Weinig nieuws uit mond van De Gaulle TENZIJ SPLITSING Veel hangt nu af van houding drs. De Pous faté- üc/t&qfedtigi Franse plannen in de ruimte ese Europ raketten Orbiter vliegt te pletter 6{0Ur$/-4ö00 - Vaad'-JtSttXg- jan. MET EEN ENKEL WOORD NOGAL LUSTELOZE PERSCONFERENTIE ATHEÏSME EN HUMANISME ieltiisisa HAAGSE AGENDA PAGINA S LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 OKTOBER 106J China's bekendmaking, dat het een geleide kernraket heeft ge lanceerd, is militair van min der betekenis dan ln psychologisch en politiek opzicht, zoals de New York Times terecht opmerkt. Het ogenblik van lancering was. uit de gezichtshoek van Peking, gelukkig gekozen: Juist tijdens de goodwill- rels van president Johnson door Azië. Ook de politieke betekenis moet niet onderschat worden. Deze vierde kernproef van de Chinezen bewast namelijk, dat de Amerikaanse en Sowjetrusslsche pogingen om tot een non-prollferatie-verdrag te komen tegengaan van verspreiding van kernwapens) tot op zekere hoogte geen zin meer hebben. Ook als de mogendheden, die nu in het bezit van kernwapens zyn (Amerika, de Sowjet-Unle, Engeland en Frank rijk) een dergelijk verdrag zouden sluiten, blijft China als vijfde over. En gelet op Pekings woorden en da den van de laatste Jaren is het nau welijks aannemelijk, dat zijn leiders bereid zullen zijn zich bij een der- geiyk akkoord aan te sluiten. Voor het zover is zal er nog heel wat water door de Gele Riviei moeten stromen. Frankryks wil om over kernwapens te beschikken gaat gepaard met de bereidheid zich niet aan de interna tionale gemeenschap te onttrekken, zy het op voet van geiykheid. Een zelfde houding van Rood-China ïykt, althans op dit ogenblik, niet waar- schyniyk: Peking heeft zich anti thetisch tegenover de anderen op gesteld. Zestien Jaar geleden heeft Amerika nog een poging gedaan zyn kennis op het gebied van de kern wapens binnen de grenzen te hou den. Kort te voren had de contra spionage nameiyk ontdekt, dat dr. Tsjen Hsoe-sjen, een Chinese geleer de die twintig Jaar lang had gestu deerd en gewerkt aan het Massa chusetts Institute of Technology, I communistische sympathieën had en vermoedeiyk een spion was. Toen Tsjen probeerde met 800 kg techni sche documenten het land te verlaten, werd hy door de Amerikaanse immi gratiedienst ingerekend en vyf Jaar lang in de V8 vastgehouden. Die pe riode heeft echter niet kunnen voor komen, dat Tsjen, die in 1955 werd gedeporteerd, thans de man achter het Chinese rakettenprogramma is •n de in Amerika verworven kennis gebruikt om het communisme te die nen. Het zal niet gemakkeiyk zyn een brug te bouwen tussen de vier „oude" kernmogendheden en de ene nieuwe, tenzy er zich in China een lngrypende verandering in de gees tesgesteldheid van zyn leiders vol trekt. In Soedan Egypte's zuideiyke buurman duurt de verdeeld heid tussen noord en zuid nog steeds voort. Soedan is een van de landen waar zich een drama vol trekt, dat, merkwaardig genoeg, nau- weiyks enige aandacht krygt, al zyn er sinds 1955 vermoedeiyk al een half miljoen slachtoffers gevallen. Waaruit weer eens biykt, dat by de Verenigde Naties alleen maar „be- langryk" la wat politieke betekenis heeft: menseiyke drama's als in Ni- gerië, Indonesië, Jemen of Soedan tellen niet mee. In laatstgenoemd land gaat het om de stryd van de drie zuideiyke provincies tegen het noorden en de regering in Char- toem. De tegenstelling tussen deze landsdelen is niet nieuw: het noor den, bewoond door Arabieren die de Islam aanhangen, heeft steeds gedo mineerd over het zuiden, dat be woond