Jeen standbeeld voor Han van Meegeren" WEL POGING TOT VERKLARING VOOR Z'N MOM VAN VERMEER Bazaar in Ons Huis,, in Zoeterivoude Voor kerkrestauratie en jeugdhuis f 3500,— Harster op 23 januari voor rechter Kleindierenexpositie van Rijnland" LE1DSCH DAGBLAD ngwekkend boek van Marie-Louise Daudart de la Greé (Van onze Brusselse correspondent) js alweer meer dan twintig jaar geleden schilder Han van Meegeren, gearresteerd vermeende collarboratie, bekende dat hij Ider was van de ..Emmaüsgangers", een 3t tot dusverre als een meesterwerk van jes Vermeer van Delft in het Museum Boy- eRotterdam had gehangen. Dat niet alleen: de druk der omstandigheden gaf hij toe, |ehij zelfs met trots dat nog andere nieuw (e Vermeers van hem waren: zeven in to- |et schandaal dat losbrak is, zoals zij die smaakten zich nog zullen herinneren, ge- geweest. Men kan gerust zeggen dat een deel van het korps der Nederlandse en bui- msse schijnt overigens weer snel voorbij als zij was ge- Voor zijn „Vermeers" had j egeren fantastisch veel geld j Een Christuskop bracht j op, een Laatste Avondmaal „Voetwassing" f 1.250.000 Daarbij dient men er »ning mede te houden dat, idering van de voor een doen gulden verkochte „Em- igers", de transactie zich af- tydens de laatste jaren van ste wereldoorlog. De gulden (een brood kostte bij voor de zwarte markt tot f 200) meer waard. Toch ging het ngrijke bedragen die Van deels belegde in onroerend In kunst, deels uitgaf aan sditionele wijntje en dito Veroordeeld november 1947 werd til na een langdurig proces JU jld tot een gevangenisstraf Hij werd echter in lek opgenomen, waar hij 30 van hetzelfde jaar over iens en ook na het proces 'wn kleine stroom literatuur vervalsingen gepubliceerd, zijn wetenschappelijke wer- van dr. P. C. Co- h-asi-wetenschappelijke, i waarin de Brusselse expert ïeeft geprobeerd aan te it twee schilderijen, eisgangers" en het „Laatste (uit de verzameling 'gingen) tóch van de hand aeer zouden zijn, ook nog wat bellettrie en behoorde een soort gero- leven van Van Meege- Die schrijfster Marie-Louise |e la Grée, onder de titel Het boek had wanner ik vel herinner, niet veel om Het is echter een gelukkige van haar geweest, haar no- toen, opgetekend uit de 'oikn Van Meegeren opnieuw 31, bi en er een boek van te LE Gespleten '31 »t „Geen standbeeld voor Meegeren" (uitgeverij De Antwerpen, 1966) en het beeld van hetgeen de heeft genoemd „De tra- de gespletenheid" van de er. Uren heeft hy, nadat de aan het licht waren met haar gesproken en ge- verklaring te geven tenlandse kunstgeleerden en estheten in zijn hemd kwam te staan. Figuren, die thans weer hoog te paard zitten, waren zich te buiten gegaan aan de meest lyrische beschouwingen over Vermeers vermeende godsvrucht en zo meer. Toen bleek dat de schilderijen niet van Vermeer maar van Van Meegeren waren, werd deze laatste zoals al zijn hele leven was geschied, door de kritiek verguisd. Handelaars deden goede zaken met schilderijen en tekeningen van zijn hand die tot dusverre voor een appel en een ei waren verkocht. Men zegt dat Amerikaanse verzamelaars met goud betaalden. '0 VOORSCHOTEN l «.