ARA richt oproep tot jonge onderzoekers Actie Rio Negro slaagt volledig DAMES! Talrijke graven in Brabant gesehonden NSDAG 9 NOVEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD pedstrijd op wetenschappelijke basis |(Van onze Hilversumse correspondent) hp vrijdag 18 november zal de in een tv-programma ge- „De jonge onderzoekers", [oproep richten tot de jonge- 16 tot 21 jaar, die in vrije tijd zelfstandig weten- ippelijke onderzoekingen L, Men zal worden aange- |rd mee te doen aan een Xstrijd (met prijzen van 100 1/500) op wetenschappelijke Ideeënbus i moet zioh aanmelden met de wat men onderzocht of >nden heeft. Daarna zal een ij tussen 15 februari en 30 maart jnd jaar de beste inzendingen a uit te halen, de jongelui thuis een selectie verrichten. 1967 zal in een slotuit- 5 de laatste strijd worden ge- De jury let meer op crea- t en originaliteit dan op even- wetenschappelijke waarde van Werkstuk. mag men ook zeggen: de plaatst een grote ideeënbus (de jeugd in de huiskamer. Want ton enkele voorbeelden van wed- jnderwerpen: een huiscomputer, keurige tijdmeting, betere [voorspellingen, een nieuw was- nieuwe methode voor ielconservering, afwijkende con- met hout, langzame en je filmopnamen, verschillende ty- II vingerafdrukken, het gebruik •achten van eb en vloed e.d. amaï Comité iele 1) vraag is in hoeverre de jonge- jinneflzioh bezighouden met weten- vijflppelijk speurwerk. In de Ver. Istenk is men met onderzoekingen inale.fcaar al bijzonder ver gevorderd. >eginttintig jaar bundelt men daar de overt en stimuleert haar daarbij jauzej zogenaamde „science fairs" te edstriiiseren. orga^g jaar pas is die „science fairs' heef: naar Europa overgewaaid. In kbaaAland begon een tijdschrift er- [7In Engeland doen een zon- int en de televisie het dit jaar rr het eerst. En nu begint ook EtA ermee. Men weet op geen na of het programma suc- hebben. Het ligt er bijv. maar lig Tsfcf de scholen willen meewerken, e detjweet wel dat in 1948 het depar- Economische Zaken iets iks heeft willen ondernemen, stuitte toen op moeilijk- financiële aard. Sfceek- .n de VARA zijn echter ;evend, andeij VARA heeft een comité ,ng weten samen te stellen heeft. Hierin zitten prof. ,orzi"4 Kistenmaker, directeur [ansl FOM-instituut voor atoom- en mole- cuulfysica in Amsterdam, prof. dr. J. Commandeur, directeur van het fy sisch/chemisch laboratorium van de universiteit in Groningen en prof. dr M. Minnaert, oud-directeur van de Utrechtse sterrenwacht. Zij zullen zich op 18 november tot de jeugd richten. De VARA distantiëert zich wel van elke verdere ontplooiing van even tuele science fairs in Nederland. Zij wil alléén initiatief ontwikkelen. In Amerika zijn op het ogenblik bijna een miljoen jonge onderzoe kers. Er zijn frappante staaltjes uit de wedstrijden bekend gewor den. Een 16-jarig meisje ontdekte dat in de tuin van haar ouderlijke woning het onkruid weliger tiert dan elders. Dat moet ergens aan te wijten zijn, denkt ze. Dat onkruid moet een soort sap uit de grond opzuigen. Dus ze ging dat onkruid indampen, strooide het overgeble ven poeder op de aarde waar het onkruid stond en toen gebeurde het: het onkruid groeide en groeide en... barstte tenslotte uit zijn jas- John Glenu Astronaut John Glenn won een eerste prijs met een elektronisch pro ject. Een groep jongeren construeer - de een langzaam werkende computer die nu op scholen gebruikt wordt ter lering. Iemand vond een compu ter uit die in vijftien seconden een cardiogram anaüseert, terwijl een bekwame arts er nog altijd mins tens een uur voor nodig heeft. Een groep scholieren slaagde erin een ro bothond op