wordt door negers, die chris tenen of animlsten zyn en die eeuwenlang als slaven zijn behan deld- Beide partyen staan gewapend tegenover elkaar: vyf duizend op standelingen tegenover vyftiendui- zend man regeringstroepen. De re gering in Chartoem tracht de toe stand te bagatelliseren, maar het is een feit, dat het conflict haar Jaar- ïyks de helft van het staatsbudget kost. En al is het ALF (Anzania Liberation Front) in het zuiden al lerminst een krachtige tegenstander het moet wat zyn bewapening betreft van de hand in de tand leven toch sloopt deze strijd de krach ten van een land, dat nog steeds gebukt gaat onder zyn tekort aan ontwikkeling. Acht jaar geleden greep de toenmalige opperbevelheb ber, generaal (later maarschalk) Ab- boed, naar de macht in een poging om een einde te maken aan corrup tie en onstabiliteit. Zes jaar wist hy zich te handhaven, maar in 1964 brak er een revolutie tegen zyn be wind uit. Officieel staat de nieuwe regering te boek als „democratisch", maar de vier regeringsveranderin gen, die zich in die twee Jaar heb ben voltrokken, zyn eigeniyk facet ten van een stryd in de familie Mahdi, waarvan de grootvader grote naam verwierf door zyn conflict met Lord Kitchener, door deze gewonnen. Bovendien is er een stille worsteling gaande tussen de Arabische leiders en de communisten, die een grote rol speelden by de revolutie van 1964 en nog altyd veel invloed hebben in universitaire en vakbondskringen. Al bij al is Soedan een land. dat door zyn inneriyke gespletenheid pas over vele Jaren tot een zekere stabiliteit zal geraken. ADVERTENTIE Vervolg van pag. 1 Het succes van het formatiewerk zal afhangen van de vraag of drs. Schmelzer voldoende onafhankelyk deskundigen voor het bemannen van zyn ploeg zal weten te vinden. Voor al de houding van drs. De Pous zou weieens beslissend kunnen zyn. Er is de KVP veel aan gelegen om ten minste één niet-katholieke minister met een portefeuille in de belang rijke sociaal-economische driehoek te belasten (Financiën, Sociale Zaken, Economische Zaken). Het nieuwe kabinet zal heel wat Impopulaire maatregelen moeten nemen. Zo zal er voor het eind van het Jaar duide- ïykheid over de loonpolitiek moeten bestaan. Deze en andere beslissingen zullen de KVP by de komende ver kiezing elektoraal geen goed doen. Als de verantwoordeiykheid voor deze maatregelen mede gedragen wordt door een niet-kathollek zal de kri tiek op de KVP wat minder hard aankomen. Het is overigens op zyn minst twyfelachtig of drs. De Pous op het aanbod zal Ingaan. Hy neemt nu als voorzitter van de SER. een onafhankeiyke positie ln tussen de werkgevers en de werknemers. Na een ministerie van Economische Zaken in een kabinet, waarmee de vakbonden geen enkele binding hebben, zou hy als voorzitter van de SER. veel van zyn onafhankeiykheid hebben prijs gegeven. Bontwerkerij en Pelterijenhandel Frankrijk zal in 1967 twee satellie ten lanceren, zo verklaarde minister van wetenschappeiyk onderzoek en atoom, en ruimtezaken Alain Peyre- fitte in de nationale vergadering. Peyrefitte zei verder dat in 1969 voor het eerst een satelliet gelanceerd zal worden van de basis in Frans Guyana, en dat Frankrijk in 1970 een satelliet met een gewicht van 200 kilo in een baan om de aarde zal brengen. Van de haan De medewerking van demissionaire antirevolutionaire ministers aan een door drs. Schmelzer te formeren kabinet is nu wel definitief van de baan. Mr. Blesheuvel (Landbouw), die gisteren aan het eind van de mid dag een gesprek met de formateur had, heeft daarover waarschyniyk geen misverstanden