PIET LIEBRECHTS (lX;™) is het grote voetbalgebeuren MAN ACHTER SCHERMEN VAN AMSTERDAMSE ZESDAAGSE SP0RT-n -ndaa9 HAAK WIL WEG BIJ FEIJENOORD Vlot Geen wijzigingen in opzet van titelstrijd PROGNOSES U V S - Roodenburg Sporttoto VS zouden akkoord gaan met kerstijestand U.Y.S. - Roodenburg LEIDSCH DAGBLAD -> HXEBDAG 19 NOVEMBER 1966 „Ik ben straks een gelukkig mens als de zesdaagse geslaagd is" (door Jan Dassen) „Mijn grootste overwinning is geweest dat ik goed vijftien dagen voor elkaar kreeg wat oderen vijfentwintig jaar lang tevergeefs ge- tobeerd hebben: een zesdaagse in Nederland!" Bosschenaar Piet Liebrechts (37), de jongste ödagen-manager, zegt het trots. „Natuurlijk vond ik de heer Vyth de juiste an voor zo'n gedurfd experiment. Toen hij de mogelijkheden zag, is hij met enorm veel elan aan de gang gegaan- In enkele maanden tijd was de zaak rond: Amsterdam krijgt van 12 tot 18 december zijn zesdaagse in het RAI-gebouw, een zesdaagse die de vergelijking met elk evene ment op dit gebied in het buitenland kan door staan!" leggen voor de heer Vyth. zegt wel iets. Heb ik al niet verteld, dat er 25 jaar gepraat is over een zesdaagse in Nederland? De heer Vyth doet het! Hij steekt er vijf tot zes ton in. Hij durft het. Omdat-ie er business in ziet. zeggen zijn tegenstanders dan smalend. Natuurlijk, anders zou hij gek zijn. Maar kleineer het be lang voor de wielersport daardoor niet!" School „Niet alleen het feit, dat de beste piste-coureurs in Amsterdam optre den is belangrijk voor de sport in ons land, ook het feit, dat we naast die zesdaagse voor de groten een ama teur-zesdaagse organiseren. Dat ge beurt louter voor de sport. Dat kost ons geweldig veel werk, organisatie, tijd en geld, zonder dat we er iets voor terug krijgen. Dat wil zeggen, op dit moment. Maar we kijken ver der. Die amateur-zesdaagse is de school voor de vedette van de toe komst. Nu hebben we een Peter Post als zesdagen-koning. Daarom ook moeten we nu zo'n zesdaagse in Am sterdam houden. Wachten we nog een tien jaar en de eerste tien jaar zie ik, als we blijven wachten, geen sportpaleis komen dan heeft een zesdaagse geen bijzondere at tractie meer voor ons land, omdat onze renners er niets meer in kun nen presteren. Nu hebben we Peter Post als grote attractie. Die ama teur-zesdaagse is er om nieuwe „Pe ter Post"-en te ontdekken voor de toekomst. Modern treden. Ik ben straks een gelukkig mens als de zesdaagse geslaagd is. Dan vind ik het fijn voor de heer Vyth, voor onze wielersport en voor mij. Maar dan hoeft niemand dankjewel tegen me te zeggen". „Vijfde wiel aan wagen" (Van onze correspondent) weer op de transferlijst. De vereni- Guus Haak wil weg bij Feijenoord. ging Feijenoord zette hem In de „tweede periode" staat Water polonieuws Voor hedenavond staat de interes sante ontmoeting tussen de jeugd- tearns van LZC en De Zijl op het programma. De LZC heeft tot nu toe twee overwinningen behaald tegen De Zijl één, waarbij echter aangete kend moet worden dat LZC in de tweede wedstrijd het zwakke BZPC als tegenstander had en De Zijl het sterke jeugdteam van Nereus, dat drie jeugdintemationals in zijn ge lederen telt. De wedstrijd vindt plaats in de Overdekte en vangt aan om 7 Voor de kringcompetitie wordt, j eveneens hedenavond, in Haarlem de wedstrijd HVGB IDe Gouwe I ge- speeld. Dinsdagavond komt de Sleu telstad voor de derde maal in het wa- ter. Tegenstander zal het Haarlemse j DWR zijn. Deze wedstrijd wordt ge speeld in de Overdekte en begint om 9.30 uur. GUUS HAAK Veel tijd had Piet