Mgr. Bluyssen geïnstalleerd MARKTBERICHTEN WAAKZAAM Ds. J. F. van Woerden SCHAKEL „Van de waarheid van maagdelijke geboorte hen ik overtuigd" Bisdom Den Bosch heeft weer een bisschop MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 NOVEMBER Tïrwijl In West-Europa de opvat ting veld wint, dat de dreiging van achter het ijzeren gordijn in om vang afneemt, waarschuwen NAVO- deskundigen tegen onderschatting van het gevaar. Op de conferentie van NAVO-parlemenbariërs in Parijs onderstreepte de Weatduitse minister van Defensie, Von Hassel, maandag j.l. dat er geen enkele reden is om aan te nemen, dat de Sow jet-Unie haar politiek van machtsuitbreiding zal opgeven. Nu kan men zeggen, dat men van een Westduit.se minis ter, die bovendien het departement van Defensie beheert moeilijk een ander geluid kan verwachten en dat andere NAVO-leden eerder tot gematigd optimisme geneigd zijn. Maar zowel Von Hassel als zijn land en partijgenoot Blumenfeld, die een zelfde mening uitsprak, voerden dui delijke argumenten aan. Zo is het een niet te loochenen feilt, dat ach ter het ijzeren gordijn twee miljoen man gereed staan, die centraal ge commandeerd worden. Voorts be schikken de Sowjet-Unie en haar sa tellieten over een vermogen aan ra ketten, dat het potentieel van het Westen overtreft. Bovendien zijn de verbindingen in Oost-Europa derma te gemoderniseerd, dat het op het ogenblik mogelijk is per dag ongeveer vijf volledig uitgeruste divisies uit het achterland naar voren te bren gen. De zes luchtlandingsdivisies, die z'ch ten westen van de Oeral bevin den, kunnen binnen enkele uren bij het. ijzeren gordijn in actie worden gebracht. Nu zou dit alles op zichzelf geen bedreiging behoeven te beteke nen maar Von Hassel vestigde er de aandacht op. dat het Kremlin in zeer korte tijd van de politiek van ..vreedzame samenleving" naar agres sie kan overschakelen wanneer het een kans zou zien om met weinig ri sico zijn politieke doel met militaire middelen te verwezenlijken. Tegen deze achtergrond gezien is het be treurenswaardig, dat het Atlantisch bondgenootschap door de houding van Frankrijk verzwakt is. Von Has sel gaf echter toe, dat men de ca paciteit van het Amerikaanse lucht transport niet uit het oog dient te verliezen. En wat. dit betreft mag men verwachten, dat de aanvoer van Amerikaanse hulptroepen omstreeks 1970 technisch zover gevorderd zal zijn, dat de positie van het Westen er aanzienlijk door versterkt is. Tot zolang echter is het gevaarlijk Ame rikaanse en Engelse troepen uit West-Duiteland terug te trekken. Zou men dat toch doen en komt de nood aan de man, dan rest alleen het middel van de .massale vergelding", anders gezegd: 't gebruik van atoom bommen. Von Hassel had met zijn uiteen zetting dus de bedoeling te waarschuwen tegen ondoor dachte stappen, die gelet op de Sowjetrussische kracht het mili taire evenwicht in Europa zouden kunnen verstoren. Opmerkelijk was, dat niet alleen Von Hassel en Blu menfeld op het Russische gevaar we zen, maar dat ook de secretaris-ge neraal van de NAVO, de Ita liaan Manlio Brosio, hetzelfde standpunt bleek in te nemen. .Mos kou wil de band tussen West-Euro pa en Noord-Amerika nog steeds verbreken en tracht nog steeds de Westeuropese eenheid te verbrokke len". Niet minder belangwekkend was het rapport van de Amerikaan se senator Jacob K. Javits, die daar in vaststelde, dat de