Lages uit ziekenhuis Nieuwe maatregel van Italiaanse regering China blokkeert hulp aan Hanoi iets voor haar fiets MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 NOVEMBER] eidóe 'cjencla Hogere inkomstenbelasting om kosten van ramp te bestrijden In Noordwijk Leidenaar gewond bij aanrijding Op de Noordwftkse Oude Zeeweg: botste gistermiddag tegen vier uur een personenauto, bestuurd door een inwoner van Leiden, tegen een vrachtauto uit Weesp. De Leidenaar week met zijn wagen naar links uit om een geparkeerde auto te ontwijken. Te laat bemerkte hij dat een vrachtauto hem reeds dioht was genaderd. Hij 'remde plot seling, waardoor zijn wagen slipte. Een botsing was onvermijdelijk. Met niet al te ernstige verwondingen is de inwoner van Leiden naar het Diaco nessen Ziekenhuis in Leiden overge bracht. ADVERTENTIE De Italiaanse regering heeft giste ren besloten in het gehele land de inkomstenbelasting met 10 te ver hogen als bijdrage in de kosten van de rampzalige overstromingen die voor eenderde deel de economie van het land vernietigden. Het is de tweede belastingmaatre gel sinds noord- en midden-Itaiië op 4 november door de ramp getroffen werden. Op 9 november bestemde de rege ring een bedrag van ongeveer 270 miljoen gulden voor bestrijding van de kosten en kondigde af dat de ben zinebelasting met 6 cent per liter verhoogd werd. Geschat wordt dat de benzinebe- ting ongeveer 1.1 miljard gulden zal opbrengen. Verder verwacht de rege ring dat de nieuwe belastingverho ging 950 miljoen gulden oplevert. De regering denkt ongeveer drie miljard gulden nodig te hebben voor herstel van de verliezen ten gevolge van de ramp. Vrijgesteld van de nieuwe belas tingverhoging zullen zijn alle inko mens uit de landbouw en van arbei ders die minder dan 5500 gulden per jaar verdienen. Het kabinet heeft verder bijna 1.2 miljard gulden uitgetrokken ten be hoeve van het ministerie van Open bare Werken voor reparatie van bruggen, wegen, rivieroevers, kaden en scholen. Sommige deskundigen zijn van mening dat het uitgavenprogramma voor het herstel van de rampschade veel te beperkt is. De officieuze schatting van de schade van de ramp loopt tot negen miljard gulden. Herstel van de scha de zal een periode van zuinigheid vergen voor het hele land, aldus pre mier Moro. Hij zei dat het water al les had weggevaagd wat er aan winst was geboekt bij het te boven komen van de recessie van twee jaar gele den. Er zullen bijdragen tot 30.000 gulden worden uitgekeerd aan diege nen wier huis of flat is verwoest of beschadigd. Verder zullen er bijdra gen worden gegeven aan industriële De Duitse oorlogsmisdadiger Wil ly Lages verblijft nog slechts van tijd tot tijd in het ziekenhuis van Braunlage. Dit werd ons vanochtend bevestigd door de directeur van het ziekenhuis, dr. Utsch, die 'n verkla ring van dezelde strekking zal afleg gen tegenover 't Nederlands ministe rie van Justitie, dat hem onlangs schriftelyk heeft gevraagd hoe de ge zondheidstoestand van Lages thans is. De patiënt is, aldus dr. Utsch, 4 november naar huis gezonden (hy woont met zy.i vrouw bij een neef, de wasserij-eigenaar Erhardt), maar dient om de andere dag voor con trole naar het ziekenhuis te komen. Hij blijft echter volgens de genees heer te ziek om weer naar de ge vangenis in Breda terug te keren. Lages lijdt aan darmfistel, een do delijke ziekte, aldus dr. Utsch. Tot ADVERTENTIE