Duits noodkabinet oefende" in bunker Stamkaarten moeten worden vernietigd Resolutie over Rhodesië MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 OKTOBER JN 't Midden-Oosten, dat in de loop der geschiedenis al zo vaak ge vechtsterrein is geweest, heerst een dreigende spanning. Het bestaan van Israël is de omringende Ara bische staten nog steeds een doorn in het oog en zij gaan voort dit dui delijk te maken door een eindeloze reeks speldeprikken. Zestig sabotage daden: dat is ongeveer de balans van de laatste twee jaar. Zolang het ging om het leggen van mijnen met ver lies van een jeep of een paar ge wonden, om vernietiging van kib boetsgebouwen of om slordige be schieting van landbouwers kon Is raël het dragen, maar de dood van vier manschappen van zijn grensbe wakingstroepen, veertien dagen ge leden, deed de emmer ineens over lopen: de regering-EsJkol diende bij de Veiligheidsraad een klacht in te gen Syrië, dat immers als de voor naamste dader kan worden be schouwd. Want ook in die geval len, waarin de saboteurs zich op Jordaans of Libanees gebied terug trokken, betrof het vrijwel steeds in Syrië opgeleide geweldplegers. Is- raëls minister van Buitenlandse Za ken, Abba Eban, hield dan ook een week geleden een bewogen rede door de Veiligheidsraad voor te houden, dat het Syrië erom begonnen is Israël te vernietigen. Nu heeft de Israëlische regering inderdaad re den om bezorgd te zijn. De aard van de jongste incidenten wettigt name lijk het vermoeden, dat de saboteurs niet langer „amateurs" zijn, maar vermoedelijk zelfs tot de geregelde troepen van het Syrische leger be horen of op zijn minst een vakkun dige opleiding hebben genoten. De openlijke vreugde in Syrië zelfs van regeringszijde over een ge slaagde sabotagedaad laat er verder weinig twijfel over bestaan, dat die zoal niet op last dan toch met warme Instemming van de regering in Da mascus heeft plaatsgevonden. Zo verklaarde de Syrische minister van Binnenlandse Zaken, Asjaoei, dezer dagen op een bijeenkomst voor „volksmobilisatie", dat honderddui zenden Syriërs moeten worden ge oefend in wapengebruik als voorbe reiding voor een „volksbevrijdinffs- oorlog" tegen Israël. Er zijn al twin tig recruteringsbureaus in Damascus geopend, waar zich vele vrijwilligers hebben gemeld, en ook elders in het land zullen dergelijke centra worden opengesteld. Het woordgebruik van de Syrische minister (de toevoeging van het woordje „volks"!) bevestigt verder wat al eerder was vermoed: dat de Sowjet-Unie haar invloed in Damascus in de laatste tijd aanzien lijk heeft versterkt en door wapen- leverantie en opleiding van saboteurs het vuurtje aanwakkert. Tegen deze achtergrond behoeft het geen ver wondering te wekken, dat premier Zaeajen op 11 oktober voor de Sy rische radio verklaarde, dat zijn land erop uit is „Israël te begra ven en het gebied in brand te ste ken". Weliswaar verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Machos pal daarop dat bevel was gegeven de overvallen te staken, maar pas de toekomst zal uitwijzen wie van bei den met het grootste gezag heeft ge sproken. CONTRAST HET conflict SyriëIsraël laat weinig twijfel over twee pun ten: dat de regering in Damas cus, vermoedelijk uit innerlijke on zekerheid, niet terugschrikt voor wil de verklaringen en even wilde da den, en dat zij zich daarbij gesteund weet door de sympathie van de Sowjet-Unie. Nu is het een feit ,dat ook voor landen als Jordanië en Egypte het bestaan van Israël een voortdurende ergernis is, maar zowel president Nasser als Koning Hoes sein staan met beide benen op de grond, hetgeen van