laten bestaan. Men neemt aan, dat hy ook namens zyn demissionaire partygenoten Ver dam (Binnenlandse Zaken) en Die penhorst (Onderwys) heeft gespro ken. Deze laatste twee ministers zyn niet voor een gesprek uitgenodigd. Hardnekkig De hardnekkigheid, waarmee de formateur doorwerkt, tekent de situatie waarin de KVP verkeert. Drs. Schmelzer hoopte aanvonkeiyk ln één week met zyn werk klaar te zyn. Nu hy al twéé weken bezig is, wordt het vertrouwen in zyn succes steeds kleiner. De crisis, die de KVP met het oog op het landsbelang for ceerde, dreigt nu Juist door de lange duur van de formatie schadeiyk voor het landsbelang te worden een ontwikkeling die zowel het prestige van de KVP. als dat van de forma teur zelf nadelig zal beïnvloeden. Drs. Schmelzer heeft behalve met mr. Bot voor het weekeinde geen af spraken gemaakt. Er hoeft echter nauweiyks twyfel aan te bestaan, dat hy telefonisch op zoek is naar kandidaat-ministers. De Europese organisatie voor ruim te-onderzoek Bsro zal op 5 november de eerste van een nieuwe serie proef - raketten voor grote hoogte lanceren van de nieuwe basLs in Kiruna in Zweeds Lapland, zo is in Parijs be kend gemaakt. De organisatie, waar aan tien landen deelnemen, zal voor dit programma de Franse Centaur- raket gebruiken voor bestudering van de effecten van het noorderlicht. Voor 20 december moeten zes raket ten zyn gelanceerd, de komende acht jaar wil de Esro 50 raketten per jaar lanceren. De lanceerplaats in Kii-una Ligit on geveer 100 km ten noorden van de i met few noordpoolcirkel. taak De Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart Nasa heeft bekend gemaakt, dat het maansch/ip Lunar Orbiter I vandaag door een harde landing op de maan vernietigd zal worden. Dit geschiedt om een bot sing met de Lunar Orbiter II, die op 6 november gelanceerd wordt, te voorkomen. Het sein. waarmede de baan van de Orbiter I gewyzigd zal worden, zou hedenmiddag omstreeks 14 uur Ned. tyd gegeven worden. Verwacht wordt, dat het ruimteschip op de achterzijde van d« maan te pletter zal vliegen. De Lunar Orbiter I is op 10 augustus gelanceerd en cirkelde 77 dagen om de maan. Hy heeft 215 foto's van de maan gemaakt, waarbij enkele van de onbekende achterzijde. Een van de voornaamste taken van dit ruimteschip is geweest het op sporen van geschikt» landingsplaat sen voor de eerste mens, die de maan zal bezoeken. De Lunar Orbiter II .'s krygt eenzelfde ADVERTENTIE ln aanwezigheid van prins Bemhard, inspecteur-generaal van de Koninklijke Landmacht, heeft mevrouw H. T. SpoorDij- kema in de legerplaats Ermelo een horstbeeld onthuld van wijlen haar echtgenoot, generaal S. H. Spoor, commandeur Militaire Willemsorde. Hiermede is tevens de naamgeving van de legerplaats in Generaal Spoorkazerne een feit geworden. St. Antonlus Clubhuis: Cabaret Per- soneelsver. „De Royalisten", 8 u. nam. Ver. Oud-Leiden. Excursie Kon. Pa- Sprekers da. H. Bo' Jehovah' Openbare lezing": 2.30 en 5.15 u, nam Gerecht 10: Eredilenst Soefi-bewe- glng. Spr. mr. C. A. baron Bentlnck „Levensstrijd". 11 uur voorin. Oude Rijn 5: Bapfcl9tengem.Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Bruggen, 7.30 uur Pinkstergemeente (Dr. Van Voort- huyzenschool)Spr dhr. P. A. L. Poe- teray 3 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Roefje". Volksdansgroep Oud-Poelgee6t. 8 uur StadsgehoorzaalCabaret dio Veronica. 8 uur nam. 7.30 Evang. Luth. KerkBazaar 10 ij uur voorm.. 2 6 en 7 10 nam. Schouwburg: K. en O.