J.O.Y.D. heeft vele wensen [roene Kruis zoekt iar samenvoeging Ds. E. P. Bosma deed intrede in Rijnsburg Weer gedrukte markt BEURS VAN AMSTERDAM 10 21 NOVEMBER 1966 L£<lUdt/ii DAObLAD f nOi.lS.fl Li mdse vereniging nadelig saldo goot, voorzitter zei tijdens jagen gehouden jaarlijkse ider>ng van het Groene barmond o.m. dat er fei- ^e! werk is voor één wijk- trIn het pand dat door jerd verkregen, heeft dis- Vnjenhoek intrek geno- ichaffing van nieuwe ar- ir de magazijnen bracht jen met zich. Het onder - B beheren in drie gemeen- iwak punt. Gezocht wordt jnvoeging met andere fce- De kinderuitzending wordt it voort gezet. Er is een te- middelen om aan alle aan- voldoen. andhouding met net Wit- in Voorhout is van dien men gezamenlijk is geko- de stichting voor een ge- tentrum. De verstandhou- het Oranje-Groene Kruis iheim is minder goed. Er i bespreking plaatsgehad ijde besturen maar dit heeft en resultaat geleid, jolg hiervan is, dat voor het ebureau van zuigelingen in in „de babybus" is inge- De wijkzuster, die haar moet doen in drie ge- (samen 700 leden is een figuur. Daarom wordt i samenwerking met an- inten. Met de afdeling WASSENAAR 'adering van de renbescherming ,4i leling Wassenaar van de c Vereniging tot Bescher- Dieren houdt woensdag- november om half acht een lering in de foyer van de de kerk aan de Zijllaan. gadering zal o.m. verslag jebracht over de in okto- ganiseerde dierendag. Na Kudelijke gedeelte van de zal pater H. Warten i lezing met dia's houden 1 [fietstocht naar en door VERGADERT eling Wassenaar van s Volkspartij houdt mor- om 8 uur in Huize Den ledenvergadering. Mr. T. lid van de Tweede Kamer- n de KVP en lid van het ■stuur zal een inleiding eer actuele politieke aange- De vergadering zal zich slghouden met de kandl- voor de verkiezingen $U*eede Kamer. Bij de rond er gelegenheid zyn aan de de KVP-fractie in de Was- gemeenteraad vragen te rer gemeentelijke iiimveehouders omen bijeen Imveevereniging Wassenaar lavond om 8uu reen ver in café Flora aan de Oost- Er zal worden gesproken ty ganisatie van de in decem- B rganiseren tentoonstelling. ;enheid aar» enkele des ragen te stellen over het ;n van dieren en er zal traadslaagd over een even- adering tot liefhebbers van «J D zangvogelsport. LEIDERDORP i sje met f 30,- gestolen Noord wijk is al een gesprek hierover gevoerd. Volgens het verslag van de pen ningmeester werd aan subsidies van de gemeenten f 5094.48 ontvangen De contributies bedroegen f9409.88 en het nadelig saldo over 1965 was f 82.47. Eind 1965 waren er in Warmond 302, Voorhout 201 en in Sassenheim 196 leden. In de begroting voor 1967 is een nadelig saldo van 1155 ge raamd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Roghair herkozen en de heren H. Boer uit Warmond en M. L. Tegelaar uit Sassenheim tot nieuw bestuurslid benoemd. Na de pauze hield zuster Vrij en- hoek een causerie over het plaatse lijke en provinciale werk van het Groene Kruis. Scheveningse treiler in Ierland op rots gestrand De Scheveningse treiler SCH 42 „Nellie" (298 ton) is vannacht ge strand op de rotsen ter hoogte van Kinsale aan de zuidkust van Ierland. De treiler is voor en achter lekgesla gen. Enkele uren na de stranding heeft de SCH 21 „Arie van der Zwan", het grootste deel van de be manning van de „Nellle" overgeno men. Twee man zyn nog aan boord gebleven. Er is goede hoop, dat de „Nellie" behouden kan biyven. De Nederland se sleepboot „Utrecht" is van Lands- end naar