de Syrische be windvoerders niet gezegd kan wor den. Hoe sterk de onderlinge tegen stellingen tussen de Arabische lan den zijn, bleek kortgeleden nog uit de verklaringen van een Syrische kolonel, die, na een mislukte staats greep in zijn land op 8 september jl., naar Jordanië was gevlucht, daar (in enkele weken tijds!) een samenzwe ring van de Jordaanse regering en de Amerikaanse geheime dienst (CIA) tegen Syrië op het spoor zou zijn gekomen en toén naar Cairo vluchtte om daar als goed Syriër de samenzwering te onthullen. Jorda nië haastte zich dit verhaal tegen te spreken en vertelde erbij, dat juist Egypte tegen Syrië komplotteert. Dit laatste klinkt niet ongerijmd. Want president Nasser schijnt zich, evenals de Jordaanse koning, onge rust te maken over de linkse koers van de regering in Syrië. Dat de pre sident dezer dagen 21 Mig-straalja- gers in Syrië heeft laten stationeren behoeft daarmee niet in strijd te zyn. Want wel luidde het officiële motief, dat die leverantie bedoeld was om Syrië tegen Israël te be schermen, maar daaraan was toege voegd, dat die ook geschiedde „om het Syrische regime steun te geven tegen mogelijke revoluties". Wanneer men dit laatste vrij vertaalt, heeft Nasser zich op deze wijze op Syrisch gebied van een krachtig tegenwicht tegen een communistische staats greep verzekerd .Hoe dit zij, al zijn alle Arabische landen één in hun haat tegen Israël, de onderlinge ver schillen zijn groot. Daarin ligt een garantie voor het voortbestaan van de staat Israël, die trouwens in de Sin ai-veld tocht heeft bewezen geen katje te zijn om zonder handschoe nen aan te pakken. Voorts moet men het gevaar van Sowjetrussische in menging niet overschatten. Wel tracht Moskou zijn greep op Sy rië te versterken, maar de waag is in hoeverre dit niet een reactie is op Chinese pogingen invloed te verkrij gen in het z.g. Palestijnse bevrij dingsleger, dat Israël metterdaad van de aardbodem wil wegvagen. Het Kremlin kan zich bovendien geen al te sterke tegenstelling tot Israël per mitteren, omdat het een niet onbe langrijke Joodse minderheid binnen zijn grenzen heeft, waarmee het, als unie van vele volken, liever geen ruzie heeft. Die interne verhoudin gen tussen de Arabische volken en in de Sowjet-Unie baten intussen de slachtoffers van Syrische sabota- Een stemmig ochtendbeeld cp de Loosdrechtse plassen, waar de stilte, ver van alle stadslaioaai, met de hefstzon een waar para dijs voor de eenzame visser schiep. Gemeentebestuur maakt excursie Op uitnodiging van burgemees ter en wethouders van 's Gravenhage zullen de gemeentebesturen van Delft, Rijswijk, Voorburg, Waterin gen, Monster, Leidschendam, Pij- nacker, Zoctermeer, Benthuizen, Nootdorp, Schickuiden en de dijk graaf en hoogheemraden van Delf land, op woensdag 2 november 1966 een excursie maken naar het zee- leidingsproject, de werken die in uit voering zijn ten behoeve van de rioolwaterafvoer van Den Haag en deze 11 gemeenten naar zee. Het gezelschap komt 's middags m 14.00 uur in het stadhuis in 's Gravenhage samen voor een uit eenzetting over het project, waarna het per bus naar Houtrust vertrekt om daar de waterverdeler, de voor- bezinkingsbekkens en het pompge- bouw in ogenschouw te nemen. Vervolgens wordt de totstandko ming van de buisleiding op de rol- lenbaan aan de Conradkade bezich tigd en tenslotte de kistdamconstruc tie bij de Scheveningse haven, van waaruit volgend jaar de 2% km lange afvoerbuis van het rioolwater en de 10 km lange slibleidingen met een lier in zee zullen worden getrokken. Leider opstand in Laos nu in Thailand De gewezen commandant