Vindt u het 's winters ook vaak zo benauwd warm thuis Dan wordt het nu echt tijd dat u eens gaat denken over de aanschaf van zo'n Moulinex-Tomado luchtbevoch tiger. Deze rekent voorgoed af met alle te-droge-lucht-proble- men. Dankzij een strakke, mo derne vormgeving en rustige kleuren past het apparaat in elk interieur. De motor is geruisloos, en het stroomverbruik gering. De prijs (compleet met snoer): slechts f47,50 TOMADO voor kort heeft men verondersteld dat Lages aan kanker leed. Een zoon van de heer Erhardt ver telde ons vanochtend dat, toen Lages voor het eerst thuis kwam, men van mening was, dat hij aanzienlijk was opgeknapt. „Eergisteren", aldus de heer Erhardt, „heb ik hem ech ter weer naar het ziekenhuis terug moeten brengen en hem er moeten achterlaten. Hij zal misschien nog een operatie moeten ondergaan". Uit de mededeling, die dr. Utsch ons la ter deed, kregen wij niet de indruk dat Lages nu, zoals uit Erhardts woorden zou kunnen blijken weer kunnen blijken weer voor een lan gere tijd in het ziekenhuis is opgenomen. Opgeschort Willy Lages arriveerde in Braun lage. een wintersportcentrum in de Hartz, nadat zijn straf in de ge vangenis van Breda door de Neder landse minister van Justitie, prof. Samkaldcn. wegens zijn gezond heidstoestand was opgeschort. Deze beslissing veroorzaakte tamelijk veel deining in Nederlandse politie ke kringen, waar de meningen over de gerechtvaardigdheid van verple ging in West-Duitsland sterk uiteen liepen. In eerste instantie kreeg Lages, die tot levenslang is veroordeeld, drie maanden schorsing van zijn gevan genisstraf. De indruk bestond, dat hij levensgevaarlijk ziek was en waar schijnlijk geen drie maanden meer te leven had. Na zijn opneming in het ziekenhuis van Braunlage is La ges dus tweemaal geopereerd, ingre pen die volgens de directeur van het ziekenhuis, dr. Utsch, verdere achter uitgang hebben geremd Mocht Lages tenslotte toch uit het ziekenhuis worden ontslagen, dan is het uiterst onwaarschijnlijk dat hy naar Nederland terugkeert. Van uit levering zal geen sprake zijn. De straten van Florence: nog bedekt met een dikke laag modder. handwerkslieden, winkeliers en ho teleigenaars. Bovendien kunnen za kenlieden leningen voor tien jaar af sluiten tegen een rente van 3 Samenwerking met predikant opgezegd In het Gelderse dorp Herwijnen is een controverse ontstaan tussen de hervormde predikant ds. K. van de Sluis en het overgrote deel van de kerkeraad. Van weerszijden wor den al geruime tijd beschuldigingen geuit, maar de zaak werd scherp ge steld toen ouderling C. van Maar ten enkele weken geleden namens diakenen en ouderlingen een verkla ring voorlas, waarin ze de samen werking met de predikant opzegden. Tevens weigerden ze de dominee naar de kansel te begeleiden. Ds. Van de Sluis heeft een klacht inge diend tegen deze ambtsverzaking,, maar intussen wordt hij bij de aan vang van de kerkdiensten door een willekeurige kerkganger naar de kansel geleid. Bovendien liep tijdens de dankstond één van de ouderlin- jgen de dienst uit. Inmiddels is er weer een nieuw feit I bijgekomen. Na afloop van een i collecte voor de medische zending, bleek dat er geen hogere bedragen dan f2,50 gegeven waren. Maar het zou zeker zijn geweest dat enkele briefjes van 10 gulden in de collec- tezak hadden gezeten. De dominee en drie kerkeraadsleden hadden de telling verricht. Dit feit heeft nu