Teveel plegen predikanten overspel met het corrupte gezag Ds. J. GROOT nam afscheid van Leiden 575sfe STAATSLOTERIJ 3e KLASSE Suikerziekte invloed op bloedvaten? Slechthorende en spraakgebr. kinderen Leidse Hutspottocht trok 1000 wandelaars %TOAG 10 OKTOBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 A. v. d. Heuvel voor de isten-Studenten Raad: Tien jaar Prinses Beatrix Fonds Het Prinses Beatrix Fonds beleeft dit jaar een hoogtij-dag. Het Fonds, opgericht op 11 septem ber 1956 in verband met de toen heersende ernstige polio-epidemie, bestaat thans tien jaar. Prinses Beatrix verklaarde zich bereid haar naam als Beschermvrouwe aan het Fonds te verbinden en daarbij kreeg het de naam „Prinses Beatrix Polio Fonds". Ongeveer twee jaar geleden werd de doelstelling van het Fonds uitge breid; ook de verzorging van spastici viel onder de zorgen van het Fonds. u* feite zijn wU allen kleine Ja- tti's niet of nauwelijks bewust Cde oerkracht van de opgekropte Hlens van afkeer jegens het ry- iatte noorden, welke bij de ge- !el)de massa leeft. Het verdient in unipzicht aanbeveling het gezicht een Cassius Clay nog beter te t ideren dan wij soms voor het ^Jsiescherm al doen. lie woorden kwamen uit de van ds. A. v. d. Heuvel, secre- >te:;van het Youth-department van Wereldraad van Kerken in Genè- Joen hij zaterdagochtend in het van de Leidse ïrsiteit ter gelegenheid van het lustrum van de Christen-Stu- ee n Raad een thematische inlei- i.isnield over „De kerk in de revo- utivan deze tijd". s o Van de Heuvel legde er in deze de nadruk op, dat de tegen- 'ig tussen rijk en arm, alle ont- ten spijt, steeds gro- zlordt. Waar het gekleurde zui- om medezeggenschap roept, an het blanke noorden te weinig ^■Wezenlijke ontwikkelingshulp. jlfde noorden zal niets van zijn foimmen afstaan als het er niet e'fordt gedwongen, waardoor het revolutie meer en meer een »n klank krijgt. De grootste e\jkheid is echter, aldus de in- NGj dat het blanke noorden zich Vr(>t van wil laten overtuigen, dat slli/olutie op komst is of al gaande Jddt noorden danst en drinkt op 'ad van de revolutie, die het met Jn intellectuele spitsvondigheid tegen te gaan. Honger en lide, zo vervolgde ds. Van de -ft fl zijn inleiding, bedreigen de van vandaag ernstiger dan nmicleaire oorlog en dat dient in fcste plaats de kerk te besef- Vat deze kerk betreft, het ont- haar nog steeds aan een nadenken over de nade- rda| revolutie, aldus ds. Van de 1. Volgens hem plegen nog te- ^predikanten overspel met het gezag, dat in vele delen wereld heerst. Een positief Van de Heuvel horen, telde, da.t de kerk weer dat ct reken moet, hoewel zij (nog) pet wat zij zeggen moet. De nadient zich vooral te beraden haar wereldkerk zijn, aldus de lerfer. Hij was de mening toege- endtdat de kerk ondanks alle in- nscjionale problemen te veel na il bepaald is. Nu meer dan ooit ">te gezag. Ie wereld lofiliet ds. 7 hij stelde. •°r i HENGELSPORT iRuisvoorn hield haar 4de wed- iin dit seizoen in Burgerveen. was slecht. Er werd 2000 vis aan de schaal gebracht. De nofe was als volgt: 1. I. Pouw, 7 475 gram; 2. P. Oudshoorn 6 )7 gr.; 3. W. Mulder, 195 gr.; 4. Linden, 195 gr.; 5. A. C. v. d. I ji, 170 gr.; 6. Chr. Groenendijk, fr.; 7. W. v. Weizen, 136 gr.; 8. 'oskuil, 115 gr.; 9. J. Leuering sr. It.; 10. N. Dorrepaal, 95 gr. hotste voorn: I. Pouw. gr. blei: jiering sr. tTOl fzeró schryven lUDe kwestie Adams iT(larom wordt het oorlogsverleden uuimogelijke candidaten voor de niet eerst onder ma voordat ze worden benoemd, ,Deïou heel wat trammelant ach- 8 voorkomen, gezien het recente ire Adams. i Fwendien vind ik, dat dergelijke schikkelijke dingen schade doen n ;de naam van onze Senaat. We ien toch eerbied kunnen blijven Jfen voor onze Eerste Kamer-Se- Als er kans is, dat derge- typen zo maar in de Eerste Ka- H komen, gaat er veel eerbied ^♦de regering verloren. K11 moet maar niet Jan en alle- i v in de Senaat kunnen komen, "Sn gewone huisvrouw ADVERTENTIE 1: Zoekt U een goed Kanker horloge ïpor f30.