IMiAI.OY DEKENS 39»° dralon Drama bij Vascomij Verkeersnood eist nu voorzieningen ORIGINELE ONGEËVENAARD ONOVERTROFFEN ONGEKEND LAAG Morgen begint de verkoop bij ei dóe ^QcjencLci Twee ongelukken met drie doden MET EEN ENKEL WOORD SE Renniesfi Clir. Instituut voor zuidelijk Afrika HAAGS AGEND LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 NOVEMB0 Vervolg van pag. 1 Staatssecretaris dr. J. G. F. de Meyer van Sociale Zaken is zater dag In Heerlen geweest om zich te overtuigen van de omvang van het bestuur van Heerlen. De nieuwe di recteuren Hoefnagels en Fransen besloten vrijdag tot het massaal ont slag nauwelijks zes uren, nadat ze ds eerste voet in het kantoor van Vascomjj hadden gezet „Er la geen cent. Alleen maar schulden. De crediteuren en deur waarders lopen de deur plat. We hebben acht dagen de tijd om dit gigantische bedrijf te redden van bankroet. Maar dar zal er toch een wonder moeten gebeuren", zeggen zij. De bouwvakbonden zijn met het ontslag akkoord gegaan. De „fede ratie van beamten in de industrie" heeft de ontslagen beambten aange raden te protesteren tegen het ont slag. Voorzitter De Heus van die fe deratie uit Maastricht heeft het be sluit tot massaal ontslag vrijdag voortijdig aan zijn leden bekendge maakt. Daardoor is een nogal chao tische situatie ontstaan. De arbei der» hoorden van het ontslag via hun radio en tv. De leden van de beheersstichting van Vascomij zijn daardoor ook niet door de directie kunnen worden ingelicht, voordat de ANP-nieuwsdienst het bericht we reldkundig maakte. Burgemees ter drs. F. Gijzeis van Heerlen na veertien dagen vrijwel aan een stuk onderhandelen met alle be trokken partijen eindelijk een avond uit hoorde het ver na midder nacht van een verslaggever. Hij riep onmiddellijk directeur Hoefnagels ter verantwoording. Intussen is nog steeds niet bekend hoe groot de om vang van het financiële debacle is. De dochtermaatschappij in Aken heeft nog een totale schuldenlast van ongeveer tien miljoen gulden. Daar voor is de moederonderneming in Heerlen garant. In totaal houdt men al rekening met een schuld van en kele tientallen miljoenen guldens. Ook voor de bouwverplichtingen in Duitsland ten bedrage van enkele miljoenen guldens staat het be drijf in Heerlen borg. Het faillisse ment van het Duitse filiaal is aan gevraagd door de sociale bouwkassen ln Duitsland. Het bedrijf had by die instelling een achterstand in de premiebetalingen opgelopen van meer dan een half miljoen gulden. Daardoor waren de Nederlandse werknemers al lang niet meer tegen ziekten en ongevallen verzekerd. De achterstand in loonbetalingen is op gelopen tot 2 ton. Voor de voortzet ting van de bouwprojecten in Duits land hebben zich al andere Lim burgse aannemers gemeld. Die wil len daardoor de ccntinuiteit van het eigen bedrijf en de werkgelegenheid van de eigen werknemers zeker stel len. De federatie van de Partij van de Arbeid in Limburg heeft tijdens een vergadering in Heerlen een mo tie aangenomen, waarin aan partij bestuur en Tweede-Kamerfractie van die partij gevraagd wordt aan te dringen op een grondig onderzoek, waarbij de onderste steen boven zal moeten komen. „Het is verbluffend en volstrekt onaanvaardbaar, dat onder mede verantwoordelijkheid van het ge meentebestuur van Heerlen de werk gelegenheid en de woningbouw acuut in gevaar is gebracht", staat in die motie. STICHTING WEG 55 55 Er zullen voorzieningen moeten worden getroffen om de verkeersnood in ons land het hoofd te kunnen bie den. Daarbij zal niet voorbij kunnen worden gegaan aan de organisatie van de uitvoerende instellingen en diensten. De thans in de openbaar heid gekomen misrekening ten aan zien van de financiering van het rjjkswegenplan 19651970 zal een ge rede aanleiding moeten zijn nu een verklaring te verstrekken en vervol gens