het. geluid van een bel letje te laten kwijlen alsof er voedsel klaar stond. Regisseur Nicolai van der Heyde. De hooi drolspelers Ben Car- ruthers en Edena Ronay tij dens opnamen in Londen aan de Theems. Op de achtergrond de parlementsgebouwen. FILM De opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm „To crab the ring", onder regie van Nicolai van der Heyde zijn deze week in Londen begonnen. De Nederlandse titel van de film zal vermoedelijk ,,De ring" zijn. De rolbezetting is internationaal. De opnamen worden gemaakt in Londen, Amsterdam. Berlijn en Parijs. De Nederlandse medewerkers zijn o.m. Marja Habraken. Jan Vreeken. Simon van Collum, Ram ses Shaffy en Joop Admiraal. De hoofdrolleji worden vertolkt door j de Amerikaan Ben Carruthers en de Engelse Edena Ronay. De film zal medio april volgend jaar in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. Het hoofdthema van de film gaat over een Amerikaanse acteur die naar Europa komt om voor een vroegere vriend iemand op te sporen. Èen spionage achtergrond geeft het verhaal een vreemde spanning, die aan het slot van de film tot een spectaculaire ont knoping komt. heeftkr Hing ft r3 Amerikaanse nemaj en z4 verkiezingen toef f e lijn] op de t.v ts aa: ventlfe Early Bird komen vanavond pentaren, uitslagen en reacties de Amerikaanse verkiezingen f Europa. De NTS neemt, dit over in een extra uitzending en _jpm 22.40 uur via Nederland 1. ADVERTENTIE WITTE KRUIS poeders hèlpen, Elke maand (\f) weer! V J Soekarno staat stil bij ruïne van zijn beleid President Soekarno heeft de In donesische hoofdstad een „spook achtige, sombere, vuile stad en een knoeiboel" genoemd. De president zei dit bij de installatie van dertig man politie, die moet toezien op het schoonhouden van de stad. Soekarno zei voornemens te zijn Djakarta tot een stad te maken „Indonesië en de wereld trots op kunnen zijn". Hij zei dat het „Merdeka"-plein voor zijn paleis het grootste ter wereld Is, zelfs groter dan de Place de la Concorde in Pa rijs". De regering zou maatregelen moe- ai nemen om te voorkomen dat dorpelingen als bedelaars naar Dja karta trekken omdat zij in hun dor pen geen werk kunnen vinden. Ook maakte de Indonesische pre sident bezwaren tegen het schilderen van leuzen op muren, (de meeste in deze leuzen zijn tegen Soekarno diens denkbeelden gericht). Soekarno zei dat er nog steeds „vijanden zijn die de onafhanke lijkheid van Indonesië ondergraven". Hij noemde een reizend correspon dent van een Amerikaans tijdschrift die geld had gekregen om te trachten president Soekarno te wippen". De correspondent „had ook in Afrikaan- landen ordeverstoringen veroor zaakt". Chinese soldaten in Sikkim India heeft in Peking geprotes teerd tegen twee gevallen van Chi- grensschending tegen het pro tectoraat Sikkim in oktober. Sikkim ligt tussen India en Tibet. Een nota met de protesten is op 4 november overhandigd aan de Chinese am bassade in Nieuw Delhi. In de nota wordt gezegd, dat op 24 oktober 150 man, gekleed in blauwe uniformen, in vier groepen 500 meter op het grondgebied van Sikkim zyn door gedrongen over een pas. Twee uur later trokken ze zich terug. De dag daarop zijn 50 geünifor meerden uit China in Sikkim door gedrongen. Ze overschreden de grens 200 meter en bleven daar vijf uur lang. Paul van Vliet defl°digt kabinet- leCals uit i V°or cabaret Pepijn wordt 1zaterdag 12 november een wtepunt. Dan wordt voor de lp maal het programma Opus 7* tonele gebracht. Voor deze l.eumvoorstelling heeft Paul Vliet het demissionaire kabi- Vals uitgenodigd, omdat „dit jchien de laatste keer is dat tinisters samen uit kunnen en