ORDEEL 0,46 0,85 0,65 1,35 1,75 0,99 0,85 0,73 0,69 2,98 1,78 3,48 2,58 voor de lekkerste visstick-maaitijd! Duizend vrijwilligers in acht maanden tijds SLAGERIJ ALPHEN VENDA KNAKWORST 0,89 i JAPO ANANASSAP MANDERIJNEN Chocolaadjes Kletskoppen Venda amandelspeculaas 5 slagroomsoezen Gebraden rosbief Palingworst ADRIA TONIJN Riblappen Saucijzen Varkensfricandeau Stoofvlees VROOM DREESMANN Minister schermt met rapport dat niet bestaat GELDIG VAN VRIJDAG TOT VRIJDAG LEIDEN ALPHEN M' Vrijdagavond koopavond Doemeemetde iglo visstick-recepten wedstrijd Snctrs'. 44 stuks 2,15 io stuks 1,55 6 stuks 1,- DONDERDAG 6 OKTOBER 1968 Technische specialisten stromen leger binnen (Van onze Haagse correspondent) Wie zich meldt als technische specialist voor de Koninklijke Landmacht weet dat dit vrijwillige dienstverband voor minstens vier jaar hem recht geeft op een zekere voorkeursbehandeling, maar Wim van Dullemen (19) uit Goes zal. toen hij zijn hand tekening zette, wel niet hebben vermoed dat hij door staatssecreta ris Peynenburg persoonlijk zou worden ingehaald en vervolgens nog het middelpunt zou worden van een drukbezochte persconfe rentie. Soldaat Van Dullemen is precies de duizendste vrijwilliger voor deze nieuwe vorm van dienstvervulling. Technische specialisten z^n Jeug dige militairen, die hun normale dienstplicht verwisselen voor een meerjarig contract, maar in ruil daarvoor terugkregen: een volledi ge vakopleiding volgens burgermaat staven, een snelle bevordering tot korporaal, een wedde gelijk aan die van de beroepsmilitairen, betere le gering en meer persoonlijke vrijheid. Daar staat tegenover dat de land macht langer op hen kan rekenen en voor de bediening van het moder ne, technisch vaak heel gecompli ceerde, materieel over mensen met meer ervaring gaat beschikken. Voor elke TS-er, die minstens vier jaar dient, kunnen vijf a zes gewone dienstplichtigen thuis blijven, zodat er voor het leger ook nog een be sparing in de opleidingssector uit voortspruit. Opleidingen Het TS-project is ontwikkeld in nauwe samenwerking met het be drijfsleven. De opleidingen, die tij dens de dienstvervulling gegeven worden zijn gelijk aan die in de bur germaatschappij en geven ook recht op dezelfde diploma's. Omdat er voortdurend samenspraak is tussen de burgeropleidings-instanties en het leger kan elke afzwaaiende TS-er te zijner tijd rekenen op een vlotte en gewaardeerde plaatsing in de bur germaatschappij. Aanvankelijk kende het project maar drie mlitaire functies: chauf feur pantservoertuigen, monteur en hersteller voertuigen. Sedert het be gin op 1 februari van dit jaar zijn er vijf bijgekomen: chauffeur zwa re vrachtauto, rij- instructeur, spe cialist mechanische uitrusting, radio hersteller en radiomonteur. Het aan tal burgervak- opleidingen dat in het kader van één van deze functies kan worden gevolgd steeg in dezelf de periode tot elf en omvat nu les sen voor de diploma's autorij- in structeur V A M O R, Monteur V. A. M., mechanist grond-, water- i wegenbouwbedrijf, radiomonteur of radioreparateur V.E.V. vak-i diploma's voor het beroepsgoederen vervoer. Voor verdere uitbreiding wordt naast de cursus voor het mid denstandsdiploma gedacht aan op leidingen in de handelscorresponden tie. Aan nieuwe militaire functies komt er in de naaste toekomst bij: lasser, bankwerker, geschutsherstel- ler, lasser/plaatwerker en radiotele grafist. ook allemaal met de oplei- dingsmogelijkheid voor het overeen komstige burgerdiploma. De keus wordt voor de jongeman, die zijn diensttijd wil benutten voor een vak opleiding, dus snel groter. Het succes van het project dui zend vrijwilligers in acht maanden schrijft de staatssecretaris toe aan het feit dat het voornaamste bezwaar tegen de dienstplicht, na melijk dat het voor de jongeman vaak zo"n onderbreking van diens carrière betekent, in de technische specialisatie wordt ondervangen. De animo blijft dan ook stijgen. Er zijn in minder dan een jaar ruim 7500 aanvragen binnengekomen voor in lichtingen die mondeling bjj de ge gadigde thuis worden gegeven. Uit de 3200 daaruit resulterende aan meldingen zijn, na keuring en tes ting, waarbij in het bijzonder wordt gelet op de geschiktheid voor de ge vraagde opleiding, de duizend tech nische specialisten overgebleven. „Onze eisen zijn hoog, maar het succes heeft de verwachtingen over troffen", zei de staatssecretaris, voorlopig is het doel binnen de ko mende twee Jaar tot drieduizend TS- ers te komen. Blijven de zaken gaan zoals tot dusver, dan