Berlijnse politici mogen geen stem uitbrengen ÉÉb LEKKER BROOD DIJSSELBLOEM geef een vouwfiets! Engeland heeft gisteren Israël en Jordanië opgeroepen zelf beheersing te betrachten en mee te werken aan pogingen van de Verenigde Naties de vrede te be waren. Het betreurt het militaire optreden van Israël bij de jong ste incidenten, aldus heeft het Britse ministerie van Buitenland se Zaken aan het Lagerhuis mee- aandacht op de „explosieve situ atie" die volgens dit land is ver oorzaakt door de vergeldingsactie van Israël. Op de foto: een beeld van de vergeldingsactie van de Israëliërs tegen aanvallers van Jordaans gebied. Er werden tal van huizen opgeblazen nadat de inwoners ge vlucht of geëvacueerd waren. Jordanië heeft gisteren laten weten dat het zich 't recht voor behoudt om in verband met de Israëlische agressie" een spoed zitting van de Veiligheidsraad te verzoeken. In een brief aan de voorzitter van de raad vestigt Jordanië de 'Westelijke ambassades over eventuele motie van wantrouwen in Bonn: (Van onze correspondent in Bonn) Voorzitter Willy Brandt van de Westduitse sociaal-democraten beeft gisteren in Neurenberg verklaard dat hij op het ogenblik geen basis ziet voor een coalitie van socialisten (SDP) en christen democraten (CDU). Vandaag wordt het eerste officiële gesprek tussen vertegenwoordigers van deze partijen gehouden. Eerder had Brandt gezegd dat de socialisten en vrije democraten (FDP) een „indrukwekkend kabinet" zouden gaan vormen. BEIEREN Brandt maakt een verkiezingstour nee door Beieren, waar aanstaande zondag de met spanning verwachte verkiezingen voor de landdag wor den gehouden. Wanneer zich geen onverwachte ontwikkelingen voor doen ziet het ernaar uit dat met een nieuwe bondsregering niet te reke nen valt voor het moment, waarop de consequenties van de uitslag van deze landdagverkiezingen duidelijk «Un geworden. Terwyi de geruchten over een op handen zynde overeenstemming tus sen liberalen en scciaal-democraten aanhouden, bracht het weekeinde een tegenslag voor de voorstanders van deze coalitie. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade bij deze opvattingen neergelegd, zo niet aangesloten. Voor de S.PD. heb ben 15 Beriynse afgevaardigden in de Bondsdag zitting, voor de CD.U. 6 en voor de FD.P. 1. Deze afge vaardigden hebben louter het recht aan de zittingen „deel te nempn". Bij de liberalen en de sociaal-de mocraten verwekt het initiatief van de drie ambassades grote onrust, hoe wel zij weten dat een verlaten van het geallieerde standpunt ernstige consequenties zou kunnen hebben. Medewerkers van S.PD.-voorzitter en de burgemeester van West- Beriyn Willy Brandt hebben al een voorstel uitgewerkt, dat de Bondsdag met een eenvoudige meer derheid zou moeten aannemen en waarbij de Bondsdag zou besluiten Berlijnse afgevaardigden het volle dige stemrecht te geven. Voorlopig zal de BP.D. dit voorstel zeker dergelijke S.PD./F.DP.-regering de grond onder de voeten weg te trek ken door middel van een proces bij het hoogste Duitse gerechtshof. Het tragl-komische van een dergelijke stap van de CD.U./C.S.U. zou ech ter zijn, dat zij daarmee de bijzon dere status van West-Beriyn zou er kennen, welke zij tot mu tot met alle macht Juist heeft ontkend. Boven dien zou zy daarmee de Sowjet-Unie voedsel geven voor haar bewering, dat West-Beriyn een derde Duitse staat zal zyn (naast de Bondsrepu bliek vn de DD.R.), een die rij zich nooit zou kunnen oorloven. LEIDSCH DAGBLAD De moderne mens en de kerkdienst Er is veel kritiek op de traditionele kerkdienst. Vele mensen willen niet moor de monoloog maar de dialoog de voorkeur geven en theologen en pre dikanten zinnen op nieuwe vormen, die de .moderne, mondig geworden mens" meer aanspreken. Natuuriyk is de dialoog ook noodzakeiyk, maar zegt dr. Lindijer in het Evangelisch- Luthers Weekblad, „wy