'66 wil beslist geen splinterpartij worden Botsing in China van boeren en gardisten Hervormde gemeente over subsidie voor de begraafplaats Controverse Peking-Moskou SSDAG 25 OKTOBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 onze A'damse correspondent) f| initiatiefcomité D'66 heeft met ^richting: van een nieuwe poli- partü, waartoe het zaterdag (Ol, persé niet de vorming van splinterparty op het oog. Het juist komen tot grotere politieke ieden. De gedachten gaan hierbij een stelsel met twee of drie ajen. is gistermiddag is Amsterdam gedeeld in een bijeenkomst, waar voorlopige bestuur van de nieuwe die de naam Democraten 66 j'66 zal krijgen, een toelichting op het besluit tot vorming van nieuwe party over te gaan en deze partij ook aan vervroegde erverkiezingen deel te nemen. Voorlopig bestuur gevormd i oorschoten ^jres aan J{aa(j van Oegstgeest Bestuur t initiatiefcomité heeft inmid- een voorlopig bestuur voor de re party benoemd. De meeste i hiervan stemden by voongaam- rerkiezingen, over het algemeen t iid van een party te zyn, Of WD. voorlopige voorzitter van D'66 H. van Mierlo, een Amster- journalist. Hy zei gistermid- aat het bestuur zich distantieert opmerkingen diie drs. J. Gruyters, ran de leden van het initiatief- zondag in Heemskerk heeft kt over het ontbinden van de wanneer er minder dan zes worden behaald. lieu king aan Leiden Rotterdamse graficus Wout Heusden, aan wie burgemeester der Willigen onlangs de vyf- ijkse Rembrandtprijs uitreikte, het gemeentebestuur een keus drie werken uit zyn oeuvre aan- gemeentebestuur heeft zyn bepaald op „Paardje", „Bran- en „Zonsondergang I". De iking is onder dank aanvaard. -LV.P.-af deling vergaderde KVP-afdeling Warmond heeft Burcht een zeer drukbezochte ering gehouden. Voorzitter A. loorsel wees in zyn openings- op het feit, dat de motie van die de val van het kabinet- at gevolg had, veel deining in ind heeft veroorzaakt en met in het katholieke kamp. Er D twee stromingen in de par- r de Tweede Kamerverkiezin- erden kandidaat gesteld de he- Solfschoten, Brouwer, Nelissen Aarden. Op verzoek werden n Cals en Schmëlzer eveneens egd aan het lystje. ir vond de heer Tydhof het juist, dat een raadslid als voor- (van de kiesvereniging fungeer- werd uitvoerig ingegaan óp Heyi, zoals die door de was behandeld, gaf de directeur van ge- 'erken een technische uit- de bebouwing van het idepoel" en de verbeterin- naby de spoorwegovergang worden aangebracht. lort da" middelbare landbouwscholen j sportdag van de middel- indbouwscholen in Zuid-Hol- i goede terreingesteld- rijdag 28 oktober op het sport- „Leidsche Hout" in War- I worden gehouden. pit jaarlykse evenement, dit jrganiseerd door de school mond, zullen tevens de mid- t landbouwscholen deelnemen Irecht, Gorinchem, Gouda en 300 leerlingen zullen by portactiviteiten worden inge- L Het ochtendprogramma be- i kwart over negen met de wedstrijden: 100 meter hoogspringen, verspringen, hindernisbaan. f half twee wordt een aanvang met het middagpro- pendelestafette (4 x 100 I hardlopen), touwtrekken, ter- i kwart over twee voet- en alwedstryden beginnen. Burgerlijke Stand IttdorpOndertrouwd: J. A_ - S. H. L. Kossen; D. O. Apon an Kesteren. I. K. Manintveld en J. OEGSTGEEST HANDWERKCLUB f\AT VERKOPEN |1 en 2 november organiseert de van de Vereniging