— en f40.—. Of het lSlerbeste van f 200.- en f 400.-. Horloger v. d. WATER jo Haarlemmerstraat 181. heeft het: Eterna - Certina 23 Prisma - Junghans - EWE 25 Anker - Roamer, Altijd voordelig. V 's Maandags gesloten. behoort de kerk zich te verdiepen in wereldlijke verhoudingen van vandaag. Steeds meer zal de kerk een dienstbare kerk moeten zijn en steeds minder een heersende. De kerk, die macht nastreeft om haar evangelische taak te verrichten is schijn-dienstbaar. Sleohts door te dienen kan de kerk haar eenheid hervinden. De kerk is er alleen en uitsluitend voor de ander en voor de structuur van de ander en niet voor zichzelf- waartoe de heropvoeding van de pu- Discussie Maar 40 liepen studentenmars naar Leuven uit Later op de dag was er gelegen heid om met ds. Van de Heuvel over dienstthematische inleiding te dis cussiëren en 's avonds konden vra gen, die naar aanleiding va discussie waren gerezen, aan een fo rum onder leiding van prof. dr. H. Berkhof worden voorgelegd. Het vijfde CSR-lustrum werd gisteren met een dienst in de Pieterskerk. ADVERTENTIE Later werden nog andere groepen van gehandicapten hieraan toege voegd, namelijk lijders aan spina bifida, multiple sclerose en spierdy strofie. Met deze wijziging verdween het woord polio uit de naam van het Fonds; kortweg heet het sindsdien Prinses Beatrix Fonds. In de 10 Jaar van het bestaan van het Fonds werd in totaal rond 2 mil joen gulden aan individuele steun verlening besteed en ruim 4% miljoen gulden aan andere vormen van bij stand, zoals investeringen voor in richtingen, bijdragen voor weten schappelijk speurwerk enz. (Voor verlamde patiënten, die permanent kunstmatige beademing behoeven zijn rolstoelen geconstrueerd, die met de mond bestuurd kunnen worden, dit is maar één voorbeeld van de zeer kostbare apparatuur, die nodig is» De jubileum-collecte zal worden gehouden in de week van 17 tot en met 22 oktober. Het Nederlandse Volk, bekend om zijn spontane be- reidheid tot het mede-dragen van de j lasten en zorgen van in nood ver- kerende medeburgers, late zich in die j dagen niet onbetuigd! Wanneer één van de medewerkers tijdens de col- lectie uw jubileum-gift komt vragen, rekent het Fonds ook op Uü Het Fonds doet een dringend be- roep op hen, die bereid zijn als col- lectant(e) aan de huis-aan-huis collecte in de gemeente Leiden mee te werken, zich vóór 14 oktober a.s. aan te melden by: de heer L. Lyklema Ds. J. Groot, die zestien jaar de Leidse hervormde gemeente (wijkgemeente Pniël) als predikant heeft gediend, en een beroep van de hervormde gemeente in Harich (Fr.) aannam, heeft gister avond in de Pieterskerk afscheid van de Leidse gemeente genomen. ZESTIEN JAAR PREDIKANT IN LEIDEN In zyn afscheidspredikatie gaf ds. Groot een verklaring van de gelij kenis van het bruiloftsmaal. De koning wilde dat zijn zaal vol werd. Velen namen de uitnodiging niet aan en toen moesten zijn dienaars de straat op om ieder te nodigen. Ds. Groot zei hiervan, dat het feest tóch doorgaat. De koning toornt ze niet komen en nodigt dan wie hij wil. Zo wordt de zaal dan tóch vol. Bozen en goeden worden geno- Eén zat er zonder feestkleed. Hij moest terug. Het gaat in deze gelijkenis vooral om het kleed. Wij moeten namelijk de oude mens afleggen en de nieuwe aandoen. Het bloed van Christus rei nigt van alle ongerechtigheid. Niet onze zonden worden wij uitge worpen. „Ik geloof de vergeving der zonden". Het bruilofskleed moet er zyn. Blijft dat wit? Elke dag is paasdag. Elke morgen is Gods trouw nieuw over