Grieken verdeeld over prinses op postzegel 100 doden Aardschok in Pern Politieke speculaties rondom Binnenhof Raadsleden scharen zich achter noodraad Veroordeelde nazi loopt vrij rond MET EEN ENKEL WOORD HAAG! AGEND as zeer LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent in Athene) De Griekse koningin Anne Marie verwachteen vriendelijk bedankbriefje naar de astrologe haar tweede baby. en de astrologen kunnen dus I die de koningin in een eveneens vriendelijk weer aan het werk. Het hof heeft overigens te- j briefje de geboorte van een zoon had voorspeld, gengesproken dat de koningin vorig jaar een I Die dame schijnt zich nu aan te prijzen als astroloog heeft geraadpleegd. Het enige wat I Griekse ..hofleverancier'' van astrologische ad- haar secretaris heeft gedaan is het sturen van viezen Koningin Grieken lezen in hun bladen primitieve berichten uit Nederland dat „een jongen de Nederlandse troon kan redden". Velen begrijpen dat niet goed. zy zouden het na hun eigen serie van bijna stuk voor stuk aangevochten mannelijke monar- cher est eens met een koningin wil len (tv eren. Het is overigens alle- ma„' van later zorg. De huidige kroonprinses Alexia, die daarvoor in aanmerking komt (dankzij de gewij zigde wet op de troonopvolging van 1951) is nauwelijks één jaar oud. Of zij het genie wordt dat de Griekse troon nog eens zal stabiliseren is on bekend, maar fotogeniek schijnt ze al wel in sterke mate te zijn. Dit laatste verschijnsel heeft mis schien de stoot gegeven tot het be sluit, met Kerstmis een serie post zegels uit te geven, waarop de kleine prinses „in verschillende karakteris tieke poses" kan worden aanschouwd. Dit werd bekendgemaakt daags voor de aankondiging van de nieu we heuglijke gebeurtenis aan het hof. Ik weet niet of er al eens eerder baby-postzegels zijn uitgeko men. Voor filatelisten is het mis schien een grote attractie. In Grie kenland zijn de meningen over het initiatief, zoals steeds, verdeeld. Onschuldig De verdeling hoeft niet persé over de breuklijn monarchist-republikein te lopen. Fervente republikeinen plakken misschien liever de onschul dige Alexia dan de omstreden Con- stantijn, van wie nog steeds geen nieuwe postzegels zijn verschenen sinds de huwelijkszegels van 1964. Aan de andere kant hebben we hier een merkwaardig dagblaadje, de Estia. Verreweg het dunst en het kleinst van oplage, is het zes cent duurder dan de andere bladen en ook in een veel plechtiger taal dan deze geschreven. Het is zo rechts dat het zich zelfs naar rechts laat open vouwen en het is ook uitgespro ken monarchistisch. Juist omdat het zich theoretisch als een steun pilaar van de monarchie opwerpt, en ook wel omdat het bijna alleen ge lezen wordt door „woedende oude mannen" die wat leeftijd betreft de grootvader van de huidige vorst zou den kunnen zijn, meet het zich echter in zijn houding tegenover het hof iets (groot-) vaderlijks aan., het durft best eens een strenge wijsvin ger op te steken. Als bijvoorbeeld een rijweg een uur tevoren wordt afgesloten omdat de koning er langs moet, of als de jon ge vorst, zoals de laatste tijd ge woonte is, in een luchtig kos tuum met korte mouwen bij een zo merse theatervoorstelling verschijnt, dan aarzelt het blaadje niet, zyn vas te knorrigheid ook op deze ver schijnselen af te reageren. („Een theater is geen voetbalstadion"). Vleierijen Met de postzegels liep het niet an ders. Het blad vond het al erg ge noeg dat Griekenland als een twee de