Mr. J. Hartsuiker: Negen van 74 klachten gegrond „Politie maakte fouten A.V.R.O. overweegt schriftelijk protest 576sfe STAATSLOTERIJ eerste klasse MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 NOVEMBQj Het gezag heeft altijd „GEEN AANLEIDING TOT STRAFVERVOLGING'' (Van on7e A'damse correspondent) Mr. J F. Hartsuiker, officier van Justitie en hoofd van het. ar rondissementsparket in Am sterdam. heeft gisteren tegenover de pers mededelingen gedaan over hert. onderzoek, dat hij heeft gericht na.v. klachten, die burgers hadden ge uit over gewelddadig optreden van de Amsterdamse politie. Hij deed dat niet om verantwoording af te leggen, doch naar hy zei „Om een dui- ddlijk inzicht te geven in een aantal zaken, dart. de afgelopen maanden de kranten heeft beziggehouden". Volgens de officier zijn er in de pe riode 19 maart bot 1 november bij hem door 74 personen klachten inge diend over het optreden van de poli tie. In 9 gevallen bleek, volgens de officier, de klacht gegrond te zijn, hoewel hij de handelwijze van de agenten in geen enkel geval strafbaar aohbte. Geen hunner zal zich voor de rechter behoeven te verantwoorden. O p het publiek moeten de me dedelingen van mr. Hartsuiker wel een vreemde indruk maken. Men zal zich afvragen, of het nog wel zin heeft een klacht over de politie in te dienen als de justitie in geen enkele van de onderzochte 74 gevallen een strafvervolging heeft ingesteld. De op het publiek inhakkende agenten op de Prinsengracht op 19 maart, waar van de televisie een filmverslag gaf, het in strijd met alle voorschriften en fatsoensnormen ontkleden van een arrestante, het aan haren voortsleu ren van een provo, het zijn feiten die door mr Hartsuiker kwalijk» fouten van de betrokken politiemannen worden genoemd, doch welke hij strafbaar acht Mr. Hartsuiker staat bekend een voorzichtig, integer man. Hij zal zijn beslissingen in de door hem derzochte 74 klachten op weloverwo gen juridische gronden hebben ge nomen. Maar het publiek zal hem niet begrijpen. Het zal zich machte loos voelen tegenover de politie, dien deze zoals door de officier toegegeven in het harde optreden te ver gaart.. Het zal verzuchten: het gezag heeft altijd gelijk. Mr. Hartsuiker zal het anders heb ben bedoeld, maar zijn mededelingen hebben de reputatie van de Amster damse politie, die dit jaar toch al is gehavend, een nieuwe deuk toege bracht. (Van onze Amsterdamse correspondent) ..De politie heeft wel fouten gemaakt, maar ik heb geen aan leiding gevonden om tot strafvervolging over te gaan". Deze mede deling deed de officier van Justitie, hoofd van het arrondissements parket. in Amsterdam mr. Hartsuiker, gistermiddag op een persconferentie. Hij gaf hier een overzicht van de behandeling van de klachten over het politieoptreden, die van 19 maart tot begin november bij hem zijn binnengekomen. Dit zijn er 74. In negen gevallen heeft de heer Hartsuiker de klacht gegrond verklaard. Maatregelen bleven echter beperkt tot .administratief afdoen door de bevoegde instanties". Verder heeft de officier drie klachten over mishandeling door po litiemannen gegrond verklaard, die zijn -ingediend naar wat hij noemde „weekeinde ongeregeldheden". Voor zover mogeiyk, want het Is niet al- tyd na te gaan welke politiemannen er by betrokken zyn geweest, zyn in deze gevallen disciplinaire maatrege len getroffen. In de overige gevallen treft de po litie volgens mr. Hartsuiker geen blaam. Deze klachten zyn over het algemeen afkomstig van mensen, te- 5? DIEFSTAL BIJ JUWELIER In de afgelopen nacht is voor f 60.000 aan ringen, armbanden en andere sieraden gestolen uit de eta lage van de juwelier Pynenburg aan de Heuvelstraat in