Twee treffers van Klijnjan SPORTvan vandi Toch landenteams in Tour Royal Hanover won in 1.24.2 voor Xuthus T Rumoer ii RCH Geen interlands meer Militaire voor Jacques de Vink wjllHj jn Ajaccio bij Krantenbezorger (ster) Philidor-reserves herstellen zich Rij veilig 1:200 DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 Jong Oranje maakt tegen Roemenië B teveel verdedigingsfouten: 2-2 Zus Hanover werd uitgeschakeld de DOS'er trapte mis gaf de gas ten gelegenheid een snelle aanval op te bouwen, die Dusitriv met een ge- richt schot afsloot: 01. Offensief Twee gave treffers van Jan Klijnjan hebben Jong Oranje de zege niet kunnen brengen. De Nederlandse junioren mochten gis teravond de wedstrijd tegen Roemenië B lange tijd beheersen, fou ten van de beslist niet imponerende defensie waren er de oorzaak van. dat Jong Oranje niet verder kwam dan een gelijkspel: 2—2. Aantrekkelijk Ontevreden zijn de 10.000 Devente- naren, die de kou in het Go Ahead- stadion trotseerden, echter beslist niet naar huis gegaan. Vooral voor rust speelde Jong Oranje bijzonder aantrekkelijk voetbal en de acties van Jan Klijnjan en de frele links buiten Rob Rensenbrink boeten gun stige perspectieven. Het zag er al snel naar uit dat de Roemenen, die het 4-2-4 systeem ge heel beheersten, in grote moeilijkhe den zouden komen. Helaas werd aan vankelijk Rensenbrink te weinig ln de acties betrokken. De gasten kon den daardoor hun aandacht vrijwel volledig bepalen op Jan Klijnjan, die echter bij herhaling zijn tegenstan ders achter zich liet. Geheel tegen dte verhouding in slaagde rechtsbinnen Dusitriv er na 22 minuten in Roe menië de leiding te geven. Een fout rechterverdediger Achterberg HENK LAMAN TREEDT AF Een indrukwekkend Nederlands of fensief volgde. Minutenlang werden de Roemenen teruggedrongen tot ver op de eigen helft. Rensenbrink en Klijnjan ontwikkelden zich in deze fase tot de gevaarlijkste aanvallers. Na een klein half uur had de DFC'er eindelijk succes. Bekwaam passeerde hij Boe, waarna doelman Constanti- nescu kansloos was (11). Ook na de hervatting beheerste Jong Oranje het spelbeedd. De aan vallen waren eohter veelal te simpel van opzet. Daarbij kwam nog dat de Roemeense buitenspelval een succes vol wapen was ln de strijd om de Nederlandse aanvallers tot staan te brengen. Toen bondscoach Georg Kessler in de 14de minuut na rust Theo Pahlplatz, die deze avond be slist niet excelleerde, door Lambert Verdonk had vervangen, kwam er meer samenhang in de Nederlandse j acties. Toch zou ook het tweede doel punt uit een solo komen. Opnieuw was Klijnjan de maker. In de 23 si te minuut passeerde hij het linker-ver- dedigingsblok der Roemenen en scoorde beheerst (21). (Van onze medewerker) Pikeur S. J. van Leeuwen mag zich gelukkig prijzen dat hij zijn paard Royal Hanover dinsdag jl. in Hilver sum, na een terreinkostende fout, toch nog als vierde binnenbracht. Hierdoor kon hij gisteravond aan de finale van de Grote Prijs deelnemen en met succes Amad Kinley te zamen met Dominica, roerde het veld in vlot tempo aan, maar de achter hoede zat niet stil. Na anderhalve ronde werden de koplopers gevolgd door Adua Scotch B. Royal Hanover en Zus Hanover. Voor de laatste bocht viel Royal Hanover aan en ging in gezelschap van Zus Hanover het rechte eind in. Het werd een op windende strijd en 150 meter voor de streep kreeg de Zus een gering voor deel. Kooyman had waarschijnlijk iets teveel van zijn paard gevergd, want deze viel in galop en werd uit geschakeld. Royal Hanover incas seerde nu in 1.24.2 de vette prijs van f. 4000.vóór de fel vechtende i Xuthus T en een verrassende Anna In een brief aan de Nederlandse Scotch, die Dominica achter zich Katholieke Sportfederatie brengt het hield. EPISCOPAAT SCHRIJFT NKS 194 In de eerste triokoers kiepte