Verbittering en woede over ramp in Aberfan HOLIDAY ON ICE Franco laat Gibraltar belegeren Geen „bom op rails" wel breuk in wissel VERTRAGING MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD Waarschuwingen genegeerd Steeds hoger Het Lagerhuislid voor Merthyr de 79-jarige oud- mijningenieur Stephen Davies, verklaarde dat het bestuur van de Nationale Steenko- lenraad al jaren voor het dreigende gevaar was gewaarschuwd. Maar er gebeurde niets. Men ging maar voort de kolenberg steeds hoger te maken! Davies zou vandaag in het Lager huis de minister voor Wales hierover interpelleren. Mijnwerkers zeggen dat de kolenberg in Aberfan al 10 jaar in beweging was en dat deze de laatste lagen tien meter is verscho- Elvet Jones, een voorman, die vrij dagochtend vroeg op de top van de berg aan het werk was heeft 90 mi nuten voordat de ramp plaatshad, gerapporteerd dat hij een verschui ving van zeven meter had waarge nomen. Hij vroeg per telefoon ie mand naar boven te sturen om de berg te inspecteren, maar heeft nie mand gezien. ADVERTENTIE IMMifiMi'M Internationaal variété op ijs U.S. A. 27 0KTT/M 13 NOV dagelijks 8 uur matinéeswoensdag, zaterdag en zondag 2.30 uur. kaartverkoop voor alle voorstellingen bij het RAI-gebouw, kassa Oosthal van 10-16 uur. (Telefoon 020 - 79 64 41en nieuwe i ai amsterdam Graven (Van onze Londense correspondent) Er heest in Engeland verbittering en zelfs woede, dat de waar schuwingen over het dreigende gevaar in Aberfan steeds in de wind zijn geslagen. De enige verzachtende omstandigheid is, dat nog nooit ergens een kolenberg op deze manier plotseling is be zweken. Premier Wilson heeft thans een onderzoek gelast door een speciaal tribunaal, onder leiding van een hoge rechter uit Wales die ook het onderzoek naar het treinroofschandaal heeft ge leid, met de juridische bevoegdheid om getuigen op te roepen. Hierbij zullen ook alle andere soortgelijke situaties onder de loep worden genomen. De politie in Aberfan heeft meegedeeld dat tot dusver 140 doden zijn geborgen Naar schatting 50 personen, meest kinderen, wor den nog vermist Gisteren Is men intussen in Aber fan tot een geheel nieuwe ontdek king gekomen: de ramp moet zijn veroorzaakt door een tot nu toe ge heel onbekende natuurlijke bron, die geheel in het centrum van de kolen berg verborgen ligt. Mijningenieurs hebben onmiddellijk maatregelen getroffen om het water in de rich ting van de rivier af te voeren. Men neemt aan, dat de berg nu veilig is en dat zelfs bij hevige regens eva cuatie van Aberfan waarschijnlijk niet nodig zal zijn. Reeds voor de nationalisering van de kolenindustrie in 1947 werd ge waarschuwd voor het instortingsge vaar ln Aberfan, zonder dat daar ook maar in het minst acht werd ge slagen. Treffend is een foto, ge maakt in januari 1965 waarop de hoofdonderwijzeres van de getroffen school mej. Ann Jennings, staat af gebeeld met 2 dames uit Aberfan op het ogenblik dat zy 'n petitie van 36 ouders overhandigden, waarin ge klaagd wordt dat hun kinderen tot aan de dyen door modderwater af komstig van de kolenberg, moeten waden, om van school komend hun huis te kunnen bereiken. De petitie werd door het schoolhoofd aan de directeur van de afdeling onderwys overhandigd en ging later naar de gemeenteiyke autoriteiten. Maar er gebeurde niets. Zaterdag werd mej. Jennings leven loos uit de puinhopen te vcorschyn gehaald. Een van de op de foto af gebeelde vrouwen verloor haar acht jarig zoontje in de ramp en