ons en ons kleed smette loos wit, gewassen in het bloed van het Lam. Het is niet ons werk, niet onze gerechtigheid. Hij heeft het vol bracht. En dan mogen wij opstaan. Toespraken hield de predikant niet In het begin van zijn preek dankte hy echter allen met wie hy, in welk verband ook, mocht samenwer ken. Ook dank voor alle ondervon den liefde en medeleven en voor de gebeden van velen. Ds. Groot was in het bijzonder hen dankbaar, die hem hadden gestend in het zoeken naar nieuwe vormen voor de zondagse li turgie. „Wij hebben de liturgie als een hoog, heilig en feestelijk gebeu ren leren ervaren". Na de dienst, welke ook werd bij gewoond door de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen dankten velen in de omgang van het koor ds. Groot de hand ten afscheid. De studenten uit Leuven hebben gisteren hun mars door Vlaanderen, die hen in vyf dagen van Oostende naar de stad van het Alma Mater heeft gebracht, in de stromende re- deze i £en beëindigd. Af en toe marcheer den zij 1000 of 1500 man sterk, omdat zich onderweg voor korte tyd sym- pathiserenden aansloten. In totaal hebben echter slechts 40 studenten, onder wie 2 meisjes, de gehele tocht volbracht. 1 In •ttJSmeenI'«ThTütdïn wanordelykheden gebeurd. Wel zijn I hier en daar auto's met Franstalige j opschriften beschadigd, of uithang borden met Franse teksten vernield, maar dat behoort by dergelijke Vlaamse manifestaties nu eenmaal tot de folklore. In Leuven zelf mocht niet worden gedemonstreerd en daarom werd dat in Heverlee, een voorstadje van Leu ven gedaan. Daarbij zyn de eisen van de organisatie naar voren ge bracht: een volledig Nederlandstali ge universiteit in Leuven, overbren ging van de Franstalige naar Wal lonië, splitsing van de begrotingen, grotere zelfstandigheid ten opzichte van het episcopaat enz. Inmiddels zijn in het Belgische staatsblad de teksten verschenen van de wet, waarin de nieuwe structuur van de universiteit van Leuven wordt geregeld. In grote lijnen be antwoordde die aan de Vlaamse ver langens. Met uitzondering van de overbrenging van de Franstalige fa culteiten naar Wallonië. Dat is een politiek waagstuk, maar ook een fi nanciële kwestie, waarvoor niet on middellijk oplossingen kunnen wor den gevonden. 10 oktober 1966 Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 420 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 443 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 840 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 076 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6944 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer. 093577 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 012846 2000 is gevallen op het nummer: 024618 2000 is gevallen op het nummer: 035569 2000 is gevallen op het nummer: 002500 5000 is gevallen op het nummer: 032598 en prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. de prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer: 001447 AOAOEMISOHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heer H. Sprey (Nijmegen), kand. ex. kunstgeschiedenis de heer P. G. Pulle (Delft), doet. ex. Egyptische taal- ©n letterkunde de heer J. F. Borghouts. cum laude (Delft), dokt. ex. Arabische taal- en leterkunde mej. R. Kruk (Apeldoorn); doet. ex. W. Sociologie mej. H. M. A. Haane- mayer 'Delft), doet. ex. II Gen. mej. Th. E. M. M. Jongenelen 'Voorburg) en de heren K. J. va-n Dogen (Rot terdam), J. L. G. Hijman 'Den Haag), H. H. P. J. Lemkes (Den Haag), K. Schuit (Rotterdam), F. J. Sjardin (Delft». J. F. A. Vleer 'Enschede), J. Zee (Valkenburg), semi-artsex. de heren Chr. J. van Boxtel (Amstelveen), Lim Kat Han (Leiden), J. Overbeke (Den Haag), T. W. J. Schulpen (Den Haag)arts- ex. mej. O. de Deugd (Den Haag) en de heer