ïmelzer zonnen Moordenaar Ver woerd door "'demon in zijn binnenste gedwongen" Hoe denken jongeren over de Kerk? dams raagt m ts lag 1 Kon. Olie hoger BEURS VAN AMSTERDAM Majoor b. d. Schmidt vraagt revisie proces een doos gebakjes niet uit om een plezierige ge- 5 te omlijsten ondervond tiid een inwoonster van Zij had een doos met naast zich op de voor- li haar auto gezet. In een en voorbij de brug over \mmertrekvaart tussen O en Oegstgeest begon de schuiven. In een poging tre lekkernijeii voor be ng te behoeden, verloor jeester mejuffrouw de B rcr het stuur en haar tlahdde gedeeltelijk in rlemmertrekvaart. Per ongevallen deden zich nanoeuvre niet voor. (Foto LD/Holvast) t parlementaire redactie) netsformateur drs. Schmel- imiddag zijn formatiewerk- begonnen met een ge- de demissionaire minister- mr. Cals. Hij verricht zijn HQ erkzaamheden in zijn par- antoor aan de Alexander- Den Haag. De zeer ruime drs. Schmelzer is loudt in, dat hij zelf moet roegde verkiezin- komen. In politieke krin- men aan, dat hij zelf de |L beeft aan verkiezingen pas *'mdat op die manier de in de KVP eerst zou- worden opgelost. Bij verkiezingen zou de KVP ilijk aan stemmen verlie- Hl ie andere kant is het een zaak om opnieuw een formeren zonder dat daar van de kiezers aan ligt. Het zou namelijk maal zijn dat zoiets ge- jesfctn parlementaire periode. ,P. krijgt reacties partijbureau van de KVP laag worden thans nogal reacties ontvangen van de houding van ïactieleider in de Tweede Schmelzer. Deze reacties van instemming tot niet- id, zo werd desgevraagd In KVP-kringen Den Iderland en Limburg heb- dels laten weten positief te ip de door de KVP-fractie ontwikkeling, die het heengaan van het üs. KVP-fractie in de Tweede ijgt tal van reacties te Intussen heeft uitgere- ren de fractie de beschik- egen over een „faam-ver- le voortaan de public rela- de fractie gaat verzorgen. c'' |e fractie uit de Kamer IVP-fractie tot nu toe een figuur aangetrokken. Tsafendas staat terecht LLADXH DAGBLAD Nederlandse hoogleraar in Leuven De katholieke universiteit te Leu ven heeft bekendgemaakt, dat dr. J. A. Geurts is benoemd tot hoogleraar in de faculteit der natuurweten schappen. De in 1926 in Den Haag geboren prof. Geurts studeerde in Leiden en Delft. Hij zal in Leuven analytische mechanica doceren. Vierde dode na botsing (Van onze Haarlemse correspondent) Als vierde slachtoffer van het ver keersongeval, dat vrijdagavond in Heemstede gebeurde en waarby drie mensen om het leven kwamen, is gistermiddag in de Mariastichting in Haarlem de heer J. H. Zoet over- i leden. De heer Zoet was 77 jaar en evenals de drie andere slachtoffers afkomstig uit Hilversum. Met zware verwondingen werd hij vrijdagavond j opgenomen in de Mariastichting. Het I ongeluk had plaats op de kruising j Heemsteedsedkeef—Lanckhorstlaan. De 45-jarige heer Valkenier be stuurde de personenauto en reed vanaf de Lanckhorstlaan de voor- rangsweg Heemsteedsedreef op. Hij heeft vermoedelijk niet gezien, dat vanuit de richting Haarlem een vrachtauto naderde. Bij de botsing kwamen de bestuurder en zyn 62- jarige echtgenote om het leven, even als de 74-jarige echtgenote van de I heer Zoet. Kerk 66/2000 Onder de naam ,,Kerk 66/2000" gaan duizenden hervormde jongeren tussen de 18 en 30 jaar in vrijwel alle plaatsen van ons land discussiëren over hun visie op de kerk zoals zij is en zoals de kerk naar hun mening in de huidige'en toekomstige maatschappij moet zijn. In Kaapstad is gisteren het