,W oninghef f ing is onbillijk' SHUNTER I Geruchten Russische ruimte-vlucht LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 NOVEMBER Vage officiële berichten wijzen er op dat de Sowjet-Unie voor bereidingen treft om begin volgend jaar een nieuw ruimteschip te lanceren. Het militaire orgaan Rode Ster bracht een vraaggesprek met een man die bij eerdere proeven met Woschod-ruimteschepen als proef-kosmonaut heeft dienst gedaan. Te verstaan werd gege ven dat dergelijke proeven op de grond met een nieuw ruimte schip thans geslaagd zijn. Moskou heeft niet de lancering van een bemand ruimteschip be kendgemaakt sinds Alexei Leonow Commissaris Kaasjager overleden Oud-hoofdcommissaris H. A. J. G. Kaasjager van Amsterdam is zater dag in de leeftyd van 75 jaar in een ziekenhuis in Amersfoort overleden. De heer Kaasjager was van juni 1946 tot Juli 1956 ruim tien jaar hoofdcommissaris van politie in de hoofdstad. Hy volgde een militaire opleiding en kwam op 20 september 1909 op de Kon. Mil. Academie in Breda. Hij werd ingedeeld bij de infanterie en ging in 1919 In de rang van eerste luitenant over naar het wapen van de Kon. Marechaussee. Op het mo ment van zijn benoeming in Amster dam, had hij de rang van luitenant kolonel bereikt. In 1949 benoemde de Koningin hem tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Verder was de heer Kaasjager commandeur in de Vasa-orde van Zweden, commandeur van de Dannebrog-orde van Dene marken en commandeur in de Orde van de Zwarte ster van Frankrijk. Weer een Duitse taxichauffeur vermoord Overal in West-Duitsland wordt thans gezocht naar de man, die in Kitzingen een taxi-chauffeur met een mes heeft vermoord, Deze taxi chauffeur is de derde, die in negen dagen is vermoord. De 41-jarige Eduard Wehnert werd op een ver keersweg bij Kitzingen in Beieren vermoord aangetroffen. Vorige week maandag is de 44-ja- rige Heinz Schlund in Frankfort doodgeschoten. Dat was twee dagen nadat de Munchense taxichauffeur Manfred von Bertholdi werd dood gestoken. op 8 maart 1965 de eerste ruimte wandeling gemaakt heeft. De naam van de proef-kosmonaut is Bogdan, een 21 jaar oude bokser. BU de proeven zou hu samenwerken yan taxiohauffeurs heeft met een dokter. Verder kwam in het 0p (je moorden gereageerd met de eis artikel een aanwijzing voor dattot herstel van de doodstraf, die Bogdan één van de nieuwe kosmo- j krachtens de grondwet van 1949 in nauten zal zyn. de Bondsrepubliek is afgeschaft. Voorzitter woningraad Vervolg van pagina 1 Strauss was allesbehalve kieskeurig De sterke man in Beieren is onge twijfeld Franz Josef Strauss gewor den. Maar hoezeer de vroegere mi nister van Defensie de uitslag vreesde biykt wel uit het feit dat hij zich met zijn vrouw in een Jachthut had opgesloten en voor niemand te be reiken was. De honneurs moest in Mllnchen de CSU-minister voor Cul tuur, Huber, waarnemen. De enige uitlating die Strauss tenslotte tele fonisch wenste te doen, stelde de ge moederen niet geruster. Bits liet hij weten dat de opkomst van NPD „een begrijpelijke reactie was op de manier waarop Duitsland in de drek geduwd wordt". Strauss ging voort: „Wij moe ten er de lessen uit leren, dat wy ons nationaal zelfbewustzijn moeten her winnen en het buitenland duideiyk moeten maken dat, wij als een dood gewone staat, zonder complexen, wen sen te worden behandeld". Opval lend was dat Strauss de mogeiykheid van een eventuele samenwerking met de NPD niet met zoveel woorden wilde uitsluiten. De winst van de CSU kan niet los worden gezien van een herderiyk schrijven, dat op de ochtend van de verkiezingen van de kansels der r.-k. kerken was voorgelezen. Niet alleen de angst voor het kerkeiyk gezag, maar vooral in verband daarmee de angst voor het lot dat de r.