Repetities „Anatewka" begonnen NI IS, DAT IK ER ZELF NIET IN KAN MEESPELEN Al jaar bezig Turk in arrest voor moord op landgenoot CKefarine 4 TOS CA WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 7 Een dag later roept Enny Molsde Leeuwe in Carré tegen de fotogra fen: „Zeg lieve heren, als jullie knip- pen. geef dan even een seintje, dan weet ik met mijn ogen moet doen". Zij zien er erg waarachtig uit: melk boer Tevje (Lex Goudsmitzijn vrouw Golde (Enny Mols) en hun dochters, die zoveel strubbelingen meemaken bij het kiezen van de juiste echtgenoot. Gezongen of ge- i speeld echter wordt er nu nog niet. Men laat de fotografen hun werk doen. Gisteren was de eerste repeti- tie in het De la Mar-theater. Tot 21 j december heeft men de tijd. Dan gaat de première van Anatevka. Paul Kijzer zegt: „De tijd is rijp voor grote musicals. Het is een sprookje, dat ze het in Nederland niet zouden doen. Als we in ons land aan musicals denken, denken we alleen aan de flops als „Oliver", „Free as air" en „Sound of music". Maar laten we alsjeblieft niet „My fair lady", „Heerlijk duurt het langst", „Irma la douce", „Oorlog is zo'n heerlijk spel" (toneelmusical) en „Kiss me Kate" vergeten. Die liepen uitstekend. Ik heb veel goede moed met deze sterke rolbezetting en met het orkest van Hugo de Groot. En gewoon met Anatevka zelf natuur lijk." Teleac, tv-cursus Nieuws in het kort Pipo de Clown, voor de kleuters Mfjn vrienden in de wereld, film Openbaar kunstbezit Mona, filmster contra huisvrouw Stichting Socutera NTS-journaal Politieke uitzending Overval in de Pacific, film NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 NCRV ADVERTENTIE Bij de N.M.B. is het goed sparen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! 10.05 i 10.10 i 10.15 i Nieuws in het kort. NTS Sherlock Holmes, tv-serie Een avond in De Waag. liedjesprogran Uit de kunst, cultureel programma Attentie voor sport Overdenking NTS-journaal Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 2 8.05 uur Trammelant In Loeren de Hor en gióteren ,Vjoew" (Va nze Amsterdamse correspondent) Het podium, waarop Walden en Muizelaar nog geen twaalf uren tevoren hun dolle grappen lanceerden, was maandag her schapen in een stukje tsaristische Rusland van omstreeks deze eeuwwisseling. Een klein armelijk dorp. dat Anatevka heet Anatevka", zo heet ook de Nederlandse produktie van de Amerikaanse musical Fiddler on the roof". Van de Amerikaanse Fiddler geschre ven door Joseph Stein naar de verhalen ran de joodse auteur Sjolom Aleichem is al heel bekend. We weten bijvoorbeelddat Fiddler on the roof' al voor het derde achtereenvolgende jaar op Broadway draait. Dat de recette op het ogenblik 89.000 dollar per week bedraagt. Dat die recette wekelijks hoger wordt, omdat er steeds meer staanplaatsen worden verkocht en dat zelfs die staanplaatsen maanden van tevoren nauwelijks meer verkrijgbaar zijn. Hans Boskamp, die ons al weer met statige stappen verlaat om op het kleurrijk verlichte plekje Rusland zijn invloed als ambitieus producent te laten gelden. Dure produktie Veertien maanden geleden was er dus alleen nog maar dat plan. Nu staat op het podium van „Carré" de voltallige, aangekleden rolbezetting, aangetreden. Men is op deze herfst achtige maandag al vanaf vijf uur bezig. De Sleeswijk-décors eruit, de formidabele „Chagall"-décors van Anatevka mogen er voor enkele uren in. (Chagall schilderde „De vioolspe ler op het dak", een muzikant, staand op één been, daarmee aangevend de muzikaliteit en het wankele bestaan van joodse volk). De kostuums zijn schitterend, passen precies bij de achtergrond, zijn er speciaal voor „ingeverfd", zoals Paul Kijzer dat noemt. „Dat vergroot nog het Cha- gall-achtige karakter', zegt hij. In restaurant Van de Nederlandse Anatevka