CORTINA 1200 f 5995,- eugdorkest „De Burcht" stijgende prestaties Uitgebreide show rok luide bijval FORD - MEER AUTO VOOR UW GELD PERDAG 17 NOVEMBER 1966 lorcht te de hoogste Leidse tlch naar noemt, zoals het rkest van vader en zoon Mark c'n naam een zichtbaar rerschuldlgd. Daar wordt voor „De Burcht" te een van die ien in het plaatselijke cul- ggtel, waarvan men, de kwa rn inder dan geen ttfd zien- heeft zien stygen. We zijn er mee. Ook onze eerste burger dat te staven door zjjn tegen heid. is stedelijk muziekleven ge- onderlijk veel goeds. Het komt udeHJk voor dat wij de lof- steken. Dat maakt tevreden Kit, in wier openingswoord öening doorklinkt. In het geval betrof dit de heer G. Na hem sprak de algemeen li van de Unie van Muziek - ngen. De heer Marchal wekte een bezoek aan het muzlek- in de Stadsgehoorzaal op erdag en zondag. Wijzend op Dciële problemen speciaal voor praktijk uiterst dure muziek - drong spreker er op aan de ringsnormen te herzien. Hoog niveau rogramma viel uiteen in drie en: optreden van de Drum- iv. mej. W. Middelkoop, een semi-klassiek deel van het als har monie samengestelde korps vóór en een meer op americanlsme gebaseerd deel na de pauze. Nadat de majoret tes haar vaardigheid in stok-ma- noeuvreren en figuren-variaties had den vertoond, ving een uitgebreide show aan van de tamboers en de klaroenen, gezamenlijk en afzonder lijk. Directie en klinkend resultaat klopten verrassend. Dit liet niet na talrijke bijvalsbetuigingen in het vrij volle parterre van de Stadszaal uit te lokken. Iedere nieuwe attaque was op zichzelf al een applaus waard. Dit geschiedde vóór het doek. Daarachter zat de harmonie paraat. Op het moment dat het doek weg schoof was de klank op eens niet dadelijk verklaarbaar diep en ver zadigd geworden: orkest en band waren samen bezig aan een pittig lopende, prettig klinkende „Fanfare 1966" van Koos Mark, gedirigeerd door Wim Mark vader van Koos). Een imposant gezicht dit fris geüni formeerde korps met niet minder dan vier spectaculair boven de schou ders uitreikende blikkerende soesa- foons. Een ryk gezicht; niettemin vertelde Mark senior ons in de pauze, dat zijn korps nog f. 40.000 gebruiken kan om van de oude stemming af te raken en het korps alles te doen zijn wat het in zich heeft. Het ver volg op de fanfare werd Sullivan's March of the Peers, een Delbecq, een BoedJJn, een Alford. Het had alle maal gemeen, dat de toonvorming moeiteloos tot stand leek te komen, dat de melodische spanningen steeds in volle gaafheid welfden, dat de klankbeelden zonder onderbreking hun doorzichtigheid, zuiverheid en vlotte lichtheid behielden. Zeven Marken Tussendoor trad een „huis-orkestje" op, bestaande uit trompet, soesafoon, bassofoons en saxen: zeven Mark-en, vader en zoon en vijf anderen, die een aan Purcell toegeschreven Trum pet Tune van Clarke en meer mooie stukken voordroegen! Groot succes. Agrarische scholen Concentratie van afgestudeerden Opgericht Is de „Vereniging van afgestudeerden van de hogere agra rische scholen van de K.N.B.T.B.". De oudleerldngenorganisaties van de K.N.B.TJB. gaan erin samen. Deze samensmelting is een gevolg van het feit dat de K.NJB.T.B. (Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders- bond) al zijn hogere agrarische scho len, thans drie in getal, in Den Bosch heeft geconcentreerd. De nieu we organisatie krijgt secties voor de afgestudeerden van elk der drie scho len (hogere landbouwschool, hogere landbouwtechnologische school, en de hogere tuinbouwschool). Voorzitter van de Vereniging is de heer J. E. R. de Waal in Boskoop. Na de pauze nam Mark junior de leiding over: tweemaal Gershwin, Ruelle, Dworsjak, Rodgers, Reed. In .Gershwin Melodies" moest de direc- I tie echter weer naar vader Mark. omdat zoon met een frappant knap pe kleppentechniek de solo-trompet blies. „Dworsjak" stelde een blues voor, gebouwd op de melodie van de althobo in het langzame deel van