-k. scho len ten gunste van de openbare scho len zouden ondergaan, kan vele kie zers, die gaarne op de NPD zouden hebben gestemd, ertoe verleid heb ben dan toch maar op de CSU te- stemmen. De schoolkwestie is in Beieren, zoals in vele deelstaten, een van de blangrykste problemen. Het was Juist de nu uit de landdag ge bleven liberale afgevaardigde Hamm- Brucher, die een fel strydster was voor de openbare school. Even weinig kieskeurig als Strauss zich uitdrukte, liet de voorman van de rechtse extremisten, Thielen, we ten dat zyn afgevaardigden „de ver lamde en verrotte democratie" zou den gaan bestrijden. Hoe zy dit zou den doen, kon Thielen niet vertellen. Het opmerkeiykste aan het program ma van de NPD ls, dat er geen be staat. Ook ondanks herhaald aan dringen weten de rechts-extremis- ttsohe leiders geen concrete iyn van handelen aan te geven. De leiders van de grote Westduitse partyen schynen tameiyk overeen komstige meningen te huldigen aan gaande het succes van de NPD. Bruno Heck, lid van het bestuur van de Westduitse SDU, vindt, dat hoewel de opkomst van de NPD in Beieren een bedenkelijke kant heeft, sy geen ramp voor de democratie be tekent. Herbert Wehner, vice-voorzitter van de Westduitse socialistische par ty, is van oordeel dat de uiterst rechtse NPD ln het buitenland wordt overschat, maar in Duitsland wordt onderschat. De leider van de liberale FDP. Erich Mende, meent dat het er nu op aankomt, de Jongeren die op de NPD gestemd hebben ervan te over tuigen, dat er „iets beters" bestaat. Het Russische persbureau Tass kenschetste het succes van de NPD als „een alarmerend verschynsel". Tass zegt. dat de Beierse verkiezings uitslagen de groeiende invloed van de neo-nazi's aantonen, die in toene mende mate grote aantallen Duitsers aantrekken, die ontevreden zyn over de politiek van Bonn. De commentator van de Franse staatsradio noemde gisteravond het •acces van de NPD verontrustend. Het partijloze Franse blad „Combat" daarentegen Is van oordeel, dat „dit verontrustende verschijnsel" niet overdreven moet worden, daar het percentage stemmen van de NPD ruwweg betzelfde ls als dat van de extreem-rechtse partijen ln alle Westeuropese landen. R' damse correspondent) I wordt, er volkomen willikeurig .1 handeld. Zy die toevallig in een pre- „Wy hebben de volkshuisvesting miewoning terecht gekomen zyn de hoeven niet te betalen en dan zijn en er voorts vele leraren, gemeen- te-ambtenaren, etc., die een bepaal- I de gemeente soms „uit nood" in een woningwetwoning heeft gezet. Voor niet alleen te dienen armsten. Talloze niet wonen in woningwetwoningen, dat zü niet kannen verhuizen een duurdere woning. De afstand is te groot. Voor hetzelfde gerief in de jeze mensen is een dergeiyke „straf vrije sector zouden deze mensen het j oplegging" byzonder onbevredigend", dubbele of meer dan het dubbele De heer Van Haersma Buma noem- moeten betalen. Dit kunnen zij niet (je voorgestelde heffing een nare zaak. opbrengen al is hun loon Juist iets Qok voor de wonlngbouw-coopera- hoger dan de welvaartsgrens. Zy, die j ties, die naar zyn zeggen al- willen kunnen niet weg. Het is dus tyd voor doorstroming zorgen zeer onbillijk deze mensen een hef- ajs dit mogehjk is. Hy merkte op, fing op te leggen, omdat zij niet dat hier sprake is van een belasting, kunnen doorstromen". i die niet algemeen is en alleen een Mr. E. van Haersma Buma, voor- specifieke groep treft, zitter van de Nationale Woningraad, „Voor ons ligt 'hier een grote taak", liet zich zaterdag op de najaarsver- zo stelde hy. „wy willen wel mee- gadering van de nationale woning- werken aa<n reëlere voorstellen. Als raad afdeling Zuid-Holland in Rot- de regering zou komen met een al- terdam byzonder kritisch uit over het 1 gemene maatregel, by voorbeeld een door de minister van Volkshuisvesting woonbelasting voor allen, die te wei en Ruimtelijke Ordening voorgestel- I nig huur betalen in verhouding tot de wetsontwerp inzake het opleggen hun loon, zouden we meewerken", van heffingen aan bewoners van Tot slot zei hy, dat het voor de wo- woningwetwoningen die meer verdie- ningbouwverenigingen onverteer- nen dan de welvaartsgrens toelaat, baar