Liebrechts niet. „Even in een kroegje in Amster- n", zei hij op mijn verzoek tot een gesprek. „Ik heb het zo druk een baasje". In het café concentreert hij zijn gedachten door strak naar zijn as sherry te staren: „Vijftien december kwam ik bij de heer Vyth dienst als leider voor zijn amateur-wielerploeg. Twee dagen later jperde ik het idee voor een zesdaagse in ons land. Op 3 januari zei ;iei j: Piet, ik heb kamers besproken in Berlijn. Als die zesdaagse me ar bevalt, doen we het hier ook. Voor die tijd had hij wel eens 'n wielerevenement gezien, maar daar in Berlijn liet ik hem een eek lang achter de schermen kijken. Ik loop in elke zesdaagse na. urlijk makkelijk binnen, omdat ik er negentig meegemaakt heb als gneur". loof maar, dat ik hem in het laatste jaar heb leren kennen. Waar andere alleen over durven praten en dro men doet hij. Hy organiseerde toch maar een Ronde van Nederland die voor het eerst in de historie een sue- Terug in Nederland nam de heer direct contact op met de RAI. bleek dat we daar terecht kon- liet hij de beste bouwer van :en, de Duitser Schurmann ko- Die ontwierp voor ons een su- elle 150-meter baan, klein, door zijn ronde bouw zelfs ge- i? voor ploegkoersen achter der- it medewerking van de Belg Ver- de manager van alle de man die de hele wieier- handen heeft, hadden we prima rennersveld met het koppel PostPfenninger, EugenLyke, Jan Janssen Sercu, De Roo-Severeyns, t we er van overtuigd waren een Nederlandse jury nog niet de taak berekend zou zijn bij eerste zesdaagse stelden itionale jury samen met Balemans, meer dan 30 jaar van het Antwerps Sportpa- de heer Fabri, bekend van wereldkampioenschappen. Verder krijgen we als wedstrijdlei- :en van de heel weinig mensen n ons land zoiets aankunnen: van Vliet, zelf zesdagen-renner feest. Piet Liebrechts (rechts) met de kopman van zijn wielerploegLeo Duindam. ces werd, ook financieel. Hij maakte dit seizoen de Grote Prijs van Ne derland ook weer tot een succes. Weet je wat harde feiten zijn, fei ten die veel meer zeggen dan welke roddel ook? Het feit, dat grote jon gens als Anquetil, Poulidor, etc. na dat ze hadden meegedaan in Vyths Ronde van Ned erlang terugkwamen om ook in de Grote Prijs te starten. Dat bewijst keihard, dat hij de ren ners een goed stuk brood laat ver dienen. Hij is de enige totnutoe, die zulke grote namen bracht in zijn rennerscast! Ook het feit, dat een man als Versnik dadelijk bereid was de beste zesdagen-renners vast te „Onze zesdaagse is op moderne leest geschoeid. Geen jachten meer van drie, vier uur. die doen de toe schouwers niets meer, maar allerlei soorten wedstrijden, zoals normale ploegkoersen, afvalwedstrijden, races achter demies, enz. enz. Behalve dat is er in een hal een hele kermis op gebouwd met ballen- en schietten ten, bars waar je van alles kunt krijgen en allerlei andere attracties. We hebben het beste zesdagenorkest van Duitsland op het middenterrein. Artiesten als Willy en Willeke Alber- ti zullen optreden, ga zo maar door. De heer Vyth paikt alles zo groots mogelijk aan. Waarom zouden wij onder moeten doen voor Antwerpen, Gent, Essen, Berlijn, Zurich, Milaan of welke plaats dan ook?" Piet Liebrechts, tien jaar lang seigneur van wielerkoningen als Rik van Looy, Rik van Steenbergen, Pe ter Post. einz. denkt even na, als ik hem vraag wat zijn taak gedurende dae zes dagen zal zijn. „Bij iedere or ganisatie wil iedereen op de voor grond treden. Als er nou maar iemand is, die dat niet wil, maar zorgt dat iedereen zijn taak vol brengt, dan loopt het. Dat