van de Laotiaanse luchtmacht generaal Thao Ma, die gisteren in Laos een op stand ontketende, is naar Thailand vertrokken en heeft zich met elf medestanders gemeld bij de militaire autoriteiten in Oedorn, dicht bij de Laotiaanse grens. Dit hebben welin gelichte kringen in Singapore zater dag meegedeeld. De rechtse Lao tiaanse leider prins Boem Oem had volgens hen gisteren generaal Ma opgezocht in Savannakhet, zijn hoofdkwartier in zuidoost-Laos, en hem dringend verzocht de muiterij stop te zetten en het land te verla ten. Aanvankelijk weigerde Ma, maar hij koos tenslotte toch eieren voor zijn geld. De premier van Laos, prins Soe- vanna Phoema, heeft besloten zijn tiendaags bezoek aan Frankrijk te bekorten en naar zijn land terug te keren. De premier is van mening dat het in Laos slechts ging om een ruzie tussen generaals, zonder poli tieke betekenis. Geheim slecht bewaard Met knipperende ogen, die al spoe dig door zonnebrillen werden be schermd, zijn gisteren „Bondskanse lier" Paul Lücke voorzitter van een uit vier man bestaand „noodka binet" 31 volksvertegenwoordigers leden van een „noodparlement" en tientallen ambtenaren en jeugdige secretaressen te voorschijn gekomen uit een kernbomvrjje bunker in het Eifelgebergte. Bond van Chinese restauranthouders (Van onze correspondent) Om een eind te maken aan het nijpende personeelstekort en de ille gale Chinese arbeiders in ons land hebben houders van Chinese restau rants in Nederland een bond opge richt, waarvan de statuten dezer da gen bij K B. zijn goedgekeurd. „Wij zijn bijzonder blij met die goedkeuring, omdat onze onderhan delingspositie met de Nederlandse overheid daardoor aanzienlijk ver sterkt wordt", zegt de Haagse advo caat mr. R. A. M. Thunissen, die be last is met het secretariaat van de bond. De bond, zal zich vooral inzetten voor de toelating van buitenlandse werkkrachten voor de Nederlandse Chinese restaurants. „Het Nederlandse publiek eist nu eenmaal dat het in een Chinees res taurant bediend wordt door Chine zen en dat het eten door Chinezen wordt bereid. Dat zijn nu eenmaal de sfeerscheppende charmes, die bij „het gaan Chinezen horen", aldus mr. Thunissen. In het verleden zijn veel eigenaars er noodgedwongen tot overgegaan arbeidskrachten illegaal ons land binnen te halen. In april van dit jaar werd dit door de overheid ont dekt. Een aantal van de illegale ar beiders is toen uitgewezen, voor de overigen zal nog naar een oplossing worden gezocht. De nieuw opgerich te bond heeft naar aanleiding hier van reeds contact gezocht met het ministerie van Justitie. De bond van houders van Chinese restaurants in Nederland blijkt in een behoefte te voorzien: van de 325 erkende restaurants hebben ruim 200 zich reeds aangesloten. Veertien miljoen stuks „voor tijden van nood (Van onze Haagse correspondent) Als gevolg van de voortschrijdende mechanisering zullen veertien mil joen distributiestamkaarten, die zijn aangemaakt om in oorlogstijden voor de distributie van allerlei soorten artikelen te zorgen, moeten worden vervangen. De aanmaakkosten zullen een kleine miljoen gulden bedragen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken' moet deze opruiming worden gezien „in het kader van een zich aanpas sen aan de bestaande situatie en rekening houden met de toekomstige". Kort nadat Nederland in 1945 weer op eigen benen stond, is de afdeling economische verdedigingsvoorberei ding alweer begonnen met een nieuw ge niet. Israëls beroep op de VN is dan ook begrijpelijk. Bespreking in de Verenigde Naties verdient verre de voorkeur boven eigen-rechter-spelen, hoezeer dit