4 m 40ct korting op 2 reuzenpakken dverteert in dit blad JUj hebben welvaart in eigen hand" Deze mevrouw en duizenden andere hebben Supra Nu samen van *86 Yoor 1.46 iog Duitse demonstraties tegen herleving van liet reclits-extremisme Samenzwering tegen Soeharto verijdeld LKiuacri i>Aut>LAl> PAGINA f vergeleken met andere koffies: U hoeft dat niet meer te doen: U kunt vertrouwen op hun gezag: Supra - de keurmélange van Van Nelle - is veel, véél beter. Proef maar, ruik maar, kijk maar naar de afschenk, het maalsel en de verpakking. Supra - brandvers, vacuum verpakt voor behoud van alle geur. Supra - 3 x speciaal gemalen voor een krach tiger afschenk. Supra - de koffie waar kenners "ja" tegen zeggen! NU VERLAAGDtot Spaar Castella kopjes voor contant geld,waardevolle geschenken en artikelen met grote korting. Ir. Bosma wil geen zwartkijker zijn echt geen aanleiding gesproken over de huidige ontwikke- zwartkijker te zeg staat een economische c voor de deur. Juist in de wereld als geheel groei mag worden ge- B moeten wij vaststellen, het zelf in de hand heb- ardan zullen wij een be- leid moeten kiezen, ge- een verdere stimulering economische ontwikke- J. Bosma, voorzitter van aco rtal Sociaal Werkgeversver- k ajn jaarrede op de vandaag 0 trhaus in Scheveningen ge- ijtmene ledenvergadering. Waakzaam ma zei onder meer, dat er ontwikkeling gaande is, die bijzonder verontrustend die toch zeker tot een ver waakzaamheid aanleiding geldt temeer, omdat de iraarop het handelen in het (rieden gebaseerd is geweest ie opzichten door de prak- logenstraft, met name bij ng van de betalingsba- Ir. Bosma noemde ver- alom waarneembare ver- ^ran het opheffen van be- ^fhet inkrimpen, het korter Jk wil niet zeggen dat aan ^vallen even zwaar moet' inéetlld. In bepaalde gevallen ;er sprake zijn van een sa- het verschijnsel begint meer algemeen karakter te Terughoudend betekent niet, dat wij ge in Nederland tot het in gekomen, dat een bepaalde endheid over verlangens nodig is. De heer Bosma in dit opzicht aan de ge- ingens van een ambtena- atie (ARKA). aan het ge- de huisartsen en aan de de kant van de vakbe- rer de noodzakelijke loon- De vakcentrales heb- daad hun bezorgdheid uit- ling en op grond daarvan aangedron gen op matiging. De heer Bosma zei ei*van overtuigd te zijn dat dit op recht gemeend is. De buitenstaander krijgt op het eerste gezicht de indruk dat in feite ook van een wezenlijke matiging sprake is: voor 1967 een al gemene loonronde van beperkte om vang en daarnaast in vrije onder handelingen een overeenkomst met een bepaald percentage daarbovenop als spaarloon uit te keren. Bij de uitwerking van de formule ring, die de vakcentrales in hun schriftelijk voorstel van mei '66 heb ben gegeven en uitgaande van een spaarloon van gemiddeld twee pro cent en een stijging van het reële loon met twee procent, zou naar de mening van ir. Bosma de macro-eco nomische loonkostenstijging voor 1967 niet onbelangrijk uitgaan bo ven die in '66. In de praktijk zou op deze manier weinig terechtkomen van matiging. Minimaal Het geheel overziende kan daaruit beslist nog geen bemoediging worden geput om met alle belangengroepe ringen gezamenlijk een ombuiging van de ontwikkelingen in gunstiger richtingen te bewerkstelligen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuw-Lekkerland J. P. Doomenbal te Oene; te Rinsuma- geest-Sybrandahuis M. de Jong, kan didaat te Scheveningen; te Zaamslag C. den Engelse te Pernis. Bedankt voor Nieuwveen Ph. Leenman te Oud-Vossemeer. GEREF. KERKEN Beroepen te Daarle W. D. Omta, kand. te Ens (NOP), diie dit beroep ook aannam. Bedankt voor Holandscheveld P. S. Veldhuizen te 't Harde; voor Mui- den-Muiderberg J. Goldschmeding te Dussen. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Treebeek-Brunssum M. Brandes te Meppel. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Den Haag-West A. Hil- bers te Zwolle en P. N. Ribbers te Enschede-West. „De speelruimte is thans minimaal en iedere overschrijding daarvan zal ongetwijfeld een poging de ontwik keling ten gunste te keren onmoge lijk maken. Wij staan nu duidelijk op een tweesprong en we zullen moe ten kiezen. Wordt het de weg van de minste weerstand, of die waarbij be perkingen in acht worden genomen, die ons moeten verzekeren van een voldoende economische groei om ook in de toekomst de verkregen welvaart veilig te stellen en zo mogelijk te vergroten? En dat niet in het be lang van een enkele kleine groep, maar in het belang van allen die in dit land leven en werken", aldus ir. Bosma. Met een stille mars