p zij voortaan nooit meer iets gevraagd zullen wor- Ut is niet bekend of de demis- laire ministers de uitnodiging r dit uitje hebben aanvaard. r- belangstelling sinds de pre- op 18 december 1965 is zo p. dat Paul van Vliet en de hebben besloten in het fend seizoen op de oude voet F te gaan: dus geen nieuw wamma. Wel zal Opus 2 aan- Ilijk worden gewijzigd. In ja- ftri begint een tournee van drie Jinden door heel Nederland vrije voorstellingen in alle iïnciale schouwburgen. Twintig jaar onderzeebootï- bestrijding (Van onze Haagse correspondent) Aan boord van een merkwaardig schip wordt op 16 november een merkwaardig jubileum gevierd. Het. jubileum: twintigjarig bestaan bij de Koninklijke Marine van een eigen specialistenopleiding voor wat met gemak de functie met de langste be naming genoemd mag worden, name lijk onderzeebootbestrij dingsverken- ner. Het schip: de „Zeearend", een oorlogsbodem die geen voortstuwings installatie meer heeft, maar niette min het onderwijs ten gunste van die primaire taak va-n onze marine ge weldig heeft vooruit geholpen. „Zee arend" en onderzeebootbestrij dings- school zijn al twintig jaren één. En omdat het. schip vermoedelijk geen volgend lustrum haalt wordt het vierde nu gevierd. Met een receptie, sportwedstrijden, een bal en alles wat een militaire feestdag verder maar pleegt op' te luisteren. De „Zeearend" ligt. sinds 1954 voor de wal in de Helderse marinehaven. De acht jaar daarvoor, van 16 no vember 1946 af dus, deed het dienst in de Rotterdamse Waalhaven, dat. de school met de lange n toen deel uitmaakte van de onder zeedienst. Pater Jan de I ries ah bouwer-financier Op de Algemene Begraafplaats en op de katholieke Begraafplaats „Roostenhof" in Eindhoven is tussen maandagmiddag en gisterochtend op ergerlijke wijze een groot aantal graven geschonden. Het betreff in totaal honderden graven, waarvan de kruisen werden omgetrokken of afgebroken. Op de achterkant van het graf van een jong gestorven man werden de woorden geschreven „Alleen Satan is onze God". Het aantal vernielde graven op de Alge mene Begraafplaats bedroeg 22. Het katholiek kerkhof moest het het ergst ontgelden. De dader of daders hebben zich in beide gevallen toegang verschaft door over de toegangspoort te klim men. In dezelfde nacht vonden even eens 31 gevallen van graf schennis plaats op het katholieke kerkhof in Reusel, op enkele tientaUen kilome ters van Eindhoven gelegen. Hier werden 13 kruisen omgetrokken. Het graf van een vrouw werd met schuttingtaai beschreven. Op de ove rige graven werd een hakenkruis ge tekend. Hieronder bevinden zich zes graven van militairen. In de laatste maanden had er reeds op een twintigtal kerkhoven in diverse plaatsen in Brabant, Limburg en in België gelegen, graf schennis plaats. Enkele dagen gele den nog gebeurde dit in Venray. Op het Engelse kerkhof werden 125 gra ven geschonden. Op de kruisen werd hier een hakenkruis getekend. Identiek met Eindhoven en Reusel zijn de gevallen, die in Weert en Boxtel voorkwamen. Ook hier werden kruisen omgeduwd en be klad. In Boxtel droeg een van de graven het opschrift ..Satan heil". In Weert werden eveneens haken kruisen op de graven getekend. Ogenschijnlijk wil men hiermee sug gereren, dat er twee groepen 's nachts op de kerkhoven opereren. In Nuth, Eijsden en Geleen zijn de afgelopen week soortgelijke gevaUen voorgekomen. Gemeentepolitie en Rijkspolitie zijn ertoe overgegaan om het onder zoek in deze zaken, dat tot dusver geen resultaten opleverde, te coördi neren. De politie vraagt zich natuur lijk af welke bedoelingen de daders met hun misselijk en kwetsend, soms