Mr. J. M. Bonnike op de bres voor de woningbouw DRIEREDENEN WAAROM UW EEN KIOPZUIGER MOET ZIJN/ NOORDWIJKS NIEUWE BURGEMEESTER ZEER VERHEUGD OVER EERVOLLE PROMOTIE INSTALLATIE OP ZATERDAG 22 OKTOBER G. J.v.d. BURG - LEIDEN ANDRE CUVELIER - LEIDEN Fa. van CLEEF - LEIDEN Fa. A. de LANGE Cr Zn. - LEIDERDORP Dierentuin Prettige tijd in Maasdriel Personeel bestal Citroën-Amsterdam DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 LLfDSCH DAGBLAD PAGINA 7 die veel voor de gemeenten heeft gedaan in de zesjarige periode. Hij leidde de raadsvergaderingen met i vaste hand, maar had begrip voor j 't standpunt van anderen. We znl-1 len hem heel erg missen,. Het bericht Noorduijks nieuwe burgemeester i .nr. J. M. Bonnike zal tijdens een i bijzondere raadsvergadering, die za terdagmiddag 15 oktober in 't raad- Kerkdriel wordt gehouden r gemeen- ders J. de Geus en M. C. J. Segge- l laar hebben vanmorgen samen met gemeente-secretaris W. van Sprank kennismakingsbezoek gebracht burgemeester en mevrouw Bon nike-Weijers. Een fraai bloemstuk vormde de begroeting van de bloe- Rapenburg 57 Tel.: 26556 vt Rijn 57 Tel..42283 Tijdens dit onderhoud hebben de I P* k J K I I P I 1^ f Noordwükse gemeentebestuurders het j N. Lt I UtN Ni«UW« Rijn 29 - 32 Tgl.t 24244 ander over de nieuwe meente verteld en tevens werd ge sproken over de Installatie. Deze zal geschieden tijdens een bijzondere raadsvergadering op zaterdag 22 ok tober. Burgemeester en mevrouw Bonnike zullen 's middags om 2 uur de gemeentegrens worden be groet. Na de rijtoer volgt de plech tige installatie. Het was een zeer aan genaam onderhoud, dat tot aller ge noegen verliep. Botermarkt 25 - Tel.: 22669 Hoofd.traat 26 Tel., 26M6 Het scherpe vuil,dat diep onderin Het scherpe vuil trrtt naar bo- Een luchtkussen om daarop uw tapijt vernielt, is alleen maar ven los en wordt mèt haren, het tapijt behoedzaam te Hw ie de Mopietger at geweest kompleet gereinigd tapijt, bang voor de Wopzuiger. draden en Stof weggezogen, kloppen en te borstelen. In de tuin achter de ambts woning van burgemeeste* mr. J. M. Bonnike aan de Nieuiustraat in Kerkdriel we melt het van de dieren. Een dierentuin in het klein zou men het kunnen noemen. Berggeiten en -bokken oe- klimmen de ,.ki$tenberq"al lerlei soorten eenden zwem men in de twee vijvers, gan zen waggelen tussen de vruchtbomen konijnen en marmotten lopen, er in vrij heid rond en in de volière het domein van de eerste burger vliegen veel, vaak bijzondere vogels. Een van de grootste zorgen van Jan en Thijs is of zij al deze dieren wel mee naar Noordwijk kunnen nemen. Toen mr. Bonnike vertelde, dat men daar ook een grote tuin had, was Thijs er gauw mee verzoend. Jan liet zich echter niet zo snel overha len en liet zijn tranen de vrije loop. Later kalmeerde hij, maar ging toch de nacht maar bij zijn vriendje door brengen. omdat hij hem spoedig niet meer zou zien! (Van een onzer redacteuren) „Mamma daar zijn ze!" riep de negenjarige Evert Jan Bonnike. Di rect daarna werden we begroet door de charmante echtgenote van Noord uijks nieuwe burgemeester, mevrow J. C. Bonnike-Weijers. We werden ontvangen in de salon van de grote ambtswoning aan Kerkdriels Nieuw- straat. ,,'k Zal even mijn man waar schuwen, die is nog in het gemeente huis". Enige minuten later