Kinsale uitgevaren om te trachten de treiler vlot te trekken. VOORSCHOTEN Wielrijder aangereden Op de Leidseweg in Voorschoten ter hoogte van de zilverfabriek, stak vanochtend omstreeks half acht een wielrijder de rijbaan over zonder dat hy goed naar het verkeer zou hebben gekeken. Een reeds dlchtbijzijnde personenauto, die eveneens werd be stuurd door een inwoner van Voor schoten, kon de man nier meer ont wijken. Het slachtoffer is met kneu zingen, na door dokter Van der Kooij te zijn behandeld, overge bracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden. WASSENAAR Grote belangstelling voor bibliotheek De verwachting, dat na de tot standkoming van het nieuwe ge bouw van de openbare leeszaal en bibliotheek aan de Lulfelbaan de be langstelling van de ingezetenen van Wassenaar voor deze instelling zou toenemen, blUkt volledig bewaarheid te zfjn. In 1966 werden tot nu toe niet minder dan 1214 nieuwe leden inge schreven by de drie verenigingen die samenwerken in de OLB-federatie. Het aantal uitgeleende werken be liep (tot 12 november j.l. 98.837. Het totaal over het gehele Jaar 1965 be droeg 99.050. De jeugd heeft een be langrijk aandeel in het OLB-werk. Van de 1214 nieuw-ingeschreven le den waren er 967 Jeugdleden. Van de uitgeleende boeken werden er 32.504 aan jongeren beneden 15 jaar uitgeleend. Dit aantal bedroeg over geheel 1965: 28.180. Het lidmaat schap van de OLB voor 1967 kan reeds op 1 december a.s. ingaan. Hartelijk welkom voor Sinterklaas Sinterklaas heeft zaterdag ook zyn intocht gehouden In Wassenaar. Aan de Haven by de Oostdorperweg wachtten tegen 11 uur 's morgens vele honderden kinderen en ouderen op het grote moment van de aan komst van de Sint, die van zyn eigen stoomschip bleek te zyn overgestapt op een kleinere motorboot. Aan de wal stond het bestuur van de Wassenaarse Middenstandsactie met burgemeester en mevrouw Geert- sema gereed voor de begroeting. De Sint wachtte echter een welkomst woord niet af maar begaf zich met een naar de microfoon om enkele vriendeiyke woorden te zeggen aan het adres van het gemeentebestuur ende middenstand. Daarna was het woord aan burge meester mr. W. J. Geertsema, die zei, dat iedereen zich in Wassenaar meer verheugt over zyn komst. Traditiegetrouw gaf de burgemees ter een overzicht van de baldadig heid van de Wassenaarse jeugd. Vo rig Jaar waren er 165 Jongen die door de politie moesten worden onderhou den; dit Jaar waren het er ook 165! Na de Sint te hebben gewezen op de plaatseiyke middenstanders die zich allen hebben opgemaakt om hem behulpzaam te zyn by het in kopen van de cadeautjes wenste de burgemeester de Goedheiligman pret tige dagen in Wassenaar toe. Voorafgegaan door de kapel van de Marineluchtvaartdienst op Valken burg begon de bisschop van My ra aan een rondirt door Wassenaar. Die werd gemaakt in een uit 1921 stam mende Rolls Royce. Spaanse edelen en edelvrouwen reden in de stoet mee. Er waren nog twte muziek korpsen die voor feesteiyke muziek zorgden. LEIDERDORP Sinterklaas deed intocht Ook in Leiderdorp heeft Sinter klaas zaterdagmiddag zyn intocht gehouden. Gezeten op een witte schimmel en zyn knechten op pony's en voorafgegaan door een geluidswa gen, die vroiyke Sinterklaasliedjes ten gehore bracht, heeft hy een rondrit door het dorp gemaakt. Halt gehouden werd er by het be jaardencentrum „De Dillenburg", en daar werden de bewoners verwend met een paar taarten. Burgemeester opende een sportschool Leiderdorp, een