A. W. Chavannes (Den Haag». De Vlaardingers en hun haringvisserij De bekende auteur op visseryge- bied, de heer A. G. Ligthart uit Den Haag, heeft weer een nieuw geschied kundig boek geschreven, dat als titel heeft meegekregen „De Vlaardingers en hun haringvisserij". De heer Ligthart, die zelf in de toenmalige vissersplaat-s aan de Maas Vlaardingen geboren is, blijkt terdege studie te hebben ge maakt van het wel en wee van deze eens zo welvarende vissersplaats en heeft zijn verhaal doorspekt met j eugdherinneringen Vlaardingen, eens de trots van de Nederlandse haringvisserij, is meer en meer geworden een industriecen trum. Er is nog maar een handjevol geboren en getogen Vlaardingers, dat ter visvangst gaat. De moderne vloot wordt bemand door Scheveningers. Egmonders en vissers uit andere plaatsen, die nauw verwant zijn met de visserij. Er is een periode geweest in de bloeitijd van de vloot dat zo'n 10.000 haringvissers de vloot beman den en dat duizenden op de wal werk wouden. Die tijd is (helaas zeggen de oude Vlaardingers) voorbij. In zijn met veel foto's verluchtte boek gaat de auteur de geschiedenis van de haringvisserij vanuit Vlaar dingen voor zover het dat mogelijk was na. Hij doet dat op zeer lezens waardige wtjze en beschrijft de ver schillende scheepstypen, het harde leven op zee en de lange reizen, die gemaakt werden zonder dat er con tact met thuis mogelijk was doordat men toen niet beschikte over de mo derne communicatiemiddelen van thans. Kortom een boek, dat iedereen die belangstelling heeft voor de visserij moet lezen. Het werd uitgegeven door de Europese Bibliotheek in Zaltbom mel. Russische landbouweconomen heb ben berekend, dat in Rusland 1 ton visserijprodukten met 25 ot 30 pro cent minder kapitaal kan worden geproduceerd, dan 1 ton vleespro- dukten. De produktiekosten voor een ton rundvlees (slachtgewicht) zijn 2 of 3 maal hoger dan die voor een I ton vis (aanvoergewicht) Internisten en oogartsen uit Leiden, Amsterdam, Rotterdam en Utrecht beginnen binnenkort gezamenlijk aan een belangwekkend onderzoekwaarbij zal worden nagegaan in hoeverre suikerziekte invloed heeft op de bloedvaten. trifugist; H. T. Arnold en fam., Hartmanstr 37. xned. acceptant; B. Brussee-Sloos en lam., van der Werf- straat 27; A. M. H. Ku(jper en fam., Brahmslaan 69, dekenwever; J. C. A. Goverde en fam.. Onyxhof 32, opzich t-er Gem. Werken; F. Wafelbakker en fam., Plantage 10. arts; W. Jansen en fam.. Burggravenlaan 65. boekhouder; J. G. W. Straathof en fam., 2e Bin nenvestgracht 14, plaatwerker; W. van oen Boogaart en fam ab ws. Vijf Mei- brug, ljzerbewerker; P. G. M. de Graaf. Jul. v. Stolberghof 34; R. van Nus, da Coatastraat 9. as6. Univ. Bibliotheek; P. J. M. de Leeuw, Hooigracht lila; G. C. Westmaas. Bakh. Roozenboomstr. 31; A. van Oosten. Lopsenstr. la, mi litair; J. K. Stapel. Witte Singel 54; W. L. Janssen. Lage Mors weg 3; P. M J. H. Muijlaert, du Rieustraat 7; J. E. W. Roozenburg. Rljnsburgerweg 153 lerares; C. B. van der Meer. Groen- hovenstraat 11. groenteteler. T. Dek ker, Hoge Rijndijk 19. verpleegster; J. A. Krul, Vrouwen kerksteeg 22, kan toorbediende; P. M. Andjreoli, v. Slln- gelandtlaan 8; P. Ronda, Zoeterwoud- sesingel 40b; T. J. J. Speksnijders, Kloksteeg 29. secretaresse; A. C. Flin- se. Lusthoflaan 29, los werkman; F. P. A. Wltteveen, Vreewijkstraat 14; E. M. G. Weber, Trompstraat 77; W. Llebe, Lijsterstraat 4, cnaufeur; J. K. HeUne. Janvossensteeg 46, an-allst; B. E Gla- zenburg. Plantsoen 9b; M. C. Rlppen, Rljnsburgerweg 10. observatrice; E. Reljnierse. Witte Rozenstraat 46a; W G. Katsman-Prlns. Steenschuur 10, lerares; I. D. Vriellnk-Jansen. Oude Vest 33a, secretaresse; A. Schippers. Witte Rozenstraat 2a; M. C. H. Kort ram, Onychof 17; E. J. M. A. Veke- mans. Spleghelstraat 