pro ces begonnen tegen Demetro Tsa fendas, de 48-jarige ex-bode van het Zuidafrikaanse parlement, die premier Verwoerd op 6 september dood stak. De verdediger van Tsa fendas maakte bekend dat hij be wijzen zal overleggen voor de gees telijke .gestoordheid van zyn cliënt en daarom zal pleiten voor opna me in een psychiatrische inrichting. Volgens hem lijdt Tsafendas aan schizofrenie. Dit zou ook blijken uit diens jongste verleden, o.m. uit het feit dat hij niet in staat is geweest om ook maar het eenvoudigste baantje te houden, de vele kamers waarin hij gewoond heeft en zyn voortdurend, op obsessies berustend, bezig zyn met zyn gezondheid. De president van het hoogge rechtshof, waarvoor Tsafendas te rechtstaat, richtte een ernstige waarschuwing tot de pers „Wy zul len beïnvloeding van de pers niet toestaan", zo zei hy. Naar verluidt heeft de verdediging ongeveer 30 ge tuigen opgeroepen, onder wie artsen en psychiaters. Dr. Harold Cooper, een psychiater die als getuige a decharge optrad, verklaarde dat hij vier keer lang durig met Tsafendas had gesproken. Ia'_ Eerste Kamer is een brief pnen van ir. H. Adams, lontslag vraagt als lid van •er. Ir. Adams, die de Boe- vertegenwoardigde, kwam Welpunt van de belangstel- toen hij tijdens een van de Eerste Kamer Member door het WD-lld 8 werd beschuldigd van na- Wallstische ideeën in de 'rel door log. De heer Adams op deze beschuldiging door tos, in de koffiekamer van Msgebouw, het scheldwoord toe te voegen, waarop de hem een vuistslag toe fctober deed de heer Koe tter van de Boerenpartij, van het voornemen van s om zich als kamer- trekken. Over de inhoud waarin de heer Adams doet van zijn ontslagaan- Reen bijzonderheden be- Wie mist z'n zonnebril en portefeuille De Leidse recherche heeft al enige tyd enkele tientallen zonnebrillen en een aantal portefeuilles onder haar berusting, welke voorwerpen onge veer 2Vt maand geleden uit gepar keerde auto's zijn ontvreemd. De eigenaars van deze gebruiksvoorwer pen wordt verzocht zich met het politiebureau, afdeling recherche, in verbinding te stellen. Eerste concert Kunstkring Het eerste concert van de „Kunst kring voor Allen" wordt vrijdag 28 oktober in de Stadsgehoorzaal gege ven. ..Solist is de pianist André Tschaikowsky. Deze speelt Partita no. 4 in D gr. t. van J. S. Bach, Drei Klavierstücke van Mozart, Sonajte op. 58 in b kl. t.. van Chopin en na de pauze de Davidsbündlertanze op. 6 van Schumann. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Marcel Francois, z. v. F. M. Swin- kels en J. M. H. de Jager; Jan, z. v. H. Dreef en E. van der Lult; Maala. d. v. H. Lekx en G. van Dijk; Dorime Wll- lemine, d. v. J. van der Waals en J. de Roode; Petra. d. v. B. Meijer en IJ. van Wijk; Everardus Johannes Maria, z v. C. J. van Leeuwen en E. J. van Dijk- Paulus Wilhelmus Martlnus. z. M. j. de Haas en C M A. van der Voorn; Geert Aart Johan. z. v. J J Veenstra en H. van Grootheest; Lau- rentlus Andreas, z. v. A. J. Verhoeven en G F. van der Hoogt; Jan-Paul, z. v. P. J Rosenberg en M T, van der Linde; Eric An Toan, z. v. S. G. The en W. H. Otto; Walter Alexander z. v K. Kranenburg en C. M. C. Mulder; Richard, z. v. J. van der Haven en A M Verhorlk; Gerardus Johannes Maria z. v. J T. van Rijn en M. E. Engeringh Nlcolaas Johanes Maria, z. v. J T. van Rijn en M. E. Engeringh; Corinna Helena, d. v. C. G. de Kruljff en H. J J M Jansen Cornelia Hllle- gonda, d, v. W. Guijt en N. A. Smits; Robert Fred er lk. z. v, K. M. Stephan en A. M. Celosse; Arle. z v. J. Guijt en P. van Beelen. GETROUWD A. S. Verlend en A. van de Buld. OVERLEDEN J. Hoogkamer. 