-serie modern toneel Toneelgroep Studio speelt ,,Nlet doen, Sneeuwwitje" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sooiale raadsvrouw 4 6 uur nam. Rehoboth (Rapenburg) Ver koop do andwerkc'"1- 2.30 5.30 Hamdwerkclub Ver. Vrijz. Hervormden, DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlni an Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam, W. de Zwijgerlaan 106: Bahal-g». Oude Vest 18: Evangelisatie Chrii» Luth. Kerk: Kervormlngsdlenst 7.30 Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Lezing Jaap de Jong over Zweden en Lapland, 8 uur nam. Universiteit: Centre cultural fran cais. Leztng dhr. Charlie Masealve ever Charles Trenet. 8 uur nam. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. One Centrum (Hooigracht 84)Hu manistisch Verbond. Oontactb(jeen- komet met nieuwe leden, 8 u. nam. Rehoboth (Rapenburg) Verkoopdag Handwerkclub Ver. Vryz. Hervormden. 10—12.30 uur voorm. 2.30 6.30 en BINNENLAND Geraffineerde lnbrekertjes Ruim duizend gulden hebben drie Arnhemse knaapjes van 11, 12 en 13 Jaar weten te bemachtigen door en kele tientallen portemonnaies te ste len. zy gingen daarby geraffineerd te werk. Als zy nameiyk een achter deur van een woning zagen open staan, belde een van het drietal aan by de voordeur en hield de bewoner of bewoonster aan de praat. De twee anderen gingen dan vliegensvlug de achterdeur binnen om de woning op portemonnaies af te zoeken. Ook na men zy etteiyke portemonnaies weg van winkelende vrouwen, die even onbeheerd hun tas op de grond of op de toonbank lieten staan. Van het geld maakten zij plezierreisjes. Geelzucht in Nlstelrede Op een kleuterschool ln het Brabantse dorp Ni stel rode is plotseling geelzucht uit gebroken. Twintig van de 156 leer lingen UJden aan deze besmetteiyke, r niet gevaariyke, vry langduri ge ziekte. Gisteren is een begin ge maakt met het immuniseren van de hele schooljeugd tegen geelzucht. BUITENLAND „Marietjes" veroordeeld Veer tien Tsjech «Slowaakse langharigen zyn door een rechtbank ln Praag veroordeeld tot gevangenisstraf- van 3 16 maanden, zy waren op 29 september gearresteerd wegens ..verstoring van de openbare orde". Op die dag hadden enkele honder den jongelieden met lange haren, by- genaamd „Marietjes", op een plein te Praag betoogd tegen door de ge meente tegen hen genomen maatre gelen. De gemeente had hun onder r verboden zekere openbare In richtingen te betreden. De gemeente liet by tyd en wyic ook langharigen oppakken en door kappers „byknip- pen". (Van onze Parijse correspondent) President de Gaulle heeft zich op de halfjaarlijkse persconfe rentie, die hij gisteren in het ge bruikelijke decor van het Elysée ten overstaan van een duizendtal genodigden hield, vooral tot de kiezers van zijn eigen land en van Frans-Somaliland gericht. In Frankrijk werpen de kamer verkiezingen van maart volgend jaar hun schaduw nu al vooruit en daarom meende het staats hoofd er blijkbaar goed aan te doen alvast in grimmige en af- zichtige kleuren het beeld van Frankrijk af te schilderen, dat zal ontstaan indien bij die gelegen* heid het volk tot het onzalige partijenstelsel terug mocht wil len keren. Een ander lang hoofdstuk van zijn voordracht, waarover overigens een matte vermoelheid hing, was gewijd aan Frans Somaliland, dat hU in augustus een nieuw referen dum ln het vooruitzicht had gesteld. De leuzen van de onafhankelijkheid waarmee de generaal toen in dat land werd ontvangen, bleken hem nog altijd zwaar op de maag te lig gen. Hij gaf over de hoofden van de verzamelde wereldpers de 80.000 So- maliërs te verstaan, dat ze moesten weten wat ze deden als ze de ban den met Frankrijk wilden verbre