DAGBLAD luisartsen dubbele eisen het van fondsen Koekoek weigert nog Adams af te vallen I Claus wijdt zich aan ruimtelijke ordening JAMIN Nieuwe voorstellen voorgesteld Inkomen .30.000 schoon Engeland Gibraltar wil kwestie voorleggen Vuchteiinge aan Hof in Den Haag AARDGAS bloembollen alles Vlieland 'n ster matras ÏÏSawaGSm (Sue/ leuwy Opgericht 1 maart 1860 VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 No. 31992 recteur; E. A. E. van Dlsüoeck jofdredacteur: J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 11,90 per kwartaal, f 3,97 per maand, f 0,93 per week, (bU vooruitbetaling) losse nummers f OJ25 Teieloon Directie en Administratie; 25U41; Redactie: 21507 Witte Singe) l, Lelden Giro no 57055 De ziekenfondsuitkering aan huisartsen, die per patiënt thans f 19.37 per bedraagt, dient te worden opgetrokken tot f 38,- per jaar. Deze ver ging van het honorarium van bijna honderd procent is een van de voor ellen, die de landelijke vereniging van huisartsen gisteren heeft voorge- jd aan de ziekenfondsen. De huisartsen zeggen, dat een verdubbeling van vergoeding een premieverhoging van 0,6 procent nodig maakt. Dinsdag komt het overlegorgaan van huisartsen en ziekenfondsen jeen om deze voorstellendie alle voorgaande door de zieken- ndsen afgewezen eisen overtreffen, te bespreken. gaat aan praktijkonkosten (24.000 gulden), sociale voorzieningen (10.000 gulden), a.o.w.- en invaliditeitspre- mie (4.000 gulden) en belastingen (26.000 gulden), zodat er een netto inkomen van 30.000 gulden over blijft. Vergelijking Bij de vaststelling van het voor gestelde netto-inkomen is als verge lijkingsobject gekozen de hoofdge- neeskundige a in overheidsdienst, die volgens de huisartsen eenzelfde ver antwoordelijke functie heeft. Bij het inkomen van de hoofdgeneeskundige a zouden echter toeslagen moeten worden toegepast voor de sociaal- economische onzekerheid. de ver minderde rechtspositie, de extra-be- lasting van de huisarts en diens ge zin, en het grotere aantal werkdagen per jaar. Het bruto-inkomen van de huisarts met een praktijk van 2500 patiënten zou hierdoor op circa 50.000 gulden per jaar komen. Kleiner A elite r ge bi even De volgens de huisartsen sinds 1955 achtergebleven honorering zou tot gevolg hebben gehad, dat de afge lopen twee jaren ruim 300 huisart sen afvloeiden naar beter betaalde Tijdens een toelichting op de functies bij overheid en bedrijfsle- voorstellen zei de voorzitter van de n feite komt het er op neer, dat huisartsen de honorering van cenfondspatiënten gelijk willen kken met die van de particuliere iënten. In de brief aan de zieken- dsen, waarvan alle 4500 huisart- vandaag een afschrift wordt toe- onden, is een kostenbudget opge- nen, waarbij is uitgegaan van een sartsenpraktijk van 2500 patiën- Volgens de huisartsvereniging lagt een dergelijke praktijk een rlijks inkomen van 94.000 gulden, arvan ruim 64.000 gulden verloren Landelijke Huisartsenvereniging, de Arnhemse arts J- F. A. van Rijn, dat de huidige vergoeding van de ziekenfondsen is afgestemd op een praktijk van gemiddeld 2700 fonds patiënten en 300 particuliere patiën ten. doch dat gezien de veelheid van taken van de huisarts het gemiddel de patiëntental tot 2500 dient te wor den teruggebracht. „Als een huisarts op dit ogenblik een normaal inkomen wil hebben, moet hij 3.650 patiënten hebben. Bij dit aantal is natuurlijk geen sprake van integrale zorg. De huisarts wordt echter steeds meer in geschakeld bij