Arbeiders merken geen voordelen van de E.E.G. fillister Diepenhorst mag blijven Djakarta beveelt de studenten terstond aan liet werk te gaan BANDAG K) OKTOBER 1969 LRÏD8CH DAGBLAD PAGINA 5 ludenten van oordeel )e Nederlandse Studentenraad heeft zaterdag in Utrecht langdurig en noerig vergaderd. Onderwerp van gesprek was o.m. een hele reeks moties. |l daarvan, door de Studenten Vakbeweging ingediend, had betrekking op aftreden van prof. mr. I. A. Diepenhorst. OOK BESTUUR VAN N.S.R. laar het oordeel van de S.V.B. ft de minister op een dergelijke Oier in zijn beleid gefaald, dat dient af te treden. |e SVB-fractie wilde dat de NSR jr stanpunt overnam en ter ken- jvan het parlement zou brengen. |e SVB stelde nog eens, dat door bezuinigingen van 16 miljoen gul- i op de ryksstudietoelage duizen- studenten geheel of gedeeltelijk een inkomen zyn beroofd en het door de minister met grote rdering ontvangen rapport-Sas- het rijksstudietoelagenstelsel te- wil draaien naar een volstrekt uderd paternalisme, ie SVB vindt verder, dat het be ivan de minister ten aanzien van i studentenhuisvesting heeft ge- I tot een onverantwoorde tempo- ring en een tweede huurverho- i in één jaar. |e motie van de SVB werd echter i door de andere fracties van de Hergenomen Niemand had r een goed woord voor het »n de minister met betrek- t de studietoelagen, maar D wilde niet zover gaan met de is uit te spreken dat de bewinds- n maar zo spoedig mogelijk moest jlwijnen. ik een andere SVB-motie vond genade bij de andere partyen. motie had het beleid van het .-bestuur tot onderwerp. Zoals zitten er in dit bestuur geen mwoordigers van de SVB. het oordeel van de SVB heeft t-bestuur met name gefaald bezuinigingsmaatregel van regering voor het wetenschappe- onderwijs. e SVB stelde voor dat het be- zijn functies ter beschikking stellen. De vertegenwoordigers PSO (progressieve studenten or- itie) en NSA (Nederlands stu- akkoord) gingen met deze akkoord. Integendeel, men on- :unde wel een andere motie, in- id door de NSA-fractie, waar met waardering werd gespro- Grootscheepse hulpactie voor vluchtelingen EP initiatief van het Nederlands pité Vluchtelingenhulp 1966 zul- t de particuliere vluchtelingen- (P-organisaties in Nederland en andere Europese landen, met In van radio en televisie, op 24 öber een grootscheepse actie be nen voor hulp aan vluchtelingen Azië en Afrika. organisatoren zyn er van uit jen. dat de tijd voorbij is dat ppese landen met een humani- p traditie kunnen volstaan met jP aan vluchtelingen op het eigen jtinent en dat het thans noodza ak is aandacht te schenken aan pitelingen buiten Europa, van wie P®igen tot nu toe nauwelyks Wacht hebben gehad, let toestemming van Koningin en Ps zal op 24 oktober, de eerste dag fc de actie die een week zal du- J. in de tuin van paleis Soestdijk I grote tent worden opgezet, waar N T.S. in een programma met een •tal vooraanstaande Nederlandse gstenaars de actie zal beginnen, pet doel van de actie is het bij- Ibrengen van een groot bedrag geld om permanente oplossingen Jf vluchtelingen in Azië en Afrika JpHjk te maken. De actie in Ne- pnd, zowel als in enige andere f°pese landen, zal in het bijzon- £gerichtzyn op de hulp aanTibet- pse vluchtelingen in India en Ne- die reeds zeven jaar geleden deze landen arriveerden. Hun posi- is uitzichtloos, tenzij met hulp n de Europese actie een nieuw be- kan worden opgebouwd. ken over het beleid van het bestuur op dit punt. In weer een andere motie (inge diend door de PSO) had men ech ter tch wel enige kritiek op de organisatie van de protestdemon stratie in Den Haag. Met name op de gedachte de demonstratie het ka rakter van een stille tocht te willen geven. In diezelfde motie werd het