LONDENV LONDEN Mr. Aalberse: niet kapot te „KVP is krijgen'1 DamP°breekt Afrikaanse leiders stichten fonds voor strijd tegen Smith Acht en twaalf jaar voor gebr. Maner ,eidóe ^Qcjencla MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 NOVEMB Vervolg van pag. 1 (Van onze parlementaire redactie) Een ongewoon felle mr. Aal berse, voorzitter van de KVP, heeft gisteravond voor de kring Den Haag van zijn partij ,,het niet juist functioneren van de parlementaire democratie" één van de hoofdoorzaken van de kabinetscrisis genoemd. „Als één of twee van de coalitie partners zich ten opzichte van de politiek bevriende ministers vast leggen wat het dekkingsniveau be treft", zozei de heer Aalberse met het oog op de socialisten en de an- trerevolutlonairen, „Dan heeft bet ©pen overleg tussen parlement en re gering geen zin meer. Het openbaar debat Is dan niet meer dan een soort toneelstuk, omdat de zaak binnens kamers al is bedisseld". De heer Aalberse wees erop, dat de KVP zdch in een vooroverleg over de begroting '67 met de regering heeft geweigerd zich te binden. Hij bestreed daarentegen dat het kabinet-Cals overvallen zou zijn door wat de KVP- fractie bij de algemene beschouwln- ger naar voren bracht. „Het kabi net wist tien dagen tevoren al met welke essentiële punten de KVP naar voren zou komen" zei hij. De motie- Schmelzer waarmee de regering ten val werd gebracht was geen opwelling geweest, liet hij weten. „Er is geen dagen maar weken gepraat over de financieel-economische problemen en de motie was niet meer dan een neerslag daarvan". zou met die last moeten be gin- Mr. Aalberse vond overigens dat dergelijk bezwaar elke vier jaar de kamerverkiezingen geldt. De ïwe regeringen zitten altijd vast begrotingen die door voorgangers zijn voorbereid. Daarom pleitte hy aanpassing van de kieswet op dit punt. heer Aalberse werd bijna kwaad, toen hij het kreeg over de positie waarin de KVP terecht is ge komen. „De KVP is een vogelvrije partij", zo riep hij uit, „Het is vrij schieten. Het zij zo" Niettemin deed hij uitvoerig uit de doeken, dat de KVP onschuldig was aan de val van het vorige kabinet. „wy hebben juist alles gedaan om het kabinet-Mary- overeind te houden. Dat is niet gelukt. Het is geruisloos uit elkaar ge vallen uit interne zwakte. Men kan niet zeggen, dat de KVP het naar huls heeft gestuurd". Klaas Vaak Zendmast byvoorbeeld via radio en t.v., ant woordde hy„waar haal ik een zend mast vandaan? We moeten het doen met de politieke zendtijd en onze krantjes en blaadjes". Woedend citerend uit een krant kwam hy tot de emotionele apotheose: „wy staan er niet goed op. Maar dat gaat wel over. wy KVP-ers kunnen tegen een stootje. Als het nodig is moeten we de moed opbrengen een paar spelers uit het veld te sturen. Het Ujkt allemaal een beetje vechten tegen de bierkaai, maar we gaan stug door applaus) en dan zal biyken dat is jammer voor de anderen: de KVP is niet ka pot te krijgen". Terwyi een ovationeel applaus in de benauwde zaal opsteeg verliet de heer Aalberse het spreekgestoelte. ADVERTENTIE de kracht van een verkoudheid wbij Vader, Moeder en Kind.aMg Zonder de naam van zyn fractie genoot drs. Westerterp te noei die volgens zyn zeggen per vergis voor de motie heeft gestemd omdat hy de consequenties niet overzag, merkte mr. Aalberse op, dat in de crisisnacht iedereen in de fractie heel duideiyk was geweest „welke w: de de motie had. Zelfs", zo voegde hy eraan toe, „Al had Klaas Vaak het opmerkingsvermogen enigszins verzwakt. Het is geen motie or populair mee te maken", aldus Aalberse „Maar we wisten bliksems gbed wat we deden". Volgens hem was er tydens de be grotingsdebatten geen mogeiykheid tot redeiyk overleg. „Het kabinet had net zo goed kunnen zeggen: dit zyn onze plannen. Er valt niet over te praten", aldus de