-onderzoek »int eind van leze maand jP «t eind van deze maand Voorschoten het bevolklngs ik, Het algemeen Comité Be- Tuberculose „COTÜVO" dinsdag 29 november tot 13 december 12000 Voorscho- laten doorlichten in het Ge- gjl iscentrum aan de Wyn- «ider Test.ra, voorzitter van lité COTUVO hoopt, dat een di laat doorlichten. Vanaf iid van 15 jaar krijgen alle lotenaren een oproep voor ditt beneden de 15 jaar vindt een onderzoek plaats via len, an tal gevallen van tubercu- dalende. Bij het eerste on to 1950 werden 6 actieve ge- jdponden; in 1954 eveneens 957 4 in 1960 maar 1 en ln dit onderzoek gericht is op VI Ijding van t.b., is zij gelijk pa onderzoek voor de ge- longkanker. Vorige maal 3 gevallen een tumor ge- :]sJwd. Hoewel de tuberculose s, is deze veel gevaarlijker, mensen minder weerstand doordat zij niet meer in iag komen met besmette ge- omt er tuberculose voor, dan deze vrijwel steeds in een van gevallen. dansten, verbonden aan het on fijn gering, slechts f 1,50 per en minder draagkrachtigen wlfs van dit bedrag vrijge ven. Minder validen en be tonnen gratis vervoer krij- 1 dienen hiervoor het gemeen te bellen, toestel 41. Graag het comité, dat zich ook dtters zullen melden, die be- j I a om minder validen vervoer pi. Zelfportret van Han van Meegeren in zijn jonge jaren. van de loop der gebeurtenissen. Hjj moet een vreselijke jeugd hebben gehad: artistiek aangelegde jongen :en gezin dat voor kunst geen begrip had. Zijn vader was leraar. Hy had pleinvrees en moest van huls naar school en terug wor den gebracht. By het minste ver meende vergrijp liet hij Han straf regels schrijven: Ik ben niets Jk weet niets, ik kan niets. Nadat de zoon, ondanks zijn verbod, heimelijk toch had getekend, noemde hij hem een bedrieger en maakte hij scènes. De moeder kon niet tegen de dwin geland op. Tenslotte wist Han een klein jaar geld te verkrijgen om in Delft te studeren. Er moet dan een periode in zijn leven zijn gevolgd waarop de schrijfster niet alle licht laat schijnen, maar duidelijk is dat Van Meegeren van de dag af dat hij met zijn kunst aan de openbaarheid trad, er onder heeft geleden dat de offi ciële critiek zich weinig of niets aan hem heeft laten gelegen lig gen. Hij meende dat althans en het moet ook wel zo zijn geweest. Bij het publiek had hij succes. Hij kreeg opdrachten voor portretten en hij verdiende veel geld. Van Meegeren zei tegen de schrijfster: „In 1928 is de hetze tegen mij begonnen. Ik verdiende te veel geld, snap je? Een schilder of wat je ook aan kunst doet, moet arm zijn. Dan hoor Je tot de kunstenaarskliek. Maar daar kregen ze mij niet voor". Verguisd Ook uit hetgeen Van Meegeren verder vertelt blijkt dat hij bezeten moet zijn geweest van de gedachte dat hij iets kon, maar dat het niet openlijk door de zogeheten deskun digen werd gewaardeerd. Dat min derwaardigheidscomplex heeft hem tenslotte tot zijn vervalsingen ge bracht. Vooral het ontstaan van de „Emmaüsgangers" wordt ln Van Meegerens eigen woorden boeiend verteld. Jaren moet hij hebben ge zocht en geploeterd om een „Ver meer" te bereiken. Ten koste van zijn gezondheid en van zijn levens geluk. Maar het moet een obsessie voor hem zijn geweest eindelijk voor „vol" door de critiek te worden er kend, zij het als Johannes Vermeer. Er is in dat verband een punt, waarop Marie-Louise Doudart de la Grée de nadruk legt. Volgens haar heeft deze geen „vervalsingen" van Vermeers gemaakt. Alleen de handtekeningen waren vals; de schil derijen waren originele scheppingen. Het is een stelling die het overden ken waard is. Zoals ook hetgeen de schilder kort voor zijn dood tegen de schrijfster zei: „Ik heb alle» aan mezelf te wijten". Alles. Geen standbeeld voor Han van Meegeren. Ze zullen nog een tijdje over me praten, dat is al les. En over twintig jaar zal een nieuwe generatie „De zaak Van Meegeren" zien als een stunt waar ze zich terecht rot om zullen lachen, zoals wij gelachen hebben om de „kapitein van Kopenick". En verder: „Zolang de psychologie geen voorgeschreven vak wordt in de stu die van de kunstgeschiedenis, zolang zal altijd weer kunnen gebeuren wat gebeurd is. De koppen zoals ik die schilderde en de koppen van Ver meer hebben niets met elkaar ge meen. Vermeer zou die nooit zo heb ben geschilderd". Misschien krijgt de geniale „va riantenmaker" gelijk. Een stand beeld zal by wel niét krijgen. Maar het boek van Marie Louise Doudart de la Grée is een belangwekkende en voor een zeer groot deel geslaag de poging, het „Geval van Meege ren" te verklaren. OEGSTGEEST Godfried Bomans droeg voor Voor de leden van de afdeling Oegstgeest van de Leidse Volksuni versiteit K. O. droeg de bekende schrijver Godfried Bomans enkele werken voor uit zyn omvangrijke oeuvre. Na een zeer spitse opening van de byeenkomst, gisteravond ge houden in gebouw „Irene", las hy „Prinsjesdag" voor. Dit satirische stuk werd gevolgd door „Kellners". Hierin beschrijft Bomans de ont moeting met een kellner in het Bel gische Mechelen. Hy biykt de enige gast in een groot hotel te zyn. De portier speelt eveneens voor chasseur en kellner, want verder personeel is er niet. Als kamer krijgt Bomans de Napo leonsuite toegewezen. Hij geeft een prachtige beschrijving van het inte rieur, dat tussen oud en antiek zweeft. De portier vindt tussen de bedrijven door ook nog tijd om zijn liefje te bezoeken, wat 's mans veel zijdigheid tekent. „Reizen" is een persiflage van de wijze, waarop de Nederlanders met vakantie gaan. Na „Onzedelijke liede ren" volgde de pauze, waarin de ge legenheid bestond door Bomans ge schreven boeken te kopen, die door hem van zUn handtekening werden voorzien. „Het Nederlands volkskarakter" liet vijf eigenschappen zien van onze volksaard, onder meer het individua list zijn, het op zijn recht staan en het altijd gelijk willen hebben. Bo mans geeft hiervan rake typeringen, die bij de aanwezigen een goed ont haal vinden. Na zijn werkje .Binter klaas" kwam een boeiende en een soms wat pikante beschrijving van het leven van een arts in „De kwak zalver". De schrijver besloot de avond met het sprookje „De Vleugelman", een man die het onmogeiyke probeert te bereiken. OEGSTGEES1 Bevolkings onderzoek op tuberculose Op maandiag 21 november van 9 tcit 12 uur en vajn 14 bot 16.30 uur, en oip dinsdag 22 november van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot. 21.30 uur is er nog gelegenheid deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek voor degenen, diie nog wiet. zijn geweest. WARMOND Opstelling Warmunda De opstelling van Warmunda 11 luidt: P. Schavemiatoer (d.), M. van Noord en H. Vergeer (a.), J. Mulder, R. Ciere en C. Westerop (m.), A. v. d. Aar, J. Kiviets, H. Beugeüsdlijk, W. Meskers Cz. en Coster (v.). Reserve: J. Mesker. SCHOONHEID cm CHARME Amerika telt ca. 150.000 schoonheids koninginnen perjaar. Slechts 5% van hen blijkt voldoende foto. geniek te zijn Slechts 1 op delO.OOO voor mannequin op. geleide vrouwen brengt het tot een ven kelijkester.manneqiir Volgens de Eqyptische schoonheidsleer moet het