Asva-contingent, dat aan deze de monstratie heeft deelgenomen, ge laakt vanwege zijn optreden tijdens dit gebeuren. Circus Atleta bij Ria Valk Het jeugdcircus Atleta uit War mond werkt mee aan de show van Ria Valk die vanavond op het scherm komt. Ria zingt hierin o.m. „Speel de clown", waarbij het clownsduo De Kamé's en enige Jonge artiesten van Atleta voor de circus- sfeer zorgen. Prachtig werk van het Wereld Natuur Fonds Het Wereld Natuur- Fonds (World Wildlife Fund) heeft zich in de af gelopen jaren verder kunnen ont plooien, aldus blykt uit het verslag van de secretaris, de Nederlander drs. M. F. I. J. Bijleveld te Zeist. Er bestaan nu afdelingen in Engeland, Amerika. Zwitserland. Nederland, West-Duitsland, Oostenrijk en Bel gië en elders is de oprichting van dergelijke afdelingen in voorberei ding. Het tot nu toe grootste pro ject kon verwezenlijkt wordende aankoop van 6500 ha van het duin en moerasgebied aan de monding van de Guadal-quivir in Spanje (Co- to Donana), waarmee twee miljoen gulden gemoeid was. Ter bescher ming van het onvervangbare Neu- siedlersee-gebied by de Oostenrijks- Hongaarse grens werd met de stich ting van een nieuw reservaat be gonnen: een gebied van bijna 500 ha kon door pacht voor 20 jaar veilig gesteld worden. Een van de laatste stukken ongerepte poesta op Oostenrijks grondgebied is hiermee voor ontginning behoed. Samen met het door de regering van Burgen- land onder bescherming gestel de „Lacken"-gebied is nu een re- sex-vaat van totaal 1000 ha ontstaan. Ook elders zijn belangrijke resulta- ten geboekt: bescherming van vo- gelgebieden in Frankrijk (de Ca- margue), aanleg van wildrasters langs reservaten in Kenia, bestrij ding van de stroperij in de nationa le parken van Oeganda, steun aan een opleidingsinstituut voor bewakers in Tanzania, adviezen aan verschei dene Aziatische regeringen inzake het behoud en instellen van nationale parken, steun aan een reddingsex peditie in Perzië ten behoeve van het Mesopotamisch damhei-t, aan koop van grond in Mexico als reser vaat voor de witvleugelduif en in Texas voor de laatste overlevenden van het Attwater's prairiehoen, steun aan onderzoeken naar de reuzen- schildpadden en naar bedreigde vo gelsoorten op de Seychellen en naar flora en fauna van de beroemde Ga la pagoseilanden. Dit zyn slechts en kele grepen uit hetgeen reeds be reikt wei-d. Het verslag bevat verder een lijst van enige pagina's met projecten, die hoognodig aan de orde zijn. Wat tot nu toe is bereikt kwam tot stand dank zij talloze particulieren In vele landen. In de toekomst is krachti ge steun van de landen, die samen het Wereld Naiuur Fonds vormen, onontbeerlijk, wil men inderdaad voorkomen, dat vele diersoorten met uitsterven worden bedreigd. Kortgeknipte Beatle John Len- non, naar de laatste mode met een fondsbrilletje getooid, heeft de smaak te pakken, ledereen die onder zijn handen komt, moet wat van zijn haar afstaan. John knipt hier de acteur Ronald La- cey, die ook meewerkt aan de film Hoe ik de oorlog won", die in Spanje wordt opgenomen. Vredesplan voor Vietnam van politieke jongeren Via wapenstilstand en vrije verkie zingen naar gegarandeerde integriteit en neutraliteit om vervolgens een in ternationaal hulpprogramma uit te voeren onder auspiciën van de Ver enigde Naties om een menswaardig bestaan van het Vietnamese volk te bevorderen. Dit behelst het plan, dat de Stich ting Nederlandse Politieke Jongeren Contactraad heeft ontworpen, naar aanleiding van de open brief die de J.O.V.D. half augustus heeft gezon den aan de vier andere jongeren organisaties om een gezamenlijk standpunt in te nemen ten aanzien van de kwestie-Vietnam. In de stichting werken samen de besturen van de Anti-Revolutionaire