Berkenbosch had een onvergetelijke" avond Anders notuleren in Voorscliotense raad? Dr. De Beus pleit voor toelating Rood China BEZORGER GEVRAAGD Leids jeugdmuseum krijgt gestalte G. Parlevliet legt de eerste steen [ERDAG 26 NOVEMBER 1966 LEIOSCH DAGBLAD PAGINA 17 icheid van het openbaar onderwijs de heer J. Berkenbosch, van de Lorentz-school In Lei- as het gisteren een onverge- avond. heer Berkenbosch, die na een in van dertig jaar bij het openbare onderwijs op 1 de- a.s. met pensioen gaat, kreeg e avond veel lof toegezwaaid de wijze, waarop hij dit onder- heeft gediend. Er waren toe- bloemen en geschenken en rukbezochte receptie tot besluit, burgemeester mr. G. C. van GEVEILDE PERCELEN. het Venduhuis der Notarissen de navolgende percelen ge- \o.v. not. J. C. van Eek te Herenhuis Witte Singel 40 17.500.— door L. Zitman q.q. not. M. P. Kaptein te Leiden: ïuis Spieghelstraat 13 op door S. Pasma q-q. Woon- iijpoelgeeststraat 18/18a niet ver- not. F. K. Lagerwey te Lei- g Herenhuis Cobetstraat 49 a op door v. d. Drilt q.q. Woon- Uiuidsingel 26 op f 5600.— door v. d. Mooren q:q. Woonhuis Raamsteeg 55 op f 4116.door G-oddijn q.q. plomazwemmen volgende leden van de Leidse vereniging „De Zijl' hebben iploma behaald. Gemund, Bart Bouma, i||n Broekhof, Joke Landwaart, Jansen, Siska Flippo, Maai- mes, Richard Barendse, Ada iveren, Mar ja Veerman, Janna ls d. Wal, Christol v. d. Steen, Ri- Mooy, Chris Klerks, Kees Harry Smits, Cok Bohemen, 1 eiyveld, Conny Hagen, Leo Hel- 1 tyn, Mop Mark, Ritha Dissel- Joop Lelyveld, Karing Bink, Beekman, Jan de Ouden, T. Droog, J. A. Zwetsloot, J. W. 3. G. Koldenhof, C. M. iburg, Jan Adriaan v. Gaas- Vermeulen, F. A. J. v. •t v. d. Maar el. Tonny Leny Lelieveld, Miek Petra v. Es, W. C. M. v. P. v. Dam, A. G. v. Dam, ;rks, Ronald Juffermans, Jo- Woudenberg. 0k&»r6 tcltryven ngezond water? Igens de krant van hedenavond n het voornemen van de drinkwater te gaan fluord- 1. Van dit bericht ben ik ge- Jkiken i.van. een artikel dat ik Dgs las over diit onderwerp, sin werd opgemerkt, dat „fluo- g" inderdaad het tandbederf eerste tijd vermindert, doch komt het in verhoogde mate Het tandglazuur wordt bros, ijl bovendien na tien, twintig lluorziekten optreden, doordat lollig fluor zioh in die gewrichten Iders vastzet. Zodoende zijn in rifca reeds vele sboden van fluo- ing teruggekomen, it dit voorbeeld voor ogen zou voor de hand liggen van deze af te zien om te voorkomen, dat f onze kinderen in die toekomst «n fluorslaohtoffer zullen wor- Moeben wij nu hier zo maar ijk toezien hoe we langzaam ten vergiftigd? Er zal niets an- opzitten! In een democratie be de meerderheid (hier 5 tegen 1) angezien de massa nu eenmaal onbegrensd vertrouwen heeft in etensohap, gaan ze ons allemaal as omdoen en zo zijn wij dus aan meerderheid overgeleverd! h tórom zouden wij en onze mede- dors het op prijs stellen tijdig I de LDM te worden imgeïioht »eer fluor wordt toegevoegd, zo- wWJ weten: onze kraan verkoopt Jilleen nog maar water geschikt je wassen. it dank voor de plaatsing, Mevr. N. Dooi-sohodt-Bakker, Debussy straat 2, Leiden. der Willigen gaf bij dit afscheid wet houder S. Sannes van zijn belang stelling blijk. De wethouder bood, nadat hij in het kort de staat van dienst van de heer Berkenbosch had geschetst, het scheidende schoolhoofd namens het gemeentebestuur een presse-papier met het Leidse gemeentewapen aan. Dat de Lorentz-school bij het ge meentebestuur een goede naam heeft verkregen, is volgens de wethouder te danken aan de figuur van de heer Berkenbosch, voor wie niets teveel is. De wethouder herinnerde eraan, dat de heer Berkenbosch na het on derwijs in het noorden van het land gediend te hebben in 1936 in Lei den kwam, waar hij achtereenvol gens hoofd is geweest van de school aan de Zuidsingel, de Maresingel- school en de openbare opleidings school aan de Lorentzkade. De rijksinspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, de heer A. Bogaard, liet op dit af scheidsfeest evenmin verstek gaan. Hij noemde het scheidende school hoofd een ruige noordeling, die zegt wat hij op zijn hart heeft. „U bent bovendien een bedrijvig man, on voorstelbaar eigenlijk dat iemand als U gepensioneerd wordt". De rijks inspecteur legde er in zijn toespraak de nadruk op, dat hij de heer Ber kenbosch zowel in de ambtelijke als In de menselijke kennismaking heeft leren waarderen om zijn eerlijkheid. De oud-leerlingen van de heer Berkenbosch lieten zich deze avond vertegenwoordigen door Niek de Wa ter, die als blijk van waardering een fototoestel aanboor. Van het onder wijzend personeel van de Lorentz- school kreeg het hoofd een boek. Na mens de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel voerde de heer P. Klinkhamer het woord, die evenmin met lege handen naar het afscheid van zijn collega was gekomen. De heer J. G. Wilterdink was de tolk van de Adviesraad voor het Open bare Inderwys en ds. J. van Wagen voorde sprak namens de Commissie Godsdienstonderwijs Openbare Lage re Scholen. LEIDERDORP Commissie onderzoekt begroting Een commissie ad hoe, bestaande uit leden van de Leiderdorpse ge meenteraad, heeft aan de raad ver slag uitgebracht over haar onder zoek naar de begroting 1967. Hoewel deze commissie het voor woord van de begroting instructief en belangwekkend vond, is zij de mening toegedaan, dat het college van B. en W. er niet geheel in ge slaagd is het aannemelijk te ma ken, dat het ongedekt nadelig saldo (uiteindelijk f. 97.500,-) niet te ver mijden was geweest. In antwoord hierop delen B. en W. mee, dat verhoging van de plaatse lijke belastingen over het algemeen niet mogelijk is. De volgende hef fingen zouden eventueel wel kunnen worden verhoogd: 1. leges voor bouwvergunningen. 2. precariorech ten. 3. begrafenisrechten en 4. rei nigingsrechten. De commissie vroeg onder meer of het juist was, dat de Oranjevereni ging in de loop van 1966 een prijs be schikbaar had gesteld voor een actie van een groep plaatselijke midden standers en zo ja, of B. en W. dit een juiste en verantwoorde handels wijze vonden voor een vereniging, die uit de gemeentekas een subsidie ont ving. In de toelichting hierop zeggen B. en W. dat genoemde vereniging in derdaad een prijs van f 100,-- be schikbaar heeft gesteld. Een derge lijke vorm van samenwerking tussen middenstand en Oranjevereniging is geen novum, doch vond ook plaats tijdens de organisatie van de festivi teiten bij de opening van de Lei derdorpse brug in 1964, zo zeggen W. Aangezien bedoelde prijs, hoewel toegezegd, niet werd uitbetaald, ach ten zij het niet meer noodzakelijk het tweede gedeelte van de vraag te beantwoorden. ir Wethouder Sannes (links) biedt de heer Berkenbosch namens het gemeentebestuur van Leiden een geschenk aan. In het- midden me vrouw Berkenbosch, die in de hulde mocht delen. (Foto LD/Holvast) Na dit min of meer officiële af scheid was er, eveneens in de Stads gehoorzaal, een receptie, aangeboden door de oudercommissie van de Lo rentz-school De voorzitter van de ze commissie, de heer J. Moliker ver- rastte de heer Berkenbosch, die ver gezeld was van zijn echtgenote, met een album en een abonnement op een tijdschrift. Boeiende avond bij Calypso De Leidse Onderwatersportvereni ging „Calypso" heeft gisteren in de grote zaal van het Leidse Volkshuis voor haar leden en genodigden een zeer goed bezochte propaganda- avond gehouden. Nadat de voorzitter, dr. C. Altona, een woord van welkom had uitgespro ken, ging de grote belangstelling uit naar de onderwatersportavonturen, die de verenigingsleden, de heren P. H. de Blocq van Scheltinga en dr. H. L. Knook, in de afgelopen zomer be leefden. Eind augustus-begin september na men zij deel aan een duikvakantie in de Rode Zee die werd georganiseerd door de International Skindivers Association met als plaats