Amerikaanse cineast boos oj> inr. Van Hall R. Zegering Hadclers ontkent beschuldiging Vogelmoord in België weer aan de gang LEIDSCH DAGBLAD PAGINA '13 zuidelijk gedeelte van de ver de Gotthard-pas viel utomobilisten niet gemak- In juli volgend jaar komt uwe weg gereed, die in vele ten minder zwaar is: maxi- helling 7 procent (was 10), scherpe bochten 3 (ivas 25) \e bochtradius 25 meter 6), wegbreedte 92 meter IJ. Filmen van provo's bromfietser aangereden e hoek Haagweg-Churchillla&n Jen ontstond gistermiddag om- H half zes een aanrijding tus- m bromfietser en een personen- De automobilist, een 35-jarige Hammer, die komende van de eg de Churchilllaan insloeg, len voorrang hebben verleend bromfietser, een 58-jarige Lei- L De bromfietser kreeg wonden it rechterbeen en de rechter Hij moest door de EHD naar kenhuis worden overgebracht. CTIE TEGEN ANDESTIENE VISSERS Cngelse vloot zal morgen be- met proeven om na te gaan Hovercraft gebruikt kan wor- lor het onderscheppen van itiene vissers. De proeven voor 1 van Skegness aan de Noord- idigen zondag. De Britse- en Iandse haringvissers vissen nu kust van Lincolnshire, onge- i tot 32 km van Skegness. I. zal nagegaan worden of een itiene visser onderschept kan Hieronder vallen aanhou- I l arrestatie, waarbij het aan gaan van het betreffende m de arrestatie te verrichten. Izal onderzocht worden of de raft kan optreden als be- Ier door bij de visserij vloot te om incidenten te voorkomen. j SF1LTRAT1E i INSABAH AATVOORT Ier Abdoel Rachman van onthulde gisteren op een ferentie, dat leden van het rische leger de afgelopen we nen met pro-communistische nten door Maleisische strijd- n in Sabah (Noord-Bomeo) Bn genomen zijn. De tot het Sische leger behorende gevan- Eouden volgens de Maleisische f wellicht zonder toestemming )jakarta gehandeld kunnen Volgens Rachman zijn ook lakka vijf gewapende en ge leerde infiltranten gevangen el Rachman heeft verder ieeld, dat sinds vorige maand geheel 68 infiltranten zijn ge- genomen, 19 van hen in een van gisteren waarbij één Iger sneuvelde. et al is Abdoel Rachman van I, dat de situatie beheerst en dat er geen behoefte is ltse hulp. Hij hoopt, dat Dja- 01 staat zal zijn iets te doen invallen. „Wy hadden ver- dat deze lieden zouden we lt de confrontatie afgelopen ok, dat er maatregelen geno- luden zyn om hen uit oost- 6 te houden". ïver gepremieerde laarregeling dan nvesteringsloon )orzitter van de NKAPB (Ned. Aannemers- en Patroonsbond) f J. P. A. Nelissen, heeft gis- n zyn jaarrede in Hillegom de voorkeur te geven aan premiëerde spaarregeling bo- nvesteringsloon. By inves- loon ontbreekt het element vrywilligheid, aldus de honds ter, en investeringsloon is dan spaarsysteem. Hoogstens is ||gft instrument om een wyziging ^ffikomensverdeling tot stand te (Van onze A'damse correspondent) De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft in een brief aan de Bayerische Rundfunk filmploeg van deze radio- en tele- visiemaatschappy, die hier een cumer/.airs over Amsterdam ei provo's maakt, er van beschuldigd een eenzijdig en vertekend beeld de situatie te willen geven. Verder verwyt de burgemeester de filmers provocaties aan te moedigen ei scène te zetten en de provo's te be talen voor het veroorzaken van moei- lykheden. De Amerikaanse cineast A. H. Carbe, die de documentaire voor de Bayerische Rundfunk maakt, heeft hierop een boze brief aan mr. Van Hall geschreven, waarin hy deze be schuldigingen krachtig van de hand wyst. „Wy zyn hier om gebeurtenis sen te filmen, niet om ze te organi seren. Dat uw politiemacht te onbe. kwaam is om de orde in uw stad te handhaven is uw fout, niet de oi aldus de heer Carbe. Verbod? De cineast stelt met nadruk voor zichzelf en niet namens de Bayeri sche Rundfunk te reageren. Hy schryft verder erover verbaasd te zyn, dat een bestuursbeambte van een democratische regering zover gaat, dat hy een wettige reportage over een legale politieke beweging probeert te onderdrukken. In zyn brief aan de Bayerische Rundfunk dringt burgemeester Van Hall, vol gens de heer Carbe, aan op het niet door laten gaan van de documen taire. De heer Carbe verwyt de burge meester