Ver- debisschoppelijke j met Edelreiger S verrassend de i- favoriet Evaline Norton in 1.26.7. Fouten HENK LAMAN Na 42 jaar een bestuursfunctie te hebben vervuld bij UVS acht secre taris Henk Laman („Ik ben tevreden dit alles te hebben meegemaakt") de gekomen voortaan als „ambt loos" voetbal-burger op de tribune i de Kikkerpolder te gaan zitten. :ij deelt zijn aftreden mee in het jaarverslag, waarin tot uitdrukking komt, dat UVS een buitengewoon kampioens) seizoen achter de rug heeft. De verslagen van de penning meester zijn dan ook niet in mineur gesteld. Als opvolger van de heer La- is door het bestuur van UVS de heer W. J. J. Polane kandidaat ge steld. UVS houdt haar jaarvergade- op 1 december a.s. in de kanti- an de Kikkerpolder. Helaas gaf Jong Oranje, dat ver dedigend te veel fouten góng maken, de wiost toch nog uit handen. Rechtsbuiten Nasturesoo kreeg 10 minuten voor tijd een vrije schiet kans. die hij dankbaar benutte. Zelfs kostte het de Nederlandse jongeren nog moeite tenminste het gelijke spel veilig te stellen. Aanvalsleider Iones- co eiste bij herhaling veel van doel man Tonny van Leeuwen. De reser ve-goalie van het Nederlands elftal hield echter stand, ook al kostte hem dat een knieblessure in de allerlaat ste minuut van de ontmoeting. BORGHUIS NAAR DWS (Van onze correspondent). DWS zal midden december kunnen rekenen op de steun van de bekende stopper Gerrit Borghuis, die momen teel reeds regelmatig in training is bij de Amsterdammers. Het contract zal eerdaags getekend worden. Borg huis kwam voorheen uit voor Go Ahead en de laatste seizoenen voor Heracles. Borghuis is 26 jaar en on getwijfeld een versterking voor de hoof dstedeli ngen Matige generale van Denemarken Het Deense voetbalelftal, dat vol gende week woensdag in het Rotter damse Feijenoord stadion, in en wedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap tegen Ne derland speelt, heeft gisteren in Aarhus tijdens een oefenwedstrijd een matige indruk gemaakt. De De nen kwamen tegen de Noordduitse regionaal liga club Holstein Kiel slechts tot een doelpuntloos gelijk spel. De Denen speelden voornamelijk defensief en aanvallend kwam er dan ook niets uit. Jan Klijnjan die beide doelpunten van Jong Oranje scoorde, in duel met een Roemeense verdediger. Europees voetbal Real Zaragoza en Bayern München een ronde verder Zo zal het spelen vai tegen niet-katholieke gen geen belemmering veg worden gelegd. Bovendien zijn er verschillende motieven, die voor toelating van niet-katholieke leden tot katholieke sportverenigingen spreken, zoals de sfeer in de vereni ging, het bereikte spelpeil, de lig ging van de accomodaties en het ont breken van niet-katholieke vereni- gingen ter plaatse. Ook voor de sport beoefening op zondag vóór twaalf uur zijn verschillende motieven aan te wijzen, zoals het tekort aan acco modaties en leiders. De vrees, dat de zondagsheiliging in verdrukking zou komen, is verdwenen, mede door de instelling van avondmissen. Niet- j temin wordt in de brief de mening naar voren gebracht, dat de zondag morgen zoveel mogelijk vrij van DFC 'links) sP°rt moet blijven. Dit echter niet op principiële godsdienstige motieven, maar uit het oogpunt van het ge zinsverband. Tenslotte de samensmelting van katholieke met niet-katholieke ver enigingen. Ook hiervoor kunnen be paalde motieven zijn, zoals de verho ging van het spelpeil, een effectiever gebruik van de accomodaties en de levensvatbaarheid van één club, waarbij wel uitdrukkelijk wordt ge steld, dat het voortbestaan van ka tholieke sportverenigingen echter van groter waarde is. Ook Constandse en Tinkhof stoppen met topsportI (Van •respondent) Er is rumoer rond de eerste divi- sieclub RCH ontstaan. Een van de Khuldeisers van de Heemsteedse se- ni-profclub, de Aerdenhoutse aanne mer B. Smallegange, -heeft