is mijn taak: achter de schermen zorgen dat iedereen doet wat hem opgedragen ia. Ik hoef niet op de voorgrond te Wereldkampioenschap voetbal Het dagelijks bestuur van de inter nationale voetbal federatie (FIFA) heeft vrijdag tijdens een bijeenkomst in Ztirich besloten, dat het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal, dat in 1970 in Mexico wordt ge houden, op dezelfde wijze wordt ge organiseerd als Dr Helmut K&ser, de secretaris-ge neraal van de FIFA, verklaarde na afloop van de bijeenkomst dat de FIFA wel ingrijpende wijzigingen overweegt voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in 1974 in West-Duitsland wordt gehouden. Het gaat er voornamelijk om hoeveel teams zich voor de eindstrijd kunnen Toekomst ■Natuurlijk was er wel enige Wiwerking. Die zul je in dit we- ije altijd houden. Er waren men- die tegen een zesdaagse in de U waren, omdat we dan nooit een Drtpaleis in Amsterdam zouden Ügen, zeiden ze. Als die zesdaagse succes wordt, verzwakt dat ons gen om een sportpaleis, meenden Bsen als Jan Derksen en Bram «•pmans. Juist niet, vinden wy. wij die tienduizend plaatsen elke ■Md vol krijgen op de tribunes en middenveld, dan tonen wij aan er een enorme behoefte is aan sporpaleis. Als wij op de hoogtij- onden rijen buiten moeten laten «a, omdat de zaak uitverkocht is, «ijzen we dat er belangstelling is wintersport. Daarom heeft de Vyth een vierjarenplan ge- *kt. Hij heeft een optie van vier •r van de KNWU en van de RAI zesdaagsen te organiseren. Blijkt die evenementen een succes wor- D, dan heeft hij de bedoeling een op te richten en een eigen sport- te bouwen. Je kunt die zes- dus als een aanloop voor een ^paleis in Amsterdam beschou- Doen weet, dat er bepaalde mensen die afgeven op het succes van 5 heer Vyth. Daar sta ik boven. Ik ®b pas geleden twee jaar bij hem Stekend. Als ik geen vertrouwen had, deed ik dat niet. En ge- (Van onze sportredactie) Het grote voetbalgebeuren is dit weekeinde in Leiden vanzelfspre kend de derby UVS-Roodenburg. In beide kampen is naar dit eerste treffen tussen de kampioen van liet vorig seizoen en de zo ver rassend goed in de eerste klasse debuterende club uit „Noord" eerste plaats! uitgezien. Door de blauwzwarten reikhalzend winst op de blauwwïtten, die in Leiden zo lang eenzaam op het eerste plan hebben gestaan, geeft het blazoen een extra plezierige .glans van UVS-zijde met wat gemengde gevoelens, omdat men wist tegen de 20ste november niet de beschikking te zullen hebben over de rappe linksbuiten Wallie van Schooten en schakelspeler Wil lem van der Linden, beiden in mi litaire dienst. Vooral de verhindering van Van Schooten zal bij de Kikkerpolder- club dit seizoen aanvallend niet bijster slagvaardig stevig wor den gevoeld. Temeer, omdat de ontmoeting UVS-Roodenburg toch al een strijd is tussen twee ploe gen de beste in de eerste klas se B!. Beide gaven tot nu toe de vijandelijke aanvalslinies bijzonder weinig ruimte: de defensie van UVS werd achtmaal gepas seerd, die van Roodenburg negen maal. dat zestienmaal deden. De cijfers wijzen dus uit: defensief is er tussen UVS en Roodenburg weinig verschil, aan vallend is het spel van de Noord bewoners technisch wat min der dan de UVS'ers doortasten der en dat maakt voor morgen de ploeg van trainer De Vos favoriet. In de tweede klasse A zien we voor LFC uitstekende winstkansen. De kanaries, die vorige week verras ten met een 3-0 zege op Alphen, gaan op bezoek bij het Dortse Fluks, dat tot nog toe geen wed strijd won. Voor Alphen is er ove rigens volop