5% Jela Guttmann lacht het laatst SPORTvan vanc'aa9 Inter Milaan won moeilijk Nieuw! Sparta ploetert tevergeefs om naast Servette te komen: 1-0 Berg baart muis... Britten winnen Krantenbezorger (ster) LDV -reserves en RDC grote favorieten St. Nicolaas POSTSPAARBANK RENTE TOT Europese beker landskampioenen pONDERDAO 17 NOVEMBER 1966 LE1DSCH DAGBLAD Toen een Rotterdamse verslaggever aan de ifaamde heer Bela Guttmann vroeg welke Jctiek Servette zou spelen in de returnwed- fjjd tegen Sparta, antwoordde hij een beetje hamper: „Wat een vraag Welnu, we «bben het gisteravond kunnen zien. Het was beproefde Europa-Cup-techniek van de ver broeide aarde, al doet deze uitdrukking met door hevige slagregens doorweekt veld wat ir aan. Tot de laatste minuut, toen de igelse scheidsrechter Burtenshaw midden in (Van onze speciale verslaggever) een corner van Eijkenbroek lakoniek afblies, hebben de Zwitsers voorkomen, dat Sparta de 20 achterstand uit Genève zou inlopen. Sparta won slechts met 1 0 en dat betekende het einde van een bewogen cup-avontuur. De spelers drukten elkaar vriendschappelijk de hand. De rapporteur van de UEFA kon het af met een simpel telegram: „Alles rustig in Rotter dam". Sparta heeft toch weinig reden tot vreugde omdat hier een tikkeltje pijnlijk de boot werd gemist. iet is misschien niet bijster origineel, maar Sparta deed ons den- aan de berg, die de bekende muis baarde. Zegge en schrijve één ,'pant van Theo Laseroms. Een fraai doelpunt, maat te weinig, rvette heeft praktisch de gehele wedstrijd tegen een geweldige rmacht gestreden van de grond tegen Sparta en uit de ht, waaruit de regen omlaag hoosde. ADVERTENTIE Zo smaakt Cinzano. Vol, pittig, rtom: afgerond. Cinzano is zondermeer te vermouth. Uw slijter zal het beamen, kan 't weten, hij is de vakman. Als ten fles Cinzano koopt, krijgt u er de (1, oo sleutelhanger by: een miniatuur Do-fles, zo fijn uitgevoerd, dat u op het alle letters kunt lezen (zélfs het ol percentage!) En... straks misschien ward. Als de rage ook in Nederland L Cin Cin.i. Cinzano. In de derde wedstrijd na het be- fl, Jen van de wereldtitel heeft het «else nationale voetbalelftal ln de de-bezetting voor 76.000 toeschou- met 51 gewonnen van Wales, ruststand was 31. De ontmoe- telde voor het Europees kam- :hap voor landenteams. iVoor poule acht speelde voorts lotland tegen Noord-Ierland (2-1), 'door de stand nu luidt: Engeland 2 4 71 Schotland 2 3 32 Wales 2 1 2—6 N.-Ierland 2 0 1—4 Voor poule I speelde Ierland in Ublin tegen Turkije. Uitslag 21. BEGRIJPELIJK Dat de Zwitsers met hun 20 voorsprong zich weinig om de aanval bekommerden, was begrijpe lijk. Minder begrijpelijk was dat de Rotterdammers uit zo'n geweldig of fensief niet meer doelpunten wisten te scoren. Eensdeels was dat wel te wijten aan de Zwitserse keeper Bar- lie, die zeer veel werk heeft verzet en lang niet altijd even gemakke lijk wanneer men weet hoe zo'n bal onder deze omstandigheden aanvoelt. Hij gaat dus wel met de eer strijken. En tochbij de geweldige druk, die op het Zwitserse doel werd uit geoefend, in de stortvloed van aan- Kampioenschap Leidse Schaakbond In de vierde ronde van het toer nooi om het persoonlijk kampioen schap van de Leidse Schaakbond, welke vrijdag a.s. ln Leiderdorp wordt gespeeld, zal Jacob Kort, die met de maximale score van drie punten aan de leiding gaat, zijn positie moeten verdedigen tegen J. J. Wouters, die slechts een halfpunt achterstand heeft. Van groot belang is ook de partij tussen J. J. Piket en drs. P. Hörchner, welke Piket moet winnen om zijn kans op prolongatie van de titel niet te verliezen. De partijen Willemsen—Schuering, KleiwegDe Haas en BeyMartojo zullen beslissen wie zich bij de kop groep zal aansluiten. Intussen