van be stemming het kleiner eilandje Giftin Saglur bij het Egyptische deel van het Afrikaanse vaste land. De barre omstandigheden boven water (woes tijngebied) werden in hoge mate ver goed door de tropische pracht van de koraalriffen onder water. De beide Leidse onderwatersport lieden. die zich overigens op dit ge bied reeds een naam hebben verwor ven, hebben met hun onderwaterca mera's talrijke beelden van het won dermooie onderwaterlandschap in de Rode Zee op de kleurenfilm kunnen De Calypsoleden en genodigden hebben dan ook volop genoten van de grootbeeldkleurendia's (formaat 6 x 6) waarmede de heer De Blocq vóór en dr. Knook nè, de pauze hun inte ressant „Onderwaterreisverhaal" il lustreerden. Hierbij kreeg men onder meer een goed beeld van de kleurenrijkdom, die het flitslicht ook op grotere diep te (circa 60 m.) te voorschijn kan toveren. Zeer interessant waren ook enkele bijzondere dia's, die werden gemaakt tijdens het nachtduiken van beide heren langs de koraalriffen. Op de (gebruikelijke) vraag of haaien geen last veroorzaakten, kon worden geantwoord, dat deze dieren ten alle tijde een potentieel gevaar inhouden, maar dat de Leidse dui kers er geen last van hadden, omdat de waargenomen exemplaren betrek kelijk schuw waren. Toch bleef op passen en observeren altijd de bood- Raadsvergadering Langdurig stond de gemeenteraad van Voorschoten gisteren stil bij het agendapunt tot vaststelling van de notulen van de vorige vergadering. De heren Schuurman (KVP) en Westerman (VVD) zag engraag de notulering veranderd en stelden voor uitsluitend de zakelijke inhoud te vermelden. Dr. Pels (PvdA) vond de letterlijke weergave de beste notulering. De voorzitter van de raad, burgemeester L. de Kool, voelde uit ,,bedrijfs-eco- nomisch" punt veel voor de suggestie van de KVP en VVD. In Verenigde Naties Nederland zou graag zien, dat ver tegenwoordigers van de Volksrepu bliek China de Chinese zetel In de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties gaan bezetten, aldus heeft de permanente vertegenwoor diger van Nederland bfj de volke renorganisatie, dr. J. G. de Beus, vannacht in de Algemene Vergade ring gezegd. Dat betekent echter niet, dat Ne derland wenst dat de degenen, die die zetel thans bezetten vertegen woor- rs van de Republiek China op Taiwan), niet langer deel van de Leidenaar reed onder invloed Een 47-jarige werkmeester uit Lei den moest zich gisteren voor de Haagse politierechter verantwoorden voor het rijden onder invloed met een auto op de Morsweg. De werkmeester gaf toe, dat hij vijf glazen cognac op had en hij gaf ook toe dat het die avond mis was. Hij deed zelfs zo voorzichtig aan, dat hij juist daardoor de aandacht van de politie wekte. De officier van Justitie wilde er rekening mee houden, dat verdachte zo voorzichtig aan had ge daan, maar was wel van mening dat rijden onder Invloed streng moet wor den gestraft. „De tijd is niet ver meer, dat wij in dergelijke gevallen het rij bewijs voorgoed gaan intrekken", al dus de officier van Justitie. Omdat verdachte voor de eerste maal terecht stond eiste hy twee weken gevange nisstraf en intrekking van het rij bewijs voor de tijd van een jaar. De rechter veroordeelde de Leidenaar tot f100.boete, twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs met af trek van de tijd dat dit reeds is in getrokken. Verenigde Naties zouden mogen uit maken. Nederland meent, dat diepgaande studie noodzakelijk is. Daarom juicht de Nederlandse delegatie het initia tief van de Italiaanse delegatie toe om de Alg. Vergadering een commis sie te doen aanwijzen met de op dracht alle aspecten van de kwestie te bestuderen. VOORSCHOTEN i Aanklacht tegen L.D. Het raadslid-fraotievoorzi tter van. de Boerenpartij in Voorsohoten, de heer D. Scheps, heeft een aanklacht; ingediend tegen twee dagbladen, het I Leidsch Dagblad en „Het Binnen- j hof". De heer Scheps voelt zich