ge2icht in 10 keer de lengte van heel het lichaam balen, de breedte v.d.heu pen moet gelijk zijn aan 6x de lengte vd.neus1 Er bestaan thans 400 kleurscha keringen nagellak Alle schoonheidszorg W aarschuwing aan adres V.S.' De Chinese kernproef van 27 ok tober was een waarschuwing aan het adres van president Johnson, zo schrijft de 81-jarige Amerikaanse Anna Louise Strong in een van haar „brieven uit China". Als het Penta gon erop pocht, dat het middelen heeft om alles wat China in 17 jaar heeft opgebouwd in enkele minuten te vernietigen, moet het nu rekening houden met vergeldingsacties tegen de Amerikaanse zevende vloot en de Amerikaanse strijdkrachten en bases in het Verre Oosten, zo zegt Anna Louise Strong, die nauwere contac ten met China's topleiders zou on derhouden dan welke buitenlander dan ook. Men ziet in haar woorden een eerste officieuze aanduiding van de machthebbers in Peking over het bereik en de kracht van de in China ontwikkelde kernraket. Mail tijdens twist neergeschoten Op een weiland in Oud-Gastel is gisteren de 23-jarige boerenzoon Adrie Geers door een schot hagel uit een dubbelloops jachtgeweer getrof fen. Hij werd zeer ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Oudenbosch. Thans is hy buiten levensgevaar. Hij kon echter nog niet door de rijkspolitie worden gehoord. Het schot was gelost door een jager uit Roosendaal. Tussen belde man nen bestaat een vete over het jacht- recht op het welland. De man uit Roosendaal heeft een vergunning om daar te jagen. Toen Geers langs de wei kwam waar de ander met zijn hond aan het jagen was ontstond een woordenwis seling. Plotseling viel toen het schot. De inwoner van Roosendaal heeft tegenover de rijkspolitie verklaard dat er een worsteling ontstond om het geweer, waarby het schot afging. Uit de aard van de verwonding is gebleken dat het schot van vlakby moet zijn afgevuurd. Geveilde Percelen In het Venduhuis der Notarissen werd het navolgende perceel verkocht t.o.v. notaris J. C. van Eek in Leiden: het winkelhuis aan de Kaiserstraat 33 op f 7.700 door H. D. v. Weizen q.q. Kroon wijst beroep in gasgescbil af Het beroep dat Mijdrecht, Vinke- veen, Waverveen en Wilnis in juni 1965 hebben Ingesteld tegen het wei geren door Gedeputeerde Staten van Utrecht van de goedkeuring van hun plannen, mee te werken aan de op richting van een deelneming in de N.V. Gasbedrijf Amstdlland, is dooi de Kroon afgewezen. De Raad van State onderschrijft het argument van het college van GB., dat de gemeenten niet hebben aangetoond, dat de privaatrechtelij ke organisatievorm voor de gasvoor- ziening meer mogelijkheden biedt dan de publiekrechtelijke. De vier Utrechtse gemeenten wil den met Uithoorn en Aalsmeer een gezamenlijk g asvoor zi eningsbedr ij f oprichten. De raden kozen daarvoor de N.V.-vorm, iets waarmee G.S. van Noord-Holland voor wat Uithoorn en Aalsmeer betrof wel akkoord gin gen, maar waarvoor het college van G.S. van Utrecht aan de vier Utrechtse gemeenten geen toestem ming gaf. De bazaar, die gisteren in „Ons Anneke van Leeuwen, boekenhanger. Huls" werd gehouden voor de restau ratie van de hervormde kerk en voor de bouw van een nieuw jeugdhuis, is een groot succes geworden. De netto-opbrengst was f. 3500. Een zeer groot aantal belangstel lenden heeft een bezoek gebracht aan deze bazaar, waar een keur van eigen gemaakte werkstukken en an dere artikelen