tizinnig Hervormden Leiden- i verkoopdagen in het ge- l Rehoboth aan het Rapenburg De verkoopdagen worden l 2 november afgesloten met telyke avond. De toneelgroep frium" zal dan een byspel op- Dit is een zaak van het in het l ïyke aspecten van het op te stellen weekeinde van 26 november te hou- partyprogramma bezighoudt, den congres, waarop de party zal Mr. Van Mierlo zei verder, dat het worden opgericht. Er is nu nog programma van D'66 een aantal niets van te zeggen, aldus de heer Van Mierlo. Hy zei verder zes tels een redelyk begin te vinden. Afstand Het bestuur nam ook afstand van andere uitspraken die de heer Gruy ters voor radio, t.v. en in kranten gedaan heeft, sinds de oprichting van het initiatiefcomité. De heer Gruyters heeft altyd voor zichzelf gesproken, zei mr. Van Mierlo. Drs. Gruyters is niet in het 15 man sterke voorlopige bestuur van D'66 opgeno men. Hij heeft als lid van t initia tiefcomité alleen zitting in een com missie, die zich met de staatsrechte - duidehjke punten op sociaal-econo misch gebied zal bevatten. Het Ap pèl. waarmee het initiatief comité zich in september duideiyk maakte, was met name op dit gebied erg vaag. Over de adhesiebetuigingen, die het comité ontvangen heeft zei mr. Van Mierlo, dat deze afkomstig zyn van personen van praktisch alle po litieke richtingen. Van degenen die hun adhesie betuigden was ruim de helft 21 tot 35 jaar oud. In het bestuur hebben behalve mr. Van- Mierlo onder anderen ook zitting mr. H. van Beekhuizen, secretaris (Am sterdam), drs. E. C. Visser, penning meester (Amsterdam) en drs. P. Fetter (Katwyk aan Zee). Prof. Hemelsoet over „De levende God" „De God, die we zelf gemaakt heb ben, die moet zo gauw mogelyk ster ven. maar de God van Abraham, Isaak en Jacob is de levende God, I want Die is betrouwbaar gebleken", j Dit zyn woorden van prof. B. P. M. j Hemelsoet, hoogleraar aan het Theo- logicum in Warmond, tydens zyn spreekbeurt in Voorschoten in de se rie Winterlezingen. Er bestond ondanks de Tibetaan se Vluchtelingenactie gisteravond grote belangstelling voor de lezing. De hal van het Cultureel Centrum was overvol met leden van alle Voor- schotens Kerken. Prof. Hemelsoet, docent in de by- belwetenschappen, stelde de H.- Schrift centraal: „Zoals het Boek er ligt, zo hebben wy het te accepte ren. Vele Christenen hebben hun eigen naam meer lief, dan Gods naam. Het christen-zyn van ons, klaagt ons steeds aan hoe slecht wy nog altyd christen zyn! Na de inleiding volgde een uitge breide en leerzame discussie, waar aan vele luisteraars deelnamen. De serie Winterlezingen wordt verzorgd door de Voorschotense Bybelkrin- gen. Het college van kerkvoogden van de hervormde gemeente van Oegst- geest heeft in verband met het voor stel over de subsidie voor de be graafplaats by de Groene- of Willi- brordkerk, dat morgenavond door de gemeenteraad zal worden behandeld, het volgende adres tot de raad ge richt. Volgens reizigers die uit Kanton de verspreiding in Hongkong zyn aangekomen heb ben in de provincie Kwangtoeng bot singen plaatsgevonden tussen boe ren en rode wachters, die eisten dat altaren ter ere van de voorouders zouden worden verbrand. De boeren gingen de jongelieden verscheidene malen met stokken en landbouwge reedschap te lyf. Militairen moesten te hulp worden geroepen om de ra dicale jongeren