Goedkoop wonen duurder President Saragat doet beroep op alle Italianen Voor personen met inkomen boven f12.750 OPBRENGST 70 MILJOEN Ontslagen Demka Signalen van de Surveyor ZEER APARTE WITTE SALONWIEG - 105,- - MET EEN ENKEL WOORD .-ff LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 NOVEMBft I (Van onze parlementaire redactie) Minister Bogaers (Volkshuisvesting) heeft thans het aange kondigde wetsontwerp ingediend, dat de meer draagkrachtige bewoners van woningwetwoningen een jaarlijkse heffing wil op leggen om de doorstroming te bevorderen. De heffing bedraagt bij een inkomen vai f 12.750.— tot f 15.000.— van f 15.000.— tot f 18.000.— van f 18.000.— tot f 24.000.— van f 24.000.— en hoger f 390.—. f 650.—. f 910.—. ken van 2026 miljoen gulden en voor bijdragen ruim 130 miljoen gulden De minister ziet voor de maatregel te meer reden, nu hij zijn woning wetprogramma 1967 met 2500 heeft I moeten verlagen als gevolg van bud- i gettaire moeilijkheden. Hij meent dat op deze wijze een wezenlijke ver lichting van die jaarlijkse last kan worden verkregen.. Geen belasting De heffing geldt niet voor de ca tegorie woningwetwoningen-b, de z.g. voorhoedewoningen. De heffing wordt verminderd met f 50 voorhet vijfde en ieder volgend kind, waar voor kinderaftrek wordt genoten. De inkomensgrenzen worden herzien als het loonindexcijfer met 5 procent is gestegen of gedaald. Geen bijdrage is verschuldigd over het jaar, waarin men de woningwetwoning verlaat. Het is de bedoeling, dat de maatre gel op 1 januari ingaat. De opbrengst van de heffing, die in de schatkist vloeit, wordt voor 1967 geschat op f 70 miljoen. De maatregel is bedoeld om de meer Vervolg van pag. 1 In de verklaring van de directie staat, dat voor een gedeelte van de af te vloeien werknemers de mogelijk heid van plaatsing btf Hoogovens of de dochterondernemingen van het concern zal bestaan. Bij voorkeur zal dit geschieden in een gelijkwaardige functie. Zonodig zal de betrokkenen daartoe de mogelijkheid van herscho. ling geboden worden. Ten behoeve van werknemers, die na plaatsing binnen het concern verband in inko men achteruit zouden gaan, zal in overleg met de vakorganisaties een overbruggingsregeling getroffen wor den. De regeling van de overgang van personeelsleden binnen het concern zal onvermijdelijk geruime tijd in be slag nemen. Teneinde niet onnodig tijd verloren te laten gaan zullen me dewerkers van de personeelsafdeling van Hoogovens in de loop van de vol gende week bij Demka aanwezig zijn teneinde de daarvoor in aanmerking komende personeelsleden over plaat singsmogelijkheden in te lichten. Voorts is getracht het aantal be schikbare vacatures zo groot mogelijk te doen zijn door gedurende de laat ste weken geen personeel van buiten voor nieuw- ontstane vacatures aan te trekken. Bovendien zullen bij komen de vacatures person eelsl eden van Demka in die eerste plaats in aanmer king komen. Voor degenen, voor wie ook na herscholing plaatsing binnen het concernverband niet mogelijk is. zal in overleg met de vakorganisaties een afvloeiingsregeling worden getroffen. Een voorstel hiertoe is ter bestude ring aan de vakorganisaties voorge legd Het overleg met de vakorganisaties is gaande en verloopt in goede sfeer. Beide partijen verwachten dat over eenstemming over een redelijke op lossing voor de sociale vraagstukken bereikt zal kunnen worden. Hierbij zal ernaar worden gestreefd de on vermijdelijke periode van onzekerheid zo kort mogelijk te doen duren. Na voorafgaande informatie aan cie on dernemingsraad is het voltallig per soneel van de te nemen maatregelen op de hoogte