zou zyn als zy zich zouden I moeten beperken tot het bouwen van fVpn rplatip de allergoedkoopste woningen. xjccii i^icuic I Het st,Udie-onderwerp van deze na- I jaarsvergadering lag overigens op De heer Van Haersma Buma zei: een ander vlak. Diverse sprekers 11e- „Het uitgangspunt van de minister ten hun gedachten gaan over het staat mij niet aan. Het wetsvoorstel probleem van de aangepaste huis- gaat uit van de gedachte: de rege- vesting voor gehandicapten in ge ring heeft zorgen over de te beta- zinsverband, len woningbouw-voorschotten. Door de schaarste op de kapitaalmarkt moet het geld komen uit de omstre den belastingposten. Het uitgangs punt van de regering is, dat een aantal mensen deze woningen blok keert, zodat het Rijk meer wonin gen moet bouwen. Deze heffing zal bovendien het geld voor de voor schotten binnenbrengen." De voor zitter merkte op: dat die woning- wetsteun echter niet aan de huur ders wordt gegeven, maar aan de wo- ningbouw-cooperaties. „Velen weten niet eens dat zy in een zwaar ge subsidieerde woning zitten. Een di recte relatie tussen woning en sub sidie bestaat niet en dan kan men MAANDAG Camera-theater: Franse fllmweek K „Le blé en lierbe" te middernacht, Jeugdhuis (Breestraat vrienden, Breestraat 19. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame". 8 uur nam.3 uur voorm. Restaurant Van der Heyden: Regio nale bijeenkomst VVD; forum over prof? mr. offic^lPuur nam.' Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". 8 uur nam. DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zeegers. 8 Camera-theater: Franse filmweek K. en O. „Les dimanches de ville d'Avray", 2.30, 7 en 9.15 uur narn.; „Les amours célèbres" te middernacht. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. huteY.lb ;essekade, Kort Ra- Ontvangst Stad- Kloksteeg 19: Café-c Lakenhal: Franse Van de Leidse universitaire woonwijk Boerhaave zijn in de nacht van zaterdag op zondag dertien ver lichtingsornamenten in de souter rains moedwillig vernield. Van deze baldadigheid is. aangifte gedaan by de politie. Russische raketproeven De Sowjet-Unie heeft zaterdag bekendgemaakt dat zij tussen 20 no vember en 30 december een nieuwe reeks raketproeven neemt in de Stille Oceaan. Het aangegeven gebied ligt in het midden van de Stille Oceaan, duizenden kilometers verder van het Russische gebied dat het doelgebied bij vorige proefnemingen in het noordwesten van deze oceaan. Lanceerbasis in Lapland De Europese organisatie voor ruim te-onderzoek (ESRO) heeft gisteren een Franse Centaurraket gelanceerd om op ruim 120 km hoogte gegevens over het noorderlicht te verzamelen. Hiermee nam de organisatie een nieuwe lanceerbasis in Paksuniemi (Lapland in gebruik. Koningin Juliana en prins Claus woonden zaterdag in Utrecht een symposium over ruimtelijke orde ning en geografie hij. De acht jaar oude Ninette van Hall, doch ter van de secretaris van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genoot schap hood de Koningin hloemen MET EEN ENKEL WOORD KOSMOS-132 „Tass" meldt dat de Sowjet-Unie haar 132ste Kosmos-satelliet heeft gelanceerd, die in 89.3 minuut om de aarde draait. De maximale afstand tot de aarde bedraagt 280 km en de minimumafstand 207 km. Het doel van de lancering is de bevordering van het wetenschappeiyk onderzoek van de ruimte. niet zeggen dat hij die subsidie ge- nacht niet", zei hy. BINNENLAND Nederlander verongelukt In de vrijdag op zaterdag is Ook anderen „Daarnaast is er in de vrye sector echter een groot aantal bewoners in goedkope woningen, premiewoningen en dergeiyk, die net zo goed zou den moeten doorstromen. Daar zegt de minister niets van. Voor hen geen heffingen, omdat het administratief onmogeiyk zou zyn. Op deze manier ADVERTENTIE ••f ★AMERICAN* CIGARETTES by Belgrado de heer A. Vogel, af komstig uit Schaesberg by een ver keersongeluk omgekomen. By de botsing verloren twte Joegoslavische inzittenden vrywel onmiddeliyk het leven. Italiaan omgekomen De 22-Ja- rige ongehuwde Italiaanse gastarbei der R. Vignoje, viel zaterdag van een tien meter hoge steiger van de ln aanbouw zijnde DAF-fabriek in Born. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Sittard overgebracht, alwaar het aan de opgelopen ver wondingen overleed. Conducteur trok aan noodrem De trein Venlo-Nymegen onder vond zaterdag tien minuten vertra ging, doordat de hoofdconducteur aan de noodrem trok. Deze functio naris werd namely k te ljjf gegaan door een 49-jarige reiziger uit Ven- lo. Deze had geen spoorkaartje en kreeg de raad van de conducteur om alsnog maar te betalen. Dit advies werkte als een vonk, welke een kruit vat doet ontploffen. Toen de trein stilstond werd de man overmeesterd door NS-personeel en ergens in de trein veilig ondergebracht tot Ven- ray. Daar werd de man meegeno men door de inmiddels ge waarschuwde Rykspolitie, die hem later overbracht naar de psychiatri sche Inrichting, waar de man gedu rende 20 jaar werd verpleegd. Nadat hy reeds zeven maal op proefverlof acht om hem definitief naar huis te- acht om hem definititf naar huis te laten gaan. Men ziet thans in, dat dit een vergissing is geweest. Sieradendiefstal In de nacht van vrydag op zaterdag zyn totnutoe onbekende daders er in geslaagd een particulier huis in Amstelveen bin nen te dringen en er sieraden met een gezameniyke waarde van f 60.000 te stelen. Kwart ton gestolen Dit week einde is ingebroken in het gebouw van de Coöp.-Oost, aan de Oost-Mar - sumsestraat in Almelo. De Inbrekers hebben de brandkast gekraakt. Een bedrag van ongeveer f25.000 wordt vermist. Oorlog met snorders In Am sterdam woedt sinds vrijdag avond een felle stryd tussen de „of ficiële" taxi's en de snorders. De ver ordening noemt een snorder iemand, die er een beroep of gewoonte van maakt, mensen tegen betaling per auto te vervoeren. Een nogal moei- ïyk te bewyzen zaak. De reden Amsterdam nogal wat „il legale" taxi's zyn. Aan hen heb ben de officiële taxi's nu de oorlog verklaard. Een nogal felle strijd waarin de- politie, gezien de veror- ciening, nauwelijks kan ingrijpen, is op het ogenblik aan de gang. BUITENLAND Sinterklaas als bankrover Een bankrover met een Sinterklaasmas ker voor heeft in Pinneberg (West- Duitsland) een bank beroofd van 35.000 Mark en zich met dit bedrag uit de voeten gemaakt. De politie deelde mee, dat de man het perso neel en verscheidene klanten met een pistool had bedreigd onder de uitroep: „Dit is een overval. Hier met de centen. Ik tel tot 13". Hy nam het geld van de kassier aan en vluchtte met een wagen, die buiten klaar stond. De politie deelde mee, dat dit de derde maal ln zestien maanden was dat deze bank werd beroofd. Grensincident Vier leden van een tachtig man sterke, niet tot het geregelde Iraakse leger behorende militaire groep, hebben dezer dagen in botsing naby de Perzische grens stad Soomar met Perzische grens wachten het leven gelaten. De Iraak se ongeregelde militairen hadden te voren de Perzische grens geschon den. Soebandrio vroeg gratie De 25 oktober jl. ter dood veroordeelde In donesische ex-vice-premier en voor malig minister van Buitenlandse Za ken, dr. Soebandrio heeft president Soekarno om gratie gevraagd. Hy had hiervoor een maand de tijd. Soe bandrio is veroordeeld wegens mede plichtigheid aan de mislukte commu nistische staatsgreep van verleden Jaar oktober, waarbij onder meer zes generaals op gruweiyke wyze werden vermoord. Motorboot omgeslagen Op het DJatillhoer-meer, een honderdtal km ten zuidoosten van Djakarta, zijn volgens in de Indonesische hoofdstad ontvangen berichten, 22 personen verdronken toen hun motorboot tij dens een storm omsloeg. Mevr. Soekarno in ziekenhuis Ratni Sari Dewi, de Japanse echtge note van president Soekarno die zes maanden in verwachting is, is opge nomen in een ziekenhuis in Tokio voor een medische controle van een week. Functionarissen hebben ver klaard dat by een voorlopig on derzoek gebleken is dat