KVP-voorzitter. Vrees Eén van de grote bezwaren van de KVP-fractie tegen de begroting was de vrees geweest, dat er in 1968 een tekort van zes- tot zevenhonderd miljoen gulden zou zyn. De nieuwe regering, die na de verkiezingen mei volgend jaar zou gaan optre- Twee jaar voor poging moeder te verbranden De rechtbank in Maastricht heeft gisteren een. 23-jarige restaurant- kelner uit Amstenrade conform de eis veroordeeld tot twee jaar cel straf en ter beschikkingstelling van de regering, omdat hy had gepro beerd zyn moeder in brand te ste ken. De kelner was in de nacht van 23 op 24 april na onenigheid met zyn moeder in dronken toestand naar haar huis gegaan en daar haar slaapkamer binnengedrongen. Daar sloeg hy de vrouw zo hard in het gezicht, dat zy met een kaakbreuk op bed viel. De kelner goot toen een kan petroleum, die hy tevoren uit een schuurtje had gehaald, uit over het lichaam van zyn moeder, over het beddegoed en op de vloerbekle ding. Toen de vrouw overeind sprong en by het raam om hulp begon te roepen, wierp haar zoon brandende lucifers op de met petroleum door drenkte vloerbedekking, schreeuwend dat hy haar zou verbranden. De pe troleum vloog echter niet in brand. Een inwonende oom was tenslotte tussenbeide gekomen. De raadsman van de verdachte had vier dagen ge leden betoogd dat deze niet met voorbedachte rade maar in een op welling had gehandeld. SCHAKEN Schaakolympiade Nederland nam gisteravond de lei ding in groep 2 van de schaakolym piade te Havanna door een zege met 2^2Vi over Schotland. Het Neder landse team staat thans eerste in deze groep, die strydt om de 15 t.m. 28ste plaats met 14 Vz pnt. Daarachter volgen Columbia met 11 pnt en 1 afg. party, Zwitserland (11) en Engeland, dat 1014 pnt heeft met drie afgebro ken partijen. In de A-groep is de stand aan de kop: 1. Rusland 17 pnt; 2. Bulgarije 13 pnt; 3/4/5. Zuid-Slavië, Ver. Sta ten en Argentinië allen 12 pnt en 2 afg. partyen; 6. Tsjecho Slowakye 1114 pnt. De Afrikaanse staatshoofden en regeringsleiders, in Addis Abeba bij een, hebben gisteren unaniem het overleg tussen de Britse regering en het bewind „van de opstandige ko lonisten in Rhodesië gebrandmerkt als „een samenzwering die ten doel heeft de langs onwettige weg gecre- eerde onafhankeiyke staat te erken- De Afrikaanse leiders veroordelen in de resolutie „met kracht" de wei gering van Engeland om de macht van het rebellenbewind in Rhodesië te breken en dringen er by de Britse regering op aan alle middelen, ge weld inbegrepen, te gebruiken om een einde te maken aan de rebellie. De Afrikaanse leiders verzoeken in de resolutie alle Afrikaanse landen by te dragen aan een „speciaal fonds voor de bevrijding van Rhodesië. De gelden van dit fonds zullen gebruikt worden om de strijd van de natio nalisten tegen het bewind van Smith te intensiveren. In een resolutie over de apartheid wordt gewezen op „de steeds explo siever wordende situatie in Zuid- Afrika" en worden de landen ver oordeeld die door politieke, econo mische en militaire samenwerking de Zuldafrikaanse regering aanmoedi gen tot voortzetting van haar ras- senbeleid. Uitwijzing President Sekoe Toere van Guinea heeft besloten de leden van het Ame rikaanse „Vredeskorps" ui te wyzen, Nog steeds veel onbevoegd lesgeven Het Centraal Bureau vooi de Sta tistiek heeft dezer dagen gegevens gepubliceerd over de bevoegdheids situatie by het dag-VHMO medio september van dit jaar. Van alle wekeiykse lessen in de wetteiyk verplichte vakken (309.255) werd 22,6 procent onbevoegd gegeven, dat is iets minder dan in 1965 (23,3%) en in 1964 (23,8%). Voor de afzonderhjke vakken nam in vergeiyking met 1965 het percen tage onbevoegd gegeven lessen vooral af by de vakken Duits, biologie, Ne derlands en Frans. By enige andere vakken ging het percentage echter iets omhoog, n.l. by de exacte vakken (wiskunde, scheikunde, natuurkunde, kosmogra fie), handelswetenschappen, staats inrichting, Hebreeuws en muziek. De bevoegdheidssituatie is hel gunstigst by de gymnasia (15% var de lessen onbevoegd gegeven); dan volgen de lycea (22%) en de h.b. (25%). Per richting van de school bedragen deze percentage: openbaar en overig byzonder onderwys beiden 20%, rooms-katholiek 24% en prot.