o.a. gezinsmoeilijkhe den, wijkverpleging enz., waarvoor bij de huidige grote praktijken geen ruimte is. Wij willen met onze voor stellen bereiken, dat de gelegenheid over grens gesmokkeld (Van onze Groningse correspondent) en Nederlandse personenauto een vluchtelinge uit Joego-Sla- in de koffer, is gisteravond met te snelheid door de grenspost bij iuwenschams gereden en in het iker verdwenen. Dit gebeurde na- de marechaussee by controle de frouw in de koffer had ontdekt de auto had teruggestuurd. )mstreeks half zeven gisteravond rd de wagen, bestuurd door een ierlander aangehouden. De nsdocumenten werden gecontro- 'd en bij een onderzoek ontdekte m het meisje in de koffer. De rechaussee kreeg het verhaal te en dat het meisje uit Joego-Sla- was gekomen om in Nederland trouwen. Haar verloofde zou een gemand zijn uit Amsterdam of istelveen. De doorgang werd ge- gerd, omdat de jonge vrouw niet r een paspoort en een visum be- ilkte. Gezegd werd dat deze pa ren waren aangevraagd door haar komstige echtgenoot, maar dat nog niet waren aangekomen. De o met de Nederlander en de Joe- ilavische vrouw keerde na de wei- ing naar Duits grondgebied terug. Sen poosje later reed de auto plot- tussen een aantal vracht- to's door de openstaande slagbo- n naar Nederland. Het onderzoek nog gaande. De namen van de n en de vrouw zijn bekend. Men ■wacht de vluchtelingen in de igeving van Amsterdam of Am- (lveen aan te treffen. De Britse regering zal het Inter nationale Hof van Justitie in Den Haag vragen te beslissen over haar geschil met Spanje inzake de toe komst van Gibraltar. Maandag wor den de Engels-Spaanse besprekingen over de rots aan de Middellandse Zee hervat, waar «e verwijzing naar Den Haag ter tafel zal worden ge bracht. Groot-Brittannië heeft gisteren in Londen en Madrid geprotesteerd te gen de verscherping van de blokka de van Gibraltar aan de vooravond van de hervatting der besprekingen. Dit sloeg op het sluiten van het doua nekantoor in La linea aan de grens met Gibraltar. Personen- en vracht auto's mogen nu geen gebruik meer maken van de enige landverbinding tussen Spanje en Gibraltar, wat ge lijk staat een ten economische blok kade. De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Brown, heeft te genover de Spaanse ambassadeur in Londen „betreurd, dat de Spaanse re gering op deze wijze druk meent te moeten uitoefenen aan de vooravond van de hervatting dei- besprekingen". Van Spaanse zijde is de sluiting van het douanekantoor verklaard als „een vergeldingsmaatregel voor En gelse weigering de Spaanse soeverei niteit te erkennen over de landengte tussen Gibraltar en Spanje. Een woordvoerder van het Spaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken be schuldigde Engeland ervan, dat het „twee Gibrartars" heeft gecreëerd, namelijk de oorspronkelijk rotsves ting, die in 1713 bij het verdrag van Utrecht aan Engeland werd afge staan, en de landengte, die buiten de vestingmuren ligt en waarop Enge land een vliegveld heeft laten aan leggen. Het besluit om het douane kantoor te sluiten js dan ook in over eenstemming met het verdrag van Utrecht, aldus de woordvoerder. Voorts acht men het een teken aan de wand, dat de aanwas van jonge huisartsen steeds geringer wordt. Het aantal huisartsen in de leeftijdsgroep van 36 tot 40 jaar be draagt meer dan 200, terwijl het aantal in de leeftijdsgroep 32 tot 35 jaar onder de 100 ligt. En dat terwyl de huisart senpraktijken voor een krats te koop zijn. Men raakt