56 Jaar man; A Hoe- len, 68 Jaar. man; C. Wesseling. 54 jaar, v.ed. van A. van Oosten; J Pad- dist, 87 Jaar, echtg. van H. J. Webbers; M J T van Alphen. 41 Jaar. echtg. v TAN Sta 11 Inga; N Boot. 29 Jaar. man; P. van Blazen. 86 Jaar, man. De beklaagde had hem verteld dal een demon in zyn binnenste hem gedwongen had Verwoerd te ver moorden. De demon, die Tsafendas omschreven had als een lintworm, een draak en een slang, had veran- dering gebracht in zyn leven en zyn handelingen beïnvloed. Geen zorgen Tsafendas, aldus de psychiater, wist wat hy had gedaan en dat hij terecht zou moeten staan. Maar hij had de draagwydte van de toestand en de ernstige consequenties niet kunnen vatten. Zo had hij bijv. ge zegd: „Ik geloof niet dat ik na dit alles vanwege de openbare mening nog in Kaapstad kan blijven wonen", Het eerste wat de psychiater in de beklaagde getroffen had, was dat hij zich helemaal geen zorgen maakte over de ernstige toestand waarin hy was geraakt. Tsafendas heeft verscheidene dok ters geconsulteerd over zyn „lint worm". Hij is in ziekenhuizen on derzocht, men heeft hem met rönt genstralen doorgelicht. Hij heeft geen lintworm, maar is er vast van over tuigd dat dat wel zo is. Tegen een psychiater had Tsafendas gezegd dat zijn lintworm wel tweeëneenhalve kilometer lang is en messcherpe kanten heeft. Hy kon hem voelen kruipen, wanneer hij iets lekkers ge geten had voelde hij hem zelfs tot in zijn keel komen. „Ik vroeg beklaagde waarom hy dr. Verwoerd had ge dood. Maar hy was buitengewoon vaag in zyn verklaringen. Eén ding was zeker: de lintworm vormde het middelpunt", aldus dr. Cooper. OEGSTÜEES1 Auto botst tegen vensterbank en viaduct Een personenauto botste gister avond tegen 10 uur tegen de ven sterbank van een perceel aan de Oegstgeester Dorpsstraat. De be stuurder reed door zonder melding te hebben gemaakt van het ongeluk. Iemand die in het huis was. zette per auto de achtervolging in. Hy was niet in staat de dader in te halen, wel kon hy het kenteken van de auto opnemen. Om 2.00 uur vanochtend reed de bestuurder van dezelfde wa gen, vermoedeiyk onder invloed van sterke drank, tegen een viaduct in Eemnes. Dit keer kon hy er niet vandoor gaan, zyn wagen was aan- zieniyk beschadig^. Het bleek dat de man uit Soest kwam. VOORSCHOTEN Oud-Egypte diensthuis en buurland van Israël Onder de titel „Oud Egypte: diensthuis en buurland van Israël" hield de Egyptoloog dr. H. S. II. G. Heerma van Voss uit Voorschoten een causerie voor de Culturele Com missie van de Hervormde Jeugdraad. Het oude Egypte heeft beurtelings de rol van vyand en vriend vervuld ten opzichte van Israël. Dr. Heerma van Voss had een greep genomen uit de veelheid van de Egyptische geschiedenis, waardoor geïllustreerd werd de verhouding tussen Egypte en de Bybel. Door middel van dia's uit het Ryksmuseum van Oudheden in Leiden kregen de vele belangstel lenden een overzicht van de groei en bloei van het oude Egypte, dat direct en indirect van invloed is geweest op onze huidige beschaving. Duidelyk kwam naar voren de do dencultus. De Egyptenaar geloofde, dat hy na de dood weer op de aar de zou terugkeren mits hy onge schonden na zyn dood zou blyven. Daarom werden de doden geprepa reerd ofwel gemummificeerd. Om geen verwarring na de dood te doen onstaan, werd 'n beeld van de gestor vene in de grafkelder geplaatst. Voorts