r™ Twee gewonden bij botsing in Leiden Zusters Dominicanessen hartelijk gelukgewenst Leidse jeugd geniet van Scapino spektakel Matthews bleef spelen Nog steeds geeft het vlak na de ipr" reede wereldoorlog opgerichte Sca- ino-ballet voorstellingen voor de 113 agd. Het Amsterdamse gezelschap, it in artistieke zin wordt geleid ror mevrouw Hansje Snoek, beoogt larmee het theaterpubliek-van- 5 u orgen liefde of althans begrip by brengen voor de danskunst. Het irdient alle lof voor de wyze waar- het zich van zyn taak, nu al meer 11 twintig jaar, kwyt. ïet spreekt vanzelf dat de Am- Ierdammers met hun uitgebreide •pertoire de ene keer wat beter 9.1 x>r de dag komen dan de andere. 111 iet is jammer te moeten consta- 1 ren dat de voorstelling, dié Sca- ino zaterdagmiddag onder auspiciën in de Leidse Jeugd Actie in de thouwburg gaf. minder geslaagd ja is. Het was een nogal gladde voor- >ndi elling zonder solistische hoogtepun- zonder ook maar één staal- balletbravoure. Bovendien as de uitleg van de Scapino-figuur ^fom de Graaf) niet zo instructief voorgaande jaren. Zeker, voor de tie honderden jongens en meisjes, het oude theatertje aan de Oude Veel belangstelling bij Folk Beat 14 Dy Matt Matthews had zati fond geen haast. De Nederlands- P°|raerikaanse accordeonist, die met fi trio optrad voor de Leidse jazz iety Folk Beat 14 bl?ef maar spe- Sl n. „Het gaat nu pas fijn", vertelde jeï na afloop van het eigenlijke op- k gt reden. „Nu kom ik pas los". En ter buis ijl bassist Chris Smildiger en "iö Irummer Martin Beenen reeds hun pullen pakte, ging Matthews - u begeleid door wat Leidse janr dig? iers, door. Matt Matthews' spel eigenlijk commercieel voor jazz boeide tot de laatste plaats bezette kan- Sine van Roomburg (al wat te klein »n het worden) in hoge mate. Met irtuoze vondsten perste Matthews klanken uit zijn elektronische ac- ordeon. Hoogtepunten tijdens zijn renlang optreden: „Gone with the find", „But not for me", „Stella by [BEBprlight" en „Between the devil and 'ie deep blue sea". Aan de jamsessions namen naast latt Matthews o.a. ook deel Sam 'russee. Wim Kramer, Ruud Boo- 1 aards en Rob de Tombe. Vest vulden, viel er voldende te ge nieten. Daar was namelijk het ruim drie kwartier durende verhaal van Pasja en de Beer, dat door een twintigtal dansers en danseressen op de planken werd gezet en de aan dacht van het jonge volkje van het begin tot het eind gevangen hield. Ballettechnisch gaf het nauwelijks aanleiding tot enige opwinding, als kleurrijk spektakel was het spannend en vermakelijk genoeg. Hansje Snoek zelf had voor de choreografie getekend en Hans van Norden had zich geen betere de cors en kostuums kunnen wensen. Wat de solisten betreft, Jan Rebel bleek het als pasja meer van zijn expressieve kunnen dan van zijn veerkracht te moeten hebben, Bertie Meijers was als het geroofde meisje Roxelane opvallend soepel en licht voetig. Veelbelovend trad ook Divera Stavenuiter als hoofd-sultane met haar aan de oosterse danskunst ont leende bewegingen naar voren. Wim Bender, die zich in de huid van een aap had gestoken stal met zijn ca priolen de harten van het jeugdige publiek metéén. Wegens ziekte van de danser Frank Polak moest het ballet Pas- de-Poes worden geschrapt. Hiervoor in de plaats dansten Bertie Meijers en Nino van Tijn in de choreografie van de laatste het „Tussenspel voor een faun", een poëtische pas-de- deux op muziek van Katsjatoerian. Dit subtiele spel ging het bevat tingsvermogen van de meeste kin deren kennelijk te boven, hoewel het voor de oudsten onder hen toch wel instructief was. De middag werd be- Parmantig stapt de knappe zebra over de planken van de Leidse Schouwburg. Foto LD/Holvast sloten met „De knappe zebra", een ballet, dat in opdracht van het Ver bond voor Veilig Verkeer is gemaakt. De opvoedkundige waarde van dit ballet, waarin behalve een zebra zo waar een provo, een vingerzwaaiende agent en een op-art fiets voorkomen, bleek te verwaarlozen. Het was niet temin leuk en had de volle aandacht van de jongens en meisjes. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30,— en f40,—. Of het allerbeste van f200.- en f400.-. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het: Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Het personeel van de N.V. „Tok- heim" in Leiden heeft zaterdagavond in het Antoniusclubhuis het 10-jarig i bestaan van de personeelsvereniging met een luisterrijke feestavond ge- vierd. welkomstwoord Na zitter P. Houps hebben de leden en j genodigden zich enige uren uitste- kend geamuseerd met een cabaret- Tot het welslagen van het geheel j werkten mee de conferencier en imi- tator van bekende radio- en tv-figu- ren Frans van Dusschoten, The Mo vers, drie geestige oascadeurs, De Selvera's, twee zingende zusters met een internationaal repertoire van „tophits", The Melody Makers, die met hun accordeons onder meer en kele meezing-potpourri's ten gehore brachten, The Hadory's, drie specta culaire trampoline-springers en Toby (en zoon Gerry) Rix met hun muzi kale show. Het geheel werd muzikaal omlijst door het kwartet van Piet Daalhuizen. Voor de pauze vond de huldiging plaats van vier koperen jubilarissen. Het waren de heren M. v. d. Born. D. Hartevelt, A. de Jonge en B. Elders, die vanaf de oprichting en dus dezer dagen 121G jaar aan het bedrijf wa ren verbonden. Teslobbe richtte de heer A. Wil- lemse namens de leden enkele woor den van dank tot het actieve - bestuur van de jubilerende personeelsvereni ging, die hij vergezeld lieit gaan van een persoonlijk geschenk voor de be stuursleden en bloemen voor hun echtgenote Na afloop van het feestprogramma volgde nog een gezellig samenzijn, dat muzikaal werd opgeluisterd door „The Rhythm Club" o.l.v. Hans Rijs- I bergen. Wereldbekend Aroma Auto tegen bus Feest in Huize „St, Maarten gentlemen prefer produkt \J(wM In Huize St. Maarten aan de Leidse St. Jacobsgracht, waar ruim tachtig kinderen en een vijfentiointigtal bejaarden van het Dominicus-huisliefderijk worden verzorgd, ivas het gisteren feest. De zusters van de Congregatie van de Dominicanessen van de H. Catharina van Siëna, die er nu de scepter zwaaien, vierden namelijk een gouden jubileum. Zij her dachten het feitdat in 1916 zeven zusters van deze Voorschotense congregatie met zichzelf wegcij ferende liefde het beheer van het in 1737 opgerichte „R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis" op zich na men. Voor de recipiërende zusters, die heel wat bloemstukken en ge schenken in ontvangst mochten nemen, ivas het een grote verras sing, toen één van de zusters uit die beginperiode, zuster Alexan dra, haar gelukwensen aan kwam. bieden. Op de receptie verschenen ook deken W. P. M. Haring, bur gemeester mr. G. C. van der Wil ligen en de gemeentesecretaris, dr. J. v. d. Poel. Voorts waren er vertegenwoordigers van de kin derbescherming. De voorzitter van het regentencollege, prof. mr. W. L. G. Lemaire, liet evenmin verstek gaan. De kinderen van het tehuis vonden het wat fijn, dat ook zij de zusters op deze re ceptie mochten feliciteren. Voor deze kinderen was er o.m. een filmvertoning. De foto laat zien I Met een hevige, klap vlogen gister avond op het Noordeinde ter hoogte van de Oude Varkenmarkt in Leiden een personenwagen en een autobus tegen elkaar, waardoor twee personen gewond raakten. Groot was bovendien de njateriële schade. I De personenauto, die door een 29- I jarige Leidenaar werd bestuurd, reed I in de richting van de Haagweg. toen de wagen plotseling naar links zwenkte en frontaal tegen de van de andere kant komende bus botste. De botsing had tot gevolg, dat de perso nenauto geheel werd vernield en de bestuurder daarin klem kwam te zit- ten. De brandweer moest de onfor- j tuiniyke automobilist met behulp van een hydraulische pers uit zijn benar de positie bevrijden. De autobestuur der kreeg hoofdletsel en inwendige O ja! even naar Prononce voor een Corselet. Het ongeluk van vorige week, waarbij een vrouw in de Anbomus- keirk aan de Boshuizerlaan