de an dere vrouw haar tienjarig dochter tje. In de glibberige, huizenhoge mod- dermassa, die de school als een luci ferhuisje ineendrukte, is men kra- tervormig aan het graven. In een klein zwart gat waar eens de klaslo kalen stonden, graven en hakken onafgebroken duizenden zwygende mynwerkers, militairen en vele jon geren. Vlakbij bulderen reusachtige gele bulldozers en ryden 20-tons vrachtauto's af en aan. Maar het eigeniyke bergingswerk men kan het geen reddingswerk meer noemen, want leven kan onder deze compac te berg vuil en puin niet meer aan wezig zyn moet met de grootste omzichtigheid gebeuren. De slakken- hoop is inmiddels wel met speciale Overzicht van een der klassen van de getroffen school in Aber fan. chemicaliën behandeld om verdere verschuivingen te voorkomen, maar vertrouwen doet niemand hem. Men meent, dat het nog wel vyf dagen kan duren voordat alle kin deren zyn gevonden. Niet namen, maar aantallen bieden houvast by het bergingswerk. Want het is in de ze hel van modder en vuil een extra tragedie, dat de lichamen van vele slachtoffertjes zozeer werden ver minkt, dat zy onherkenbaar zyn. Verwondingen In een kleine herberg, vlakbij de ramp, staan dag en nacht duizen den saijdwitches en honderden liters thee en soep voor öe gravers klaar, onder een lekkend afdak in de mod der voor de school is een noodkan- tine ingericht, waar ieder een ogen blik op adem kan komen. In een an der lokaal behandelen verpleegsters de eindeloze rij mannen en vrouwen die by het graafwerk verwondingen hebben opgelopen. Over in Groot-Brittannië werden gisteren kerkdiensten ter nagedach tenis van de slachtoffers gehouden. Maar in het dorp zelf kan er geen lagsschool meer zyn, omdat by- alle cathechisantjes zyn omge- De grens tussen Spanje en Gibral tar wordt vanavond nagenoeg ge heel gesloten. De rots is dan prak tisch een belegerde veste, het vijf tiende beleg sedert 1704. Alle normale goederen die gewoon lijk de grens passeren naar Gibral tar zullen na vanavond worden te gengehouden. Alle verkeer wordt ge staakt De 9.000 Spanjaarden die alle dagen naar Gibraltar komen om te erken zullen de afstand van bijna en kilometer voorbij de grenspost La Lineas moeten lopen. Vrouwelijke werkneemsters zullen niet worden doorgelaten. De grenspost La Linea is verlaagd van een post van de tweede klasse tot de derde klasse, hetgeen inhoudt dat er geen goederen meer mogen passeren. Generaal Franco maakt sinds twee jaar aanspraken op Gibraltar. Hy zegt dit op historische gronden te doen. Ondanks de Spaanse maatregelen verwacht men op de rots dat de 25.000 burgers en enkele duizenden Britse militairen met hun gezinnen hun leven normaal zullen voortzet ten. De Britse regering heeft gisteren afwyzend beschikt op een Spaans verzoek om het vliegveld van Gibral tar niet meer voor militaire vliegtui gen te gebruiken. In tegenstelling tot de Spaanse opvatting stelt de rege ring in Londen, dat zy de soeverei niteit bezit over het gebied waar het vliegveld is gelegen. Het Britse standpunt wordt uit eengezet in een voorlopig antwoord op een Spaanse nota van zaterdag J.I., waarin de autoriteiten in Madrid voorts melding hadden gemaakt van in totaal 27 schendingen van het Spaanse luchtruim. Engeland heeft één geval toegegeven, met de toevoe ging dat misschien in nog twee an dere gevallen Britse vliegtuigen bo ven Spaans gebied hebben gevlogen. Dit zou echter onopzetteiyk zyn ge beurd. Het Brits-Spaanse overleg over de