de 26-jarige Dewi in goede gezondheid verkeert. Na de controle is zy van plan naar Indonesië terug te keren. Onderscheidingen van het MIG Prof. R. Hornstra, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Rijksuni versiteit in Utrecht, is benoemd tot lid van verdienste van het Neder lands Huisartsen Genootschap. Zoals de voorzitter, dr. F. J. A. Huygen, de tweede dag van het congres, waarmee het NHG zyn 10-jarig be staan viert, mededeelde, is prof. Hornstra deze onderscheiding ver leend op grond van en uit dankbaar heid voor de grote steun die het NHG bij en sinds de oprichting van hem heeft ontvangen. De NHG-prys 1966 werd toegekend aan dr. E. van Westreenen, tot voor kort huisarts in Rotterdam, thans verbonden aan de vereniging tot op richting van sanatoria „Zonnestraal" aldaar. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de huisarts van wiens hand de naar het oordeel van een jury beste publicatie met betrek king tot de wetenschappeiyke beoefe ning van de huisartsgeneeskunde dat jaar in het tydschrift van het ge nootschap is verschenen. speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: L.K.K. „Voor Allen" Concert Bernard Kruysen en Noël Lee. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Studentencaba- Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame", 8 uur nam.3 uur voorm. Cemera-theater: Franse fllmweek K. en O. „Le monde sans solell", 2.30, 7 en 9.15 uur nam.; „Les Jeux de l'amour", te middernacht. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Lezing N. Heynlng „Spiegel van Bre- tagne 8 uur nam. Steenscuur 6: Leden verg. Ver. Doopsgezinde Kerk: Avondgebed, 7.30 Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw, 46 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng Centrum speelt „Angst en ellende het Derde Rijk", 8 uur nam. Camera-theater: Franse fllmweek K. en O. „Le plalslr", 2.30, 7 en 9.15 uur nam; „Les liaisons dangereuses" te middernacht. Ravelstraat 5: Jongerencontact Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Receptenbeurs, holt over de Invloed van op de schooljeugd. 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- Madame, VRIJDAG Camera-theater: Franse fllmweek K. en O. „Le bon rol Dagobert", 2.30, 7 en 9.15 uur nam; „La traversée de Paris" te middernacht. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- Spr. prof. dr. B. W. Schaper, J. J. Duinker, 8 1 Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Af scheid schoolhoofd J. Berkenbosch. „Reiziger zonder 1 Scheveningen (Circustheater): K. en O. Balletvoorstelling Ned. Danstheater. Sneeuw in Nice Een onverwach te sneeuwbui van een half uur heeft in Nice voor 20 centimeter sneeuw gezorgd. In de bergen achter Nice was het een buitenkansje voor week end-skiërs. In de bergen viel zoveel sneeuw dat een garagedak onder de vracht bezweek. Spreek ik met Harold? Sinds een Londense krant drie dagen ge leden ln een spotprent het geheime telefoonnummer van Downing Street nr. 10 de ambtswoning van de Britse premier onthulde, wordt de centrale daar overstelpt met tele foontjes van grappenmakers waar door van officiële gesprekken haast niets meer terecht kan komen! Slechts in één op de honderd geval len waarin opgebeld wordt is het ernstig bedoeld. Steeds weer klinkt het: „Is Harold Wilson daar?" Uitgeweken In het afgelopen et maal zyn vier jonge gewapende Oostduitse grenswachten en drie burgers naar West-Beriyn en de Bondsrepubliek uitgeweken. Een van hen, een 22-jarige man, werd bescho ten toen hy zich in het Beriynse stadsdeel Relnickendorf door de prik keldraadversperringen werkte, maar ontkwam ongedeerd. Geen kiesrecht voor vrouwen Met 107.773 tegen 93.372 stemmen hebben de manneiyke kiezers van het Zwitserse kanton Zürich zondag het kiesrecht geweigerd aan de vrou wen van dit district. In 1959 was de uitslag van een stemming over dit onderwerp: 126.670 tegen 71.859 voor. Ruimere handel In een commu niqué, uitgegeven na de besprekin gen