verlegt de Kon. Landmacht het doel naar zesduizend, hetgeen ongeveer het maximum is. Alle functies die voor bezetting door ?r in aanmerking komen, Weer twijfel aan zelfmoord Figon van Opnieuw heeft een getuige in het proces rond de verdwijning van Ben Barka twijfel gezaaid over de zelf moord van Georges Figon, die vol gens de officiële lezing zelfmoord pleegde op het ogenblik van zijn arrestatie. Figon, een onderwereldfiguur die zich uitgaf voor produktieleider in de filmindustrie, zou op 29 oktober 1965 een ontmoeting hebben met Ben Barka. maar voor die tijd zou deze door twee politiefunctionarissen in de auto van zijn ontvoerders zijn gezet. Getuige Claude Bal verklaarde dinsdag dat Figon enkele uren voor zijn dood het pistool had getoond waarmee hij zelfmoord zou hebben gepleegd. „Dit pistool had een me taalachtig blauwe kleur", aldus Bal, „Het pistool dat als bewijs in het proces 18 aangevoerd, is van hetzelfde merk maar het is zwart". Dagbladen en getuigen hebben de zelfmoord van Figon steeds in twijfel getrokken. zouden dan door vrijwilligers worden vervuld. Dat zou niet alleen beteke nen dat de doelmatigheid in het le ger zou zjjn verhoogd, maar ook, dat de verlengde dienstplicht (nu 21 in- plaats van 18, straks 18 in plaats van 16 maanden) voor de gewone dienst plichtige vrijwel helemaal komt te vervallen. Nieuwe aanval van werkgevers r>v (Van correspondent) „De Onderneming", het orgaan van het Centraal Sociaal Werkge vers Verbond, doet een nieuwe aan val op minister Veldkamp, „die zo langzamerhand tracht het gehele Ne derlandse volk onder zijn sociale ver zekeringswetten te vangen". Wat 's ministers streven allemaal kost, ligt het CSWV al zwaar op de maag, maar het verbond komt nu bovendien met de ernstige beschuldi ging aan het adres van de minis ter, dat hij z^n wetsontwerp voor een volks-ziekenfondsverzekering toelicht met een advies dat nooit is uitgebracht. „Is het passeren van de aange wezen adviesorganen al een ernstige zaak, nog ernstiger is voor ons dat in de memorie van toelichting zelfs de indruk wordt gewekt dat dit nieu we plan door de ziekenfondsraad, waarin ook ons verbond vertegen woordigd is, zou zijn geïnspireerd. Niets is minder waar", aldus het CSWV. Niet aanvaard Het werkgeversverbond beschuldigt de minister ervan dat hjj als „ad vies" telkens een jaren geleden op gesteld rapport van een subcommis sie aanhaalt, dat bewust niet door de ziekenfondsraad is aanvaard. De minister weet zeer wel, aldus „De Onderneming", dat dit commis sie-rapport niet de mening van de ziekenfondsraad weergeeft. Nog vorig jaar is een poging van een hoge ministeriële vertegenwoordiger om de raad tot een positieve uitspraak over de beperkte volksverzekering (tot een inkomen van f12.750 Red.) te brengen, op een mislukking uitgelopen. Desondanks spreekt de minister nu telkens in voor hem gun stige zin van een rapport van de Nieuwe uitgaven Aquariumplanten, door prof. dr. H. C. D. de Wit. 2e herziene druk. Geïll. Uitg.: Hollandia, Baarn. f F Norm.pr. per blik 1,10 Melk en puur. 150 gram. Norm.prijs 1 yf sf'' y /'XW/VV/W/1 J n. 250 gram. Norm.prijs 0.79 Groot blik. Norm.prijs 0,55 v vv ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gram. Norm.prijs p. pak 1,50 100 gram 150 gram Import uit China. Norm.prijs per blik 0J 79 in pikante saus Norm.prijs per blik 0.79 500 gram. 500 gram. 500 gram. 500 gram. f1000,- Zó zag u uw kookkunst nog nooit beloond: £.1.000,-voor het origineelste visstick-receptl Nu hebt u de kans om eens heerlijk met Iglo vissticks te kokkerel len. En de mogelijkheden met die heerlijke goudbruine Iglo vissticks zijn legio. De moge lijkheid om een prijs te winnen trouwens ook: l.f. 1.000.- 2.3Electrolus hulshouddiepvrieskast- jes met een winkelwaarde van f. 800.- ieder, 3i Honderd heerlijke Iglo braadkuikens. Garantie minimaal Zó doet U mee. Schrijf uw visstick-recept op een briefkaart,stuur die vóór 10 oktober naar Iglo, postbus 2114, Utrecht. Een deskundige jury, onder voorzitterschap van Mevr. J. S. Henrietta Holthausen, wijst de ge lukkigen aan. Bent u er deze keer niet bij, doe dan mee met de volgende ronde. Moeilijk? Ach dat valt mee. Zó bijvoorbeeld: spinazie op een verwarmde oe gebakken warme viss Garneer dit gerecht met gebakken warme vissticks stervormig op. Bak de viaatfcks volgena voorschrift. Hol door- - - rana van; p]aj.. gesneden broodjes viu Vul ze met piokJea. schijfjes citroen Eet ze bij de vissticks met groene sla.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4