rvaren mcdinetles Leidse lezertjes op sprookjesfeest Ü/a/Uietke fi&UK- Fiscale aanmaning duurder OVERHEMDEN-ATELIERS ZORG VOOR UW TOEKOMST DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 Bij de Tweede Kamer ia een ont werp van wet ingediend van een nieuwe kosten wet rijksbelastingen, die de bestaande wet van 1 juni 1859 moet gaan vervangen. Dit wetsont werp bevat een voorstel tot verho ging van de vervolgingskosten en een voorstel voor een vereenvoudigde be tekening van dwangbevelen. Het heeft tevens ten doel te komen tot een vereenvoudigde opzet van het {kostentarief. Voor het verzenden van een aan maning tot betaling zal f 1 (thans f 0.25) verschuldigd zijn. Voor het betekenen van een dwangbevel met bevel tot betaling wordt verschuldigd bij een gevorder de som van: minder dan f50, f2 50, f 50 of meer doch minder dan f 100 f5; f100 of meer f5 verhoogd met f 1 van elk bedrag van f 100 dat de gevorderde som hoger is dan f 100 (thans loopt het tarief voor gevor derde sommen tot en met f 100 ge leidelijk op van f 0.40 tot f2.50, voor brobere sommen komt daar f 1.bij Voor iedere f 100 meer). Voor elk ander exploot dan dat van betekening van het dwangbevel tal f 5 verschuldigd zijn (deze kos ten bedragen nu in het algemeen r 1.80 tot f3). Voor het in beslag nemen van roe rende of onroerende goederen of van schepen en het hiervan opmaken pan procesverbaal zal f 20 in reke ning worden gebracht (inclusief be tekening aan de belastingschuldige: (25). De verkoop van de hiervoor jenoemde goederen en schepen gaat [25 kosten (thans voor beide f3.60) Dit nieuwe tarief kan de schatkist i miljoen gulden opleveren. Johnson terug van reis naar zuidoost-Azië De Amerikaanse president Lyndon Johnson is gisteravond in Washing ton teruggekeerd van zijn reis van zeventien dagen naar zeven landen in Azië en de Stille Oceaan. Als besluit van de reis landde het grote straalvliegtuig van de presi dent op het vliegveld Dulles in de buurt van de Amerikaanse hoofd stad. Johnson vatte zijn reis vanochtend als volgt samen: „Dit was de meest bevredigende, opwindende en bemoe digende reis van mijn leven. Ik ge loof dat het wellicht ook de belang rijkste en meest historische was". De president herinnerde er aan dat hij bij zijn vertrek uit Washington verklaard had geen wonderen te ver wachten van de conferentie over Vietnam in Manilla, en zei dat die enige reactie van de communisten tot dusverre „een uiting van her nieuwde vijandschap was". De Amerikaanse mariniers bij de operatie „Prairie", die even ten zui den van de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Vietnam wordt gevoerd, hebben matige ver liezen geleden. Zij hebben 1.213 te genstanders gedood, aldus een mede deling in Saigon. Bij de operatie „Shendoah", een zuiveringsactie in de omgeving van Saigon, die al twee weken bezig is, zijn 97 Vietcongstrij- ders gedood. Guinea laat Ghanezen vrij President Sekoe Toeré van Guinea heeft volgens betrouwbare kringen in Addis Abeba de weg geopend voor een regeling van het conflict met Ghana door aan te bieden de Gha nezen die in Guinea zijn vrijwillig naar huis te laten terugkeren. De Guinese delegatieleden werden za terdag gegijzeld om de ongeveer 100 Ghanezen die in Guinea gevangen worden gehouden vrij te krijgen. De meeste van deze Ghanezen zijn al in Guinea sinds Kwame Nkroemah werd afgezet en even later politiek asiel kreeg in dat land. Guinea