weer stof gegeven tot nieuwe vijan delijkheden. Klacht van Bulgarije: President Ho Tsji-minh van van premier Ky, dat hij voor be- Noord-Vietnam heeft in een gisteren op het Bulgaarse partijcongres voor gelezen boodschap de Sowjet-Unie, China en andere socialistische lan den bedankt voor de hulp die zij bie den voor de strijd tegen de Ameri kaanse troepen. Intussen wordt opnieuw vernomen, dat China vervoer van voor Noord-Vietnam bestemde voorra den en uitrusting over zijn grond gebied verhindert. Een Bulgaar ver klaarde dat nog niet de helft van de zendingen op de plaats van bestem ming aankomt. Men neemt aan dat China vreest, dat Moskou te veel invloed in Hanoi zal verwerven als gevolg van uit de landen van het Russische blok afkomstige hulp. Peking voert aan dat Vietnam op zijn eigen revolutio naire reserves moet teren. Zuidvietnams Nationale Raad waarin tien militairen en tien bur gers zitting hebben, heeft gisteren de benoeming goedgekeurd van drie mi nisters. Zij komen in de plaats van ministers die uit de regerende mili taire junta zyn getreden in verband met de beschuldiging aan het adres langryke kabinetsposten de voorkeur had gegeven aan mensen, die net als hy uit Noord-Vietnam zijn ge komen. By de operatie „Attleboro", waar aan twintigduizend man Amerikaan se troepen deelnemen, zyn in de buurt van de grens met Cambodja grote voedselvoorraden buitgemaakt, die de Vietcongstryders in het oer woud hadden verborgen. De Ame- kanen, die op talrijke Vietcongstry ders stuitten, geloven, dat de Viet- cong in dit gebied bezig was het winteroffensief voor te bereiden. Het Noordvietnamese persbureau meldt dat de Vietcong in de avond van 11 november 15 Amerikaanse hefschroefvliegtuigen heeft ver nietigd by een mortieraanval op Amerikaanse stellingen by de Cam bodjaanse grens. Drie hefschroef vliegtuigen werden zwaar bescha digd en twee kanonnen eveneens. Een groot aantal Amerikanen werd gedood of gewond. HAAGSE AGENDA DONDERDAG 17 NOVEMBER Diligentia, 20.00 uur, Margaret Balrd, piano. Theater Pepijn; 20.30 uur. Cabaret Pepijn. VRIJDAG 18 NOVEMBER Kön. Schouwburg, 20.15 uur. 'n Zon dag in New York, Haagsche Comedle. Dllligentla, 20.15 uur, Pernande Kae- ser, pianp. ZATERDAG 19 NOVEMBER Kön. Schouwburg. 20.15 uur, Haag sche Comedie, De Meteoor. Diligentia, 20.30 uur. Nieuwe Kome die. Mama, kijk. zonder handen. Kurzaal, 20.00 uur. Jazz at the Phil harmonic. -ZONDAG 20 NOVEMBER Kon. .Schouwburg, 14.00 uur, Haag sche" Comedie, Je kunt 't nooit weten. 20.15 uur. Haagsche Comedie, School DINSDAG 22 NOVEMBER Diligentia, 20.15 uur, Patricia Brin- ton, sopraan en Christian Ivaldi, piano. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur, The Anglo-American Theatre Group. WOENSDAQ 23 NOVEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Wie ls bang voor Virginia Woolf? Kurhaus Paviljoen, The Anglo-Ame rican Theatre Group. Kurzaal, 20.15 uur. Residentieorkest. HAAGSE BIOSCOPEN: Apollo. De adelaar van het eskader. 14 j. Asta, De Bijbel, 14 J. Bijou, Het gangstermeisje. 18 J. Camera, Gescheurd gordijn, 18 j. Cineac, actualiteiten uit binnen- en buitenland. City, Lost command, 18 J. Corso, Bittere Rijst, 18 j Van Amerikaanse zyde in Saigon I Du Midi, Nog wat nieuws. Pussycat?, is gezegd, dat de Amerikanen in ge- noemd treffen bijna duizend man van de Vietcong hebben gedood. ADVERTENTIE 'n geschenk voor moeder? 