verscheen mr. J. M. Bonnike, die zoals het LD gisteren reeds uitvoerig berichtte met ingang van 16 oktober eerste burger wordt van de bloemenbad- plaats Noordwijk. Mr. en mevrouw Bonnike-Weijers zijn gastvrije mensen met een veel zijdige belangstelling. Het gesprek kwam vanzelfsprekend direct op de eervolle benoeming. „Ja, het was een grote verrassing voor me toen van morgen om kwart voor twaalf de commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, me van de benoming op de hoogte stelde. Een spannende week was voorbij. Vorige week woessdag ben ik met nog twee andere sollicitanten op bezoek geweest bij de minister van Binnenlandse Zaken, prof. P. J. Ver dam. Ik wist dus dat het tussen ons drieën zou gaan!" Burgemeester Bonnike heeft direct daarna zijn echtgenote op de hoogte gesteld van het telefoontje van mr. Klaasesz en toen het voltallige ge- meentepersoneel in tie raadzaal ver teld van het komende afscheid. Dat de eerste burger het direct vertelde werd zeer gewaardeerd. Maasdriel zoekt men tevergeefs op de kaart van Nederland. Het is de overkoepelesde naam voor vier dor pen in de Bommelerwaard in het ge bied tussen Waal en Maas aan de linkerzijde van die rijksweg Utrecht- Den Bosch tussen de Zaltbommelse en Hedelseburg: Kerkdriel, de woon plaats van Noordwij ks nieuwe eerste burger met ongeveer 5.000 inwoners en Alem Hoensadriel en Velddriel, die samen nog geen 2000 inwoners tel len. Recreatie Als men over de dijken rijdt ziet men links en rechts rijk met appe len en peren gevulde boomgaarden. Ook de aardbeien- en champignon teelt neemt een belangrijke plaats in. De laatste jaren komt de recreatie op volle gang. In de zandgaten aan de dode arm van de Maas. die vaak een diepte hebben van 30 meter, is men bezig met het aan leggen van een jachthaven en voorts is er een ho telletje. De sportvissers kunnen er hun hart ophalen. Er was een plan voor de bouw van een hotel met 800 bedden, maar de Amsterdamse Teixeira de Mat- tos, die dit plan zou financieren is failliet gegaan. Er hebben zich ech- ter andere gegadigden gemeld. „Mis schien wordit het plan dus toch nog gerealiseerd", merkte mr. Bonnike op, „maar dan zit ik reeds lang en breed in Noordwijk". Prachtige plaats Mr. en mevrouw Bonnike vinden Noordwijk een prachtige plaats. Ze zijn er na mei tweemaal geweest. Op zonnige dagen. „Noordwljk-Bin- nen vind ik een mooie gemeente met het te kleine gemeentehuis en de kerk op het plein en daaromheen oude huisjes. Van Noordwijk aan Zee heb ik niet zo heel veel kunnen zien, want het was er vol met toeristen. De zee is echter altijd even mooi en de boulevards met de grote hotels en villa's zijn fantastisch", vertelde de heer Bonnike. In de ruim zes jaar, dat burgemees ter Bonnike in Maasdriel werkzaam wgs is er veel tot stand gekomen. Er zijn 300 woningwetwoningen ge bouwd (in totaal na de oorlog ruim 800) en 74 noodwoningen werden op geruimd. Die woningen waren een sociaal kwaad. Zij kwamen in de plaats voor de door oorlogshandelin gen in 1940-1945 verwoeste huizen. Er werden nieuwe wegen en riole ringen aangelegd in de Nieuw- straat, waar de burgemeester woont is men er nu mee bezig de recrea tie kwam op gang en er werden scholen gebouwd, onder meer een r.k. ulo-school in Kerkdriel. Vroeger moesten de kinderen