NAVO heden ten dage wordt geconfronteerd met grote problemen, zoals de (tijdelijke afwezigheid van de Fransen, de I Duitse wens een groter aandeel te krijgen tn de besluitvorming van de NAVO en een krachtiger geluid te laten horen inzake kernwapens, het veranderende karakter van de Sow jet-Unie en de ondermijnende in vloed daarvan op het gevoel van saamhorigheid van de NAVO-leden: Het rapport-Javits legt sterk de na druk op de noodzakelijkheid van En- gelands toetreding tot de EEG, om dat Engeland» aanwezigheid in deze economische gemeenschap ertoe kan bijdragen de vrees van de Benelux- landen en Italië weg te nemen „dat zij spionnen worden in de Frans- Duitse strijd om het overwicht". En geland zou een uitnemende schakel kunnen zijn tussen West-Europa en de Atlantische eenheid, aldus het rapport-Javits. Is dit alles niet het gevolg van een ongemotiveerd pes simisme, ao zou men kunnen vra gen. Het antwoord kan ontkennend luiden wanneer zekerheid bestaat, dat Russen en Chinezen voorgoed gebrouilleerd zijn. Maar al ziet heit. er naar uit, dat niet alleen de poli tieke maar ook de nationale gevoe lens van Moskou en Peking aller minst harmoniëren, het zou niette min gevaarlijk zijn ten aanzien van Europa al te grote risico's te nemen. Het gaat tenslotte om 300 miljoen West- en Zuideuropeanen en om een gebied, dat zich alleen reeds wat Europa betreft uitstrekt van Noorwegen tot Turkije. Het. is onge motiveerd zich door deze Duitse, Ita liaanse en Amerikaanse uitspraken in paniek te laten brengen, maar zij vormen anderzijds een thema, dat niet verwaarloosd mag worden. Prof, J. H. Waszink eredoctor in Bern Op zaterdag 26 november zal in de Zwitserse hoofdstad aan prof. dr. J. H. Waszink het eredoctoraat in de filosofie, dat hem dezer dagen door de Universiteit van Bern is toege kend, worden uitgereikt. Prof. Waszink, die sinds april 1946 hoogleraar in de Latijnse taal- en letterkunde en de Romeinse oudhe den aan de Leidse Universiteit is, ont ving In 1962 van dc Universiteit van Glasgow een eredoctoraat in de let teren en is sinds 1965 lid van het Koninklijk Genootschap van Kunsten en Wetenschappen te Gotenburg. (Van correspondent) ,,Er ligt over de geboorte van Christus een waas van geheim zinnigheid. Er was iets niet helemaal normaal. Dit niet-normale was van een andere dan biologische aard. V/ie met een biologisch vergrootglas tot het mysterie van Christus' geboorte nadert ziet niets. Maar de kerk heeft het geheimenis bewaard en door de eeuwen heen gedragen in de vorm van een myhe. Afgekeurd artikel in Open Deur De taal van de Mythe is de eigen taal van het hartwaarin din gen kunnen worden gezegd, die te diep liggen voor het verstand. Dat is de mythe van de maagde lijke geboorte. Als de kerk leert, dat Christus géboren werd uit een maagd en dat God zelf de vader was, dan spreekt zij daarmee j hnar vaste overtuiging uit, dat Christus van elders kwam, uit een I andere wereld, een andere wer kelijkheid dan de aardse werke lijkheid, die wij kennen. Die we- 1 reld wordt hemel genoemd". I Dit gedeelte uit een artikel van de Haagse hervormde predikant ds. J. I F. van Woerden (46) in het kerst nummer van „De Open Deur" heeft, zoals gemeld, in Driebergen tot moei lijkheden geleid omdat de kerkera den daar zich verzetten tegen de inhoud. Dit heeft ertoe geleid, dat in de nog af te drukken 100.000 num mers van „De