gekocht kon worden. Daarvan werd dankbaar gebruik ge maakt. Er heerste een zeer gezellige sfeer. Ook de gelegenheid, die donder dagavond geboden werd om de werk stukken te bezichtigen, werd door zeer velen aangegrepen. De heer D. Hulsbos was daarover en over het re sultaat van de bazaar zeer tevreden. Voor de Inzenders van knutselwerk Hobby: 1. L. van der Berg, sche merlamp: 2. J. Verstegen, presenteer blad. Groep 4. dames boven 16 jaar: 1. Mevr. G. Hulsbos-V. d. Loo, wieg je; 2. mevr. C. van Kampen-Ver douw, kousen tas; 3. Vrouwenver. 't Steentje, handgeknoopt kleed; Groep 5. heren vakwerk. 1. D. Hulsbos, bloembak; 2. W. Hulsbos, huishoudbar. Negen doden bij vliegramp Een Amerikaanse zware bommen werper van het type B 52 met negen bekend gemaakt. De uitelag was als boorfrd bU volet. 6 Hayward ln de Amerikaanse staat Wisconsin neergestort en in brand volgt: Groep 1 jongens t/m 15 jaar: 1. Nico Minnaard, kapstok)2. Arie de Jong, kruiwagen, 3. Fr. Hulsbos Jr., puzzle. Groep 2. meisjes t/m 15 jaar: 1. „Klein Meve", (groepinzending), Ineke van Kampen, boekenlegger; 3. Wilhelm Harster, tijdens de bezet ting bevelhebber van de SD ln Ne derland zal op 23 januari volgend jaar samen met twee van zijn voor malige medewerkers in München te rechtstaan op beschuldiging van me- deplichtilgheid aan massamoord op Nederlandse joden. De nu 62-jarige Harster, voormalig luitenant-generaal van de SD wordt medeplichtigheid aan moord op 82.856 Nederlandse joden ten laste gelegd, die naar Duitse vernietigings kampen zyn gedeporteerd. VOORSCHOTEN In Leiderdorps padvinders troephuis In het Padvinderstroephuis i Dr. van Rhynstraat in Leiderdorp wordt gedurende drie dagen een ten toonstelling gehouden, georganiseerd door de kleindlerensportvereniging „Rynland". Deze vereniging bestaat nu vyf jaar, en houdt voor de vierde maal een tentoonstelling. Burgemeester mr. R. M. Gallas, die vergezeld was van zyn echtgenote, opende ook ditmaal, zoals hy zei, weer zeer graag deze mooie exposi tie van deze sympathieke vereniging. Hy vond het prettig, dat hiervoor steeds weer Leiderdorp wordt uitge kozen. Er zyn, zo stelde hy, vele ma nieren waarop men zyn vrye tyd kan besteden. Hier springt vooral naar voren het element van verzor ging en liefde voor het dier. De ver eniging bestrijkt een groot gebied. Met de wens, dat velen de weg naar Leiderdorp zullen vinden en die ellen hartelijk welkom zullen zyn, verklaarde de burgemeester de ten toonstelling voor geopend. Mevrouw Gallas ontving een prachtige bloe menhulde. Hierna reikte de burgemeester twee bekers uit, nameiyk aan de he ren A. H. Blom, Leiderdorp en T. H. G. v. d. Ven Hazerswoude. In zyn openingswoord, zei de voor zitter, de heer W. Blijleven, onder- de meer dat bestuur en leden het ge- Familieberichten (Ontleend aan andere bladen) Overleden: J. Schol, 72 jaar. Am sterdam; mr. H. G. J. Maas Geeste- ranus, 72 jaar, Parijs; G. A. M. Gul- demond, 64 jaar, Amsterdam; M. G. Bosman. 