Tilburg. Met een gloednieuw byitje, waarvan delen in de etalage werden teruggevonden, hebben de tot dusver onbekend» da ders een grote etalageruit ingesla gen en een greep gedaan naar de uitgestalde sieraden. Door het in werking treden van de alarminstal latie en het tumult, veroorzaakt door het inslaan van de ruit, hetgeen door enige buurtbewoners werd gehoord, moesten de daders zich byzonder haasten. Een gouden kettinkje bleef tiaarby aan het versplinterde glas hangen, terwyi op straat enige rin gen werden gevonden. Reeds eerder werden pogingen ge daan de ruiten van dezelfde juwe lier met een steen te vernielen. Toen echter bood het glas weerstand. ABRASSIMOW BIJ BRANDT De Sowjetrussische ambassadeur in Oost-Duitsland, Abrassimow, heeft gisteravond burgemeester Brandt in West-Beriyn bezocht. Hy bracht hiermee een tegenbezoek voor dat wat Brandt de vorige maand aan Oost-Berhjn bracht. Het is de vierde maal dat de twee elkaar dit jaar ont moeten en het was hun derde by- eenkomst in West-Beriyn. Het was een ontmoeting aan een diner in het gasthuis van het Westberiynse ge meentebestuur in de nabyheid van het huis van Brandt. Drie klachten zyn nog in behan deling. Over een mogeiyke strafver volging moet nog beslist worden. Eén deze klachten is afkomstig van student, die op 24 juli door een politieman aan zyn oog werd verwond. Over klachten, die vóór 19 maart zyn ingediend, deed mr. Hart suiker geen mededelingen. Op de persconferentie van de of ficier werd alleen de schryvende pers toegelaten. Vertegenwoordigers van radio en televisie werden ge weerd. Mr. Hartsuiker wilde hen ook niet apart te woord staan. „Het is nu eenmaal zo geregeld", zei hy. Van de klachten, die mr. Hartsui ker gegrond heeft verklaard betref fen er vier het optreden van de poli tie tydens de opening van een foto tentoonstelling over het politie optreden tydens het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus, op 19 maart. De Ryksrecherche heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. Op grond van dit onderzoek kwam mr. Hartsuiker tot de conclusie: „De po litie is onjuist opgetreden". Organisatorisch Een van de oorzaken noemde hy, dat de leiding van de politie niet op de hoogte van de opening van de tentoonstelling was. „Op organisato risch gebied heeft hier iets gefaald. Dit is van invloed geweest door de manier, waarop lagere politie-amb- tenaren zyn opgetreden". In ver band hiermee zei mr. Hartsuiker, geen reden gezien te hebben tot strafvervolging over te gaan. In overleg met de ministers van Justi- n Binnenlandse Zaken is beslo ten deze zaak administratief af te doen door de bevoegde instanties. „Dan is het aan de burgemeester de hoofdcommissaris om de he rn op het matje te roepen", aldus r. Hartsuiker. Ook de klacht van een studente, die door manneiyke agenten in het politiebureau werd gefouilleerd heeft nr. Hartsuiker gegrond verklaard. Dit is natuuriyk helemaal mis ge weest. Als een vrouw gefouilleerd moet worden, moet dat door een w gebeuren. De voorschriften de politie op dit gebied zyn ech ter nogal ingewikkeld. Deze zaak is disciplinair afgedaan". gen wie de politie met geweld op trad, nadat zy herhaalde keren op dracht hadden gekregen zich te ver- wyderen en die vaak verzet tegen de politie pleegden, zei mr. Hartsuiker. Het gaat hierby over klachten over het politie-optreden op 26 mei tegen 'n demonstratie by 't Portugese con sulaat, op 14 juni tydens het bouw- vakoproer, by Vietnam-demonstra- ties en by andere weekeinde ongere geldheden. Openbare orde Een aantal (29) klachten van per sonen, dfie in de nacht van 2 op 3 juli door de politie aangehouden en in het hoofdbureau aan werden ondergebracht, heeft