gesteld. Met het Ge westelijk Arbeidsbureau, alsmede met vertegenwoordigers van het ministe rie van Sociale Zaken en Volksge zondheid en van ministerie van Eco nomische Zaken, worden nauwe con tacten onderhouden. De reeds geaccepteerde orders voor produkten, waarvan de fabricage niet gecontinueerd zal worden, zullen voor zover nodig in overleg met de afne mers worden uitgevoerd. Dankzij de instandhouding van de staaf- en draadwalserij voor wat betreft het niet-roestvrijstaal, de afdeling staal- giebwerk en de fabriek voor draadbe werking te Blerick blijven de afne mers van do produkten van deze be drijfsonderdelen ook in de toekomst van levering verzekerd. draagkrachtige bewoners een prikkel te geven te verhuizen naar duurdere huizen, zodat er woningwetwoningen vrij kernen voor huurders met lagere inkomens. Drs. Bogaers zegt in zijn toelichting op het wetsontwerp, dat zeker 30 procent van de bewoners van woningwetwoningen een inko men heeft dat boven de welstands- grens ligt. Als hier niets aan wordt gedaan, komt het beschutte klimaat, dat de overheid bewust om deze wo ningen creëert, steeds meer ten goede aan huurders waarvoor deze beschut ting niet is bedoeld, schrijft hij. derheid in de Raad voor de Volks huisvesting achter zich gekregen. De minderheid constateert echter, dat de heffing geen verband legt met de betaalde huur en de waarde van het voordeel, dat de betrokkene geniet. Zij meent, dat er daarom sprake is van een huurbelasting, die in strijd is met het fiscale gelijkheidsbegin sel. De minister vindt echter, dat moeilijk van een belasting kan wor den gesproken als men iet® terug vraagt van wat iemand in strijd met de bedoeling geniet. Matiging jegens Rliodesië Denemarken, Zweden, Finland, Italië en Canada hebben vandaag in de Verenigde Naties de waarschu wing uitgesproken dat aandringen op gebruik van geweld tegen de opstan dige regering van Rhodesië de posi tie van de VN zal verzwakken. Zjj namen stelling tegen een door 53 landen ingediende resolutie die pleit voor het gebruik van geweld. Deze vijf landen achten het gevaarlijk geweld te willen gebruiken zonder alle vredelievende middelen te heb ben uitgeput. Voordat het gebruik van geweld zelfs maar overwogen mag worden moeten er verplichte sancties worden uitgevaardigd. Als de paragraaf waarin bij Engeland op het gebruik van geweld wordt aangedrongen in de resolutie ge handhaafd blijft zullen deze landen zich van stemming onthouden. Zelfs Aberfan biedt hulp aan Bijdrage Volgens de demissionaire minister van Volkshuisvesting is het aller minst onredelijk, dat bewoners van woningwetwoningen, die behoren tot een bevolkinsgroep, waarvoor deze huizen niet zijn bestemd, gedeelte lijk afstand doen van de niet voor hen bedoelde financiële faciliteiten. Hij wijst er op, dat de heffing te vens moet worden beschouwd als een bijdrage in de lasten, welke de rijks overheid zich jaarlijks voor de bouw en exploitatie van woningwetwonin gen getroost. Voor 1967 is alleen al aan leningen een bedrag uitgetrok- „ALS IN TIJD VAN OORLOC" Fremier Vorster heeft vandaag de waarschuwing uitgesproken, dat alle terroristen die Zuid-Afrlka binnen dringen om oorlog te voeren en te doden, behandeld zullen worden als in tijd van oorlog. De dood van zulke terroristen zal voor de verantwoor ding komen van de Afrikaanse sta ten die ze uitzenden. Vorster sprak in Pretoria voor een duizendkoppige menigte op het jaar congres van de Nationale partij in Transvaal. Zuid-Afrika gelooft in vrede, orde en rust, aldus Vorster „en die hebben we en die zullen we onder alle omstandigheden bewaren". Vorster sprak