elftal en zal hij eind van dit jaar een voetbaloursus in Bang kok leiden. Op 10 augustus zijn meer dan ze venduizend Tibetaanse jongeren in opstand gekomen. Zy hebben hon derden communistisch-Chinese sol daten en politieke agitators gedood, aldus het officiële nationalistisch- Chinese persbureau. Deze inlichtingen hebben de geheime dienst op Formo sa bereikt via ondergrondse contac ten op het vasteland van China. De gemelde opstand werd beschre ven als de grootste die ooit in Tibet is voorgekomen sinds dat Centraal- aziatische land in 1951 door de Chi nese communisten werd veroverd. De gevechten hebben vyf dagen ge duurd. De revolte stond onder leiding van Tsang Tsje-lai en Ko Sang-toen, Ti betaanse leiders en van Sonnan Toean-tsjoe en Jen Sji-an Tsjia van de felle Tsjamba stam. De strijd heeft zich afgespeeld in de Kingpoe bergen. Een 77-jarige Utrechter is bijna bezweken aan de gevolgen van het naar binnen werken van een malse gehaktbal. Dat deed hij in een Utrechts café, nadat hij de weg voor de gehaktbal met een flinke hoe veelheid bier had bereid. Het bier was er oorzaak dat de man het allemaal niet zo scherp meer zag, maar het lukte hem nog wel met de bal zijn mond te vin den. Dit werd hem bijna noodlottig, doordat hij plotseling moest lachen, belandde de bal in zyn volle omvang in de luchtpijp. De man moest snel naar het be ademingscentrum van het aca demisch ziekenhuis worden gebracht De bal kon daar worden verwijderd. Op de algemene conferentie van de Unesco in Parijs is gisteren een resolutie aangenomen waarbij Por tugal, Zuid-Afrika en Rhodesië wor den uitgesloten van alle hulp bij on derwijs, wetenschap en cultuur. De landen mogen niet meer aan de con ferenties en andere activiteiten van de Unesco deelnemen. Een resolutie van Portugal, waarin dit land ver zocht de kwestie van zijn uitsluiting voor het Internationale Gerechtshof in Den Haag te brengen, werd met 60 tegen 38 stemmen verworpen. Geld roor nieuwe spelers (Van onze correspondent) De bemoeienissen van Radio Vero nica* met de Sportclub Gooiland krijgen gestalte. De Hilversumse club. die het dit seizoen in de tweede divisie niet onverdienstelijk doet. zal dank zij de financiële steun enkele spelers kunnen aan trekken. die de aanval moeten ver sterken. Momenteel zyn er zelfs onderhandelingen gaande met een tweetal spelers van Rode Ster uit Belgrado. Het betreft twee aan vallers, te weten Propovic en Vu- kavic. Wanneer beide partijen tot overeenstemming kunnen komen, zullen de Joegoslaven half decem ber in de Gooise formatie worden opgesteld. „Mocht om een of andere reden het gesprek niet tot het gewenste re sultaat leiden, dan zal Gooiland zich toch op de transfermarkt gaan bewegen". Deze opmerking noteerden wjj uit de mond van de heer D. Verwey, een van de ge broeders die zo nauw bjj de „pira tenzender" betrokken Is. „Er moe ten nog enkele kleine juridische zaken worden afgedaan. Dat is een kwestie van enkele dagen. Daarna gaan wij de hele toestand nog eens op zakelijke basis bekijken. Wij willen er lets van maken. Er is ons inziens in Hilversum behoef te aan een goede profclub. Het wel of niet in het betaald voetbal blij ven van de F.C. Hilversum maakt voor ons geen verschil uit". Over het bedrag dat Veronica In de Sportclub Gooiland wil steken, liet de heer D. Verwey zich niet uit. „De prijzen voor de spelers zijn thans abnormaal hoog. Er komt een moment dat die gaan zakken. Tot dan moet je het uitzingen. Het is alleen maar een kwestie van op het juiste ogenblik toe te slaan". Dat het optreden van drie Olympische kampioenen nog geen garantie geeft voor een geslaagde boksavond, is gisteren in de ama teurinterland NederlandPolen gebleken. De Polen, die naast de winnaars van het goud in Tokio nog enkele gerenommeerde bok sers hadden meegebracht, wonnen weliswaar met 73. maar geen moment, is tot uiting gekomen dat Polen een van de sterkste boks- landen ter