een actie ondernomen om zijn geld dat hij nog ln RCH heeft zitten het gaat om bedrag van 24.000 .gulden plus een financiële borgstelling ten gunste van RCH zo snel mogelijk terug te krijgen. Rede hiervan is, dat de zaken (o.a. fusie met de andere clubs in Haarlem) niet zo liepen als de heer Smallegange zich voor ogen esteld. Gistermiddag heeft hij lijn juridisch adv. mr. J. Roggeveen bij deurwaardersexploot conserva toir beslag laten leggen op alle gel- _Jden van RCH bij de Algemene Bank rj NV. Naar RCH ons meedeelde is dit S/j beslaglegging 'op niets, aangezien zitI (e vereniging geen rekening heeft bü de Algemene Bank. Wel bankrekening van 1 Racing-fonds, dat RCH financieel 'teunt. Deze rekening staat privé op naam van penningmeester Veenstra secretaris Schuytvlot van RCH. Aan deze bankrekening kan men niet komen, aldus RCH. De Nederlandse vol leybalformatie, die na de Olympische Spelen in Tokio reeds een aderlating onderging door het vertrek van een aantal prominen ten krijgt het in de maand december bij zonder moeilijk tegan België en Frankrijk. Frank Constandse en Jacques de Vink, die sociologie studeert, hebben studie boven topsport laten preva leren en Joop Tinkhof, die verleden jaar reeds van een afscheid sprak, heeft er definitief een streep onder gezet. De drie DES/Blokkeer spelers zullen niet deelnemen aan de in terlandwedstrijden op 10 december in Ant werpen tegen België en op 16 december in Doe- tinohem tegen Frank rijk, twee landen die zich' de laatste jaren tot de zwaarste tegen stander in de strijd om de Westeuropese beker, door Nederland vier maal gewonnen, ont popten. De samenstel ling van de selectie- ploeg, die op 3 en 4 de cember a.s. in het KNVB-Sportcentrum in komt, ziet er thans als volgt uit: Jurrian Kooien, Hans Jansen, Hans Valkenburg, Hans Lodder, Richard Onnes, Bert Vermeulen, Jan Mulder, Cor Brouwer, Jan van der Hoek, Henk Schreuder, Jacques Ewalds, Henk van Baaien, Hans Kranenburg, Teun de Jong. Hans Mooibroek, Piet- van Wijnen, Reinier de Wit en Karei Tinga. Voor bondscoach Henk Blok is het een moeilijke taak om na de Spelen van Tokio voor de tweede maai in twee Jaar tij da de volleybal-formatie Het Nederlandse Zeist bijeen- voor te bereiden op het komende W esteuropese volleybalkampioenschap dat van 30 maart tot en met 6 april in Nederland zal worden gehouden. ADVERTENTIE gevraagd. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel ILeiden. heeft gisteren in Ajaccio met 3—1 gewonnen van Frankrijk. De wed strijd werd gespeeld voor groep B. van het toernooi om het internatio nale militaire kampioenschap. De eerste wedstrijd, vorige maand in Den Haag gespeeld, eindigde even eens in een Nederlandse over winning: 20. Naast Nederland en Frankrijk speelt in groep B ook Portugal, dat in zijn eerste wedstrijd Frankrijk met 2—1 versloeg. De stand in groep B luidt nu: Nederland 2 2 0 0 4 51 Portugal 1 1 0 0 2 21 Frankrijk 3 0 0 3 0 2—7 Onze landgenoten waren in tech nisch en tactisch opzicht aanmerke lijk beter dan de Fransen, die door de 5000 toeschouwers herhaaldelijk werden uitgefloten. De PSV'er Willy van der Kuylen was de grote man in de Nederlandse aanval. Hij scoorde alle drie de doelpunten. Het Franse doelpunt werd acht minuten voor tijd gemaakt door Camerini. De Italiaanse scheidsrechter Spardella maakte een bijzonder zwakke indruk. Voor de kwartfinales van de strijd om de Europese beker voor beker winnaars hebben zich gisteravond twee clubs geplaatst. Dit zijn het Westduitse Bayern München (na 1—1 in Dublin nu 3—2 tegen Sham rock Rovers) en Real Zaragoza (de wedstrijd in Liverpool tegen Everton leverde weliswaar een 10 nederlaag op, maar in Spanje was het 2—0 geworden). Zoals bekend was het Zwitserse Servette (tegen Sparta) reeds tot de laatste acht doorgedron- I