Jongeren 8tudieclubs, de Christelyk- Historische Jongeren Organisatie, de Federatie van Jongerengroepen in de PvdA en de Kath. Volkspartij Jon geren Groepen en de Jongerenorga nisatie Vrijheid en Democratie. De jongeren zien als oorzaken van de huidige toestand ln Vietnam de sociale revolutie in dat land en de internationale politieke machtsstrijd. Zij bepleiten stopzetting van de bombardementen op Noord-Vietnam, stopzetting van de infiltraties uit Noord-Vietnam en stopzetting van uitbreiding van het militaire poten tieel. Dit alles moet leiden tot een wapenstilstand tussen de strijdende partijen: Noord-Vietnam. Zuid-Viet- nam, het Nationale Bevrijdingsfront voor Zuid-Vietnam en de Verenigde Staten met zijn bondgenoten. Pretty Things in ons land De Engelse beatgroep Pretty Things is in ons land geweest. Zaterdagavond traden de vyf lang harige jongens op in het beat-mekka van ons land, het Casino in Sche- veningen. Ettelijke honderden fans werden er een half uur lang opge zweept. terwijl een overmaat aan ge luid niet alleen de wanden van de beattempel deed schudden, maar ook de omliggende terrassen deed mee trillen. Tientallen fans raakten in vervoering, huilden en krysten, ter wijl twee meisjesfans in zwijm vie len en door potige ordebewaarders werden afgevoerd. De meest opwindende figuur was de in rood shirt gestoken drummer Alan Skipper, wiens instrumenten het moesten ontgelden. Waar ent housiaste fans niet aan toe kwamen, dat deed de drummer: hij rukte een spandoek naar beneden, sloeg een drum kapot en bleek na afloop licht gewond te zyn aan het hoofd. Leider Dick (de baard i Taylor vond het een „lekker" publiek en een sfeertje, waarin het fijn musiceren was. Phil May. de zanger van de groep, putte zich uit in opvallende gebaren en houdingen, waarvoor mi nutenlange toejuichingen werden ge produceerd. Bas-gitarist John Stax en ritme-gitarist Brian Bendleton, rookten de hele vertoning door. De Pretty Things deden deze prettige dingen ook nog elders in den lande. NEDERLAND I KRO 7.00 uur Nieuws in het kort 7.01 uur Voor de kleuters: Plpo de clown 7.05 uur Kenmerk, Informatierubriek 7.35 uur Openlucht-circus 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur „Zo is Ria". programma rondom Rit Valk 9.05 uur Silhouet, gesprek met Ko van Dijk 9.35 uur Hafenpolizei (5)De Chinese kok 10.00 uur „Meneer de magistraat", muzikaal progr. 10.25 uur NTS-journaal 10.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in he kort, NTS 8.01 uur Connv van Bergen zingt 8.15 uur President Kennedy (2), documentaire 9.05 uur Laura Storm, film 10.00 uur TROS toto kwls 10.05 uur 10.30 uur Dat is geprogrammeerde instructie (3), Teleac 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOGROGRAMMA: Hilversum 1 Hilversum l Vakbonden denken nauwelijks Europees (Van onze Amsterdamse correspondent) Vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag heeft in Amster dam de vierde Europese conferentie plaatsgehad van het Interna tionaal Christelijk Vakverbond. Op ondubbelzinnige wijze is dui delijk geworden, voor welke taken de Europese afdelingen van dit wereldomvattend verbond zich gesteld zien. Uitgaande van een rapport dat was opgesteld door de voorzitter van de Europese organisatie van het ICV, de Belg August Cool» is in de discussie en in de resolutie die werd uitgevaardigd, in grote lijnen het vol gende vastgesteld: De Europese politieke organisatie dte eenwording van Europa niet ver- voldoet niet aan de meest fundamen tele eisen van democratie, omdat de ministerraad niet gecontroleerd kan worden door een gekozen parlement. Het Europese parlement heeft slechte een adviserende taak, en geen wet gevende. De ministerraad zelf neemt de wetgevende arbeid voor