gemeente die zeer snel groeit, en welks gemeentebe stuur weet, dat men alleen met het bouwen van huizen niet klaar is, maar daarnaast het accent legt op de leefbaarheid van zyn inwoners, heeft sinds zaterdag een eigen sport school. F- eigenaar, de heer M. P. J. A. van 1udt, is ruim een half jaar geleden begonnen met zyn eerste judo-lessen, en dit moest, vanwege het gebrek aan een betere zaalruim te gebeuren in het Dorpshuis. Gezien de zeer grote belangstelling de school telt nu reeds ruim 250 leden en uitbreiding van het pro gramma, besloten B. en W. een ge deelte van de oude school aan de Hoofdstraat te verhuizen voor de Stichting van een sportschool. Degenen, die dit oude gebouw ken nen zyn zaterdagmiddag aange naam verrast, by de aanblik van de geheel in styl aangepaste moderne outillage der lokalen. Het is een prachtige oefenruimte geworden. Burgemeester mr. R. M. Gallas opende in tegenwoordigheid van vele genodigden de school met een slag op een prachtige bronzen gong. Hy zei, dat het gemeenbestuur zoveel mogeiyk steun geeft aan initiatieven, mits deze haalbaar zyn. De heer Van Houdt heeft hier een goede voedings bodem gevonden, en met een fyne neus voor de mogelykheden van de ze oude school, is hy er toe over gegaan deze Sportschool te stichten, hetgeen een goede aanwinst voor de gemeente betekent. De burgemees ter sprak de wens uit, dat de school een succes zou mogen worden. Verdere sprekers waren de heren W. Dooyen, directeur van Cios, J. Nauwelaerts de Agé, directeur Eu ropese Judo Unie, B. G. Kip, verte genwoordiger van de Nederlandse Judobond N.J.A.B.; ir. R. Karper, namens de seniorenclub, E. Pachter, ere-lid, en M. P. J. van Houdt sr. Vele gelukwensen werden onder streept door de aanbieding van een nuttig cadeau. Op congres geformuleerd A her hervormde school aan de J pse Kastanjelaan zyn het weekeinde ongewenste be- rla het luchtrooster in de lengedrongen. Een ousje met «mist. adderwedstrijd can bridgeclub slagen van de eerste ronde Iderwedstryd van de Lei bridgeclub in Leiderdorp rood: 1. dames Van der penburg 90 punten, 2. echt- Wbeek 78, 3. mevrouw Ven l*Bosse 61, 4. heren Duyker- 5. heren Veldhuy^en-Van echtpaar Van Donkers- lï. echtpaar Stokhuyzen 56. 1 Van Berge Henegouwen- (iep zwart: 1. heren ?las- punten, 2. echtpaar Ver- §3/4 dames Altink-Van der 3/4 heren De Koning- 5. heren Van der 64, 6. dames Hooger- >ergen 61, 7. dames Bos- i 56, 8. mevrouw Zwarts te ns 55. i groen: 1. dames Jans- eld 71 punten, 2. dames r-De Jong 70, 3. heren Ul-Zwanenburg 69, 4. he- Nouw 63, 5. heren Daraen- 61, 6 heren Karstens-Kar- J 7/8. heren Loof-Witkamp, Van Berge-Henegouwe np 55. geel: 1. heren Gedich ten 77 punten, 2. heren 3/4. echtpaar Van 1 66, 3/4 echtpaar Rompcs Tyssen-De Winter 64, Danz 61, 7. echtpaar 8. echtpaar Lenaers 48. Tydens een gisteren in Zeist ge houden congres heeft de JOVD, de jongerenorganisatie van de VVD een aantal wensen inzake de toekomsti ge politiek in ons land nader gefor muleerd. De JOVD acht het nodig dat de politieke leiders op dit mo ment het Initiatief nemen om tot nieuwe partyformatie te komen. Zij moeten aangeven hoe *y zich dat voorstellen en zy moeten hun partyen bewegen daaraan mede te werken. Over het financiële beleid van de overheid zegt de JOVD, dat het juist nu gericht dient te zyn op evenwichtsherstel in onze economie. De jaarlykse stijging van de over heidsuitgaven dient daarby binnen de toeneming van het nationaal in komen