13; T. E. W. F. Jurrlëns, Rljnsburgerweg 10, verpleeg ster; G. J. M. Koenderlnk, Koningin- nelaan 66, instrumentmaker; IJ H. M. N. Folmer. Rijnkade 15; W. F. Slijk huis, da Costastraat 89. grossier schil- densmaterlaien; W. J. Visser. Bakh. Roozenboomstraat 35; H. S N Kho, Pres. Steinstraat 38a, arts; M. H. Bal- M. Kortram-Baarn. Onyxhof 17; J. Went, Stationsweg'29a; F. Bleiji, Levendaal 185; P. C. Pels. Haarlem merstraat 216a. horlogemaker; J. Bijl, Rijn en Schlekade 44; J. A. L. Woere- DS. J. GROOT Belangwekkend „Leids" onderzoek Voor dit onderzoek zullen zowel een-eiige als twee-eiige tweelin gen als pro el personen worden in geschakeld. De Nederlandse Ver eniging van Suikerziekten heelt de tweelingen onder haar leden al gevraagd zich voor dit onderzoek te melden. Waarschijnlijk wordt ook een beroep gedaan op de Ne derlandse Vereniging van Twee lingen. voor zover deze althans leden heeft die aan suikerziekte lijden. ONDERWIJS AAN: Tijdens een door het bestuur van de Prot. Chr. Ver. voor onderwijs aan slechthorende en spraakgebrekkige kinderen te Leiden belegde vergadering hadden ouders, pleegouders, leden en belangstellenden gelegenheid kennis A. Sclüitten benoemd tot hoofd De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer B. H. Koomans, open de deze vergadering met- een kort welkomstwoord tot de talrijke aan wezigen, in het bijzonder tot de af gevaardigden van officiële instanties, specialisten en schoolartsen. Met de benoeming van de heer Schlitten, zeer deskundig en ervaren zowel oj. het gebied van onderwijs alsmede op het terrein van sociaal werk voor doven en slechthorenden, en met de nu vol ledige stal van leerkrachten ver trouwde de heer Koomans, dat de school een goede toekomst tegemoet gaat te meer, daar de besprekingen betreffende de bouw van een eigen school al in een zeer vergevorderd stadium verkeren. Het nieuwe schoolhoofd wees hier na op de zware taak, die hem wacht te, speciaal aan deze school, de enige Chr. school in Nederland, waaraan ook een afdeling verbonden is voor spraakgebrekkige kinderen. De goede teamgeest onder de specialisten en wetenschappelijke staf, alsmede on der de leerkrachten en het bestuur zal het mogelijk maken de vele moei lijkheden te overwinnen, aldus de heer Schütten. De adj. gemeentelijk inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. v. Rlesen, sprekend namens het col lege van B. en W was zeer ver heugd over de benoeming de school, de heer A. Schütten uit kwame kracht en memoreerde de vele besprekingen in de afgelopen ja ren l.v.b. met de aanschaffing van de kostbare hoorapparat-uur, logope dische hulp, kleuterassistente enz., waaruit blijkt, dat het gemeentebe stuur veel belangstelling aan de dag legt voor deze tak van onderwijs en al het mogelijke zal doen om te blij ven steunen, ook bij het bouwen van een nieuwe school. De heer Sierat, hoofd van de la gere school aan de Hoge Morsweg, vertelde iets over de inwoning van de s.h. en s.g. school en sprak de hoop uit. dat de verstandhou ding tussen de twee schoolhoofden even prettig zal zijn, als deze voor heen steeds is geweest. De heer Vermeulen, vertegenwoor diger van de directeur der Leidse Chr. Kweekschool, sprak zijn vreugde uit over de goede resultaten bij de kwekelingen gedurende de hospiteer- tijd aan deze school. Tenslotte vertolkte de heer A. P. den Hollander, waarnemend hoofd van s.h. en s.g. school namens de leerkrachten het vertrouwen in de leiding: van de heer Schütten. Mevrouw W. Bruigom-Breman, lo gopediste aan de school, hield deze avond een leerzame causerie over het verschil in de spraakontwikkeling van een normaal-horend kind en dat van het gehoorgestoorde kind. De voorzitter dankte aan het einde van deze bijeenkomst de