werden gebruikvoorwerpen en beelden uit zyn of haar leven in de grafkelder uitgehouwen of geschil derd. De Egyptische beschaving is zeer oud. Reeds 3000 v. Chr. kwam de be schaving tot grote bloei, waarvan een stenen beeldje uit die tyd als bewys in het Ryksmuseum te zien is. De piramiden kwamen omsreeks 2700 v. Chr. Kosten noch moeiten werden in het oude Egypte gespaard voor de dodencultus. De beschaving was echter algemeen. Aan de hand van de vele afbeeldingen uit het da- gehjkse leven bUjkt. dat er een to tale verfyning was in het gehele leven. In de Bybel vindt men weinig over de Egyptische cultuur. De Israëlie ten behielden, ondanks het sterke buurland, dat dan weer diensthuis en dan weer als redder in de nood fungeerde, een sterke eigen cultuur en namen niets over de Egyptena- ren. Het was een zeer interessante inleiding en de Ontmoetingsruimte by de Dorpskerk kon maar net het gro te aantal bezoekers bevatten. Ruim duizend gespreksgroepen Het is de bedoeling een ..gesprek tussen de generaties in de kerk" op te zetten, want de resultaten van deze jongerengesprekken worden door de hervormde jeugd zélf in de ko mende maanden in discussie ge bracht in de plaatselyke kerkeraden, in de prov. kerkvergaderingen en ten slot Te in juni 1967 in het breed moderamen van de generale synode van de Ned. Herv. Kerk. Allerlei vragen en kritiek op het gebied van geloof, levenspraktijk, sa menleving en verhouding der kerken enz. kunnen aan de orde worden gesteld. De Hervormde Jeugdraad, diie „Kerk 66/2000" organiseert, is ver rast door de zeer grote belangstel ling die in de Hervormde Kerk over het gehele land voor dit initiatief is ontstaan. Meer dan duizend her vormde gemeenten en kerkelyke groepen hebben hun medewerking al toegezegd voor de gespreksactie. die deze maand overal begint. De Hervormde Synode ondersteunt de actie. In een brief aan alle kerke raden en aan de provinciale en clas sical kerkvergaderingen heeft de Hervormde Synode de medewerking van de kerk voor dit initiatief inge roepen. In deze brief schrijft de Sy node onder meer: „In de Ned. Herv. Kerk is op allerlei terrein een ge viel van onbehagen bij jonge men sen waar te nemen ten aanzien van het instituut van de kerk. Dit gevoel uit zich in kritiek op en in afzydig- ho'd van de plaatselyke gemeente waartoe men behoort". De discussievragen voor de ruim 1000 gesprekskringen zyn door tach tig jongeren tydens een voorberei dingsweekend van de Hervormde Jeugdraad opgesteld. De vragen groe peren zich rond drie centrale the ma's: 1. Wat verwacht U var. de kerk? 2. Wat verwacht de kerk van U? en 3, Wat verwacht de wereld van de kerk? Vier etappes Gevaarlijke kruising Gaarne zou lk Uw aandacht wil len vestigen op de myns inziens ge- vaarlyke kruising Zuidsingel He rengracht. Het is mij nl. herhaalde- lyk opgevallen dat het verkeer ko mende van de Zuidsingel, omdat men t.o.v. he verkeer rydend op de Herengracht, richting Ha- pen direct de Herengracht op rydt. Het verkeer rydend op de Heren gracht echter houdt ook geen reke ning met het verkeer komend van de Zuidsingel omdat het verkeer aldaar niet intensief is, men verwacht er dus eigenlyk geen verkeer. Het komt dan ook nog al eens voor dat op bedoelde hoek een aanryding ontstaat. Misschien zou het aanbeveling ver dienen op de Zuidsingel een „STOP" bord te plaatsen? Ook zou men door middel van een bord op de Herengracht het ver- I keer aldaar kunnen attenderen op j van rechts komend verkeer. Dat hier