te biyven. De JOVD heeft vier wensen gefor muleerd, die ertoe moeten die nen dat de spanningen in de wereld verminderen. Nederland moet stre ven naar het sluiten van een vre desverdrag ter beëindiging van de tweede wereldoorlog, verder moet het streven naar erkenning van de Oderneisse-grens en van de Duitse NAVO-partners, een en ander met garanties voor de toegang tot Ber- lyn. Ook moet gestreefd wor den naar normalisering van de betrekkingen met de Oosteuropese landen. Voorts moet ons land stre ven naar toelating van de Bondsre publiek Duitsland, de DDR en de Volksrepubliek China tot de Verenig de Naties. Naar een oplossing van het Vietnamese vraagstuk moet ge streefd worden op basis van het Vre desplan Vietnam van de Nederlandse Politieke Jongerenorganisaties. De JOVD wenst dat de ontwikke lingshulp effectief uitgebreid wordt, onder meer door het verlenen van hulp by geboorteregelingsprojec ten. Zy wil verder dat geestelijke vrijheid en vryheid van menings uiting volledig gegarandeerd en be ter omschreven worden. Crematie dient te geiykgesteld te worden aan begraven. De film keuring moet worden afgeschaft, maar er dient wel 'n leeftijdsadvies gegeven te blyven worden. Demon straties moeten toegelaten worden zonder voorafgaande toestemming en instituut van de ombudsman moet in het leven geroepen worden. De JOVD wil verder een stimule ring van doorstroming van leerlin gen van het lager onderwijs naar voortgezette opleidingen en naar het vhmo. Het wetenschappeUjk onder- wys moet gereorganiseerd worden om tot verkorting van de studietyd te komen. Het rijksstudie-toelagenbe- leid moet zodanig worden afgewogen dat meerderjarige studenten een in tegrale studiekostenvergoeding kun nen verkrygen. De JOVD meent verder dat in dividuele vrijheidsbeleving en mede ver antwoordeiykheid bevorderd moe ten worden onder andere door ver betering van de openbare verslag geving. Er moet een recht van en- quete komen en er moet medezeg genschap voor de werknemers ko men via verkiezingen door de werk nemers van een werknemerscommis saris. De bevoegdheden van de on dernemingsraad moeten uitgebreid worden en er moet een winstdelings- regeling voor de werknemers komen. De JOVD wil verder een snelle ver- wezeniyking van geiyke beloning voo ne n vrouw. De JOVD wil voorts een erkenning van het stakingsrecht en wetteiy ke regeling daarvan. Representatie ve categorale bonden moeten worden erkend als onderhandelingspartners leg. Andere wensen zyn: het zoveel mogeiyk opvangen voor de sociaal zwakkeren van de gevolgen van on ontkoombare verschuiving van di recte naar indirecte belastingen, het inbouwen van een redeiyk eigen ri sico in de sociale voorzieningen en een coördinatie van de sociale wetge ving. Het landbouwbeleid moet meer op ontwikkeling dan op sanering ge richt worden en er moet een geiyke concurrentiepositie van onze land bouw met die van de andere EJS.G.-landen verwezeniykt wor den. Over het militaire beleid lulden de wensen van de JOVD als volgt: de diensttyd moet worden verkort ioor te streven naar een efficent vry- willlgers- en beroepsleger en de sol- dy moet opgetrokken worden tot het geldende loonpeil. Niet-opgeroepenen moeten bijdragen aan de betere be taling van dienstplichtigen door een speciale belasting. De huidige vrij stellingsregeling, zo meent de JOVD moet vervangen worden door een systeem dat niet gebaseerd is op rangorde van geboorte. De JOVD heeft deze wensen ge formuleerd voor de komende verkie zingen en voor de daaropvolgende kabinetsperiode. C. Vianen overleden Het A.R.