ken, Frankrijk dat ten koste van miljoenen de haven van Djiboeti had gebouwd, die nu dc enige bron van bescheiden welvaart voor dit land geworden was. Het grootste deel van zyn pers conferentie. waarby hy als proloog zelf al de onderwerpen opsomde waarover hy bereid was nader uit te weiden, richtte zich dus vooral tot het Franse volk. In de styi van landse politiek gewijd, waarby nog een verkiezingsredevoering werden I minder nieuwe gezichtspunten wer- weer heel wat dikke planken ge- den onthuld. Amerika werd opnieuw zaagd, en hangende en andere pro- verantwoordehjk gesteld voor de blemen in spectaculaire zwart-wit- oorlog in Vietnam, die voort contrasten overbelicht. Het Frank zyn vyfde republiek was eindeiyk weer een fiere soevereine mogenheid geworden, zo procla meerde de generaal, beschikkend een eigen onafhankeiyk leger, dat binnen vier jaar ook met een H-bom zal zyn toegerust. De munt was gezond en bikkel hard geworden. De herleefde econo mie en expansie zou echter ook voor de arbeiders nog talrijker vruchten moeten afwerpen en daarom maak te het staatshoofd een vriendeiyke geste in de richting van het links- gaullistische kamerlid Vallon, die enkele maanden geleden een wets voorstel had ingediend om de ar beiders in de winsten der onderne mingen te doen delen, een voorstel dat ln de gaullistische gelederen nogal wat verdeeldheid had ge zaaid en dat in het byzonder door premier Pompidou en de minister van Financiën. Debré, al nadrukke- ïyk van de hand was gewezen. De Gaulle heeft zich, op dit wel gekozen psychologische moment, in het oog der naderende verkiezingen, in beginsel uitgesproken ten gunste van het voorstel-Vallon zonder even wel de sociale filosofie van het gaul- Usme, die nooit zo heel goed uit de grondverf Is gekomen, veel doorzich tiger te maken. Hy verklaarde wel dat die associatie in de winst van kapitaal en arbeid nooit ten koste zou mogen gaan van het particulie re Initiatief der ondernemers noch van de els een deel der meerwaar de aan beleggingen te besteden. Lacheffect Generaal De Gaulle heeft gisteren ook enkele passage# aan de buiten- biyven duren zolang Washington Rood-China niet erkende en toeliet tot de Verenigde Naties. En ln Eu ropa kreeg West-Duitsland eveneens weer een veeg uit de pan, omdat dit land aan de banden met de Vere nigde Staten nog steeds een hoger gewicht bleef hechten dan aan zijn relaties met en zyn verantwoorde- ïykheden binnen ons Europese con tinent. Internationale dromen en su pranationale mythe werden naar de equisietenzolder verwezen en als Frankrijk technische of ander hulp nodig mocht hebben bij de verwe- zeniyklng van zyn projekten dan zal het zich, zo verklaarde de pre sident, uitsluitend richten tot de landen van ons oude continent, waarbij hy stilzwygend de Sowjet- Unie op het oog had. Over het algemeen maakte de ge neraal een wat lusteloze en ver moeide indruk en in tegenstelling met vroeger moesten journalisten hun vragen soms twee, drie keer herhalen, aangezien hy ze weer ver geten was. Bondige uitspraken, die hij by vorige gelegenheden door zyn referaten plaeht te strooien, zyn gisteren evenmin over zyn lip pen gekomen. Een ongezocht lacheffect wist hy niettemin te boeken, toen de gene raal in het hart van de hoofdstad (waar gisteren wegens een metro staking, de auto's weer de hele dag bumper aan bumper stonden en honderdduizenden Paryzenaars zich te voet of in militaire trucks naar hun werk moesten begeven) het „Frankrijk van altyd" de he le wereld ten voorbeeld stelde als een model van evenwichtige stabili teit en goedgesmeerde