Dvorak's Symfonie „Uit de Nieuwe Wereld": met zo'n onverwoestbare melodie kan men illes doen, ze ver loor er niets door V. Haarlemse jongens gaan met Kerstmis 48 uur vasten Zes Haarlemse jongens, scholieren en studenten, zullen met Kerstmis een openbare vasten van 48 uur hou den om „de aandacht van hun kerst- vierende medeburgers nog eens extra te vestigen op diverse misstanden in onze wereld, zoals honger, onrecht en eenzaamheid, die juist deze dagen des te schrijnender zullen uitkomen". Zij willen met deze actie, waarvoor ze inmiddels een vergunning hebben aangevraagd, geen propaganda voor enige politieke partij voeren. De plaats waar ze in Haarlem zullen vasten zal nog nader worden bepaald. Prinses en Prins terug van jacht Prinses Beatrix en Prins Claus keerden gisteren op Drakesteijn te rug van de jachtpartij die zij in Lu xemburg hebben bijgewoond. De jacht die werd gehouden op het do mein Grünewald van het grootherto gelijk paar heeft ondanks het slechte weer een buit van 42 wilde zwijnen opgeleverd. Op andere dieren is niet gejaagd, 's Ochtends hebben alleen de heren gejaagd waarna men het middagmaal gezamenlijk met de da mes gebruikte In een grote tent. In de loop van de middag heeft het he le gezelschap, o.w. Koning Boudewijn en Koningin Fabiola, twee drijfjach ten gemaakt. De balans werd tegen de avond opgemaakt bij het licht van twee grote kampvuren. „Het categoraJisme kan worden vergeleken met de puberteit: als men een puber niet serieus neemt, wordt hij nooit volwassen". Dit zei drs. W. Top van het wetenschappelijk bu reau van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, gisteren op de NVV-studieconferentie in Beekber gen. HU is er voorstander van de kleine groepen een grotere kans te geven in het maatschappelijk spel. Drs. Top heeft zich verdiept in de oorzaken van de ontevredenheid, die leidde tot de oprichting van de „Ver eniging van rijdend personeel" (later een onderdeel van de FSV). Hij is tot de conclusie gekomen, dat bij die ontevredenheid de immateriële aspecten zwaarder wogen en wegen dan de materiële. De moeilijkheden liggen vooral op het psychologische vlak: ze hebben te maken met sta tusverlies en functieverzwaring, ge kwetste beroepstrots, een gevoel van onderwaardering en een gevoel van isolement binnen het bedrijf zowel als binnen de grote vervoersbonden Een van de FSV-leden formuleerde het aldus: „Het bedrijf heeft ons in de steek gelaten en de vakbeweging heeft er niets aan gedaan". NW-voorzRter Kloos zei in ant woord op een vraag, dat er voor communisten in het NVV geen plaats is, zolang ze zich niet onderwerpen aan de democratische spelregels, maar een bindend mandaat van een buiten het NW staande organisatie prefereren. „Als daarin wijziging komt, zijn communisten natuurlijk bij ons welkom", aldus de heer Kloos. Drs. W. Top: „Categoralisme serieus Demen^ Het Jeugdorkest „De Burcht" dat gisteravond groot succes had. Foto LD/Holvast Deze maat auto had u in gedachten voor uw 5995.- voor diezelfde prijs biedt Ford u nu zóveel auto (een beroemde, sportieve en ruime familiewagen nu tegen een ongelooflijke prijs) U dacht, dat u voor uw 5995,alleen maar een kleine wagen kon kopen. Hier Is uw kans: voor dat geld hebt u nü de Ford Cortina 1200, de laagst- geprijsde Cortina met alle Cortina- voordelen. Soepele, pittige 1200 cc/54 pk-motor, 4 cilinders-ln-lijn (winnaar van 140 rallies en races!), schijfremmen en McPherson-vering op de voorwie len, volledig gesynchroniseerde vier- versnellingsbak, Aeroflow-ventllatie. Verchroomde bumpers en wieldop pen, een smaakvol Interieur met een eigen karakter en natuurlijk compleet uitgerust met am. een ruitesproeie twee zonnekleppen en verwarming. Denk aan het bedrag, dat u wilde be steden voor een kleine wagen. Nu Is de keus niet moeilijk meer. Nü wordt 't een échte Cortina. Een échte Ford. Hij staat bij uw dealerl

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 25