naar het 12 kilo meter verder gelegen Den Bosch om ulo-onderwijs te ontvangen Boven partijen Mr. Bonnike was verheugd te ho ren, dat er in Noordwijk ook grote activiteit heerst op het gebied van de woningbouw en dat hij mede ge stalte mag geven aan de realisering van de bouw van een nieuw raad huis, waarvoor het voorlopige plan reeds door de gemeenteraad is goed gekeurd. Als goed burgervader wil hij boven de partijen staan en sa menwerken met alle groeperingen van de bevolking. Hij is rooms-katho- liek doch niet aangesloten bij de K.V.P. Zyn echtgenote is hervormd. De kinderen worden echter in de rooms-katholieke leer groot gebracht. Velerlei functies in het maatschap pelijke en sociale leven worden door de heer Bonnike vervuld. Zo is hij hoofdbestuurslid van de Stichting Mens in Nood, Oost-Priesterhulp, R.K. Vluchtelingenhulp, Nat. Ram penfonds en R.K. Kinderuitzending. Deze taken blijft hij vervullen. Voorts heeft de streekmuziekschool. waar van hij voorzitter is, de liefde van zijn hart. Hij is eon liefhebber van vogels en fotograferen. Studie in Utrecht Mevrouw Bonnike-Weijers een Nijmeegse van geboorte, haar echt genoot zag op 30 april 1925 in Hil versum h«t levenslicht was dolge lukkig met de promotie van haar man, van een gemeente met 7.000 inwoners naar Noordwijk met ruim 20.000, hoewel zij node afscheid neemt van de vele vrienden in Kerk driel en de drie andere plaatsen. Zij heeft, evenals haar man, in Utrecht rechten gestudeerd. Juist toen zy haar kandidaatsexa men had afgelegd maakte zij kennis met haar huidige echtgenoot en toen heeft zij haar verdere studie er aan gegeven. Zij is met hem naar Indo nesië en Singapore getrokken, waar mr. Bonnike van 1951 tot 1958 staf- employé was van de Stoomvaart maatschappij „Nederland". Hij was de laatste Nederlander, die een visum voor Indonesië kreeg. Na de terug keer in ons land woonde het echt- De Amsterdamse politie heeft een aantal employé's van Citroën N.V. aan het Stationsplein ln Amsterdam gearresteerd in verband met ver scheidene los van elkaar staande diefstallen, waardoor het bedrijf voor zeker tienduizenden guldens is benadeeld. Het begon met de aanhouding van twee schoonmakers van het bedrijf, die er een gewoonte van maakten om wanneer ze met afgewerkt materi aal van het bedrijf naar de vuilver branding moesten, tussen het afval magazijngoederen cf uit de kantine afkomstige levensmiddelen te ver stoppen. Deze goederen gebruikten zij voor een deel zelf en de rest brachten ze aan de man, o.a. bij verschillende garagehouders in de Burgemeester en mevrouw BonnikeWeijers zijn zeer gast vrij en praten zeer onderhou dend met hun gasten. Mevrouw Bonnike vervult de rol van gast vrouw op charmante wijze. stad, uiteraard aanzienlijk onder de normale handelarenprijs Voorts is een 57-jarige magazijn bediende aangehouden, die het vol gens de politie nog iets beter deed. Deze leverde direct op bestelling vanuit het magazijn buiten de toon bank en de boeken om aan gara gehouders. Een van deze garagehou ders, is onder beschuldiging van op zetheling, evenals de drie vorige ver dachten, aan de officier van Justitie voorgeleid. Verder zijn wegens diefstal aange houden een exmonteur van Citoën, (deze leverde vrij geregeld aan een vriend van hem» en 'een 39-jarige