^resident Johnson wi "Europese verzoening' B I Medische faculteit Rotterdam geopend in „Den Haagwat nu' "Chinese studenten enoeten Rusland uit en cfióteren ERDAG 8 OKTOBER LEIDSCH DAGBLAD "erzoek aan Russen om troepensterkte i midden-Europa te verminderen en Resident Johnson heeft gisteren een beroep gedaan op de Sow- v?Jnie, haar troepensterkte in Midden-Europa te verminderen en e^n gelijkwaardige inkrimping van de NAVO-troepen mogelijk Llfpn. wat zou bijdragen tot verbetering van het politieke kli- in Europa en tot verzoening tussen Oost- en West-Europa, [president sprak in New York. betering van de betrekkingen UW| oost en West noemde hij als 25,an de drie essentiële voonvaar- r voor de „grote Europese verzoe- j het thema van zyn rede. De n'andere voorwaarden zyn vol- hem modernisering van de naast versterking van de an- ""gtlantische instellingen, en in- je van de Westeuropese ge- jchap. |g correspondent in Washington ft; l Moskou er in geïnteresseerd [militaire ontspanning in mid- uropa te komen, zou dit aan- pellicht enig effect kunnen heb- •eloven sommige waarnemers in hgton, die aan de andere kant aan herinneren dat het voor u niet makkelijk is op dit mo- Dvereenkomsten met de Ameri- aan te gaan, nu de Chinezen Steeds nadrukkelijker beweren I Russen gemene zaak maken et kapitalisme. Amerikaanse aanbod verliest m zijn kracht, doordat alge- bekend is dat Washington op lur door deviezenproblemen en ïlandse druk er waarschijnlijk •el toe zal moeten overgaan zijn htal in west-Europa te redu- of de Russen daar iets tegen- tellen of niet. Op dit moment r naar schatting 500.000 Rus soldaten in de landen van u's Oosteuropese bondgenoten, lebben deze staten nog rond manschappen op de been. In iuropa staan naar schat- 7.00.000 man NAVO-troepen, in 350.000 Amerikanen. Stap vooruit president Johnson aankondig- llerlei handelsbelemmeringen st-Europa te hebben weggeno- In er op uit te zijn op ver- ■de gebieden nauwe contacten Sow jet-Unie te zoeken, is ze- ii stap vooruit in de norma der Oost-West-betrekkingen. Ifde moet gezegd worden over tatigde woorden van de presi- rer de Duitse hereniging die hem zonder algemene verzoe ning in Europa niet tot stand kan komen. Aan de andere kant lanceer de Johnson op dit punt niet de door braak, die een aantal vroegere mede werkers van president Kennedy sinds enige tijd bepleiten: het veelzijdige atoommacht-project, dat de Russen zulk een doom in het oog is, heeft hij niet naar het rijk der hersen schimmen verwezen. Evenmin zei hij dat de huidige grenzen van Oost en West-Duitsland wel definitief wa ren, hetgeen Polen en Tsjecho-Slo- wakije een hart onder de riem zou hebben gestoken. Daarentegen zei hij alleen dat Amerika nimmer geweld zou gebruiken om grenzen te veran deren. Daarnaast zei hij evenwel ook dat grensgeschillen in Europa zou den moeten worden opgelost, het geen in communistische oren 'n omi- euze klank moet hebben, daar op dit moment alleen de Duitsers wei geren de huidige grenzen als defini tief te aanvaarden. tienmaal excuus ^■ondenaar eiste onlangs een van „onderwerping" van zijn 'enote van Duitse afkomst, ■t zij een batterij op de grond Hiaten vallen. Zy moest, onder tafel gezeten, zevenmaal een ■hem gedicteerd excuus nazeg- Voor een Londense rechter gisteren het excuus voorgele- ipe Hen ^tiel Idierbare en geweldige Nor» neem mij alsjeblieft mijn on- jpelyke gedachteloosheid, leid en volkomen onverant- lelyke achteloosheid, waar- Iik deze batterij uit mijn han- liet vallen, niet kwalijk", thter sprak echtscheiding uit. Droog" water Je laboratoria