heeft verklaard dat er zeker enigen zijn die niet naar Ghana terug willen. Intussen dreigt Ghana drie Chine zen aan zijn verzameling aangehou den diplomaten toe te voegen. De Chinezen willen Accra verlaten om dat de betrekkingen tussen de twee landen worden „opgeschort", zoals de Ghanese autoriteiten het noemen. Van verbreking van de diplomatieke betrekkingen schijnt geen sprake te zijn. De zaakgelastigde en twee andere diplomaten van Ghana in Peking hebben echter nog geen uitreisvisum gekregen van de Chinese regering. Tot Ghana zeker weet dat deze di plomaten naar huis mogen, krijgen de Chinezen in Afrika op hun beurt geen vergunning. Hevig tumult in Na hevig tumult is gisteren een verkiezingsbijeenkomst van de uiterst rechtse „Nationaal-democra- tische partij Duitsland" in Hanau (Hessen) voortijdig beëindigd. De lei der van de bijeenkomst gaf er de brui aan nadat hij er niet in was geslaagd zioh boven het lawaai uit verstaanbaar te maken, dat een groep bezoekers produceerde. Deze deelden pamfletten uit, waarin een uiteenzetting werd gegeven over de NPD-vergadering (achtergronden, die ertoe hebben ge leid, dat de voorzitter voor Beieren van de NPD. Florian Winter, dezer dagen uit de partij trad, nog dezelf de dag op zijn besluit terugkwam, doch door het partijbestuur toch werd geroyeerd. Winter had gezegd, dat in de NPD, waarin veel voorma lige nazi's zitten, krachten naar vo ren komen, die niets hebben geleerd en niets hebben vergeten. Soeharto valt China weer aan Generaal Soeharto, de voorzitter van het Indonesische kabinetspresi dium, heeft in een toespraak op een studenten-bijeenkomst de pogingen van „een vreemde mogendheid" ge laakt om het Indonesische streven naar nationale eenheid te saboteren. Hij doelde daarbij, zonder een naam te noemen, duidelijk op de Chinese volksrepubliek. Soeharto zei nog dat de Chinezen, zolang zij als een ge- isoleerde groep in Indonesië blijven, een potentiële bron van buitenland se intriges zullen vormen. Zowel communistisch als nationalistisch China had er belang bij om over „stromannen" in Indonesië te kun nen beschikktn. De aanleg van de 2.400 km lange tweebaansweg door Sumatra zal wiel vijftien jaar in beslag nemen al dus heeft de directeur-generaal van dit werk. Toesin, gezegd. De kosten zouden 1.700 miljoen Amerikaanse dollar bedragen. Indonesië zal 12 bataljons militai re vrijwilligers, die dienst doen na bij de grens met Maleisië, terugtrek ken om hen te werk te stellen bij ontwikkelingsprojecten. Bemanning van booreiland ten dele vermist Nadat gisterochtend voor de Mexi caanse kust een booreiland was ge zonken werden 22 opvarenden ver mist. Er waren 45 man aan boord van het eiland voor de kust van het eiland Lobos op ongeveer 120 küo- i meter ten zuidoosten van de haven stad Tampico, maar 23 opvarenden konden worden gered. Er wordt nog I met helikopters en schepen naar de vermisten gezocht. In het kader van de twaalfde Kinderboekenweek was er gister middag in het gezamenlijke filiaal van „Reuvens" en de R.K. Oven- bare Uitleenbibliotheek in het Leidse Houtkwartier een sprook jesfeest voor de jongste lezers en lezeressen. Wat hebben ze een ple zier gehad, al die kleintjes! Lang uit op de vloer liggend luisterden den jongens en meisjes naar het verhaal van de reus en de draak i uit Annie M. G. Schmidts bundel Heksen en zo", dat boeiend ge noeg bleek te zijn om de aandacht van de kinderen