18 J. Euro Cinema, Sound of music, a l. Flora. Profiteur, 18 j. Hollywood, Super sexy 1966, 18 J. Kriterion, Othello, 14 J. Metropole, Brandt Parijs?, 14 J. Odeon, Charade, 14 J. Olympia, De man van Istanboel, 14 J. Passage. De grote goudroof, a l. Rex, Zeventien, 18 J. Roxy, Eddie staat zijn mannetje, 14 J. Seinpost, Actleman Harper. 18 j. Studio de Luxe, Modesty Blaise, 14 J. Thalia. De lokvogels, 14 J. De Uitkijk, Une femme est une femme, 18 J. West End. Het geheim van mijn suc ces, 14 J. DONDERDAG Dienstvergadering van Jehovah's ge tuigen. 7.25 uur nam. De Lakenhal: Ver. van belangstel lenden ln de Lakenhal. Spr. prof. Th. Lunsingh Scheurleer over „Leidse ver zamelaars" 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai ge- apreksavond, 8 uur nam. Geb. Chr. Soc. Belangen. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. dhr. J. ten Heuvelhof over „Wat ver wachten wij?", 8.30 uur nam. Nieuw Minerva: J.O.V.D. Sprekers de heren T. A. Th. Spoelstra over „Kie zenmaar hoe?" J. M. J. Blom en J. Stakenburg oer „Bevolkingsvraag stuk". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O-meester- serie Residentie-orkest o.l.v. Bruno Ma- derna Solist Lothar Faber, hobo. 8 Stadsgehoorzaal (foyer): N.C. Reis V. Oostenrijkse avond. Spr. dhr. Simon de Waard. 8 uur nam. VRIJDAG Aula school Asserstraat: NCVB afd. centrum. Spr. dhr. A. Kieft over: „Creativiteit en persoonlijkheidsvor- Evang. Luth. Kerk: Orgelconcert mevr. A. Blankenstein-Offenberg. 8 u. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia" 8 uur nam Rilnsburgerweg 159: Leidse Smal filmliga. Vertoning films dhr. Van Klarenbosch, 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. C. Ouwehand over: „Gods dienst op Hateruma". 8 uur nam Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Kerk en Vrede. Openbare bijeenkomst. Spr. prof. dr. G. J. Heering „Wie wekt het geweten van de wereld?", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Sempre Avanti met „Een herfstblad vol muziek", 8 u. nam. Oegstgeest (Rijnlands lyceum): Concert Ver. „Vrienden van hèt lied", 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Toneelver. D.O.S. Opv. van „Als 'n kwartel", 8 uur nam. Leidse Volkshuls: Bazaar „De Ratel" 10 uur voorm.6 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" speelt „Azouk". 8 uur nam. Stationsplein (bus 41): Strandex- cursle Katwljk-Noordwyk Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 10.20 uur voorm. Levendaal 101: Sociëteit 't Roefje tezamen met de Morlaen, cabaret en The Gamebreakers, 8 uur nam. satlezaal Artlestenpalet, Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uur nam.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. de heer F. A. L. Poeteray, 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit 't Roefje en 't Venster, 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorm. MAANDAG Camera-theater: Franse filmweek K. en O. „Edouard et Caroline". 2.30, 7 en 9.15 uur nam.: „Le blé en herbe" te middernacht. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Madame". 