Liechtenstein zoveel postzegels het licht doet zien, en de laatste tijd nog wel het woord „Hellas" ook in Latijnse letter Onder het hoofdje „idiotie" schrijft het over prinses Alexia op de postzegels: „wy weten niet welke gek of liever vijand van de monarchie dit belachelijke idee heeft gehad Laat er een serie komen met het gezicht van de koning, zoals overal in de wereld gebruikelijk is, en laten we ons niet verliezen in hof-vleierijen Aan het slot van het stukje komt echter nog een aap (al is dit geen „hoffelijk" beeld) uit de mouw: „Het gaat hier om een koninklijke telg, allersympathiekst weliswaar, maar die ternauwernood „troonop volger" genoemd kan worden, aange zien het Griekse koningspaar nog zeer jeugdig is en zeer wel in staat tot het voortbrengen van minstens één manlijke nazaat m.a.w. Alexia is ongewenst op de post zegel, niet omdat ze een zuigeling is maar omdat ze een vrouw is Vervolg van oagina 1 Inmiddels gaan de politieke spe- I Als het kabinet-Cals tot aan de culaties rondom het Binnenhof on- verkiezingen in mei aanblijft is er verminderd voort. Het wordt al- weinig tijd voor dit invullen. De be- lengs duidelijk, dat de socialis- groting 1968 moet dan voor de ver ten zich erg terughoudend opstel- kiezingen eigenlijk al in grote HJ- len. Zy zien de heer Schmelzcr als nen klaar zijn. Maar als het kabi- hoofdschuldige, die dan ook maar de net slechts tot aan de vervroegde brokken moet proberen op te rui men. Zij zullen zich krachtig ver zetten tegen een eventueel aanblij ven van het kabinet dat vanmor gen om 10 uur weer bijeenkwam om de lopende zaken te bespreken maar geven ook de heer Schmelzer by eventuele pogingen om iets tot stand te brengen heel weinig kans. Het ligt voor de hand, dat de so- verkiezingen, bijvoorbeeld in mid den januari, aanblijft is er nog tyd genoeg om de begroting 1968 klaar te maken en de datum in te vullen. Natuuriyk zal dit alles op verzet stuiten by de socialisten, maar als eenmaal een informatiepoging is mislukt en duideUJk vaststaat dat de KVP de door haarzelf veroor- cialisten de volle tijd wensen om de j schade niet kan herstellen, crisis in de KVP tot vo'Iedig w Een korte maar krachtige aardbe ving heeft gisteren in Peru aan zeker achtennegentig personen het leven gekost en grote materiële schade aangericht. President Belaunde Terry heeft opdracht gegeven tot een groot scheepse hulpactie. De meeste slacht offers vielen in de hoofdstad Lima en de nabijgelegen havenstad Callao. Achtenzestig mensen vonden daar de dood. In Huacho, ruim 130 km ten noorden van Lima, waar zich het epi centrum van de beving bevond, vie len dertig doden. Er worden nog veel mensen vermist. Voor zover bekend zouden zich onder de slachtoffers geen buitenlanders bevinden. De aardbeving deed zich voor om 16.41 uur plaatselyke tyd en duurde vyftig seconden. De byna twee mil joen inwoners van Lima renden in paniek de straat op, terwyl scherven van barstende ruiten neerkletterden en muren scheurden. Vele huizen stortten in of werden zwaar bescha digd. In Callao kwamen vijftien per sonen om het leven toen een oude kerk gedeeltelijk instortte. In een straat daar onit-stond een diepe scheur van enkele meters breed De aardbeving was de zwaarste die Peru ooit teisterde. Enkele uren later veroorzaakte een nieuwe, zwakke aardsohok opnieuw paniek in Lima. AMERIKANEN IN SAIGON MOETEN BINNEN BLIJVEN Alle in Saigon gelegerde Ameri kaanse militairen kregen vanochtend opdracht binnen