Open Deur" (met in stemming van ds. Van Woerden) enkele zinsneden zullen worden ge wijzigd en dat in de exemplaren, die in Driebergen zullen worden ver spreid, het artikel zal worden ver vangen door plaatselijk nieuws. Geen probleem „Het artikel is tenslotte voor bui tenkerkelijken geschreven en die heb ben geen problemen over de maagde lijke geboorte", zegt ds. Van Woerden, „Het is bedoeld om voor deze buiten kerkelijken een obstakel weg te nemen en de weg naar de kerken vrij te maken. Ook binnen de kerken be staan vele verschillen van inzicht over de maagdelijke geboorte en ik sta heus niet alleen in mijn opvat ting". Hij vindt het niet zo vreemd, dat het woord „mythe" verwarring heeft doen ontstaan. Het wordt n.l. in tal van betekenissen gebruikt. Hij zegt: „zelf gebruikte ik het in een zeer wjjde en algemene betekenis: de mythe als een verhaal, dat in beel dende vorm een geestelijke waarheid uitdrukt, die in een redenerend be toog niet of nauwelijks is uit te druk ken. Als je het in deze zin gebruikt, het woord mythe, dan is er bijna geen bijbelgedeelte, dat geen mythi sche inslag heeft. Dit is een uit spraak van prof. dr. M. A. Beek in „Bijbelse knooppunten". Ds. Van Woerden zegt verder: „als ik het nu nog eens in mijn eigen woorden zeggen magmet de taal van de mythe heb ik willen aandui den de geloofstaal, anders gezegd de taal van het hart, waarin dingen kunnen worden gezegd, die te diep liggen voor het verstand. Het grote misverstand is geweest, dat men in het woord „mythe" blijkbaar iets van „sprookje" heeft gehoord, iets dus, wat niet waar is. Mythe Van de waarheid van de maagde lijke geboorte van Jezus ben ik ech ter zó diep overtuigd, dat ik er let terlijk mijn hand voor in het vuur zou durven steken. Ik zie het echter niet als een biologische waarheid (men maakt kortsluiting met het bijbelse denken als men het zó wil bezien), maar als een heilswaarheid. De mythe is dan voor my de lite raire vorm, waarin deze heilswaar heid door de oudste christelijke kerk is gevat en via de bijbel aan ons wordt overgedragen Zo als ook bijv. het gedicht, de historische kroniek, de spreuk en de gelijkenis literaire vormen zijn waarvan de Heilige Geest zich bedient om het woord van God tot ons te doen komen," aldus ds. Van Woerden. Door de samenwerkende vo gellef hebber svereniging in Am sterdam is gisteren de Savoa ge houden, onder het motto „Het kind en z'n vriend". Het was een wedstrijd voor kinderen die de door hen verzorgde dieren door een deskundige jury konden laten beoordelen. Mis in het Engels De Amerikaanse rooms-katholieke bisschoppen hebben Rome toestem ming gevraagd de hele mis in het Engels op te dragen, behalve bepaal de eigen gebeden van de priester. Toogavond N.C.A.B. in de Rijnstreek De leden van het district „Rijn streek" van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond, kwamen gisteravond in de gemeentezaal van de Goede Her derkerk voor het houden van de jaarlijkse toogavond bijeen, onder leiding van de voorzitter, de heer S. van Leeuwen uit Alphen. De laatste was gekozen in de plaats van de heer A. Boele uit Zwammer- dam, die zeer vele jaren de voorzit tershamer in dit district met, beleid heeft gehanteerd. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet met leden uit de tien tot het district behorende gemeenten. De districtsbestuurder van Noord- Holland, de heer G. van Dalen, sprak namens het hoofdbestuur een opwekkend woord tot hen die de hui dige economische ontwikkeling met al te veel bezorgdheid gadeslaan. Dit is bezien in het bijbels licht een ver keerde instelling, al stemmen de din gen die wij om ons heen zien wel eens tot nadenken. Ten aanzien van de loonpolitiek zal men in het algemeen wat moeten bijremmen en medeverantwoordelijk heid in 's lands belang beseffen. Ook schonk hij nog aandacht aan de werkloosheid in het noorden van het land. De muziekvereniging „Kunst en Volharding" uit Hillegom verzorgde na de pauze het onitspanningsge- deelte van deze avond tot ieders te vredenheid. Met begeleiding van een kopertrio uit Wou brugge, bestaande uit de heer en mevrouw Hoekstra en de hees- Brunt, werd voorts aan sa menzang Mgr. J. W. M. Bluyssen, opvolger van wijlen mgr. W. Bekkers, is heden morgen in de Kathedrale Basiliek van Sint Jan plechtig geïnstalleerd als bisschop van 's-Hertogenbosch. Deze installatie geschiedde tijdens een plechtige Eucharistie-viering, die door tal van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten werd bijgewoond. Daartoe behoorden de bisschoppen van het Nederlandse episcopaat, enkele buitenlandse en enkele missie bisschoppen, voorts Ridders van Mal- ta en van het Heilige Graf, minister dr. G. Veldkamp, prof. dr. L. J. M. i Beel, vice-president van de Raad van State, mr. F. J. F. M. van Thiel, voor zitter van de Tweede Kamer, prof. dr. J. E. de Quay en echtgenote, de commissaris der Koningin in Noord- Brabant en de griffier der Staten, de burgemeesters van de steden uit het bisdom, alsmede verschillende wet houders en secretarissen en ook ver tegenwoordigingen van de verschil lende hogere onderwijsinstellingen, die in het bisdom zijn gevestigd. Een ereplaats was ingeruimd voor de moe der van de bisschop, BluyssenGussenhoven, alsmede voor zijn broers en zusters. Bij zijn aankomst aan de kathedraal werd mgr. J. Bluyssen afgehaald door een kleine lithurgische stoet, waarbij zich ook een deputatie van de Bra bantse gilden aansloot. Na de lezin gen werd de benoemingsbul voorge lezen door de ceremoniarius J. Bie- mans, waarna zij door de bisschop werd overhandigd aan de proost van biet kathedraal kapittel mgr. M. Oomens. De bisschop, die tot dan toe op een provisorische troon had plaats geno men, begaf zich daarop naar de bis- schopstroon waar hij de staf ontving en luisterde naar het evangelie, dat door de diaken werd gelezen. Na het evangelie hield mgr. Bluys sen een korte toespraak. Aan het eind van de eucharistie-viering legde hij de liturgische gewaden af en heeft hij in de kerk tezamen met zyn moe der de gelukwensen in ontvangst ge nomen van hen die bij de plechtigheid aanwezig waren. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Benschop ttioez.) A van Eijk te Bergschenhoek; te Mets- lawier-Niawier M. de Jonig kand. te Soheveninigen; te Eist (U.) B. G. Domikersgosd te St. Philipslandte Delft (Wijkgem. 8) (toez.) J. Cats- birrg te Opheusden: te 's-Graven- haige (vac. C. M. Krijger) Joh. Grol- le 'te Groningen. Aangenomen naar Enschede (toez.) J. J. Duvekot te Deurne. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Meppel Joh. Prins te Rijswijk en J. Westierrink te Haam stede: te Noordeloos M. C. Tands te Barend/recht en C. v. d. Beele te Meppel. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdiam-Z. A. W. Verhoef te Bairneveld; te Clifton (U.S.A.) A. Vengunst te Ratterdam- Cemtrum. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sc-heveningen J. van Prooyen te Grafhorst. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Rotterdam-Zuid Q. de Vrie te Wormerveer. GEREF. KERKEN Ds. D. C. Tiemens te Eindhoven is benoemd tot geestelijk verzorger van langdurig zieken en bejaarden in de verschillende inrichtingen te Apeldoorn. Levendaal 101: Sociëteit leest)Optreden Artiestenpalet, lle-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra 10 i Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uur nam.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. stëndom. Spr. evang. N. v. d Brugge, 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit 't Roefje en 't Venster. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Muziekfeest Alg. Ned. Unie van Muziekver. 2 en 6 uur dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 MAANDAG Camera-theater: Franse film week K. en O. „Edouard et Caroline". 2.30. 7 en 9.15 uur nam.: „Le blé en herbe" te middernacht. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame". 8 uur nam.3 uur voorm. _..„t Van der Heijden: Regio nale bijeenkomst VVD; forum over „Leidse agglomeratieprobleem" o.l.v. prof. mr. C. H. F. Polak, 8 uur nam. Schouwburg: K. lichtingsmiddag firma Bols DINSDAG Aula Du RleuschoolVolle Evange- e-zending. Spr. dhr. J. Zeegers, 8 Camera-theater: Franse filmweek i célèbres" te middernacht. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng in Jehovah's getuigen, 7.23 uur nam. Intocht St. Nlcolaas: Aankomst Sta tion 1 uur nam. Route: Stationsweg, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Ra- lenburg, Breestraat, Ontvangst Stad- ïuis 1.30 uur nam. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez .Centrum" speelt „Angst ran het Derde Rijk". 8 uur u«mu. Stadsgehoorzaal: L.K.K. „Voor Allen" Concert Bernard Kruysen en Noël Lee. uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7—i WOENSDAG Sociëteit Minerva (toneelzaal): Pre. „Hère Nieuw Leids Studentencaba ret, 9 uur i Kloksteeg Madame", 8 Cemera-theaterFranse filmweek K. 1 O. „Le monde sans soleil", 2.30, 7 9.15 uur nam.; „Les jeux de l'amour", te middernacht. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Lezing N. Heynlng „Spiegel van Bre- 19: Café-chantant „Chez ZWOLLE, 18 november Veemarkt: BINNENLAND College van Toezicht Bij be schikking van 16 november heeft de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, het college van toezicht op de zieken fondsraad ingesteld. Tot lid, tevens voorzitter werd be noemd mr. E. H. Toxopeus in Den Haag. De overige leden zijn drs. D. Roemers in Bandhoevedorp en de heer G. Z. de Vos in Rotterdam. Het college heeft tot taak toezicht uit te oefenen op het door de zie kenfondsraad gevoerde beheer van de algemene kas en het fonds be jaardenverzekering. Ringen gestolen Uit de etalage van een juwelierszaak in de Marnix- straat in Amsterdam zijn,gisternacht 117 gouden sieraden merendeels damesringen ter waarde van f. 11.000.gestolen. De dief kon de sieraden van buiten af bereiken na dat de ruit van een in een portiek gelegen zijraam van de etalage door het uit de sponning wrikken van de afscherming, was gebroken. Tevoren had hy het hek voor het portiek diat vermoedeiyk niet goed op slot was, opzy geschoven. Kogels en hasjiesj De Rotter damse politie