gelegenheid zich van de schrik van zondag j.l. te her stellen. In het Bospark komt hekkensluiter Westlandia op bezoek ook al zonder een gewonnen wedstrijd en dat moet voor de club uit de Rijnstreek winst worden Lugdu- num (3de klasse A) maakt de reis naar Nootdorp om daar wat „no ten te kraken" met het bepaald niet sterke RKDEO. Lisse en Kra nenburg ontlopen elkaar niet veel in kracht, maar Alphia zal bij Van Nispen de kous wel op de kop krijgen. Tenslotte de prognose voor de vierde klassers: Concordia HTeylingen 3. DOSR-SJC 1. VVSB-Altior 2. Foreholte-Scheveningen 2, ZLC- Wit Blauw RK 2, Quick Steps- Wassenaar 2. HDV-DOCOS 2, DHC-VTL 1 Toploze poppen strafbaar? Het etaleren van poppen die slechts gekleed zijn in het onder ste deel van een bikini behoeft niet noodzakelijk een overtreding te zijn. heeft het Italiaanse hoog gerechtshof gisteren vastgesteld. Het hof vernietigde het vonnis van een rechtbank in Palermo, waarbij twee Siciliaanse zaken lieden tot 60 gulden boete waren veroordeeld wegens het tentoon stellen van poppen in mono- kini's, en beval een nieuw pror- ces. De rechter in Palermo heeft namelijk vergeten te onderzoeken of de vormen van de etalagepop pen met de werkelijkheid over eenkwamen. of dat het slechts eenvoudige en onschuldige pop pen waren zoals door de verdedi ging ivas aangevoerd. kwalificeren. Meer wilde Kaser hier over nog niet loslaten. De FIFA zal geen verdere straf maatregelen nemen tegen Argentinië, van welk land tijdens de wedstrijden in Engeland enkele spelers van het veld werden gestuurd. De FIFA wil het laten bij dc geldboete van ruim achthonderd gulden en de schorsin gen die de betrokken spelers zijn op gelegd. De straf commissie van de FIFA wil de Mexicaanse organisatoren van het komende toernooi wel voorstellen de inschrijving van Argentinië te wei geren, wanneer het land geen garan tie kan geven voor het gedrag van de officials en spelers. .Veertien dagen geleden ben ik j naar manager Guus Brox gestapt vertelde de Haagse Feijenoorder. „Ik heb toen gezegd: „Zet u me maar weer op de lijst. Want zoals het nu gaat, heb ik er geen zin meer in". Feijenoord deed wat Haak gevraagd had. En dus is de ex-international binnenkort weer te koop. „Ik voel me op het ogenblik bij Feijenoord j zo'n beetje het vijfde wiel aan de wagen", zegt Guus Haak. „Ik krijg geen behoorlijke kans in het eerste elftal, maar als ze me nodig hebben i moet ik op de vreemdste plaatsen in vallen. Ik heb dit seizoen al bijna overal gestaan. In de voorhoede, op het middenveld, in de achterhoede. Op geen enkele plaats laten ze me inspelen, of ik word weer op een andere plek gezet, of ik sta er weer naast. Ik heb tegen Guus Brox ge- I zegd: „Wat wilt u nu eigenlijk met me? Geef me of een goede kans in het eerste elftal of laat me naar een 1 andere vereniging gaan. als u me j niet meer nodig heeft. Ik ben op I het ogenblik 29 jaar. Ik kan, geloof J ik, nog jaren mee. Als Feijenoord met een redelijke vraagprijs voor de zullen er echt wel gega- r me komen. Maar niet, zoals in de eerste transferperiode, f 125.000 voor een speler van 29 jaar vragen. Daar trapt geen club in. In die vorige periode werden Sparta en Holland Sport ook door dat enorme bedrag afgeschrikt. En ze hadden me echt wel willen hebben". Afgelopen zondag tegen Ajax stond Guus Haak rechtsbuiten. Het ging niet best, „logisch niet", zegt Guus Haak, „ik ben geen rechtsbuiten en zal het nooit worden ook". Toen dinsdag het elftal van Feijenoord voor de wedstrijd tegen GVAV be kend werd, stond Haak er weer naast. Alleen door het feit dat Piet Romeijn geblesseerd raakte, mag hij toch meedoen. Al6 rechtsback De cijfers van de sporttoto (no. 19) van het afgelopen weekeinde sijn: aantal deelnemers: 682.782prijzen- bedrag f. 314.469. Eerste prijs: f. 172.957,95 geen mel dingen. Dit bedrag gaat voor 2/8 naar tweede en 1/3 naar derde prijs; tweede prijs: f. 209.646.