weten wij hoegenaamd niets. Toch houden producenten Paul Kijzer en Hans Boskamp zich al meer dan een jaar met niets anders bezig dan met de Nederlandse bewerking van deze Broadway-musical. In augustus 1965 zijn de eerste onderhandelingen be gonnen. „Ik had alle narigheid en misère van een mislukte musical als acteur meegemaakt", vertelt de ge baarde, in smaakvolle combinatie gestoken Boskamp (34) met fraaie, donkere stem, daarbij doelend op zijn rol in „Free as air". „Ik ben later gaan produceren. Ik wilde eigenlijk wat gaan doen met de musical „A funny thing happened on the way to the forum". Maar toen hoorde ik die plaat van „Fiddler". Ik was razend enthousiast. Ik belde direct Kijzer. We hebben het eerst gewoon, knus. op z'n Hollands willen doen, een aangepaste Fiddler. Later kwamen Kijzer en ik tot de slotsom: beginnen we eraan, dan pakken we het goed aan. Dan maken we er een echte Fiddler van, zoals die in New York draait. Tussen twee haakjes: het verschrikkelijkste is, dat ik zelf niet meespeel. Dat dringt elk half uur met een knal tot me door". Aldus „Fiddler on the roof' (de violist op het dakj. Op het dak Juda Bar-Noor. Voor het huisje in het Russische Anatewka: v.l.n.r. Huis Rooymans. Manfred de Graaf, Lex Goudsmit, Enny Mols- de Leeuice, Diana Marlet, Jenny Arean. Loouise Rettich, Ilonka Lenski en (vijfde dochter Debby Koudenburg. \elen is het resultaat voortreffelijk. De tekst is „gelezen" In een klein Amsterdams restaurant. Steekpartij in Heerlen ADVERTENTIE Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Zondagmiddag kreeg het gezelschap voor de eerste maal de Nederlandse tekst onder ogen. Echtgenote Anny van filmverhuurder Paul Kijzer (44» heeft Fiddler vertaald en volgens Producent Paul Keiser in gesprek met de hoofdrolspelers Enny Mols-de Leeuwe (Golde) Lex Goudsmit (Tewje). Romina Power wil trouwen met prins Kinderster Romina Power, de I 15-jarige dochter van de filmsterren Linda Christian en wijlen Tyrone Po. j wer. heeft haar ja-woord gegeven aan een „prins", die multi-miljonair 1 is. „Ik ben er helemaal niet. tegen", zei haar in Nederland geboren moe- I der. Maar Romina en haar moeder zijn het er wel over eens, dat Romina j nog even moet wachten voor ze met de 23-jarige „prins" Stanislaus Klos- sowski de Rola. baron de Watiteville, „Ik heb hem gezegd dat ik mis- i schien moet wachten tot ik 18 ben", i zei Romina. „Maar ik moet toegeven dat ik wel met hem wil trouwen. Hii is echt heel aardig en ik mag hem erg graag". De verloofden leerden el kaar enkele maanden geleden in Rome kennen, kort nadat Romina haar tweede film „How I learned to love women" voltooid had. De „prins" is een tienerzanger, niet om het geld maar uit liefhebberij, verklaarde Ro mina. Hij schrijft ook liedjes en ge dichten. waarvoor vele natuurlijk voor Romina bestemd zijn. Romina zei dat Stanislaus, die van Poolse afkomst is, niet echt een prins is, hoewel ledereen hem zo noemt. „Hij is eigenlijk een ridder denk ik. maar ik weet niet. zeker wat zijn titel precies is". Bronzen sombrero' voor film ,Pan' In de categorie televisie heeft de Nederlandse film „Pan" van Herman van der Horst de „bronzen sombrero" gewonnen op het tweede internatio nale festival van korte films ir de Mexicaanse stad Guadalajara. De makers van deze film wonnen ook de „Bronzen sombrero" voor de beste fotografie. (Van onze Roermondse correspondent In Luik is gisteravond een 32-ja- rige Turkse gastarbeider uit Hoens- broek gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht zijn landgenoot Burhanetty Guneyf 32) uit Heerlen zondagavond voor een café in Heerlen te hebben neergestoken. Het slachtoffer over leed maandag in een ziekenhuis in Heerlen. In hetzelfde ziekenhuis was touw van het slachtoffer enige dagen eerder opgenomen