toekomst van Gibraltar wordt bin nenkort. voortgezet. Koningin weer thuis Koningin Juliana en Prinses Mar griet zyn zaterdag op de vliegbasis Soest erberg teruggekeerd van een onofficieel bezoek van enkele dagen aan Londen. Smith zal zo nodig republiek uitroepen Premier Smith van Rhodesië heeft te kennen gegeven dat hy gedwon gen zou zijn de republiek uit te roe pen als Engeland de kwestie van een grondwet voor Rhodesië voorlegt aan de Verenigde Naties. Hij sprak te Bhiduia op 100 km ten noordoosten m Salisbury. Smith zei: „Zolang we kalm biy. ven en ons hoofd niet verliezen, zal myn vaste overtuiging het erg ste nooit geschieden". Rhodesië zal echter nog geruime tyd het hoofd moeten bieden aan „psychologische oorlogvoering en het feit moeten ac cepteren dat velen in de wereld ons vyandig zyn". De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft uitgesproken dat „de onlangs gehouden besprekin gen tussen Engeland en het blanke minderheidsbewind in Rhodesië de onvervreembare rechten van de Afrikaanse meerderheid in gevaar hebben gebracht". In een buitenge wone zitting nam de vergadering een resolutie van de Afrikaanse en Azia tische landen van deze strekking ondanks verzekeringen van Britse zyde dat de besprekingen ten doel hebben de rebellie van het blan ke bewind ongedaan te maken en een regeling tot stand te brengen diie voor de Rhodesiërs als geheel aanvaardbaar is. De stemmenver houding in de 121 leden tellende ver gadering was 86 voor en twee tegen by 18 onthoudingen. Alleen Portu gal en Zuid-Afrika stemden tegen. Tien jaar na de Hongaarse opstand In Hongarije rijn gisteren de ruim 20.000 mensen herdacht die tien jaar geleden het leven hebben gelaten by de opstand welke door de Russische strijdkrachten bloedig werd neergeslagen. De nog in Hon garije gelegerde Sowjetrussische mi litairen hadden opdracht gekregen gedurende het weekeinde binnen te biyven, terwyi de Hongaren in druk bezochte kerkdiensten, thuis en op de begraafplaatsen de slachtoffers herdachten. Overheid en party geerden' de herinneringen aan d< beurtenissen van 1956. Familieberichten Bejaarden helpen lioog-be jaar dei (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Maartje Charlotte d. van GewinByisma, Zutphen; Frank Lodewyk Karei Clemens z. van Van LamsweerdeBernet Kempers; Eline Eelkje Catharina d. van Van der PoelPlevier, Haarlem. Gehuwd: O. L. Röell en Killing- beck, Amsterdam; A. J. Roodzand en J. F. Tonckens, Odoorn. Overleden: P. Hobma, m., 92 jr, Blaricum; A. Holthuis—Klippus, 80 jr, Deventer N. Koome—Groenen- daal, 64 jr, Bussum; N. A. Halberts- ma, m., 77 jr, Zeist; K. Broekhuis Kroeze, 63 jr, Wezep; S. Rambon- netKroesen, 73 jr. Naarden; H. Hoek, m-, 73 jr, Noordwyk; D. Schul- man, m., 85 jr, Laren. Bejaarden uit Vlaardingen hebben een flinke bijdrage geleverd tot de restauratie van de Grote Kerk van de hervormde gemeente in Vlaardingen. Het was een idee van de president kerkvoogd van de Grote Kerk, de heer Thurmer, om de bejaarden die op 't ogenblik aan het verhuizen zyn naar een drietal kortgeleden gereed gekomen bejaardentehuizen op te wekken oude spullen, die zy niet wil den meenemen, af te staan voor een veiling. De op deze wyze byeenge- brachte antiquiteiten, waaronder oudte bijbels, oude kasten, kuipers- gereedschap e.d-, hebben op de vei ling tot nu toe f 8.000 opgebracht, die bestemd zyn als bydrage aan de restauratie van de kerk. Grap voorkwam mogelijk spoorwegongeluk (Van onze Haagse