de mening uit dat de terreurdaden tegen zijn land voor namelijk door de Sowjet-Unie en de zwarte Afrikaanse staten worden ge organiseerd. Gedupeerden Teixeira gaan vergaderen Het „Hulpcomité ge dupeerdein Tei xeira de Mattos" heeft alle schuld eisers van het bankiershuis opgeroe pen tot bijwoning van een vergade ring op zaterdag 19 november om 10 uur in het Amsterdams^ Krasrva- polsky, zo heeft het bestuurslid, de heer J. G. Larrewijn, medegedeeld. Een uitnodiging voor deze vergade ring is tevens gestuurd naar de door de rechtbank aangewezen crediiteu- rencommissie, waarmee het comité deze week nog een bespreking zal hebben. De organisatoren hopen dat de cre diteurencommissie dan uit de doeken kan doen hoe zij van plan is de be langen van gedupeerden te behar tigen. Comsat stelt lancering uit De Comsat (Communications Satel lite Corporation) heeft de voorgeno men lancering op 23 november van een nieuwe communicatiesatelliet Tot het uitstel werd opdracht ge geven hangende voltooiing van het onderzoek naar het falen van de sa telliet die 26 oktober gelanceerd werd en die niet in een synchrone baan kwam waardoor zij op een „vaste" plaats boven de evenaar op een hoogte van 35.272 km. zou komen te staan. (Van onze correspondent in Rome) De Italiaanse president Saragat heeft een beroep gedaan op alle bur gers om gelden te storten voor hulp verlening aan de noodgebieden. Per soonlijk heeft hij het goede voorbeeld gegeven door een storting van 120.000 gulden. Premier Moro heeft 60.000 gulden geschonken. De ministerraad heeft vastgesteld dat de prijs van de benzine tot eind 1968 zes cent per liter zal worden verhoogd. Dat betekent dat de goed koopste benzine thans 72 cent gaat kosten. Voor toeristen die benzine kunnen betrekken tegen sterk ver minderde prijs geldt die verhoging niet. Eerdaags zullen ook de prijzen van tabak, sigaretten en sterke drank worden verhoogd. Het bedrag dat deze verhogingen zal opleveren, gaat geheel naar de getroffen streken. Zoals bekend heeft de ministerraad al een bedrag van bijna 300 miljoen gulden ter beschikking gesteld. Het is natuurlijk slechts een druppel op Amerikaanse ruimtevaartfunctio narissen hebben de televisie-robot Surveyor I, die in jumd een zachte landing op de maan maakte en ver volgens meer dan elfduizend beelden van het maanoppervlak naar de aar de zond, gisteren opnieuw tot leven gewekt. Evenals op 7 oktober werden' radiosignalen opgevangen, maar geen foto's meer hoewel volgens de des kundigen de camera van het ruimte schip nog moest werken. In het systeem voor de overbrenging van de beelden schijnt een storing op te tre den, wat geen verbazing wekt. Men vindt het al heel wat dat zoveel van de gevoelige instrumenten aan boord van het ruimtevaartuig de felle kou van de maannachten blijken te heb ben doorstaan. de gloeiende plaat maar het Italiaan- I se budget laat nu eenmaal niet meer toe. Hulp Van vele zijden krijgt Italië hulp aangeboden. Het Amerikaanse Rode Kruis dat al eerder geld en kinder kleren had gezonden, heeft gisteren een bedrag van 100.000 gulden over gemaakt. Het Belgische vorstenpaar zond eveneens een geldelijke gift. Koningin Juliana en minister Luns hebben in telegrammen aan de Italiaanse regering hun leedwezen met de slachtoffers betuigd. Hulp komt er ook uit Aberfan, het kleine plaatsje in zuid-Wales dat onlangs 200 kinderen verloor toen een berg mijnafval zich op een lagere school stortte. De jeugd van het stadje zamelt dekens en kinderkleren in. De eigenaar van een taxi-onderneming in het naburige Aberdare, zal de goe deren naar Italië brengen. Aberfan wil zjjn