Hartsuiker naast zich neer moeten leggen. „De politie heeft deze laatste maatregel genomen ln het kader van de openbare orde. Klachten hierover dienen gericht te worden aan de burgemeester. My persoon lijk ligt deze zaak echter een beetje zwaar op de maag". Hetzelfde is zoals bekend het ge val met het wegvoeren van demon stranten naar de rand van de stad, ADVERTENTIE internationale allure.,. P R HORLOGES zoals dat op 17 juni is gebeurd. De politie heeft zich hierby echter, vol gens mr. Hartsuiker niet aan een strafbaar feit schuldig gemaakt. Om dergeiyke maatregelen, die aan twy- fel onderhevig kunnen zyn, te voor komen met het oog op een duide- ïyker beleid, wordt op het ogenblik echter iedere vry dagmiddag overleg gepleegd tussen mr. Hartsuiker en de politiemannen, die de leiding heb ben over de mobiele eenheid die in gezet wordt by ongeregeldheden. Mr. Hartsuiker vindt dit overleg van groot belang, omdat het kan by- dragen tot een verbetering van de verhouding politie-burgery In beroep Over de manier waarop de klach ten worden afgewerkt zei mr. Hart suiker, dat hy de klagers een brief schrijft, waarin hy er opwijst dat zy in beroep kunnen gaan by het Gerechtshof. Enkele hebben dit ge daan. Ook het Gerechtshof heeft hun klachten ongegrond verklaard. Een aantal van de klagers heeft mr. Hartsuiker voor een onderhoud by zich uitgenodigd. De afwerking loopt echter niet al- tyd even vlot. Naar aanleiding van een tv-programma van de AVRO deze week over de klachten, waarin enige personen verklaarden nog niets gehoord te hebben, zei mr. Hartsui ker, dat zy na het opnemen van dit programma een brief van hem hebben gekregen. Geweerd van persconferentie van mr. J. Hartsuiker Aan de haren Hetzelfde is gebeurd met een klacht van een provo, die door twee agenten op het Spui aan zyn haar naar een arrestantenwagen werd ge sleept. „Ik vind dit niet een methode, die de politie moet toepassen. Twee agenten moeten een arrestant op een andere manier in de wagen zien te krijgen". Omdat de jongeman zich tegen zyn aanhouding verzette, ziet Hartsuiker ook in dit geval geen reden tot strafvervolging. „Hier is geen sprake van opzetteiyke mishan deling geweest", zei hy. Mr. J. Hartsuiker, officier van jus titie in Amsterdam en hoofd van het parket, heeft gisteren zowel mede werkers van de AVRO-t»levisie (Pim Elf rich en Roelof Kiers) als een VARA medewerker, Frans Stultjens, verzocht de zaal te verlaten toen hy een persconferentie hield over de „gevallen van klachten tegen po litie-optreden". By de AVRO is hierover grote oinit- stemming. „Dit is een ernstig» dis criminatie ten aanzien van zeker de AVRO. Wij hebben by d» voorbe reiding van onze televisiereportage over het optreden van de justitie in gevallen van klachten tegen de po litie in onder meer Amsterdam, al weken geleden inlichtingen of com mentaar gevraagd over juist die fei ten, welke de officier gisteren op j deze persconferentie heeft bekend gemaakt. Wy hebben dat mondeling gedaan en schriftelijk. Gisteren werd zomaar meegedeeld dat de officier het voldoende achtte dat alleen de schryvende pers werd ingelicht. Het publiek was dan voldoende ingelicht, zo meende hy". De AVRO overweegt een schrifte lijk protest bij mr. Hartsuiker in te dienen en is ook van zins zich met een klacht te richten tot de minister van Justitie: mr. A. A. M. Struycken. Ook wil men zich weniden tot de Fe deratie van Nederlandse Journalis ten. ADVERTENTIE 23 november 1966 Prijzen van: f. 5.zijn gevallen op nummers eindigende op f. 50.zijn gevallen op nummers eindigende op f. 100.zijn gevallen op nummers eindigende op f. 200.zijn gevallen op nummers eindigende op f. 400zijn