wegens een ernstige ziekte, die wordt veroorzaakt door heimwee naar het vaderland. De Turkse mijnwerker Guney be zocht zondagavond met verdachte de café-dancing De Bie aan het Wilhel- minaplein in Heerlen. Vermoedelijk hebben zij daar over geldzaken ge- •twist. De eigenaar van het café heeft aan het tweetal Turken niets bijzon ders gemerkt. Toch moet verdachte zijn collega onmiddellijk na het ver laten van het café rond tien uur die zondagavond met zijn mes hebben bewerkt. De politie vond de man daar even later ernstig gewond door vijf diepe messteken in de borst. De dader was gevlucht op een brom fiets. Gistermorgen begon in Luik uitgebreide tocht van de politie langs tientallen café's en logementen buitenlandse arbeiders. Gisteravond om ongeveer half zeven werd die speurtocht succesvol afgesloten met de arrestatie van de gezochte Turk Hij heeft nog geen bekentenis afge- I legd. Het wapen, waarmee hij zijn land- j genoot heeft neergestoken, is nog niet gevonden De politie van Heerlen zou van- daag zijn uitlevering verzoeken. ADVERTENTIE O ja, even naar Prononce voor een modieus nachthemd Sarah Churchill iti Loenersloot (Van onze Utrechtse correspondent» De dochter van wijlen Winston Churchill, Sarah, zal vanaf 16 no vember in ons land zijn. om van 18 tot en met 25 november een serie cabaretavonden te geven in het Mickery-theater in Loenersloot, Sa rah Churchill zal een programma brengen van liedjes en voordrachten en daarbij begeleid worden door pia nist Hugh Hastings. Het cabaret be gint 's avonds om 20.15 uur. De AVRO stak een maand ge leden een stokje voor de pre mière van het nieuwe jongeren programma „Vjoew". Het zou een wat openhartiger opvolger worden van het saaie „Rooster". Maar de AVRO achtte de eer steling van „Vjoew" bij nadere beschouwing net iets tè open hartig. De problemen van de Jeugd werden, zo gingen de ge ruchten, wat al te kwiek tege moet getreden. Wat de kijkers gisteravond zagen, moet een bij geschaafde „Vjoew" zijn geweest. De eerste aflevering gunde ons een kykje in een boerderij. waar Cuby liet horen dat de Friese beat weer heel anders klinkt dan de Haagse. Overigens had de zanger enkele kernachtige opmerkingen in petto voor zijn publiek. Dat moet gewoon zijn mond houden als wij bezig zijn, anders wys ik hem vanaf de Bühne aan en dan is hij wel stil. In die trant velde hij zijn oor deel. Nadat overduidelijk bewe zen was. dat het vak „zang" op een gemeentelijke kweekschool veel uitbundig plezier teweeg kan brengen, kreeg het toneel groepje Proloog gelegenheid om te laten zien en nog meer te horen wat het om negen urn 's morgens voor een klas lagere school-kinderen presteert. Twentse bruiloft Hoe kan de AVRO in; he melsnaam een dergelijke show uitzenden? Men zou bijna ge loven dat Gert en Hermien <die wéten wat trouwen en geld ver dienen is) het programma uit eigen middelen hadden bekos tigd „Televizier" In „Televizier" gaf drs. F. A. Hoogendijk zyn visie op de ont wikkelingen in de kabinetsfor matie en vertelde de correspon dent in Duitsland dat het ln de Bondsrepubliek met de politiek evenmin over rozen gaat. gezien de wankele positie van Erhard. Voorts werden de drie secreta rissen-generaal van de V.N. onder de loep genomen. Het werd ln de uitstekende repor tage al snel duidelijk dat de op volger van Oe Thant een bijna niet te torsen functie tegemoet gaat. Hij zal zich zelfs met de machtsverhoudingen op de maan moeten gaan bezighouden. Al zijn we daar nog niet geland, aangenomen mag worden dat binnenkort „boven" verder ge vochten wordt. Daarom zal de volgende V.N.-baas een man met een zeer vooruitziende geest moeten zijn, die zich niet alleen verdiept in de Vietnam-polftiek. maar bovendien rekening houdt met de verdeling van het heelal. En vind z d lokrant 19.30 Leger des Heilsmu- ziek. (gr). 