ook, dat hy ondanks ver scheidene verzoeken heeft geweigerd persooniyk of door een bevoegde ver tegenwoordiger van de stad voor de documentaire zyn mening over de provo-beweging te geven. „Wanneer de film dan ook eenzydig uitvalt is dat geheel voor uw eigen verant woording", zo schryft hy. De heer Carbe ontkent overigens niet dat hy de provo's betaalt. De eis tot betaling is echter uitgegaan van de provo's, „zy doen niet tegen be taling bepaalde dingen, maar wy be talen om dingen die zy doen te mo gen filmen". „De Vliet" trok 288.136 bezoekers Het zwembad „De Vliet" heeft zyn poorten voor zwemlievend leiden ge sloten. In de periode van 1 mei2i oktober '66 heeft „De Vliet" 288.136 bezoekers ontvangen. Dit aantal be tekent by na een verdubbeling van het bezoekers aantal van het vorige sei zoen. Dit resultaat is vooral te dan ken aan het feit, dat men dit jaar een verwarmingsinstallatie heeft aangeschaft, zodat de temperatuur van het water minimaal 21° C is ge weest. Edwards niet meesterbrein achter Ireinroof'? Ronald Edwards, de 37-jarige ex- j bokser die er van wordt verdacht het „meesterbrein" te zyn geweest achter de grote treinroof in augustus 1963 heeft gisteren voor de rechter van instructie in Linslade verklaard, niet rechtstreeks aan de beroving van de posttrein te hebben deelgenomen. Hy had alleen tot taak gehad „de rom mel op te ruimen" in de boerdry waarheen de rovers waren gegaan, nadat zy zich van bankbiljetten ter waarde van ongeveer 25 miljoen gul den hadden meester gemaakt. Ed wards verklaarde voorts dat hy in- dertyd niet veel geld had gekregen en dat dit intussen op was. Van het gestolen geld is tot dusver slechts ruim 3,3, miljoen gulden te ruggevonden. Arrestaties In een kelder aan de O.Z. Voor burgwal arresteerde de plolitie gis termiddag een bekende provo wegens het belemmeren van een aantal agenten in hun ambtsverrichting. De politiemannen kwamen by de kelder om een andere inmiddels via een achteringang verdwenen provo aan te houden, die op de Dam. waar dit verboden is, met een pamflet had geleurd. De arrestant verzette zich tegen de agenten, toen deze naar binnen wil den, in de overtuiging, dat zy een bevel tot huiszoeking nodig hadden. Doordat hy zich hierby vastgreep aan enig meubilair werd wat schade aangericht. Volgens de politie was een bevel tot huiszoeking niet nodig. De kelder is volgens haar geen wo ning in de zin der wet. De hoofdbe woner vam het pand met de kelder, is de componist Peter Schat, heeft aan gekondigd by de officier van Justitie een klacht wegens huisvredebreuk in te zullen dienen. Nog aanklacht De provo Bemhard de Vries, ge meenteraadslid in Amsterdam, heeft by de officier van Justitie in Den Haag een aanklacht ingediend we gens mishandeling door de Haagse politie op Prinsjesdag. Hy zegt. dat er sprake is van welbewust opzette- ïyke mishandeling. Als gevolg ervan moest hy zich onder doktersbehan deling stellen. Hy meent, dat het ge weld, dat tegen hem werd gebruikt, in vergaande mate overschreed, wat tot enig rechtmatig doel in redelijke proportie kan staan. Kamercommissie stelt vragen over miljoenennota De vaste oommissie voor finan ciën uit de Tweede Kamer heeft zich met in totaal 55 vragen ge richt tot de regering in verband met de miljoenennota. Deze vragen die nen ter voorbereiding van de alge mene politieke en financiële be schouwingen, die volgende week dins dag, woensdag en donderdag zullen worden gehouden. Gevraagd wordt onder meer welke maatregelen de regering voor ogen heeft ten behoeve van de groepen van onze bevolking, die door de in flatie gedupeerd worden. Welke loon- en prysstijgingen verwacht de rege ring na 1967 en hoe lang zal men nog met krapte op de arbeidsmarkt te doen hebben? De regering wordt verzocht aan te geven op welke wijze eventueel door ombuiging van het beleid een beperking van de uitgaven met f3000, rep f500 min met zo gering mogelijke offers zou kunnen worden doorgevoerd. Ook wil men weten of reeds initiatieven zyn overwogen of ingebouwd teneinde een voortduren de toename van de overheidsuitga ven te beperken of te voorkomen. Gevraagd wordt naar het prijsver hogend effect