onder deze omstandighe den voor de hand zou liggen. distributiesysteem „Voor als dit on verhoopt eens nodig zou zijn". Natuurlijk werden zo'n jaar of tien geleden kaarten gemaakt volgens het op dat moment meest doelmatige en moderne systeem. Nu de gemeenten echter steeds meer overgaan tot het gebruiken van computers dient de verdedigingsvoorbereiding zich aan te passen. De eveneens gereedliggende alge mene distributiekaarten, bonkaarten en kaarten voor speciale doeleinden blijven normaal bruikbaar, omdat die niet op naam staan. Het distributie systeem is zodanig opgezet, dat iedere Nederlander in kritieke tijden binnen een week een distributiekaart krijgt met 64 bonnen. Daaraan gepaard gaat dan ook de uitreiking van de distributiestamkaarten. Ook op het gebied van de toewijzing van I zine en dergelijke moet een ander systeem worden gevolgd, omdat hier bij werd uitgegaan van de motorrij- tuigenbelastingkaart, die echter met ingang van deze maand is komen te vervallen. opgewacht door een legertje journalisten en televisie camera's, die tussen de wingerdran ken van het Ahr-dal stonden opge steld. Deze belangstelling veroor zaakte enige consternatie omdat de plaats van het experiment, onderdeel van de NAVO-manoeuvres „Fallex- 66" officieel geheim was. De proefkonijnen waren maandag ochtend jl. onder de grond gekropen omdat een „vijand bij een aanval op de Bondsrepubliek het normale rege ringswerk in Bonn onmogelijk had Bewezen Dr. Lücke, die in werkelijkheid mi nister van Binnenlandse Zaken is, verklaarde laber op een persconferen tie in Bonn dat de oefening had be wezen dat een noodregering politieke leiding kan geven, zelfs indien zij voor een langere periode van de bui tenwereld is afgesneden. Zijn kabinet en het parlement hadden 32 uur in conferentie doorgebracht. Er waren 16 wetten en 29 verordeningen goed gekeurd. De bunker, ongeveer 30 km van Bonn gelegen, omvatte een netwerk van gewelven op een diepte van 150 meter onder de grond. Minister Lücke zei nog dat hij nu over de gegevens beschikt waardoor hij binnenkort bij het parlement een noodwetgeving kan indienen welke al verscheidene jaren in studie is. Deze wetgeving is bedoeld als vervan ging van de rechten die de geallieer den op het ogenblik bezitten voor het geval er een internationale crisis of conflict uitbreekt. De parlementsleden waren In het algemeen tevreden over het verloop van de oefening maar klaagden over moeilijkheden bij de communicatie met de buitenwereld. De beheerschapscommissie van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties heeft een resolutie aangenomen, waarin elke overeen komst inzake Rhodesië wordt ver oordeeld als deze niet het onver vreemdbaar recht van het Rhode- sische volk op zelfbeschikking en onafhankelijkheid erkent. De Afrikaans-Aziatische groep zorgde ervoor dat de resolutie met 78 stemmen voor en twee tegen werd aangenomen. De tegenstemmers wa ren Zuid-Afrika en Portugal. De meeste Westelijke landen stemden niet of blanco. Aan de stemming over de resolu tie was een discussie voorafgegaan. De indieners wilden dat er terstond werd gestemd, maar dat is tegen de regel die eist dat een resolutie een dag voor het begin van de behan deling schriftelijk wordt ingediend. De Nederlandse afgevaardigde, jhr. Quarles van Ufford zei dat hij niet aan de stemming kon deelnemen zonder instructies uit Den Haag. An dere landen uitten soortgelijke be zwaren. De stemming werd echter toch gehouden. Boete voor grove schuld aan dood van jongen Het gerechtshof in Arnhem heeft 250 gulden boete opgelegd aan een 48-jarige fruitkweker-fabrieksarbei