spoedig maatregelen wor- den genomen lykt my in het belang 1 van de verkeersveiligheid wel nood- i zakeiyk. (H. Spruit). De discussies „Kerk 66 2000" zullen zich langs vier etappes voltrekken. In de eerste etappe zullen in de maanden oktober, november en de cember 1966 de gesprekken in de ruim 1000 plaatselijke kringen wor den gehouden, waarna de conclusies uit deze discussies door ongeveer tien jongeren met de plaatselyke kerke- raad zullen worden besproken. In de tweede etappe zullen in fe bruari 1967 met ongeveer 10 jongeren uit de verschillende wyk- of gemeen- telyke gespreksgroepen de resultaten worden doorgenomen met de cen trale kerkeraden of het. breed mode- ramen van de classicale vergaderin gen. In de derde etappe zullen groepen van ongeveer 10 jongeren als ver tegenwoordigers van de classicale ge spreksgroepen. gesprekken voeren met de Provinciale Kerkvergaderin gen. Ten slotte zal in juni 1967 een ge sprek plaatsvinden tussen ongeveer 10 jongeren uit alle provinciale ge spreksgroepen met het breed mode- ramen van de generale synode. WISSELKOERSEN Amsterdam. 18 oktober Londen 10.10%—10 :11 New York 3.6112—3.62,^; Montreal 3.35%— 3.35'jParys 73.31—73.36; Brussel 7.23Ti7.24 'h Frankfort 90.93%— 90.; 98 Ti; Stockholm 69.95—70.00; Zurich 83.43—83.48:Milaan 57.93%— 57.98' Kopenhagen 52.44'.—52.49'2 Oslo 50.63.2—50.68's; Wenen 14.01 Ti 14.02'2Lissabon 12.60%12.62. Boiirsoverzicht Amsterdam, 18 oktober Gestimuleerd door de ruime vraag voor de olie-aandelen van gisteren In Wall Street, heeft Kon. Olie van middag in Amsterdam de opwaartse tendentie van gisteren verder kun nen voortzetten. Dit door de vraag van het publiek en van Parys. In omvang haden deze kooporders ech ter niet veel te betekenen, doch zij overtroffen toch nog het aanbod Hierdoor noteerde dit ol e-aandeel by de opening f 127.90 ofwel ca f 1.40 boven het voorgaande slotniveau. Als gevolg van wat winstnemingen ging er later een paar dubbeltjes van de koerswinst af. De overige internatio nale waarden gaven zeer geringe koersverschillen te zien t.o.v. giste ren. Alleen in Unilever viel nog w wat te doen. Hier schommelde de prijs rond f 80.40 (f 80.90). Philips werd verhandeld op ca. f 84.50, Aku op 66.40. Voor Hoogovens werd 300 ionv.) als advieskoers opgegeven, ter- wyi KLM Iets hoger werd getaxeerd doordat dit fonds g steren in Wall Street zich een kleinigheid verbeter de. Hoewel Wall Street gisteren de nieuwe beurswetk heeft ingezet met een vaste stemming ging er in Am sterdam vrijwel geen enkele stimu lans uit omdat de Nederlandse fond sen op de New Yorkse beurs weinig verandering te zien gaven. In de scheepvaartsector werd voor Kon. Boot een kleinigheid meer be taald. De overige aandelen in deze sector schommelden rond het voor gaande slotniveau. Op de besparing van de te verwachten kosten met f 2,7 miljoen per jaar, als gevolg van de integratie van de KPM met de KJCPL. deden beide fondsen vrijwel n ets. De kosten van dit samengaan bedragen f 32 miljoen, aldus de di rectie. Hoewel op verscheidene pun ten een vooruitgang valt te bespeu ren. zullen de resultaten van de Ned. Dok en Scheepsbouw Mij over 1966 wederom geen winstuitkering toelaten, zo deelt de directie mede. In de vergadering van Serbadjadi werd van bestuurszyde de mening utgesproken dat over het lopende boekjaar wel weer een dividendje van 5"J- In de lucht zit. De directie van de ASW (Automatic Screw Works) verwacht, over het lopende boekjaar tevredenstellende resulta ten. Over de cultures val.