leven niet van discussie alleen". Het Is evengoed noodzakeiyk zich op zyn tyd onder de verkondiging te stellen. Die ver kondiging komt door een mens, die daarby niet slechts een „essay van eigen hand" voorleest, maar op grond van studie en meditatie de bood schap van de by bel doorgeeft. Daar by is tevens de dialoog verwerkt in de preek. Dr. Lindyer vervolgt dan: „Ik geloof niet dat wij in het alge meen de kerkdienst redden door de interruptie toe te staan of door de openbare nabespreking na de dienst. Daarby is er de kans, dat het toeval een veel te grote rol gaat spelen en dat allerlei meningen, die niet we zenlijk zyn en allerlei mensen, die niet namens anderen spreken, naar voren komen. Daarby dreigt ook dat alles veel te geïmproviseerd en ver moeiend, verwarrend wordt. Daarby dreigt ook de verkondiging onder ta fel te raken! Nee, het moet zo zyn dat in de ver kondiging de discussie en de dialoog verwerkt is. De dominee hoeft niet telkens in zyn preek te zeggen: „nu zult u missel den zeggen" en: ,nu vraagt u natuuriyk". Maar hy moet, zyn preek makend, weten welke vra gen er leven by de mensen die naar hem zullen luisteren. Dat weet hij door gesprekken op huisbezoek, dat weet hy door zyn gesprekskringen en door zyn catechisaties, dat weet hij door zyn kennis van moderne li teratuur en van artikelen waarin de moderne mens onder de loupe geno men wordt". Ds. H. W. H. van Andel overleden Tengevolge van een hartaanval is maandag te Utrecht in de ouder dom van 65 jaar. overleden, ds. H. vV. H. van Atidtel, acturius van die ge nerale synode van de Geref. Ker ken. Ds. Van Andel werd 18 februari 1901 te Utrecht geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit en aan vaardde 2 augustus 1925 het prediktambt te Heerhogowaard-Sint Pancras. Hy diende de kerken van Oudshoorn, Rotterdam-zuid en kwam in 1945 te Utrecht. Ds. Van Andel maakte by herhaling deel uit van de generale synode. In Utrecht was ds. Van Andel werkzaam als gevangenispredikant. Hy was officier in de orde van Oran je Nassau. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen in Stryen K. C. v. Gor- cum uit 's-Oravenzandete Hem en Veenhuizen J. Lugtigheid kand. te Amsterdam; te 's-Hertogen- bosch (vac. K. A. Oskam) (toez.) W. v. Waasbergen te Vaals en Gulpen. Benoemd tot leraar godsdienston- derwys in volledige betrekking in Groningen ds. C. J. Lambour aldaar. GEREF. KERKEN. Beroepen in Wirdum (fr.), Maarn en Koud urn, J. zyistra kand. in Wassenaar: in Zwyndrecht (vac. 8. v. d. Veen) O. Meyster uit Ede. Aangenomen naar Arnhem (vac. D. W. v. d. Laan) H. Boswijk te Pae- sens en Moddergat die bedankte voor Dieren (va. R. Stryker). CHR. Geref. kerken Tweetal te 's-Gravenzande T. Brie- nen te Apeldoorn-Zuid en J .Weste rink te Kerkwerve. ADVERTENTIE ZUIVERE HUID PUROL en PU ROL-poeder Bonn, en gisteren ook die van de indienen. Alleen al niet omdat daar- Britse en Franse ambassade, gaven duldeiyk te verstaan dat de Beriynse afgevaardigden in de Bondsdag aan de stemming over de constructieve motie van wantrouwen door de S.PD. en FDP. in te brengen met het geüjktydige voorstel van hun eigen kandidaat-kanselier niet zullen mogen meedcfen. Mochten zy diit wel, dan kon de FDP.-S.P.D.- combinatie op een meerderheid van zeven stemmen rekenen. Wanneer men de wenk van ede drie vroeger geallieerden volgt, bedraagt de meer derheid voor de motie slechts twee stemmen. Daarby moet nog in het oog worden gehouden dat twee afge vaardigden van de S.PD. zo ziek zyn, dat ze niet aan de stemming kun nen deelnemen. Pensioen herv. predikanten De hervormde synode heeft op de eerste dag van haar vergadering in Driebergen met algemene stemmen het voorstel van de raad voor de predikantspensioenen aanvaard om de achterstand in de pensioenen van de hervormde predikanten weg t« en. Door het in de synode aan genomen voorstel zullen de pen sioenen met ingang van i januari 1967 tenminste 70 procent bedragen /aa het laatstgenoten traktemen, In dit pensioen bedrag is d-an 80 procen t van de a.o.w.