in zijn j eer en goede naam aangetast door een zinsnede in het verslag van de laatste raadszitting. Tijdens deze vergadering stelde de fractievoorzitter van de P.v.cLA., drs. Pels, dat de heer Scheps de uitspraak zou hebben gedaan liever fascist dan communist te zijn. De heer Scheps ontkent een dergelijke uitspraak ooit te hebben geschreven en heeft thans een klacht wegens belediging ingediend. ADVERTENTIE v. wijk Cronesteijn, Vrouwen- weg, Miening en Zoeterwoude- Dorp. Geen incasso. Leeftijd boven 16 jaar. Zij, die in de wijk wonen genie ten de voorkeur. Aanmelden DAGBLAD, Leiden. Bureau Witte LEIDSCH Singel I, Na vele op- en aanmerkingen wer den de notulen goedgekeurd met uit zondering van een bladzijde, welke volgens dr. Pels (PvdA) onvolledig was. De band zal uitmaken of de aanmerking van dr. Pels Juist is. Het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 551.000,ten behoeve van de bouw van een 4de school voor r.-k. lager onderwijs, ontlokte aan me vrouw Scheffers (VVD) een alge mene beschouwing over de noodza kelijkheid van samenvoeging van di verse scholen van verschillende rich tingen. Het voorstel tot inkrimping van de openingsuren van het gemeente lijk badhuis, deed vele vragen uiit de kring der raadsleden komen. De al gemene vraagstelling betrof het te ruglopen van het aantal gebruikers. Wethouder Iestra (PC) deelde de raad mede, dat ér thans nog 130 ge bruikers zijn. Met de betere voorzie ningen in de woningen loopt het ge bruik terug. Zolang er nog meer dan Geen sprake van komplot, zegt J. Edgar Hoover Het hoofd van het F.B.I., de Ame rikaanse federale recherche, J. Ed gar Hoover, gaf gisteren als zjjn me ning, dat er „geen schaduw van een aanwijzing" bestaat dat de moord op president Kennedy het gevolg zou zjjn geweest van een samenzwering. Degenen die kritiek hebben op het rapport van de commissie-Warren moesten meer eerbied voor de fei ten tonen, zei hij. Zij gaan aan be paalde feiten voorbij, leggen andere verkeerd uit en verkopen zuivere speculatie ais waarheid. Het rapport van agenten van het F.B.I., dat de dokters de kogel niet hadden kunnen vinden, die Kennedy in de rug had geraakt kwam voor dat de dokters de weg die deze kogel door het lichaam had afgelegd kon den opsporen. Uit onderzoek in het F.BJ.-laboratorium bleek dat de ko gel door de voorkant van het hemd gegaan was, een duim onder de kraagknoop. aldus Hoover. Daaruit blijkt duidelijk dat de mening van de dokter die de president het eerst had onderzocht fout was. Deze dacht dat de kogel slechts over korte afstand in de rug was gedrongen. De beweringen dat het F.B.I. films van de moord, die door een amateur waren gemaakt, zou hebben veranderd noemde hij uit de lucht gegrepen. 100 gebruikers zijn, acht wethouder Iestra (PC) het heel (normaal dat de gemeente zorgt voor een behoorlijk aantal openingsuren, ook al is het badhuis niet meer rendabel. „Wan neer er tenslotte maar 2 gebruikers overblijven", zo deelde de wethouder mee „dan stel ik voor, dat de ge meente de laaitste gebruikers een badkuip cadeau doet en het badhuis sluit". Op verzoek van het ministerie, heeft de gemeente Voorschoten op de voorlopige lijst van monumenten zorg geplaatst de orangerie van het buiten „Betrbice". De heer Klooster man (P.C.) drong aan by B. en W het ministerie van Verkeer en Wa terstaat te verzoeken spoedig het tracé van de Rijksweg nr. 11 vast te stellen. De heer Franken (KVP) ver zocht dringend dit oude buitenhuis ongeschonden te handhaven. Wet houder Van der Laan (KVP) deelde mee, dat verschuiving van het voor lopige tracé van Rijiksweg 11 ernstige consequenties meebrengt voor het ter plaatse geldende bestemmings plan. Over het definitieve tracé van Rijksweg 11 zal door Watersbaat o.a. nog overleg gepleegd worden met de gemeente Voorschoten. Veel kans op „grote coalitie'" in Duitsland Kurt Georg Kiesinger heeft giste ren verslag uitgebracht