Willy Duïlens is erg voor blessures Aarts buiten selectie voor Nederlands elftal Henk Zon in hoofdbestuur GAAT U NAAR DE WINTERSPORT? Morgen tegen Xerxes er weer tegenaan Nederlands elftal Roodenburg krijgen liet en UVS moeilijk U.Y.S. - E.B.O.H. Aanwinst voor UVS L.F.C. 1 - Sparta 1 Sporttoto WilmS Hoef lATERDAO 29 OKTOBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD (door Jan Dassen) „Die wedstrijd tegen Xerxes wordt voor mij een test-match. Als ik net zo goed draai als afgelopen zondag tegen ADO, toen ik er voor het eerst weer gewoon tegenaan durfde te gaan, dan geef ik mezelf een goeie kans voor de interland tegen Tsjecho—Slowakije op 6 november. Die blessure heeft me veel kwaad gedaan, niet zozeer lichamelijk, maar mijn zelfvertrouwen is een beetje weg, misschien kan ik na zondag zeggen, was een beetje weg". hard gestudeerd voor het drogisten diploma en de training er wat bij laten zitten. Sjef, die onder contract staat by Fortuna '54 heeft last van zijn rug en staat ook al naast het eerste team. maar die komt wel terug. Ik heb er In het begin ook vijf we ken naast gestaan. De enige in de familie die elke week zijn partijtje rustig speelt is Leo. maar ja die is pas acht jaar. Hij zit op de voetbal school van Sittardia. Tenslotte heb ik nog een zus die in Sittardia handbalt. Eigenlijk word ik een beetje in de watten gelegd hier. Ik heb een baas uit duizenden. Die laat me alles voor het voetba1 doen. Ik ben vertegenwoordiger-ver koper in wasautomaten, tv-toestellen, stofzuigers en andere elektrische ap paraten. Ondanks het feit, dat ik er vaak niet ben, verdien ik toch een vol salaris bij m'n baas. Waar vind Je zo'n tweede. Nee, Sittard en Sit tardia zijn enorm voor me, maar het mooiste clubje van Nederland blijft toch Almania uit Broek-Sittard, de club waarin ik van m'n achtste jaar af in gespeeld heb. Goed dan. Zondag tegen Xerxes kUken of Ik mijn zelfvertrouwen en maatgevoel werkelijk weer helemaal terug heb en dan maar wachten op de definitieve opstelling van het Ne derlands elftal. Ik zou graag mee willen doen, het is Immers de hoogste eer die je als voetballer hier krijgen Voetba Iprognoses De 21-jarige Willy Dullens trekt rimpels. Hij heeft zorgen. Voor het eerst kreeg hij dit seizoen een flinke blessure, knie band gescheurd, en die heeft indruk op hem gemaakt. ..Ik hoop maar een ding, dat dit de eerste en laatste is van dit seizoen. Zo'n blessure is iets verschrikkelijks voor een voetballer. Op de tribune kijken naar je eigen team vind ik het ergste wat je over komen kan", Vijf weken „Het was zo jammer, omdat ik in de oefenwedstrijden voor deze com petitie beter draaide dan ooit. Met m'n aanstaande schoonouders en m'n meisje ben ik deze zomer op vacantie gegaan, maar al die vrije dagen heb ik getraind. Ik was dus verder dan de andere jongens toen we weer be gonnen. En net de laatste oefenpartij voor het competitiebegin, tegen Vi tesse scheur ik die knieband. Zes we ken kost je dat normaal. Ik heb er een week van af weten te knabbelen, dat was me lang genoeg, die vijf we ken. In de eerste wedstrijd, die ik meedeed, hier thuis tegen Go- Adead meed ik elk duel. zo bang was ik. Dat doet natuurlijk afbreuk aan je spel. Ik liep met bandages en zo, maar toch voel je telkens of alles nog wel zit zoals het zitten moet in die knie. Werkelijk, afgelopen zondag ben ik 'm voor het eerst vergeten, ging ik weer flink in duel". Niet gek ,We draalen anders met Sittar dia niet gek, he, by onze rentree in de eredivisie. Elf punten uit tien wedstrijden is niet zo slecht, als je weet dat we daarin bijna de hele top tegen kregen. We hebben uit ge wonnen van PSV en ADO en thuis van Go-Ahead, speelden thuis gelijk tegen Ajax en verloren uit van Feye- noord maar met 10. Dat zijn toch resultaten