der uit Deest, aan wiens schuld het te wijten zou zijn dat op 13 augus tus 1965 de zevenjarige Willem Sen- gers het leven liet doordat het knaapje in aanraking kwam met door de fruitkweker gespannen schrikdraad. De rechtbank in Arn hem had bij de man grote schuld aanwezig geacht en hem veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De procureur-generaal bij het gerechts hof had een maand hechtenis ge- eist. Leidse Gymnasiumbond „Uno Sumas Rest. „De Doelen": Receptie öde lustrum „Alma Materkoor", 3.30 uur ZONDAG Aula Du Rleuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 10 nam.; Openbare lezing: 2.30 en 6.15 NJt.V. Herfsttlntentocht naar Bra bant. Vertrek Stadhuisplein, 8.30 uur Oude Vestkerk: Afscheid ds. J. Maas kant, 7 uur nam. (Hooigracht 84) Hum. Co'hen IÖ.Ï5 Oude Rijn 6: evang. N. v. d. Brugge. '-.stergemeente xschool). Sp- Voorburg, 3 Rapenburg 10: Tienersociëteit „'t Roefje". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal kleine zaalOpen Deur-bijeenkomst o.l.v. dr. Schoon- Verbond Bezinningsbijeenkomst dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Oegstgeest (Parochiehuis): Jaarvle- rlng Ned. Kath. Kapperspatroons bond afd. Lelden 6.45 uur nam MAANDAG Gebouw voor Chr. Soc. Belangen: Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden", 8 uur Rest. Van der Heijden. Centrale A.R.- Klesver. Sprekers drs. J. Boersma en drs. T. Spaan over „Welke koers varen wij". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Nieuw R'dams Toneel „Zuster, George moet sterven", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) N.R.V. Zwerftocht door Oostenrijk, 8 uur [ogewoerd 176: Dlenstvei i Jehovah's getuigen, 7.26 i opleiding teenager- held, 8 Engelse dansgelegen- ADVERTENTIE Prof. Scholten onderscheiden Prof. mr. L. W. G. Scholten, voor zitter van de Radioraad, is benoemd tot ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. De demissionaire minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vro lijk, heeft hem gistermiddag debij deze onderscheiding behorende ver sierselen uitgereikt. Jongetje verdronken In het Kleine Gat, een diepe plas in de gemeente Hokkelingen, is gistermid dag omstreeks zes uur de zesjarige Leo van Rij te water geraakt en verdronken. Het knaapje was in de plas die achter de woning van de ouders ligt, aan het vissen. Toen de ouders hem na enige tijd misten, ging men op zoek. Na korte tijd haalde de politie het knaapje op. De levensgeesten waren toen reeds ge weken. BINNENLANDvan tien jaar dat met een slecht werkende klep is geboren. Zij zal waarschijnlijk morgen het zieken huis genezen kunnen verlaten, zo heeft een functionaris van de uni versiteit meegedeeld. De operatie is op* 21 september verricht. Appel leidde tot messteek In een boomgaard in Sittard heb ben gistermiddag twee mannen van 73 jaar ruzie met elkaar gekregen om een appel. Ze hadden allebei toe stemming valappels te rapen. De ruzie üep zo hoog, dat de een de ander met een mes in de hartstreek stak. Het slachtoffer is in zorgwek kende toestand opgenomen in een ziekenhuis. Gevarendriehoek Zeer binnen kort is de ministeriële beschikking te verwachten, waarin de normen worden bekendgemaakt, waaraan de gevarendriehoek moet voldoen, die iedere automobilist per 1 januari in zyn wagen moeten hebben. T.N.O. zal voor de gevarendriehoeken, die aan de normen voldoen, een keu- ringsmerk verstrekken en daarbij al- leen letten op goede reflectie. Heeft1 jarige men dus nog geen gevarendriehoek gekocht, dan doet men er het ver standigste aan nog even te wachten, tot driehoeken met het TJI.O.