correspondent) Een vermoedelijk als kwalijke grap bedoelde anonime telefoni sche mededeling „tussen Den Haag en Delft ligt een bom op de rails", heeft gisteravond mogelijk een spoorwegongeluk voorkomen. Na het vreemde telefoontje werd het treinverkeer onmiddellijk stilgelegd en mannen van de spoorwegrecherche zochten de baan af. Een bom vonden zij niet, maar wel constateerden zij een breuk in een onderdeel van een wissel, gelegen in een baan even buiten het emplacement Hollandsch Spoor. Van ongeveer half tien af werden alle treinen uit de richting Amster dam en rijdend in de richting Rot terdam omgeleid over de route „Hof plein-lijntje", via het stationnetje Laan van Nieuw Oost-Indië. Later op de avond reden er ook enkele treinen richting Rotterdam over „verkeerd spoor". Dat alles had voor de reizigers vertraging ten gevolge. De breuk in het onderdeel van de wissel was vanochtend om half vijf hersteld en direct daarop liep het treinverkeer weer normaal. Deskundigen stelden inmiddels vast dat het hier een „normale" breuk betreft en de spoorwegen heb ben dan ook geen enkele reden om aan te nemen dat er opzet in het spel is. „Het defect leverde vo*>r het trein verkeer geen absoluut direct gevaar Prins Bernhard doet beroep op de Britten Prins Bernhard heeft gisteren een beroep gedaan op de Britten om de vluchtelingen te helpen. In het ka der van een over heel Europa ge voerde campagne zei de Prins voor de Britse radio en televisie dat hy eens een vluchteling is geweest, toen Europa tydens de tweede we reldoorlog door nazi's werd bezet. Nu de meeste Europese vluchtelin gen geholpen zyn moet de hulp ook tot andere werelddelen worden uit gestrekt, zei de Prins. Een miljoen Palestynse Arabieren hebben als vluchteling nog geen onderdak, er zyn meer dan een miljoen Chinezen naar Macao en Hongkong gevlucht, in Korea en Vietnam hebben twee miljoen mensen hulp nodig. Onge veer 50.000 Tibetaanse vluchtelin gen leven nog van de hand in de tand, terwyi in Afrika ongeveer een half miljoen slachtoffers van poli tieke beroeringen nog dakloos zyn, zei de Prins. Hy verzocht de Euro peanen elkaar onderling te overtref fen bij de inzameling van geld voor deze vluchtelingen. Bossche bisschop terug uit Rome Hartehjk ingehaald door zyn in Nymegen wonende moeder, mevr. M. Bluyssen-Gussenhoven, zyn drie ge huwde zusters en drie van zyn vier rs, is öe nieuwbenoemde bisschop Den Bosch, de 40-Jarlge J. W. M. Bluyssen, zaterdagmiddag uit Rome op Schiphol teruggekeerd. Op Schiphol werd de nieuwe bis schop, met zyn 40 Jaren het jongste an het Nederlandse bisschoppen college, van kerkeiyke zyde begroet door de vicarissen-generaal van zyn bisdom en door zyn secretaris. Van Schiphol begaf hy zich voor een koerte begroeümg naar het Bisschops huis in Den Bosch en daarna naar zyn woning in Rosmalen. Zaterdag 19 november zal hy officieel het be stuur van het bisdom Den Bosch op zich nemen. NIET-GEB0NDEN LEIDERS SPRAKEN VERTROUWELIJK Premier Indira Gandhi van In dia, president Tito van Joego-Sla- vië en president Nasser van Egyp te hebben gisteren hun topconferen tie van niet-gebonden landen voort gezet met een besloten vergadering van alleen de drie leiders, die werd gehouden in het presidentspaleis in Nieuw-Delhi. Het was de eerste ont moeting waarbij geen anderen aan wezig waren, sedert het begin van het overleg vrijdag. De enige buitenstaander die erby was, was de tolk van Tito, die hem af en toe helpt met zyn Engels. Een