voor de toekomst te verzekeren, dat een voortdurende publieke infor matie ten aanzien van de opzet en de uitvoering van de plannen gegeven wordt. Dit staat ln ..Memo 8800", een rap port van de Stichting Wet. dat is aangeboden aan de leden van de Sta- ten-Generaal en aan de demissio naire ministers van Verkeer en Wa terstaat en van Financien en waarin commentaar wordt gegeven op de miljoenennota 1967 en een nadere analyse van de plannen, zoals deze volgens de stichting uit de diverse be- Scherpe aanval van Nasoetion op Soekarno De voorzitter van het Indonesische Volkscongres, generaal Abdoel Na soetion .heeft president Soekarno er van beschuldigd, dat hjj geprobeerd heeft de arrestatie van de commu- nistische-partijleider, Aidit, na de mislukte staatsgreep te voorkomen. De oud-minister van Defensie, die een bijeenkomst van onderwijzers toesprak, zei voorts drit de verklarin gen van de president kort na de mis lukte coup de toon hadden van die van de leiders van de greep naar de macht. Nasoetion verzette zich krachtig tegen de verklaring van de president, dat hij niet was gewaar schuwd voor de toenemende commu nistische activiteit in het land. Hij zei dat de president door de militai re leiders behoorlijk was gewaar schuwd voor de communistische be dreiging. Generaal Nasoetion zei dat de uit voerende bevoegdheden van de pre sident door de bevolking zouden kunnen worden ingetrokken, indien zij de wyze waarop deze bevoegd heden worden uitgeoefend, niet zou goedkeuren. Onder enorm applaus zei de ge neraal dat „de president zijn be voegdheden van de bevolking had ontvangen en dat deze in het belang van het volk en niet als persoon- Op doorreis naar Londen is zaterdagmiddag mevrouw Fatwa- mati-Soekamo, de tweede echt genote van het Indonesische staatshoofd, uit Djakarta op Schiphol aangekomen. Zij werd op de luchthaven verwelkomd door de Indonesische ambassa deur in ons land, dr. Soedjarwo Tjondronegoro. Dit roeekeinde heeft mevrouw Soekarno in de Indonesische am, bassade in Wassenaar doorge bracht. Vandaag vliegt zij naar de Britse hoofdstad. Daar zal zij in een particulier ziekenhuis een onderzoek in verband met te hoge bloeddruk ondergaan. Achterstand In de inleiding stelt de Stichting Weg, dat er ondanks alle goede wil van de betrokken diensten sprake is van een groeiende achterstand ln de verkeersvoorzieningen. Uit de achter eenvolgende begrotingen van Verkeer en Waterstaat blijkt, dat voortdurend de plannen niet binnen de gestelde termijn konden worden gerealiseerd. Ook nu weer worden blijkens de begroting 1967 van het Rijkswegen fonds enkele uiterst urgente we genbouwwerken getemporiseerd c.q. uitgesteld. Hetzelfde geldt evenzeer voor de provincies. In de steden is de ver keerssituatie al geruime tijd zorg wekkend, aldus de Stichting. Prognoses Het is volgens de stichting nood zakelijk, dat er in de toekomst ge werkt zal worden aan de hand van continue-prognoses, waarbij Jaarlijks de komende acht jaar (de gemiddel de tijdsduur tussen het opstellen van plannen en het in gebruik nemen van nieuwe weggedeelten) onder de loep worden genomen. Wanneer wij zo vervolgt de stichting een vergelijking maken van de inkomsten en uitgaven voor het wegverkeer in de periode 1950 1966 dan blijkt volgens het rapport, dat de weggebruikers bijna zeven mil jard gulden meer hebben opgebracht dan door die centrale overheid recht streeks aan de wegenaanleg e.d. werd uitgegeven. Een bedrag, waaruit de gehele uitvoering van het rijkswegen- plan had kunnen worden betaald, al dus de Stichting Weg. Johnson contra Richard Nixon (Van onze correspondent in Washington). Dat president Johnson, ondanks de aankondiging van enige kleine ope raties verre van kwakkelend is, kon de pers zaterdag zien op een pers conferentie in het Witte Huis, waar bij de president