provocerend bedrijf hebben. In Eindhoven is onmiddellijk met politiehonden gewerkt, doch resul taat heeft dit niet opgeleverd. Na de gevallen van grafschennis, die reeds eerder in de omgeving van Eindho ven zijn voorgekomen, heeft de Eindhovense gemeentepolitie een grootscheeps onderzoek ingezet, waarbij ook op de medewerking van het publiek wordt gerekend. Dezer dagen ontving onze medewerker Anthony van Kam pen een brief van pater Jan de Vrfes uit Manaus, gedateerd 26 oktober. Wij citeren daaruit het volgende: „Het geld van de Nederlandse ac tie Rio Negro komt nu goed van pas. Ze zijn namelijk bij de bouw van de nieuwe leprozerie. An tonio Aleixos, aan ons gedeelte be gonnen en je zult je wel kunnen voor stellen hoe gelukkig ik ben. Iedere dag rijd ik op m'n scooter naar de nieuwe leprozerie, om telkens op nieuw te constateren hoe enorm veel er voor zo'n bouw nodig is. Stenen, zand, cement, hout, spijkers en dat alles in geweldige hoeveelheden. Het transport is ook niet mis. Weg en afstand maken het duur. Op de dag dat ik de materiaal-begroting kreeg, ben ik gaan kopen. Ik heb nu eigen vrachtwagens in dienst. Voordat de fundamenten gegraven waren, lagen al bergen materiaal ter plaatse. De zusters van Antonio Aleixos Heten me zojuist weten, dat het gebouw de grond uitvliegt. Ik droom er al van. Midden in de nacht schiet je dan wakker met „ik moet morgen niet vergeten dit of dat te kopen". Tussen haakjes, weet je al dat de staat Amazonas voor huizen in het kamp 700 miljoen cruizeros beschik baar heeft gesteld? Je sneeuwbal is een lawine geworden, beste vriend. De op 5 september gereedgekomen gebouwen stonden nog leeg wegens gebrek aan inventaris. Nu zijn za terdag de eerste 50 bedden gekomen en a.s. zaterdag volgt de rest. De secretaris van de gezondheids dienst heeft een rapport gemaakt voor de gouverneur, om opdracht te geven tot overplaatsing van de me laatsen van Paricatuba. Ze moeten daar vandaan, voor hun eigen wel zijn. Ze wülen ook weg, ze zien er te veel sterven. Alleen vorige week reeds acht. Er is nu eten, maar ook gebrek aan medische hulp. Enfin, je kent Paricatuba." Snql voortgang Alsdus een gedeelte uit de brief van de pater Jan de Vries. Het moet hem die bijdroegen aan onze actie Rio Negro een wel bijzonder grote vol doening geven te zien, op welke wij ze hun geld thans zijn vruchten af werpt. Tot nu toe kan worden vast gesteld, dat de actie volledig geslaagd is. Zelfs de grootste optimist had niet kunnen verwachten dat er met de liquidatie van Paricatuba - de hel op aarde zo snel voortgang zou worden gemaakt. Het komt herhaaldelijk voor, I dat ons wordt gevraagd op welke wy- ze men nog gelden voor cöt doel kan overmaken, met name na het vertonen van de film „Jan de Vries", voor de K.R.O.-televisie op zaterdag avond 22 oktober. Men kan zijn gift storten op giro nummer 3 6 5 41 5 ten name van de Amro-bank te Bergen N.H.) met vermelding: „Amazonas". Anthony van Kampen garandeert dat deze gelden bruto zonder aftrek van één cent in handen komen van zyn vriend pater Jan de Vries. NEDERLAND 1 NTS r Teleac, tv-cursus r Nieuws in het kort Pi po de Clown, voor de kleuters r Mijn naam is Mona. film r Landbouw journaal r NTS-journaal Politieke uitzending Inburgeren, voorlichtend programma De vreemdeling van de Noord-Express, film NTS-journaal Amerikaanse verkiezingen NEDERLAND 2 NTS Nieuws in het kort - Waauw, tienerprogramma Hazel, film Silhouet Kijk op kunst Epiloog NTS-journaal Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA) Hilversum 1 7.55 uur Noordhollands Filharmonisch Orkest 10.40 uur Religieuze muziek Hilversum 