te bluven tot ze door militaire wagens zouden wor den afgehaald, nadat by een nieuwe aanslag van de Vietcong vijf Ameri kanen waren gewond. Iemand had een handgranaat geworpen naar een groep militairen dat stond te wach ten op vervoer. Gisterochtend was in dom te laten komen. Het is o<>k dui delijk geworden, dat de KVP heel weinig voelt voor vervroegde verkie zingen juist om de tijd te hebben de gescheurde gelederen weer te sluiten. Aanblij ven In verscheidene andere politieke groeperingen wordt vrij sterk ge dacht aan het aanbiyven van het kabinet-Cals tot aan de vervroegde verkiezingen. Men gaat er dan van uit, dat geen ander kabinet de lo pende zaken beter kan afdoen en dat het eigenlyk niet mogeiyk is om een ander kabinet te vormen. Na tuuriyk zal er dan een compromis over de begroting gesloten moeten worden. Ook dat is denkbaar. Het zou te vinden zyn in de invoerings pen of het kabinet-Cals niet met een wetsontwerp met open datum kan komen. Gebeurt dit dan is het denkbaar, dat na de vervroegde ver kiezingen een ander kabinet de da tum invult afhankeiyk van de politieke samenstelling van dat ka binet en van de economische toe komt er misschien meer bereidheid. Saigon ook al een aanslag gepleegd. Het grote probleem is en bhjft, dat BÜ de ontploffing van een „claymo- het landsbelang uitstel van de thans re-mijn" werden toen een Ameri- ingediende begroting eigenlyk hele- j kaanse matroos en een Vietnamese maal niet) verdraagt. I vrouw gedood en anderen gewond. Justitieel schandaal Breuk in Boerenpartij Niet alleen de raadsleden van Lei- reeds als lid van de Boerenparty. den hebben zich achter de nood- Twee van hen. de heren R. Hoek- raad van de Boerenpartij ge- stra en J. Beursken, maakten ook schaard. Gisteravond kwamen by de deel uit van het provinciaal bestuur datum *.an de verhoogde omzetbe- secretaris van de noodraad, de heer van Brabant. De drie ex-Boeren- lasting, die volgens de regeringsvoor- J. Hessel uit Utrecht, talrijke mei- partyleden steunen eveneens de stellen op 1 januari 1968 zou moeten dingen binnen van gemeenteraads- noodraad. ingaan. De socialisten hebben zich leden die zich solidair verklaarden i sterk tegen vervroeging van deze j met de noodraadvier raadsleden invoering verzet, die volgens ande- uit Hilversum, drie uit Bussem, twee ren budgettair wel nodig is, maar de j uit Blaricum, één uit Huizen, één socialistische woordvoerder drs. Pe- j uit Naarden en één uit Utrecht. Twee schar heeft ook de vraag opgewor- j provinciale Utrechtse bestuursleden van de Boerenparty gaven eveneens van hun instemming met de plan nen van de noodraad biyk. De heer H. J. Bosma, raadslid voor de Boerenparty in Schoonho ven, heeft volgens een brief aan de raad, bedankt als lid van zyn par ty. Omdat het hem niet juist voor komt toch de zetel te blyven bezet ten, bedankte de heer Bosma tevens 's lid van de raad. Drie gemeenteraadsleden van Bre da bedankten enige dagen geleden (Van onze correspondent in Bonn) Een justitieel schandaal dreigt er op dit ogenblik rond de tot dertien jaar tuchthuis veroordeelde nazi-mis- i dadiger Bradfisch, die zich al sinds 16 oktober 1965 op vrije voeten be vindt. Bradfisch was door een recht bank in Hannover veroordeeld we gens medeplichtigheid aan de moord op ongeveer 15.000 joden. Nadat de vroegere verzekeringsagent in een gevangenis in München was afgele verd, begon hij te klagen over pijn. Artsen constateerden een kwaal aan de halswervels en schreven een