gevallen op nummers eindigende op f, 1000.zijn gevallen op nummers eindigende op 174 475 592 599 0754 een prijs van f. 2000.is gevallen op nummer 020873* een prijs van f. 2000.is gevallen op nummer 085524 een prijs van f. 2000.is gevallen op nummer 062769 een prijs van f. 2000.is gevallen op nummer 016494 een prijs van f. 2000.is gevallen op nummer 075672 een prijs van f. 5000.is gevallen op nummer 004727 de prijs van f. 20000.is gevallen op nummer 057680 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen Geen onderwijs voor kinderen op Molukken Duizenden kinderen op de Moluk ken zyn verstoken van onderwijs doordat ongeceer honderd onderwij zers van lagre scholen zUn overge schakeld op ander werk. Zy verdien den zo weinig, dat zy hun gezinnen nauwely ks konden onderhouden, maar in de afgelopen vijf maanden hadden zij helemaal geen salaris ont vangen. Op Java is naar schatting een tekort van 90.000 onderwyzers van lagere scholen. Voorburgse predikant docent in Argentinië Dr. L. Schuurman, predikant van de geref. kerk van Voorburg, is be noemd tot docent voor de theologi sche opleiding van de Iglesias Refor- madas en la Argentina. Deze kerkgemeenschap, die ont staan is uit de Nederlandse emigra tie naar Argentinië, behoorde tot voor enkele jaren tot het kerkver band van de Geref. Kerk in ons land. maar is nu zelfstandig. Samkalden antwoordt Inmiddels heeft prof. I. Samkal den, oud-minister van Justitie, op eigen initiatief besloten toch com mentaar te leveren op de uitzending van enkele dagen geleden, die AVRO's Televizier-reporter Roelof Kiers maakte over klachten betref fende behandeling door de politie door een vyftal burgers. De heer Samkalden heeft de wens te kennen gegeven als ambteloos burger com mentaar op deze uitzending te leve ren. De AVRO-man Kiers behandel de in deze uitzending klachten over het uitblyven van een juiste justi tiële behandeling ten aanzien van klachten over het optreden van de politie in de roerige periode rond en na het huwelyk van Prinses Beatrix. De extra-uitzending begint vanavond om 22.05 en wordt uitgezonden vla Nederland 2. „Floris V" en „Vuurwapens" In de Fibulareeks (uitgave C. A. J. van Dishoeck, Bussum) zyn ver schenen „Floris V" door prof. dr. F. W. N. Hugenholtz en „Vuurwapens van 1840 tot heden" van J. Lense- llnk. Prof. dr. F. W. N. Hugenholtz, hoogleraar in de middeleeuwse ge schiedenis aan de universiteit van Utrecht, geeft een beeld van per soon en leven van deze graaf van Holland en Zeeland en ruimt daar- by vele misverstanden, die er rond Floris V bestonden, op. In „Vuurwapens van 1840 tot he den" wordt een overzicht gegeven van de ontwikkeling der vuurwapens, waarbij vooral ook aandacht gewyd wordt aan nieuwe wapens, die reeds ln de eerste wereldoorlog een rol speelden, maar ook aan de kernwa pens en het raketgeschut, waardoor de oorlog een totale verandering on derging. Massagraf ontdekt D Bij het voormalige euthanasie- centrum van de nazi's te Obryze (Polen) Is een massagraf met 200 doden ontdekt, aldus een medede ling van het Poolse persbureau. Uit het onderzoek biykt dat het graf in twee dagen tyd gevuld was. Sociëteit Minerva (toneelzaal): Pre mière Nieuw Lelds Studentencaba ret. 9 uur nam. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame", 8 uur nam.3 uur voorm. Cemera-theater: Franse fllmweek K. „Le monde san6 solell", 2.30, 7 9.15 „Les Jeux de middernacht. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Angst en het Derde Rijk", 8 uur ni Stadsgehoorzaal (foyer): Lezing N. Heyning „Spiegel van Bre- tagne", 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenvergadering Doopsgezinde Kerk: Avondgebed, 7.3 Hogewoerd ivo: uien: van Jehovah's getuigen, 7. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame. 8 uur nam.3 uur voorm Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk", 8 uur nam. Camera-theater: Franse fllmweek K. en O. „Le plalsir", 2.30, 7 en 9.15 uur nam; „Les liaisons dangereuses' te middernacht. Ravelstraat 5: Jongerencontact Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Receptenbeurs. 5 de schooljeugd. 8 uur nam. Universiteit: Centre culturel Fran cais. Lezing dr. Maurice Matlos over de psychologie van de chimpansees, 8 de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- avoncT Nova". 9.30 spreksavond, 8 Zomerzorg Jaarvergadering „Vlta VRIJDAG Camera-theater: Franse fllmweek K. n O. „Le bon rol Dagobert", 2.30, 7 n 9.15 uur nam; „La traversée de •arls" te middernacht. Gebouw StaalwljkPrijsuitreiking Tuintjesvereniging Floralia, 8 uur nam. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez :adame", 8 uur nam vnnrTn Oude Vest 13: Eva tengem. „Ecclesia", 8 Pieterskerk: Herdenking universitair jrzet. Spr. prof. dr. B. W. Schaper, ..15 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Ven ster. Vertoning van slapstick-films. Rijnlandflat: Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. Film „Verstandig ouder schap". Spr. dr. J. J. Duinker, 8 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Af scheid schoolhoofd J. Berkenbosch, speelt „Reiziger zonder bagage". Schevenlngen (Circustheater)K. en O. Balletvoorstelling Ned. Danstheater, 30 uur nam. Vredeskerk (Burggravenlaan)Ker- kevelllng voor Vredeskerk, 7 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls)K. en O. Voordrachtsavond Hella S. Haasse, ZATERDAG Hookevcaixtt-ne Roomburg: Jaaz So- JFólk Beat 14, optreden quintet Haarlem. Vertrek Lelden i Leiderdorp: (Gebouw Eikenlaan) An- vr. mr. J. M. Kunst over: Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6 30 u. nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u. nam. Rapenburg 10: „Open Huls", Tiener- BINNENLAND Arrest „carnavalsmoord" De Hoge Raad heeft het beroep in cas satie verworpen van een 32-jarige fabrieksarbeider uit Zundert, die we gens doodslag door het gerechtshof Hertogenbosch tot acht jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest werd veroordeeld. Verdachte werd veroordeeld wegens doodslag op de landbouwer M. van Hasselt in de nacht van 2 op 3 maart van het vorig jaar. Het misdryf werd destyds aan geduid met de „carnavalsmoord". Volgens het arrest viel uit de bewys- middelen van het Hof van verdachte opzet af te leiden. Congres D'66 De Party Demo craten '66 zal haar congres waarop het verkiezingsprogramma zal wor den vastgesteld, op zaterdag 17 en zondag 18 december houden in de congreszaal van de RA.I. in Am sterdam. D'66 zal by de komende vervroegde verkiezingen in alle acht tien kieskringen met een lyst uit komen. Gastarbeiders met kerstverlof De Nederlandse Spoorwegen ver wachten, dat ongeveer 4.000 Neder landse gastarbeiders per trein naar hun vaderland zullen reizen om daar de kerstdagen door te brengen en mogeiyk ook de nieuwjaarsviering mee te maken. Velen maken ook ge bruik van andere vervoersmogelijk heden (vliegtuig, bus, auto). Een aantal Nederlandse reisbureaus coör dineert alle verzoeken van buiten landers om naar hun land te kun nen gaan. De Nederlandse Spoorwe gen stellen het materieel ter beschik king. Drie ton voor textielbonden De textiel werkgeversfederatie en de drie samenwerkende werknemersbonden zyn het eens geworden over de by- drage van de werkgevers voor het werk van de vakbeweging. De werk gevers zullen per Jaar 300.000 gulden overmaken aan de bonden. Dit geld mag worden gebruikt voor