sprekers voor hun goede wensen en de aan- Dat voor het onderzoek juist twee lingen worden aangewend, is niet zo verwonderlijk. Vooral een-eiige twee lingen vormen prachtig vergelij- kings-„materiaal", daar iedere twee ling uit twee identieke personen be staat. Het onderzoek werd zaterdag aangekondigd door de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van twee lingen, dr. J. J. van der Werff-Ten Bosch uit Oegstgeest. De vereniging congresseerde dit weekeinde in Ede. Dr. Van der Werff-Ten Bosch acht in het algemeen het tweelingen-on derzoek van groot belang, met name voor de beantwoording van de vraag hoe wordt iemand zoals hij is? Welke rol wordt in dit wordingsproces ge speeld door aanleg en welk aandeel vervult de omgeving erin? Kortom: Wat is aangeboren en wat verwor ven. Bij tweelingen is dit mooi na te gaan. Een-eiige tweelingen leve ren precies hetzelfde materiaaltwee- eiige niet, maar komen wel uit de zelfde omgeving. Ook voor studies over de erfelijk heid en de groeiprocessen kunnen tweelingen prachtige diensten bewij zen, aldus de voorzitter van de ver eniging, die nog eens de nadruk leg de op de tweede helft van de naam van de tweelingenvereniging: „Ten dienste van wetenschap en volksge zondheid". Loop der bevolking Leiden GEVESTIGD we Rijn 40, arts; A. A. M. Bolwerk, J. J. Bounet en fam.. Roodborst- Vrouwensteeg 11; J^A.Hohander. Ver- straat 4. gemeente-ambtenaar. J. van damstraat o4. B H Bouwmeester Dijk- Gronlngen-Fransen en fam.. Jac. van 6traat 33. ambtenaar PEN. Campenlami 35; P. J. D. van Malsaeu j VERTROKKEN A H p0iaic-van Klns en fam.. Oranjegracht 143, Leiderdorp. Bloem hofstraat 8; H. L. Bos en lam Fran- chlmontlaan 30, Hengelo. Gld.. Ro zenstraat 25; L. J. Dooren en fam.. Van Vollenhovenpleln 53, Oegstgeest. Homeruslaan 1; C. \V. Elderhoret en fam.. Roomburgerlaan 18a, Noordwljk. Schevenlngseatraat 1; K. van den Bos en fam. Verdistraat 191. IJsselsteln, M. Loulselaan 18; W. C. Wulflers en fam.. G. Kastelnstraat 66. Leldschen- dam. Gr'av. Jul van Stolberglaan 947; F. C. J. van Loenen en fam Fred. v. Eedeulaan 55, Oegstgeest. Carteslus- laan 17; J. A. B. A. F. Bonnet en fam., Hugo de Grootstraat 17, Delft, Bosb. Toussalntpleln 229; J. j. Eek hof en fam Beethovenlaan 117. Arn hem, Debussystraat 5 II; D. F. B. de Wit en fam Tlmorstraat 8. VIymen. P. Breughelstraat 21; J. J. Kwestro en fam.. Evertsenstraat 13. Rotterdam. Albertistraat 16; J. W. Lepelblad Bach- etr. 360, Suriname; W. J. DIJkmans. Hoge Morsweg 112. Australië; M. E. Wise. Terweepark 3, Noordwljk, Bos weg 8; E. M. C. Korte-Konlng Rljns burgerweg 10. Alphen aan den Rijn. Marnlxstraat 73; W. E. van der Blij, Mareslngel 46a, Alphen aan den Rijn, Cederstraat 63; M. J. C. H. van Woen- sel. Lammenschan6weg 102. "s-Graven- hage. Frankenslag 70; H. H. J. Zaal- berg-Mussert. Lammenschansweg 92. Katwijk. Boulevard 134; L. J B. Bo- gaards. Lammenschansweg 373, Kat wijk. Abeelpleln 5; H. B. Korte. Kap- teijnstraat 65. Alphen aan den Rijn, Marnlxstraat 73; C. M. Sclplo-Deij- kers. Beatrlxstraat 29, s-Gravenhage. Herschelstraat 32; R. S. J. Lie Pauw Sam. Verdamstraat 56. Leiderdorp. Schoutendreef 2; I. Beurse-Beekman, Melch. Treublaan 43. Venlo. Meidoorn- straat 85; C. Verschoor, Plantage 4. Katwijk, Commandeurslaan 38 bov Y. J. Yeh, Bree6tr. 177, Venlo. Parade'25;' Jonk vrouwe M. C. Bo termans-de RoiJ van Zuljdewijn. J. van Houtkade 26. Hoogl. Kerkgracht 42. Amsterdam. Her- Bemmel. Teselaar 28. A. S. Mulderije. man Gorterstraat 7ho; B. Lelgh Le vendaal 35a. Oegstgeest. van CÜvck- laan 8; T. E. C. M. Ubbink-Kok. Bui tenrusstraat 4a. Utrecht. Anclrosdreef 24; C. A. K. de Kruljf-Overduln Wit te Rozenstraat 16, Oegstgeest, Juliana- laan 2b: S. E. van der BllJ-Bink Tit. Brandsmalaan 27. Alphen a d Rijn Cederstraat 63: E. M. J. L Vroom van' der Waalsstraat 42. Rotterdam Pr' Ju- 11a na laan 60; A. Porta Bergada'. Room- 2a- Dordrecht. Aalscholver- str. 8: M. H. Hille. Rapenburg 54 Ver ct. van N. Amerika: D, Gloudemans. [oogstraat 5, Rotterdam Lombardka- e 18c; D. Koningen. Oude Vest 39. i-Gravenhage. Copernlcusstraat 139II van Duuren. de Goejestraat. 