behandeling voor in de universiteits kliniek in de Beierse hoofdstad. Deze kuur bleek geen succes te zyn De artsen stelden een onderbreking van maanden voor, zodat Bradfisch sta tionair behandeld zou kunnen wor den. Op 12 oktober 1965 gaf het ministerie van Justitie van Neder- saksen zyn toestemming Vier dagen later zag Bradfisch de vryheid terug. Hy genoot daarvan blykbaar zó, dat hy zich pas 9 december by de kli niek meldde Waar Bradfisch de tus senliggende zeven weken was, vroeg geen van de desbetreffende instan ties zich af. Het ministerie van Justitie in Han nover weet nu ook nog niet méér te melden, dan dat Bradfisch „vermoe delijk eind februari 1966" dus na een behandeling van drie maanden -- uit de kliniek werd ontslagen Het ministerie hao wel <n juli daaraan volgende .officieel" gehoord, dat de „patiënt" opnieuw naar de kliniek was gegaan, omdat zyn toestand slechter geworden zou zyn. Hiervoor was opnieuw toestemming nodig geweest, hoewel men in Hannover blykbaar met het gerucht genoegen nam. Pas later hoorde men, dat Bradfisch op 16 april 1966 de dag waarop zyn strafonderbreking afliep bij het Landgericht in München een verlenging van de ter- myn had aangevraagd. Maar Brad fisch had toch al niet naar de ge vangenis terug hoeven te gaan, om dat artsen hem „niet in staat" had den verklaard een gevangenisstraf te ondergaan. De affaire kwam aan het licht door de onderzoekingen van de secretaris van het „Weens comité" van de or ganisatie van nazi-slachtoffers, Langbein. „Niet in staat" Afgelopen augustus sprak een van de aanklagers in het tweede Ausch- witz-proces er al zyn ongerustheid over uit, dat vele artsen systematisch de veroordeling van oorlogsmisdadi gers torpederen. Zy verklaarden her- haaldeiyk dat nazi-beulen wegens een of andere kwaal niet in staat wa ren te worden verhoord. In dezelfde maand kwam het bedroevende geval aan het licht van de kamp-adjudant van Auschwitz. Robert Mulka. het eerste Auschwitz-proces tot 14 jaar tuchthuisstraf veroordeeld, wist de kampbeul een doktersattest te verkrijgen, waarin werd verklaard dat hy aan „verval van krachten" leed. Mulka moest volgens deze dokter, Barielheimer een dieet hebben, dat „zo ingewikkeld" was. dat dit in het tuchthuis niet kon worden toebereid. Een fotograaf ont dekte de zogenaamde doodzieke Mul ka enige tyd later in het voortuintje van zyn villa in Hamburg, in een vakantiehemd bezig met het wieden en het wegdragen van onkruid. Nog steeds is Mulka zo „ziek", dat hy niet in het tuchthuis kan terugkeren. BINNENLAND Nieuwe spits voor „Lange Jan". De ongeveer 90 meter hoge Onze Lieve Vrouwetoren „Lange Jan" in de Volksmond en Amersfoorts trots door de eeuwen heen, krygt een nieuwe spits, de zogenaamde acht kantige lantaarn die in de loop der jaren enkele fikse scheuren heeft op gelopen, wordt gerestaureerd. Een werk dat jarenlang zal duren, maar Pers gewond bij botsing Een 22-jarige Perzische student is gistermiddag omstreeks drie uur op de Breestraat aangereden door een vrachtauto met aanhanger, waarvan de bestuurder by het ontwyken van een stilstaande bus teveel naar rechts stuurde. De jeugdige Pers kreeg een linkerkniefractuur. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Zieken huis. ZO BOEIEND IS NU DEZE WEEK Er zijn drie zaken die vrouwen nooit zullen begrijpen. En dat zijn: Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap. De nieuwste rage uit Amerika: sieraden van oud papier. Er wordt goud aan verdiend I Wie zijn eigenlijk de bandie ten in de gangsteroorlog in Vietnam, die dit jaar al meer dan 3000 Amerikanen het le ven kostte? Kunst langs de Amsterdamse grachten. Verzet tegen op-art en pop-art. Draaiboek van het huwelijks drama van Johnny Halliday: de rampspoed die te voorzien was. In de wereld van de Islam leeft meer dan een kwart miljard men sen als slaven. Het verborgen ge laat van de vrouw die niets mag. Hoe de arme oude tijger in de tank in Engeland volkomen ver slagen werd door een gewel dige campagne van de concur renten. Er worden elk jaar nog 27 h 28 van de 100 jongemensen af gekeurd voor de Militaire Dienst, waarvan de helft op S: (gebrek aan) geestelijke stabiliteit. Kan men zich laten afkeuren? Er staat natuurlijk nog véél meer in. Spanning en ontspanning. Voortreffelijke kleurenplaten, een geestige omslag (zowel voor als achter!) pagina's actualiteiten die u in de kranten niet zag. Losse nummers 55 cent! Ver standige mensen sturen een prentbriefkaart met hun naam en adres aan Panorama-Haarlem en abonneren zich. Dan kost Pano rama slechts 45 cent per week. Predikant in Ohio vermoord In Columbus, in de Amerikaanse staat Ohio, is gisteren een predikant vermoord die zich zeer heeft inge spannen voor rassenintegratie. De vermoorde, dominee Spike, was in 1964 een van de oprichters van de organi satie „Mississippi Delta Ministry", die militante ijveraars voor rassengehjk- heid uitzond. Hy werd dood aangetroffen in een religieus centrum en is vermoedeiyk aangevallen met een stomp voorwerp. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Koningskerk (bijzaal): NCVB afd Noord. Spr ds. Bos over „Omgang met de jonge militair in en bulten de diienst". 8 uur nam. Rijksherbarium (Sohelpenkade 6): Ledenvergadering Kon. Ned Natuur historische Ver. 8 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 8 uur nam Aula Du Rieuschool: Volle Evange- Uezending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 u. nam WOENSDAG Geref Jeugdhuis (Breastraat 19): Kooi. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. A. M. Hulken berg over „Verwilderde en gehavende planten Ln de tuin" 8 uur nam Marekerk: Herv. WIJkgem. Molenwijk. Interkerkelijke evangelisatie-samen komst. Sprekers ds. H. J. Hegger en dhr. G. M. A. Hendrlksen. m.m.v. koor „De Molenwyk", 8 uur nam. Rapenb 43 Lezing Centre Culturel Francais over het existentialisme. 8 u. DONDERDAG Breestraat 19; Oude Gemeente. Spr dihr. Van der Schans 8 uur nam Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng v. Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Geb. Chr. Soc. Belangen: Leldse Chr Besturenbond. Spr. dhr. A. Borstlap over „Komt er narigheid" 8 uur nam Stadsgehoorzaal: Congres Bond van Geref. Vrouwenverenigingen in Neder land 10.15 uur voorm. Stadsgehoorzaal: K. en O.-muester- serle R'dams Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker met planoduo Alfons en Aloys Kontarsky 8 uur nam. W. de Zwljgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Koningskerk: Rullclub 7.3010 uur Rapenburg 10: Tlenersoc-leteit 't Ven. ster. Programma over Suriname m.m.v. Plet Staffleu. 8 uur nam. StadsgehoorzaalJaarvergadering Hinderwet- en Bouwtoezlchtverenlging 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: NCVB afd. centrum. Spr. ds. J van Drie over; „De plaats van Maria in de r.k. kerk". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Spr dr. P. H. Pott over: „Tibet was hun vaderland, het probleem van de Tibetaanse vluchtelingen". 