— 18 meldin gen bruto f. 11.647.—; derde prijs: f. 104.823,82 meldingen bruto 1.278 gulden. ADVERTENTIE O ja, even naar Prononce voor wat ondergoed Minister Rusk: Hoe komt mijn club uit? Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Hensen, Van Weerlee, Ooyen- dijk,DeKlerk,Van Leeuwen .Klinkha mer. Den Os, Heymans en E. de Jonge. UVS Sloos. Balkhoven. Rol, Lar- Het maken van doelpunten ging de dé Van der Kaay, Koren. Leget, Tes- blauwwitte schutterij echter heel j ke pasel, Dèsar, en Verver, wat minder vlot af dan die Roodenburg. Slechts negenmaal (in evenveel wedstrijden) troffen Désar c.s. de roos, terwijl Den Os ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur Opening loketten een uur. LFC Van Leeuwen, D. Siera, Van der Heyden, Van der Laan, H. Siera, P. de Jong, Gübler. Rietker ken. Van der Starp, De Wit en Nieu- wenhuizen. Leo de Jong is verhin derd. Lugdunum Peters, Cram aBa- velaar, Teeuwen, Schouten, Redel. W. de Roo. De Cler, Collé, Van der Lin den en Vermond. DOCOS Dubbeldeman, Vrise- koop, Van Zijpf?), Kamphuis. Bras- ker, Mank, v. Polanen, Hogenboom, Wesselman, Kanbier, Dubbeldeman. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft gisteren op een persconferentie ver klaard dat de V.S. met een kerst bestand in Vietnam akkoord zouden gaan. Maar dit of een pauze tijdens het Vietnamese nieuwjaar zou af hangen van de Zuidvietnamezen en de Vietcong. Hij liet er weinig hoop over be staan dat een dergelijk bestand tot een langere bombardementspauze jegens NoordVietnam zou kunnen uitgroeien, zoals in januari is ge beurd. Wy hebben, zo vervolgde de mi nister, van de andere partij geen aanwyzingen gekregen wat er zou gebeuren als de bombardementen worden stopgezet. Wij hebben sinds januari vrijwel elke week getracht een antwoord op die vraag te krijgen. Ik wil niet de verwachting wekken dat er een langere pauze üi de bom bardementen zou kunnen komen. Hij wees erop dat er tot dusver geen formeel voorstel voor een kerstbe stand is gedaan. Twee Amerikaanse torpedoboot- jagers hebben donderdag acht com munistische vrachtschepen tot zin ken gebracht en achttien bescha digd. De boten werden juist boven de grens tussen Noord- en Zuid- Vietnam onder vuur genomen, toen zij met voorraden op weg waren naar het zuiden, aldus een bericht in Saigon. Noord-Vietnam heeft gisteren be kend gemaakt dat deze maand meer dan 3.000 Amerikaanse militairen en hun bondgenoten gedood, gewond of gevangen genomen zijn. „n de provincie Kwangtsji aan de grens tussen Vietnam en Laos zyn onverwachts sterke Amerikaanse eenheden rond 50.000 man in to taal opgedoken en dit is het ge volg van het nieuwe plan van het Amerikaanse opperbevel om de oor log in Indo-China uit te breiden en een sterke barrière te scheppen tus sen Vietnam en Laos", zo meldde gisteren de „Prawda". Volleybal competitie OVERWINNING ARGOS-DAMES Het gezicht van coach Henk Klein geld stond tevreden toen gisteravond de arbiter voor de laatste maal floot in de wedstrijd S.V. ArgosCito. Dat mocht ook wel, want zijn pupillen hadden voor een prima verrichting gezorgd: de Hilversumse ploeg werd met een duidelijke 03 nederlaag huiswaarts gestuurd. Daarbij kwam dat Cito lang niet sleoht speelde. Vooral aanvallend deden de Hilversumse dames hun hoge plaats op de rangiyst alle eer aan. Het was dan ook de sterke de fensie van Argos, aan het net zowel als in het achterveld, die de ontmoe ting in het voordeel van Argos be sliste. Argos wan met 155, 156. 