ongewoon scherp van leer trok tegen de republikeinse oud- vice-president Richard Nixon die zich veroorloofd heeft een aantal vragen over Vietnam te stellen, naar aanleiding van een communiqué der Manilla-conferentie. Johnson was kennelijk woedend over Nixons be wering, dat de vrede door Manilla niets dichterbij is gebracht, dat het aanbod tot terugtrekking van de Amerikaanse troepen zes maanden na een communistisch staken van agressie, infiltratie en geweld, ir reëel en gevaarlijk was, en dat Ame- rika's vredesdiplomatie verward en tegenstrijdig was. Als een vis zo ge zond leek Johnson toen hij een te genaanval op NUon lanceerde, hem een slechte profeet en een chroni sche verkiezingsredenaar noemde en eraan herinnerde dat Nixon onder Eisenhower nooit betrokken was ge weest bij de beslissingen over de bui tenlandse politiek. ADVERTENTIE KWALITEIT: AFWERKING: PRIJS: AFM.: 220x150 DEKLERK&ZN DEN HAAG: GROENMARKT MAANDAG Zulderkerk: Mi) voor Concert Herman Krebbers DINSDAG De Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. dhr. W. Raue ovr de Ver. Hen- drick de Keyser, 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Leiden-Noord. Spr. ds. H. Bouter „Ik wou dat het altijd zondag was". 8 uur. (Lammenschansweg) Schouwburg: Tlmdelerclub. Opvoering „Toontje heeft een paard gete- Den Burcht (koffiekamer): ReglO' nale bijeenkomst V.V.D. Spr. prof. mr J. V. Rljpperda Wlerdsma over „Proeve Ned. Gemeenten, Een ernstig verkeersongeluk op de Vordenseweg in Wamsveld heeft gis teravond aan drie personen het le ven gekost. Twee personen liepen ernstige verwondingen op. Allen wa ren inzittenden van twee personen auto's, die frontaal botsten, doordat één van de wagens, komende uit de riehting Zutphen, in een flauwe bocht van de weg een tegenligger schampte en uit de koers raakte. Bij de frontale botsing met de achter de eerst aangereden auto rij dende tegenligger werden de twee inzittenden van de uit de koers ge raakte auto op slag gedood. Het wa ren de 24-jarige landbouwer G. Sta pelbroek uit Wichmond (gem. Wamsveld) en de 20-jarige mej. A. Groene, kantoorbediende uit Vorden. De bestuurder van de tegemoetko mende auto, de 47-jarige leraar J. Mennink uit Ruurlo, werd ernstig gewond en overleed later in een zie kenhuis in Zutphen. Zijn echtgeno te en zijn dochter werden ernstig ge wond opgenomen in ziekenhuizen in Zutphen en Enschede. Op de Rijksweg Breda—Wuustwe- zel ter hoogte van Wemhout heeft zich gistermiddag een autobotsing BINNENLAND aard Container Terminal geopend vaar. bestaat er geen levensge- Prins Bernhard heeft vanochtend door het doorhakken van een koord je, de container Terminal Amster dam officieel geopend en daarmee de eerste speciaal voor het vracht vervoer met containers ingerichte laad- en losplaats in Europa in ge bruik gesteld. Men is in Amsterdam allerwege bijzonder blij, dat deze nieuwe vorm van vervoer een nieu we impuls kan zijn voor de groei van de Amsterdamse haven. Korter werken op scheepswerf De. directie van de Meppeler scheeps- werp Dorst heeft vergunning gekre- I gen de werktijden te bekorten tot 122 Vt uur per week. Tevens is aan I vijf van de twintig werknemers ont- 1 slag aangezegd. De betrokken perso neelsleden, allen ongehuwden, heb ben tegen dit ontslag protest aange tekend en zij blijven, ln afwach ting van de beslissing van de ar beidsinspectie, op de werf werkzaam. De directie van de scheepswerf heeft, zo heeft zij verklaard, tot deze maat- j regelen moeten besluiten wegens de heersende malaise in de scheeps bouw, veroorzaakt door een gebrek aan opdrachten. Ponyruitertje verongelukt In het Sofia-ziekenhuis in Zwolle is de 10-Jarige Hendrik Kip uit de Wijk overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een ongeluk. Het jon getje stak, gezeten op een po- nypaardje, de weg over