van de eerste tot I en met de laatste regel gevangen te houden. Na deze vertelling j konden de kinderen meedoen aan I een wedstrijd in het raden van j sprookjestitels. Op verschillende plaatsen in de bibliotheek waren I daartoe icorwerpen uitgestald, die in bekende sprookjes voorko men. Met driftig enthousiasme piobeerden de feestvierende kleintjes de bedoelde sprooki"s thuis te brengen. Kortom, het iw~s een leuk sprookjesfeest, dat veel te vlug naar de zin van de kinde ren was afgelopen. (Foto LD/Hol vast) FEEST wat smaakt borreltje of biertje nu beter dan een bitterbal letje of een croquetje. Zelfs een balletje gehakt wil er best in. Dg VRIES SUPERMARKT heeft ze v ze alleen maar even te braden. De prijs? Dat zal U meevallen: 5 croquet- ten of 3 gehaktballen of 13 bitterballen slechts 0,98 Daar hoeft U ze toch niet zelf voor te maken. WEES VERRUKKELIJK VROUWELIJK VERANDERLIJK MET DANLONSI Voor elke stemming, voor elke gelegenheid, voor elke garderobe: Danlon nylons vanaf 2.25. In onze moderne ateliers hebben wij plaats voor: iaEfflf! Onze voorkeur gaat uit naar ervaren leidsters, die een goed vakmanschap bezitten, en leiding kunnen geven aan een ifc groepje van 15 a 20 modinettes. Zij moeten tevens het werk voor deze groepjes, zowel kwalitatief als kwantitatief, zelfstandig kunnen regelen. die menen over leidinggevende capaciteiten te beschikken, ko- in aanmerking. Een aanvullende opleiding wordt Een briefje aan ons adres is ook voldoende, terwijl zij, die over dag niet in de gelegenheid zijn om te komen, ook schriftelijk of telefonisch een afspraak voor 's avonds kunnen maken. Lammenschansweg 128 - Leiden - Telef. 33741 afin manchet met een onderscheiding. De manchet san een goed geklede man. Want die onderscheiding til zeggen: dit is een Kenmore overhemd. Een over- Bmd van opvallende distinctie. Een overhemd met spvallende kwaliteiten. ;jaar is bijvoorbeeld Kenmore Spanofix! Van zelf- rijkende katoenen popeline. Een prachtig overhemd 'een praktisch overhemd. U kunt het wassen zoals wilt (van koud tot heet) en drogen zoals U wilt (óók de centrifuge!). Maar hoe U het ook behandelt, de <tra versterkte boord en manchetten blijven altijd srfect! Het is immers een Kenmore overhemd! Brown Star - wit fine quality poplin f 15.90 Green Star -wit extra fine quality poplin f 17.90 Grey Star - wit special quality poplin STATIONSWEG St BREESTRAAT 126 ■AARLEMMERSTR. 151 maandags gesloten lijders(sfers) SHIRTS DIE ZICH ONDERSCHEIDEN MYOPLASTIC KLEBER LEIDENDrog. Donkers, Haarl.str. 253, dond. 10 nov. 14—16 u DEN HAAG: Wil- lems, Ten Hovestraat 80, maand. 7 nov. 1015 u. Inlichtingen: I.H.L., Postbus 89, Heemstede. Onze stijgende produktie betekent: gebruikt voor de bouw van bruggen, hallen, viaducten. Op korte termijn kunnen wij plaatsen: FABRIEKSMEDEWERKERS voor diverse afdelingen. PLAATWERKERS en MONTEURS i reparatie van stalen mallen, machines. Onze personeelschef zal op VRIJDAG 4 NOVEMBER A.S. vanaf 19—20.30 uur op het ARBEIDSBUREAU, Raadhuis straat 118 te Alphen aan den Rqn aanwezig zijn om U ln te lichten over onze gunstige arbeidsvoorwaarden. Indien deze avond U niet schikt kan onze chef fabrleks- personeel U altijd te woord staan op het adres Zoutman straat 63 te Alphen aan den Rfjn. N.V. Nederlandse Spanbeton Maatschappij Alphen a. d. Rijn - Koudekerk a. d. Rijn Telef. 01714-245

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 21