zijn nog enkele restanten uit de derde ronde opgeruimd. Ver rassend was het dat W. de Haas van A. J. Wohlbeck won; laatst genoem de viel daardoor sterk terug en zal voorlopig geen grote rol meer kun nen spelen. Voorts werd de afgebro ken partij tussen A. D. Kardol en Th. P. v. d. Berg ten gunste van laatst genoemde beslist. In groep II kwamen de twee afge broken partijen eveneens tot een be slissing. F. TelengA. H. D. Wepster werd remise en C. H. Erbrink won van D. de Laaf, door welk resultaat Erbrink met een 100% score aan de kop gaat. In de vierde ronde zal C. v. Tol, die een half punt achterstand heeft, hem deze positie betwisten, terwijl hier ook de partij J. M. v. d. MaatJ. L. Schuurman van belang is voor de bezetting van de bovenste plaatsen. ADVERTENTIE gevraagd. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel I, Leiden. De gevaarlijkste man in de links de Servette-doelman Barlie. lie Bosveld 'midden). Geheel links de Servette-doelman Bartie. vallen, had de verdediging het toch niet zo heel erg moeilijk. Ze behoef de eigenlijk maar een betrekkelijk klein gebied te bestrijken om de tal rijke Spartaanse aanvallen in de kiem en in de modder te smoren. Want als door een reusachtige mag neet aangetrokken kwamen de Spar tanen regelmatig in dezelfde trech ter, waar een been of een hoofd vol doende was om het gevaar te voor komen. De schoten, die Barlie be reikten, kwamen daarom ook meestal van verre. Zo kon het gebeuren, dat bij een enkele Zwitserse aanval na een kwartier Sparta door het oog van de naald kroop omdat Doesburg te nerveus was en de backs Ter Horst en Bentzon tot tweemaal toe bij een hoekschop als de reddende engel moesten optreden. Theo Laseroms. die de reputatie heeft van een loper, waar de gewo ne sleutel faalt, is al heel vroeg in de wedstrijd mee naar voren getrok ken, doch het was met hem een ge schiedenis, die zich herhaalde. Een geschiedenis uit de tijd van Denis Neville, toen de kleine Spartaan de rol was toebedeeld om het Nederlands elftal alsnog naar de wereldkam pioenschappen in Engeland te wrik ken. Het lukte hem ook nu niet om de weg vrij te maken, die voor de anderen bezaaid was met obstakels. Hij probeerde het wel eens met een „forcing" doch vond daarbij al spoe dig mister Burtenshaw aan zijn zij de. die vermanend de vinger ophief. Dat overkwam ook een enkele Zwit ser. doch het waren te verwaarlozen incidentjes. Er werd niet zachtzinnig doch eigenlijk sporadisch te hard ge- tackled. Met een wederom de bal uit het doel koppende Ter Horst eindig de de eerste helft, zodat Sparta na 45 minuten gezwoeg en geploeter nog steeds tegen een 2—0 achterstand aankeek. En dat was geen op wekkend uitzicht. En Sparta, het ploegde voort, na een botsing van Bouman met doel man Barlie. die gelukkig goed afliep geen nare gevolgen had. Noch voor de wedstrijd, noch voor de doel man. Nieuwe regenvlagen, nieuwe stormlopen met de kreet van: „Theo Theo maar de tank bleef I opnieuw in de modder steken. En weer tikte de verlichte klok in het stadion de minuten af. Dertig kost bare minuten verdronken in de re gen, die een ondoordringbaar gor dijn leek om voorbij Barlie te ko- Plotseling na een half uur ein delijk iets van een thriller. Moeellin haakte zeer duidelijk de kleine Ons man. doch arbiter Burtenshaw wei gerde hardnekkig naar de penalty stip te wijzen. Hij wees naar de cor- nervlag en Sparta kreeg toch zijn loon want uit de hoekschop kopte Laseroms zeer fraai in: 10. De Spartanen vlogen elkaar verheugd in de armen. Zou het nu eindelijk toch nog gebeuren Een minuut la ter weer twee kreten door de kuip. De eerste omdat Vermolen duidelijk bin nen het strafschopgebied werd vast gegrepen. Opnieuw negeerde Burten shaw de witte