over de vor deringen btf z(jn pogingen Erhard als bondskanselier op te volgen. De 62-jarige Kiesinger is minister-pre sident van de deelstaat Baden-Würt- temberg en kandidaat-bondskanse lier van de CDU. Donderdagavond verklaarde Kie singer na een gesprek van acht uur met sociaaldemocratische oppo sitiepartij, dat men dichter bij de vorming van „een grote coalitie" was gekomen. Het zou voor het eerst in de geschiedenis van de Duitse bonds republiek zjjn, dat de socialisten aan een regering gaan deelnemen. De bondsrepubliek bestaat zeventien jaar. Naast Kiesinger staat burgemees ter Willy Brandt van West-Berlijn, de leider van de sociaal-democraten. Hij zou waarschijnlijk een belangrijke post krijgen in een dergelijke rege ring. Beide partijen praten nog steeds met de (liberale) vrije democraten, die samen met de christen-demo craten een coalitie vormden onder Erhard tot 27 oktober. De socialisten en de vrije democraten zijn gisteren eveneens bijeen geweest. Deze bespre kingen verliepen niet vlot. De kan sen dat de vrije democraten in een regering zullen terugkeren schijnen te slinken. MISERE IN WEST-IRIAN In Djakarta is een officiële dele gatie uit West-Irlan aangekomen die verslag zal uitbrengen over de steeds slechter wordende economische toe stand in het gebied. De delegatie voorzitter verklaarde dat het eco nomisch leven stagneert en dat de mensen erover klagen dat zelfs de eerste levensbehoeften niet worden Jongerenbestuur gevormd Een groot aantal nieuwsgierige jongelui in de leeftijd van 13 tot 19 jaar verdrong zioh gisteravond in een van de zalen van het Leidse Volkshuis, waar dr. H. C. Blóte de plannen om te komen tot de oprich ting van een jeugdmuseum op tafel legde. Aanvankelijk was 't een luidruchtige bijeenkomst, maar nadat een aantal ongeïnteresseerde lawaaimakers ver dwenen waren, kreeg het museum in de ogen van de anderen gestalte. Joke van Zanten, Andrea Gijsink, Rob van 't Zelfde, Theo de Mooy en George van Vliet werden spontaan bereid gevonden het bestuur te vor men. Zij zullen de organisatie op zich nemen. Het zoeken van verzamelaars, het selecteren van verzamelingen, plannen maken voor tentoonstellin gen e.d. Het museum zal geheel in gericht, onderhouden en geëxploi teerd worden door de jongelui. Niet alleen verzamelaars, maar ook knut selaars, schilders of restaurateurs zullen hun hart kunnen ophalen. Er zal zoveel mogelijk worden getracht iedereen datgene te laten doen wat hij of zij leuk vindt. Wat er zoal in het museum komt te staan, hangt geheel van de toe komstige directeur af. De heer Blóte wilde zich hierover op geen enkel punt vastleggen. Hij wil de jeugd in dit opzicht in geen enkele richting dwingen. Hoofdzaak is, dat iedereen op een prettige manier hieraan mee werkt. Minjon-jeugdradio kwam ook een kijkje nemen en legde een en ander door middel van vraaggesprekjes op de band vast om dit originele idee ook landelijk bekend te maken. Het is zeker te hopen, dat het mu seum, aan de Hooglandse Kerk- gracht, een realiteit wordt. Met be hulp van dr. Blóte en de Leidse Jeugdaotie waarvan het geheel uit gaat, zal het de enthousiaste jonge ren beslist lukken. Nieuwe hal van Katwijkse groenteveiling Op het terrein van de Groentenvei- lingsvereniging „Katwijk en Omstre ken" aan de Sandtlaan vond gister middag de eerste steenlegging plaats voor de In aanbouw zijnde tweede neerzethal, waarmede het gebouwen complex wordt uitgebreid. De plech tigheid werd verricht door de voor zitter van de veilingsvereniging, de heer G. Parlevliet, die na afloop, tij dens een feestelijk samenzijn in de kantine, het woord voerde. Duijn, Katwijk Hoewel een belangrijk feit, aldus zei spreker, gaat toch de belangstel ling niet zo zeer uit naar deze ge beurtenis. Veel gewichtiger is het tijdstip waarop deze nieuwbouw in gebruik kan worden genomen. Het ruimtegebrek is, dank zij de enorme toename van de