waar je Je niet voor hoeft te schamen, wel? We hebben 'n goed stel nou in de blauw gele shirts: Szebina uit Joego-Slavië, Mares uit Maastricht, Vogels, Cus- ters en Bruell uit Geleen en voor de rest oude jongens. Ik sta in ons team linksbinnen, maar zwerf altijd wat achter de eerste linie aan. Dat wordt wel bewezen door het feit, dat ik in zes wedstrijden die ik heb meege speeld geen enkel doelpunt heb ge maakt. Ik speel niet graag in de spits, ben ik geen type voor, ik kan niet op een bal wachten, een hele tijd stil staan om dan plotseling al les te geven. Daar wordt ik doodmoe van. Veel vermoeider dan wanneer ik de hele wedstrijd me kan bewegen, kan sjouwen, dribbelen en pingelen. Onze Joegoslavische trainer Beara probeert me dat pingelen af te le ren, maar helemaal kwijt ben ik het nog niet. Ik heb dat vroeger enorm veel gedaan, als ik m'n goeide pin- geldag had gaf ik geen bal af. Als jongen heb ik eens zeven doelpunten in Geleen gemaakt, helemaal in m'n eentje. We wonnen die wedstrijd wel met 20—0, maar zeven had ik er in gewriemeld na enorm lange solo's. Offensief „Ik ben offensief dan ook veel sterker dan defensief. Ik kan mak kelijk een mannetje passeren en dat doe ik dan ook grif. Soms heb ik het erg moeilijk. Ik zal bijvoorbeeld nooit die wedstrijd tegen Feijenoord vergeten. Hoe ik ook draaide of (Van onze correspondent) schijnbewegingen maakte, ik kon geen enkele keer langs Guus Haak komen. En die Guus heeft geen en- kele keer aan de noodrem getrokken, i hoofdbestuurslid me volkomen fair in z'n zak gesto- kwam op de plaats worden. Tegenwoordig schijnt het devies te gelden: Laat hem niet langs je, verhinder dat met alle mid delen. Ik heb het in de competitie vaak moeilijker dan ik tijdens de twee interlands had, die ik heb meege speeld. Tegen België en Schotland. In die laatste interland heb ik nog een doelpunt gemaakt ook, op een prachtige pass van Piet Keizer, die daar in Glasgow een fantastische partij speelde. Ook Eddy Pieters Graafland was daar subliem. Ik hoop toch nog eens een clubgenoot van hem te worden. Nee, afgelopen zo mer ging myn transfer naar FeUe- noord niet door. Dat is geweest, daar praat ik niet meer over. Ik ben er natuuriyk toch een stuk op vooruit gegaan, dat begrypt u wel. Misschien krijg ik volgende zomer de kans naar Rotterdam te gaan. Ik zou graag in Feyenoord willen spelen, hoewel ik het hier best naar de zin heb in Sittard. Eerhjk gezegd zag ik er ook wel wat tegenop om als 21-jarig jochie alleen naar die grote stad te gaan. Je moet je maar snel kunnen aanpassen. Als dat te lang duurt ben je weg. Zag je aan Weering en Luy- ten, die hebben het toch ook niet kunnen klaren. Ja, als je meteen goed meedraait in het team, dan zyn er weinig zorgen, maar dat moet je maar afwachten. Je hebt zo vaak je dag niet. Dat is zo'n verschil, de ene zondag met de andere. De ene dag lukt je niks, de andere alles. In dat laatste geval moet je dan ook direct de ster van het veld zyn, anders heb je geen talent genoeg. Ik 'neb nu al gemerkt dat het niet zo moeiiyk is, als je wat talent hebt, om de top te bereiken, maar om je daar te hand haven is enorm zwaar, dat vereist werken en oppassen. Ik ben al niet zo'n krachtpatser met myn 58 kilo lichte, zwaarte kun je dat niet noe men. Ik heb tenminste elke nacht tien uur slaap nodig om de volgende dag fit te zyn". Gezellig „Het is natuuriyk ook helemaal de vraag of het in die grote Rotter damse club net zo gezellig is als hier Sittard, waar iedereen iedereen kent, waar wy en dan bedoel ik myn broers en ik de populaire jongens zyn. Louis (23) ligt er op het ogenblik een beetje uit, hy heeft bondscoach, die benadrukte dat het kunt. Het gaat morgen moeiiyk worden voor de Leidse eersteklassers. Een plaatsje in de kopgroep vormt zo wel voor