in bescherming te ne men. De boeren hebben het sinds de incidenten verstandiger geoor deeld hun voorouders in het geheim te „China bedrijft een absurd en ka zerneachtig soort van communisme", zo heeft het Kremlin gisteren in een aanval op de „culturele revolutie" en de denkbeelden van Lin Piao voor het communis- Verbouwing Gem. Archief Van 31 oktober af is de studiezaal van het Gemeentearchief aan de Boisotkade tijdelyk voor het publiek gesloten. De studiezaal wordt ver groot. Het is nog niet bekend hoe i lang deze verbouwing zal duren. Solglytt naar Riidesheim Het varende Solglytt kwam gister middag dn de stromende regen in Boppart aan. naby de Lorelei. De zondag had men doorgebracht in Bonn. De hele dag heeft het giste- geregend, maar dat heeft de ming aan boord niet beïnvloed. De Rijn werd steeds mooier en dat ergoedde alles. Vandaag zette men koers naar het »ven verder gelegen Rüdesheim, i'aar de post werd opgehaald. Direct daarna keerde men weer terug naar Boppart, welk Rynstadje in deze tyd het jaar een vriendeiyker karakter draagt. Aanrijding op Rijndijk Een motorrydei uit Leiden is gisterochtend op de Ryndyk onder Hazerswoude, ter hoogte van Groe- nenstein, op een bestelbusje gebotst. nan liep een gebroken sleutel been, een gebroken neusbeen en een hersenschudding op. De motorryder zag zich plotseling der rijweg geblokkeerd door het be stelbusje dat uit Groenestein de Ryndyk wilde opdraaien. De motor ryder, die zich zyn voorrang zag ontnomen, kon geen botsing meer voorkomen. Oostenrijk vakantieland Oostenryk is een vakantieland by uitstek. Met zyn bergen en dalen, met zyn meren en rivieren trekt het jaarlyks vele miljoenen toeris ten. Het is een land van wyn en van vergezichten een land waar de ge zelligheid geen tyd kent. Het was de heer S. de Waard die van dit prachtige land gisteravond op 'n filmavond van de afdeling Lei den van de Ned. Reisvereniging heel wat beelden liet zien. Hy voerde de NR.V.-ers, zy het in het duister van de Stadsgehoorzaal, mee naar We nen, de stad van de muziek en haute couture, naar het liefiyke Burgen- land, naar Karinthmië, naar Tirol, naar het Salzburgerland en naar Vorarlberg. Hy liet met behulp van een groot aantal kleurendia's fraaie film zien hoe mooi het in plaatsen als Klagemfurt, Mariazell, Kitzbuhel, Salzburg en Innsbruck is. En hy vertelde daarby van zyn er varingen op deze „zwerftocht door bekend en onbekende Oostenrijk". Voor degenen die van planz yn om hun eerstvolgende vakantie in Oos tenryk door te brengen was instructieve avond. In een artikel in de Prawda, het officiële orgaan van de Russische communistische party, nam de Sow- jet-Unie gisteren afstand van de theorie en de praktyk van het com munisme in China. In het artikel werd ontkend, dat het echte communisme iets te ma ken heeft met de jongste ontwikke ling in verband met de „grote pro letarische culturele revolutie" in Chi na. Deze gebeurtenissen werd als volgt beschreven: vernietiging van monumenten van de oude beschaving, vernietiging van meesterstukken uit de wereldcultuur, mishandeling van arbeiders en progressieve intellectuelen, belaste ring van partyorganisaties, invoe ring van de persoonsverheeriyking van Mao Tse-toeng. De kwestie is, aldus de Prawda, dat „kleinburgerlyke revolutionai ren" de toestand in China hebben