van de chemi- onderneming „Degussa" in tort is men er voor het eerst .laagd water in poedervorm te 5 |(]i. Het wordt vervaardigd door in een centrifuge in uiterst druppels te verdelen. „Aerosil' (ezelzuurprodukt, dat in ver- ig van een op tien aan de eiof is toegevoegd, zorgt .ervoor l druppeltjes zich niet meer n ii verenigen, doordat elke ïl door kiezelzuur wordt om- A's geheel was Johnsons rede ze ker een gematigde en verzoenende rede, maar of de rede veel zal ver anderen in de Oost-West-situatie, zo lang de bloedige oorlog in Vietnam woedt, betwijfelen bijna alle waar nemers. Het is zeker te optimistisch om de rede te vergelijken met die van Kennedy in juni 1963 in de Ame rican University in Washington, die de weg opende naar het afsluiten van het kernstopverdrag. Maar, men kan nooit weten. Met extra belang stelling wordt in Washington daarom uitgezien naar het bezoek van de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, aan de Amerikaan se hoofdstad, overmorgen, waarbij hy o.a. president Johnson zal ont moeten. Herbert Jochems exposeert bij Heuff Zaterdagmiddag 15 oktober wordt in Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 te Wassenaar een expositie geopend van aquarellen en tekeningen van Her- bert Jochems en plastieken van Tos- ca van den Haak. Deze expositie duurt tot en met 3 november. Ministeriële hulde voor prof. A. Querido Minister Diepenhorst (Onderwijs De rector-magnificus sprak ook en Wetenschappen) heeft gistermid' dag tydens een feestelijke byecn- komst in het nieuwe concertgebouw De Doelen" in Rotterdam Neder lands zevende medische faculteit ge opend, die onlangs is begonnen met de opleiding v. honderdzestig eerste jaars studenten. De minister noem de het openen van de faculteit „het afbinden van de navelstreng, uiter aard figuurlijk om mjj niet aan een onbevoegd uitoefenen der genees kunst schuldig te maken". HU uitte zyn bewondering voor het tempo waarmee de oprichting is voltooid. ,Wat elders vier of vijf jaar vergt, kwam hier binnen twaalf maanden tot stand". Dit succes komt voor een deel op naam van prof. A. Querido, die bereid was als „bouwpastor" op te treden. Rotterdam, aldus prof. Diepenhorst, maakte het onmogeiyke mogelijk en schonk aan het lied „hand in hand kameraden" een aca demische vervulling. Prof. drs. R. Burgert, rector-mag- niflcus van de Economische Hoge school in Rotterdam, bracht namens de universiteiten en hogescholen zyn gelukwensen aan de bouwers van de medische faculteit. Hy wees erop. dat in Rotterdam vooruitlopend op de vorming van een universiteit reeds hecht wordt samengewerkt tussen de economische hogeschool en medi sche faculteit. De gehele bouworganisatie van de hogeschool, geschapen door de uit voering van haar eigen bouwplan nen, werd ter beschikking gesteld van de medische faculteit. over het nog niet opgeloste probleem van de rechtsvorm van de in Rotter dam te vormen universiteit. Hy zei dat de senaat van de eco nomische hogeschool open staat voor discussies over elke rechtsvorm, die doelmatig is te achten uit het oog punt van samenwerking zowel op het gebied van de wetenschapsbeoefe ning als op dat van het bestuur. Voorlopig meent de senaat dat deze doelmatige oplossing van het vraag stuk van de rechtsvorm een mate van autonomie moet inhouden, die dichter ligt by die van een byzon- dere instelling, dan bij die welke de huidige ryksinstellingen van we tenschappelijk onderwys genieten. Ervaring gedurende 53 jaar in eigen kring zyn naar de mening van de senaat van de economische hoge school krachtige argumenten voor