Indiase regerings - woordvoerder heeft verklaard dat de onderwerpen die aan de orde zyn geweest, pas later bekend zullen worden. Aange nomen wordt dat om. is gesproken over de kwestie van een voorkomen van een verdere verbreiding van kernwapens. Na een ochtendzitting op heden zou het overleg worden besloten met het uitgeven van een gezameniyk communiqué, gevolgd door een pers conferentie. Tito keert morgenoch tend naar huis terug. Nasser blyft nog enkele dagen voor een staats bezoek. op, maar de mogelykhedd dat er Indien was doorgereden op het drukke, international® baanvak met om de tien minuten een met 110 km. per uur roerbtidenderende goedbe- zette trein een ernstig ongeluk zou rij" gebeurd, moet zeker niet uitge sloten worden geacht", aldus de Ne derlandse Spoorwegen. Vreemd en toevallig blijft het dus allemaal wel en de Haagse politie zal samen met de spoorwegrecher- che trachten de anoniem gebleven man op te sporen, die de ongebrui- keiyke mededeling „bom op de rails" heeft doorgegeven. drs. T. Spaan g: R'doms Toneel „Zuster, rzaal (kleine zaal) N Zwerftocht door Oostenrijk, 8 Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland. Spr. dr. J. v. d. Bosch over „Nieuwe /ondsten in de erfelijkheid", 8 u. nam. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng ëhovah's getuigen. 7.25 Rest. Van der Heijden: Ver. lek. Films over problematiek aantal pubers, die hun school- en en gedrag van Engelse dansgelegen- Pedagogiek. opleiding afbreken 3 ontdekkingen R'dams Toneel „Zuster, Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten Chr. Oratoriumver. „Con Amore" zingt „Die Schöpfung" O.-fllmlezing „Zeesleepboten, ci trekpaarden ter zee", 8 uur nam. WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-film va de maand „Le Soupirant", 7 en 9.1 Doopsgezinde Kerk: Avondgebed, 7.3 L.H.J.-gebouw (Levendaal 101): Jeugd- enkomst Leldse Commissie voor Samenwerking. Spr. dr. P. H. Pott het probleem van de Tibetaanse vluchtelingen, Rilnsb filmliga. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw, 46 uur nam. Stadsgehoorzaal: Dienst Welzijnszorg Operette „Boccacio", 8 uur nam. DONDERDAG oge woerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. apenburg 61Aanvang K. en O.- ;us confllctspsychologie, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond NZHVM, istraat 1Aanv gamelanspel, 7 1 W. de Zwijgerlaan 105: Bahai spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG de Collg tlgjarlg onderwijsjubib Koejemans, 2 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Venster", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: L.KJK. „Voor Allen", Pianorecital André Tsaikowsky, 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. OEGSTGEEST (Rijnlands lyceum) BABY GESTIKT Het tien maanden oude zoontje Robert Sjoerd van de familie W. Miedema uit de Magnoliastraat in Leeuwarden is aaterdeLgaivotnid ge stikt. Het kind, dat omstreeks kwart zeven door zyn moeder naar „ui was gebracht, blijkt zich met één beentje uit een trappeldekentje te hebben losgemaakt en stikte, toen ©en band van het tuigje om zyn keel kwam. BINNENLAND Inval in speeigelegenheid Gis teravond heeft, op last van de offi cier van Justitie, hoofd van het par ket in Almelo, de rijkspolitie een in val gedaan in de sociëteit Ootmar- sum in Denekamp, waar roulette werd gespeeld. Tegen de organisator van dit spel, een vijftal croupiers en 14 spelers en speelsters is procesver baal opgemaakt. Het op de