in zijn woon plaats de Wijk, toen hij werd aan gereden door een autobus van de Drenthse vervoermaatschappij. Met schaar verwond De Rotter damse recherche heeft een 34-jarige machinist uit de Maasstad gearres teerd wegens zware mishande ling van zijn 22-Jarige ex-verloofde. De machinist had de jonge vrouw, een verpleegster, ernstige verwondin gen aan hals en schouders toege bracht met een schaar. Volgens de Rotterdamse politie had de man zijn ex-verloofde meegelokt naar zijn ka mer en had hij haar daar met de schaar bewerkt, De agressiviteit van de Rotterdammer had, aldus de politie, zijn oorzaak gevonden in het i feit, dat de verpleegster kort gele- I den de verhouding had beëindigd. De verpleegster is opgenomen in een Rotterdams ziekenhuis. Hoewel haar verwondingen van ernstige BUITENLAND Officieren aangesteld President Moboetoe van Kongo heeft de gou verneurs van Noord- en Zuid-Ka- vervangen door officieren van het leger. De gouverneur van Zuid-Ka- tanga en Opper-Kongo voorlopig tanga, Moenongo, is vervangen door generaal Masiala, ook de vice-feou- vemeur van Zuid-Katanga, Dioer, is vervangen. Kam bol a van Noord-Ka- tanga is vervangen door luitenant kolonel Kantoe. luitenant-kolonel Efomi is benoemd in Opper-Kongo. Vliegtuig verongelukt Een red dingsploeg heeft gisterochtend geen overlevenden aangetroffen bij het wrak van een „Hjoesjin" van „Air Mali", dat zaterdag met 7 beman ningsleden tijdens een sneeuwstorm neerstortte in de buurt van het dorp Entraunes in de Franse Alphen. De wrakstukken liggen op een noogte van 1600 meter verspreid over een terrein van 150 meter op de „Pas de Lausson", een stuk van de 2400 me ter hoge „Col de la Caycile". Cousins uit parlement Frank Cousins, voormalig Brits minis ter voor technologie, zal zijn parle mentszetel opgeven en zich geheel wijden aan zijn taak als leider van de bond van vervoerspersoneel. En kele maanden geleden legde Cousins zijn ministersambt neer omdat hjj het oneens was met de loon- en prijspolitiek van de Labourregering. Attaché gearresteerd Een Hon gaarse handelsattaché is in Milaan gearresteerd op beschuldiging van het in ontvangst nemen van Ita liaanse militaire inlichtingen. De be kendmaking kwam enkele uren na dat een Russische diplomaat die was beschuldigd van spionage tegen Ita lië, na een uitwijzingsbevel uit Ro me naar Moskou was vertrokken. Stalin op Russische tv - Voor het eerst sedert de „destalinisering" is Josef Stalin zaterdag op de Rus sische televisie te zien geweest. Dit gebeurde bij de heruitzending van het militaire défilé van 7 ro- vember 1941. Gedurende vijf minu ten konden de kijkers Stalin zien voor het Mausoleum van Lenin op het Rode Plein (vandaag is het de 49-ste verjaardag van de revolutie van 1917). voorgedaan, waarbij drie personen, allen Belgen, werden gedood en vier min of meer ernstig werden gewond. Het ongeluk gebeurde toen een auto met vier inzittenden, waarvan de richtingaanwijzer naar links in werking was, aan de rechterzijdé werd ingehaald door een wagen, be stuurd door een 25-Jarige inwoner van Roosendaal, die volgens de po litie niet in het bezit was van een rijbewijs. Tijdens dit inhalen tikte de Roosendaler met de linkerkant van zijn wagen de andere auto aan, waardoor deze op de verkeerde weg helft terechtkwam en frontaal in botsing kwam met een uit Antwerpen afkomstige personenwagen, waarin eveneens twee Belgen zaten. Drie in zittenden van de auto die op de lin kerweghelft terechtkwam werden op slag gedood. Nieuwe uitgaven -eld, door Hector Ma- lot. Film-editie, 41ste druk. Hof dorp. n den schoolmeester. moord, door Plm Hof Sweellnck, door Plm d. Eljk. Alleen op de wereld, door Hector Ma. Een handvol Hagenaar», door P. v ln de goede oude tijd, door jdo. Kramers po Hoeve, Den Haag. Vlotor Ido. Kramers pockets. Uttg. W. van