heeft by een inwoner van de wyk Katendrecht ongeveer (500 patronen (geweer-, pistool- en flobert patronen) en een kleine hoe veelheid hasjiesj in beslag genomen. De verscherpte controle van de Rot terdamse politie op café's heeft tot resultaat gehad dat twee café's aan de Hudsonstraat voor vier weken dicht moeten. Er vonden vechtpar- tyen en zedeiyke misdragingen plaats, aldus de politie. Indringer ontkomt met f 150 De 32-jarige slager J. Mulder uit de Van 't Hoffland in Amsterdam schrok gis ternacht wakker door het openen van zyn slaapkamerdeur. Tot zijn verbazing stapte een man naar tin nen, die hem verzocht zyn handen omhoog te steken. In plaats van op dit verzoek in te gaan sprong de sla ger uit zyn bed om de ongewa pende indringer te grijpen. Deze wist na een worsteling, waarby eni ge ruiten sneuvelden, via. de achter- zyde van het huis te ontkomen, naar later bleek met medeneming van f 150, die zioh in een in de hal staan de tas had bevonden. Bank afgebrand Een korte maar hevige brand waarvan de oorzaak waarschynlyk een defect in de ver warmingsinstallatie was heeft gis teren het hoofdkantoor van de Boe renleenbank in Den Bosch groten deels in as gelegd. De schade aan gebouwen en inventaris, die door ver zekering wordt gedekt, wordt op 250.000 gulden geraamd. Dankzy het snelle en kordate optreden vain adjunct-directeur J. de Beer, kon al het geld, de waardepapieren en kost bare machines uit het brandende ge bouw worden gered. BUITENLAND Spoorramp Een naar het zui den uitgeweken Noordkoreaanse spoorwegbeambte heeft meegedeeld, dait in maart 300 mensen, by een spoorwegongeluk in Noord-Korea zyn omgekomen. Een trein was in een tunnel tegen een hoogspannings kabel gereden, waardoor hy onder stroom kwaim te staan. Een stations chef was schuldig bevonden en dood geschoten. Het bericht is volgens kranten in Seoel door Noordkoreaan se journalisten in de gedemilitari seerde zone bevestigd. EEG De Britse voorzitter van het actiecomité der Europese Vry- handels Associatie (EVA) heeft op een persconferentie in Stockholm ge zegd te vernachten dat Engeland tegen het einde van het volgende jaar lid van de EEG zal zyn. Massagraf By Szczecin (voor heen Stetin) in het noordwesten vain Polen is opnieuw een massagraf ont dekt dat vermoedeiyk de ïyken be vat van gevangenen die door de na zi's in het kamp Stalag II zyn ge dood, zo is in Warschau bekendge maakt. Hoeveel doden er liggen is nog niet vastgesteld. Naar huis President Johnson is van plan dit weekeinde naar zyn boerdery in Texas te gaan om daar verder te genezen, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De dokters achten zyn toestand goed en zyn biy dat hy besloten heeft naar Texas te taal 6902. Prijzen (In 1 rende en versgelkaJfde koeien 9551400 neurende vaarzen 9651285; neurende pinken 860900; slachtkoeien ,603,10 vaarzen 8601060; gulste pinken -7i50; graskalveren 350500; nuch- 100—120; biggen 70—83; landenl) gebrulksvee rus tig. prijSh.; gulste koelen rustig, niet prljsn.; pinken traag, prijsh.' prijsh.; vette kalveren kalm, prijsh.; kalm, niet prijsh. 