- christeiyk 26%. zo heeft de Guinese radio bekendge maakt. De leden van he korps moeten bin nen een week vertrekken. Het Gui nese staatshoofd heeft voorts be paald, dat alle andere Amerikanen, wier houding als provocerend wordt beschouwd, ook het land moeten laten. De vliegtuigen van de Pan American World Airways mogen Conakry niet meer aandoen en kantoor van deze maatschappy wordt gesloten. President Sekoe Toere verklaarde in een radiorede, dat de V.S. „d< ware schuldigen biyven van de ont voering van de Guinese afvaardiging naar de conferentie van de Organi satie voor Afrikaanse eenheid". Naar vandaag uit welingelichte kringen in Brussel is vernomen. 1 ben Tanzania, Oeganda en Kenia by de EEG officieel hun wens ken baar gemaakt een associatie-over eenkomst met de EEG aan te gaan naar het voorbeeld van de overeen komst die de EEG en Nigeria in juli van dit jaar hebben gesloten. Bijbel voor alle christenen Op aamrijzing van Paus Paulus zyn Vaticaanse functionarissen een studie begonnen met het oog op een eventuele totstandkoming van een gemeenschappeiyke bijbel voor alle christenen. De gedachte van een gemeen schappeiyke bybeltekst is door het tweede Vaticaanse concilie aanvaard. Het Vaticaanse secretariaat voor be vordering van de eenheid der chris tenen heeft nu meegedeeld, dat een begin is gemaakt met bestudering van de mogeiykheid van samenwer king in deze van de R.-K. Kerk met niet-rooms-katholieke bijbelge nootschappen. Er werden ook gege vens verzameld over vertaling en verspreiding van de ri. versie van de bybel in de gehele wereld. Amerikaanse jezuïet Walter Abbott is benoemd tot persoon - ïyk assistent van kardinaal Augu- stin Bea, de voorzitter van het een heidssecretariaat, bij de leiding van het werk aan een gemeenschappe iyke bybeltekst. Europa snel wetenschappelijk onderontwikkeld gebied „Als de achterstand die wy op het gebied van het wetenschap- peiyke onderzoek hebben, blijft be staan, zyn wy binnen tien jaar een achtergebleven gebied. Dit zal zich in de toekomst wreken op de werk nemers". Mr. E. M. J. A. Sassen, het Nederlandse lid van de commissie van Euratom, zei dit in Den Haag in een gesprek met journalisten over het beleid van zyn gemeenschap. De Europese landen besteden een ook naar verhouding beperkt deel van hun nationale inkomens aan weten- schappelyk onderzoek, wanneer een vergelyking wordt getrokken met de Verenigde Staten en Engeland. De lidstaten van de Europese gemeen schappen, aldus de heer Sassen, zul len de duidelyke wil moeten tonen tot het voeren van een gemeen schappeiyke politiek op dit terrein. Twee voormalige gestapoleden die in Wenen terechtstaan wegens moord op joden tydens de tweede wereldoorlog, Wilhelm en zyn broer Johan Mauer, zyn gisteren tot resp. twaalf en acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. De jury achtte beiden schuldig aan het tenlaste gelegde. Het vonnis zegt voorts dat de ver oordeelden op een hard bed moeten slapen en één dag in de drie maan den moeten vasten. De Mauers bevinden zich sinds mei 1962 in voorarrest, deze periode wordt van hun straftyd afgetrokken. Als verzachtende omstandigheid werd het „onberispelyke leven" van beklaagden voor en na de oorlog in aanmerking genomen. De Mauers gaven geen teken van ontroering. Op de vraag of zy zich by het vonnis neerlegden vroegen zy bedienktyd. De uit het Poolse Lemberg afkom stige gebroeders