dit standpunt. Tot slot sprak prof. Burgert de hoop uit dat de leden van de medi sche faculteit, wat er ook van het probleem van de rechtsvorm mag worden, zich spoedig vereend zullen voelen met de leden van de senaat van de Nederlandse economische ho- Miljoen De burgemeester van Rotterdam, de heer W. Thomassen, overhandig de aan het bestuur van de medische faculteit symbolisch een bedrag van een miljoen gulden, bestemd voor on dersteunende activiteiten. De ge meenteraad van Rotterdam heeft donderdagavond tot deze gift beslo ten, zij het met de stemmen van de VVD-fractie (vjjf leden) en twee van de drie leden tellende Boerenfractie tegen. Rotterdam wil met deze schenking de basis leggen voor een fonds voor bijzondere uitgaven, die niet bij het rijk in rekening kun nen worden gebracht. Het beroemde strip-figuurtje Dennis the Menace is verfilmd. Speciaal voor de tv. in afleverin gen van 25 minuten. Screen Gems" in Hollywood vond in het jongetje Jay North de ideale kat- tekwaadboef voor de rol van Hank Ketchum's pen-en-inkt- schepping, die zijn ouders zoveel wanhoop, zijn lezers zoveel ple zier verschaft. De AVRO zendt Dennis eens per maand uit op za terdagmiddag. Vanmiddag voor de eerste keer, met „Dennis gaat naar de bioscoop''. Het Delftse DZV is in het toer nooi om de Europa Cup voor lands kampioenen waterpolo ingedeeld in poule B. De eerste ronde van dit toernooi wordt op 14, 15 en 16 okto ber in de Duitse stad Hamm ge speeld. Indeling van de poules: B: Pro Recco (Italië). Gentse Racing Wltih (België», Rote Erdie (Did.), Schwimm Klub Horgen iZwitserl.), Amateur Swimming Ass. of Gr. Br. (G.B.), DZV (Nederland) RUMOER ROND „LES PARAVENTS" Wordt de subsidie ingetrokken? „Les paravente", een stuk van de schrijver en „ex-misdadlger" Jean Ge- net, dat al sinds april op het repertoire van het „Theatre de France" in Parijs staat, heeft zoveel ergernis in Frankrijk verwekt, dat de Commissie j van Financiën van de Nationale vergadering besloten heeft de jaariykse rijkssubsidie aan dit theater van fr. 2.500.000 in te trekken. „Les Para vents" Is een boertig en zeer gedurfd stuk, dat handelt over de oorlog en met name de oorlog in Algerië de seksualiteit en de dood. Het heeft veel succes, maar ook veel kritiek. Speciaal bij de eer ste voorstellingen was die kritiek nogal heftig. Oudsbrij ders utt Indo- China en Algerië braken toen zowat de boel af in het theater. Stoelen werden in stukken geslagen en de spelers werden bekogeld mat stink bommen. Nu heeft Christian Bonnet, afgevaardigde van het departement Morbihan, zich tot tolk gemaakt van hen die menen, dat het stuk wegens zyn buitenissigheden en overdrijvin gen. niet op zyn plaats is in een na tionaal theater. Het besluit van de oommissie werd door Jean-Louis Barrault, directeur van het „Theatre de Prance" een „verkiezingsstunt" genoemd. Men gelooft overigens niet dat het parlement het besluit zal goedkeu ren. Over enkele weke zal het in het parlement besproken worden als dit zyn begrotingsdebat houdt. Dan, zo meent men, zal de minister van Cul turele Zaken, André Mairaux, er wel voor zorgen dat de subsidie gehand haafd bljjft. BLIK IN TOEKOMST Onder de titel „Den Haag wat nu?" wordt tot 12 november in „Ga- i«*i j lerie Al-Veka" in de residentie een «n tot dusver geen industriële tentoonstelling gehouden, die zeven Istnfeingsmogeiykheden voor het architecten, de werkgroep BNA Den bekend, aldus „Degussa". I Haag hebben gemaakt na be- ma's >re llllllll Voor eind van de maand niu ■ussische autoriteiten hebben bekendgemaakt, dat de op- t ef van Chinese