-uitkering verwerkt. Ook de weduwen en wezen pensioenen zullen een aam het voor stel aangepaste verhoging ondergaan. Geen deelstaat Dese Inmenging van de drie vroe gere geallieerden ls mogeiyk door de bijzondere status die West-Beriyn binnen de Bondsrepubliek Inneemt. Hoewel men dit in Bonn niet gaarne hoort, ls West-Berlljn nog niet voor de volle honderd procent een deel staat als de anderen. Nog steeds staat een gedeelde hoofdstad onder het oppergezag van de Amerikanen, de Britten en de Fransen. Deze boestand, zoals zij uit de capitulatie van Duitsland volgde, ls wel bewust en met volle instem ming van de bondsregering gecon tinueerd, omdat het de enige moge lijkheid was het weeteiyk stadsdeel uit het machtsbereik van de D.D.R. en indirect van de Sowjet-Unie te houden. In een aantal brieven van de geallieerde autoriteiten is herhaaldeiyk vastgesteld dat in het belang van de veiligheid van Ber- iyn van de geallieerden en van de Bondsrepubliek in deze status geen verandering kan worden gebracht. De bondsregering heeft zich steeds Britse vrouwen winkelden in Amsterdam Het Britse socialistische Lagerhuis lid Harold Walker heeft gisteren de aandacht gevestigd op het feit dat honderden huisvrouwen van Im- mlngham aan de Britse oostkust naar Amsterdam reizen om daar boodschappen te doen. Volgens Wal ker nemen de Britse vrouwen een goedkoop passagebiljet dat twee da gen geldig is om behalve een fles wUn, een fles sterke drank, 200 si garetten of een half pond tabak, voor 50 gulden boodschappen vrU van in voerrechten mee naar huls te nemen. De Labour-afgevaardigde wil de minister van Handel. Douglas Jay, vragen over deze reisjes stellen daar de regering heeft bepaald dat toeris ten jaarlijks in het buitenland slechts voor 500 gulden mogen besteden. „Het betekent een wegvloetlng van geld dat in Engeland zou kun nen worden uitgegeven. Het zou niet erg zyn als het omgekeerde het ge val was en Nederlandse huisvrouwen naar Engeland zouden komen om te winkelen, zoals sommige Franse vrou wen doen", aldus Walker, die er aan toevoegde niet te geloven dat de Brit se vrouwen geldeiyk voordeel van de reisjes hebben. wel dekken zij, volgens de politicus, de kosten. De rage zou een maand geleden zyn begonnen, nadat Belgische en Franse vrouwen naar Engeland wa ren gekomen om goedkoop levensmid delen te kopen. ADVERTENTIE Horewoerd 128, Lolden veV!aagd Hillegommer en C Nieuwkoper bij botsing gewond Een dode en vier zwaar gewonden waren de gevolgen van een ketting botsing, die zich gisteravond om streeks half zeven op de weg tussen Gorre-dyk en Heerenveen heeft voor gedaan. De botsing onibstond tijdens een in haalmanoeuvre, waarbij twee auto's tegen elkaar botsten. Even later vlo gen nog twee auto's tegen de eerstge noemde wagens op. Omgekomen is de heer F. O'.ito uit Groningenzyn echtgenote en 18-ja rige dochter werden zeer ernstig ge wond. Vry ernstig gewond werd de heer Pruiksma uit Hillegom, en lichtge wond de heer A. Buis uit Nieuwkoop. Ds. Landsman volgt dr. Emmen op De generale synode van de Ned. Herv. Kerk heeft in haar vergade ring van gisteravond de huidige se cretaris voor algemene zaken, ds. F. H Landsman, benoemd tot secreta ris-generaal van de Ned. Herv. Kerk •n tot scriba van de generale syno de. Deze benoeming gaat in op 1 mei 1967, de datum waarop dr. E. Em men zyn funotie ais secretaris-gene raal wegens pensionering neerlegt. Dr. G. de Ru, de praeses van de hervormde synode, zei dat de benoe ming van ds. Landsman gezien moet worden els waardering voor de gro te bekwaamheid van ds. Landsman en de byzondere yver en krachtsin spanning. die hy verricht uit liefde voor de kerk. Ds. Landsman