verwrongen vanwege de druk die wordt uitgeoefend door een grote boerenbevolking. Rode gardisten hebben gisteren de hele dag voor de Russische ambas sade gedemonstreerd, zo bericht het Hongaarse persbureau MTL Een deel de demonstranten bezette de ene kant van de straat naar de ambas sade, maar de grootste menigte be toogde voor de hoofdingang van het gebouw. Door luidsprekers op vrachtauto's vielen de gardisten het „Russische revisionisme" aan. Hon derden jongeren paradeerden voor dis ambassade op en neer met de wer ken van Mao Tse-toeng in de hand, en schreeuwden tegen iedereen die het gebouw naderde. Toen een Pool se journalist aan kwam ryden tim merden rode gardisten met hun vuis ten op zyn auto en bespuwden hem. Albanees blad over conferentie in Moskou De communistische topconferentie dde die Sowjet-Unde vorige week heeft by eengeroepen, had ten doel de Ver enigde Staten in Vietnam te helpen, aldus het Albanese partyblad Zeri i Populit. Het blad schrijft dat het Kremlin de byeenkomst had belegd „om zyn plannen voor toenadering en collaboratie met het Amerikaanse imperialisme te dicteren". Het blad zegt dat men onmogelyk kan aannemen dat het toevallig is dat de byeenkomst is gehouden ten tyde van de rondreis van president Johnson door Azië. De leiders van het Kremlin en hun bondgenoten zullen hun overleg over China en Vietnam voortzetten op de partycongressen, die de komende maand in Bulgarije en Hongarije worden gehouden, zo is van inge lichte zyde in de Russische hoofd stad vernomen. Verwacht wordt dat delegaties van het Kremlin onder leiding van partijleider Brezjnew naar de congressen zullen gaan die resp. op 15 en 29 november begin nen. Aan het overleg dat vorige week in Moskou plaats had, werd deel genomen door leiders van zes Europese landen, Cuba en Mongolië. Tegen rassendiscriminatie Luns tekent conventie Minister Luns heeft gisteren in New York de internationale conven tie tegen alle vormen van rassen discriminatie getekend. Nederland is het 37ste land, dat de overeenkomst heeft onderschreven. Het dagblad van de Chinese „Ro de Garde" heeft de militante jonge volgelingen van Mao Tse-toeng op gewekt zich voor te bereiden op een wereldoorlog, „omdat het Ameri kaanse imperalisme slechts dan ten slotte zal worden vernietigd". Naar het Russische persbureau Tass meldt wordt de rode gardisten voorgehou den dat het hun taak is de gehele mensheid te bevrijden. „We moeten niet vergeten dat tweederde van de werkende bevolking in de wereld nog niet is bevrijd", aldus het blad. „De gevechtsopdracht voor het gehele le ven van de rode gardisten is de ge hele mensheid te bevrijden en de wereld te herscheppen met de hulp van Mao Tse-toengs denkbeelden". Het blad ..Noenigweiping Pao" schryft voorts: „De grote proletari sche culturele revolutie is een grote militaire oefening die tot doel heeft de voorbereiding op het voeren vam een volksoorlog". Vrijheidsstraffen voor Ambonezen „Wy hebben kennis genomen van het voorstel van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente aan Uw vergadering om op ons verzoek om een geldelyke bydrage voor de be graafplaats by de Groene- of Willi- brordkerk afwyzend te beschikken. Naar aanleiding daarvan veroorlo ven wy ons het volgende, ter ver- duidelyking van de motivering van ons verzoek, onder uw aandacht te