2 8.05 uur Trammelant In Loeren aan de Hor j en gióteren Voor gehandicapten Het NCRV-programma ein digde met „Vendel het aan al len naar aanleiding van het verschenen van een eerste boekje met bij bel-„vertalingen" voor geestelijk gehandicapten en wel de zwaardere gevallen daar van. Voor dat soort uitzendin gen lijkt Peter van Campen ge schapen. Zyn bewogenheid is in gekapseld ln een waaier van be grip en kennis van zaken. Wie mee wil helpen aan de levens- verryking van deze kinderen, kan geld storten op giro 515, Hilversum, onder de naam van ^School-slag". Koningin Victoria „Koningin Victoria" nam af scheid van ons In de laatste epi sode kregen we haar te zien na een laatste rijtoer, tydens welke haar zou zyn toegeroepen: .Goed zo ouwetje, je hebt het goed ge daan". Ik geef dart, in alle eer bied door. voor het geval u om welke reden dan ook niet geke ken hebt. Ik had twee bezwaren tegen de reconstructie. In de eerste plaats geloof ik met dat de Engelsen, zelfs naet in 1897, tijdens he* spelen van „God save the queen" onverflauwd zyn doorgegaan met hun toejuichin gen. De Engelsen nemen hun volkslied daarvoor te ernstig. In de tweede plaats hinderde het mij dat de historische recon structie van Harer Majesteit» kleding niet klopte. Kennelijk was uitgegaan van een histori sche foto ran Koningin Victoria, zittend op een stoel. Als voor bereiding op deze serie uitzen dingen heb ik my deze foto aan geschaft. De kleding die Maria de Booy droeg, kwam nauwkeu rig overeen met de kleding die Koningin Victoria op deze foto droeg, alleen had ze op de foto een witte, en geen donkere sjerp om, en (wat nog erger is) de opmerkelijke armband droeg ze niet «zoals Maria de Booy) aan haar linker- maar aan haar rechterpols. Voor het overige niets dan goeds over deze serie. Bueno en Rudi I Ik hoor wel eens het verwyt dat ik de NCR V-programma's lager zou honoreren dan andere programma's. Dat zou my niet verbazen als dat waar was. want ik geloof dart, de NCRV. met name op het gebied van het eigen amusement, gemiddeld minder kwaliteiten op 't scherm brengt dan de andere omroep verenigingen. Ik zou bijvoorbeeld niet alle soorten v^n genoegen iets vriendelyks of aanmoedi- gends willen zeggen over Bueno de Mesquita. maar ik weet niet botst tegen mensen op en loopt in versneld tempo door een hele» boel gangen, opent vele deuren, botst teg enmensen op en loopt dingen omver. Wat moeten wij er mee aan? Ik weet het niet. Ik weet wel dot ik gisteravond (terwyi Attentie aandacht be steedde aan de Hongaarse op stand. aan de Vascomjj in Heer len. aan 20 jaar Unesco en aan het artsenconflict» veel plezier heb beleefd aan Rudi Carrell die via Duitsland I zyn vaderiand binnendrong. Een goed verzorg de show, vol met kleine grapjes (zeker enkele tientallen) en vele hoogtepunten. Rudi toonde met het bordje „Lern* erst mail Deutsch" zijn zelfspot nog niet te zyn kwijtgeraakt. Inderdaad Is het Duits döt hy (héél vlot» spreekt een belevenis „an stch". Typisch (spreek uit tuupiesj) „Steinkohlendeutseh". voor de Nederlander even gemakkelijk verstaanbaar als voor de Duit sers. „eine art esperanto zu- sammengestellt aus zwei spra- chen, mit unvenfülscht Amster- damisoh akzen/t. Wenn sie be- greifen was ich meine". Het zai een charme temeer zyn van zijn optreden, dat inderdaad het sucoes verdient dat hij in Duite land heeft VOOR WOENSDAG 9 NOVEMBER NCRV: 18.00 Tyd: A. Koorzang Hootenanny (gr.). 19.00 Nws. praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muz. van Het Leger des Heils (gr.). 19.45 Wereldpanorame. 