vloerenlegger, die met de gestolen waar langs garagehouders leurde. Behalve deze twee mannen zit ook nog een 47-jarige doorsmeerder in be waring. Deze bestelde zo nu en dan goederen bij één van de schoonma kers van Citroën en kocht ze dan voor een appel en een ei. De frauduleuze handelingen zijn in een tijdsbestek van ongeveer an derhalf jaar gepleegd. Alle tot nu toe aangehouden personen hebben het hun ten laste gelegde toegege ven. Het is niet uitgesloten dat nog meer arrestaties zullen volgen. paar Bonnike twee jaar in Arnhem. Daar was mr. Bonnike werkzaam bij het kabinet van de Commissaris der Koningin. Jan (9), een van de tweeling, be gon te huilen toen vader hem ver telde dat ze naar Noordwijk gingen verhuizen, want hij zou dan zijn vriendjes en konijnen moeten missen. Thijs was zeer enthousiast: lekker wandelen en spelen op het strand en zwemmen in zee. De andere twee Marnix (5) en Philip (2) hebben er nog geen weet van. Zij gaan rustig met pa en ma mee! D» inwoners van Kerkdriel en de an dere gemeenten betreuren het ver trek van het burgemeestersgezin. Wethouder L. Kruitwagen zei: „Mr. Bonnike is een ware eerste burger, van de benoeming in Noordwijk is ons zeker overvallen. De bloemen- badplaats krijgt in mr. Bonnike een voortvarende burgemeester, die al leen de belangen van de gemeente op het oog heeft." WAT VERWACHT U VAN UW STOFZUIGER? Stofzuigers zijn erom kleden en vloerbedekking schoon te hou den. Maar waarom nemen zoveel vrouwen dan genoegen met een stofzuiger die maar de helft van zijn werk doet? Iedere stofzuiger zuigt het lichte opper- vlaktevuil op. En met enig borstelen krijgt hij ook de katteharen en kleverige pluizen wel van de grond. Dat kan iedereen zien. Maar IN het kleed, wat zit daar? Precies. Het zand! Het gevaarlijke vuil. Dat zaagt letterlijk de polen van het kleed door. Dat is de voornaamste reden voor té snelle slijtage: de stofzuiger deed maar de helft van zijn werk. En dat diep verscholen vuil ziet niemand zitten. HOE WERKT DE HOOVER KL0PZUIGER? Gewone stofzuigers krijgen dat scherpe vuil er niet uit. Die hebben geen Hoover-klop-en veegrol in hun machine. Dat is de Hoover-agitator (een wereldpatent.) Wat gebeurt er als u die inschakelt? Dan tilt de zuigkracht het tapijt op een kussen van lucht, zodat het tegen het mondstuk aankomt. Daar komt het tapijt in aanraking met de agitator. Het opper vlakkige vuil wordt onderwijl al opgenomen. De borstels verwijderen pluizen, haren en draden. De klopribben kloppen ALLEEN DE H00VER-KL0PZUIGER HAALT 00K HET GEVAARLIJKSTE VUIL UIT UW TAPIJT Het gezin van Noordwijks nieu we burgemeester. In het midden de heer en mevrouw Bonnike-* Weijers en van links naar rech\4 hun vier kinderen Jan (9), Philip (2), Marnix (51 en Thijs 9). het tapijt behoedzaam, waar door het scherpe vuil naar de oppervlakte trrk en on middellijk wordt wegge zogen. Én dat alles gebeurt razend snel. Dat fa klop- zuigen. Dat reinigt uw tapijt kompleet. U MAAKT ER IN 'N HANDOMDRAAI EEN VOL WAARDIGE STOFZUIGER VAN hij klopt hij veegt hu zuigt zoals iederéén *m heeft. Met hulpstukken, allemaal even prachtig uitgevoerd, kunt u de klopzuiger nu gebruiken voor gor dijnen, meubels, trappen etc. Er is al een Hoover-klopzuiger yoor f218.-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7