Cronensteinflat gereed ierste orgelconcert in /eidse Stadsgehoorzaal BAMBOE Uw favoriete SHAVE-lotion Berkenbosch gaat met pensioen jaar hoofd in Leiden PIERROT Promoties FLANELLEN LAKENS Rukwind richt schade aan op terrein van Leids laboratorhun Bedrijfscompetitie volop aan de gang BEZORGINGSCONTROLEUR Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe orgel de Stadsgehoorzaal, dat in deze zaal wordt geplaatst en in ge wordt gebracht, zullen op 15 december a.s. twee concer- worden gegeven. heer J. Berkenbosch, hoofd van de Lorentzschool, die 30 het openbaar onderwijs in Leiden heeft gediend, gaat op 1 a.s. met pensioen. heer Berkenbosch, die vandaag 65ste verjaardag viert, werd in geboren. Op 1 mei 1921 hij in zijn geboorteplaats aan- als tijdelijk onderwijzer. Na korte onderbreking voor het van zijn militaire dienst- werd de heer Berkenbosch 16 maart 1922 benoemd tot onder in Smilde, in welke gemeente tot 31 december 1925 werkzaam Op 1 januari 1926 trad hij in functie in dienst bij het open- onderwijs in Peize. Op 3 juni werd de heer Berkenbosch be- tot hoofd van de openbare in Kallenkote (gemeente Op 1 mei 1931 zijn benoeming tot hoofd van openbare school in Hogersmilde. 3x10 Inds juli 1936 is de heer Berken bij het openbaar onderwijs in werkzaam, eerst als hoofd de school aan de Zuidsingel (tien toen in gelijke functie in de JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TELEF. 20778 Maresingelschool (tien jaar) en nu ook al weer tien jaar aan de open bare opleidingschool aan de Lo- rentzkade. Aan deze school werd hij op 1 februari 1956 benoemd. In verband met dit naderende af scheid belegt de ouder-commissie op vrijdag 25 november in de Stadsge hoorzaal (kleine zaal) een bijeen komst. Na afloop van deze bijeen komst (om circa 8.45 uur) biedt de oudercommissie de heer Berkenbosch in de koffiekamer van de Stadsge hoorzaal een receptie aan. Aan de Leidse Universiteit ls de heer J. van Riemsdijk, wetenschap pelijk hoofdmedewerker bij de psy chodiagnostiek, geboren in Amster dam en wonende in Leiden, bevor derd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op een proef schrift getiteld „Geschiedenis en perspectieven van de Rorschach". Promotor was prof. dr. N. Beets. De heer H. L. Jalink, geboren in Hengelo (O.) en thans wonende in Leiden, wetenschappelijk medewer ker van de Stichting Fundamenteel Onderzoek der Materie (F. OM.), werd bevorderd tot doctor in d'e fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op een proefschrift ge titeld „Conformaties van amylose ketens". Promotor was prof. dr. A. J. Staverman. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Ronaldus Cornells Maria, zn van C. B. den Dubbelden en H. Q. van Ger- ven; Margreet Katlnka. dr van J. W. Netto en C. M. van Soest: Dolinda Eleonora. dr van W. F. W. Wijting L. Robbers; Hester Alida Maria, dr van E. de Ruijter en A. P. A. van der Klugt; Paulus Leonardus Adrlanus, zn van L. A. den Hollander en C. van Hove; Amanda Maria, dr van H. de Vrede en G. C. Vervoorn; Arnolda, dr van D. Dijkstra en A. W. M. Hel ling; Babette Maria Therese, dr van W. H. M. Langeveld en D. Hany; Ri chard Cornells Antonius, zn van H. J. Boetekees en E. H. M. van Veldhui- Edwin, Antonius Jacobus, zn van H. J. Boeteekees en E. H. M. van Veldhui zen; Franciscus Gerardus Hendrlkus Maria, zn van L. L. Hoogeveen en C. M. J. Dr lessen. OVERLEDEN A. van Dijk, 66 Jaar, vrouw; J. van Esschoten, 85 jaar, man; M. T. van der Krogt, 73 Jaar, wed. van L. J. van Leeuwen; L. Brunt, 63 Jaar, man; L. G. Neumann, 48 jaar, echtgenote \an A. L. S. Michael; M. J. Duijker, 69 jr., man; H. W. Staheli, 62 Jaar, man; C. B. A. Deckers, 79 jaar, man; M. A. van Nlerop, 74 jaar, man; G. Grob, 71 Jaar, echtgenote van J. C. van Egmond; K. van Duijn. 73 Jaar, wed. van C. A. Zuijderduijn; M. van der Marei. 