-raadslid in Rynsburg, de heer C. Vianen, is afgelopen nacht plotseling op 51-jarige leeftyd over leden. De overledene heeft 8 jaar deel uitgemaakt van het college van vroe de vaderen. Hy was in Rynsburg een zeer bekend persoon, niet alleen we gens zyn zeer bekende bloemenhan del, maar ook om zyn maatschappe- lyke functies. Zo was hy onder meer penningmeester van de plaatseiyke Oranjevereniging en secretaris van het bestuur van gereformeerde scho len. Vierde gereformeerde predikant „Geloof dapperheid en vastbera denheid hebben we nodig om de smalle richel die tot Jezus voert, over te gaan. Die smalle weg be wandelen, kunnen wel alleen als we de roepstem van Jezus hebben ge hoord. Gaan in het geloof en toch struikelen, is mogeiyk, maar dan is God er altijd by om ons voort te helpen." Met deze preek, naar aan leiding van Mattheus 14 vers 28 b en 29 a, deed ds. E. P. Bosma, in trede als 4e predikant van de gere formeerde kerk van Rynsburg. De bovengenoemde bybeltekst handelt over Petrus, die gehoor geeft aan de roepstem van Jezus als deze over het water het door de storm bedreigde scheepje van de dicipelen te hulp komt. De discipelen denken eerst aan een spookverschyning, die volgens het by geloof zichtbaar wordt als een schip ten ondergang is ge doemd. Als Petrus Jezus herkend heeft, stapt hy op Christus roepstem (kom) overboord en wandelt naar zyn Hei land. Petrus echter aarzelt onder weg en zakt naar de diepte. „By deze geschiedenis onder strepen wy mensen", zo zei ds. Bos ma, „het kleingeloof van Petrus. La ten wy echter allereerst bedenken MAN STIKT IN CARBONADE In de nacht van zaterdag op zon dag is een inwoner van Hoogland (Utrecht) na het eten van een kar bonade onwel geworden en gestor ven. De 38-jarige ongehuwde man bezocht zaterdagavond met enige vrienden een café in Hoogland. Voor dat men naar huis ging, besloot men nog iets te eten. De man bestelde een carbonade. Na deze genuttigd te hebben voelde hy zich onwel wor den. Toch bestelde hy nog een tweede carbonade. Deze heeft hy echter niet meer kunnen opeten. Hij raakte be wusteloos. Zyn vrienden brachten hem naar huis, onderweg overleed de man. Het onderzoek heeft uitgewe zen. dat hy door verstikking om het leven is gekomen. Een prop vlees is in de slokdarm bhjven steken en had de luchtpyp afgesloten. Trekt ADO zich terug uit de intertoto-strijd De Haagse eredivisieclub die de halve finales van de inter-to tocompetitie heeft bereikt, overweegt zich uit deze competitie terug te trekken. De kosten voor de uitwedstryd te gen het Tsjechische Bratislava en het risico, dat door slecht weer, de wedstrijd in het Zuiderpark onvol doende bezoekers zal trekken, zyn zo groot dat ADO vreest uit deze ont moetingen een nadelig saldo te zul len boeken. TROS stopt Foto-quiz De regeringscommissaris voor het radiowezen in Hilversum heeft de TROS een brief gezonden waarin n- geoorlo<fde reclame-elementen be vat. Dit betekent dat deze uitzending dient te worden stopgezet. Naar ver luidt zou de TROS dit ook doen. Het betreft hier de instant-foto- can. era, die men gebruikt by de wedstryd wie de beste foto maakt. Aangezien er maar één merk in- stand-camera (d.wjz. direct na de opname is de afdruk klaar) in Ne derland op de markt is, acht de rege ringscommissaris een en ander dui delijk reclame voor dat ene merk. Van de zyde van de regeringscom missaris