dankbaarheid tonen over het feit dat Italië destijds als eerste zfjn hulp aanbood toen de ramp in zuid- Wales zich voltrok. Documentaire De actie om geld In te zamelen om de Florentijnse kunstschatten te red den begint van de grond te komen. Acteur Richard Burton gaat in Italië een documentaire over de schade maken en mevr. Kennedy heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van een Amerikaans comité op zich te nemen. Lord Snowdon, de echtge noot van prinses Margaret, wordt voorzitter van het Engelse comité. Ook de Amerikaanse dirigent Leo nard Bernstein, de toneelschrijver Edward Albee en de Nobelprijswin naar John Steinbeck hebben hun medewerking toegezegd. In Florence, dat terecht of ten on rechte het meest de aandacht blijft trekken, hoopt men over vier of \djf maanden de musea te kunnen her openen. Wat de grote nationale bibliotheek betreft, die zal voor het publiek jaren gesloten moeten blijven. De restauratie van datgene wat men kon redden aan schilderijen zal zeker 10 jaar duren. Wat de boeken en handschriften betreft valt niets te zeggen. Daar het merendeel ook nu nog in het water ligt weet men niet in welke toestand deze boeken zich bevinden. Veel hangt af van de kwaliteit der inkten. Men is vol bewondering voor de wijze waarop het personeel van de dienst van kunsten en wetenschap pen heeft getracht de kunstschatten van Florence te redden. Had het per soneel van de musea niet onafgebro ken gedurende ruim 20 uren gewerkt, dan zou de schade oneindig veel groter zijn geweest. Intussen werd ook bekend, dat het noodweer in Italië ook schade heeft toegebracht aan het vakantieverblijf van de koninklijke familie in Porte Ercole. ADVERTENTIE Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 MIDZA BINNENLAND Beraad over uitnodiging In goedingelichte kringen in Brussel kan men nog niet zeggen, wie het Belgische koningshuis zal verte genwoordigen bij het huwelijk van Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven op 10 januari a.s. De uitnodiging is ontvangen, zo verklaarde men, doch aangezien het wel zeker is dat Koning Boudewijn en Koningin Fabiola niet zelf naar Den Haag zullen gaan, is het be raad over het antwoord kennelijk nog gaande. Nieuwe grafschendingen. De reeks grafschendingen, die in de laatste weken in Noord-Brabant en Limburg plaats hadden, is gister nacht op de rooms-katholieke kerk hoven in Venlo en Blerick voortge zet. Zi) gescheidde op deze beide kerkhoven op overeenkomstige wijze zulks elders heeft plaatsgehad. Op het kerkhof aan de Tegelseweg Venlo zijn een 50-tal grafstenen ver getrokken. Op verschillen de hiervan ia het opschrift „Heil Sa tan" en op een grafmonument een hakenkruis aangebracht. Op het kerkhof Blerickse Bergen in Blerick zijn op 200 grafmonumenten haken kruisen geschilderd. De vandalen hebben op dit kerkhof de draadom rastering doorgeknipt. In Venlo klommen zij over de muur, die rond de dodenakker is opgetrokken. Internationale school Burge meester J. W. Quint van Brunssum heeft bekendgemaakt, dat in de ste denbouwkundige plannen van de ge meente ruimte is vrij gehouden voor een internationale school voor dui zend kinderen van zeven verschil lende nationaliteiten van het NAVO- personeel. De financiering van de te stichten school zal door „Afcent" zelf geregeld worden. Burgemeester Quint is verder van mening, dat zlc hvolgend jaar sep tember ongeveer 150 gezinnen in Brussum zullen hebben gevestigd. Kolendampvergiftiging: De 15- jarige Jan Rohs, leerling van de on dergrondse vakschool van de steen kolenmijn Willem Sophia in Kerkra- de, is gistermorgen dood aangetrof fen in zijn slaapkamer boven een café aan de Industriestraat in Kerk rede. Zijn dood werd veroorzaakt door kolendampvergiftiging. Een 59- jarige metselaar, oom van het slachtoffer, die op dezelfde ka mer sliep, moest in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De dood van de jongen werd ontdekt door zijn moe der. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden- ulterlijk ter post moet zijn be zorgd. staan, tussen haakjes, achter naam van het schip vermeld. Argentinië: „Rio Primero" (16/11); Brazilië: „Eemland" (18/11); Cana da; „Margaret- C- Ertel" (14/11); Chili: „Diogenes" (15/11); Indonesië Laertes" (15/11); Ned. Antillen: „Jason" (15/11); Nieuw-Zeeland: „Mongolia" (14/15); Suriname: „Ulysses" (15/11); Verenigde Staten van Amerika: „Soestdijk" (16/11); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.Afrika: „Windsor Castle" (13/11), „Jagers fontein" (15/11). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Staking Britse au to-industrie Gisteren zijn 4.000 arbeiders van de Rootesgroep in staking gegaan na dat aan 600 van hun collega's ont slag was aangezegd. Het totaal aan tal nlet-werkende arbeiders bjj twee Britse autofabrikanten is hierdoor tot bijna 40.000 gestegen. „Zuivering in Brazilië" Presi dent Castillo Branco heeft gisteren een decreet getekend waardoor een lid van de wetgevende vergadering en een gemeenteraadslid tien jaar hun politieke rechten ontnomen is. Bovendien ontnam hU een oud-bur gemeester tien jaar zijn politie rech- Diplomaat verdwenen Een Cu baanse diplomaat in Londen ls ver dwenen nadat hjj door Fidel Castro naar Havanna was ontboden. Raoul Volta, een 36-jarige handelsraad van de Cubaanse ambassade, verdween met zijn vrouw kort voor hun vlieg tuig van Londen Airport moest ver trekken. Hun bagage is naar Havan- gevlogen maar het echtpaar heeft waarschijnlijk een toestel naar New York genomen. Verbod kernproeven omstreden Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat men onder zoekt of de Russen op 27 oktober j.l. met een ondergrondse kernproef op Nova Zembla het verdrag van Mos kou inzake een gedeeltelijk verbcd op het nemen van kernproeven heb ben geschonden. Volgens het Ameri kaanse tijdschrift „Aviation week" de proef een aanzienlijke hoe veelheid radio-actief afval hebben doen neerdalen op Europa en de lan den van het Verre Oosten. Parlementair duel Twee afge vaardigden in het congres van Bo livia wonden zich bij een verhit de bat over het tinmijn-beleid van hun land zo op dat ze na afloop van de vergadering tot een duel besloten. Geen van beiden werd gewond. Ro- dolfo Luzio loste het eerste schot, wat de ander, Dick Oblitas Velarde, weigerde te beantwoorden. Dit was de eerste maal in 30 jaar dat er ge duelleerd is in Bolivia, waar duel leren verboden is. De autoriteiten hebben geen stappen genomen. Muizenplaag in Chili Uit de heuvels aan de voet van de Andes komen sinds een week steeds meer muizen Chili binnen. De voorhoede is thans op 20 km van de hoofdstad Santiago. De horde heeft zich al een weg geknaagd door enige duizenden hectaren koren. De boeren trachten de vraatzuchtige diertjes uit te roeien met stokken, hooivorken, honden en muizevallen. Er zijn zelfs muren van vuur aangelegd om de invasie tegen te houden, maar de muizen rukken steeds verder op. Chinezen in Indonesië Er zijn in Indonesië drie miljeer Chi nezen. van wie de helft het Indo nesische staatsburgerschap heeft aangenomen, zo is van officiële zijde meegedeeld. Maar weinigen van hen willen worden gerepatrieerd. Peking heeft, als bekend, herhaaldelijk ver klaard de Chinezen uit Indonesië te zullen laten