83 Jaar vrouw; S. M. Advocaat. 79 Jaar, wed. van J. A. Meeuse; I. van Leeuwen, 69 jaar, man; M. de Vries, 83 Jaar, wed. Klerk nog enkele orgel-soli sal spe- 's Avonds biedt de gemeente aan een groot aantal genodigden, o.a. uit de Leidse muziekwereld, een meer uitgebreid concert aan. Liefhebbers kunnen hiervoor ook losse kaarten verkrijgen. Het avond-programma ziet er als volgt uit: 1. orgelconcert no. 3 op. 7 van G. F. Handel 2. passacaglia en dubbelfuga in c-moll van Joh. Seb. Bach 3. variaties over het kerstlied la venue de noël" van Lc-'s-Clau- de d' Aquin (no's 2-3 zijn rgelsoli) 4. concerto voor orgel-positief en strijdorkest van Albert de Klerk 5. cantate no. 169 Gott soil allein mein Herze haben" van Joh. Seb. Bach voor alt-solo, obligaatorgel, koor en orkest en als laatste 6. „ve- nite exsultemus" van Michel de La- lande, voor sopraan-solo, obligaat orgel, koor en orkest. Voor de uitvoering van dit pro gramma heeft de gemeente, naast Albert de Klerk en het versterkte Nederlands Kamerorkest, de alt Aaf- je Heynls (voor de Bach-cantate) en het Nederlands Madrigaalkoor o.iv. Herman Strategter kunnen aantrek ken. Deze laatste zal het „venite exsul temus" dirigeren, de sopraansolo wordt daarbij gezonden door Esther Hinbiga. Het programma is zó uitgezocht, dat daardoor de mogelijkheden van het nieuwe orgel goed tot rijn recht kunnen komen. Voor de koude dagen die komen 1-po™. 7.25 2-p*«. 8.25 Haarlemmerstraat 172 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA Nieuw flatgebouw aan zuidelijke invalsweg van Leiden Aan het Lammenschansplein in Leiden is sinds 1963 een hoog flatgebouw verrezen, dat in het stadsprofiel aan de zuidelijke toegangsweg een dominerende plaats inneemt. Het is de ver zorgingsflat „Cronenstein'T die vorig jaar op een nogal merk waardige wijze in de publiciteit kwam door de wat ongelukkig gekozen betiteling flat voor meer begaafden" in een van de folders. Het gebouw is een van de zogenaamde flatfederaties, zoals die de afgelopen jaren in verscheidene Nederlandse ste den zijn verrezen. Enkele bewo ners hebben hun intrek al geno men in het nieuwe gebouw. In een flatfederatie verenigen zich de kopers van alle flats van een gebouw om gezamenlijk het beheer en de organisatie ter hand te ne men. In de verzorgingsflat „Cro- nenstein" zijn dat 106 flateigenaren, allen gebruik makend van de centra le verzorging, die bestaat uit het ver strekken van warme maaltijden, het schoonhouden van de flats, het on derhoud van het gebouw, het be heren van recreatieruimte, etc. De kopers van de 73 2-kamerflats, 22 3-kamerflats en 11 4-kamerflats be talen voor al deze voorzieningen een maandelijks bedrag, dat afhankelijk is van het soort flat. Het bedrag schommelt rond de 300 gulden. In het bedrag zijn verder alle kosten vangsthal, waarin een receptioniste berekend, zoals water, gas, elektrica- r"^ «wiiSÊKeöSEfllirosEBHHHHHHHl achteren aan beide zijden een korte zijvleugel. De ingang van het twaalf verdiepingen tellende gebouw is ge legen aan de Plantijnstraat en wordt gevormd door een zeer ruime ont- iptHieUUHVU, ïiUttlö waiuoi, fcWO, «VU.IU.V. telt en het gebruik ven de. in alle ko™t flat aangebracht boilers en koelkas ten. De bouwkosten van het project „Gronenstein" hebben in totaal ongeveer zes miljoen gulden bedra- De ontvangsthal sluit aan op het immense trappenhuis aan de zijde van de Lammenschansweg. De trap is bedekt met natuursteen. Twee lif ten zorgen aan deze zijde voor een meer comfortabele wijze van klim gen. In opdracht van de heer E. J. men Ann de andere zijde van het van den Berg uit Amersfoort is het I gebouw is een derde lift gemonteerd, gebouw neergezet door de aannemers - combinatie Nelissen-Visser naar een ontwerp van het architectenbureau W. J. Fiolet en Rud. Stester uit Rot terdam. Het flatgebouw bestaat uit een ongeveer zeventig meter breed hoofdgebouw aan het Lammen- Bejaarden vierden feest In „Den Buroht" hebben vele Leidse bejaarden gisteravond gezellig feest gevierd. De avond, die georganiseerd was door de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Bejaarden, werd mede bijgewoond door een aantal afge vaardigden van de R.