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Mij voor Toon kunst Tatrai-kwartet, 8 uur, nam. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Aarlanderveen G. van Doorn te St. Panoras. Aangenomen naar Hilversum (wijkg. Betlehemkerk) C. v d. Steen te Schle- GEREF. KERKEN Bedankt voor Pernis S. D. Lank- huijzen te Naaldwijk. Beroepen te Oud-Loosdrecht G. Kerssies te Hollum (Ameland); te Zet ten G. Dijkstra te Oudega-Idzega; te Deventer G. W. H Peddemors te Nieuw-Vennep. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Mijdrecht B. Bijieveld te Bussum en H. W. Eerland te Amers- ZATERDAG Stationsplein (halte bus 4q cursle Kon. Ned. Natuurhfi Ver. naar Nieuw Leeuwenhorst uur voorm. Hogewoerd 175Wachttors van Jehovah's getuigen, 4 en nam.; Openbare lezing: 2.30 t Ons Centrum (Hooigracht 8( Verbond Bezinningsbyeenkon» J. Cohen 10.15 uur voorir Oude Ryn 5: Baptistengem. voor oorspronkeiyk Christenda evang. N. v. d. Brugge, 7.30 m v In Manhattan 12 brandweerlieden omgekomen Bij een brand in de zakenwijk van Manhattan (New York) zfjn van ochtend twaalf brandweerlieden om gekomen onder een instortende muur. De twaalf behoorden tot de tweehonderd brandweerlieden, die bezig waren een zware brand te blus sen in een gebouw, waarin chemica liën en textiel lagen opgeslagen. Van ochtend waren de lichamen van twee van de omgekomen mannen gebor gen. Naar de stoffelijke overschotten van de anderen wordt nog gezocht. gezondheid te adviseren omtrent uitwyzing van alle Venezolanen uit vraagstukken betreffende de bouw van inrichtingen voor gezondheids zorg. BUITENLAND Praalgraf voor Kennedy Het de nieuwe spits hoopt men al voor j stoffelijk overschot van president het einde van het volgend jaar te John F. Kennedy zal komen te rus hebben gemonteerd. ten in een praalgraf van marmer en Roulette in beslag genomen De °P de Amerikaanse nationale officier van justitie in Amsterdam heeft in het afgelopen /veekeinde door de rijkspolitie van het district Amsterdam een inval laten doen in eer. casino in Muiderberg, waar in sociëteitsvorm roulette werd gespeeld. De politie nam fiches, roulettetafels, speelgeld tot een bedrag van ongeveer 1000 gulden in beslag en de leden- I land is gisteren voor een bezoek administratie. Tegen twee bestuurs- j van twee dagen in West-Berlyn aan- begraafplaats in Arlington. Het stof- felyk overschot zal voor 22 novem ber, de derde verjaardag van de moord in Dallas, naar het praalgraf, dat ruim 7 miljoen gulden heeft ge kost, overgebracht worden. leden van de stichting werd proces verbaal opgemaakt, evenals tegen acht spelers. Het casino werd daar na, evenals in Zandvoort onlangs het geval was, gesloten. Fabriekssluiting De Nederlandse Brilmonturenfabriek N.B.F. in Hee renveen heeft besloten haar 16 man tellend, grotendeels jeugdig personeel op korte termyn te ontslaan. Een en ander is besloten na overleg met het gewestelyk arbeidsbureau en de vak- organisaties. De N.B.F. vestigde zich 1958 in Heerenveen. Drie jaar ge- 00,or,c or gekomen. Hy zal van burgemeester Brandt vernemen wat tussen hem en de Sow.ietrussische ambassadeur in Oost-Berlyn Abrasimow, vorige week woensdag is besproken. In bunker Het Westduitse „noodparlement" en „noodkabinet" zitten sinds gisterochtend in een kernbomvrye bunker, ergens in het Eiffelgebergte. In het raam van de NAVO-manoeuvres ,.Fallex-66" ge leden had het bedrijf een nieuwe fa friekshal betrokken in Heerenveen- noord- De