* weinig mede te delen. De Staatsfondsenmarkt was wederom iets gemakkeliiker met lus teloze handel. In de lokale afdelin gen werden aandelen Walvisvaart hoger geadviseerd op de mededeln- gen in de jaarvergadering. Dinsdag 18 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ZVu politieke constellatie van Indonesië zich wijzigt (Van onze Haagse correspondent) Majoor b.d. H. C. J. G. Schmidt heeft in een verzoek aan het Indo nesische hooggerechtshof revisie ge vraagd van het proces, waarin hy aanvankelijk tot levenslang en later in hoger beroep tot vyf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. „Nu de politiekeconstellatie van Indonesië zich wyzdgt en het land in de richting van een rechtsstaat lykt te gaan heb ik goede hoop dat het vonnis van de appèl-raad zal worden herzien", aldus de heer Schmidt, die nu in Rjjswyk woont, waar hij hoofd van de Bescherming Bevolking en adviseur van de civiele verdediging is. Levenslang Schmidt en Jungschlager waren tien Jaar geleden de hoofdfiguren in enkele grote politieke showprocessen: zy werden beschuldigd van samen zweringen tegen Indonesië Jung schlager stierf voordat een vonnis tegen hem kon worden uitgesproken; Schmidt, één van de laatste KNIL- officieren in actieve dienst, werd in oktober 1956 tot levenslang veroor deeld. Drie jaar later deed de appèl-raad uitspraak Ln de zaak-Schmidthy kreeg vyf jaar, de tyd die hy had doorgebracht in Indonesische gevan genissen. Dankzy het ingrijpen van de voormalige procureur-generaal Soeprapto kon Schmidt Indonesië verlaten. Een week of zes geleden heeft de heer Schmidt ook een verzoek ge richt aan generaal Soeharto. Hy vraagt teruggave van Strassers schil derij „Balinees met haan", dat zich thans in Soekarno's kunstverzameling bevindt en vermoedelijk één van de aanleidingen is geweest van het proces. Ned wonbl '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned wonbl '60 4% WASSENAAR Twee eeuwen oude herberg restaurant O Wat er in de loop der eeuwen ook veranderd moge zyn aan het verkeer over de Ryksstraatweg door Wasse naar, „De Deyl" is een gezochte pleisterplaats gebleven. De ruiters, de postkoetsen en de Jan Pleziers hebben al lang plaats gemaakt voor een steeds drukker wordende stroom van auto's, maar gebleven is de mogeiykheid om op de Deyl aan te leggen in een van de restaurants, die men hier op korte afstand van elkaar vindt. Een van de oudste nu twee eeuwen zaken, hotel-café-restaurant „De Kleine Deyl" op nummer 348 heeft de laat»-{-Kon*"lPeir ste tyd een belangryke gedaantever wisseling ondergaan. De heei- C. J. van Leeuwen, die on geveer 4 jaar geleden dit bedrijf over nam, heeft het interieur van deze zeer oude herberg aangepast aan moderne eisen. Er werd een schei ding aangebracht tussen het café en het restaurant Sinds korte tyd is het bedryf uitgebreid met een Indische keuken, waarin een vroegere sous chef van Hotel des Indes in Djakar ta de scepter zwaait. De aloude pleisterplaats De Deyl is daarmee een attractie ryker ge worden. vorige slotkoers koers v heden Ned. 1966 7 101 %x 101% 5 Ned 1966 6V4 97 Ts 97% Ned 1965-1 5%.. 92 91A Ned 1965-11 5% 92% 91% Ned 1964-1 5Ti 87% 87 Ned. 1964 86 85% Ned 1958 4% 86% 86% Ned 1959 4% 84% 84% Ned 1960-1 4%.. 