brengen. Ofschoon wettelyk een byzon- dere begraafplaats, is de begraaf plaats by de Groene Kerk in feite altyd de algemene begraafplaats der gemeente Oegstgeest geweest: niet alleen de leden onzer hervormde ge meente, maar iedere inwoner van Oegstgeest kan daar worden begra ven. Dit betekent, dat van oudsher uw gemeente op eenvoudige en zeer weinig kostbare wijze aan haar verplichting, neergelegd in art. 13 van de wetop de lijkenbezorging, heeft kunnen voldoen. Het voorgaande brengt naar onze mening mede, dat, nu de exploitatie van de begraafplaats jaarlyks een niet onaanzienlyk tekort oplevert, de hervormde gemeente, deshalve de le den der gemeente, kosten dragen, welke redelijkerwys en wettelyk ten laste van de burgelyke gemeente zouden moeten komen. Uit dit oog punt is het toekennen van een sub sidie in het jaarlyks exploitatietekort o.i. alleszins billyk en verantwoord. Nu heeft de financiële advi seur van uw gemeente wel betoogd, dat de exploitatie zonder tekort zou kunnen sluiten (zelfs met een voor schot!), doch dit blyven wy bestrij den. Het komt ons voor, dat de wyze, waarop de exploitatie-opzet is bena derd, ten onrechte niet uitgaat van de werkelyke toestand, deze groten deels negeert. Het is nu eenmaal zo, dat er op de begraafplaats geen eenvoudige aula aanwezig is, maar een historisch, onder monumentenwet vallend kerk- I gebouw, dat als aula moet worden gebruikt. Uiteraard zyn de jaarlykse kosten daarom hoger dan van een bescheiden aula. Maar wij kunnen niet inzien, dat het niet juist zou zijn een gedeelte van deze kosten te j I brengen ten laste van de begraaf- J plaats. Integendeel is dit financieel- l I administratief volkomen verantwoord I Gezien het gebruik, dat van de kerk I jqed 1966 7 bij begrafenissen wordt gemaakt, is] j^ed 1966 6V4 Den Haag heeft lhet aangenomen percentage o.l. niet Neci 1965.] 5^" ledige werkkracht by deze begraaf- ts aanwezig muet zyn, die te- doorlopend toezicht kan uitoefe- op de gang van zaken, is ons inziens onloochenbaar. Tevens fun geert hy by de gewone kerkdiens ten als koster, waardoor een deel van zyn wedde ten laste van de algemene rekening der kerk komt. De praktyk heeft uitgewezen, dat naast deze functionaris nog een hulpkracht voor de werkzaamheden nodig is. Deze be scheiden personeelsbezetting is tot nog toe voldoende, maar in elk ge val noodzakelyk. De cyfers, welke in de rapporten genoemd, kunnen hieraan niet af doen. Wy vragen ons trouwens af, of het redeiyk te noemen is een kos- tenbedrag, ontleend aan de cijfers in gemeentelyke plantsoendiens- n, zonder meer geldend te verkla- in voor de exploitatie van een klei- begraafplaats als de onderhavige. Overigens mogen wy hier onze eer der gedane mededeling herhalen, dat ons enige tyd geleden is geble ken, uitbesteding van het onderhoud der beplantingen aanmerkeiyk hoge re kosten zou meebrengen, wy hand haven dan ook onze overtuiging, dat de begraafplaats op de juiste wyze wordt geëxploiteerd. Op grond van het bovenstaande mogen wy uw vergadering met aan drang verzoeken ons een jaarlykse subsidie in de exploitatie van de be graafplaats te willen toekennen. Ons verzoek, vervat in onze brief van 9 maart 1965, om de financiële medewerking uwer gemeente voor de uitbreiding der begraafplaats, willen wy hiertegenover terugnemen". Amsterdam, 25 