haar re kening. Achter De sociale politiek in de EEG blijft ten achter bij de groeiende po litieke en economische eenwording. De tolunie die de EEG nu is, zal het bedrijfsleven in toenemende mate in spireren tot internationale samen werking en concentratie. Het overleg over de sociale voorzieningen, met het oog op een evenwichtige harmonisa tie, blijft bij die ontwikkeling in het bedrijfsleven achter. Dat is te wijten aan het feit, dat de vakbonden nog nauwelyks Europees denken en nog minder Europees georganiseerd zijn. Zij vormen geen krachtige partij in het overleg met regeringen en werk gevers op Europees niveau. De grote massa van de arbei ders in de EEG-landen bemerkt geen voordelen van de vorming van een gemeenschappelijke markt. Vooral ten gevolge van het gevoerde landbouw beleid (dat op zichzelf doeltreffend is) zien de werknemers alleen prijs verhoging, gevolg van de verleende subsidies aan de ontwikkelingsgebie den in de EEG. Door het uitblijven van directe voordelen van de EEG voor de consument, begint deze zijn aanvankelijk enthousiasme voor een vrij Europa te verliezen. Ook hier heeft de vakbeweging, door het ver duidelijken van de gevolgen van de EEG-politiek en door het bevorderen van meer profijt daarvan voor de werknemers, zijn taak. Zonder de in stemming van de massa zal immers Rusland heeft nieuw onderzoekingsvaartuig Dit voorjaar heeft de Sowjet-Unie een nieuw onderzoekingsvaartuig, de „Akademik Kurtschatow" in de vaart gebracht. Wat de uitwerking betreft schijnt het schip alles op het gebied van onderzoekingsvaartuigen in de wereld te overtreffen. De lengte van dit schip is 124 meter, breedte 17 meter, diepgang 6.10 meter. De waterverplaatsing is 6700 ton. De voortstuwing geschiedt door twee dieselmotoren met een capaciteit van 4000 pk. Het schip heeft een snelheid van 18,2 mijl. Het schip kan voldoende brandstof mee nemen voor een reis van 20.000 myl. De accommodatie biedt plaats aan wesanljjkt kunnen worden. De nationale vakbonden zullen ook de regering in hun eigen land proberen te bewegen de procedures in de EEG-beleidsvorming te democra tiseren. Samenwerking De invloed van de vakbonden in de Europese organen dient opge voerd te worden. Daarom dienen de nationale bonden zich te formeren tot een krachtige Europeee organisa tie, die in alle gelederen gerespecteert wordt als de vertegenwoordiging van de arbeidersmassa. Het ICV wil met het oog daarop graag komen tot een vorm van samenwerking met het IWV. het socialistische internatio nale verbond van vrije vakbewegingen en met het communistische wereld- i vakverbond. De nationale vakbonden kun nen alleen rekenen op Europese suc cessen. als zy hun leden weten te doordringen van de noodzaak van die eenwording. Zij hebben tenslotte maar één middel: de veiligstelling van de belangen van de werknemers, die bedreigd worden door de toene mende bedrijfsconcentratie in de ge in eensch appel ij ke markt. Bovendien moeten zij zorgen, dat de werkne mers merkbaar delen in de positieve resultaten van die markt, door een stijging van zijn welvaart of te dwin gen. waar dat mogelijk is. 7.45 uur Concert Promenade-orkest 8;.25 uur Hulp aan twee bejaarden, hoorspel 7.50 uur Cursus openhaar kunstbezit 10.55 uur Sport op hoog niveau (Mexico City). en c/ióteren Johnny en Rijk De AVRO bracht zaterdag een publiektrekkend programma. De jongeren en de liefhebbers van goede muziek vonden elkaar om tien minuten over zeven bij de Beatles, wier optreden in Ame rika was vastgelegd. Daarna Johnny en Rijk. vorig jaar nog „een paar apart", welke naam nu door 't dooddoenerige „week endshow" vervangen was. Te recht overigens, want Johnny en Rijk waren geen paar apart meer. maar een duo in het gangbare