wordt geen commentaar op berichten over deze zaak gegeven. Men staat op het standpunt dat eventuele correspondentie net discu tabel is, het gaat alleen betrokkenen aan. Voor alle duideiykheididergehj- ke brieven aan omroepen zyn geen verbod in strikte zin. De omroep hoeft het er namelijk niet mee eens te zyn en kan de regeringscommis saris dus een nadere verklaring zen den. Beursoverzioht AMSTERDAM, 21 november. Evenals vrydag hebben ook van daag de meeste internationale waar den gedrukt in de markt gelegen. De stemming was aan de flauwe kant. Licht Amerikaans aanbod in deze hoeken, waartegenover pas op het lagere niveau enige steun werd ge boden door wat moedige kopers, heb ben hoofdzakeiyk tot de minder florissante stemming bygedragen. Philips en Kon. Olie gingen ieder circa f. 2% omlaag tot resp. f. 75 en f. 128,70. Unilever daalde f. 2 tot f. 79,60. AKU ging ruim een f. 1 achteruit tot 54. Hoogovens werd een puntje lager geadviseerd op 275. Er waren geen factoren die de stemming voor deze fondsen konden verbeteren. Wall Street was vrydag niet alleen voor de eigen markt aan de lage kant doch bovendien ook voor de Nederlandse fondsen. Alleen KLM ging er 1% dollar omhoog, waardoor dit fonds vanmiddag in Amsterdam verbeterde. Claims KLM verlieten de beurs voor de laatste verhandeldag op circa 32. De handel in de inter nationale waarden had gedurende de gehele beursduur weinig te beteke nen. De cultures en de Scheepvaart waarden kregen iets lagere advies- koersen. Ook de Staatsfondsenmarkt was gemakkeiyker. De 7%% lening van de Groninger Credietbank groot f. 7 miljoen waarop vrydag tegen 98% is ingeschreven, blykt niet ge slaagd te zyn. De inschryvlngen wor den volledig toegewezen. Het door duizenden aandeelhouders met grote spanning tegemoet geziene verwisselingsaanbod van de aandelen EMS is door de heer Zwolsman in de jaarvergadering bekend gemaakt. Dit beoogt dat aandeelhouders EMS uit de risicodragende sfeer kunnen stap pen. Voor de 50% agio-bonus wordt voor elk aandeel van nom. f. 100 een aandeel van f 50 uitgereikt. Hierna wordt de nominale waarde der aan delen teruggebracht tot f. 50. Daarna heeft iedere houder van oorspronke- lyk f. 100 nom. aandeel 3 aandelen van f. 50. Hiervan kunnen dan twee aan delen worden verwisseld in twee 7%% obligaties groot f. 100 in een overkoepelende maatschappy „De Centrale Administratie Maatschap py". Voor het resterende deel biyft men aandeelhouder in de EMS. No tering ter beurze voor genoemde 7%% obligaties zal worden aange vraagd. De rentebetaling wordt ge garandeerd door het vermogen van de familie Zwolsman. Het concept verwisselingsprospectus is ter beoor deling aan het beurs bestuur voorge legd. Wanneer de inhoud ervan wordt goedgekeurd, het verwisselingsaanbod doorgaat en de notering der obliga ties ter beurze een feit is geworden, dan zal dit betekenen dat de zaak kerngezond is, aldus de beurs. Dan zouden de obligaties een waarde kunnen vertegenwoordigen van circa 90%, waarna van de waarde van de f. 50 aandelen EMS nog overbiyft. hoeveel geloof de discipel nodig had, hoeveel dapperheid en hoeveel vast beradenheid om op hri „Kom" van Jezus pardoes overboord te stap pen. Dit volmaakte geloven ïykt ons waaghalzery Waar het op aan komt, is dat wy het met Hem wagen. Als we Jezus naast ons weten, zullen we staande blyven of na het val len weer overeind worden geholpen. Roekeloos God daagt ons uit „roekeloze" din gen te doen om tot Jezus