ze aan de straat stenen niet kwyt Uitspraak maandag in radio-uitzending Als gevolg van een staking van 24 uur, die gisterochtend bij het vervoer in Parijs begon, heeft de metro nagenoeg geheel en het busverkeer gedeeltelijk stilgele gen. Het gevolg was, dat parkeer plaatsen voor personenauto's he lemaal vol waren. Zelfs voor deze ezeltjes was het moeilijk een plekje te vinden. Boer Koekoek weigert nog steeds om ir. Adams thans af te vallen. Dit blijkt uit een verkla ring van de heer Koekoek in het jongste nummer van ,,De Vrije Boer dat nog moet verschij nen. Maandagavond (18.20 uur) zal het hoofdbestuur van de Boerenpartij over het geval- PRINS CLAUS gaat zich in het bijzonder wijden aan de pro blematiek van de ruimtelijke ordening. Hij zal aan discussies op dit terrein deelnemen in de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening en de Rijksplanologische commissie. Voorts zal hij bij eenkomsten van het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting bijwonen. Hij zal echter geen functies in deze organisaties aanvaarden. De Prins stelt zich voor in het ka der van de studie in deze problema tiek vele werkbezoeken in alle delen van het land te ondernemen. In het middelpunt van de activiteit van de Prins staat om te beginnen de stu die van de nieuwe nota over de ruimtelijke ordening en de rappor ten die eraan ten grondslag liggen. Hij zal zich met name gaan verdie pen in de regionale aspecten van de ruimtelijke ordening zoals industri alisatieplannen, de Delta- en Zui derzeewerken, de lucht- en water verontreiniging en recreatie. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft va nochtend meegedeeld dat de keu ze van werkterrein van de Prins sa menvalt met zijn grote persoonlijke belangstelling voor deze materie. De Prins is voornemens als zijn hoofd taak te beschouwen zich geheel in te werken in deze voor Nederland zo b\j uitstek belangrijke problematiek. Over zyn keuze en over opzet en sa menstelling van zijn werkprogram ma is met leden van de regering van gedachten gewisseld, waarbij voor de uitvoering van deze taak volledige medewerking is toegezegd. Prins Claus beschikt voor zijn werk over een eigen bureau in Den Haag. aldus de R.V.D. Het Franse schip „Ville de Bor deaux", dat gisteren voor Hoek van Holland in aanvaring kwam viet het Duitse schip „Treuen- fels", heeft met 17 graden slagzij op eigen kracht de haven van Rotterdam kunnen bereiken. Zo- hls gemeld kreeg de „Ville de bordeaux" een flink gat aan bak boord. WEERBERICHT Zwakke wind Het KNMI in De Bilt verwacht an heden- tot morgenavond: half )t zwaar bewolkt met hier en daar öige regen. Overwegend zwakke ind. In het algemeen iets lagere iddagtemperaturen. Opgemaakt om 11.15 uur). 8 OKTOBER Zon op: 06.52 uur; onder: 18.03 uur iaaaiop: 23.38 uur; onder: 16.08 uur. Hoogwater in Katwijk te 08.50 en ■26 uur. Laagwater te 04.13 uur en 1.42 uur. Dit nummer bestaat uit 32 pagina'» Adams een uitspraak doen in een radio-uitzending. De zoge naamde ..noodraad" van de Boe renpartij had vóór vanavond een uitspraak van het hoofdbestuur geëist over deze zaak. I Het stuk van de heer Koekoek in „De Vrije Boer" zal waarschijnlijk nieuwe spanningen teweeg brengen in de toch al zo verdeelde gelederen van de Boerenpartij. Gisteren ver gaderde een groep uit het hoofdbe stuur van deze partij in de buurt van Ede, maar de heer Koekoek wei gerde vannacht mededelingen te doen aan de pers. Hy vindt, zoals hij in ,De Vrije Boer" stelt, dat „de gehele politieke pers in Nederland, inclusief radio en televisie, is begon nen met een hetze tegen de Bóeren- panty en de laatste weken de uit spraken van ons totaal heeft ver draaid met de bedoeling verwarring te stichten onder de kiezers". Daar om heeft het hoofdbestuur zich van deze pers gedistantieerd. De Boeren partij legt van nu af aan alleen nog maar verklaringen af in het eigen partijblad en via eigen uitzen dingen voor radio en televisie. de VARA vertoonde stuk door hem was geschreven. Bij de beoordeling van de heer Adams was een ver oordeling gemakkelijk geweest, wanneer die eerste-kamerleden van al die vijandige "partijen met bewijs waren gekomen, dat de heer Adams ergens lid van was geweest, waaruit een anti-Nederlandse hou ding kan blijken of dat Adams iemand kwaad heeft gedaan of lastig is gevallen in de jaren '40 '45. Het is niet dat ik Adams wil ver dedigen, zoals dit al enige weken wordt gesuggereerd, maar als onze leden een kandidaat naar voren brengen wat met Adams per schriftelijke geheime stemming is gebeurd, dan mag ik hem pas af vallen indien daar geldige redenen voor zijn en laat een ieder dus, die Adams kwijt wil, my die bewijzen leveren. Het ingezonden stuk, door de VARA getoond, is door de ont kenning van Adams thans nog een onvoldoende bewijs hem te laten vallen." Moeilijkheden Verklaring Intussen heeft de fractieleider van de Boerenpartij in de Am- stelveense gemeenteraad, de heer J. W. Boon. zich gedistantieerd van In zijn verklaring in „De Vrije Ihet hoofdbestuurslid N. Verlaan uit Boer" zegt de heer Koekoek nog het Amsterdam. De heer Verlaan is ook volgendefractievoorzitter van de Boerenpar- „De heer Adams is in de Eerste tij in de Amsterdamse gemeenteraad. Kamer op een minderwaardige De heer Boon, een oud-marine-offi- manier behandeld. De heer cier, vindt het een kwalijke zaak, Baas heeft zijn beschuldigingen dat de heer Verlaan zich heeft in- niet waar gemaakt en de heer J gedrongen bij de naar zuivering bin- Adams heeft zich verweerd met nen de partij strevende noodraad. nogmaals te zeggen dat het gran- Als lid van het hoofdbestuur had de dioze leugens waren. Ook heeft de i heer Verlaan zich daar buiten moe heer Adams ontkend, dat het voor I ten houden, zo meent hij. ADVERTENTIE LAGOSTfNA -. ROESTVRIJ STAAL voor alle soorten gas dus ook VERKRIJGBAAR IN DE GOEDE ZAKEN ADVERTENTIE in 70 soorten Kerngezond, met grotere, mooiere bloemen. Voor tuin en kamercultuur op pot, glas en grint. Paperwhites, in enkele weken bloeiende. Tulpen (28 verschillende!), narcissen, hyacinten, kro kussen enz. Kerstbloeiers - nü! Kleuren in alle variaties. Alle maten. Al uw kweek- plezier begint bij heeft Nieuwe Rijn 50 Tfn 2 08 24 (01710) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Hotel Rest. „SAYOY" Boulevard-Noord 1 KATWIJK AAN ZEE telefoon 01718—5645 Het gehele jaar geopend. Gezellig restaurant. Specifieke winterschotels. Unieke gelegenheid voor familie reünies. recepties, promotie-, verlovings- en trouwdiners. ADVERTENTIE DE GOEDEN SLEETELS ADVERTENTIE ADVERTENTIE niet duur weI heerlijk Tot heden zijn 53 nieuwe studenten aan de Hooge- school te Utrecht aangeko men en wel 24 in de rechten, 16 in de theologie, 8 in de medicijnen en 5 in de philo- sophie. In de zitting van den Ge meenteraad van heden Don- derdag heeft de heer A. Tie- leman de voorgeschreven I eeden als raadsliu afgelegd ên zitting genomen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 1