90 jaar, Alkmaar; ir. W. M. L. Stieltjes, 79 jaar, Amsterdam; O. M. F. C. Baronesse Dorth tot Modier, 96 jaar, Lochem; B. P. Genemans, 84 jaar, Den Haag; S. G. Nooteboom, 64 jaar. Den Haag; ir. W. J. Harders, 84 jaar, Den Haag; A. M. Boeken- oogen, 83 jaar, Scheveningen; A. v. d. Spiegel, 61 jaar, Voorburg. Gehuwd: G. C. Schillemans en P. J. Theissing Van Aken, Warnsveld. WAT TE DOEM BIJ MIST TIPS VOOR AUTOMOBILISTEN f VoorschotenGeboren: Johann A.. z. v. A. Piest en M. VOh. QnlnGc; Erwim z. v. J. G. de Smlit en E. M. de Graaff; Annemiek. d. v. H. P. Profijt en F M. Lagrand1; Elisabeth P. d. v. J. R. van Reek en W. H. Berdenis van Berlekom; fflA»:L A J- d" Ondertrouwd: T. Spaan en A vain Berkel; T. de Kru(Jf en A. Bout; J. H. Klein en L. B. Hlbma. Getrouwd: N. F. VLs en M. Aukema; R. F. Schuier en E. Westpha-1. Algerije beperkt vrijheid van gevlogen. Volgens de politie zyn alle inzit tenden om het leven gekomen. Het toestel, dat op een oefenvlucht was, had geen kernwapens aan boord. j Drukke dagen voor Margriet en Pieter Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven zullen na de huwelijks aangifte op zaterdag 10 december 1966 door het gemeentebestuur van Rotterdam worden ontvangen. Het paar zal 's middags en rytoer maken door de stad die bij het concert- en congresgebouw „De Doelen" eindigt. Het gemeentebestuur van Rotterdam zal de Prinses en de heer Van Vol lenhoven in de kleine Doelenzaal een gezellig uurtje met Rotterdamse kun stenaars aanbieden, 's Avonds zullen de ouders van de bruidegom een diner in besloten kring aanbieden. Op dinsdag 20 december zullen Prinses Margriet en de heer Van Vol lenhoven in Schiedam worden ont vangen. Het gemeentebestuur zal in het Stedelijk Museum een geschenk aanbieden. Het paar zal hierna de tentoonstelling „Oranje en Schiedam" bezichtigen die in het museum is in gericht. Op woensdag 21 december zijn de Prinses en de heer Van Vollenhoven de gast van de gemeente Amsterdam. In het concertgebouw zal 's avonds een uitvoering worden gegeven door het Concertgebouworkest o.l.v. Bern- hard Haitink. Zoals bekend zullen Prinses Margriet en de heer Van Vol lenhoven 's ochtends 9 januari, de dag voor hun huwelijk, naar Den Haag komen, zy zullen dan feestelijk worden ontvangen. 's Avonds biedt het gemeentebe stuur van Den Haag het paar een voorstelling aan ln het circustheater. journalisten Minister vraagt Algerije heeft de bewegingsvrij heid van buitenlandse journalisten beperkt tot een gebied met een straal van ongeveer vyftig kilometer om de hoofdstad.; zy moeten een vergun ning aanvragen by het ministerie van Voorlichting om buiten deze zone te mogen reizen. Het doel van de maatregel is het werk van de persvertegenwoordigers in Algerije te vereenvoudigen, deelde een offi ciële woordvoerder mee. Journalisten, die niet permanent in Algerije vertoeven krijgen van het ministerie van Voorlichting een gids als zy buiten het hoofdstede lijke district willen gaan. Een soort gelijke bewegingsvryheid werd twee jaar geleden aan buitenlandse diplo maten opgelegd. Afgetreden De 67 afgevaardig den van de oppositie in het parle- j ment van de Indiase staat Andhra Pradesj zyn afgetreden uit protest tegen het feit dat de federale rege ring „ist eruggekomen van haar be lofte om een nieuwe staalfabriek in de staat te vestigen". „Slaafs" Het Chinese persbu reau meldt dat Hongarije dev yf Chinezen die daar studeren, heeft van Moskou". hele jaar naar dit evenement toele ven. Dankwoorden richtte hij tot de velen, die meegeholpen hebben alles j op tijd klaar te krijgen, temeer daar ditmaal, alles zelf gedaan is tot en met het stencillen van de keurig uit gevoerde catalogus. De tentoonstelling is een bezoek j alleszins waard: er zijn prachtige I dieren van de hoogste kwaliteit, die in goed verzorgde, heldere