te komen. De onstandvastigheid komt, als de vaart er uit gaat. Misschien Is het wel daarom, dat we ons meer ver want voelen aan de zinkende Petrus dan aan de held van de dag die over het water wandelt. Dit predik ik u: gelooft, wees dap per en vastberaden. Natuuriyk zul len we telkens weer door de mand vallen. Maar als we op weg gegaan zyn in zyn naam en we roepen om hulp, dan hebben we een God die redt. Aan ons allen zyn knieën ge geven om die te buigen en een hand om naar God uit te strekken. God laat ons niet los". Namens de kerkeraad en de ge meente heette ds. J. Byieveld de nieuwe pastoor welkom. „U hebt ons biy gemaakt door naar Rynsburg te komen, maar u bent gekomen om door de woordverkondiging de biydschap van het geloof te bewerk stelligen". Ds. Byieveld heette ook het gezin van ds. Bosma welkom. Ds. P. Langeler uit Valkenburg sprak uit naam van de classis Lei den. Hy wees er op. dat het predi kantencorps in de classis Leiden de laatste jaren sterk is verjongd. De ouderen dienen te beseffen, dat van hen het voortbestaan van Gods kerk niet afhangt. Wethouder H. de Mooy deelde mee dat burgemeester B H. Koomans door ziekte verhinderd was. De heer De Mooy zag vooral zaakv'okken tussen de burgeiyke overheid en de kerken op de punten gezagshandhaving en moraalhandhaving. „Biyft de waaghalzery van het geloof, zetten te midden van de problemen van de ze tyd. Ds. Bosma hield z(jn Intrede preek In de avonddienst in de Ra- penburgkerk waar hy In de ochtend dienst door zijn vader, ds. J. J. Bos ma uit Musselkanaal, was gevestigd. ZOETERWOUDE Klaverjassen In „Ons Huis" in Zoeterwoude wordt donderdagavond 8 uur weer een klaverjasavond gehouden. De op brengst is bestemd voor de bouw van e*n nieuw jeugdhuis en de restaura tie van de hervormde kerk. Tafeltennis Door de teams van de tafeltennis vereniging „Effect *54" uit Zoeter woude zyn zaterdag weer competi tiewedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: senioren Effect '54 1Gossi- ma 6 55, Baronie 3Effect "54 2 73, Junioren Steeds Vooruit 1—Ef fect '54 1 3—7, De Vlaken 3—Effect '54 2 1—9. Oranjecomité vergaderde Tydens de vergadering van het Oranjecomité ..Zoeterwoude-Hoge Ryndyk" is langdurig otilgestaan by de grenswyziging, waardoor enige comitéleden genoodzaakt waren te bedanken Voorzitter Van der Krol. die ook Leid :naar is geworden, heeft men bereid gevonden deze functie nog een jaar te vervullen. Door het wegvallen van twee grote wyken zal het financieel moeilyk worden de bejaardentocht en het oranjefeest in de oude vorm door gang te doen vinden. Met de ge meente Leiden zyn onderhandelin gen gevoerd om tot een oplossing te komen, echter zonder resultaat. Het comité zal de nodige stappen ondernemen om de bejaardentocht voor de toekomst te behouden. Men hoopt daarin, mede door de mede werking van de bewoners van de Hoge Ryndyk, te slagen. OEGSTGEEST Beroep aangenomen De heer J. Haafkens, kandidaat in Oegstgeest, heeft 't op hem door de generale synode van de Ned. Herv. Kerk uitgebrachte beroep tot zen dingspredikant, arbeid ten dienste van het zogenaamde Jslam in Afri ka", aangenomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 november Groente en fruitveiling: andijvie 3267; sny- bonen 199; kroten gekookt 50; boeren kool 720; rode kool 1115; groene kool 1926; prei 1430; spinazie 87 —95: spruiten A 7890: B 69—70; C 5567; uien 2133; witlof 145—195: bloemkool 75—90; knolselderij 1628; sla 7—19. Maandag 21 november 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen vorige slotkoers koers v. beden Ned. 1966 7 *02 10G Ned 1966 6V4 96% 96% Ned 1965-1 5%.. 