wereld is- Nederlaag tegen Polen ruim 1500 toeschouwers in de uitverkochte Rotterdamse Rivierahal hebben slechts een bokser van zeer grote klasse gezien. Gelukkig voor Nederland, dat op het laatste mo ment met twee invallers moest aan treden was het de veelvoudige kam pioen Rudie Lubbers. De blonde Am sterdammer bokste ook nu weer een grandioze party, waarin zijn talent tot volle ontplooiing kwam. Rudie joeg de Poolse kampioen Dragan drie ronden op onnavolgbare wijze door de ring. De Pool was na de eerste minuut waarin hij kennis maakte met de strakke linkse en de sublie me links-rechtse combinatie zo ge ïmponeerd, dat hij zich alleen maar tot verdedigen kon beperken. Met prachtige linkse dubbelstoten, linkse directen en goed getimede rechtse hoeken bouwde Lubbers aan supe rieure puntenzege. Tommy Netten de tweede Neder landse halfzwaargewicht, zorgde met bantam Jan Huppen voor de overige Nederlandse overwinningen. Netten bokste niet fraai maar wist door een offensief in de slotronde toch nog te overtuigen. De avond begon voor Nederland bijzonder hoopvol. Jan Huppen, de Nederlandse bantamkampioen, boks te een voortreffelijke partij tegen Hubert Skrypczak. De kleine Amster dammer. die een stevige stoot in bei de handen heeft liet zich nu eens niet verleiden alleen op dit wapen te vertrouwen. „Huppie" draaide met snel voetwerk om zijn felle tegen stander heen en trof de Pool al in de eerste ronde direct met twee zuivere linkse hoeken. Skrypczak, die het vorige jaar bij de Europese kam pioenschappen als vlieggewicht zil ver veroverde, bleek echter uitstekend te kunnen incasseren. Steeds maar weer kwam hy terug, maar telkens werd hy door de kundig counterende Nederlander opgevangen. In de laat ste ronde gooide Huppen alles op de aanval. Met zyn rechtse hoek kwam hy zeker vyfmaal goed door. maar Skrypczak wist door het lijf-aan-lyf gevecht te zoeken het einde te halen. Voor het tweede Nederlandse ban- tamgewicht Gerrie te Paske duurde het gevecht met Arthur Olech, in Tokio winnaar van een zilveren me daille nog geen vier minuten. Te Paske die zich uitstekend verdedigde, liep tegen het einde van de eerste ronde een gescheurde linkerwenk brauw op die in de volgende ronde hevig begon te bloeden. Ringarts Van Win achtte het .toen beter de party te stoppen. De broers Pierre en Jan Dooren bosch, van wie de laatste als licht- wilter op het laatste moment door de geblesseerde weltergewicht Schregar- c!us was ingesprongen, verdedigden zich tegen de Olympische kampioe nen Grudzien en Kaspryzyk uitste kend, maar zij kwamen toch klasse tekort om tot succes te komen. Nu moet gezegd worden dat de Polen geen grote indruk maakten. Vooral lichtgewicht kampioen Grydzien had teveel moeite met de rechtsvoorstaan- de Pierre. Jan Doorenbosch plaatste de beginfase tegen de kennelijk i up 'n k.o. loerende Marian Kasprzyk enkele fraaie opstoten Maai toen de rechtsvoorstaande Pool halverwege de tweede ronde enkele malen met een linkse directe doorkwam werd het I duidelijk dat de Brabander de ne derlaag niet kon ontlopen. De uitslagen luiden: Bantamge- wicht: aJn Huppen (Ned.) wint op punten van Hubert Skrzypczak (Po len), Gerrie te Paske verliest door medische interventie in de tweede ronde van Arthur Olech. Lichtgewicht: Pierre Doorenbosch verliest op punten van Josef Grud zien. Lichtweltergewicht: Tonny Decker verliest op punten van Jerzy Kulej. Weltergewicht: Jan Doorenbosch verliest op punten van Marian Kasprzyk. Zwaarwelter: Jan van Ispelen ver liest op punten van Stanislav Gu- jewski. Middengewicht: Bob Bouhuizen verliest op punten van Ryszard Kuc- rniers. Halfzwaargewicht: Tommy Netten wint op punten van Czelew Ptok. Halfzwaar: Rudie Lubbers wint op punten van Stanislav Dragan. Zwaar: Lolle van Houten verliest op punten van Lucjan Trela. Nederland verloor deze ontmoeting tegen Polen met 3—7.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7