studenten in de i-Unie is opgeschot en dat de ken studenten voor het eind leze maand het land moeten B verlaten. :ns het persbureau Tass, dat ïdeelt, is de maatregel een re- He voor een soortgeiyke maat- van de Chinese communisten de Russische studerenden in ardK weten, dat alle buitenlandse er. ites voor a.s. maandag het moet verlaten, omdat de on- te tekrachten het te druk hebben D Srote „culturele revolutie" te- •bourgeois-invloeden". lens Tass heeft China daardoor Milling het beginsel vas wederke- d by de uitwisseling van stu derenden geschonden. De Sowjet- Usie zou bereid zyn hervatting van de uitwisseling te overwegen, als ook China hiertoe genegen is. In de Sowjet-Unie studeren thans nog 65 Chinese studenten. Toen Chi na op 20 september de maatregel te gen de buitenlandse studentes be kendmaakte, bevonden zich ongeveer tien Russische studerenden in dit land. Terwyi de betrekkingen tussen Moskou en Peking steeds verder ver slechteren, gaan de Sowjet-lelders voort met het raadplegen van an dere communistische partyen over de ten aanzien van China te voeres po litiek. Van het beleggen van een in ternationale communistische confe rentie om een uitspraak over het ideologische geschil te krygen, zou het Kremlin voorlopig afzien, ook al omdat vele partyen niet voelen vppr een openlyke bieuk. studering van de toekomstmogeiyk- heden van de city. Zy hebben hier voor samengewerkt met andere des kundigen, onder vie kunstenaars. Dit heeft er toe geleid, dat het nauwe verbindingsstraatje „Lissebon" tus sen de Denneweg, waaraan Galerie Al-Veka lift, en het pleintje, waar aan het cabarettheater „Pe pijn" grenst, uitsluitend door kleur veranderingen werd geactiveerd tot verbindingsschakel. De werkgroep BNA Den Haag ziet hierin het bewys voor de stelling dat op praktische wijze de stad door architect en kunstenaar kan worden geïntensiveerd. Tot deze stelling is men gekomen na een heroriëntering van de mogelijkheden, die Den Haag stedebouwkundig, verkeerstechnisch en artistiek in de naaste toekomst leefbaar en bewoonbaar moeten ma ken. Op de expositie zyn de resul taten van deze studie uitgewerkt aan de hand van voorbeelden in ma quettes, schetsen en tekeningen. De werdgroep BNS Den Haag wordt gevormi door de architecten V. D. Berg, Fokke van Duyn, Rit- ter, Schamhart, Thunissen, v. d. Vegt, en De Vries. Zij werden by- gestaan door de kunstenaars Blans, Drayer, Struycken, Verhoog en Ver poorten. zy zyn ojn. tot de conclu sie gekomen, dat op de ontworpen ringwegen in Den Haag in de tote komst geen twee- richting- verkeer moet worden toegestaan. Den zul len er meer mogelijkheden zyn. De stad wordt niet verstoord met kla verbladen en hooggelegen rybanen, terwyl het ringbanenstelsel met twee eenrichtingsbanen goedkoper is. Daarmee kan tevens een krui- singsvry verkeersstramien worden verkregen met behulp van kruisingen. VOOR ZATERDAG 8 OKTOBER Hilversum 1, 402 m KRO: 18.00 Lichte orkestmuz. en zangsolisten. 18.20 Licht Instrumentaal combo. 18.40 Volksliedjes. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingingen: liedjespro gramma met lnstumentale begeleiding. 20.30 Nord-Rlng 1966: Muz.show ln sa menwerking met 7 Noord-Europese lan den: vanavond Stockholm. 21.30 Verzoekplatenprogramma. 22.10 Roulet te: een spelletje met gram platen. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal muzikaal sportprogr. 23.55-24 00 Nw6. Hilversum 2. 298 m VARA: 18.00 Nws. en commentaar op het nieuws. 18.20 Klassieke openramuz. (gr.). 19.15 Boekenwijsheid. 19.35 Ste reo: Liedjesprogr. 