91% 91A Ned 1965-11 5% 91% 91H Ned 1964-1 SVA 8774 87% NrcL 19C4 86^ 86'* Ned 1958 4% 87% 87} J Ned 1959 4% 84% 84% Ned 1960-1 4%.. 86% 86% Ned. 1960-1 i 4% 83% 83% Ned. 1959 4% 84% 84% Ned. i960 4% 81% 81% Ned. 1961 4% 81H 81U Ned 1963-1 4% 80} i 80% Ned 1962 4 79% 79% Ned 8tal '47 3% 68H 68% <ed •53-1-11 3% 80% 80% Ned 1948 3y4.... 68s* 68% Ned. 1950-1-11 3V4 70% 70% Ned 1954-1-n 3V4 7374 Ned 1955-1 3%.. 73% 73% Ned 1955-D 78% 78% Ned 1937 3 80% 80% N*d Groot b '46 3 80% 80% Ned Doling '47 3 86*4 86*4 Ned inv cert 3 87% 97% Indie *37-A 3 88% 88% Premleienlngen Alkmaar 1958 2% 70A A dam 1953 3 112% A'dam 1951-1 2% 76 A'dam 1956-1 2% 7374 72% A dam '66-11 2% 80 80% A dam '56-ID 2% 8074 80 A A'dam 1959 2% 81% 81% Breda 1954 2% 71% 71% Dordrecht '56 2% 69% 71 Eindh 1954 2% 73% 73*4 Enschede '54 2% 70% 70A s-Grii -52-1 2% 84 83* i 6-Grü '52-D 2% 84*4 85 R'dam 1952-1 2% 8674 86 R'dam 1952-0 2% 84 85}| R'dam 1957 2% 83 82», Utrecht 1952 2% 107 107 Z.-Holl 1957 2% 83A 83 Z.-HoU 1959 2% 8474 82*4 Industriële 1 c 8 PbU dlr-lng 51 4 80% 80*4 Bank- en krediet we Ned wonbl "57 6 94% N. wOLbl *58- 69 84 Ned wonb) '60 4% 85% ACTIEVE AANDELEN 94t« 83 b, 8474 Amst Rubber 65 62% HVA-MUen Ver 118 115% AKU 55.20 53.90 Dell My cert 72.50 70.80 Hoogovens cert 276 270 Philips 77.40 74.90 Unilever cert 81.40 79.80 Dordtse Pefcr 610 595 Kon Petr 131.30 128.70 Holl Am HJd 99 96 Java China Pak 160 196* K.L.M 324 328 Kon Ned 8tboot 70* 70 Kon Paket My 160 Stoomv My *7ed 79% 103 Nlev Ooudr cert 104 78% V Ommereo rr-t .52% 133 Rott Lloyd 122% 121% N Scheepv Unie 124% 124% NI ET-ACTIEVE OBLIGATIE8 Pro*.- en Gem leningen A'dam *47 3* 85%b A'dam '48 3*4 8514 85% R'dan *52-1 85*4 Bankwezen Bank N O -65-J 6 93 92% idem '65-U 6 93 92% idem 65-1 6% 90% 90A idem 65 U 6%.. 90% 90A idem 69 'H 88% 88 H idem 68 6% 90% 90% mem 64 5% M.. 86% 86% Idem 68 0 86 85% idem 64-1 9 85% 85% id N Wk -A4 4% 88% 88 id Renteepbr 62 175% 17474 idem td f600 67 148% 148% VERKLARING O EB TEKENS Gedaan en laten - Gedaan en bledeo Bieden 5 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f50.— 157.20 156.50 Neio 150 70.50 69.50 Robeco 189.50 188.80 Unitaa f50.— 413.50 410.— V Bez v. 1854 f 50 88.50 87.50 Europa 1 10 pb 390 390 Alg Bank Nea 230% 232 A mix. 120— 44 45 Cuituurbank 57 56% a B Ome eert. 174 175 N. Midd-st Bank 81.— 81 aVB eert 393 395 Industriële ond<*inemingen Alben Heyn 719 718 Berkei's Patent 172% 173 Borsumy 66 65 Calve Delft eert 600 592 Dikkers en Co. 99*4 100 Fukkei 287 286 Van Gelder Pap 91 87 Kon N Grofsm 73 74v De Gruyter pr 114% JJJ"4 HoU Constructie 285b ing B Bouwnyv 125 Intematlo 224 K en Begeer 109 K_ Zout Ketjen 407 Leldse Wolsp 302b Muiif»! en Cu N_B 278 Ned KabeLfabr. 32.90 Phlhp* pref253 RUn-8chelde 155 E MB 142 J Ver MacbJabr. 118 247 V Touwfabr eva 246 o47 Vlöam, 113 j!' Walvisvaart n6 216% Wernink'e Beton 122% 12514 WUin P*oord Br 151 jcqw V Wyk en 8 ga 83 88 dalberg 63 64 MQnbonw an petroleum Billitoo U ruor 404d 408 Kon Petr 20) 131.50 127.— Canadian Pao a intern NtrkeJ Anaconda Beiniehem SteeJ Cltlee Service •Jeu Mutort rCenneeutt Republic Stee) iheii OU union Pacific On States Steel ea dividend Bl wlalm 276% 250 32.60 53% 53% 89% 89% 82% 81}* 31% 30A 47% 46% 71% 70% 116 113 39 38% 67 66% 38A 37}» 38%

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13