oktober Londen 10.10%10.10%; New York 3.61} i—3.62,1Montreal 3.35%— 3.35%; Parys 73.27—73.32; Brussel 723%—7.24; Frankfort 91.04%- 91.09%; Zürich 83.48—83.53; Milaan 57.91%—57.96%Kopenhagen 52.41 52.46; Oslo 50.65%—50.70%Wenen 14.01—14.02; Lissabon 12.60%—12 62, Lissabon 69.94—69.99. Beu rsoverziclit Nauwelijks prijshoudend Amsterdam, 25 oktober Alle internationale waarden hebben vanmiddag bjj de opening een klei nigheid moeten prijsgeven t.o.v. het voorgaande slotniveau. Voor Kon. Olie betekende dit met een eerste verhandeling op f 132,30, een koers verlies van f 1,40. Dit kon er dan ook gemakkelijk af omdat dit fonds gis teren byna f 4,was gestegen. Deze technische koercreactie werd veroor zaakt door gering Amerikaans aan bod plus wat lokale winstnemingen. Philips en Unilever konden zich vrij goed handhaven op resp. f83,40 en f79.40. In deze fondsen ging by na niets om. Van de arbitrage-acti viteiten viel hier niets te bespeuren, omdat de stemming op de overige Europese beurzen hiertoe geen aan leiding gaf. Ook voor Amerikaanse rekening hadden de arbitrageanten geen orders binnengekregen, behou dens dan voor Kon. Olie. Aku was iets gemakkelyker op f60.30. Gedurende de gehele beursduur bleven de koersschommelingen van alle hoofdfondsen binnen zeer nauwe grenzen door gebrek aan orders. Na aanvankeiyk aan de vaste kant te zyn geweest moest Wall Street gisteren later de koerswinsten weer afstaan door winstnemingen. De markt sloot er prijshoudend. Van de Nederlandse fondsen was KLM er het kind van de rekening met een koers daling van 5 3/8 dollar. Hierdoor wordt het forse koersverlies voor KLM in Amsterdam vandaag gemak- kelyk verklaard. In de niet officiële ochtendhandel werd f. 346 tot f. 350 voor KLM betaald, tegen gisteren als slotprys f 370.50. De KLM-hoek bleef vanmiddag gesloten by gebrek aan orders. Ook in de Scheepvaartsector viel weinig te beleven. De koersen schom melden rond die van gisteren. Het zelfde kan worden gezegd van de cultures. De Staatsfondsenmarkt was merendeels iets gemakkelyker even eens met weinig zaken. In de lokale afdelingen werd Bols iets lager geadviseerd op de te ver wachten daling van de afzet van ge- distelleerd. Aandelen Walvisvaart die gisteren 7 punten opliepen kregen wederom een hogere advieskoers. BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 25 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Weer twee aanklachten van Koekoek De rechtbanke vanmorgen de twaalf Ambonezen, 1 te hooS- die brandstichtten in de Indone- In de tweede plaats moeten wy sische ambassade in Den Haag, tot stellen, dat het personeelsbestand vrijheidsstraffen veroordeeld. De evenmin te groot is. Dat er een vol- twee jongens, die nog geen vijftien j jaar waren, kregen twee maanden tuchthuis met aftrek van voorarrest. De drie strafrechtelyk minderjarigen en de overige zeven verdachten wer den veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden met aftrek van voorarrest. De twee jongsben, die reeds langer dan twee maanden in voorarrest zaten, zullen vandaag op vrije voeten worden gesteld. De officier van justitie, mr. dr. H. van 't Veer had veertien dagen geleden tegen de jeugdigen een half jaar tuchthuis gevorderd, waarvan twee maanden voorwaardelyk. Hy eiste tegen de drie minderjarigen een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie maanden voorwaarde lyk, evenals tegen de zeven verdach ten dde ouder dan achttien jaar wa ren. Als byzondere voorwaarde had mr. van 't Veer geëist, dat alle ver dachten gedurende de proef tyd van drie jaar niet in de gemeenten Den Haag en Wassenaar mochten komen. (Van i SITUATIE ZEER KRITIEK IN INDONESIË Prof. Soebroto van de universiteit van Djakarta en een lid van het In donesische parlement, Chami Wid- jaja hebben de Indonesische regering erop gewezen, dat zij onmiddellyk inaatregelen zal moeten nemen om de prijzen van de belangrijkste voe dingsmiddelen te verlagen en de snel voortschrijdende inflatie van de roe- pia een halt toe te roepen, omdat anders werkelyk een opstand van de bevolking dreigt. Volgens prof. Soebroto zyn de pry zen van de belangrykste voedings middelen in de afgelopen 3% jaar met ruim 1300% gestegen. Dit per centage zal naar zyn mening nog voor het eind van dit jaar de 1500 bereiken. Hij wees erop, dat ruim 10.000 miljard roepia in omloop is te gen 2600 miljard begin dit jaar en dat daarvan in Djakarta alleen on geveer eenderde circuleert. De uit voer zal, zo zei hij, dit jaar nog klei ner zijn dan vorig jaar, waarin met 400 miljoen dollar minder werd uit gevoerd dan ooit. Volgens Widjaja heeft de regering geen enkele controle meer op de prij zen. die gewoonweg omhoogschieten In de eerste plaats zouden dan ook de salarissen van het overheidsperso neel krachtig moeten worden ver hoogd, zo zei hij. Buitenlandse waarnemers in Dja karta vrezen, dat, als de regering geen eind maakt aan de prysstygin- gen voor essentiële produkten, zoals ryst, Chinese winkels op grote schaal zullen kunnen worden geplunderd. Arnhemse correspondent) Boerenleider H. Koekoek heeft by de Edese politie een aanklacht inge diend zowel tegen de oud-administra teur van de Boerenparty, de heer M. Faber uit Den Haag als tegen de op richter van de noodraad, de heer F. Schregardus uit Haarlem. Boer Koe koek voelt zich door beiden in zyn eer en goede naam aangetast. In de aanklacht tegen de heer Faber verwyt de heer Koekoek deze, dat hy in een brief aan de noodraad Koekoek zou hebben beticht van diefstal uit de partykas. Koekoek zou volgens deze brief 4500 gulden uit de .kas hebben genomen, zoge naamd wegens onkosten. De heer Koekoek deelde gister avond mee, dat dit al de vyfde aan klacht tegen Faber was, „Maar dat de vorige vier nooit zyn uitgezocht, omdat er in dit land geen recht meer is". De heer Faber verbaasde zich niet over de nieuwe aanklacht, maar ont kende dat het de vyfde was. Ik ben slechts één keer eerder door Koekoek aangeklaagd, zei hy. De politie heeft me toen wél verhoord, maar ik heb er sindsdien niets meer van verno men. Het ging er toen om, dat de heer Faber, die negen maanden ad ministrateur van de Boerenparty Is geweest, Koekoek een fotomaniak had genoemd. De heer Faber ontkende overigens, dat hy Koekoek van diefstal heeft beticht. „Ik heb de noodraad wèl een brief geschreven over die 4500 gulden, doch het verwyt sloeg niet op Koe koek". De aanklacht tegen de heer Schre- gardus is gericht tegen een uitlating van deze in een blad („ik weet niet meer welk", aldus Koekoek), waarin Koekoek een politieke provo en een vieze baantjesjager zou worden ge noemd. „De Edese politie krygt op deze manier overwerk", zei de heer