zei met alle krachtsinspanning te zullen ar beiden voor het grote werk van de vernieuwing van de Hervormde Kerk en van de oecumene in Nederland. De 58-jarige ds. Landsman staat binnen en buiten de NH Kerk be kend cm zyn bestuuriyke kwalitei ten, zyn scherpe visie op kerk en maatschappy, zyn juridische be gaafdheid en zyn journalistieke be kwaamheid. Hy is lange tyd secre taris voor algemene zaken geweest van de generale synode. Bijdrage hervormde lidmaten verhoogd Van de lidmaten van de Ned. Herv. Kerk zal met ingang van 1 januari 1967 een Jaarlykse bydrage voor de generale kas van vyf gulden per lid maat (thans f2.50) worden gevraagd. Dat heeft de synode gistermiddag besloten. Tevens werd besloten dat van deze Jaarlykse bydrage een aanzienlijk deel zal terugvloeien naar de kerkeiyke gemeenten. De secreta ris van de generale financiële raad. ds. H. J. F. Wesseldyk, wees er in de synode op dat nu reeds van al het geld dat uit de hervormde gemeen ten in het land aan de generale fi nanciële raad in Den Haag wordt afgedragen, 80 procent in de vorm van subsidies weer terugvloeit naar gemeenten, provincies en classes. Slechts 20 procent van de ontvan gen gelden wordt besteed voor het landelyk werk van de N.H. Kerk. al dus ds. Wesseldyk. zending. Spr. J. Zijlstra, nlxstraatyOuderavond. 120 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7 8 uur nam. Universiteit: Lezing vanwege Rijks museum van Oudheden. Dr. P. H. K. Gray over de mummies In het R.v.O tulgen. 7.25 WOENSDAG Ant. Clubhuls: Cabaretavond Selship „Lltterls Sa crum" speelt „Azouk", 8 uur nam. Camera-theater: K. en O.-fllm van denmaand „8!6. Otto en Mezzo" 7 en St. Antonlus Clubhuls: Cabaret 5el- •hlp „Fryslan", 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondegeoed. 7 30 uur nam. Stadhuis (trouwzaal): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam. Jeugdhuis (Breeetraat 19): Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. drs. H. J. van H&ttum over „Het een en ander over de toepassing van groei stoffen in de fruitteelt". 8 uur nam StadsgehoorzaalConcert Jeugdor kest en Drumband „De Burcht", 8 u. Rapenburg 10: Sociëteit tezamen met de Morlaen, ci The Gamebreaker8, 8 uur nam. Oegstgeest (Recreatl geestOptreden van Aj nam.; Openbare lezing: 2.3 Oude Ryn 5: Plnkstergemeeuu de heer F. A. L. Poeteray, 2 uui Oude Rijn 5: Gem. voor oorsp ïyk christendom. Spr. evang. jj dagen. Spr. dhr. Diender, 10jr MAANDAG Camera-theater: Franse film» ld en O. „Edouard et Caroline". nale byeenkomst VVD; forun Leidse agglomeratieprobleem" prof. mr. C. H. F. Polak, 8 uui Stadsgehoorzaal (kleine zaal): lichtingsmiddag firma Bols voot Ver.on sprekeavond, 8 Bona Chr. Soc. Belangen. Ned. Chr. dhr. J. ten Hei wachten wy?" Nieuw Mini de heren T. A. maar hoe?". J. M. J. Blorn Jf Stakenburg oer ..Bevolklngsvraag- StadsgehoorzaalK en O-meester- serie Residentie-orkest o.l.v. Bruno Ma- derna. Solist Lothar Faber, hobo. 8 Stadsgehoorzaal (foyer): N.C. Reis V. Oostenrijkse avond. Spr. dhr. Simon de Waard, 8 uur nam. Luth. Kerk: Orgelcc Blankenstein-Offenberg, Konlngskerk: Ruilclub 7.30 10 u Leidse Volkshuls: Bazaar „De Ratel" .Ecoleeia' Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le. zing dr. C. Ouwehand over: „Gods dienst op Hateruma". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Sempre Avantl met „Een herfstblad vol muziek", 0 u. nam. Rapenburg 10: Volksdansen Tiener - sociëteit ..'t Venster", 8 uur nam. Oegstgeest (Gebouw Irene j: K. en O. Causerie Godfried Bomans, 3 uur Oegstgeest (Rynlands lyceum): Concert Ver. „Vrienden van het lied". Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa- rum" speelt „Azouk", 8 uur nam. ADVERTENTIE 'n echt gezinsgeschenk Hulsvrouwen, 2.3 AGENDA BIOSCOPEN TRIANON: „Katten", 18 Jaar Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.15, 4.30. 