genre van Walden en Muyselaar, de Wama's en de Mounties geworden. De uitge kiende situatiehumor van het vorige seizoen, was nu ingeruild voor het gebruikelijke s ketch- werk. Aardig, maar niets bij zonders. De Wama's pasten uit stekend in deze entourage. Wat ons betreft worden de ideeën van het Engelse schrijversduo dat vorig jaar voor de „teksten" zorgde, weer snel in ere hersteld. „Orion" Voordat Oorry Brokken, mei als blikvangende maar nietszeg gende gasten, de heren Walden en Muyselaar (een flauwe confe rence over mini-rokken in de zaal, waarna we konden consta teren dat niemand in de zaal minirokken droeg) voor het puntgave maar speigelgiadde zang en danswerk had gezorgd kwam „Orion" de ruimte, en de sneller kloppende harten van de kijkers veroveren. Het begin leek een beetje chaotisch, maar op den duur werd de „geheimtaal" van de ruimte wel duidelijk, en kon men bepaald van een zekere spanning gewagen! Opmerkelijk detail: de mens van de toekomst eet met stokjes, „Orion" is een pendant van „The Thunder- Thunderbirds" sprake is van ma- lornetten en bij „Orion" van mensen van vlees en bloed, ech ter devend in 'n wereld die met marionettisme wordt bedreigd. Die strijd tussen robot en mens Monitor 47 44 44' Zondagmiddag was voor de tweede maal het NTS-program ma .Monitor" in de ether. Een half uur korter dan de eerste keer. minder spectaculair ook, maar nog altijd met een pro gramma dat er zijn mocht ®n niveau kreeg door het korte tweegesprek tussen Mulisch en Brugsma over het schijnproces onder leiding van Sartre met Amerika als gedachte, en vooral door het voortreffelijke inter view uit München met de zoon van de advocaat van Rudolf Hess. Er werd verschillende ma len overgeschakeld (volksdansen in Antwerpen, rolschaatsen in Essen), we kregen twee voetbal- flitsen te zien en zagen een snoekbaars vangen. Geen op zienbarend programma wel snel en goed. De „allerlaatste Het IKOR-programma over het probleem van de gastarbei der was heel belangwekkend, en na NTS-sport (met een over macht aan voetbal, maar korf bal en rugby verdienden ook niet beter als er maar een handjevol mensen langs de lijnen staat) kregen we de „allerlaatste" vyf minuten te zien, de Franse serie met de lange adem, die uitblonk door het uitgesponnen slot en de levensechte speelwijze. In- plaats van een feestelijk afscheid met eindelijk twee prominenten (een detectiveschrijver en een politiecommissarisals oplossers van het raadsel in de laatste vijf minuten, kregen we de op lossing nu meteen. Tot slot kre gen we de zeer nuttige herha ling van het voortreffelijke por tret dat Henk de By vorig jaar november van Peter Weiss, de schrijver van „Het. onderzoek", heeft gemaakt. Het onderzoek komt donderdag op het scherm en belooft de gebeurtenis van het jaar te worden! programma g De militaire autoriteiten van Dja karta hebben vandaag de studenten en de leden van anti-communistische Jeugdgroepen gelast onmiddellijk aan het werk te gaan en hun beto gingen te staken. „De gespannen toestand die op het ogenblik in de hoofdstad heerst, zal niet langer worden toegestaan want hy dwarsboomt de pogingen van de regering om het politieke en econo mische leven in het land te stabilise ren", aldus een communiqué. Voorts wordt gezegd dat sancties zullen worden genomen tegen allen die ondanks dit verbod nog zouden demonstreren. President Soekarno heeft ontkend, dat ex-minister Soebandrio hem in I kennis heeft gesteld van de toegeno- Op de vraag of hij opdracht had gegeven voorzitter Aidit van de com munistische partij in juli en augus tus van het vorig jaar uit Moskou naar Djakarta terug te roepen, ant woordde Soekarno: ..Naar mijn bes te weten heb ik minister van staat Njoto naar Djakarta ontboden". Njo- to was een van de topfunctionaris sen van de Indonesische communis tische party. Waar hy zich op het ogenblik bevindt, is niet bekend. Soebandrio had eerder verklaard, dat hy in opdracht van Soekarno een telegram aan Aidit had gezon den met het verzoek direct naar Djakarta terug te keren. „Boerenleger'', Premier Tsjoe En-lai van commu- VOOR MAANDAG 10 OKTOBER Hilversum 1, 402 m NCRV: 18.20 Uitzending van de Boe ren Party. Spreker: De heer H. Koe koek, voorzitter van de Boeren Partij. 