8 uur nam.3 uur voorm. Restaurant Van der Heijden: Regio nale bijeenkomst VVD; forum over „Leidse agglomeratieprobleem" o.l.v. prof. mr. C. H. F. Polak, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Voor- Uchtingsmlddag firma Bols voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen, 2.30 uur nam. DINSDAG Camera-theater: Franse filmweek K. en O. „Les dlmanches de vllle TREINBOTSING IN BRAZILIË: 38 DODEN Een forenzentrein naar Rio de Ja neiro is gisterochtend ingereden op een reizigerstrein uit Rio. Volgens de politie staat vast dat 38 personen om het leven zyn gekomen en dat er meer dan 200 gewond werden. De forenzentrein werd opengereten en de passagiers werden naar buiten ge- slingerd. Militairen, politie en brand- tydens een protestmars op zondag 16 weer waren spoedig ter plaatse. Dui- i oktober. De heer Hofman zegt mis- zenden volgden het reddingswerk. 1 handeld te zyn. Burgemeester G. BINNENLAND Studenten gaan vasten Zes Haarlemse jongelui, scholieren en studenten, willen met Kerstmis pro testeren tegen wat zy de „econo- misch-materialistische" geest in de kersttyd noemen, en 48 uur in het openbaar in Haarlem vasten. Ze heb ben voor deze actie vergunning aan gevraagd. Of zy toestemming krij gen is nog niet bekend. Harry van der Meulen, de 19-jarige student, die het initiatief genomen heeft voor de vastenactie, is vastbesloten zyn plan te volvoeren. Als in de nacht van 24 op 25 december de kerstklokken be ginnen te luiden zullen de 6 Haar lemse Jongelui op een punt in Haar lem gaan zitten en daar 48 uur biy- ven. Schoolbus tegen boom Op de smalle weg Gemert Elsendorp is gistermiddag een bus met school kinderen frontaal tegen een boom gebotst. Een tiental kinderen werd hierby gewond van wie er zeven na in het ziekenhuis in Helmond ge holpen te zyn, weer naar huis kon den worden gebracht. Drie kinderen werden met ernstige verwondingen ln dit ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk ontstond doordat de chauf feur van de bus een personenauto wilde ontwyken. De bus slipte en botste daarby tegen de boom. Orde verstoord Een aantal pro vo's heeft gisteravond de orde in de Amsterdamse gemeenteraad ernstig verstoord. Omstreeks elf uur hieven enkelen van hen op de publieke tri bune plotseling spreekkoren aan en ontrolden een spandoek. Aanleiding was de behandeling van een adres van de heer J. H. Hofman over het politieoptreden tegen demonstranten van Hall schorste de vergadering on- middeliyk en liet de tribune ontrui men. Tegen twee personen werd pro ces-verbaal opgemaakt. Eén hiervan was de echtgenote van de heer Hof man. Militair tehuis Staatssecretaris G. H. J. M. Peünenburg heeft gis termiddag het nieuwe en zeer fraai uitgevoerde Harderwykse katholiek militair tehuis officieel geopend. De inzegening werd verricht door de bisschop van Utrecht en vicaris van de Nederlandse krijgsmacht, kardi naal B. J. Alfrink. Het nieuwe ka tholieke militair tehuis ligt aan de rand van Harderwyk in de buurt van de Willem George Frederik-ka- zerne. Het Ls een bungalow-achtig ge bouw, voorzien van al het moderne comfort. Oud pand uitgebrand Het echt paar A. van de Vegt heeft gister avond moeten toezien hoe hun lunchroom aan de Nleuwedyk in Amsterdam met de daarboven gele gen woning totaal uitbrandde. De aanwezigen konden zich bytyds in veiligheid stellen. De brandweer was het vuur binnen twee uur meester. De omvang van de schade is nog niet bekend, maar het pand is ge heel verzekerd. WonlngbouwtentoonstelUng De directeur-generaal voor Volkshuisves ting en Ruimteiyke Ordening ir. H. M. Buskens heeft gistermiddag de Canadese woningbouwtentoonstelling in de aula van de Technische Hoge school ln Delft geopend. Deze tan- toonstelling duurt tot 27 november. Op ruime