stip. Hij liet de bal buiten het strafschopgebied leggen. Bosveld maakte een schijnbeweging, een kogel van Kemper, die de Spar tanen reeds voor een doelpunt aan zagen Maar de bal ging naast. Sparta gaf het niet op. Het gehele elftal kwam naar voren, zodat Does burg ver zijn doel uit moest om als back op te treden. Het was alles tevergeefs en zo kreeg het publiek niet, waarop het tot de laatste mi nuut wachtte: het half uurtje ver lenging, waarin de robuuste Rotter dammers misschien de weg naar de volgende ronde hadden gevonden. En daarom eindigde een spannende wed strijd met een teleurstelling. Het aantal toeschouwers 19.000 was er een van. De regen heeft vele Rot terdammers thuis gehouden. En daarom ook was er tenslotte één, die lachte: Bela Guttmann. Hij deed het wel in stilte, want we hebben hem tijdens de wedstrijd niet gezien. Oefenwedstrijd Ter Lee de speelt zaterdagmiddag iaanvang half drie) in Sassenheim een oefenwedstrijd tegen Noordwijk. IJVS'ers IN DIENST UVS kan zondag a.s. in de derby tegen Roodenburg niet het sterkste elftal binnen de lijnen brengen. Wal- He van Schooten en Willem van der Linden hebben deze week de wapen rok aangetrokken en zijn niet be schikbaar. „PRAATJE BIJ DE HAARD" Maandag a.s. komt Dirk Nijs in Eigenzorg in Leiden (aanvang 8 uur) voor de scheidsrechtersvereniging „een praatje bij de haard" houden. Belangstellenden zijn welkom. LDDB-competi tie (Van onze dammederwerker De strijd om de eerste plaats in de hoofdklasse van de Leidse Dambond vond zijn hoogtepunt in de ontmoe ting LBVen-R.D.C. Bij de stand 8 8 moesten twee partijen worden af gebroken, waardoor nog alles moge lijk is. H.D.C. miste haai- kans op de lei ding door te verliezen van hekke- sluiter D.V.N. Met D.Ci. (kampioen 1965) wil het nog steeds niet lukken. Na een moeizaam gelijkspel tegen O.G.B., werd tegen H.D.C. een voorlopige score van 97 bereikt. De afgebroken partijen bieden voor D.C.L. echter weinig perspec tief. In de eerste klasse kwam L.D.V. alleen aan de leiding, door een over winning op concurrent N.G.D. AD.C. 2 en H.D.C 2 blijven door overwinningen echter goede volgen. Uitslagen hoofdklasse: KDC—Kijk Uit 13—7; SDV— LD.V. 2 uitgesteld; O.G.B.-D.CL. 10- 10; D.V.N.-HD.C. 11—9; S.S.-WD.G ADVERTENTIE knisperbrosse Turkstra-beschuit- nu met bon voor luxe sleutelhanger! 9-11; LD.V. 2-R.D.C. 8—8 (voorl.) W.D.G.-A.D.C. 9—11; D.V.N.-KD.C. 5—15; HDC—DCL 7—9 (voorl.). Stand: 1. R.D.C. 6—10; 2. L.D.V. 2 5—9; 3. HSC 7—9; 4. KDC 6-3; 5. WOG 78; 6. SS 6—7; 7. RDC 7—6; 8. SDV 6—5; 9. OGB 8—5; 10. DCL 64; 11. DVN 6—3; 12. Kijk Uit 6—2. Eerste klasse: D.C.L. 2-H.D.C. 3 4—16; W.D.G. 2- A.D.C. 2 8—12; L.D.C. 2-KD.C. 2 7—13; ADC 2—Lisse 6—14; DCL 2— K.D.C .2 12—8; L.D.C.-N.G.D. 9—11; N.G.D./L.D.V. 3 9—11. Stand: 1. LDV 3 7—11; 2. NGD 6—9; 3/4 H.D.C. 2, A.D.C. 2 7—9; 5. Lisse 7—8; 6. LDC 5—7; 7. KDC 2 6—7; 8. R.D.C. 2 6—6; 9. W.D.G. 2 7—6; 10. D.Ci. 2 7—4; 11 SS. 2 5—2; 12 L.CD. 2 7—0. Schaakolympiade De stand ln de kampioensgroep van de schaakolympiade te Havanna luidt: 1. Sowjet-Unie 30,5, 2. Verenig de Staten 27, 3/4 Joego-Slavië, Hon garije 25.5, 5. Argentinië 23.5, 6. Bul garije 225. 7. Tsjecho-Slowakije 22. 8. Roemenië 20,5, 9. Oost-Duitsland 18,5, 10. Denemarken 15,5. In groep b is de stand (kop groep 1, Nederland 32, 2. Oostenrijk 26,5, 3. Polen 26, 4. Finland 24.5. 