15—11. Na het succes van Argos traden de VVS-reserves aan tegen VDO uit Uithoorn. In de eerste set had het er alle schijn van dat het voor aan voerder Dick Passchl6r en zyn man nen een zware dobber zou worden om de, zeker niet onwelkome punttes. vast te houden. VDO kwam met 138 voor te staan. Toen raakte de zware schuttery by VVS Frans Sieval, Zwerver, Carstens. Baronner en Passchier op temperatuur en dat betekende voor de gasten in feite het einde. Wel bleven zy dap per volhouden, maar zelfs de grote voorsprong in de eerste set vermoch- en zij niet in setwinst om te zet ten. VVS 2 won met 15—13, In de volgende sets was de zaak sneller bekeken, dankzij o.a. enkele ouder wetse kogels van Frans Sieval en sterk serveren van Zwerver, 15—2 15—4. Sportsplinters Alle voor zaterdag vastgestelde wedstrijden in de afdelingen Gouda en Rotterdam van de KNVB zijn in verband met de slechte toestand van de terreinen afgelast. De Zwitserse wielerbond heeft vrijdag besloten zich kandidaat te stellen voor de organisatie van de wereldkampioenschappen wielrennen voor profs en amateurs. De laatste maal dat de wereldkampioenschappen in Zwitserland werden gehouden, was in 1961. Cees Snepvangers uit Zundert. die voor Willem 2 heeft gereden en de amateurwielrenner Jan Harings, broer van Huub. de Nederlandse kampioen cyclo-cross. hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een I tweejarig contract by Televizier. Tot opvolger van Lo Brunt als I penningmeester van de UEFA is vry- 1 dag in Ztirich benoemd Herbert Po well, secretaris-generaal van de WFA, de voetbalbond van Wales. Henry Taylor, de manager van J Ford Engeland, heeft bekend ge maakt, dat Graham Hill, wereldkam pioen in 1962, het volgend Jaar voor Lotus-Ford zal gaan rijden. De 37- jarige coureur, in 1963, 1964 en 1965 tweede in de stryd om de wereld titel, zal onder leiding van Colln Chapman tezamen met Jim Clark één team 1 De Amerikaanse bokser Ernie Crawford is In het ziekenhuis van Canton (Ohio) overleden aan een hersenembolie, die hy woensdagavond tydens een gevecht tegen zyn land genoot Amarion Connor had opge lopen. Met uitzondering van de wed- s try den in de hoofd- en overgangs klasse zyn alle voor vandaag vastge stelde wedstryden in de afdeling Zuid-Holland-Zuid van de Christe lijke Korfbalbond afgelast. Bill Shankly, de manager van Liverpool, zal morgen de wedstrijd AjaxTelstar bywonen. Michels. de trainer van Ajax is naar Engeland gegaan om daar vandaag Liverpool aan het werk te zien. De KNWU streeft ernaar de nationale kampioenschappen op de weg volgend jaar in Heerlen te hou den in plaats van zoals gebruikelijk op het circuit van Zandvoort. De data van de nationale kampioen schappen zyn 29 juli (amateurs) en 30 juli (profs). Op het parcours te Heerlen zal van 30 augustus tot en met 3 september het wereldkampioen schap op de weg worden gehouden. De Poolse boks bond heeft met de interland fegen Nederland, die maandag 28 november a.s. in de Ri- vièrahal te Rotterdam wordt gehou den, geen risico willen nemen. In de Poolse ploeg staan twee boksers op gesteld. die in Tokio goud verover den. Het zyn lichtgewicht Josef Grudzien en de welter Marian Kas- przyk.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7