86* 85% Ned 1960- Ii 4% 83% 83% Ned. 1959 4Vi 851*« 851% Ned 1960 4% 81% 81% Ned. 1961 4% 81 81% Nea 1963-1 4% 80% 80% Ned. 1962 4 79% 79% Ned. Stal '47 3% 69 69 .'ed '53-1-11 3% 81% 81% Ned 1948 3 Ti 69 69 Ned. 1950-1-II 3V4 71 71 Ned. 1954-I-n 3Ti 74% 74% Ned 1955-1 3T4 74% 74% Ned 1955-n ?V* 79% 79% Ned 1937 3 81% 81% Ned. Groorb '46 3 81% 81% Ned Dol.lng 'iP 3 87% 87% Ned. inv cert 3 97A 97% Indië '37-A 3 89 88% Premielenlngen Alkmaar 1958 2% 70% 70% A dam 1953 3 112 Adam 1951-1 2% 80 78 A'dam 1956-1 2% 73% 74% A dam '56-11 2% 82 A dam '56-IH 2% 83% 82% A'dam 1959 2% 79% 78% Breda 1954 2% 71 70% Dordrecht '56 2% 7018 71 Eindh 1954 2% 72 71% Enschede '54 2% 70% 70% s-Grü '52-1 2% 84 84 s-GrJi '52-D 2% 84% 86% R'dam 1952-1 2% 86% 85 R'dam 1952-n 2% 86 84 R'dam 1957 2% 84% 84% Utrecht 1952 2% 105 105 Z.-Holl 1957 2% 81% 82 Z.-Holl 1959 2% 84% 84 Industriële obligaties Phil dlr-lng '51 4 79% 79% Bank- en kredietwezen ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 73% 74% HVA-Mljen Ver 124 123 AKU 66.60 66.40 Dell My cert 81 81 Hoogovens cert 300 298 85 84.60 Onliever cert 80.90 80.10 Dordtse Petr 590% 599% 126.50 127.80 Holl Am. Lyn 101 100 Java China Pak 162 163' K-L.M 428 430 Kon Ned St boot 79% 79% Kon Paket My.. 161% 162% Stoom v My 'Ted 113 113 Niev Goudr cert 87 8 86 V Ommeren cert 165 166% Rott Lloyd 128% 128% N Scheepv Onie 130% 130 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.. De muziekvereniging „Warmonds Fanfare" zal vrijdag 21 oktober des avonds om 8 uur in 't Trefpunt haar algehele ledenvergadering houden. De ophaalbrug, die van de Bur gemeester Ketelaarstraat toegang geeft tot het buiten „Huys te War- mondt"" in Warmond is weer her steld. Men behoeft voor een bezoek aan het bos daardoor thans geen ge bruik meer te maken van de hoofd ingang. Naby het kruispunt Oosteinde— W armonderdam in Warmond botste een Haagse bromfietser tegen een vrachtauto. Hy bekwam uitwendige verwondingen De bromfiets werd to taal vernield. en Gem leningen A'dam '47 3% 86 A'dam '48 3% 85% 8ï R'dan. '52-1 4% 84'- Bankwezen Bank N.G '65-J 6 idem '65-D 6 Idem 65-1 5% idem '65- 6%.. idem '65 'T4 idem '58 6V4 idem '64 Idem *58 0 idem *64-1 5 td N W_B -M 4H ld Rentespbr '52 Idem td f600 *67 87 Ti 174% 146% VERKLARING OER TEKENS Gedaan en laten l Gedaan en bieden Bieden t> NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellingen Interunie f 50.— 153.10 154 Nefo f 50 72.50 72.; 50 Robeco 189.20 190.30 Unitas f50.— 412 412 V Bez v 1854 f 50 90.50 90.50 Europa I 10 pb 430 430 Alg Bank Ned. 243% 243 Amrt 1 20.— 46.10 45.90 Cuituurbank 60% 61 H B Unie cert 180 185 N. Midd.st Bank 84 84 R.VB cert 371% 375 Industriële ondernemingen Albeit Heyn 707 715 Berkel's Patent 198 Borsumy 69% 69% Calve Delft cert. 602 595 Dikkers en Co. 117 117 Fokker 267 266 Van Gelder Pap 96% 97 Kon. N Grofsm 84% 85 Ue Gruyter pr .b 119% 117% Holl Constructie 290 291 Ing B Bouwnyv 127 125% Internatlo 240 241 v K en Begeer K Zout Ketjen 430% 434 Leidse Wolsp 310 Muher en Co N J3 286 297 Ned Kabelfabr. 269 285 Philips pre! 36.20 36.10 Ryn-Schelde 163% 163 E.M.S 250% 155 Ver MachJabr 122 121 V Touwfabr c.v.a 270 269% Vlhamy 127 127 Walvisvaart 220 225 Wernlnk's Beton 149 149 W'ton F'oord Br 159% 157% V wyk en H'ga 99x 98x daalberg 62% 65% MUnhntm en petrolenro Bllliton 2e rubr 387 385 Kon Petr (f20) 126 127 Amerikaanse fondsen Canadian Pao R. 54% 55% Intern Nlrkel 81 Ti 81 Anaconda 71,% 72% Bethlehem SteeJ 27% 27% Cities Service 47% 48 Gen Motors72 71 Kennecott 99 100%. Republic Steel 32% 32,^ Shell Oil 61% 61% Union Pacific 36% 36% On 8tatee Stoel 3514 ei dividend d Ex claim 4 Laten x

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11