kijk door de Prijzen-Bril Koffiemelk Rabat-Keffie pak 500 gram 2? AH-Bier: Pils 4 flesjes Repen 2 ,«>,88 Sperziebonen 69 Zuurkoolspek Amandel Speculaas 500gr. 125 Ch albert: heijn Y.S. stoppen aanvallen op deel neutrale zone Kom naar Albert Heijn 250 Bittere strijd tusstf Genua en Triësi JUFFROUW W NU JU PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 OKTO^ „Om de controle-commissie in Vietnam een onderzoek te laten instellen De Amerikaanse regering heeft voor het oostelijk deel van de gedemilitariseerde zone in Vietnam een pauze in de bombarde menten gelast, teneinde de internationale controlecommissie in de gelegenheid te stellen een onderzoek naar schendingen van de zone in te stellen GEEN VERBAND Dit heeft de woordvoerder van het Witte Huis, Bill Moyers, gisteren meegedeeld. Hij weigerde te spreken van een „opschorting" en wilde ook geen verband leggen tussen deze maatregel en een eventuele nieuwe Amerikaanse poging om wederzijds tot vermindering van de oorlog te komen. De V.S. zijn enige tijd geleden begonnen met het bombarderen van de gedemilitariseerde zone en met beschietingen door artillerie uit Zuidi-Vietnam omdat in steeds toenemende mate infiltratie via deze zone van Noordvietnamezen in Zuid- Vietnam werd geconstateerd. De Noordvietnamezen waren hiertoe overgegaan nadat de Ho Tsji-min- route via Laos moeilijker te gebrui ken werd door de Amerikaanse aan vallen. De gedemilitariseerde zone werd by de Geneefse overeenkomst van 1954 ingesteld. Minister van Buitenlandse Zaken Rusk zei dat de bombardementen waren gestaakt in de hoop dat de internationale controle commissie de zone tot een geheel gedemilitariseer de zou kunnen maken. De VS blijven hopen op vrede in Vietnam, maar er zijn op het ogen blik geen plannen de bombardemen ten op Noord -Vietnam te staken om dat er geen aanwijzingen zijn dat een dergelijke stap zou worden be antwoord, aldus Rusk. De Canadese premier Pearson zei gisteren op een persconferentie Ottawa dat zijn regering in contact staat met de „belanghebbende rege ringen" om een wijze te vinden voor inachtneming van de gedemilitari seerde zone. Oe Thant actief Secretaris-generaal Oe Thant zet zijn pogingen voort om door middel van onderhandelingen een einde te maken aan de oorlog in Vietnam, zo heeft een VN-woordvoerder gisteren, zonder verdere bijzonderheden te geven, meegedeeld. Oe Thant ontving gisteren de Zuidvietnamese staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, die hem een memorandum van premier Ky over handigde. In de brief zegt Ky dat'Zuid-Viet nam bereid is „elk initiatief tot rege ling van het geschil dat de onafhan kelijkheid van de republiek Vietnam bewaart en het recht van het volk op het kiezen van zijn eigen levens wijze niet aantast" in overweging te nemen. Mgr. Pignedoli, speciaal afgezant van Paus Paulus, heeft gisteren in Saigon tegen verslaggevers gezegd dat hij optimistisch is wat de moge Bandenprikker aan het werk Tenminste vijftien automobilisten uit de bomen- en bloemenbuurt in Den Haag hebben gisteren de politie gemeld, dat een of meer banden van hun auto's lek gestoken waren. De politie ontdekte, dat de banden gewoon waren doorgeprikt De ban denprikker moet 's nachts zijn slag hebben geslagen. De recherche, die een onderzoek instelt, trof in diverse straten nog auto's aan, die met lekke banden stonden. Bovendien heeft de maniak in een straat ook de slangen van een benzinepomp doorgeprikt. De politie schat, dat het aantal aan giften zal oplopen tot meer dan twin tig, wellicht dertig. lijkheid van vrede in Vietnam be treft. Mgr. Pignedoli, die een bezoek had gebracht aan premier Ky, zei dat hij niet met Ky van gedachten had ge wisseld over bepaalde vredesvoorstel len. Johnson op reis President Johnson zal op 19 en 20 oktober Nieuw-Zeeland bezoeken en van 20 tot 22 oktober Australië, zo hebban vandaag in Canberra de Australische premier Holt en in Wel lington de Nieuwzeelandse premier Holyoake bekendgemaakt. Holyoake deelde mee dat de Amerikaanse pre sident ook naar Thailand. Maleisië en Zuid-Korea zal gaan en eveneens naar de Philippfjnen, waar hij aan een topconferentie over Vietnam zal deelnemen. Zeven landen zullen deelnemen aan de topconferentie in Manilla, die op 24 en 25 oktober wordt gehouden: de VS, Zuid-Vietnam en hun bond genoten in de Vietnamese oorlog Zuid-Korea, Thailand, Australië. Nieuw-Zeeland en de Philippijnen. In Zuid-Vietnam bevinden zich thans kanonnen met dubbele capa