van de omzetbelasting per 1 januari 1968. En „kan de re gering al nadere mededelingen doen over de richting waarin zy het vraagstuk van de belasting op over- werkloon tot een oplossing denk te brengen?" De commissie wil weten of de en kele honderden ambtenaren die als gevolg van automatisering by de belastingdienst minder nodig zullen zyn voldoende ander en geiykwaar- dig werk zullen vinden. Opgemerkt wordt, dat de inkomsten uit de ven nootschapsbelasting ongeveer 20 pro cent hoger zyn geraamd dan de ver moedelijk uitkomsten 1966. Hoe is dit te rymen met de te verwach ten daling van de winstmarges in het bedryfsleven?" en „wat zullen naar raming in 1967 en 1968 de kos ten voor de schatkist zyn van de in voering van de nieuwe sociale wetten op 1 juli 1967?" Lot van mensheid in waagschaal Paus Paulus heeft gisteren ver klaard, dat de wereld het lot van de mensheid in ,de waagschaal dreigt te stellen. Hy pleitte ernstig voor vrede in Vietnam. De Paus celebreerde op het St.- Pietersplein een openluchtmis voor tienduizenden gelovigen, ter gelegen heid van de biddag voor de vrede die gisteren in de hele wereld werd1 gehouden. „We zullen om vrede bidden, voor al in het Verre Oosten een vrede die niet wordt opgelegd door verraad of geweld maar door onderhandelin gen die eervol en menseiyk gevoerd worden", aldus de Paus. Hy verwees vervolgens naar ras- senonlusten met de woorden: „Ook andere delen van de wereld waar haat en strijd de harmonie onder de burgers verstoren zullen wy in onze gebieden niet vergeten". De Paus herinnerde aan zijn rede voor de algemene vergadering van de VN, waarin hij ook pleitte voor een eind aan de oorlog. „Onze bede om vrede klinkt opnieuw uit een treurig hart, want gedurende het afgelopen jaar zijn de omstandigheden die vre de mogelijk maken niet verbeterd". (Van onze parlementaire redactie) De heer R. Zegering Hadders, lid van de Tweede Kamer voor de VVD. heeft gisteravond de beschuldigingen van de omstreden boerensenator ir. Adams, dat hy in de oorlog Britse piloten zou hebben verraden, met klem van de hand gewezen. Hy gaf toe, dat hy na de oorlog ter ver antwoording is geroepen wegens zyn bemoeienis met de uitlevering van een Brits piloot aan de Duitsers, maar zei dat hy daarby door het Byzonder Gerechtshof is vrygespro- ken. De liberale afgevaardigde werd na de oorlog verweten, dat hy de hand zou hebben gehad in de terugkeer Eigentijdse muziek trekt geen belangstelling By een recente proefneming in Arnhem, waar zeer veel trouwe con certbezoekers wonen, is opnieuw dui- deiyk geworden dat moderne, eigen tijdse muziek niet wordt gewaardeerd. Een speciale serie van dergelijke con certen door het Gelders Orkest is ge annuleerd, omdat er geen belangstel ling voor bestond. En dat terwijl in Gelderland, ln tegenstelling tot de rest van het land, het concertbezoek een nog stijgend bezoekersaantal trekt. Ir. H. Levison, die dit als bestuurs voorzitter van het Gelders Orkest in Nymegen mededeelde bij het begin van het nieuwe concertseizoen, be toogde dat de orkestleiding in dit opzicht voor een dilemma staat. Enerzijds is het ondenkbaar, dat aan het repertoire vanaf een bepaald mo ment geen nieuwe werken kunnen worden toegevoegd, terwyl het an derszins duidelijk is. dat het op pro gramma nemen van moderne wer ken ook het trouw komende publiek afstoot. (Van onze Brusselse correspondent) De Jaariykse „grote vogelmoord" in België is weer aan de gang. Af gelopen zondag hebben de 20.000 Belgen die daartoe een vergunning hebben gekregen hun netten uitge zet. Honderdduizenden kleine vo- Officier Marva der tweede klasse oudste categorie M. C. Mas- sizzo is gisteren geïnstalleerd als commandant van het marva- schip „Schorpioen"Ze is de eer ste vrouw, die het bevel over een Nederlands marinevaartuig voert. Het commando over de marva's in Den Helder berustte voorheen bij de commandant van de „Zui derkruis", kapitein luitenant ter zee G. Gallandat Huet. Deze droeg zijn commando tijdens een Alle Hens aan boord van de „Schor pioen" over aan mejuffrouw Mas- sizzo. De „Schorpioen" is een niet- operationeel logementschip, in dienst gesteld op 17 mei 1868. Het