scholing, vorming, voorlichting, algemeen werk en voor sociale by stand en gezins hulp, maar niet voor versterking van de weerstandskassen of rechtstreekse uitkeringen aan de leden. Afscheidsbezoek in Catshuis De voorzitter van de KVP-fractie uit de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmelzer, heeft gisteren een bezoek gebracht aan demissionair premier mr. J. M. L. Th. Cals. Het onder houd tussen beide KVP-politici had plaats in het Catshuis, de ambtswo ning van de minister-president, die gisteren voor het laatst in functie Vrouwelyke kantonrechter Mej. mr. A. L. G. Rosier, griffier van het kantongerecht in Leeuwarden, Sneek, Heerenveen, en Beetsterzwaag is be noemd tot kantonrechter ln Sneek. Zy is daarmee de eerste vrouweiyke kantonrechter in ons land. Scheepswerf ontslaat 8 man Het minder bezet raken van de order portefeuille is er oorzaak van dat scheepswerf „De Uitkomst NV" in Zaandam acht werknemers zal ont slaan. By scheepswerf „De Uitkomst" werken thans twintig arbeiders. BUITENLAND Grootse ontvangst De Westduit- se president Lübke is gisteravond in Mexlco-stad aangekomen, waar hy door naar schatting een half mil joen Mexicanen uitbundig is begroet. De Westduitse president keert maandag naar Duitsland terug. Hy heeft zyn officiële bezoek aan Mexi co met twee dagen bekort in verband met de regeringscrisis in Bonn. Zyn bezoek aan Mexico was reeds twee keer uitgesteld. Hulp voor Italië Zuld-Afrika zal medicynen en andere voorra den ter waarde van 10.000 rand (50.000 gulden) aan de slachtoffers van de Italiaanse overstroming schenken, zo heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend ge maakt. De voorraden zullen door de Zuldafrikaanse luchtvaartmaat- schappy kosteloos naar Italië wor den gebracht. Ook particuliere Zuld afrikaanse organisaties hebben al aanzieniyke bedragen geschonken. Oostenryk en EEG De Oosten- rykse kanselier Josef Klaus heeft in een fractievergadering van de Volks party verklaard, dat de besprekingen met de Russische president Podgor- ni niets zullen veranderen aan het Oostenrijkse streven banden met de EEG aan te knopen. De Russische president, die na een staatsbezoek van een week naar Moskou terug keerde, meende dat toenadering tot de EEG niet te verenigen is met handhaving van de neutraliteit. Troepen contra studenten Ka mi, het In Djakarta uitkomende blad van het militante Studenten-actie front meldt, dat maandag ln Medan het hoofdkwartier van de militante studenten zeven uur lang door troe pen is omsingeld. Daarna werden de deuren van het gebouw met pantser wagens geforceerd. Een aantal stu denten werd ln hechtenis genomen. Nieuw landingssysteem De Amerikaanse marine krygt een nieuw systeem, dat landingen op vliegdekschepen zonder hulp van de piloot mogeiyk maakt. Dit gebeurt met behulp van zowel ln het vlieg tuig als op het schip geplaatste elek tronische rekenmachines. Een voor deel ls, dat de straaltoestellen voor taan niet meer afhankeiyk zyn van slecht weer of zware deining en ook in mist of duisternis kunnen opsty- gen en landen. Fusie vliegtuigfabrieken De mi nister van Luchtvaart Mulley heeft in het Britse Lagerhuis bekend ge maakt dat de twee grote vliegtuig fabrieken, de Britlsch Aircraft Cor poration en Hawker Siddeley op aan dringen van de regering een fusie zullen aangaan. Voor een bedrag van ongeveer 500 miljoen gulden zal de regering een derde van de aan delen kopen in het nieuwe bedryf om zodoende meer zeggenschap in de vliegtuigindustrie te krijgen. Proces in Madrid In Madrid is gisteren een proces begonnen tegen zes personen, onder wie een vrouw, die beschuldigd worden van il legale communistische propagan da De openbare aanklager eiste