UVS als voor Roodenburg de inzet van het duel met respec- tievelyk EBOH en DCV. Er moet wil men althans niet op een grote achterstand worden gespeeld gewonnen worden en dat is niet zo erg eenvoudig Vooral UVS krygt het op eigen ter rein zwaar. Het dit seizoen voor tref felyk in de eerste klasse de- buveiencie Doratse i- BOH koplo per speelt een spelletje, dat de Leidse blauwwitten niet zo erg ligt. Technisch zal de balans wel naar de UVS-kant doorslaan, maar of dat voldoende is? Zeker is ech ter, dat de Leidenaren, by wie Aat Koren weer is opgesteld 'Koos Fa- sel is buiten het elftal gelaten) beter voor de dag zullen moeten komen dan het afgelopen weekein de in Papendrecht. Kan het in Leiden dus gaan span nen, ook in Krimpen aan de IJssel zal er waarschynlyk weinig krachtsverschil zyn tussen Roodenburg en het stugge DCV. De Leidse blauwzwarten, die even als EBOH behoorlyk debuteren zyn niet kansloos, maar gemakke- lyk zal de winst niet tot stand ko- In de tweede klasse gaat het met LFC nog steeds niet best. De Leid se geelzwarten komen morgen in Wassenaar by het eveneens laag geklasseerde Blauw Zwart binnen de lynen en wü men niet in de gevaarlyke zone terecht komen, dan moet er worden gewonnen. Of Blauw Zwart het zover zal laten ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur George Kessler gaat morgen naar Go Ahead -Ajax Bondscoach George vyftien spelers uitgenodigd voor het driedaagse trainingskamp dat voor afgaat aan de wedstrijd Nederland Tsjecho Slowakye, die zondag 6 no vember in Amsterdam wordt ge speeld. De ADO-er Kees Aarts, die behoorde tot de oorspronkelijke groep zestien, maakt geen deel uit van Kessler's nieuwe selectie. De overige vyftien kandidaten voor het oranjeteam werden allen opnieuw uitgenodigd. „Ik wil afwachten wat Aarts in een competitiewedstrijd doet", luidde het commentaar Voorzitter van Excelsior heeft sporen in KNVB reeds verdiend heeft beslist niet vast staat dat het Neder landse elftal uit de vyftien geselec- I teerden zal worden samengesteld. „Ik ga zelf zondag naar Go Ahead Ajax", zed hy, „omdat ik onder meer Piet Keizer aan het werk wil zien. j Myn medewerkers zyn voorts aan- wezig by de eredivisiewedstrijden en I de belangrijkste wedstrijden van de j eerste divisie. Pas als ik zondagavond met hen gesproken heb zal ik beslis sen of de groep nog wordt uitge breid". Kessler zal de opstelling van het Nederlands elftal volgende week don derdag in de middag na de centra le training bekendmaken. Spelers en reserves biyven daarna tot op de dag van de wedstrijd in het KNVB-sport centrum te Zeist. De vyftien uitgenodigde spelers zyn: Eddy Pieters Graafland, Cor Veldhoen, Rinus Israel, Coen Mou- ïyn (allen (Feyenoord), Tonny van Leeuwen (GVAV), Wim Suurbier, Bennie Muller, Klaas Nuninga, Jo- han Cruyff, Sjaak Swart (allen Ajax), Miel Pys, Daan Schryvers, Willy ran der Kuylen (allen PSV), Piet de Zoete (ADO) en Willy Dul lens (Sittardia.) ken. Het spelen dn de eredivisie is an ders wel moeiiyker geworden omdat byna alle clubs vanuit hun defensie opereren, werkelyk aanvallend spel heb je haast niet meer, misschien alleen Ajax .rnaar die is op het ogen blik van Europese klasse. Wy in Sit tardia spelen ook vanuit een hechte defensie. Tegenwoordig is het zo, dat de steeds aanvallende party verliest. Dat kon men afgelopen zondag te gen ADO zien. De Hagenaars waren stukken sterker dan wy. Sdtterdia heeft in die hele wedstrijd misschien vier, vyf dodelyke kansen gekregen, maar daar hebben we er twee van weten te benutten ADO viel byna de hele wedstryd aan, maar kon er maar een inkrygen. Omgekeerd heb ben wy tegen Fortuna '54 voortdu rend op hu helft gespeeld, maar frommelden zy er twee by ons in met snelle uitvaller" Harder „Het spel ln de hoogste voetbalaf deling