45. Voorschoten. Wijngaardenlaan 37; B. Warnar Hoge Morsweg 103. Culem- Slotstraat 13: G. B Pelt-Grün- „Borneostraat 29a. Katwijk. Over- rijn R van Eljk. Leeuwerikstraat 5. Ooetvoorne. Noordweg 1 W J M van Dijk. Rljnsburgerweg ld. Bussum. Pr Beatrlxplantsoen 22; S. Rtnck. Rllne- burgerweg 10. Zwyndrecht. Nyhoffstr. ir\ »-i xWebbers- Joubertstraat 26. Katwijk Overryn 7: G Oost. Boshul- zerlaan 2. Heemstede. Achterweg 5: D A. Stagter. J. van Goljenkade 9. Am- ab Homweg; J. T van Putten Kllkspaanweg 10. 's-Graven hage. H. Zwaardeeroonstr. 8: J van ÏÜ'L, Kllkspaanweg 30. Noordwljk. Dobbelmannduln 18; K. A Haase Tlt BrandsmaJaa.n ai 's-Grnvenhagr Berge. Haven 40; G. J. Boon. Boer- haavelaan 21; J. C. S. Walaardt Sacré van Lummel-Kooreman. Wasstr. 2g. onderwijzeres A. W. C E Hollen. Hooi gracht 15. verpleegster; C. L Körner- Chung. Onyxhof 14; H. C. A. Beenhak ker. Jan van Govenkade 44; G. Peters. Leuvenstraat 42;" H. M. Larmonle-van Uljten. Terweepark 3; R. O. Schouten, Utrechtse Jaagpad 106b; A. H. Over- boech-Fröhlich. Rljnsburgerweg 93; J. M. A. Regeer, Hooigracht 15, verpleeg ster; A. Galantlno, Pasteurstr. 34a las ser; Jonk vrouwe V. Quarles van Uf- ford. Rljnsburgerweg 10. verpleegster; P. M. Hillants, Rljnsburgerweg 10. ver pleegster; A. Espoetl. Levendaal 63. liftmonteur; H. b. s. Ben Moh. Nieuwe Beestenmarkt 8, kistenmaker; C. Rul- naard. Vlletweg 18a; D. A. Avenarius. Noordeinde 25 Lodewijk Johannes Ma rie. Maredijk 149; M. M. Schijfsana. Zoeterwoudsesimgel 85; D. Henneman, Plantsoen 93; A. Bmtel de la Rtvlère, Rapenburg 12; T. G. H. M. de Jonge- Kivtts, Wagnerpleln 114; G. C. A. Ne- derlof. Mefoenetraat 34, verpleegster; A. C. Fortgens. Coomheftstraat 4a: M. E. ten Bokkel Hulnlnk. Kloksteeg 31; R. Verpoorte. Resedastraat 20; C. L. Ketel. Bachst-raat 158: A. Mulder. Ho ge Rijndijk 17; D. A. Smit. Boommarkt 22a; W. F. Karstens. Apothekersdijk 34. vertegenwoordiger; G. J. Boeles, v. d. Waalsstraat 37; M. E. de Groot Vliet 34; G. du Urbanl, Wasstxaat 31, kraanrijder; J. P. Fongers. Lombok- str. 26: A. R. Brongers. Tevelshof 7: G. J M. Delfos. Korte Mare 27; V. C. Klein. Noordeinde 2a militair: A. Fur- née. Noordeinde 47; F. L. E de Wever, Oude Rijn 27; A. A. N van Brussel. Boerhaavelaan 54. ass. RU; Z. v. Mals- sen-Knook, Lammenschansweg 43; P W. Ohtn-A-Paw-van der Sloot. Nleu be- I wezigen voor hun belangstelling. De Leidse Hutspotwandeltochten, die zaterdagmiddag onder auspiciën van de Wandelkring-Lelden voor de achtste maal werden gehouden, bljj- ken nog steeds grote belangstelling te trekken. Toen omstreeks drie uur de laat ste deelnemer vanuit de Romanus zaal aan de Lange Mare was gestart, konden de organisatoren onder lei ding van de heer C. A. J. van Late- steijn vaststellen, dat ditmaal weer circa 1000 wandelaars over de af standen van 5, 10, 15 of 20 kilometer op pad waren en naast de 260 indi viduele tippelaars, ditmaal 34 vereni- gingsgroepen met een totaal van ruim 740 leden stonden ingeschre ven. De „oude garde" was vertegen woordigd door de 81-jarige heer J. Hermans uit Bilthoven (die op de 10 km-tocht startte) en de Leidse wandelsport-nestor, de 79-jarige heer C. W. van Oostveen, die wederom het 20 kilometer lange parcours af liep. Het nationale karakter van dit wandelfestijn werd weer eens duide lijk geaccentueerd door de deelname van individuelen en wandelgroepen uit o.a. Vlissingen, Roosendaal, Bilt