schaal kan de bezoeker op deze tentoonstelling kennis nemen van de toepassing van hout in de moderne woningbouw. Daardoor kan doolmatiger, sneller en goedkoper worden gebouwd dan volgens de tra ditionele methoden. BUITENLAND Siamese tweeling gescheiden Chirurgen in Kaapstad hebben gis teren een Siamese tweeling geschei den, diie met borst en navel aan el kaar vastzat. De twee meisjes zyn van een Afrikaanse moeder in Transkei, die zonder hulp was be vallen en direct na de geboorte eer ziekenhuis kwam binnenstappen met de vraag of iemand haar kinderen van elkaar kon halen. De operatie duurde een klein uur. Volgens het ziekenhuis is zij geslaagd en maken de kinderen het goed. Sneeuw in Ardennen In het oosten van België, in het gebied van de hoge venen achter Verviers en de Ardennen, woedden gisteren zwa re sneeuw- en hagelbuien. Plaatse lijk ligt de sneeuw verscheidene cen timeters dik. Het verkeer wordt bo vendien belemmerd door dikke mist. Antieke auto's De wegenbou wer Wilbur Christensen heeft op een veiling in Denver (Colorado) 23.450 dollar betaald voor vier antieke auto's. Hy telde 10.750 dollar neer voor een Pierce Arrow uit 1920 en 8.500 dollar voor een Rolls-Royce Pall Mall Phaeton uit 1922. Deze Rolls beschouwt hy als de mooiste uit zyn elf auto's tellende verzame ling. De hoogste prys 16.000 dol lar werd betaald voor een Lozier toerwagen uit 1914. Jordan op borgtocht vrij De 43- jarige Colin Jordan, de leider van de Engelse nazi-beweging, en een 19- jarige zeeman van de Engelse ma rine, Peter Pollard, zyn gisteren te gen borgtocht in vrijheid gesteld in ADVERTENTIE O ja! even naar Prononce voor een warm laken afwachting van berechting op 8 de cember voor opruiing tot rassenhaat. Jordan en Pollard zyn in staat van beschuldiging gesteld op grond van de wet op de rassenbetrekkin- gen van 1965. zy zouden beledigen de geschriften hebben verspreid die bedoeld zyn haatgevoelens tegen een volksdeel op te wekken. Artsenstaking in Athene Onge veer duizend artser van de zieken huizen van Athene en Piraeus zyn gisteren een staking van 48 uur be gonnen ter bespoediging van de af handeling van een wetsvoorstel, waarby hun positie, pensioenen en andere punten opnieuw worden ge regeld. In enkele ziekenhuizen bleven enige artsen op hun post om in noodgevallen te kunnen helpen. Het artsengenootschap is van plan vol gende week weer te staken, als de nu begonnen actie geen succes oplevert. Finse premier In Moskou De Finse premier, Paasio, is gisteren in Moskou met de Russische leiders be sprekingen begonnen over Fins-Rus sische betrekkingen. Premier Koslgin staat aan het hoofd van de Russi sche delegatie, waarvan verder o.m. deel uitmaken de minister van Bui tenlandse Zaketn, GromJko, vice-pre- mier en hoofd van de afdeling plan vorming, Baibakow, en de minister van Buitenlandse handel, Patolitsjew. Tot de Finse delegatie behoren o.m. de minister van Buitenlandse Zaken, Karhjalainen. de minister van Jus titie, Simonen en de minister van Verbindingen, Soeonpaa. Intocht St. Nicolaas: Aankonu tlon 1 uur nam. Route: Statlo Steenstraat, Prlnsessekade, Kor penburg, Breestraat. Ontvangt i huls 1.30 uur nam. Klokste Madame". Lakenhal: Franse muziek vm nalssance tot heden, 9 uur mg Schouwburg: K. en O. Tone« .Centrum" speelt „Angst en ran het Derde Rijk". 