3.604.50 per kist; waspeen 3.505.70 per kist; BI .22.90; per kist; andij vie 3362 per kg; gT. kool 11821 per llarni Sim 3545; Dusty 3043; Tan- 33—68; Elisabeth 3840; Valeta 3040; Gorbena 1343; 150; Orchid Beauty 150190; Oranje Pc,Ids 1301160: Fresia's Aurora 175— 200; Golden Yellow 125—150: WhM Swan 175—225; Stor Narcissen Helios 125 ry 180220 per bos. TER AAR, 18 november Groente veiling: witlof 1.731.90; 2 1.131.42; stek 33; andijvie 48—51; B 2e—38: prei 2127; boerenkool 15; spinazie 87; groene kool 1117; spruiten Ax 53—71; Bx 3145; kroten 16; allies per kg; tomaten binnenland: A. 2.107.30; B 2.30—6.30; C 2.00—4.30; CC 2.00— 2.50; boniken 3.304.00 per bakje van zes kg. 91a 1 14—23; C 8—12; bloem- Zilverdieven veroordeeld Tot een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek van voorarrest, waarvan 3 maanden voorwaardelyk, veroor deelde de Utrechtse rechtbank gis- terene en 22-jarige verkoper uit Den Haag en een eveneens 22-jarige jon geman, die in de nacht van 9 op 10 september inbraken by Van Kempen en Begeer in Zeist en 20 zakken vol met zilveren voorwerpen, ter waarde van meer dan 3 ton, naar buiten sleepten. De jongemannen werden op heterdaad betira.pt. De politie was ge tipt. Export veiling: ber Bloemen vetlingAm. an j ens Sim roze 42—55; rood 3548; wit 36—37; Keefer 31—40; Tangerine 2223; Es- perence 33; Nertoie Plnik Triumph 70 71; Rozen Garnet te en Carol 2025; Carta 45—49; Baccara 4856; Tradi tion 2122; Zoriraa 2325; Coral Princes 5265; Sonona 24; gep chrysanten Red Rolind'a 1022; Laaige 2640; Prinses Armgard o r 39; Shoesmdifch 4856; Orchid Beauty 28; Jozef 24 per stuk; troechrysanten Oranje Wonder 1,902.20; Kaiufmann 1.00—1.20; Bomholm 1.30—1.50; Luy- De Lakenhal: Opening tento. ling Franse ^grafiek uit de 19^ Doopsgezinde Kerk: Avondgeb^ Stadhuis (trouwkamer): gpiM sociale raadsvrouw, 46 uir- - DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstver™ van Jehovah'8 getuigen, 7.25 u Schouwburg: K. en O. Tonw Centrum speelt „Angst en elW het Derde Rijk", 8 uur nam, Camera-theater: Franse film®, en O. „Le pla<=«"" -1* nam; „Les II middernacht. Ravelstraat 5: Jongerencontiti Ver. van Huisvrouwen. Recept^ W. de Zwygerlaan 105: Bah spreksavond, 8 uur nam. Zomer zorg Jaarvergaderina Nova", 9.30 uur voorm. Kloksteeg 19: Café-chantant Madame, 8 uur nam.3 uur VRIJDAG •theater: Franse filmen tengem. „Ecclesia", 8 Pieterskerk: Herdenking unlvt verzet. Spr. prof. dr. B. W. scheld schoolhoofd J. Berken) Schouwburg: K. en O. Tont*; oor jongeren. Kon. Ver. „Littei rum" speelt „Reiziger zonder bi Scheveningen (Circustheater)1 Balletvoorstelling Ned. Danst; AGENDA BIOSCOPEN Camera: Donderdag t/m (24 •eng geheim!", 15 uur „Le Blé 9.15 Dinsdag 2.£_, „u manches de Ville d'Avray" „Les amours célébres"); Woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur telling) „Le monde sans iur „Les jeux de l'amour" 30. 7 en 9.15 t ur „Les liaisons Vrfjdag'2.30, 7 en 9.15 uur Le Degobert" (24 uur „La trin .Nevada Smith", Jks 2.30, 7 .45, 9.15 i 9.15 8H Trianon: „De bezeten lacht", Dagelijks 2.30, 7 IJdo: „Battle of the Bulge" (I nenoffenslef 1944), 14 laar. D "30 en 8 uur. Rex: „Sloux in hinderlaag", agelijks 2.30, 7 en 9.15 uur! 