in Leiden, in aanraking kwam met de glazen deur van de kerk, waardoor zij zich ernstig bezeerde, was het gevolg van het feit dat het zeer donker was in de kerk: de lichten waren gedoofd. De vrouw was op weg naar een repe titie van het zangkoor toen het on geluk gebeurde. AOADEMISOHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het semi-artsexamen de heren H. v. Slooten (Rotterdam), A. Voorhoeve 'Leiden) en dr. K. Wel vaart Zandvoortvoor het arts examen: mej. Djie Kiok Nio (Lei den), mej. M. J. J. C. Horsten (Den Haag), en de heren A. W. Mulder (Den Haag) en R. G. Suermondt (Leiden). „De oude Leidsehe" In de Stadsgehoorzaal hield de Leidse Pluimvee- en Konijnenfok- vereniging „De oude Leidsehe" een kringtentoonstelling. De hoofd-ere- prijzen werden gewonnen door de heren J. A. Otten, F. van der Mark. J J. v. d. Loef en D. Bavelaar. De heer P. J. de Groot zorgde voor een prima collectie watervogels, waar mee hij zeer goede predicaten ver wierf. De mooiste prestatie in de rubriek grote hoenders werd geno teerd voor de heer J. Serlie met R.I.R.-hoen, idem J. C. van Bohe- men met Brahma's in dwerghoenders door J. J. Binnekamp, L. Serlie, W. Handgraaf, C. de Geus, A. J. de Vries, J. Koolmoes en Th. Engel; in sierduiven H. v .d. Mark, G. Beij, G. v. d. Kooij, W. Langezaal en dr. D. Smeenk; in konynen C. H. Verhaar, I. Boekkooi. Th. Heemskerk, A. Ho- gervorst, L. Laman. J. v. Hoorn, R. Wolting, B. Schroef. J. v. Ruiten. J F. v. d. Meer. I. Ouwehand, J. C. v. Rijn, P. Zwanenburg. A. P. v. Lier, j M. Kraaijenoord, A. W. Zevenhoven. I J. Hus, S. Gommans, De BruinHos- misch Ziekenhuis vervoerd. De foto laat de geheel vernielde personenauto op de plaats van het ongeluk zien. Foto LD/Holvast Jeugdlidmaatschap N.V.S.H. ingesteld Het hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Her- orming heeft in principe besloten een jeugdlidmaatschap voor minder jarigen in te stellen en te bevorde ren, dat de mogelijkheid voor volle dige hulpverlening aan de consulta tiebureaus voor minderjarigen wordt opengesteld. Mevrouw dr. M. Zelden- rust-Noordanus, voorzitster van de NVSH. heeft dit voornemen aange kondigd in haar openingsreden op het congres van de NVSH dat dit weekeinde in Utrecht is gehouden. Het NVSH-hoofdbestuur zal een commissie instellen om de diverse aan het jeugdlidmaatschap verbon den aspecten te onderzoeken. pers, P. Marijt, dr. J. C. v. Nie, Jan Kraayenoord. Mevr. L. van Bohemen showde een pracht collectie kleurdwergen. Bij de inzending van jeugdleden kwam Jan Witteman als nummer één naar vo ren, fraaiste op één na: Alfred van Egmond. (AANDAG 7 NOVEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD Feest bij Tokheim Pasja en de Beer „De Ratel" viert feest De jaariykse feestavond van de Werkgemeenschap „De Ratel", die één van de hoogtepunten van het winterprogramma vormt, mocht zich zaterdag in de grote zaal van het Leidse Volkshuis in een flinke be- langstelling verheugen. Daar ook- dit jaar het gevarieerde winterprog'ramma metx groot enthou siasme door de leden was ontvan gen, en het ledental van „De Ratel" nog steeds gestadig toeneemt ook dat van de jeugdafdeling zei de voorzitter, de heer C. L. Marks, in zijn welkomstwoprd, dat „De Ratel" in de 16 jaar van haar bestaan zo vel cultureel als op amusementsge- bied in Leiden een vooraanstaande plaats was gaan innemen. Het programma vermeldde aller- j eerst het optreden van de ballet- groep „The Seven", gevormd door leerlingen van de Rotterdamse dans- i academie, welke groep onder leiding j van Marjolein Briër reeds enkele ma len veel succes oogstte. Hierna hebben de feestvierders j zich geamuseerd met de „One Man I Show" van Ted ten Braak (bekend van ,,'n Glaasje Madera m'dear", die niet geestige conferences, parodieën, liedjes, imitaties enz., waarbij hij vrerd bijgestaan door Theo Roosen ipiano),.Herman Vis (gitaar) en Han de Joifg (bas), bijna 90 minuten lang een „feestmenu" produceerde. I

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3