van de Franse minister van Eco nomische Zaken Debré in Moskou, is meegedeeld dat er gunstige vooruit zichten bestaan ten aanzien van de ontwikkeling van het handelsverkeer tussen Frankryk en de Sowjet-Unie en dat nagegaan is hoe een vrucht bare samenwerking tussen de onder nemingen van beide landen kan wor den bevorderd. Vrouwenbeweging in Perzlë Prinses Asjraf, de tweelingzuster van de sjah van Perzië, is zaterdag be gonnen met een beweging ter ver betering van het lot van de vrouwen in Iran. Op een vrouwenconferentie maakte de Prinses bekend dat er een vrouwenkorps tegen het analfabetis me is opgericht dat dorpsmeisjes on derwijs zal geven en hen zal helpen by het verbeteren van hun le vensomstandigheden Busongeluk in Zuid-Afrika By een busongeluk by Durban, Zuid- Afrika zyn 35 Bantoes omgekomen. De bus, waarin zy zaten, is vrydag- avond van een helling ln een rivier gestort. Tot nu toe zyn 12 doden ge borgen. ZATERDAG Hockey cam-bine Roomburg: oiet.y Folk Beat 14, optreden Rob Goudzwaard,, 8 uur nam. obuiig 10: Tienersociëteit Rapt nb' Roefje", l Oud'-Lelden. Excursie Teylersmi» ji te Haarlem. Vertrek Letd'en r-™ 1.53 uur nam. Leiderdorp: (Gebouw Eikenlaan) tlekvelltog voor restaur"*1-»*'— vormde dorpskerk, 2 ui ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorensto]& Jehovah's getuigen. 4 en 6,30 u. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u,i Rapenburg 10: „Open Huls", Tb Ou die Rijx i Voorburg, j Steenschuur 6: Kerk v. Jezus o tus van de heiligen der laatste i Spr. dthr. J. Diender, 10.30 uur i Oude Rijn 5: Gem. voor oorapi lijk christendomSpr. evang. n, et Caroline" (24 i be") Dinsdag 2.30, 7 e manches de Ville d'Avray" (24 „Les amours célèbres"); Woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur (beé „Les llalsonc 9.15 .Lata J averij n Luxor: „Nevada Smith", 18 Dagelilks 2.30, 7 en 9.15 uur; j 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De bezeten Jacht", Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur; 1 2.15, 4.30, 7 en 0.15 uur. Lido: „Battle of the Bulge" (As 51 nenoffenslef 1944), 14 Jaar. Dar 2.30 en 8 uur. Rex: „Sioux ln hinderlaag", H Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 v 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Ik, een vrouw' Dagelilks 2.30, 7 en 9.15 v 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Ruif J an vossensteeg toonstelling Carla Klein, •lijks 10 uur voi jenalve zaterdag np (Nieuwste^ i» f ïm (Pesthulfllaan): dag 1-6" uur) Rijnland-flat (Ingang Bachsl Tentoonstelling Fer Hakkaart, Tweehuysen, Babs v. Everdlngen, 1 december) Rijksmuseum voor Volkenh yan japan6e p„ tjks 10 17 Tentoonstelling Universiteit: Expositie Breda-ü tie. Dagelijks 95 uur; zaterdaj zondag gesloten (t/m 30 novemb der natuurwetenschappen: Dag Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, r" vrijdag 912 positie naaldwerk Hanne Meyer. vendien dinsdag 8 10 uur 24 november). Avond- cn nachtdienst der apotht Geopend voor spoedeisende gen! apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, 24807. Apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp en Apotheek Ti schoten zijn de gehele week geopf 9 BH geen gehoor van uw hnleart specialist (of diens waarnemen) op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDJ DINSDAG 22 NOVEMBER Diligentia, 20.15 uur, Patricia ton. sopraan en Christian Ivaldl, Kurhaus Paviljoen. 20.15 uui Anglo-American Theatre Group. WOENSDAG 23 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 t bang voor Virginia Woolf? Kurhaus Paviljoen, The Anglw Ml rlcan Theatre Group. en Kurzaal, 20.15 uur. Residential WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Amsterdam regen bul 6 De: Helder regenbul 7 Ypenburg vfl'-slngen Grenoble Nlc* Ber.yn Locarno Wenen Innsbruck Belgrado motregen geh. bew geh bew geh bew. onbewolkt 8 licht bew hall bew on bewolkt regen 13 onbewolkt 13 onbewolkt 10 onbewolkt 13

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2