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: ..Ik. een vrouw i 9.15 II G zaterdag 9.15 uur: Zondagmiddag 30, 4.45, 7 en WASSENAAR Astra: vrij if .terdag 7 en 9.15 uur; i uur: „Viva Maria", 1 ^.lua^middag 2.30 uur „Gollat TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg 69) i pen ten toonstelling Car la Klein, opend dageiyks 10 uur voorm uur nam. behalve zaterdag en t/m 7 december). De Lakenhal: Dag 10-8 uui Legermuseum (Peethulslaui uitzondering van zaterdag van (zoudag 1-5 uur) Galerie Walenkamp (Nieuwste 5 Tentoonstelling_Georg Hadeler. ook 7.309.30 vember). Rijnland-flat (ingang BacM S Tentoonstelling Fer Hakkaart, si Tweehuysen, Babs v. EverdlnRen, [f van Diriteren en Ben Wolfa. Gr zaterdag 25 uur en woenadsj 1 79 uur (tot I december). Ij Rijksmuseum voor Volken! g dtervapolls 1.401.50; Red Petrole 1.15 1.02; tros gemengd 1.501.65; Fresia 801.40; Narcissen Early Glorie 1.95 2.00 per bos. KATWIJK AAN DEN RUN. 18 no- Troenteveilingv 5.00—5.80; Al 12 3.80—5.90; BI 2.00—3.20: Cl 1.50— !.20; C2 90—1.40; breelq 26; groene kool 821; gele kool 14; knolselderde per srtuk 21; komkom - AALSMEER, 18 november Bloe menveiling: William Sim 4862; TentcKinsteïllng van Japanse van Kyösaï Dagelijks 10 - 's Zondags 13 17 uur Universiteit: Expositie Bredi tie. Dagelijks 95 uur; zatei zondag gesloten (t/m 30 nove Rijksmuseum voor Volktl iSteenatraat 1). Dag 10-17 Ql aags J3-17 «ur Rijksmuseum voor de gesoil 0 deT natuurwetenschappen: DM i nu zond 1-4 uur Zweilandlaan 5: Filiaal mui-u Reuvens: Tentoonstelling Sti Kunstenaarshuisvesting Joop l' Geopend maandag, dinsdag, w« K en vrijdag 9—12 uur uur nam. (tot 31 deci Wassenaar (Kunstzaal Heuffi: positie naaldwerk Hanne Mej<S1 Heer en droogboeketten van I Eschauzier. 's Maandags t/m zati van 10 uur voorm. 5 uur nac vendien dinsdag 8 - 10 uur 31 24 november). Avond- en nachtdienst der apoll apotheek 24807. Apotheek R. van Breest 6e burg te Leiderdorp en Apothwï schoten zijn de gehele week De Oegstgeestse Apotheek is of dag 20 november gesloten van gemengd 2127; Arthur 3843; Tain- SfSS- Forsythia 100—135; Triloba 80—120; Super Star 6372; Roselandria 3745; Parel van Aalsmeer 2330; Geh. Duis burg 4353; Carla 4268; Dr. Verhage 4768; C. Peohtoid 2127; Baccara 70 95; Mad. Ofman 3843; Plinfk Sen- 1930; Tulpen 320-560; Cyclamen 170 terfly 130—140; geplozen chrysantei Hoeks glorie 16—15—28; Snownlss 37- 34 per stuk; Wim Lange 30 per stuk. Pernettda 140 per plant; klein 8545; 36 per stuk; Evondmus 2325; Cine raria 35; Hedera 37; Cyclaam 160— i11; Vlnca 28; Primula chrysanten Tokio 115^125—13*0; Ly- ona 100—120—155; Roodkapje 1100— 110—120; Criterion 105— lló—115; W. Lange 65—70; Saterne 115; Llrtle Ame- rd... 105130; Indianapolis geel 100 110; wit 90—95; Koenfull 170175; Paris 175—125; Alex 80; La Reine 105 —110; Boinnosohier 125—120; White Hope 55 35; Julia 1?0 120; Madeion 105—100; Kauffmann 130120. By geen gehoor jeclallst (of dl< op dokterstelefooi uw bula i specialist (of diens waarnemen! In weekeinde dokter nodig?? Bel 22222!! HAAGS AGENDl ZATERDAG 19 NOVE.MBEJ Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie, De 20.30 uui, kyk, zonder handen. Diligentia. 20.30 uur^Niéuwe le, Mama, kyk, zonder h Kurzaal, 20.00 uur. Jazz harmonie. ZONDAG 20 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur, sche Comedie, Je kunt 't nooit j 20.15 uur, Haagsche Comedie,'' Diligentia, 20.30 uur, Nieuwe' die, Mama, kyk, zonder handen DINSDAG 22 NOVEMBER Diligentia, 20.15 uur, PatrlcU ton, sopraan en Christian IvaldL^ Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur, Anglo-American Theatre Group. WOENSDAG 23 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 bang voor Virginia Woolf? Kurhaus Paviljoen, The Ai# rican Theatre Group. 'lei Kurzaal, 20.15 uur, Residentie» T| tt!I

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2