oorzaak van de sluiting van het bedryf moet gezocht worden in de onrendabele gang van zaken. Ziekcnhulscommis sle De staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. A. J. H. Bartels heeft met ingang van 1 november ars D. Roemers in Badhoevedorp be noemd tot voorzitter van de zieken huiscommissie. De ziekenhuiscom missie, die in november vorig jaar werd ingesteld, heeft tot taak de mi nister van Sociale Zaken en Volks tegenstander by een aanval op de bondsrepubliek het normale rege ringswerk in Bonn onmogeiyk heeft gemaakt. Spanning GuyanaVenezuela Premier Forbes Burnham van Guya na heeft Engeland officieel laten laten weten dat Venezolanen het Eiland Ankoko in de rivier de Esse- quibo, die door het betwiste grensge bied loopt, in bezit hebben genomen. Studenten hielden gisteravond in de hoofdstad Georgetown een grote by- eenkomst waarop ze een eensgezind optreden bepleitten „in deze ernstige nationale crisis", en aandrongen op Guyana. Roken en longkanker De in Duitsland geboren dr. Emerson Day, hoofd van de Strabt-kliniek in New York, heeft in Melbourne verklaard dat tachtig procent van alle sterf gevallen van longkanker aan roken kan worden toegeschreven. Hy voeg de daaraan toe dat dit percentage in Engeland tot 90 is gestegen. Wiesenthal over Bormann Ir. Simon Wiesenthal, het hoofd van het documentatiecentrum in Wenen dat vele ontvluchte Duitse oorlogsmis dadigers op het spoor is gekomen, heeft gisteren verklaard over afdoen de bewyzen te beschikken, dat Mar tin Bormann in elk geval een jaar geleden nog in leven was. Hy ver bleef toen in Zuid-Amerika. Sinds dien had men in Wenen geen nieu we gegevens omtrent Bormanns ver- blyfplaats ontvangen. Per Hovercraft Byna 10.000 mensen zijn deze zomer per Hover craft het Nauw van Calais overge stoken. HoverLloyd, de onderneming die met twee British SRN-6 lucht kussenvoertuigen, plaats biedende aan 38 personen, de dienst tussen Ramsgate en Calais heeft onderhou den, heeft verklaard dat 5.171 men sen de reis van Engeland naar Frankryk hebben gemaakt en 4.737 de afstand in omgekeerde richting hebben afgelegd. De reisduur be draagt 45 minuten. Mysterieuze „Spijker Een prachtig opgeknapte „Spyker Torpe do", die sinds enige jarer» in het be zit is van C. O. Bourke in St. Ives by Sydney in Australië, heeft ge diend als bruidskoets by het huwe- iyk van de 23-jarige Gay Porter en de 22-jarige Colin Evans. Er zou van dit model „Spyker Torpedo" nog slechts één ander exemplaar bestaan, n.l. ln het museum in Driebergen. Hoe de Australische Spyker zjjn weg naar het zuidelijk halfrond heeft ge vonden, is tot nog toe een mysterie gebleven. Betoging in Djammoe Bij een betoging van studenten te Djammoe in Kasjmier heeft de politie het vuur geopend op de demonstranten, waar door twee mensen om het leven kwa men en 29 werden gewond. Het aan tal doden dat de laatste maand bij studentendemonstraties in India is gevallen, is hierdoor tot elf ge stegen. Toegelaten De V.N. hebben gis teren de toelating van twee leden Botswana en Lesotho goedgekeurd waardoor het totaal aantal leden tot 121 is gestegen. Weer nazi-proces in Oostenrijk Een week nadat het pri»ces-Mau- rer is begonnen is gisteren in We nen opnieuw een oorlogsmisdadiger voor de rechter verschenen, de 56- jarige Oostenrijker Leopold Lanz, die sergeant bij de SS en chef van de werkplaatsen van het concentra tiekamp Treblinka (Polen) is ge weest. Hij staat terecht wegens moord, wreedheden en