Schre gardus als commentaar. „Als Koe koek niet eens weet welke krant het is, is het gemakkeiyke propaganda. Ik heb deze dingen nooit gezegd, maar wel heb ik hem een politieke clown genoemd. Ik hoop. dat hy me daarvoor aanklaagt. Dat hy een politieke clown is. heeft hy in de Kamer voldoende bewezen". Ned 1965-D Ned 1964-1 5V4 Ncd 1964 Ned 1958 4% Ned 1959 4% Ned 1960-1 4%.. Ned 1960-11 4% Ned. 1959 4% Ned 1960 4% Ned 1961 4% Nea 1963-1 4% Ned 1962 4 Ned Stal '47 3% ed *53-1-11 3% Ned 1948 9% Ned. i950-l-n tK Ned 1954-1-n 3Vi Ned 1955-1 3%.. Ned 1955-n Ned 1937 3 Ned Grootb '46 3 Ned Doling '47 3 Ned. inv cert 3 Indië *37-A 3 Bank- Ned wonbl *57 6 N. wonbl *58-*59 Ned wonbl *60 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber ..70 UVA-MUen Ver 123 AKU 6060 6 Dell My cert 77.10 7 Hoogovens oert 303 Philips 8340 8 Unilevei cert. 78 80 7 Dordtse Petr 627% Kon Petr 133.70 13 Holl Am Lyn 100% Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoomv My *7ed Nlev Goudr cert V Ommeren cert Rott Lloyd N Scheepv Unle 101% 96% 92,'a 92% 81% f 86% 97A f 88,V t kredietwezen 166 370% 78% 165% 115b 84% 165 132 165% 116% 84% 162% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Gem. leningen A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dan. '52-1 4% Bank N.G '65-J 6 idem '65-D idem 65-1 5% Idem 65-5%.. idem 65 idem '58 5% idem 64 5M idem 68 o idem 64-1 5 ld N W8 *M 4% Id Rentespbr '52 idem ld f600 67 VERKLARING OER TEKENS Gedaan en laten I Gedaan en bieden Bieden b 85% 85'ib 84% 88% 90% 86% 147 90% 90% 88% 90% 86% 146% Premieleningen Alkmaar 1958 2% 70A A'dam 1953 3 112 Adam 1951-1 2% 78% A'dam 1956-1 2% 74 A'dam '56-11 2% 82% A dam '56-in 2% 83% A dam 1959 2% 80 Breda 1954 2% Dordrecht '56 2% Eindh 1954 2% Enschede '54 2% 8-Grü 62-1 2% s-Gr Ji '52-n 2% R'dam 1952-1 2% R'dam 1952-11 2% R'dam 1957 2% Utrecht 1952 2% Z.-Holl 1957 2% Z.-Holl 1959 2% Industriële obligaties Phil, dlr-lng '61 4 80 MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interume f50.— 156 155.50 Nelo f 50 72.50 72.50 Robeco 189.30 190 Umtas f50.— 416 413 V Bez v. 1854 t 50 90.50 Europa I 10 pb 428 71% 86% 86% 83% 84U 107b 84% 85% 90.50 238% 46.50 Alg Bank Nea. Amn 120.— Cuituurbank fi B Unie eert. 180 180 N. Midd^t Bank 84 84 R.VB eert 377 376 Industriële ondernemingen Alberi Heyn 720b 725 Berkei's Patent 183% 185 Borsumy 67 67 Caive Delft eert. 585 586'. Dikkers en Co. 117 116 240 46 S0 Fokker Van Gelder Pap. 9514 95% Kon. N Grofsm. 82 80 De Gruytei pr .b 117 117 Holi Constructie 299 300 ing b Bouwnyv 126 125 tnternatlo 238 238% v K en Begeer K. Zout Ketjen 420 420 i^eiose Wolsp 30i 300 Munei en Co NS. 296% 294 Ned. Kabellabr. 283 284 Philips prei36 40 36.50 Ryn-Schelde 160% 161*1 E.M.S 154 151'-. Ver Mach-fabr. 121 121%%. V. Touwfabr c.v.a. 272 Vlhamy 123 124 Walvisvaart 212 220 Wemlnk'8 Beton 145, 142% W'ton F*oord Br 156% 156% V Wyk eD B'ga 93 90% daalberg 69 69% Mijnbouw en petroleum Billlton 2e rubr czj 404 Kon Petr (f20) 132 131 Amerikaanse fondsen Canadian Pac tt 53% 53 Intern Nickel 84% 85 Anaconda 73b 72% Bethlehem SteeJ 277» 27% Citlee 8ervice 49 48% Gen Motors 72% 72% Aennecott 99% 99 Republlo 3teel 34 34^ 3nelJ OU02% 62 768 Union Pacific 36% 30% On States 8teel 3514 ea dividend q Ex claim e Laten j

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15