speeltafel aanwezige speelgeld en fiches zyn in beslag genomen. Boeren raadslid uitgetreden In een brief aan burgemeester en wet houders heeft de fractievoorzitter van de Boerenpartij in de gemeente raad van Rheden, de heer J. C. van Opstal, medegedeeld, dat hy zyn ze tel beschikbaar stelt. De heer Van Opstal, die in september tot raads lid werd benoemd, zegt het niet eens te zyn met het beleid van het hoofd bestuur van de party. In het byzon- der met de houding van de heer Koekoek in de zaak van de heer Adams. Reeds eerder kantte de heer Van Opstal zich tegen de kandidaats stelling en de daarop volgende be noeming van dit eerste-kamerlid. Jongenshuls uitgebreid Namens het ministerie van Justitie heeft mr Schouten zaterdag twee nieuwe op vang. en selectiepaviljoens respec- tievehjk „De Larix" en „Vollenhove", van de stichting Jongenshuis Hoen- derloo geopend. Deze paviljoens zyn bestemd voor zeer moeilijk opvoed bare jongens die na een verbiyf van gemiddeld drie maanden worden „doorgeplaatst" naar andere pavil joens op het terrein van het jon genshuis. Weer onrust in Amsterdam Za terdagavond is het opnieuw onrus tig geweest in Amsterdam. De ge bruikelijke byenkomst van provo's en hun aanhangers in Frascati kon nien- doorgaan, omdat d© directie de jongelui de toegang weigerde. Hef gevolg was, dat een 150-tal jongelie den door de stad ging zwerven. Zy kwamen tenslotte terecht bij het huis van bewaring aan de Amstelveense weg, waar nog enkele arrestanten van de vorige week, die kreten had den geslaakt als Johnson :s een moordenaar", vastzitten. Er ontstond epn demonstratie. Drie jongelui wer den gearresteerd en zyn, nadat tegen hen procesverbaal was opgemaakt, weggestuurd. PSP-jongeren demonstreren Tach tig pacifistisch-socialistisch georiën teerde Haagse jongeren hébben za terdagmiddag bloemen gelegd op de trappen van het bordes van de Ame rikaanse ambassade aan het Voor hout. De demonstratie was bedoeld als protest tegen het Amerikaanse beleid inzake Vietnam. De Jongens en maisjes wilden een minuut stilte in acht nemen, maar hét werd een halve minuut omdat de politie na dertig seconden tot doorlopen maan de. Volgens de vergunning mochten de demonstranten nergens langer stilstaan dan twee minuten. BUITENLAND Staking ln Zweden In Zweden zyn 25.000 leerkrachten en 10.000 ambtenaren vandaag een staking van drie dagen begonnen by wijze van represaille tegen de door de re gering afgekondigde uitsluiting van een aantal leerkrachten. De regering gaf de vorige week bevel tot deze uitsluiting om te pogen een staking te breken die op 11 oktober door on- veer 1300 leerkrachten was begon- Ontploffing in Charleroi Negen doden en zeven gewonden heeft za terdag een hevige ontploffing in de Belgische stad Charleroi geëist. De ramp gebeurde door een nog niet opgehelderde oorzaak in een opslag plaats van chemische en farmaceu tische produkten. De brandweer had meer dan 24 uur nodig om de brand, die na de ontploffing ontdtond te blussen en de stoffeiyke resten van de slachtoffers te bergen. Het ge bouw werd volledig vernield. Koning Hassan in Polen Koning Hassan van Marokko is gistermiddag in Warschau aangekomen voor een particulier bezoek van een dag. Hy wordt vergezeld door zyn broer prins Moulay Abdullah en zes van zijn mi nisters. Vandaag retole hy door naar Moskou voor een officieël bezoek. Einde Britse zomertijd Gisteren is er een einde gekomen aan dc Britse zomertyd. De klokken zijn dus een uur