20.00 Nws. 20.05 Ste reo: Metopole orkest met solisten. 20.40 Een spel van twee druppels water, hoorspel. 21.30 Licht ensemble. 21.50 Weerklank: muz.revue. 22.30 Nws. 22.40 Plein en publiek, progr. over het Leld- seplein. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMM V (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Wolfgang Amadeus Mozart. „Die Entführung aus dem Serail" Komisch zangspel ln 3 bedrijven op tekst van Frledrlch Bretzner bewerkt door Gott- lob Stephanie der Jungere. (Ie bedrijf: 28 min.. 2e bedrijf: 55 min.. 3e be drijf: 34 min.). Uitvoerenden; Rolf Boysen (Bassa Seltm); Erika Koth (Constanze); Lotte Schadle (Blonde): Fritz Wunderltch (Belmonte»; Frled rlch Lenz (Pedrlllo); Kurt Bohme (Os min); Willi Schmltz (Klaas en Wach ter): Dialoogregie: Rudolf Hartmann; Koor (o.l.v. Wolfgang Baumgart) en Orkest van de Beierse Staatsopera; Di rigent: Eugen Jochum. RADIO BLOEMENDAAL Zondag 9 oktober: 9.30 u ds. D. J. Roo6. Onderw. ..Dat staat er niet 11 u ds. G. Toornvliet. Uitzending van de dienst met belangstellenden, ge houden op zondagpvond 2 oktober "06. 3.15 u Klnderdlenst. 4 u ds. D. J. Roos. Onderwerp: „Genezen van familie kwaal". VOOR ZONDAG 9 OKTOBER Hilversum 1. 492 m KRO: 8.00 Nws. 8.10 Klass. gram. muz. 8.55 Inleiding Hoogmis. 9.00 7 Hoogmis. IKOR: 10 00 Klnderdlenst. Vraag en antwoord 11.40 DE Open Deur. KRO: 12.00 Instrumentaal en semble en zangsollsten: muz. van eigen bodem. 12.30 Nws. en mededelingen. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.50 Operamuz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren: licht progr 15.00 Bra bants orkest met koor en solisten: kl muz. 16.10 Pianorecital: mod. muz. 16.30 Calvalcade: gev. muz.progr. CVK: 17.00 Geref. kerkd. 18.00 Gewijde muz. muz. 19.26 Brusselse kanttekeningen. 18.30 IKOR: Mensen gesprekken 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Gram. muz. 19.25 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Daar en nu, lezing. 20.15 Amsterdams kamer orkest en solisten: klass. en mod. muz. KRO: 21.00 De nacht na de première (2), detective-hoorspel. 21.45 Licht In strumentaal trio. 22.00 Liedjesprogram ma. 22.15 De nieuwe katechlsmus. dis cussie. 22.30 Nws. 22.40 Geloven ln morgen: bezinning en gebed. 23.00 Kruispunt: progr. over actuele vraag stukken op religieus gebied. 23.45 Lich te orkestmuz. 23.55-24.00 Nws Hllvei i 2. 298 i en soclsll8tlsch strijdll geen weer. gev. progr. (Om 9 00 Sport- mededelingen)9.45 Nws. 10.00 Klass. verzoekprogr. (gr.). 11.00 Strijkorkest: lichte muz. 11.30 Ik bedoel maar, ca- baretprogr. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.20 Knipperlicht: programma voor alle weggebruikers. 14.00 Populai re gram.muz. NRU: 14.30 Marathon- Sportrevue (I). VARA: 17.00 Stereo: Tango-rumba-orkest met zangsollsten. 17.40 Kinderhoorspel. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Marathon-Sportrevue (II). VARA: 18.30 Stereo: Walsorkest. 18.55 Zin en tegenzin, discussie. VPRO: 19.30 40 Jaar VPRO. lezing. 19.40 Sater op zondag, satlrslch progr. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 La File du Tambour Major, operette, uitgevoerd door Promenade orkest. Radio koor en solisten. 21.15 Met het oog op de toekomst (I), klank beeld. 21.55 Stereo: Pianorecital: klass. en mod. muz. 22.25 Ik geloof, dat praatje. 22.40 Radiojournaal, TROS: 22.55 Op de valreep: felicitaties. 23.10 Relax. gev. muz.progr. NRU: 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 3. FM en 240 in AVRO: 9 00 Nws. 9.02 Muz. Mozaiek. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Koffie met Kees: licht pla- tenprogr. met praatje VARA: 12.00 Nws. 12.02 Loco, een programma zon- NEDERLAND 1 AVRO: 7.00 uur Nieuws in het kort 7.01 uur Voor de kinderen: Pipo de clown 7.05 uur Popeye, tekenfilm York 7.10 uur The Beatles in het Shea-stadion te Ne NTS-journaal AVRO's weekendshow. artiestenprogramma De fantastische avonturen van het ruimteschip Orion Een avondje uit met Corry Brokken Journaal De Horse of the year-show in de Londense Wembly-pooi 11.25 uur Sluiting. 10.00 uur 10.45 uur 10.50 uur NEDERLAND 2 8.00 uur 8.01 uur KRO: Nieuws in het kort De zaak....: „Het baccarat schandaal", rechtszaak Voor de tweede maai: Mik. muzikale potpourri Katechismus voor volwassenen, nieuwe uitgave UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM lt HILVERSUM 2: 7.35 uur Melodieën-expres 8.40 uur Een spel van twee druppels water, hoorspel NEDERLAND 1 11.00 uur 12.15 uur 3.30 uur 5.00 uur 7.00 uur 7.05 uur 7.35 uur 8.25 uur 8.30 uur 10.15 uur 10.45 uur 10.50 uur NEDERLAND 2 NTS Johan en de Alverman, deel 3 Journaal Dr. Kildare: Alle begin is moeiiyk Septet, amusementsprogramma Sir Edward EIgar (1857—1934). film Folklore festival in Dublin om de Gouden Harp 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM lt 9.00 uur De nacht na de première (2), hoorspel 11.00 uur Kruispunt, religieus programma HILVERSUM 2: 8.05 1 Eucharistieviering Sluiting Monitor, ontspanning en informatie Sluiting Woord voor woord, voor de kinderen Toeloop uit het zuiden, over de gastarbeiders NTS-sport van het weekeinde Journaal De ..aller" laatste 5 minuten, detectieve-serie Signalement, portret van Peter W'elss NTS-journaal Sluiting. 7.30 uur 8.00 uur 8.05 uur 8.30 uur 9.00 uur 9.50 uur La fille du tambour major, operette Met het oog op de toekomst, causerie „Attentie" Mies en Scène en de beide actualiteitenprogramma's trok ken gisteravond de meeste aan dacht. Attentie kwam met een uitstekende reportage van Henk van den Berg over radio-Lon don en radio-Caroline, en de actie die de Engelse regering tegen deze piratenzenders op zee in petto heeft. Ook voor Nederland dus een interessant probleem, met Veronica voor de kust. „Achter het nieuws" „Achter het nieuws" (vol on verwachte intermezzi), had zyn beste greep gedaan met dr. De Vaal. die zei dat Nederland voor toeristen een reservaat van poliopatiënten is en die de rege ring hekelde omdat in dit land nog altyd het prikvaccin tegen polio wordt gebruikt, ter wyl overal elders allang het slikvaccin in zwang is. Mies en scène Mies en scène tenslotte volgde het vertrouwde patroon. Mies kwam direct vol in het beeld en legde een klein, alledaags pro bleempje voor: wat doet de haan in het kippenhok? Daarna beantwoordde een pluimveehou der die De Haan bleek te heten deze vraag door te verzekeren dat de haan niet onmisbaar is voor het leggen van de eieren, maar dat hy in het hok thuis hoort om de kippen „jolig" te houden. In dezelfde klasse hoor de het gesprek met vader en opa Zwart thuis, twee kennelyk byzonder aardige, harteiyke mensen die gek zyn op hun Sjakie. wiens doelpunt tegen Besiktas we ook nog even te zien kregen. Harry Mulisch werd aan de tand gevoeld over zyn nieuwe boek „Bericht van de ratten koning", waarby Mies hem kri tische opmerkingen over gebrek aan nauwkeurigheid voorlegde van burgemeester Van Hall. van Lammers en Hillenius. Mulisch antwoordde dat hy van zichzelf geen uiterste vorm van subtili teit verwachtte by een onder werp waarby de anderen, de regenten als een olifant door de porceleinkast waren gelopen. De twee clichémannetjes van het radioprogramma .Uitlaat' draai den hun reportoire af. de film „Het gangstermeisje" dat bin nenkort in première gaat werd op zjpn afzonderlyke onderdelen bekritiseerd en goed bevonden door Ed van der Enden (foto grafie). Henny Orri (actrice). Hugo de Groot (muziek). Cees Nooteboom (script) en een ouvreuse. Ook de wereldkam pioen accordeonspel. onze stad genoot Henny Langeveld. werd geïnteviewd. Tenslotte zat prof. Mazure, voorzitter van de Eer ste Kamer, ln een stoel (een andere, maar wel weer een S- vormige) voor de tien vragen. Korfbal bleek zyn favoriete sport te zyn geweest. Als het knellendste probleem zag hy niet de atoombom, maar het bevolkingsvraagstuk. Op de vraag hoe het kwam dat de televisie wel vaak in de Tweede Kamer komt maar nooit in „zyn" Eerste Kamer, antwoord de hy dat de televisie wel de wedstryden van AJax uitzendt, maar niet die van een amateur club. De Tweede Kamer ver houdt zich tot de Eerste, als een beroepsvoetbalclub tot een ama teurclub. meende hy. der motief. 13.00 Nws 13.07 VARAs Popshow. 13.45 Gramjnuz. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Athene: gram.platenprogr voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Brass Band. 15.00 Nws. 1502 Ankara- Madrid: gram.platenprogr. voor de bui tenlandse arbeiders. 15.32 Rhythm en blues. 16.00 Nws. 16.02 Lichte platen. (16.25- Voetbaltotoultslagen). 16.30 Dlacobal: dansmuz, voor tieners. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Nederlandse artiesten op de plaat. VOOR MAANDAG 10 OKTOBER Hilversum 1. 40» m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte orkestmuz. (gr.) 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Licht Instrumen taal sextet (gr.). 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lled. 8.15 Gewijde muz 8.30 Nws. 8.32 Lichte gram muz. 9.00 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., reportages en muz. 13.30 Stereo: Lichte orkestmuz en zangsollste. 13.50 Stereo: Licht Instru mentaal trio. 14.05 Schoolradio. 14 30 Stereo: Lichte orkestmuz. cn koorzang (gr.). 15.05 Stereo: Omroeporkest en soliste: mod. muz. 16.00 Bybeloverden- klng. 16.30 Fluit en claveclmbel: klass. muz. 17.00 Overheidsvoorlichting: De missie In Suriname Spreker: F J. van Wel. 17.10 Voor de kleuters 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Lichte gram VPRO 7.55 Deze dag. meditatie "vARA 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammuz. 9 00 Oude muz. (gr 9.10 Kia&s. kamermu/ (gr.). 10.00 Verzoekplaten voor de huisvrouw. 21.00 Nws. 11.02 Voordracht 11.20 Klass. en mod. gram.muz. 12 00 Licht orgelspel. 12.27 Mededelingen t b. v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Voor de midden stand. 13.25 Promenade orkest 14.00 Wikken en wegen: consumentenru briek 14.15 Orepen uit de muz.ge- schledenls. muz. lezing. 14.50 De Op dracht. hoorsp. (herh. van Juni '66). 1600 Nws. 16.02 Sociëteit: Zestig mi nuten voor boven de zestig. 17 02 Oude liedjes. 17.20 Lichte gram.muz. 17 45 Overheidsvoorlichting: Vice versa Ne derlandse vrijwilliger» ln ontwikke lingslanden. Hilversum 3. FM en 240 m KRO: 9.00 Nws 9.02 Licht gev. pro gramma. 10.00 Nws 1002 Act 10.05 Ik bedoel maar. 11.00 Nws. 11.02 Act 11.05 A'dam 66: licht muz.progr. en re portages. 12.00 Nws. 12.02 Act 12.05 Lichte platen. 13.00 Nws. 13 02 Act 13 05 Gev. platenprogr. 14 00 Nws. 14 02 Act 14.05 Even draalen 15.00 Nws 15 02 Act. 15.05 Klik momentopname van een stukje Nederland 16 00 Nws. 16.02 Act. 16 05 Tienershow. 17.00 Nws 17 02 Act. 17.05-18 00 Licht verzoekpla- tenprogr.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5