19.55 Haarlemse or- gelmaand 1966: Noordhollands Phll- harmonich orkest en solist: klass. en mod muz. 21.15 Over de grens: poging tot radiofonische integratie ln woord en muz. 21.45 Oor-Zaken: gev. progr. 22.15 Overdenking. 22.80 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.66 Rondom het kind: pedagogische etherleergang. 23.15 Stereo: Platennws. 23.55-24.00 Nws. Christelijk Histo- ten. 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant ln Loeren aan 1.35 Lledjesprogr. 22.00 Licht or- Kesi eu zangsolist. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Planotrio: klass. en mod. mus. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA lOver de 4e lijn) van 18-20 uur. Sel. „Orphée aux Enfers" Claudine Collart. Llliane Berton, Freda Bettl, Deva Dassy, A. Grandjean, Michel coming home (Goell), Jackie Davles. lisch heart (Young), Orkest Ray Jay Jay Johnson. Jimmy Heath, John Lewis. Percy Heath, Kenny Clarke. Sketch 1 (Lewis), id. Roll call (Mo- bley). Freddie Hubbard. Hank Mobley. Wynton Kelly, Paul Chambers, Ah Blakey. VOOR DONDERDAG 10 NOVEMBER 1, 402 m Nws.). 7.55 Ovi Pianorecital (opn.): klass. Nws. 8.32 Voor de 8.00 Nws. 8.10 thony. All my love (Durand), Valente. It's easy to remember («oa- gers), George Shearing Quartet. You were there (Coward), Orkest Victor Silvester. Rustlcanella Cortopassl Sextet Renato Carosone. 'O mafluso (Carosone). Id. Bernardlne (Mercer). Orkest Horst Wende. Li per 11 (Vlezzo), Willy Albertl. Let's J Root. Sonny Clark, Ike Isaacs. Elvln Jones. Black pearl (Graham), ld. Lo ver man (Ramirez), Clifford Brown, 9.35 Wa- 0 00 Au- v Voor zieken. tfPRO: 11.30 Mensen gelo ven, lezing. 11.45 Streeksgewys: Infor matie uit de oorsthoek van Friesland. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro praatje. 13.05 Klass. gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Ka- en koormuz.: klass. en moderne ROS14.4 nuzlkale lt NCRV: 15 kamermuz. (gr.). 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Moa. strijkkwartet (opn.). 16.50 Gltaarmuz. (gr.). 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kinderliedjes Deze dag, praatje. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gram.muz. (8.30- 8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Kamerorkest: klass. en mod. muz. 9.40 Lichte gram muz. voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Populair verzoekplaten- progr. (11.00-11.02 Nws.). 12.00 Lichte orkestmuz. 12.27 Mededelingen t.b.vv. land- en tuinbouw 12.30 Amusements- muz. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Ste reo: Koorzang en Mono: Kerkorgel- concert: mod. en klass. muz. 14.15 Van mens tot mens. lezing. 14.30 Blologica: progr. over platen en dieren. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf: radloprogr. ln een Notedop. 17.00 Voor de Jeugd. Lichte muz. met kritisch 11.00 Nws. 11.02 Top Twintig. 12.00 Nws. 12.02 Lichte muz. met reportages., act. en ber. 13.00 N.ws. 13.02 Instru- gr 14.00 Nws. 16.05 Tienermagazine. 17.00 TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.35 Mensen in de sport: documentalr- progr. over Joegoslavië. 20 45 Vorm (The Knackers Mard)TV-spe. NTSl maandag J1 Nederland II NTS: 20.00 Nws. In het kort. NCRV: 20.01 Geen beter leven dan buitenleven, TV-fllm. 20 25 Internationaal rendez-vous: filmrepor tages. 21.35 Attentie 21.55 Overden king. NTS: 22 05-22 10 Journasi. ADVERTENTIE VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Neem nu de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coo lant. Beschermt tegen vorst èn roestGa voor veilige koelsysteem service naar een Esso dealer I MET ESSO BENT U BETER UIT!

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5