gen. I De uitslagen van de gisteravond gespeelde „eerste" wedstrijden voor de achtste finales luiden: Racing j StraatsburgSlavia Sofia 1—0, I Glasgow RangersBorussia Dort- mund 2—1. Voor de Europese beker voor landskampioenen werd in Sofia de militaire elftal j eerste wedstrijd voor de achtste fi nales gespeeld. CSKA Sofia zegevier de daarin met 40 over het Poolse Gornik Zabrze. Ellen Tinga ontnam Empereur Mac jeugdteams de derde plaats, waardoor het trio verenigin- f 1343.70 opleverde. Veel grot-er was echter de surprise in de Sub Laneprijs over 2900 meter. Twee ronden lang fungeerde Zelma Dear als leidster. De Vries lanceerde toen met Darlin Jill zyn aanval, kreeg de kop en triomfeerde onbe dreigd in 1.26.7 km-tijd. Bertus van Zelda 1 Bouwhuis) werd een verras sende tweede (pl. f5.60, cov. f 19.70). Met een derde plaats van Bona Dea Wilkes J (pl. f.9.80) kno de enige bezitter van het juiste trioformulier f9.683.20 incasseren! Jaap Zuyderduin behaalde een prima zege met de niet altijd gemak kelijke Buermann B, die Dumas en Aalscholver S ten leste nog met op vallend gema-k voorbijging. Bij de amateurs zegevierde Hod- denbach met Zevenklapper, die zijn vrij spoedig verkregen grote voor sprong niet meer prijsgaf en Zilver- tip en Zephyr Sc och (20 meter ex tra) in 1.237 op zekere wijze de baas bleef. Lynn Vidali zwemtalent De 14-.jarige Amerikaanse Lynn Vidali, lid van het „San Francisco Swimming Team", wordt beschouwd als Amerika's grootste zwemtalent na Donna de Varona. Lynn, 1.65 groot en 57 kg zwaar, vertoont overigens een grote gelijkenis met, haar be roemde voorgangster. Zelfs vóór zij aan een kampioenschap van de Ver enigde Staten had deelgenomen, zwom zij haar eerste wereldrecord met een tijd van 2.29.0 op de 200 meter wisselslag. Was zij in 1965 nog onbekend, in 1966 kwam zij in het brandpunt van de belangstellmg door de volgende wereldtijden: 100 m schoolslag in 1.18.8, 100 m vlinderslag in 1.08.4, 200 m wisselslag in 2.29.0 en de 400 m wisselslag in 5.20.0. Charlie Savas, haar trainer, verwacht eerdaags nog meer wereld records van zijn pupil. Uitslagen Sportredactieprijs: 1. Eulogie II (J. nenburg) 1 son R, wl pel 10.20. pl. 2. 7.40. Pandaprijs: 1. Edelrelgi y) 1.26.7; 2. Evaline S (M. Ver- on; 3. Ellen 7.70. pl. 5.20. 1.90. 4 40, Koppei 17.öo, cov. 6.60. trio 1343.70. Finale Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander: 1. Royal Hanover (S. J. v. Leeuwen) 1.24.2: 2. Xuthus T: 3 An- Anton Goedhart, stellig geen onbekende in de voetbalwereld, en oud spelers van Go Ahead, is de opleiding van de jeugdspelers in de afdelingen Gelderland en Zwolle van de KNVB in de leeftijd van 14, 15, 16 en 17 jaar opgedragen. Leidse Schaakbond 5.30, 13.30. Eiberhof: wl. 4 50. Sub Lanaprijs: 1. Darlin' Jill (B. de Vriee) 1.27.6; 2. Bertus van Zelda: 3. undprlja, 1WIB.L Leeuwenkamp) 1.26.9; z. Bemadotte; 3. Daisy Norton, wl. 5.20. pl. 1 40 2 -, koppel 17.40 cov. 5.20 WlskepriJs. 1ste afd.: Pduln) 1.26.6; S: wl. 2.50. pl. 9 20, cov. 9 10 2de afd.: 1. Decamerone (J. K v. d. Veen) 1.24.3: 2. Draisine; 3. Corlta R; Wl. 8 90. pl. 2.-. 2.20. 3.70. koppel 10,60. Zephyr Scotch, wl. 4.30, pl. 1.40. 1.60, 1.40. koppel 20.-. Philidor 2, met L.S.G. 2. Als fa voriet gestart, deed, na haar zwakke prestatie in de eerste ronde, nu wat men mocht verwachten. Philidor 4, weliswaar een van de zwakke broe ders in de eerste klasse, werd gede cideerd met 9-1 geklopt. Alphen I herstelde zich van de nederlaag in de eerste tonde door te gen L.S.G. 3 een beslissende voor sprong te nemen. De voorlopige stand is 5%-3% in het voordeel van de Alphenaren. In de tweede klasse B ziet het er naar uit aat Katwijk I en Noord- wijk I de lakens gaan uitdelen. Beide clubs wonnen wederom met grote cijfers. Voorschoten 2, toch zo hoopvol gestart, kreeg van