efficiency. „Het humanisme heeft ln het oog van de bybel een al te optimistische kfjk op de natuur van de mens. Het overschat de mogelykheden tot het goede en onderschat het boze. In het humanisme in zyn huidige vorm schuilt nog een ander kwaad: het vertoont trekken die overeenkomen met die van de geest van de anti christ, zoals die zich de eeuwen door heeft gemanifesteerd". Dit verklaarde ds. J. R. Cuperus uit Waddinxveen vanmorgen in Utrecht op de bondsdag van de Bond van Nederlands-Hervormde Mannen- verenigingen op gereformeerde grond slag. Hy sprak over het onderwerp „De Heilige Geest of de geest der eeuw?" Het atheïsme en het humanisme noemde ds. Cuperus twee exponenten van de geest van deze eeuw. Volgens hem beïnvloeden deze stromingen het geesteiyk leven van deze tyd der mate, dat voor velen alles onstabiel is geworden in de religieuze wereld waarin het westen al zoveel eeuwen heeft geleefd. Het atheïsme, aldus ds. Cuperus, Is thans actievef en onverbloemder dan ooit. Het beleeft de „heilsleer" dat God niet bestaat als een verlossing. Hy zei voorts, dat het humanisme in het westen zich in de eerste plaats afzet tegen het christendom. Het hu manisme wil een natuuriyke moraal scheppen inplaats van een religieuze, aldus ds. Cuperus. Een nieuwe mo raal. die hjnrecht staat tegenover de geest van het christendom en die de geboden Gods beschouwt als conven ties Ds. Cuperus vindt overigens, dat er geen reden is om pessimistisch te zyn over de macht van Gods geest, die volgens hem herstel kan geven ondanks het feit dat de stand van het geesteiyk leven van de West- europese doorsneemens niet rooskleu rig is en ondanks het feit dat dit ook zy het in mindere mate geldt voor vele kerkmensen. Koning Hassan terug Koning Hassan van Marokko heeft gisteren zyn officiële bezoek aan de Sowjet- Unle afgesloten en is per vliegtuig zyn land teruggekeerd, zo meldt Tass uit Leningrad. De koning kwam maandag in Moskou aan. In communiqué ls verklaard dat is overeengekomen de betrek kingen tussen de beide landen te ver beteren. Beide landen veroordeelden „de buitenlandse Interventie ln Vlet- Romeins slagveld ontdekt Twee hoogleraren hebben de plaats gevon den, waar Romeinse legionairs en de Carthagers van Hannibal meer dan 2000 Jaar geleden op de oevers van het Traslmenomeer hebben gevech ten. De archeologen Moretti-Costan- Suisini van. de universiteit van Bologna zeggen, dat het terrein, waar de slag ln het Jaar 217 voor Christus ln de tweede Punische oorlog ls gele verd, ls ontdekt door de vonds van bedolven necropolis, die de ever- biyfselen van soldaten van belde partyen bevatte. Grensbewaker vlucht Een Oost duitse grensbewaker is de prikkel draadversperringen overgestoken en West-Beriyn gevlucht. Hy is 21 jaar. was ln uniform maar had geen wapens by zich. Andere bewa kers schoten vuurpyien af en zoch ten het gebied af, maar toen was de soldaat al ln het westeiyk stads deel. Arrestaties ln Madrid In Ma drid zyn vyf Spaanse anarchisten aangehouden, die ln ballingschap ln Parijs wonen. Met valse passen zyn zy Spanje binnengekomen. In Madrid zouden zy de vroegere Ar gentijnse president Peren hebben willen ontvoeren. In de woning die de vyf ln Madrid hadden gehuurd, zyn wapens gevonden. Metrostaking Gisteren werd er by de Parijse metro weer gestaakt, voor de tweede keer ln minder dan een maand De staking gold voor 24 uur en had ten doel kracht by te zetten aan de els tot verbetering van de werktyden en vermeerdering van het aantal rustdagen. De bussen re den normaal. Einde staking De stakende ha