ls ook harder, nuchterder ge- Sinds vandaag is Henk Zon (50 jaar), de voorzitter van Excelsior, de KNVB. Hy an de heer W. Notten uit Maastricht, die is overleden Henk Zon heeft zyn sporen in het werk van de KNVB al verdiend. Hy was in 1948 al voorzitter van de on derzoekcommissie van de afdeling, Rotterdam van de KNVB en in 1952 werd hy lid van de bondsvergade ring. Zyn belangrijkste werk zou hy pas gaan doen toen het betaald voetbal zyn intrede deed in Neder land. Henk Zon maakte in 1954 deel uit van de zogenaamde „slaapkamer conferentie" in Utrecht waar hy met de heren Kieboom, Coler, Mar tens en in tegenwoordigheid van de toenmalige bondsvoorzitter Hopster en van secretaris Brunt, tot de eerste steen leggers behoorde van het se- mi-professionalisme. In 1958 ging Henk Zon deel uit maken van het bestuur van de sectie betaald voetbal, waarvoor hy sinds dien bergen werk heeft verzet. Dit is onder te verdelen in vier opzien barende rapporten: jeugdcompetitie betaald voetbal b. c. de zelfstandigheid van de secties, d. het nieuwe reglement van de sectie betaald voetbal. Hy is nu al weer druk doende om in besprekingen met het departe ment de sociale verzekeringsbank, de SER en de WCS de nieuwe sociale wetten, die volgend jaar in werking treden, in overeenstemming te bren gen met full- en semi-profcontrac- ten van voetballers. „Geen gemakke- ïyk karwytje", zegt Zon. „Maar mis schien krijgen we door de kabinets rubricering van de transferregeling, orisis enig respyt". Nieuwe records toer wagens in Zandvoort Twaalf doden bij honkbalwedstrijd Donderdagavond zyn na afloop van honkbalwedstrijden in het stadion van Managua, waarby 25.000 toe schouwers aanwezig waren, vele men sen onder de voet gelopen by ge drang aan de uitgangen. Twaalf mensen kwamen om het leven en 100 werden gewond. ATLETIEK Een standaard Vauxhall Viva een Opel Kadett Super hebben de GaStOll RocIcllltS afgelopen dagen op het circuit van Zandvoort geslaagde pogingen ge daan om 24 uursrecords in de klas sen 1000—1150 cc en 1150—1300 cc te verbeteren. Dries Jetten, David en Gys van Lennep, alsmede Tom Gat- sonides zoon van rallyryder Maus Gatsonides reden deze serietoer- wagens. De Vauxhall legde ln een etmaal 2530,877 km af, wat neerkomt op een gemiddelde van 105.453 km per uur. De Opel kwam tot 2547,4 km (gem. 106,141 km). Ook de 6 en 12 uursrecords werden scherper gesteld. Een grote zwerfkat bracht de verbetert twee wereldrecords De Belgische atleet Gaston Roe- lants heeft gisteren in Leuven de Australiër Ron Clarke twee wereld records ontnomen. Roelants, in 1964 in Tokio Olympisch kampioen 3000 meter steeplechase, liep de 20 kilo meter in 58 min. 6,2 sec. en was daar mee 1 min. 16,5 sec. sneller dan recordpoging van de Opel Kadett in I Clarke op 27 oktober 1965. Behalve gevaar. De wagen overreed de kat, het 20 km-record vestigde Gaston tengevolge waarvan de stuurinrich- Roelants ook een nieuw uurrecord ting werd beschadigd. Vier pitstops, met een afstand van 20,664 kilometer, die elf kostbare minuten vergden, I Ron Clarke legde, eveneens op 27 waren nodig om het euvel te verhel- j oktober van het vorig Jaar 20,231 km pen. af. Driebanden- toernooi DE RUYTER LEIDT IN AMSTERDAM Voor het Gerrit Heese-driebanden- toernooi, dat ln Amsterdam wordt gehouden, werden gisteren de vol gende partyen gespeeld: Hooglander 45 76 4 0.592 Lorist 47 76 4 0.618 Sweering 60 64 5 0937 Van Braam 31 64 S 0.484 Van Bracht 56 63 4 0 888 De Ruyter 60 63 6 0.952 Van Oosterhout 45 47 6 0.957 Doggen 6d 47 6 1.276 Lorist 58 71 6 0.816 Van Braam 60 71 7 0.704 Hooglander 33 68 4 0.485 Sweering 60 68 7 0.882 De Ruyter 44 47 4 0.936 Van Oosterhout 60 47 10 1.276 Van Bracht 60 68 5 0.882 Doggen 56 68 6 0.823 De stand na de tweede dag luidt: 1. De Ruyter 6 pnt. alg. gem. 