-K. Bond van Bejaarden en een deputatie van de afdeling Alphen a. d. Rijn van de A.BB. In zijn inleidend woord huldigde de voorzitter, de heer De Graaf, twee veteranen van de Leidse afd., t.w. mevr. C Braggaar—De Does en de heer Taffijn. De „Club 500", met als conferencier André Korpershoek, zorgde deze avond voor een gevarieerd program ma, waarmee men zich kostelijk amuseerde. Bouwkeet de lucht in Drie lichtgewonden en aanzienlijke materiële schade. Dat was het gevolg van een rukwind hij het biochemisch laboratorium aan de Wassenaarseweg in Leiden. Door deze rukwind, gistermiddag om streeks kwart voor drie, werd een bouwkeet bij de inrit van het labo ratorium opgenomen en vele meters weg geslingerd. Het neervallende hout beschadigde negen auto's, die op het laboratoriumterrein gepar keerd stonden. Een lichtmast werd geheel vernield en van het labo ratoriumgebouw sneuvelden zeven ruiten. Enkele houtdelen kwamen zelfs achter het gebouw neer, waardoor vijf van de dacr aanwezige kassen het moesten ontgelden. Van het in het laboratorium werken de personeel liepen drie personen snijwonden op. gelegen kelder de centrale verwar mingsinstallatie is ondergebracht. De kelder bestaat uit twee gedeelten, een hoog en een laag vertrek. Dakterras De twaalf etages die ruim veertig meter hoog boven het maaiveld uit rijzen zijn vrijwel hetzelfde inge deeld. Alleen de bovenste etage bevat iets kleinere kamers, omdat deze flats voorzien zijn van een breed dakter ras op het zuiden. Vanaf het dak van de Cronensteinflat kan men genie ten van een indrukwekkend uitzicht over de groene weilanden in de rich- Tafeltennis Begin oktober is voor de derde maal de z.g. bedrijfscompebiitie tafeltennis begonnen met deelneming van 35 teams, verdeeld over 4 klassen. Ter wijl een vereniging als GGV (Hol landse Constructie c.a.) vergeleken met vorig seizoen ernstig verzwakt zowel kwalitatief als kwanittatief uitkomt, zorgen anderzijds nieuwe deelnemers als KOL (Kamerlingh j Onneslaboratorium)MVO (Ministe rie van Oorlog, ressort Leiden) en RZS (Rijkszuivelstation) voor jong bloed. Na ruim één maand spelen kunnen uit de resultaten nog miet teveel con clusies worden getrokken, temeer omdat het aantal gespeelde wedstrij den niet steeds gelijkloopt, In de lste klasse zal de strijd om de eerste plaats vermoedelijk een aangelegen heid worden, die alleen F. 188 (Grof smederij) en Stadhuis (al tweemaal kampioen) aangaat. F. 188 is dit keer sterker dan in andere jaren en mo gelijk favoriet. Durisol en ABN kun nen de rol van gevaarlijke buiten staanders gaan vervullen. F. 188 2 en ABN 2 zijn sterk be gonnen in de 2de klasse. Het drietal van MVO 1 heeft de aansluiting ech ter nog niet verloren. In de 3de klasse gelden Zaalberg 1 (een aantal seizoenen terug nog lste klasser) en ADN 3 als kanshebber. Liefst 11 teams komen uit de 4de klasse. Erg overzichtelijk is deze ma rathoncompetitie nog niet. F. 188 5 en RZS 1 zijn de leiders met klaar blijkelijk groot overwicht, maar Stadhuis 2 en Durisol 3 zijn in staat om goed in het spoor van deze teams te blijven volgen. Begin december zal een volgend overzicht vermoedelijk een gewijzigde indruk van de stand van zaken ge ven. Voor GOUD Juwelier Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Maandag 28 november en 5 december de gehele dag geopend. Op Hoge Rijndijk Bromfietser aangereden Een 32-jarige inwoner van Zoeter - woude werd gistermiddag omstreeks kwart voor twee op de Hoge Rijndijk in Leiden aangereden door een be stelauto, waarvan de bestuurder rechtsaf de Meerburgerkade op wilde gaan. Hij zou daarbij geen doorgang hebben verleend aan de bromfietser, die op het rijwielpad reed. De brom fietser brak bij dit verkeersongeluk zjjn rechterenkel. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Zieken huis. De Cronensteinflat aan het Lammenschansplein. Foto LD/Holvast tlng Zoetedwoude, de rijksweg 4a tussen Rotterdam en Amsterdam, het zwembad De Vliet, het nieuwe Jeugddorp (in de richting Voorscho ten) en vrijwel de gehele Leidse bin nenstad. De kamers in alle flats zijn opvallend ruim. De badkamer, de pamtry en de wc zijn voorzien van een speciale vaste vloerbedekking ter wijl overal zijn aangebracht 'n elek trische kookplaat, een ventilator, een boller, een koelkast en een alarmin stallatie in bad- en slaapkamer voor het geval zich noodsituaties voordoen De flats worden namelijk voorname lijk bewoond door oudere mensen. Parkeerplaats Aan de achterzijde van de Cronen steinflat aan de Plantijnstraat bevindt zich een garagecomplex voor 23 auto's met daarbovenop een ruime parkeerplaats. In de kelders onder de flat zijn bovendien nog boxen aangebracht voor opslagdoeleinden. Het is de bedoeling dat het perso neel dat in de verzorgingsflat aan het werk zal gaan er is een direc teur benoemd en er is personeel aan getrokken ln het gebouw zal ko men te wonen. Er is op de vier bo venste woonlagen ruimte voor dienst bodenkamers, terwijl er verder is voorzien in woonruimte voor de huis meester en het hoofd van de huis houding. Verder zijn er ziekenzalen en logeerkamers, verdeeld over enke le midideniverddepingen. Helemaal bovenin het gebouw is een recreatiezaal en op de tweede verdieping een ruime biljartkamer. In september van dit jaar Is be gonnen met het opleveren van de bijzonder comfortabele flats. Derge lijke projecten zyn ook uitgevoerd in Breda, Bilthoven, Oosterbeek en Zwolle. De bouw ls uitgevoerd vol gens het traditionele systeem van een betonskelct, dat wordt opgevuld met baksteenconstructics. "oor de stadsbezorging gevraagd. Werkzaamheden: toezicht bij uitgifte aan de bezorgers, regeling en hulp bij bezorging, klachtenbehandeling en wijkencontrole. Werktijden dagelijks van 3.15 tot 6 uur of later, Indien dit nodig ls. Zaterdagen 11.45 tot 2.15 of later indien noodzakelijk. De aangebeden vrouw, die met U door alle oer wouden naar het eind van de wereld zou willen gaan, heeft U graag als „heer" bij zich: Met de aangenaam-frisse geur van BAMBOE, die sportief aangelegde mensen een streepje voor geeft. BAMBOE Shave-Lotion in de origi- Er zijn fraaie geschenkcombi- nele flacons van 5,95 en 9,95 naties van 2,75 tot 14,75. Bij BAMBOE Shave-lotion hoort, in dezelfde pittige, frisse geur: BAM- BOE-zeep, BAMBOE-scheercrème, BAMBOE Eau de Cologne. is een produkt van MOUSON. Bamboe won in 1966 de Coupe d 'or du bon gout Francais! DERDAG 17 NOVEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD Dp donderdag 15 december Prijsvraag voor jeugd 's Middags organiseert de Maat schappij voor Toonkunst voor leer lingen van Leidse middelbare scho len een concert, tijdens welk het „Concerto voor orgel-positief en strijkorkest" van Albert de Klerk en het orgelconcert no. 3 opus 7 van G. F. Handel zullen worden uitge voerd. Uitvoerenden zijn Albert de Klerk, orgel en het met zes blazers versterkte Nederlandse Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. Dit orkest oogst op het ogenblik veel succes bij zijn toernee door de Scandinavische landen. Tevens zal aan het middagconcert een prijsvraag voor de jeugd rijn verbonden, waarvan het karakter nog niet bekend kan worden ge maakt. Wel staat vast dat Albert de

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3