hokjes zit- ten. Deze kringtentoonstelling is een I voorloper van de provinciale en lan delijke expositie, zy is vandaag ge opend tot zes uur. De volgende inzenders kregen een prys: A. H. Blom, Leiderdorp, rood- oogpool, dwergkonyn; C. D. Schats. Leiden, Vlaamse reus, mooiste dier eigen fok, T. H. G. v. d. Ven, Ha zerswoude, brahma, grote hoender, W. GUsman, Leiden, opington, kriel, A. de Groot, Den Haag, raadsheer, sierduif, J. Schellingerhout, Hazers woude, peking-eend, C. Wagenaar, Rynsaterwoude, creme zeug, cavia, (Leidsch Dagblad plaquette), W. Biyieven, Leiden, glacketan, mooiste dier oud konynen A. Moet men plotseling stilstaan schakel dan de linker richtingaanwijzer in. dit werkt bijzonder alarmerend voor het achteropkomend verkeer. RIJWEG STILSTAAN Aankoop van bollengronden Voor de gronden, gelegen ln het gebied tussen Zandsloot en Wasbee- kerlaan, zal, aldus B. en W. van Sassenheim, binnen afzienbare tyd een nieuw bestemmingsplan moeten worden vastgesteld. Een systemati sche uitbreiding van de bebouwing bevordert, dat na realisering van de plannen „De Kooi" en „Teylingen" het gebied „Wasbeek" (thans nog aangewezen voor agrarische doelein den) aan de beurt komt. Met het oog op deze toekomstige ontwikkeling stellen B. en W. de raad voor reeds nu over te gaan tot aan koop van enkele percelen bollengrond die in genoemd gebied zyn gelegen: 62.115 m2 van de N.V. v. Zonneveld en Philippo, direct grenzende ten zuiden aan de Zandsloot; twee per celen (in totaal 16.275 m2) van de heer C P. van Tol uit Katwijk aan den RUn en een perceel, groot 8.100 m2, van mej. A M. van Tol uit Kat- wyk aan den Rijn. advies over bedrijfssluiting De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, heeft aan de Sociaal Econo mische Raad op zo kort mogelijke termijn advies gevraagd inzake de oplossing van een probleem, dat zich soms voordoet bij bedrijfsslui tingen. De Minister heeft op het oog die gevallen, waarin de onderne mingen niet in staat zyn het aan hun werknemers nog toekomende loon of vakantiegeld uit te betalen. Dit acht ;hy voor betrokkenen - naast het verlies van hun werkkring - een direct financieel nadeel. Behalve aan de mogeiykheid tot het treffen van maatregelen door het bedryfsleven zelf byvoorbeeld door de instelling van een weer standsfonds, denkt de minister even tueel ook aan een incidentele wyzi- ging van de werkloosheidswet zo danig, dat de werknemer het hem nog toekomende loon- of vakantie geld kan ontvangen van de bedryfs- verenlging, waarby hy verzekerd is. WARMOND T entoonstelling van postzegels Drs. F. K. Langemeyer, burgemees ter van Warmond, zal morgen om 12 uuh de opening verrichten van de postzegeltentoonstellrng, aje WOrdt georganiseerd door de plaatselijke postzegelvereniging te,- gelegenheid van haar eerste lustrum In hotel „Stad Rome" zullen vele zegels te bewonderen zyn, waaronder een fout druk van Nederland, die een waarde heeft van f6000. Ook kan men de geschiedenis van Warmond op postzegels zien, terwyi verder spe ciale- en landenverzamelingen het geheel completeren. De tentoon stelling is tot 6 uur geopend. ZOETERWOUDE Oud-burgemeester Smeets bediend Oud-burgemeester L. Smeets van Zoeterwoude is ernstig ziek. Hy wordit verpleegd ln het r.-k. sanato rium in Horn in Limburg ^n is voor zien van de sacramenten der zieken.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15