-merk in de winkels voorhanden zijn. BUITENLAND Hartklep In het medische Veroordeeld De 48-jarige Row ley Arenstein, een advocaat in Dur ban, de 24-jarige David Ernst, stu dent in Durban en de 28-jarige Jo- hannesburgse student Joseph Finkel- stein, die verlamd is zijn gisteren in Johannesburg veroordeeld tot resp. 4, 2Vz en IV2 jaar gevangenisstraf op grond van de wet op de onderdruk king van het communisme. Toch getrouwd De zeventigja rige baron James Nathaniel de Roth schild is gisteren ondanks protesten van zijn familie in het huwelijk ge treden met de 27-jarige ouvreuse Yvette Honorine Choquet. De baron is lid van een der rijkste families ter wereld. Demonstratie Zesduizend stu denten hebben gisteravond in Keu len gedemonstreerd tegen een ver hoging van de bus- en tramtarieven. Zij bekogelden de politie met eieren en tomaten. Auto's werden bescha digd. Tenslotte gingen de betogers op straat zitten zodat het verkeer tot stilstand kwam. Er zijn tien aan houdingen verricht. Snelle vlucht Een zestienjarige Oostberlijnse Jongen is gisteravond door de prikkeldraadversperringen heen naar het Westen ontsnapt, al dus heeft de Westberlijnse politie gisteren meegedeeld. Hij ontsnapte voordat de Oostduitse grenswachten er erg in handen. Moord In Cincinnati in de Amerikaanse staat Ohio is een 81- gewurgd. Volgens de politie was dit het vijfde geval in elf maanden tijd van een moord met een seksueel motief. Vermoed wordt dat de moorden alle door dezelfde dader zijn gepleegd. Mammoetdok Een Japanse miljoen gulden zullen bedragen. Vol gens de Nippon Kokan Kaisha Ship building zou het dok 800 meter lang 72 meter breed en 14 meter hoog het grootste ter wereld zijn. Men hoopt volgend jaar april met de bouw hiervan te kunnen begin- deze te beëindigen in juni 1970. Voedselhulp Het Amerikaanse congres heeft gisteren zijn definitie goedkeuring gehecht aan een pro gram voor voedselhulp aan het bui tenland, waarmee een bedrag van vijf miljard dollar is gemoeid in de komende twee jaar. Er mag geen voedsel worden verkocht aan landen die handel met Noord-Vietnam drij- Ook de landen die goederen aan Cuba leveren, krijgen niets, behalve het gaat om medische ar tikelen, landbouwprodukten of voe- dingsprodukten zonder strategische waarde. Spaanse raket Spanje heeft gis teren met succes de derde in een reeks kleine ruimteraketten afge vuurd. Men wil met deze raketten t het weer verzamelen hoogte van 50 tot 100 kilo meter. Deze raket, een Amerikaanse Judy Dart, werd omstreeks het mid daguur gelanceerd vanaf de basis Arenoslllo bij Huelva. Hij bereikte een hoogte van zestig kilometer. Toneel „Zm Rijksmuseum van Oudheden: prof. W. B. Emery over dekkingen ln öaqqara, Sohouwburg: Akonnementsvoorsi llng NleUW O'rfamc, TVmool >»"t Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfonds Ned. Geme^t 78 uur nam. Stadsgehoorzaal: Chr. Oi „Con Amore" zingt „Die WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-film ie maand „Le Soupirant", 7 Doopsgezinde Kerk: Avondgebed, L.H.J.-gebouw (Levendaal 101): Jeg bijeenkomst Leidse Commissie Samenwerking. Spr. dr. P. H. het probleem Commissie dr. P. H,. de Tlbetu ypree: Operette „Boccaclo", 8 DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergade van Jehovah's getuigen, 7.25 uur Rapenburg 61: Aanvang K. ei cursus confllctspsychologie, 8 uurt Stadsgehoorzaal: Feestavond F 7.30 uur nam. Steenstraat 1Aanvang K. cursus gamelanspel, 7 uur nam W. de Zwijgerlaan 105: Bahal spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Aula Louise de Collgny-h. tlgjarlg onderwij sjublleum me]. dsgehoorzaalL.K.K. „Voor All Planorecital André Tsalkow6ky, 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Ct tengem. „Ecclesia", 8 uur nt OEGSTGEEST (Rijnlands lyas Aanvang en O.