Hoeve, Den Haag. Spion contra spionnen, door Majoor Den Haag. Sansotn. ADVERTENTIE 'Brandend maagzuur? helpen direkt'. Gebouw Steenschuur Rapenburg 43: Centre culturel fran- als „Arthur Rimbaud en het excisten- Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK Benoemd tot cathaoheet te 's Gra- venhage-Loosduinen (voor de Her vormden-Gereformeerd en) ds. A. Gooyer te Delft. Bedankt voor Steggerda D. J. J. Wolthuis te Zuidbroek; voor Strij- (vac. C. Boogaard) N. Kleermaker te Rotterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Meerkerk G. J. Grafe te Zuid-BeJjerland. Aangenomen naar Wleringen H. Procee, kand. te Lemmer, die be dankte voor 2e Excloêrmond, Gles- senburg en voor Hoogersmilde. GEREF. KERKEN (VrUgemaakt) Beroepen te Rotterdam-Delfshaven (voor de geestelijke verzorging van varenden) J. Blokland te Rotterdam- Feijenoord ca. CHR. GEREF, KERKEN Bedankt voor Deventer P. N. Rib- bers te Enschede-West. Aangenomen naar Westzaan D. v. Wilsum te Dedemsvaart. Bisschopskwestie in Griekenland geregeld Aan de gespannen verhouding tus sen kerk een staat In Griekenland is zaterdag een einde gekomen. Het parlement keurde een wetsontwerp goed waarin de benoeming var bisschoppen wordt goedgekeurd onder meer een salarisregeling bisschoppen is vastgelegd. De onenigheid tussen de Grieks Orthodoxe Kerk en de staat ontstond vorig Jaar november toen de hiërar chie 15 bisschoppen benoemde er twee overplaatste ondanks het verbod van de regering. Onder de nieuwe wet kan de hiërarchie met inbegrip van de 15 nieuw gekozen bisschoppen bijeenkomen om ten aanzien va- overplaatsing van de twee andere bisschoppen een besluit te nemen. De wet geeft alle Griekse bisschop pen een salaris dat gelijk staat aar dat van rechters. Alle verdere In komsten moeten echter aan een ker kelijke administratie worden overge dragen, die daarmee de arme geeste lijkheid en de studenten in de theo logie gaat steunen. Het bezit dat de bisschoppen tijdens de uitoefening van hun ambt hebben vergaard, nu hun dood naar een pensioenfonds voor de geestelijkheid. Voor alle bis schoppen is een pensioengerechtigde leeftijd van 80 Jaar vastgesteld. In Zuidafrikaanse kerkelijke kringen wordt zowel onverschillig heid als geschoktheid aan de dag gelegd na de waarschuwing van de Nederlands hervormde kerk, dat zij mogelijk de Nederduits ge reformeerde kerk niet meer zal erkennen vanwege haar optreden tegen het ..Christelijk instituut voor zuidelijk Afrika". Geschokt over verklaring N.H. Kerk Roomburgerweg -k. Bejaardencent burgh", 3 uur nan: (trouwkamer)Sprf isvrouw, 46 uur x>rzaalConcert Studenténkoor en orkest oj. Hlllen. 8 uur nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk: Bespreking n „tiendaagse" onder hervorm reformeerden ln Zuid-West, Geb. Chr. Soo. Belangen: vinders- en Bloemisten ver. Eendacht Verbonden". 8 ur nj Hogewoerd 175: Dienstvergi an Jehovah's getuigen, Kamer van Koophandel: Leden dering, met werkbezoek i i Riji Zwijgerlaan 105 spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Academie: L.A.K Openlngste stelling Breda-collectle dc~~ - Lunslngh Scheurleer, 4.30 Antonius Clubhuis: Jublletunc „Crescendo", StadsgehoorzaalUitvoering „Het onbehagen Jongeren". 8 uur nam. ZATERDAG Antonius Clubhuls: Receptie bestaan „Crescendo", 3 5 uu water fitten, 9 middag. Schouwburg: Kon. Ver. „Litt« S w if t- Combinatie l.vjn." club kan schap van Nederland,, 7.30 ZONDAG gebit N v. di. Brugge, 7.3 Steenschuur 6Kerk van Jezus ugd - de heiligen der laatste Spr. dhr. Diender. 10.30 Hogewoerd 175: Wachttorenst •hovah's getuigen. 4 en 6.30 u Openbare lezing: 2 30 en 5.15 ujorg' AGENDA BIOSCOPEN Trianon: „Rlfifl ln Parijs", 2.30, 7 4,30, 7 en 9 ix: „De onoverwinnelijke dj Dagelijks 2.30, 7 en 9.1" 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 zondag 2.30, 4.45, 7 en ».io i Lido: „Battle of the Bulge", Dagelijks 2.30 en 8 uur. Studio: „Ik, een vrouw". Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Boekaniers", 14 JafiS- jelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zond [.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN opend dagelijks 10 uur nam. behalve zaceruag t/m 7 december). De Lakenhal: Dag. 10-6 1-6 uur Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Galerie Walenkamp (Nieuwste Tentoonstelling Georg Hadeier, 11 uur voorm.—6 uur nam.; ook 7.309.30 uur nam. (tot vember). Rijnland-flat (ingang Bachi Per Hakkaart »s v. Everdlngefl Ben Wolfs. 0 ur en woensdi 79 uur (tot 1 december). Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï. Dagelijks 10 's Zondags 13 17 uur. RUK: Steenatraat 1) Dag 10-17 dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de geselt der natuurwetenschappen nu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apA^ Geopend voor spoedeisende tont potheek van Driesum, Mare Apotheek R. Leiderdorp en Apotheel zijn de gehele week gl «de gehoor van uw hoü Ü1 «SUL. op dokterstelefoon 22222. In weekeinde dokter nodigt Bel 22222!! De algemene synode van de Neder duits Geref. Kerk in Zuid-Afrika in Bloemfontein heeft vorige maand bepaald, dat haar leden en bekleders van kerkelijke ambten zich uit het christelijk instituut moeten terug trekken, omdat het instituut „de goede orde in de kerk ondermijnt en tweedracht onder haar leden zaait". In commentaar op de waarschu wing van de Ned. Herv. Kerk zei dr. A. P. Treurnicht, assessor van de NGK en hoofdredacteur van het officieel orgaan van deze kerk, „Die Kerkbode", dat het niet veel verschil zou maken als de NHK in feite wei gerde de NGK in Zuid-Afrika te erkennen. „Het resultaat zou zijn, dat de interkerkelijke betrekkingen meer gespannen zouden worden". Maar andere leden van de Zuid afrikaanse kerk hebben verklaard geschokt te zijn. De voorzitter van de Zuidtrans- vaalse synode, ds. H. J. C. Snijders, zei dat een en ander geheel onver wacht voor hem kwam. „Het klinkt mij zeer vreemd in de oren. Waar krijgen zij hun inlichtingen van?" Hij voegde hieraan toe: „Hoe dan ook, als zij ons niet erkennen, is dat hun zaak. Wij hebben ons besluit ge nomen en zij kennen niet de hele ge schiedenis". De directeur van het Christelijk instituut, (dat open staat voor chris tenen van verschillende rassen en belijdenissen), ds. C. F. Beyers Naudé en de hoofdredacteur van het orgaan van het instituut, „Pro Veritate", dr. Ben Engelbrecht, hebben eerder reeds verklaard, dat zij de waarschuwing van de Ned. Herv. Kerk van zeer grote betekenis achten. Dr. Engel brecht zei: „Dit was te verwachten, omdat de kerk als zodanig zich wel ervan bewust is, wat het instituut wil en in welke mate onze organisatie de ware beginselen van de kerk verte- I genwoordigt". MAANDAG 7 NOVEMBElfcirli Theater Pepijn, 8.30 uur, c Opus ÏL DINSDAG 8 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, landse Comedle, De dame uit aar- ^Diligent la, 20.00 uur, George V Kon. lands Danstheater. Ds. P. G. van den H niet emeritaat In verband met het bereikt de 65-jarige leeftijd is van den Hooff in Hilversum t gang van 13 november eervol taat verleend. In het kerkelijl in ons land heeft ds. Van den een vooraanstaande plaats Na beëindiging van zijn tb sche studie aan de Vrije Unifl en in Utrecht werd hij in 193 dikant by de Geref. Kerk in b j verband te Zaandam, vervolg 1936 in Middelburg en in Hilversum. Bij de hereniging I Geref. Kerken in H.V. met Hervormde Kerk werd ds. Vi Hooff hervormd predikant en bijzonder belast met de geet verzorging van het diakonesS in Hilversum. In 1947 deed ds. Van den Hoof intrede in de hervormde waarvan hij eerst assessor volgens praeses werd.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2