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Harprecltal (gr.). 20.00 Dank- ADVERTENTIE [progr. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 cd^umnford en- /n/x/r Chaos spel (gr.): oude muz. "23.20 Ster Oude en mod. muz. (opn.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 nt VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van de Partij Nws. 8.10 Oude ka- 8.30 Nws. 8.32 Voor de Voor de zieken. VPRO: 11.30" Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: Informatie uit de Haarlemmermeer. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro Memorie. 13.05 Klass. grammuz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Klass. kamer- en koormuz. (opn.). TROS: 1415 Klass. muz. (opn.). 15.15 Voor de vrouw. NCRV: 15 45 Stereo: klass kamermuz. 1600 Bijbeloverdenking. 16.30 muzikale herlnnerlnger 7.10 Ochtendgym. iz. VPRO: 7.55 Me- sprekjes. tlstieke .stieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant ln Loeren aan de Hor. radiofeullleton. 20.55 Ik loop door het land. licht progr. 21.10 Lichte muz. 21.35 Vragen' Nederland» Jonge mensen. 22 00 Ltedjesprogr. 22.30 7.20 Lichte gram r dltatle. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 gram-muz. (8.30-8.35 De groen- r oudere luisteraars. 10.00 22.55 Radio 23.55—24.00 land- en tuinbouw GRAMMOFOON PLATEN- PROGRAMM (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. I Bei der Muhle (Kmoch). Die Eger- I lander. Herz-Scherz Polka (Blaha). id Mariechen Walzer (Pleyer, ld. Musi- kanten Polka (Pleyer). ld. Nach der Heimat mocht' ich wieder (Kromer) ld. Meine Rosa Is aus Bohmen (Lang), ld. Wenn mlr melne liebe Mutter schrelbt Draussen auf der Puszta fallt der Regen Elnundzwanzlg zwelundzwan- Fohlen. Zigeunerorkest l8abelle Aubret. Les vour). Orkest Franck Pourcel. Plzzlcatl- Plzzlcato (Stern). Isabelle Aubret. el sol (Rlgual), Orkest Lichte orkest Mededellnger 12.30 Orgelrecital: 13.30 klass. liederen 14 00 Belaardmuz. 14.15. Huishoudelijke zaken, lezing voor de vrouw. 14 30 Muz. uit Nieuw Zeeland (opn 15.00 Voor de zieken. 16.Op Nws. 16.02 Unesco twintig Jaar interna tionale culturele samenwerking, ge sprekken. 16.15 Stereo Mod orkest - muz. (gr). 16.35 Indo Amerikaans» dansen (opn.). 17.00 Voor de jeugd. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muziekjes 10 00 Nws 10.02 Dlxleland- muz. 10.30 Nieuwe gram platen met commentaar. 1100 Nws 1102 Neder landse hitparade 12 00 Nws 12.02 Act. Franck Pourcel. Maria Dolores (Gi zla). Trio Luis Alberto del Parana. Ay. ay. ay (Frelrei. ld Noche de ronda iLara). _ld. An t she sweet (Ager), Jackie Davles. In a little Spanisch town (Wayne), ld. Then 111 be happy (Friend). Id. Ballln- the Jack (Smith), Golden Gate Quartet. Golden slippers (Bland). Id. Margie (Davis), id. My klnda love (Alter). Ann Richards DJango (Lewis). Orkest Stan Kenton Don't be that way (Goodman). Ann Richards. All the things you are (Kern). Quartet Hank Garland. Rela xing (Gulnn). id. Always (Berlin). Id. Battle Royal (Ellington). Duke Elling ton. Count Basle. To you (Jones). Id. Jumoln at the woods'lde (Basle). Id. VOOR DONDERDAG S NOVEMBER Hilversum 1. 402 in KROi 7 00 Nwa. 7 10 Meditatie. 7.15 Ann Richards. Sportprn 16.05 Tie het kort 19.01 Plpo de Clown. 19 05 De Verrekijker: Internationaal jeugd journaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Mensen ln de sport documen- talr-lnformatlef progr. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Amsterdams Kunstmaand orkest: mod. muz 20.50 Ik wil naar huls. TV-spel. 22.00 Brandpunt. NTS- 22.20 Journaal KRO: 22.25 Brandpun '■"•rvolg)NTS: 23.00-23 30 f"-'- grammeerde instructie i maandag 31 oktober). Onaantastbaar. TV-film. NTS: 22.06- 22.10 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5