-cursus „Het oaf gen en de Jongeren" spr. prof. dr, W. Vercruysse. 8 uur nam. AGENDA BIOSCOPEN Lido: .Arabesque", 14 Jaar; Dap a.l. Dagelijks 2.30 dag 2.30, 4.45, 7 dag 2Ï30. 4.45, 7 en 9.16 u Camera: „La dolce vlta Dagelijks 7 en 7.30 uur. W en O.: „Le Soupirant' 2.3C Trianon: „De lange hete SagD2T6:U4kS30.273°cn79.ll Rex: „The 2nd best secret agentjse ja: amDagelijks 2.30, 7 zondag 2.30, 4.45, 7 en WASSENAAR Astra: Vrljdaf zaterdag 7 en 9.16 uur, zondag De dood loert tussen Khasba en toem, 14 Ir. Zondag 7 en 9.1! Mata Harl? Geheim agente H21, TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (L. VrouwenW- koorsteeg 12): Tentoonstelling sc OC rijen en tekeningen Gerard de Wil m opend 2.30 6.30 en 7.30 9.30 nam. (tot 23 oktober) Galerie Walenkamp (Nieuws! Ter toonstelling schilderijen ens, dijk c.s. Werkd. 11 uur voorm.-Lz nam. (tot 28 oktober). Ds Lakenhal; Dag 10-6 1-6 Legermuseum (Pesthulslaan): m uitzondering van (zondag 1-6 uur) llng: Dagelijks 10 uur voorm. - a, uur nam. (behalve zaterdag Rijnland-flat (Ingang Bachsti Tentoonstelling Fer Hakkaart, Tweehuysen, Babs v. Everdingen, van Dlriteren en Ben Wolfs. 0», Steenstraat 1) Dag 10-17 dage 13-17 hut Rilksmuseum voor de geecülil® der natuurwetenschappen: Herbert Jochems Dsca van den F iterdag 10 uur bovendien dinsdag 8—10 narm (t/m 3 november). Tastevln (Beestenmarkt 14). flsch werk Marijke Man D»| 4.30 uur nam. 1 uur 's nachts.|ir 1 november). Universiteit: Tentoonstelling 4om ges Sam Mlddleton. Maandal 1^ vrijdag 9 uur vor (t/m 31 oktober). Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende gei _potheek Tot Hulp der Mensö Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avoni ichtdlenst van apotheek E. :ee6t Smallenburg te Lelde Drdt waargenomen door apo Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgee8tse Apotheek en theek Voorschoten zijn geopend. BU geen gehoor van nw hnlse x heepsbouwonderneming trum van de universiteit van Ohio jlan een mammoetdok te gaan bou- heeft men een hartklep van een ge- wen met een capaciteit van 500.000 I Llerasheeft beloofd de volhou- storven Jongen Ingezet bij een meisje ton, waarvan de kosten ongeveer 150 ders te zullen ontvangen Pittig tochtje om salaris te ontvangen Met het bloed in hun sandalen en een baard van vier roeken zijn vijfenzeventig Columbiaanse on derwijzers gisteren in Bogota aangekomen na een voettocht van 1600 km om van de regering uitbetaling van drie maanden achterstallig salaris te eisen. Bij het vertrek, op 24 september, uit Puerto de Santa Maria, was de groep ontevredenen 290 man sterk, maar onderweg lieten de meesten het afweten. President Carlos HAAGS AGENDI ZATERDAG 22 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20J5 uur, sche Comedle, Ik zoek Mioussov. ZONDAG 23 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.16 uur sche Comedle, De meteoor. Dlllgentia, 14.30 uur. Henrjl ryng, viool en Marlnus mpse, MAANDAG 24 OKTOBER Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur, lei-cabaret. DINSDAG 25 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.16 uur, Rotterdams Toneel, De dood 0 B. handelsreiziger. Kurzaal, 20.00 uur, Resident!» 'ale handelsreiziger. Kurzaal, 20. Jeugdconcert. WOENSDAG 26 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, trs Comedle, Het huls van Bernard» Dlllgentia, 20.15 uur, Albert herdenkt Louis Couperus. Kurzaal, 20.15 uur, Resident!»

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2