18.30 Voor de tieners. 18.55 Op de man af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Radiokoor: geestelijke liederen. 19.45 Promenade orkest en zangsollste: klass. muz. 20.25 Hulp aan twee bejaarden: detective- hoorspel. 21.30 Muziek en dienst, een Informatief progr. over kerkmuz. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.50 Lichte grammo- foonmuz. 23.00 Studio 23.00: licht pro gramma 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m hoort, causerie met gram.platen. 14 40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15 40 Instrumentaal kwartet (opn.): moder ne muz. 16.00 Nws. 16.02 Klass. gram, 16.15 Voor de Jeugd. 17.15 New ■■■11 Llcbt^^^H 16.00 Nws. 16.02 Klass 15 Voor de York calling. 17.20 Lichte gram.r de tieners. men activiteit van de Indonesische nhtlsch.china heefl v<>„rg«teW communistische partU m de tyd voor I da, er Ind„nesié ecn bwrrnlr„r de mislukte staatsgreep. j moest komen „nder leiding van pre- Deze ontkenning was vervat m de sident Soekarno naast he5t u "e 'Udens het proces- Soebandrio meegedeeld door gegeven op hem gestelde vragen en die zaterdag in de rechtszaal te Dja karta, waar het proces tegen de voormalige minister van Buitenland se Zaken, Soebandrio, wordt gevoerd, zijn voorgelezen. getuige, Koesoemowidado. voormalig eerste onderminister van Buiten landse Zaken. Hij zei dat Tsjoe het voorstel aan Het was de president ook niet be- dr. Soebandrio had gedaan tijdens kend geweest dat leden van de com munistische jeugdgroeperingen op een plaats, bekend als „Krokodillen- gat" een geheime militaire opleiding hadden gekregen. Soebandrio, aldus Soekarno in zijn schriftelijke ant woord, heeft mij evenmin iets ge zegd over het z.g. plan voor een staatsgreep van een „raad van ge- neraals". „Ik heb echter wel over deze gesproken met wijlen generaal Achmad Jani, die destijds legercom mandant was en die bij de mislukte staatsgreep werd vermoord. Soekarno verklaarde voorts dat hy Soebandrio opdracht had gegeven naar Sumatra te gaan. Deze verkla ring was een antwoord op de hem dooi' het speciale tribunaal voor- 166 man. Het schip heeft de modern- j gelegde vraag of hij Soebandrio be ste navigatie- en onderzoekappara- volen had naar Sumatra te gaan tuur. Er zijn 24 laboratoria, onder „opdat de minister niet in Djakarta I renleger. als tegenwicht voor de meer meer voor natuurkunde, hydroche- zou zyn als de staatsgreep zou wor- i rechtse invloed van de vier andere mie. geomorfologie en hydrobiologie den uitgevoerd". (onderdelen van de strijdkrachten. het bezoek dat deze vorig jaar aan Peking bracht, toen hij nog minis ter van Buitenlandse Zaken was. Het voorstel voor een „vijfde macht" on der Soekarno werd gedaan nadat China 100.000 stuks wapens had aan geboden aan Indonesië voor gebruik in de confrontatiepolitiek tegenover Maleisië. Soebandrio en Tsjoe hadden ge sproken over de mogelijkheid 21 miljoen Indonesische vrijwilligers te mobiliseren, toen Tsjoe voorstelde Soekarno aan het hoofd te stellen van deze macht. Soebandrio had niet op het voorstel gereageerd, aldus de getuige. De Indonesische communistische party, de PKI, had reeds lang aan gedrongen op de vorming en bewa pening van een vijfde macht, of boe kinderpostzegelactie. 