terugkeren. Zweepslagen In west-Pakistan zullen handelaren in verdovende middelen in het vervolg in het open baar een dracht zweepslagen ontvan gen, aldus heeft het kabinet beslo ten. NAVO-raad naar torenflat De NAVO-raad zal in Brussel waar schijnlijk onderdak vinden in een 24 verdiepingen tellende kantoorflat aan de Naamse Poort. Dat is ge bleken uit verklaringen die secreta ris-generaal van de NAVO Maiio Brosio gisteren in Brussel heeft afge legd. Schoonheid en politiek Miss Spanje, de zwartharige Paquita Tor- heeft zioh uit de strijd om de titel Miss Wereld teruggetrokken, omdat er ook een Miss Gibraltar meedoet. De verkiezing zal in Lon den plaats vinden. Aan het Spaanse vakbondsblad „Pueblo" verklaarde zij dat zij weliswaar geen verstand van politiek heeft, maar dat de Britse vlag boven de rots van Gibraltar haar als Andalusische kwetst. Verfgooiers beboet De twee broers, die op 21 oktober in Mel bourne verf naar de auto van pre sident Johnson hebben gegooid, zijn vandaag veroordeeld tot geldboeten van in totaal 680 Australische dol lars. De twee broeders hebben 14 da- gezeten. Lynch gekozen De regerende Fianna-Failpartij in Ierland heeft gisteren op een speciale partijbijeen komst minister van Financiën Jack Lynch als leider gekozen om de 67- jarige Sean Lemass op te volgen, die vandaag als premier is afgetre den. Hij wordt daarmee automatisch de nieuwe eerste-minister van de Ierse republiek. Op een bijeenkomst van het parlement, waarin de Fian- na Fail een meerderheid heeft, zal Lynch formeel als opvolger van Sean Lemass worden voorgesteld. Lemass is sinds 1956 regeringsleider. Zijn ge zondheid was het afgelopen jaar niet igoed. DONDERDAG Bevrijdingskerk: Bespreking resulta ten „tiendaagse" onder hervormden gereformeerden J fif Geb. Chr. Soc. Belangen: Leldsc Tuinders- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden", 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah'8 g W. de Zwijgt spreksavond, 8 i avond Clubhuis 't Honk In Leiden-N., uur nam. StadsgehoorzaalUitvoering Chr. Gymnastiekver. „Jahn", 7.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangcllesatle chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Quiz-avond Tiener sociëteit ,,'t Venster", 8 uur nam. Oegstgeest (Rijnlands Lyceum!: K O.-ci ..Het onbehagen de jongeren". 8 ZATERDAG Antonius Clubhuls: Receptie 15-Jarlg bestaan „Crescendo". 35 uur nam., i waterfltten, 9 i ,,'t Roefje". Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" speelt „Azouk". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Receptie Swift-Combinatie l.vjn. clubkampioen- schap van Nederland. 7.30 uur nam ZONDAG Aula Du Rieuschool. Volle Evangelie - zending. Spr. clhr. P Imbert, 10 uur Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. v. oorspronkelijk christendom. Spr. Evan gelist N v. d. Brugge. 7.30 uur nam. HAAGSE AGENDA Diligentia, 20.00 uur, Guarnerl Trio. RX. Residentie- ache Corned ie. Ik zoek Mioussov, Kurzaal, 20.15 uur. Finale Nationaal Jazzooncoure. se Operastichting. Elektra. DINSDAG 15 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 i Diligentia. 20OO i Sohmldt, piano. dood van een ir, Ja na eek Kwax. HAAGSE BIOSCOPEN Aata. De Bijbel. 14 J. Bijou, Het gangstermeisje. 18 J. Camera, Gescheurd gordijn, 14 J. Capitol, Zotto, wreker der partizanen, 14 J. Cineac, nieuwe uit binnen- en buiten- Corso, Alfle, de verleider, 18 J. Du Midi. The knack, 18 J. Euro Cinema. Sound of music, a l. Flora, Agent 007. opdracht in Tanger, Hollywood, Tussen kogels en granaten, 14 j. Kriterlcm, Glulietta van de geesten, 18 j. Metropole. Brandt Parijs?. 