Katwijk VOLLEYBAL Nederlandse dames tegen Frankrijk Nederland zal op 17 en 18 decem ber aan een internationaal volleybal toernooi voor dames, dat ln Rijssel wordt gehouden deelnemen. Tijdens dit toernooi, waaraan eveneens het Franse en het Belgische nationale team deelnemen, zullen twee inter lands worden gespeeld. Op de eerste dag speelt Frankrijk tegen België, waarna de Nederlandse dames op de tweede dag de strijd zullen aanbin den met het Franse damesteam. Frankrijk komt uit met: Therese Cauffiet, Claudine Fouche, Nicole Berthelot, Catherine Gamier, Malei- Lea Cheviron, Nicole Busquet, Chris- tiane Schneider, Monique Salembier, Marie-Elisa Recoura, Agnes Bourges en Marie-Claude Mouilleron. een lesje (7%-2%) en V.T.L. over kwam dit eveneens (8%-lV&) tegen Noordwijk. Sassenheim, dat de eerste ronde vrij *'as. nam tegen Boskoop 2 een voorlopige 4H-3V4 voorsprong. In de derde klasse A zullen Aarlan- derveen en Hazerswoude wel moeten uitmaken wie kampioen gaat wor den. Zij versloegen resp. Bodegraven 2 (51.2-4,i) en Alphen 3 (6-4), die daarmee hun tweede nederlaag te slikken kregen. In de derde klasse C. werd reeds de derde ronde gespeeld Rijnsburg en Revanche lijken hier de grote favorieten. Revanche hield Valkenburg duidelijk op afstand (7'j- 2'i;) en Rijnsburg versloeg het toch niet zo zwakke Leithen 3 met 7-3. In de derde klasse D kon Sassen heim 2 zijn voorlopige voorsprong tegen Zwarte Pion niet tot winst ver groten, De Lissenaren wisten uit de twee hangpartijen 14 punt te ha len en zo Sassenheim een gelijkspel af te dwingen. ADVERTENTIE Tank één glas melk op elke 200 kilometerhet gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktiever- mogen. Veilig, verstandig en vurnikkulluk Rijdt veilig met melk Mee eens Vraag gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z-HJ. Drie Nederlandse wegrenners in eerste categorie De organisatoren van de Tour de France, 's werelds grootste wieier- evenement, schijnen zich niets aan te trekken van de weerstanden, die hun plan om de Tour van het vol gend jaar bij de profs met de zoge naamde landenformule te laten rij den, bij de extra-sportieve merken heeft gewekt. Felix Levitan, een van de organisatoren van de Tour, heeft gisteren tijdens een vergadering van de internationale prof-wielrenners federatie (FICP) in Genève nog eens over de Tour 1967 gesproken. „De ronde van 1967 wordt gereden met nationale ploegen bestaande uit tien renners. Elk land uitgezonderd Frankrijk, mag slechts één ploeg af vaardigen. Frankrijk, als organise rend land, heeft recht op twee equi pes. Wij willen elk land, dat zich voor de beroepswielersport interes seert, gelijke kansen geven, hoe klein het aantal beoefenaren in een land ook is. In het verleden is herhaal delijk gebleken dat kleine landen vaak de beste renners ter wereld voortbrengen". Als pleister op de wonde bij de extra-sportieven, die enige tijd geleden al verklaarden hun renners nooit vrij te zullen ge ven voor een Tour met landenploe gen, beloofde Levitan, dat de orga nisatoren de merken, die hun ren ners afstaan, op het gebied van de reclame zeer ver tegemoet zullen ko- Tüdens de bijeenkomst in Genève werd ook de lijst van wegrenners van de eerste categorie voor het ko mende jaar opgesteld. Voor Neder land pryken op deze lijst: Jan Jans sen, Gerben Karstens en Jo de Roo. De indeling ziet er verder als volgt uit: België: Merckx, Reybroeck, Seis en Van Looy. Frankrijk: An- quetil, Theilliere. Ai mar en Pouli- dor. Italië: Gimondi. Dancelli, Motta, Adomi en zmoli. West-Duits- land: Rudi Altig en Boelke. Zwit serland: Paul Zollinger, Span jet Echevarria, Gabica, Gomez del Mo ral, Jiminez, Otano en Momene. En geland: Simpson. Portugal: Azvedo en Valada. Luxemburg: Schutz.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19