hoven, Rotterdam. Den Haag en Utrecht. Zoals reeds bekend hebben de be loningen, welke na een volbrachte tocht worden uitgereikt, betrekking op de traditie van Leidens Ontzet. Ditmaal konden alle deelnemers (er waren geen uitvallers) aan hun ver zameling een sierglas met de afbeel ding van de Leidse Universiteit toe voegen en de groepen een lepeltje met een dito afbeelding. De deelnemende verenigingen wa ren ditmaal: „Terbreij" (1 groep), „De Kreek" (6 groepen), „Morgen" (2 groepen). ..De Wieklaar" (1 groep), „Jong Kralingse Veer" <1 groep), al le uit Rotterdam; „SDS" (6 groepen), Den Haag. „Hofmanschool", (1 groep), Voorburg Z.H., „Benschops Bloesem" (1 groep (Benschop. „An tilopen" (2 groepen), Nieuw Vennep, „Sparta" (2 groepen). Leiderdorp, „De Zwervers" (1 groep). Voorscho ten; „Zwieten" (1 groep). Zoeterwou- de. lrDVO" (2 groepen), Hillegom; „De Rippers" (1 groep), Rjjpwete- ring; „The Quick Steps" (2 groepen), „Vlug en Goed" n groep), ..De Na tuurvrienden" (1 groep„Semper Avanti" (I groep» allen uit Alphen a d. Rijn, „WIK" (1 groep», Leiden. Brandsmalaan 41 Blankenburgstxaat Maas, Tlt. Brandsmalaan 41, 's-Gra- venhage. van Blamkenburgstraat 83; J I er E^rden. Witte Singel 27. Amsterdam. Nic. Maesstraat 118- J P Beukera. witte Singel 106. Duitsland: L Winters. Groenhovenetraat 25 Delft 2Vbe 202: E. w. Lemckert. Me relstraat 23. Utrecht. Julianawej? 242- M. CE P. j. Mexirkens. Nachtegaallaan Oegstgeest. Pr. Bemhardlaan 50; Ti Dukker. van Oldenbarneveldetr. 16. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 127; L. J. Hazenberg. Rljnsburgerweg io. Utrecht. Jos. Haydnlaan 2- P. J e Redmond. Rljnsburgerweg io. 's-Gra venhage. Sportlaan 600; 5. D van der Vijver, van Sllngelandtlaan 6 Hilver sum. Witte Kruislaan 6; W Bolder man. Vlnkenstraat 6. Hoorn. Rode Steen 5; P. E. van Milaan. Const. Huv- genelaan 7 Rockanje. Raadhuislaan 42; G Sluijts. Morskade 14a, Tilburg. 24; E. L. H. Tan. Ma. GabrMetzu- Ruiten, Mare- V, f'"J. CJ- r. JV1. ljint— l i, 24. 'a-Gravenhage. Ballatraat 22a; M. E Margadant. Bolr^ haayelaan 162. Zutphen. Spltaalstraat va" Keimpema. Houtlaan 55. Katwijk. Meeuwenlaan 91; M L. Ru- baa. Houtlaan 48. Almelo. Slulakade VY. do WMt- Joh. de Wittstraat 44. Enschede. Zwikslaan 5: W A Sal man. van Hogerndorpeteraat 58 Alkmaar Lange» tra at 59: P. Wtnsemlue. P. Paal tjespad 7. Leiderdorp. L. van Ouder zorg 73; H. M. WlnsemlusJansen. J van Goljenkade 44. Leiderdorp. L van Ouderzorg 73; D. de Vries, Margriet- straat 2, Heemstede. Borneostraat 65' W. Boom. Margrietstraat 28, Nieuw Zeeland; P Bontje. Bakh. Rnoeen- boomstraat 37. Noordwljk. Hula tee J Sjardin. Hoge Rijn dijk 135, Hoogeveen, Brinkstraat 5- D B. van der Waals, de L. de Kanter- straat 13, Hardenberg, Vermeerstraat de Lijster Lammenschans- weg 37, Gorinchem, Banneweg 57; J. S. Klep. Lammenschansweg 22. België- R. L. Hutgens. Lorentzkade 13 AmsteL reen. Uilenstede 58. A B van R|)n. Roomburgerlaan 28 's-Gravenhage Ieplaan 28: M Zimmerman v. d San- de Bakhuyzenlaan 3. Utrecht. Kwar- telstr. 36 bis; H C A J A. J. M Ver- hf**n. Hoge Rijndijk 54. Oss. Wilgen- str, 87; M. Privé, Raamsteeg 57 Hut- "I Cralloseweg 116; M. Steen hard, Groenhaawngracht 82a, Steen- wllk. Jan Steenetraat 33: J. H la Rt vlère. Hogewoerd 82a Hilver sum Witte Kruislaan 6: L M Beurs- kens. Noordelnde 2a Tilburg.'8tulve- santplein 31; E. C. Zomerdijk Rapen burg 110, Haarlem. Floraplcin 27; A C Schuljt. Haarlemmerstraat 49 's-Gra- venhage. Hogeweg 12: H. van der Hof stede, Herengracht 13. Haarlem Has- selaerspleln 31; B. a. W A Eland» Hooigracht 15. Tilburg. Dr Ahauwrtr' 2; W J Tleleman. Oude Rlln 25 's-Gravenhage. Thorbeckelaan 723- a! J c Veenatw Noordemde °a 's-Gra venhage. A. Plersonlaan 145.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3