teruggedraaid. De minister van Buitenlandse Zaken overweegt de zomertyd het gehele jaar te later, voortduren om de Britse tyd aan te passen aan de midden-Europese. ZATERDAG Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Roe; St. An itemdus Clubhuis: Cabaret soneelsver. „De Royalisten", 8 u. i Ver. Oud-Lelden. Excursie Kon leis en Rembreundthuls ln Amstert, Vertrek uit Lelden (N.S.) 9.01 ZONDAG Bevrijdingskerk: Opening „tien®, se". Sprekers dB. H. Bouter en a Bovenberg, 9 en 10.30 uur voor® Hogewoerd 176: Wachttorenstudi; Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u. Gerecht 10: Eredienst Soefi.) ging. Spr. mr. C. A. baron Ben „Levensstrijd". 11 uur voorm. Oude Rijn 5Baptistengem.g voor oorspronkelijk christendom evangelist N. - J Pinkstergemeente (Dr. Van V« huyzensohool)Spr. dhr. F. teray. 3 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Roef Volksdansgroep Oud-Poelgeest. 8 StadsgehoorzaalCabaret en bal dio Veronica. 8 uur nam. Sbeemschuur 6Kerk van Jezus Q tus van de heiligen der laatste dj Spr. dhr. Diender, 10.30 u. voonrT AGENDA BIOSCOPEN Lido: „Arabesque", 14 Jaar; Dage Luxor: „Hoe steel ik een milli .1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; :ag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het gangstermeisje", Dagelijks 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „La dolce vita", 18 agelijks 7 en 7.30 uur. Woensd 1 O.: „Le Soupirant" 2.30, 7 ei Trianon: „De lange hete zomer ,ar; Dagelijks 2.30, 7 ei zondag 2.16, 4.30, 7 en 9.15 Rex: „The 2nd best secret agent Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1" zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uu; TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwste Ter toonstelling schilderijen dijk c.s. Werkd. 11 uur voo: nam. (tot 28 oktober). De LakenhalDag 10-5 i 1-6 uur Legermuseum (Pesthulslaan); Jtzonderlng van zaterdag zondag 1 -5 uur) De Ruif (Jan vossen steeg 69): lanen te actuele afflche-tentooi ng: Dagelijks 10 uur voorm. - ur nam (behalve zaterdag en illing Fer Tweehuysen, Baba v. Everdlngea, van Dinteren en Ben Wolfs. Get en woensdagi wr onstelling var tvösaï. Dage! idags 13 17 ilijks 10 ff Rijksmuseum voor Volken* Steettttrajt 1): Dag 10 age 13-17 uur Rijksmuseum voor de geschild bt natuurwetenschappen: Dag Wassenaar (Kunstzaal Heuff: toonstelling ac^i teken Herbert Jochems en plast01 Tosca van den Haak. Mai n. t/m zaterdag 10 uur voorm.—5lnf) bovendien dinsdag 810 (t/m 3 november). n flsch werk 4.30 uur nam 1 november). vrijdag (t/m 31 31 oktober) Avond- en nachtdienst der apotb15 Geopend voor spoedeisende gen' apotheek Tot Hulp der Mensd Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond achtdienst van apotheek R, roest Smallenburg te Leid! wordt waargenomen door r;:r Tot Hulp der Menschheid. JJ geen gehoor van aw hnlsai :1allst. (of diens waai op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDl lel-cabaret. DINSDAG 25 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 (eli Rotterdams Toneelf' De dood va handelsrelzlgei Kurzaal, 20. Jeugdooncert. WOENSDAG 26 OKTOBEB Kon. Schouwburg, 20.15 Bernards herdenkt Louis Couperus. Albert md< Residentie ,We WEE&RAPPQRTEN jj (Van hedenmorgen 7 aur)fc Amsterdam De: Helder Ypenburg Vlissingen Eelde Kopenhagei iloht Aberdeen «waar Londen «waar Luxemburg Frankfort MUnchen Wenen Innsbruck Belgrado motregen geh bew. geh h-w geh bew. onbewolkt licht bew geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2