18.20 Act. 18.25. i Licht instrumentaal trio. 18.50 Stereo: Meisjeskoor. 19.15 Als lk het voor het zeggen had. 19.20 Fragmenten uit mu sicals (gr.) NRU: 19.50 Cursus Open baar Kunstbezit. 20.00 Nws. 20.05 Om roeporkest (opn.): mod. muz. 21.30 Ratten, een documentaire over de men selijke gedragingen van deze knaagdie ren. 22.00 Promenade orkest: werkjes van Nederlandse componisten. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sport op hoog niveau, klankbeeld. 23.30 Folkloristi sche muz. uit Mexico en Griekenland. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 11 OKTOBER Hilversum 1. 402 ui KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.16 Lichte gram.muz. en praatje. (7.30- 7.32 Nws.). 7 55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Lichte gram.muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 10.00 Aubade: Igev. muz.progr. (opn.). 11.00 Voor de zieken. 12 00 Musette-orkest en zang- solist. 12.18 Marktber. voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Lichte f;ramjnuz. en praatje. 13.30 Muslësta: Icht gev. muz progr. 14.20 Schoolradio. 14.40 Licht Instrumentaal ensemble (opn.) 15.00 Pizzicato: gev. muz.progr 17.00 Overheidsvoorlichting: Cactussen Hilversum 2, 298 ni AVRO: 7.00 Nws. <10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. meditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gram.muz. (8.30-8.35 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Instrumentale Italiaanse opera- fragmenten (gr 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Lichte gr am .muz. (11.00- 11.02 Nws.). 12.00 Stereo: Dansork. en zangsollsten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids voorlichting: Uitzending voor de land bouw. 12.40 Orgel en saxofoon: amu- sementsmuz. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Sopraan en plano: mod. liederen. 14 00 Ik hoor, lk hoor wat u niet Hilversum 3, FM en >40 m TROS: 9.00 Nws. 9.02 Lichte muziek met horscoop. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwlnk (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Muzikaal. VARA Varia. 13 00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Gram.platen. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Opge ruimd: platen en tips voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Licht en semble met zangsolisten. 15.30 Gram. muz. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Zorro: progr. voor tieners. 17.00 Nws. 17.02 Act 17.05-18.00 Verzoekplatenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS/NOT: 1045- 12.00 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nws. In het kort. 19.01 Plpo de clown. 19.05 Journ. voor gehoorgestoorden. VPRO: 19.35 Patrouillewagen '54 ant woord!'. politiefilm. NTS: 20.00 Jour naal. VPRO: 20.00 Wereld op wielen: een magazine op automobiel- en ver keersgebied. 20.50 God. na de dood van God: Gedachtewisseling. NTS: 22 45- 22.50 Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Kernfysica (3): Atoomkernen en Iso- Nederland II NTS: 20 00 Nws. ln het kort. 20.01 Don Qulchotte (1), TV-fllm. 20.30 Première: nws. over BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Mlohlel Phllippus, z. v H Burge- ring en A. van Vugt: Arnaldo Jan Marco Cornells, z. v. E Lachi en P N. Durleux; Karen WUhelmina. d v. R. E. Tvburec en H M H. Blok; Her- manus. z. v. H. de Graaf en T. Mul der: Willem, z. v. J. Wolters en C Smit; Maria Cornelia, d. v. G. A. M van Wetten en A. C M. van Nlerop OVERLEDEN J A. van Klink, 60 Ir., echtg v C M. van der Zwet; J W. A Spiegeler 67 Jr.. man. H Sehoo. 86 Jr.. man P Kraljenoord. 67 Jr.. wed van J van den Berg; R. T. Kraan, 4 jr., zoon.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5