venarbeiders in Londen hebben by stemming besloten het werk te her vatten. Het geschil brak tien dagen geleden uit tussen leden van ver schillende vakbonden over het ver richten van kruiersdiensten in de ha ven van Millwall. Het vertrek of de afvaart van 66 schepen is hierdoor vertraagd of verhinderd. Arrestaties in Singapore De po litie in Singapore heeft twee-en- twintig leiders van uiterst-linkse or ganisaties aangehouden in het ka der van een campagne tegen 't com munistische Verenigde Front, aldus heeft het ministerie van Binnenland se Zaken meegedeeld. Het zou om functionarissen van vakverenigin gen, aangesloten by de socialistische ,Rarisan"-party, gaan. Volgens het ministerie nam het communistische Verenigde Front zyn toevlucht tot ongrondwettige methodes. beatgroep „Why", 8 Rest. Van der Heijden. Jaarvergsdi. ring C.H.U. 8pr. dhr. H. A. Schurlni over „Actuele politiek", 8 uur nam. Koplngskerk: Rullclub 7.80-10 uui AGENDA BIOSCOPEN TRIANON „Die knotsgekke k». hun vliegende kratten", al. Dagelijks 2.30. 7 Dagelijks 2,30. 7 en 8.18 2.30, 4.45, 7 STUDIO - Dagelijks 2.30. 7 9.16 i Cheve tiur. Zoodii Zkmda< LIDO „Elvla a-go-ro", Dagelijks 2io. 7 en 9.15 u 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUX OR „De negerhut van Ooca Tom". aJ. Dagelijks 220. 7 en 9.15 uur. Sonda| 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. CAMERA „la doles v4ta", 18 Jaar. Dagelijks 7.30 uur (Donderdag an vrfl. dag ook 2 uur). ASTRA Wassenaar: Vrijdag 8 wa en zaterdag 7 en 9.15 uur .De super man van de geheime dienst (los Bar- bouzee). 14 Jr; zondagmiddag 2.30 uui .Makker de zoon vail Rtn Till Tin, a.l.; zondag 7 en 9.15 uur „De muren van de hel" (The Walls of Heil) 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-8 uur: mi 1-6 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Mil uitzondering van saterdag van 10-4 i (zondag 1-5 uur) De Ruif (Janvoeeeneteeg 59): Pet manen te acti dag) Rynl and-flat Bachstraat): akkaart, Wi! Everdlngen, Hani Ben Wolfs. Geopend zaterdag 2uur en woensdagavond 79 uur (tot 1 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde! Tentoonstelling van van Kybsaï. Dagel 's Zondags 18 17 1 Rijksmuseum voor Voütenkundei (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: *e90O« dag» 13-17 RUksmueum voor de geeehladenli Ier natuurwetenschappen: Dag. 10-4 iu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff: Ten- oonstelllng aquarellen en tekenlngea an Herbert Jochems _en plastieken Tosca Tastevln (Beestenmarkt 14): On- flsch werk Marijke Man. Dageltlki 4.30 uur nam.—1 uur 'a nachts. (T<H 1 november). Universiteit: Tentoonstelling colle ges Sam Mlddleton. Maandag vrijdag 9 uur voorm. 5 uur (t7m 31 oktober). apotheek Reljst, Steenstraftt 85, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg Apotheek Voorscho- zijn de gehele week geopend, >e Oegstgeestse Apotheek is op - 30 oktober gesloten van 8 tot 24 gehoor 'of dien- op dokterstelefoon 22222. ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver leta., harp. ZONDAG 30 OKTOBER Kon. Schouwburg. 14.00 uur, Haag- berg, plano. MAANDAG 31 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Fiat' jneelgezelschap. DUlgentla. 20.15 uur. ElisabetH Toneelgezelschap. DUlgentla, 20 Dockx-Stern plano. DINSDAG 1 NOVEMBER DUlgentla 20.15 uur. Hans Ricbttf Haase, plano. WOENSDAG 2 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.1! neelgroep Centrum, van het Derde Rijk DUlgentla, 14.00 uur, Toneelgx<#P n. Angst en ellend' groep Spiraljiisme, cabaret-.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2