medeplichtig heid aan moord op Poolse joden. Lanz werkte van 1940 tot juli 1944 in Treblinka. Volgens de akte van beschuldiging trad Lanz op met een wreedheid zonder weerga. Persoon lijk zou hy zes moorden hebben be dreven. De oeklaagde heeft al het ten laste gelegde ontkend Hy zegt nooit in 't concentratiekamp te zyn geweest maar alleen in het arbeidskamp van Treblinka te hebben gewerkt. Het proces zal ongeveer twee we ken duren. Pinkstergemeente (Dr. Van huyzenschool). Spr. dhr. J. E! van Voorburg, 3 uur nam. n Rapenburg 10: TienerJv ,,'t Roefje", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Deur-bijeenkomst o.l.v. helm, 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender, 10 voorm. Oegstgeest (Parochiehuls): gaderlng Ned. Kath. Kappersps Zomerzorg: Kynologenver. Spr. dr. J. v. d. Bosch over vondsten ln de erfelijkheid", 6 BIOSCOPEN Studio Het gangstermeisje, Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR, Hoe steel Ik een o If LIDO, Arabesque. 14 Jaar. Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON. Modesty Blaise. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur, 2.30. 4.30. 7 en 9.15 uur. REX, zy zijn naakt. 18 jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur TENTOONSTELLINGEN If Boerhaavezalen (L. Vroui koor steeg 12): Tentoonstelling it rijen en tekeningen Gerard de opend 2.30 5.30 en 7.30 - nam (tot 23 oktober). Galerie Walenkamp (Nleuf Ter toonstelling schilderijen dijk c.s. Werkd. 11 uur voorafje] nam. (tot 28 oktober). Legermuseum (Pesthulslaai i uitzondering van zaterdag (zondag 1-6 uur) ssener&eez m manente actuele llng: Dageiyks 10 uur voormfcg uur nam (behalve zaterdag rli dag) Rijksmuseum voor VolkAu< Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï. Dagelijks 10 Zondags 13 17 uur. Rijksmuseum voor Volkef* (Steenstraut 1): Dag 10-17 aags 13-17 hut Rijksmuseum voor de geecèen der natuurwetenschappen: 'iu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuf.' toonstelling aquarellen en tel van Herbert Jochems en p' van Tosca van den Haak. t/m zaterdag 10 uur nam.; bovendien dinsdag 8- nam. (t/m 3 november). Taste vin (Beestenmarkt l(jnd flsch werk Marijke Man. ID 4.30 uur nam.—1 uur 'enacL. 1 november)r UnlversiiteltTentoonstellüi? ge® Sam MlddHeton. Maant'111 vrijdag 9 uur voorm. 5 ui 0 (t/m 31 oktober). Avond- en nachtdienst der a Geopend voor spoedeisende Centraal Apotheek, Breestraat 20552. I reen gehoor van nw hur specialist (of diens waarnen ins op dokterstelefoon 22222. In weekeinde dokter nodlj Bel 22222!! DINSDAG 18 OK' TOBi Kon. Schouwburg, 20.15 i «st Draak, toneelgroep Centrum. 0R) WOENSDAG 19 OKTOBl dp DUlgentia. 20.15 uur. lands Symfonieorkest 1161 (Van hedenmorgen 7 0 seni Amsterdam zwaar bew 14 De: Helder licht bew 14 Ypenburg licht bew 14 Vllsslngen geh bew 14 Eelde zwaar bew 16 De Bilt licht bew 14 Twente hati bew 17 Eindhoven zwaar bew. 15 Z.-Limburg zwaar bew 16 He'sinkl motregen 9 Stockholm geh bew. 10 Oslo regen 13 Kopenhagei onbewolkt 14 Aberdeen mist 13 Londen regen 15 Brussel regen 13 Luxemburg hall bew 14 Parijs geh. bew 13 regen 19 zwaar bew. 19 onbewolkt Bordeaux Grenoble Niet Benijn Frankfort München Zünch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Ba-celona Madrid Mallorca Lissabon 17 licht bew 18 r 'st 12 mist 16 h„li bew 18 hsi. bew 20 zwaar bew 23 licht bew 27 zwaar bew. 27 licht bew 20 hal. bew 23 zwaar bew. 16 half bew. 33 regen 20

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2