protesteerden gisteren tweeduizend personen in Darmstadt (Hessen) tegen de herleving van het rechtse extremis me in de Duitse Bondsrepubliek. Aan het hoofd van de stoet liepen burge meester Engel en het sociaaldemo cratische parlementslid Metzger. Tal rijke studenten en andere jongeren waarschuwden op spandoeken voor rechts-radicale tendensen en brach ten met op borden geplakte foto's de verwoesting van Darmstadt in de oorlog in herinnering. De uiterst rechtse Nationaal-De- mocrat'sche Partij (NPD) die bij de recente parlementsverkiezingen in Hessen succesvol uit de bus kwam. liet tijdens de betoging op straat pamfletten uitdelen. Dinsdag had de politie in Darmstadt bij een gedenk teken het lint van een krans verwij derd, waarop de S.S.-leuze „Onze eer heet trouw", ondertekend „de solda ten van de voormalige Waffen-S.S." was aangebracht. In de Beierse stad Bayreuth hebben gisteravond honderden tie ners met flakkerende toortsen en spandoeken met anti-nazistische leu zen betoogd tegen een bijeenkomst van de extreem-rechtse Nationaal- Democratische Partij in die stad. Langs de route die de betogers na men stonden duizenden toeschouwers te juichen of te fluiten al naar ge lang zij voor- of tegenstanders van de betogers waren. De demonstran ten hadden een sterke politiebegelei ding. Korte tijd later sprak de leider van de NPD, Fritz Thielen duizend per sonen toe. Hij negeerde uitroepen als „humbug", nazi" en „leugenaar" en zei dat zijn partij groeide door „een grote golf nationalisme die Duitsland overvalt als een lawine". Thielen voorspelde dat weldra afgevaardigden van „de christendemocraten en soci aaldemocraten en de vrije democra ten zich achter de NPD zullen scha ren uit wanhoop over de chaotische politieke toestand waarin Duitsland verkeert". Laatste fase ingeluid van Soekarno's ondergang? De ..Seven Seas" is aangekornen ov zijn vaste ligplaats in de Rot terdamse Parkhaven. Het schip :al plaats gaan bieden aan 2':* studenten90 van de medische 1a- culieit en iS5 van de Economise Hogeschool. Ov de fcto dc ..Seven Seas" tijd v$ het afmeren In het afgelopen weekeinde zijn. zo werd gisteren in Djakarta bekend gemaakt, achttien hoge Indonesische officieren gearresteerd. Dit zou ge beurd zijn in verband met de ontdek king van een tegen de regering ge richt komplot tot ontvoering van verscheidene regeringsfiguren. Onder de gearresteerden zou zich generaal-majoor Gintings bevinden. Deze is voorzitter geweest van het niet meer bestaande „Nationale Front", een federatie van politieke partjjen en massa-organisaties die in de tijd voor de mislukte staatsgreep door de communisten overheerst werd. De pers In Djakarta meldt, dat de strijdkrachten op het ogenblik een zuiveringsactie uitvoeren onder hun leden in verband met het tegen de regering gerichte komplot. De samenzweerders zouden niet alleen van plan zijn geweest Indone siërs „sterke man", generaal Soeharto en de voorzitter van het volkscongres, generaal Nasoetion te ontvoeren, maar ook generaal-majoor Wiraha- dikoesoemah van het strategisch commando van het leger, diens staf chef brigade-generaal Kemal Idris, brigade-generaal Sarwo Edhie en tientallen partij- en actie-frontlel- ders. „Warta Berita", een in Djakarta verschijnend blad, meldt dat het komplot zorgvuldig was voorbereid. De samenzweerders hadden een bataljon van 1.200 man willen in schakelen om hun doel te bereiken. In Djakarta deed gisteren het ge rucht de ronde, dat er in Bandoeng gevechten zijn uitgebroken tussen de mariniers, die aan de kant van Soe- karno staan, en de Siliwangi-divisie, Jeugd en evangelie De werkgroepen Leiden, Den Haag en Delft van „Jeugd en evangelie" houden op 10 en 11 december In Driebergen (Kerk en Wereld) een vormingsweekeinde, waar gesproken zal worden over ..Moderne litera tuur?" Het thema voor dit weekeinde luidt; „Ik. terug naar Driebergen". die trouw aan Soeharto is. Van de zijde van de politie in Djakarta werd meegedeeld, dat eenheden van de Siliwangi-divisie een kordon om Bandoeng hebben gelegd om te voor komen dat mariniers uit Djakarta en midden- en oost-Java de stad bin nendringen. De mariniers zijn op Java 15.000 man sterk. Kennelijk wilden aanhangers van Soekarno met dit nu verijdelde komplot de „oude orde" invoeren. Men neemt aan dat met het ingrij pen van Soeharto en de zijnen de laatste fase is ingeluid van Soekar no's ondergang. Verwacht wordt dat Soeharto zijn greep op het bewind zal versterken om de felle aanhan gers van ,3oeng Karno" uit te scha kelen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9