0.973; 2. Doggen 6 pnt. 0.866; 3. Sweering 6 pnt. 0.796; 4. Van Oosterhout 4 pnt. 0.815; 5. Lorist 4 pnt, 0.669; 6. Van Bracht 2 pnt. 0.753; 7. Van Braam 2 pnt, 0.553; 8. Hooglander 2 pnt, 0.492. Naar wy vernemen heeft de Alk maar-speler H. Plezier (tweede elf tal) overschryving gevraagd (en in middels gekregen) naar UVS. Ple zier een PTT-beambte die naar Leiden werd overgeplaatst be looft een belangrijke aanwinst te zullen worden voor de blauwwitte topformatie. Hy speelt in de verde diging. komen? Meer kans op winst lykt er voor Alphen weggelegt in de uitwedstrijd tegen Fluks. Voor Lugdunum wordt het (in 3A) een zeer belangrijke dag. De groenwitten komen in Gouda te gen koploper Olympia uit en wan neer er niet wordt gewonnen is de kans om het verloren gegane ter rein in één jaar te heroveren niet byster groot meer. De ploeg uit Gouda is nog ongeslagen Alleen een soepel draaiend Lugdunum kan daar verandering in brengen. Ook onderaan de rangiyst van de derde klasse A een „topdUel": Alphia Bodegraven. De winnaar van dit duel heeft de beste voor uitzichten op een minder zorgeiyke toekomst. By RKDEO Lisse twee ploegen die enige jaren gele den nog in de vierde klasse uit kwamen zal er waarschynlyk weinig krachtsverschil zyn. Weinig krachtsverschil is er ook in de (streek) derby's in de vierde kl se: Teyiingen SJC, DOSR Altior en ZLC A SC. De bezoe kende elftallen startan als favoriet. VVSB krygt het in 4 A niet ge makkelijk met Graaf Willem II VAC op bezoek en ln 4 B moet Wassenaar de uitwedstrijd tegen Wit Blauw RK kunnen winnen. Voor DOCOS, Warmunda en VTL is er weinig kans op puntenwinst in de uitwedstrijden tegen resp. Quick Steps. DHC en HDV. ADVERTENTIE Woensdagavond 2 nov. 7.30 uur n.m. (half acht) (EREDIVISIE) Hoe komt mijn club uit Roodenburg Keereweer, B. d« Jonge, Hensen, Van Weerlee, Ooyen- dyk. De Klerk, Van Leeuwen, Klink hamer, Den Os, Heyman» en E. de Jonge. UVS Vermeer, Balkhoven, Rol, Lardé, Van der Kaay, Van der Lin den, Leget, Teske, Désar, Koren en Van Schooten. LFC Van Leeuwen, D. Slra, Van der Heyden, L. de Jong, H. Slra, P. de Jong, Gubler, Rietkerken, Van der Starp, De Wit en Nieuweburg. Lugdunum Peters, Crama, 8chouten, Bavelaar, Teeuwen, B. de Roo, De Cler, W. de Roo, Collé, Re- »1 en Vermond. DOSR Hoogenboom, Van Ber- kel. Schouten, Stoové, Van Es, Kerk vliet, Muller, Schoo, Akerboom, Van Amsterdam en Spruit. Warmunda Schavemaker, Van Noort, Vergeer, Westrop, Van Grie ken, Koppert, Ciere, Klevits, Beugels- dyk, Meskerks Cs en Van der Aar. De cyfera van de Sporttoto's no 15 en no 16 van het afgelopen week einde zyn: Sporttoto 15: aantal deel nemers 675.060; bruto inleg: f 864.051; totaal prijzenbedrag f 310.136; le prys f 156 824.90 4 mel dingen, bruto per kolom f 39.206.20j 2e prys f 85.540,80 44 meldingen, bruto per kolom f 1.944 3e prys f 42.770,40 162 meldingen, uitkering per kolom ca f 262,50; extra pry» f 25.000 584 meldingen, per kolom ca. f 50. Sporttoto 16: aantal deelnemers 441 037; bruto inleg: f 505.707.60; to taal pry zenbedrag f 191.883; le prys f 91.785, 4 meldingen, bruto per kolom f 22.946,20; 2e prys f 50.064,90 179 meldingen, per kolom ca f279; 3e prys f 25 032,45 487 meldingen, per kolom ca f 50; extra prys: f 25.000 93 meldingen, per ko lom ca f 300. Gezien de ervaringen met de mel dingen voor de extra pry zen. moet er rekening mee worden gehouden dat een zeer groot aantal door de notaris foutief zal worden bevonden. ADVERTENTIE wy SPORTHUIS vertegenwoordigen de meest bekende huizen, wy zyn niet ln staat onze zeer grote collectie in deze adverentie te annonceren. Vraagt vrybiyvend onze uitgebreide catalogus en wy zenden hem gratis aan U toe. HAARLEMMERSTRAAT 182—184 - TELEFOON 24872—41830

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7