8 uur mg Stadsgehoorzaal: L.K.K. „Voori Concert Bernard Kruysen en N'qi 8 uur r"~* Stadhuis wachtkamer tron Zitting Bouwfonds Ned. Genu 78 uur nam. Kloksteeg 19: Café-chantant Madame", 8 uur nam.3 uur i Cemera-theater: Franse fllm»i O. „Le monde sans 6oleil", i 9.15 uur nam.; „Les je imour", te middernacht. Stadsgehoorzaal (foyer): K. Lezing N. Heynlng „Spiegel i tagne", 8 uur nam. De LakenhalOpening tento* llng Franse grafiek uit de 19de 4.30 uur nam. AGENDA BIOSCOPEN Camera: Donderdag t/m „Ipcress streng geheim!", 1. Maandag 2.30, 7 en 9.15 uur et Caroline" (24 uur „Le Blé h be") Dinsdag 2.30, 7 en 9.15 uur manches de Vllle d'Avray" j „Les amours célèbres"): Woensdag 2.30. 7 en 9.15 uur (fa voorstelling) „Le monde saus (24 uur „Les Jeux de l'amour"); Donderdag 2.30. 7 en 9.15 ut plalslr" (24 uur „Les liaisons reuses"). Vrijdag 2 30. 7 en 9.15 uur „Lel Dagobert" (24 uur „La travel Paris"). Luxor: „Nevada Smith", II Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; i 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De bezeten Jacht"; Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Battle of the Bulge" nenoffenslef 1944), 14 Jaar. Di 2.30 en 8 uur. Rex: „Sloux ln hinderlaag", 1 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Ik, een vrouw", 1| Dagelliks 2 30. 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur. WASSENAAR Astra: vrij uur; zaterdag 7 en 9 15 uur; zo en 9.15 uur: „Vlva Maria", 1 Zondagmiddag 2.30 uur „Goliath slavin". TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg 59) pententoonstelllng Carla Klei! opend dagelijks 10 uur voorm. uur nam. behalve zaterdag en t/m 7 december). De Lakenhal; Dag 10-5 uuji 1-5 uur Legermuseum (Peethulalaanl Galerie Walenkamp (Nieuwst! Tentoonstelling Georg Hadeier, 11 uur voorm.6 uur nam.; ook 7.30—9.30 uur nam. (tot vember). Rijnland-flat (ingang Bach! Tentoonstelling Fer Hak Tweehuysen, Babs v. EvercL van Dlnteren en Ben Wolfs. 0 zaterdag 25 uur en woensdu 7—9 uur (tot 1 december). Rijksmuseum voor Volken) Tentoonstelling van Japanse B van Kvösaï Dagelijks 10 11 's Zondags 13 17 uur Universiteit: Expositie Bred* tie. Dagelijks 95 uur: zatert zondag gesloten (t/m 30 novel Rilfcsmuseum toot Volken (Steenstraat 1) Dag 10-17 u: dags 13-17 uur Rilksmuseum voor de deT natuurwetenschappenDM <iu zond 1-4 uur Zweilandlaan 6: Filiaal Blbli Reuvens: Tentoonstelling Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, we van 10 uur voorm. 5 uur nu vendien dinsdag 8 10 uur nan 24 novembeT). AVOND- EN NACHTDIENI DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende g» Doeza Apotheek, DoezaBtraat J 21.313 en: Haven Apotheek. Hu tel 20085. De zaterdag-, zondag-, avoe nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg ln L« wordt waargenomen door de Apotheek. op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 ani SU Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg He1 sink 1 Stockholm Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Niet Bar.yn Frankfort Naünchen Zllrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Bf-celona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew iwaar bew zwaar bew. licht bew egenbul motregen geh bew sneeuw geh bew hall bew zwaar bew. regenbui zwaar bew. regen geh bew regen hali bew regen licht bew zwaar bew. zwaar bew hali bew sneeuw zwaar bew onbewolkt sneeuw sneeuw halt bew «waar bew weerlicht onbewolkt onbewolkt motregen onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2