hebben aan het be gin van de tweede wereldoorlog aan Poolse kant gestaan maar zyn later lid geworden van de Duitse „Sicher- heitspolizei". Als zodanig hebben zy volgens de aanklacht op 12 oktober 1941 aan de zogenaamde bloed zon dag in Stanislau (nu Sowjet-Unie) meegedaan. Toen werden 20.000 jo den vermoord. Ook aan andere moordpartyen hebben zy meege werkt. Johan (52) en Wilhelm Mauer (48) stonden in Wenen voor de tweede maal terecht, in februari van dit jaar meende de jury in Salzburg dat de gebroeders in opdracht hadden gehandeld. De rechtbank sprak hen toen niet vrij maar besloot tot nieu we behandeling van de zaak. Onze correspondent in Wenen voegt hieraan toe: In de meeste gevallen werd de schuld door zeven leden van de jury bevestigd en slechts door één ontkend. De vraag of de aange klaagden onder onweerstaanbare dwang hebben gehandeld, werd door zeven leden ontkend en door één be vestigd. Op grond van deze uitspraak zou men een zwaardere straf hebben ver wacht In de motivering verklaarde het gerechtshof dat er voor de ge noemde misdrijven geen verzoening op aarde mogelyk is en dat een men- seiyk oordeel geen wraak dient te zyn, maar een straf met de moge- ïykheid van verbetering. Het is de vraag of een rechtbank in een amiderl and zo mild zou heb ben geoordeeld, maar voor Oosten rijk, waar een Verbeelen en een No- vak werden vrygesproken is dit von nis toch niet zó beschamend. In Oos tenrijk zyn tot nu toe vyftien proces sen tegen oorlogsmisdadigers ge> voerd; slechts vier eindigden in eer veroordeling. Noodweer in Cairo Boven de Egyptische hoofdstad heeft een zwaar onweer met hagel gisteravond een einde gemaakt aan een zeer he te periode. Onweer komt daar byna nooit voor, de mensen gingen de straat op en raapten de hagelstenen op om die eens goed te bekyken: de meesten hadden nog nooit zoiets ge zien. In november is het in Cairo het mooiste weer van het jaar, vori ge week echter liep de tempera tuur op tot 37 graden Celsius. ADVERTENTIE weekend reizen vanaf f 99r Per nachtboot Hoek van Holland - Harwich Gebouw S teems ch uur 6: Leidsche Rapenburg 43: Centre culturel fran cais „Arthur Rimbaud en het excisten- tialisme", 8 uur nam. trouwkamerSpreekuur DONDERDAG Bevrijdingskerk: Bespreking resulta ten „tiendaagse" onder hervormden en gereformeerden in Zuid-West, 8 uur Geb. Ohr. Soo. Belangen: Leldsc Hoge woerd 175: Dienstvergaderlng n Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Kamer van Koophandel: Ledenverga- l Rijnsbu) Bahal-ge- stelling Breda-collectlê door prof. Th. Lunsingh Scheurleer, 4.30 uur nam. Antondus Clubhuls: Jubileumconcert „Crescendo", 8 uur nam. StadsgehoorzaalUitvoering Chr. Gymnastlekver. „Jahn", 7.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangeliesatie chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Quiz-avond Tlener- soclëtelt ,,'t Venster", 8 uur nam. Oegstgeest (Rijnlands Lyceum)K. en O.-cursus „Het onbehagen en de Jongeren". 8 uur nam. ZATERDAG Antonius Clubhuis: Receptie 15-Jarlg bestaan „Crescendo", 3 5 uur nam., cabaretavond 8 uur nam. Ambachtsschool: Aanvang K. en O- cursus gas- en waterfttten, 9 u. voor middag. Rapenburg 10; Modeshow Sociëteit ,,'t Roefje". 8 uur nam Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sa crum" speelt „Azouk", 8 uur nam. (foyer)Receptie clubkampioen- zending. Spr. dhr. P. Imbert. 10 Oude Rijn 5: Baptistengem. Gem. v. oorspronkelijk christendom. Spr. Evan- Venster" en ,,'t Roefje", 8 i Steenschuur 6: Kerk tus van de heiligen der laatst Spr. dhr. Diender. 10.3" Hoge woerd 175: Wachttere Jehovah's getuigen. 4 en Openbare lezing: 2.30 en MAANDAG SchouwburgAbomn 1 Toneelgr Bofors-kanon". S tadsgehooraaal kleine lingen Toneelgroep „Bnsemblrt Egypte", 2 vuil ver brandingsins ta llatie3 Stadhuis wachtkamer troi Zitting Bouwfonds Ned. Gen Universiteit: Lezin muserun van Oudhe< Gray over de mummies in ht te Leiden. 