der tien jaar gevangenisstraf en een boe te van 50.000 peseta (ongeveer 3.000 gulden) tegen Paulino Garcia Moya uit Parys, die ln maart J.l met een vals paspoort Spanje zou zyn bin nengekomen met propagandamate riaal, dat de andere verdachten hem hielpen te verspreiden ln Madrid Tegen deze andere verdachten vor derde de openbare aanklager gevan genisstraffen variërend van twee tot acht jaar en boeten van 25.000 tot 50.000 peseta. Ons Centrum (Hooigracht 84) Verbond. Spr. dr. J. Cohen, ïo.jj dhr. Eikerbout Kerk -L Spr. dhr. J. Diender, 10.30 t Oude Ryn 5: Gem. voor oom* lijk christendom. Spr. evang. Brugge, 7.30 uur nam. MAANDAG „Nieuw Minerva": Expogè. i de heiligen der 1 M. A. Vermet ..De Zomerzorg: Ledenverg. KynoSo vereniging „Rijnland", 8 uur nat Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uurj DINSDAG Stadlhuis (wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Genie* S tadsgehooraaalAbonnemeM eert Residentie Orkest mxm.v Madrigaalkoor, 8 uur nam. Den Burcht (Jacobasaal) filmclub 16 „Fra Diabolo" BIOSCOPEN Camera Woensdag 2.30, 7 voorstelling) „Le monde s2ir „Les^ jeux de l't ,Les liaisons Vrijdag 2.30. 7 en 9.15 uur „Le Dagobert" (24 uur „La trave: Paris"). Luxor: „Nevada Smith", l Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De bezeten Jacht", 9.15 Dagelijks 2.30. 7 i 2.15. 4.30, 7 en 9.1b l Lido: „Battle of the Bulge" (i nenoffensief 1944), 14 Jaar. Du 2.30 en 8 uur. Rex: „Sioux ln hinderlaag", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Ik, een vrouv Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg pon ten toonstelling Carla Klein, opend dagelijks 10 uur voonr - uur nam. behalve zaterdag en t/m 7 december). Galerie Walenkamp (Nieuwste* Teixtoonetelling Ad Dekkers. Ge dinsdag t/m zaterdag 11 uur 1 vrijdag bovendle 1-5 1 gert '-ring 1 zondag 1-5 uur) Rijnland-flat Tentoonstelling Bacl bs: ut, D Hakkaart, Tweehuysen, Babs v. Everdlngen, - q Dinteren en Ben Wolfs. Ge ;erdag 25 uur en woensdaj -9 uur (tot 1 december) Rijksmuseum voor Volken# Tentoonstelling van Japanse p n in Kyösaï. Dagelijks 10 17 n Zondags 13 Universiteit: Expositie Breda-»., tie. Dagelijks 95 uur; zaterdi u zondag gesloten (t/m 30 noven j. UniversiteitsbibliotheekT stelling Franse boeken ln Nc gepubliceerd. Geopend dagelijks' behalve k w novembei K Restaurant „Pardoeza": „Frans istelllng Franse affiches, middernacht: aatert zondag (tot 25 1 irant „Pardoeza" Tentoonstelling Franse affiches, midde 2 i sloten (tot 25 november). Rtlksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1). Dag 10-1* dag» 13-17 uur Rijksmuseum voor de gesciil^ de» natuurwetenschap Zwellandlaan 5: Filiaal Blbllcfa Reuveii8: Tentoonstelling Stfc j Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, 1 uur nam. (tot 31 december). Wassenaar (Kunstzaal HeufflL positie naaldwerk Hanne Meye Heer en droogboeketter Eschauzier. 's Maandags 1 vendien dinsdag 8 10 u 24 november). Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende pi n apotheek D. C. Kok, Rapenburg: c Apotheek R. van Breest 8a burg te Leiderdorp en Apotheek rt schoten zyn de gehele week pt u lü peen gehoor van on clallst (of dlen9 waar op dokterstelefoon 22222. na ni HAAGS AGENDJ bang voor Virginia Woolf? Kurhaus Paviljoen, The Angl» ,n can Theatre Group. Kurzaal, 20.15 uur, Resident!» in WEERRAPPORTEN f Dg (Van hedenmorgen 7 uw) tja Amsterdam De.- Helder Ypenburg Vfissingen Eelde Df Bilt Twente Eindhoven Z Limburg He' motregen geh bew regen geh bew. regen motregen Stockholm geh bew. Osic sneeuw Aberdeen Lonaen Brussel Luxemburg Nlc* toünchen geh bew Athene Bi -celona onbewolkt 15 motregen onbew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2