5. Zwitser- i land 24. Een kopduel voor het Zwitserse doel, waarhij de Rotterdammers Bouwman en Vermeulen betrok ken zijn. ADVERTENTIE nadert weer Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service Loting Olympisch voetbaltoernooi Giseren is in Zürich de loting ver richt voor de voorronden van het Olympische voetbaltoernooi 1968. Nederland, dat met Zwitserland, Oostenrijk. Finland en Frankrijk in groep C is ingedeeld, speelt in de eerste ronde tegen Finland. De win naar van deze ontmoeting komt uit tegen Frankrijk in de tweede ron de. In dezelfde ronde speelt Zwit serland tegen Oostenrijk. De eerste ronde moet vóór 30 juni 1967 wor den gespeeld. TAFELTENNIS Titelstrijd in Stadsgehoorzaal Op zondag 19 maart 1967 zullen in de Stadsgehoorzaal de Nederlands® tafeltenniskampioenschappen (dames en heren) worden gehouden. De or ganisatie is In handes van DOCOS. De in Utrecht te spelen voet balwedstrijd tussen DOS en Dynamo Minsk, die reeds eenmaal was uitge steld, kon ook gisteren geen door gang vinden wegens de slechte toe stand van het terrein. Daar de Rus sische voetballers in de loop van vandaag huiswaarts keren, zal er van spelen op een later tijdstip geen sprake meer zijn. ADVERTENTIE Hijs Hoky heeft in Den Haag een 155 zege behaald op Krefeld. De tussenstanden luiden: 30. 113 j en 12. De ontmoeting werd bijge- woond door 1600 toeschouwers. De Nederlandse president van de internationale hockey federatie (FIH), jhr. L. J. Quarles van Ufford. zal op het congres van de federatie, j dat ter gelegenheid van het inter- nationale jeugd-landentoernooi van J 20—26 november in Cairo wordt ge houden, zijn functie, die hij 20 jaar heeft vervuld, ter beschikking stel len. PTT Internazionale Milaan heeft giste ren grote moeite gehad de eerste ontmoeting voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams tegen Vasas Boe dapest voor 50.000 toeschouwers in het eigen San Siro Stadion in een kleine overwinning (2—1) om te zet ten. Pas vier minuten voor tijd scoor de Corso de stormachtig bejubelde beslissende treffer. Drie minuten eerder had Puskas Vasas ongeslagen ln 25 wedstrij den opgelfjke hoogte gebracht met de Italianen. De Hongaren maakten echter de fout zich in de verdediging terug te trekken, waarop het aange slagen Inter alsnog kon uithalen voor een beslissende klap. Toch was de overwinning met kleine cijfers verdiend. De vroegere Europese be kerhouders hadden in de tweede helft het initiatief en het was volkomen in overeenstemming met de veldver- houdlng dat Soldo debuterend in de plaats van Guarneri, die op het laatste moment niet beschikbaar bleek de score opende. Inter bleef aanhouden, maar de Hongaarse doel man Varga greep uitstekend in toen allengs het Inter-offensief afnam, kreeg Vasas kans zich onder de druk uit te werken. Er moest echter een mislukte uittrap van Sarti aan te pas komen om Puskas, die Picchi te snel afwas, in staat te stellen de gelijk maker te scoren. Goed De Milanezen verwerkten de tegen slag echter goed en kwamen via Corso alsnog op winst. Het is echter de vraag of het verschil van één doelpunt voldoende zal zfjn om zich staande te houden ln de returnwed strijd op 8 december in Boedapest. Overigens presteerde Internazionale in de vorige ronde iets soortgelijks: toen werd namelijk de eerste ont moeting tegen Torpedo Moskou met 10 gewonnen en werd ln Moskou een doelpuntloos gelijkspel uit het vuur gesleept. Vasas Boedapest won ln de eerste ronde met ruim verschil '50. 20) van de Portugese kam- pioen Sporting Lissabon. De Zuidslavische kampioen Vojvo- dina Novisad zegevierde op eigen terrein met 3—1 over de Spaanse ploeg Atletico Madrid. Ook dit was de eerste wedstrijd voor de tweede ronde tussen beide teams. De return vindt op 14 december a.s. plaats in Madrid. Vojvodina nam de leiding in de derde minuut door een doelpunt van Takac. Na tien minuten spelen in de tweede helft scoorde Luis de gelijk maker, maar een door Pantelic be nutte strafschop in de 74ste minuut en een doelpunt van Brzic tien minu ten later brachten de Zuidslaven de verdiende zege.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19