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenii Demonstratieavond Kon. Ned, historische Ver., 8 uur nam, AGENDA BIOSCOPEN Trianon: „Rififl ln Parijs", Dagelijks 2.30, vanweg 2.15, J.15 i Rex: „De onoverwinnelijke Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 irt Lido: „Battle of the Bulge", ~agelljks 2.30 Studio: „Ik, agelijks 2.30, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. uxor: „De Boekaniers", ks 2.3 Doden In Pakistan Elf leden van één familie zyn omgekomen toen een voorraad buskruit en vuur werk in hun huis in het dorp Jaran- wala ontplofte. Het bericht uit d'It meer dan 1000 km ten noorden van Karatsji gelegen dorp bereikte de hoofdstad vandaag. ADVERTENTIE 4 dagen f 144,- P'r dagboot vanaf elk n.s.-station BINNENLAND Aanplakbord voor provo's De gemeenteraad van Dordrecht heeft het verzoek van enkele provo's om ergens in de binnenstad een aan plakbord neer te zetten, waarop de jongeren kunnen meedelen wat zy menen den volke kond te moeten doen, ingewilligd. Voorlopig voor een half jaar en nog slechts by wyze van proef zal op een nader te bepa len plaats een dergeiyk bord worden neergezet. Kanselarij Johanniter Orde De Johanniter Orde in Nederland krygt donderdag een eigen kanselary. Aan de landcommandeur der Orde, Prins Bernhard, zal dan noterieel het pand Lange Voorhout 48 in Den Haag worden overgedragen door de eigenaresse mevr. M. C. Loudon ba ronesse van Tuyll van Serooskerk- ken, die het gebouw aan de Johan niter Orde in Nederland heeft ge schonken. Verdovende middelen In de Ra penburgerstraat in Amsterdam is een auto aangehouden, waarin drie mannen zaten. In d*e kleding van één van hen, 'n 22-Jarige zeeman, werden twee pakjes verdovende middelen en een injectiespuit gevonden. In de auto trof de politie nog twee pak ken met 200 gram hennep aan. De zeeman en de andere twee mannen, een 19-Jarige tapytverkoper en een 23-jarige kok, zyn ter beschikking van de recherche gesteld. Landbouwer verdronken De 62- jarige landbouwer Haxm Oordwyn uit Eexterveenschekanaal is tydens werkzaamheden op het land met zyn trekker te dicht by een sloot ge komen waardoor de trekker kantel de en in het water terecht kwam. De heer Oordwyn geraakte onder het voertuig en is verdronken. Kolendampvergiftiging In haar woning aan de Zomervaart in Haar lem-oost is de 74-jarige mevr. wed. B. H. van Duist- de Vries dood in een stoel aangetroffen. Volgens een dokter is zy aan de gevolgen van kolendampvergiftiging overleden. Ge bleken is dat de schoorsteen slecht trok. Mr. H. Bavinck overleden D'e Rotterdamse wethouder van open bare werken mr. H. Bavinck is maandag ln zyn woning in Rotter dam overleden. De heer Bavinck, die in het college van B. en W. zit ting had voor de Anti Revolutionai- te Party, is 63 jaar geworden. Sinds september 1939 was mr. Bavinck lid van de Rotterdamse gemeenteraad als afgevaardigde van de A.R.P. Hy was wethouder sinds 2 september 1958. BUITENLAND (Leopoldstad, Kongo) heeft gisteren een neger, John Wina, die zegt Rho- desiër te zyn, gearresteerd wegens smokkel van diamanten in zyn maag. De man was uit Loeloeaburg in de Kongolese provincie Kasai aangekomen. Omdat hy van smok kel verdacht werd diende men hem een laxeermiddel toe, waarna de politie 2.500 karaat aan diamanten, verpakt in 66 zakjes, vergaarde. Twee mannen die met Wina hadden gereisd, werden eveneens in hechte nis genomen. Vuurgevecht in Venezuela Naar schatting 15 tot 20 guerrillastryders hebben het politiebureau van het dorp Ospino in de staat Lara aan gevallen. De aanval werd in een 90 minuten durend vuurgevecht door de dienstdoende agenten afgeslagen zonder dat er aan de zyde van de politie slachtoffers vielen. Later wer den bloedvlekken