7 en 9 15 uur. LUXOR: 'Het huls der begeert* Dagelijks 220, 7^en 9.15 uur. Z CAMERA: 'Glrl with green eyef Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30. 4.45. 9.15 JJ" 18 2.30. 4.45. 7 en 9.15 REX: „Operatie Lissabon", 14 SSffi LIDO: ..Battle of the Bulge" dennenoffensief 1944"). Dagelljl TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg J i 7 december). Lakenhal Dag 10-6 uitzondering ook 7.30—9.3 Tentoonstelling Fer Hakkaart, Tentoonstelling van Japanse ischappen- Dat Kunstenaarshuisvesting Joop eer en droogboeki Eschauzler. 's Maandags 1 vendien dinsdag 8 10 uur nam 24 novembeT). AVOND- EN NACHTDIEN® De zaterdag-, zondag-, nachtdienst van apotheek R Breest Smallenburg ln Leldi BINNENLAND Lichamen geborgen De llcha- i en van de inzittenden van de „Is- lander", het vliegtuigje dat 9 no- ember in de Ringwiel by Oudega neerstortte, zyn geborgen. De ïyken zyn overgebracht naar een zieken huis in Heerenveen. Het vliegtuig wrak is naar de vliegt ases Leeuwar den vervoerd. Verkoper aangehouden De po litie van het bureau Lodewyk van Deysselstraat. in Amsterdam heeft een 26-jarige automobiel verkoper aangehouden op verdenking van ver duistering van f 14.000. Op diverse manieren heeft de man zijn werk gever benadeeld door het achterhou den van geld by de aan- en verkoop van zowel oude als nieuwe wagens. MET EEN ENKEL WOORD Dieven het werk In oos-Tenslotte slaagden zeven poli tie telij k- Noord-Brabant biyken dieven aan het werk te zyn die het ge munt hebben op geld, juwelen en kostbare kledingstukken. In Muenen drongen zy een villa binnen, nadat men elders een ladder had wegge nomen. zy kaapten een geldkistje met 5 mille aan contanten en juwe len ter waarde van circa 4 mille. In Best brak men in tydens afwezig heid van de bewoner, een oud-fa brieksdirecteur, en nam men juwe len en bont mee ter waarde van cir ca f 16.000.--. In beide gevallen ont breekt, volgens de politie, elk spoor van de daders. BUITENLAND Pyromaan in Voorburg? By de politie van Voorburg wordt er reke ning mee gehouden, dat er een py romaan aan het werk kan zyn. In enkele weken zyn vier brandjes ge sticht. Aan opzet wordt niet getwy- feld. Het is evenwel ook mogeiyk, dat het kwajongenswerk is. Dit laat ste is afgeleid uit de werkwyze van brandstichters, ofschoon ook een zie- kelijke geest minder gebruikelijk teEen dochter van 12 sprong uit werk gaat. iraam op de tweede verdieping en De totale schade, die door de]werd door een buurman opgevangen, brandjes werd veroorzaakt, wordt Ook een 36-jarige man eis by dez geschat op ongeveer f50.000.-. brand om het leven gekomen. Bytende ambassadeur Moeder en kinderen verbrand Een moeder en vyf van haar zes kinderen zyn gisteren in de vlam men omgekomen toen hun woning door brand werd verwoest. De moe der. de 36-jarige mevrouw Marilyn Mack in Oswego, (New York), en de kinderen, van zes maanden tot acht jaar, sliepen toen de brand uitbrak. Goedkope melk Behalve de su permarkten van de „Grand Bazat" in Heerlen en Eindhoven verkoopt met ingang van vandaag ook de Heerlense firma „Vrusch" met filia len in Brunssum, Sittard en Geleen, de melk onder de normale prys. De firma Vrusch gaat gesteriliseerde melk op de markt brengen voor 54 cent per liter de normale prijs hiervan bedraagt 61 cent. Verder zal de firma de koffiemelk in prys ver lagen Tenslotte heeft de firma Vrusch ook de roomboter in prys erin de vechtersbaas te overmeesteren en naar een politie post over te brengen. Daar kon men echter niet anders doen dan de am bassadeur in vryheid stellen op grond van zyn diplomatieke on schendbaarheid. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de kwes tie in onderzoek genomen. Mlchajow in de cel De Joego slavische intellectueel Michajlo Mi- chajlow is de gevangenis ingegaan. Een rechtbank in Zadar veroordeel de hem onlangs tot een jaar gevan genisstraf wegens het verspreiden van berichten in het buitenland, die het huidige politieke stelsel in zyn land hekelden. Het hooggerechtshof van Kroatië verwierp kortgeleden het beroep van Michajlow, die heeft aangekondigd in beroep te zullen gaan by het federale hooggerechts hof in Belgrado. Hy zit nu in de ge vangenis van Sremska Mitrowltsja, waar de vroegere vice-president en oorlogskameraad van president Tito, Milovan Djilas, zyn straf van acht Jaar en acht maanden uitzit. Beschuldigd van moord De 14 jarige Roger Barnard Lee uit Wood- ville, een klein dorpje in Noord-Ca- rolina, is In staat van beschuldiging gesteld wegens moord op zyn vader, moeder en kleine zusje op 28 mei van dit jaar. Hy werd zondag gear resteerd. De Jongen heeft bekend zyn 40-Jarige moeder en zyn 51 Ja rige vader te hebben neergeschoten by een ruzie om geld. Hy herinnert zich niet zyn 4-jarige zusje te heb- zyn en Lorengo-Marques, in het zui den, verbinden met Quionga, in het uiterste noorden, naby de grens tus sen Mozambique en Tanzanië. Voorspelling van Morse De Amerikaanse senator Wayne Morse, een krachtig tegenstander van de Amerikaanse politiek in Vietnam, heeft voorspeld, dat president John son niet voor een twee ambtstermyn in het Witte Huis zal worden be noemd, tenzy hy de Amerikaanse buitenlandse politie wyzigt. De De mocratische senator zal zich tegen Johnsons benoeming in 1968 uitspre ken als Johnson niet een scherpe wyziging in het buitenlandse beleid laat aanbrengen. Proces in Athene Voor een mi litaire rechtbank in Athene is giste ren een proces begonnen tegen een aantal officieren, beschuldigd van samenzwering met net doel de Griek se regering omver te werpen. Het gaat hier om de zogenaamde „Aspi- da" zaak, waarby 28 officieren, on der wie zes kolonels, zyn betrokken. De voornaamste beklaagden zyn de kolonels Papaterpos en Anagnosto- poulos, die beschouwd worden als de „hersens" van het komplot. Beiden hebben een hoge functie by de Griekse geheime dienst bekleed. Ver wacht wordt dat het proces ver scheidene weken zal duren. „Minutemen" schuldig bevonden De 43-jarige Robert Bolivar De- pugh, oprichter van de uiterst recht se militairistische Amerikaanse or ganisatie „Minutemen" is schuldig bevonden aan overtreding van de federale wet op vuurwapens. Twee andere leden van deze anti-c munistische organisatie, Walter Peyson en Troy Houghton, zyn bassadeur van Malawi ln de West duitse hoofdstad Bonn is naar elders vertrokken, nadat hy in Bad Go- desberg voor opschudding had ge zorgd. Na een rykeiyk met alcohol besproeide maal tyd was hy in zyn auto zigzaggend door de straten ge reden. Hoewel hy een lekke band jjen gedood of zyn 1 Jarige broertje schuldig bevonden kreeg zette hy zyn tocht voort, j fe hebben verwond. samenzwering". Depugh en Peyson Een taxichauffeur, die hem trachtte kunnen een straf krygen van 15 jaar tegen te houden, moest zyn inmen- Lange weg door Mozambique I gevangenis, Houghton een straf van ging bekopen met slagen en beten. De Portugese overheid heeft beslo- I vyf jaar gevangenis. De beschuldig - Ook andere voorbygangers. die zich j ten de noord-zuidverbinding in Mo- den. die op borgtocht vry zyn, heb- met de gevaarlyke automobilist be- j zamblque met spoed te voltooien. De ben een maand de tyd gekregen om moeiden, moesten het ontgelden. I nieuwe weg zal ruim 2.000 km lang in beroep te gaan. BH geen gehoor van u specialist (of diens waa op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDi DINSDAG 15 N< handelsreiziger. Dlllgentla 20.00 v WOENSDAG 16 NOVEMBEB Kon. Schouwburg 20.15 i Schmidt, plano. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen Amsterdam De: Helder Ypenburg Brussel Luxemburg Grenoble Nlo MUnchen Wenen Belgrado licht oew 3 onbewolkt 19 onbewolkt 15 onbewolkt 16 onbewolkt 15

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2