14 J. Passage, De grote gcudxoof, a.l. Rex, Zeventien. 18 j Roxy, Mijn wapen is wet, 14 J. Seinpost, Spel met vuur, J8J. West-End. The i Hoe veroorzaakt kettingreactie Een koe die gisteren In een V moddersloot was geraakt heeft de Haagse brandweer q en politie een zware taak bezorgd bij de pogingen haar te redden. Het dier dat aan a de rand van de bebouicde s* kom van de wijk Mariahoeve in Den Haag in moeilijkheden 8 2 raakte werd aanvankelijk door de politie bijgestaan die h. op haar beurt de brandweer 2 te hulp riep. 2 Een kraanwagen van de f v brandweer zakte echter weg •2 in de drassige weidegrond, t 2 Een jeep nam het over. Na- J dat de koe met behulp van 2 een lange ketting uit de sloot 2 ums gesjord bleek ze zo over 9 haar toeren, dat ze in een 2 wijde boog kringetjes ging 2 hollen rond de jeep. 9 Drie brandweerlieden wer- 2 den door de rondzwaaiende 2 ketting gevloerd, een andere .2 werd tussen de jeep en de 2 ketting vastgekneld. De man 2 raakte evenwel niet gewond. '9 De jeep werd tamelijk be- 2 schadiadDe koe loopt x 2 weer in de wei. g Oude Rijn 3: Pinks terg» dhr. B. W. J. Robert te D» Rapenburg 10: Sociëteit®®*» Venster" en ,,'t Roefje". 8 uuij StadsgehoorzaalMuziekconco» Unie van Muziekverenigingen, 71 -lateur Spr. dhr. Diender. 10.30 uur t| Hogewoerd 175: Wach tb Jehovah's getuigen. 4 en Openbare lezing: 2.30 en MAANDAG Schouwburg: Abonnement»™ lingen Toneelgroep „EnsemblrT „Het Bofors-kanon". 8 Stadsgehoorzaal (kleine zac Ver. van Huisvrouwen. Spr n*r 't Hoff-Wleldera over ,X Egypte", 2 uur nam. DINSDAG Schouwburg: Abonnementen t lingen Toneelgroep „Ensemble „Het Bofors-ka 11011" Dr. A. van Voorthuljsenechod nixstraat)Ouderavond, 7.30 v Haarlemmerweg: Officiële 1 Zitting Bouwfonds Ned. Universiteit: Lezing vanwea museum van Oudheden. Dr, P Gray over de mummies in Bet speelt „Azouk", 8 Camera-theater: K. en O.-fü de maand „8 >/a, Otto en Mefco* 9.15 St. Antonius Clubhuls: Cabti ship „Fryslan", 8 Doopsgezinde KerkAvondi 780 Stadhui® trouwzaal) sociale raadsvrouw. 4 6 uur Jeugdhuis (Breestraat 19)Ko Mij voor Tuinbouw en Plantkui drs. H. J. van Hattum over en ander over de toepassing vi •taffen in de fruitteelt", 8 u AGENDA BIOSCOPEN TRIANON: „Ratten" 18 Ju LUXOR: "Het hul® der begeert Dagelijks 2.30, 7 en 2AO, 4.45. 7 en 9.15 CAMERA: 'Girl with green eye Dagelijks 2.30, 7 en 2AO, 4.45, 7 en 9.15 STUDIO' 9.15 9.15 MS. ♦.«.W, REX: „Operatie Lissabon", l< Dagelijks 2.30, 7i dennenoffensief 1944"). Dageljjl ..Tarzan's verborgen pen tentoonstelling Carta Kiel: opend dagelijks 10 uur voorm uur nam. behalve zaterdag en Legermuseum Pesthui»! aan ook 7.30—9.30 ingang Bachi Fer Hakkaart >s v. Everdlngei Ben Wolf®. 0 olkesl nse fr van Kyösaï. Dagelijks 10 - 's Zonaags 13 17 uur. Rit kam useum joor Volkeu 13-17 1 Rljksmu nafcut zond 1-4 t Wassenaar Kunstzaal Heuffl or de gee natuurwetenschappenI 24 november). Avond- en nachtdienst der apting Geopend voor spoedeisende rttnt jotheek van Driesum, Mare Ik,. >406. fj Apotheek R. van Breest S»"* irg te Leiderdorp en ApotheelPP schoten zijn de gehele week Mi h B(| geen gehoor van nw hnl®tlii specialist (of dien® waarnem»fn, op dokterstelefoon 22322. L WEERRAPPORTEK (Van hedenmorgen 7 o®f Amsterdam 'egenbul De: Helder hali new Eelde De Bilt Twente He'slnkl regen Stockholm regen Oslo nuf Kopenhagex repen Aberdeen hali bew Londen onbewolkt Brussel geb bew Luxemburg zwaar bew. Nlo geh bew 19 BerilJn geh bew. 11 Frankfort regen 11 Mtlnchen onbewolkt 10 ZÜrich regen 16 Genève regen 12 Locarno '.waar bew 7 Wenen zwaar bew. 9 Innsbruck onbewolkt 21 Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2