aanvoeren, op dit moment wel zeer nijpend. De heer Parlevliet sprak tenslotte de hoop uit dat de verdere afbouw van deze uit breiding een vlot verloop zal mogen hebben. De nieuwe hal, die een oppervlakte van 2500 m2 heeft wordt, onder ar chitectuur van de heer J. M. E. Groe- newegen in Leiden, gebouwd door het aannemersbedrijf in Leiden. Het met selwerk wordt uitgevoerd door de fir ma C. van Beveren in Noordwijk. Voor de centrale verwarmingsinstal latie zorgt de firma Grimbergen— Noordermeer in Rijnsburg, terwyi de elektrische installatie wordt uitge voerd door het elektrotechnisch bureau F. Zuiderduijn in Katwijk aai Zee. Behalve de grote hal omvat de be nedenverdieping nog drie pakruimten, terwijl voorts nog plaats is gereser veerd voor later in te bouwen koel- Burgerlijke Stand M. M. O. Onderwa- den Eschof, 56 Oegstgeest: Geboren: JoOmny P. V.. Ondertrouwd: N. C. T. de Vries en L. L. Looher. Getrouwd: P. W. M. Hoe>k en M. O. i. J. van den Ameele; J, M. Koele en G, M. van der Poel; H. A. M. Klaar Krymm A. WU ruimten. Op de verdieping komen nog een bestuurskamer, en kantine en een archiefruimte. Inmiddels werd ook reeds een be gin gemaakt met de bouw van een kleinere hal, die een oppervlakte zal krijgen van circa 1000 m2. Wanneer alle uitbreidingen voltooid zijn zal de halruimte van het veilingcomplex een oppervlakte hebben van niet minder dan ongeveer 6600 m2. Gevaar gekeerd Dankzij inder haast opgeworpen dijken ia gisteren in Toscane het gevaar voor nieuwe overstromingen verminderd. Mede doordat de regen was opgehouden, bleef de sterk gezwollen Ombroné binnen haar oevers. De bewoners van de buitenwijken van Grosseto hadden donderdag al hun hui zen verlaten, omdat zy op nieuws overstromingen rekenden. De spoor wegverbinding met Rome is hersteld. Offensief in Indonesië tegen communisten De commandant van het garni zoen van Djakarta, brigade-generaal Soetopo Djoewono, heeft gisteren be kendgemaakt, dat in de komende da gen een groot offensief zal worden geopend tegen voormalige leden van de communistische party. Vol gens hem kan de veiligheid ln de hoofdstad niet langer aan de poli tie worden overgelaten. Hy deed een beroep op de 3,5 miljoen inwoners om kalm te blyven en de militairen zoveel mogeiyk te helpen. Gisteren trokken al zware tanks de noordelijke wijk Qrogol binnen, die vroeger bekend stond als een centrum van communisten. Sinds de mislukte staatsgreep van vorig Jaar zyn hier herhaaldeiyk huiszoekin gen verricht. Volgens het officiële blad van het leger ,3erita Joedha" zou briga de-generaal Soepardjo, die als lei der van de opstand wordt gezocht, ondanks alle veiligheidsmaatregelen kans hebben gezien van midden-Ja- va uit de hoofdstad binnen te ko- Mihtairen hebben deze week in Medan, noord-Sumatra, verschei dene malen gevochten met studenten die wilden binnendringen in kampen waar Chinezen wachten op terugkeer naar hun land. Een aantal studen ten liep verwondingen op. Volgens het blad van de strydkrachten reden de militairen de studenten terug naar de stad waarna dezen door de stra ten trokken en iedere Chinees die zy tegenkwamen aanvielen. De studenten, die de uitzetting van alle Chinezen uit Sumatra eisen, zyn boos over de langzame repatrië ring. „Openhartig en nuttig" De Britse minister van Buitenland se Zaken, Brown, is gistermiddag uit Moskou naar Londen teruggekeerd na een niet-officieel bezoek van twee dagen waarin hy besprekingen heeft gevoerd met premier Kosigin en zyn ambtgenoot Gromlko. Kort voor zyn vertrek had hij een „openhartige, vriendschappeiyke en nuttige" be spreking met de Sowjetrussische pre mier gehad, waarover echter niets is bekendgemaakt. Britse functionarissen, die Brown op zyn reis vergezeld hebben, zeiden dat de minister overtuigd is dat de Sowjetrussische leiders willen helpen een eind aan de oorlog in Vietnam te maken.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17