citeit voor het afschieten van pro jectielen met Kerniadingen. Er kun nen ook gewone granaten mee wor den afgevuurd. Dit heeft het Ame rikaanse ministerie van Defensie gis teren bekendgemaakt. Hét ministerie weigerde pertinent te zeggen of in Saigon of elders ln Zuid-Vietnam granaten met kernladingen liggen opgeslagen. Het is de politiek van het departement om te bevestigen noch te ontkennen, dat zich waar ook ter wereld Amerikaasse projec tielen met kernladingen bevinden, zei een woordvoerder. De Amerikaanse senaat heeft twee afgezanten naar Saigon gezonden om de juistheid van berichten na te gaan, als zou er in Zuid-Vietnam misbruik worden gemaakt van eigen dommen en geld van de Amerikaan se regering. (Van onze correspondent) Verkiezingsbeloften kunnen wel eens nare gevolgen hebben. Zeker wanneer ze niet worden nageleefd. Dat blijkt op het ogenblik in Italië, waar niet nagekomen beloften heb ben geleid tot een algehele staring in de stad Genua. Trams en bussen reden gisteren niet, alle winkels wa ren dicht. Alle huisdeuren waren ten teken van rouw slechts half geopend. In Italië hebben de huizen en flat gebouwen aan de straat een deur, die bestaat uit twee delen. Op het vliegveld van Genua vertrokken geen vliegtuigen. De oorzaak van dit alles was de destijds gedane belofte, dat in Genua het centrale kantoor zou worden ge vestigd voor de scheepsbouwwerven van geheel Italië. Dat was wel zo ongeveer het minste wat men aan de grootste havenstad van Italië kon beloven. Tot nu toe werden daar steeds grote schepen gebouwd en de scheepswerven van Ansaldo en San Giorgio waren niet alleen in Italië beroemd. Maar sedert ruim een jaar worden er bijzonder weinig schepen gebouwd en in het geheel geen grote, zodat men personeel heeft moeten ont slaan. Ook de haven van Genua ver keert in zeer grote moeilijkheden, omdat er te weinig ruimte is voor de schepen en er niet kan worden uitgebreid. Het gevolg hiervan is dat rederijen vaak de voorkeur geven aan andere havens, zoals Marseille. Hoewel de vestiging van dit cen trale kantoor van de scheepsbouw nu niet een zaak is die aan veel mensen werk zal verschaj men er toch wel mee omdat men een redelijke 1 terde dat de heren die in ij de leiding zouden krijgen, I orders zouden plaatsen in Sle Thans is echter het men dat kantoor niet in I vestigen, maar in Triëst. T is dit besluit niet, omdat nog veel slechter aan toe i Het ligt voor het Italian triegebied van Milaan en zonder ongunstig. Bovenc de haven te kampen met currenitde van Venetië, 1918, maar vooral sinds lf' meer de grootste haven vaij tische kust van Italië woi Ook in Triëst zijn scheepswerven, die aan den arbeiders werk verscl sedert kort toe overgegaarj te ontslaan en in de thans een ernstige werkel De regering in Rome f een oplossing te vinden, m wel heel moeilijk, omdat i aan Genua als aan Triëst gen heeft gedaan over detoj van dat centrale bureau scheepsbouw. Men wil de g -j van de scheepsbouw centra seren en in één onderbreL tot nu toe niet het gevalkr tuur lijk zijn de twee stedQj grootste scheepswerven vai hebben, er beide op gebran® trale bureau te huisvestei_ Wegens bijzondere omstan digheden gevr. op kl. kantoor Kunnende typen. Tel. 01718—3314. ZE ZIJN ER WEER 17.50 Ozéki Vijf troeven aan elke voet 1. geen 100 - maar 101% waterdicht. 2. Warm als geen andere vachtschoen. 3. Vojledig anti-slip. 4. Loopt zo licht als een gymschoen. 8. Zijn zelfs voor de ge voeligste voet een wel daad. Breng de winter door op Ozéki Warme voeten zyn een garantie voor Uw gezondheid. KRAMERS SCHOENHANDEL Pelikaanstraat 25 eind Hooigracht bij Haarlemmerstraat. De Werkschoen specialist Korevaarstraat 17, t.o. Fiat verkoophal. HANS v. GRONINGEN, Venneperstraat 6a Nw. Vennep. JONGEMAN gevraagd, niet beneden de 18 jaar, voor verkoop en bezor ging voor Leiden en omstr. HU die in Eiergrossier werkt of gewerkt heeft geniet de voorkeur. Br.: Postbox 509 Haarlem. Dagmeisje gevraagd. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. L. S. GROEN v. d. VIJVER. Pieterskerkhof 34, Leiden telefoon 0171021212 aangeb. GEMEUB. KAMERS met keuken, in KatwUk. Br. onder no. 24933 bur. v. d. blad Te koop aan de Maresingel dubbel woonhuis met aparte opgang (boven woning leeg te aanvaarden», billijke prijs, lste hypotheek beschikbaar. Inl.: Tel. 53534, en zie dat bij AH uw echte voordeel ligt! 100 grams gram NU Weekaanbieding tot en met 12 oktober

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10