aangetroffen die er op wyzen dat de aanvallers ver wondingen opliepen. Adenauer weer ziek Ex-kanse lier Konrad Adenauer was gisteren weer in bed met lichte koorts. Ade- In de Jaarbeurs te Utrecht wordt deze week een tentoon stelling gehouden, waarop een grote verscheidenheid van tuin- nauer zal in januari 91 jaar worden. Hy lydt af en toe aan influenza. Hy was de afgelopen veertien dagen een paar dagen uit bed en werkte toen aan zyn memoires. Langere dienstplicht in Israël Israël heeft gisteren de dienstplicht voor mannen weer van 26 maanden op 30 maanden gebracht. In decem ber 1963 was de diensttijd juist van 30 tot 26 maanden verminderd. Pre mier Esj kol die ook minister van Defensie is, zei dat de verlenging no dig was ter versterking van de zelf verdediging. Smartegeld Mevr. Edward Opo- towitz, 31 jaar, krijgt 1,2 miljoen dollar (f4.285.000) smartegeld om dat haar haar uitviel en zy een huidziekte kreeg en haar gezichts vermogen verminderd is door het gebruik van een middel tegen cho lesterol. Dit middel kwam in 1961 op de markt maar werd het Jaar daar op lngefbrokkm. Een jury aan het hooggerechtshof te New York heeft haar dit bedrag als schaidevergoediin< toegewezen. Vrije ondernemers Het Tsje chische persbureau Ceteka meldt, dat in noord-Bohemen voor het eerst vergunningen aan handwerkslieden zijn verstrekt om voor eigen reke ning te werken. Het betreft 100 met selaars, 100 huisschilders, 50 kleer makers, 42 kappers en 36 elektriciens, ciëns. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Elburg (2e pred. pl.) C. Jongeboer te Apeldoorn; te Wierden (3e pred. pl.) J. Zwynen- burg te Oudewater; te Reeuwyk J. Bos te Limiteren; te Hoevela- ken-Stoutenburg B. Haverkamp te Bedankt voor Veendam (vac. P. H. Kapteyn) (toez.) D. J. Miedema te Dokikum. GEREF. KERKEN Beroepen te Treebeek J. Baayens te Leimuiden; te Nieuw eroord G Sinla te Ee. Aangenomen naar Leiden (vac. J. H. de Boer) dr. W. v. d. Zwaan, woonachtig te Eindhoven; naar Lochem N. Schelhaas te Oostwold, die bedankte voor Elburg en voor Geldermalsen. Bedankt voor 's Gravenihage-Oost (vac. D. J. de Roos) C. Goeman te Utrecht-Oost. Beroepbaarstelling De heren J, W. Post te Leeuwarden en J. v. Vars- seveld te Waarden zyn beroepbaar. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Hilversum R. te Velde te Sdhildwolde. Aangenomen naar Krommenie J. H. Veefkind te Buitenpost. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam-West H. Biesma te Stadskanaal. Bedankt voor Nieuw-Vennep D. H. Biesma te Lisse. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Vlisslngen M. G. Mouw te Middeliharnis; voor Slik kerveer L. Huisman te Vlaardingen. 9.15 ïr 9.15 TENTOONSTELLINGEN* Ruif (Janvossensteeg sf peirte ntoonsteli tog Carla Kl« opend dagelijks 10 uur vo< uur nam. behalve zaterdag t/m 7 december). De Lakenhal: Dag 10-6 1-5 uur Legermuseum Pestb ulslaai 1 uitzondering van zaterda- (zondag 1-R uur) Galerie Walenkamp (Nieuwst Tentoonstelling Georg r voorm.—6 uur j .30—9.30 uur nam. Bacï ikkaai Everdin» Fer Hakkaai 79 uur (tot 1 december). Rijksmuseum voor Volke Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï. Dagelijks 10 's Zondags 13 17 uur. Rijksmuseum voor Volke Steenstraat 1): Dag. 10-17 l do geec natuurwetenschappenD 13-17 Bijkom' er natu u zond 1-4 r. "^Maandags t xyvemiber) Avond- en nachtdienst der a( Geopend voor spoedeisende apotheek van Drlesum, Mare 20406. Apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp en Apothe schoten zijn de gehele week BU eeen gehoor van n specialist (of diens waarnern op dokterstelefoon 22222. HAAG AGENDi WEERRAPPORTEI® (Van hedenmorgen 1 Is Gissingen regen Z.-Limburg geh Luxemburg onbewolkt 13 Belgrado onbewolkt 15 if-celona licht i Hoek van Holland-Harwich

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2