ligt afgemeerd in de binnenhaven de Zuidstraat in Den Helder. gels. voor het merendeel nuttige üisekteneters zullen ook dit Jaar weer vallen als slachtoffer van een volksgebruik dat biykbaar niet is uit de roeien. Reeds herhaaldelyk is van de zyde van de dierenbeschermingsorgani saties geprotesteerd tegen de uit gifte van va/ngvergunningen (kos ten f 13,- voor de zes weken dat de vangst openstaat) maar te vergeefs, omdat de politie geen vo- gelvangende kiezers voor het hoofd durven stoten. Van de vogels die worden gevangen, mogen merels, spreeuwen en leeu werikken worden opgegeten, zy worden meestal op de primitiefste wyze gedood. Andere vogels mogen in theorie worden gevangen om in kooien te houden, maar vele wor den by de vangst met netten, val len en klemmen dusdanig gewond dat ook zy door de jagers worden afgemaakt. De Jaariykse vogelmoord. die vooral in Vlaanderen wordt bedreven, is een van de meest beschamende volksgebruiken. WARMOND Korfballen Het eerste team van de korfbalver eniging „Warmond" heeft voor de eerste maal een overwinning geboekt: Veiocita« I werd met 43 verslagen. Warmond heeft zelfs in deze wedstrijd met 30 voorgestaan, maar de tegenstanders wisten gelyk te ma ken. In de laatste vyftien minuten scoorde Jan van der Voet het win nende doelpunt. Warmond II verloor thuis met 8—2 van „Ons Eiland" III. De adspiran- ten A verloren met 50 van de „Ons Eiland-B adspiranten. Cluboverwiiming te enthousiast gevierd Om de overwinning van zyn club te \*eren had een 44-jprige War- monder, die lid was van de elftalcom missie, vier borreltjes gedrongen en was daarna met zyn bromfiets in botsing gekomen met een auto. Daar om moest hy voor de Haagse politie rechter terecht staan. „Ik drink nooit", zei verdachte te gen de rechter. Deze merkte op. dat de caféhouder de Warmonder nog ge- warsohuwd had om niet op brom fiets naar huis te ryden. Daarvan toon de verdachte zich rSets meer herinneren. De Warmonder verklaarde tegen over de rechter, dat de auto tegen hem waa opgereden. Een politieman kwam nog een goed woordje voor ver dachte doen. Hij zei. dat hij hem nooit dronken had gezien. Omdat de Warmonder zyn brom fiets zo hard nodig heeft wilde de officier van justitie hem nu nog geen ontzegging vam de rijbevoegdheid opleggen, maar een boete eisen van f 100 en een week voorwaardeiyke gevangenisstraf, alsmede voorwaar- deiyke ontzegging van de rijbevoegd heid gedurende zes maanden met een proeftyd van twee jaar. De politierechter verooixieelde ver dachte conform deze eis, doch ver minderde de boete tot f 75.. Burgerlijke stand van de piloot, die in het Diacones- se nhuis van Emmen werd behandeld, naar het Duitse veldhospitaal waarin hy werd opgenomen, nadat hy door de Duitsers krygsgevangen was ge maakt. Volgens zyn eigen verklaring heeft de heer Zegering Hadders. die toen bestuurslid was van het diaco- nessenhuis, via een Emmer politie man getracht contact op te nemen met de ondergrondse om de piloot te laten verdwynen. Toen at mis lukte (iedereen in Emmen wist van de aanwezigheid van de piloot af) heeft de leiding van het ziekenhuis noodgedwongen de Duitsers moeten laten weten, dat de man weer kon worden opgehaald. De heer Zegering Hadders is in 1947 om zyn bemoeienis met deze zaak voor het tribunaal in Assen gedaagd, dat hem tot een boete van f 10.000 veroordeelde. In hoger be roep is hy echter door het Byzonder Gerechtshof vrygesproken. De piloot, die de oorlog verder goed is doorge komen, is later nog eens in Emmen teruggekeerd om iedereen, waarmee hy in contact was geweest, te be danken. Daarby heeft hy ook de heer Zegering Hadders bezocht, zo vertelde het kamerlid gisteravond na afloop van de kamerzitting ln Den Haag. Automobilistes bij botsing in Leiden gewond Twee automobilistes, een 53-jarige inwoonster van Den Haag en een in gezetene van Leiden, botsten gister ochtend omstreeks kwart voor elf op de wegkruising Vijf MeilaanChur chilllaan in Leiden-Zuidwest tegen elkaar. De Haagse au to bestuurster zou geen voorrang hebben verleend aan de Leidse, waardoor het ongeluk ontstond. De auto uit Den Haag, die op de Vyf Meilaan reed, belandde door de kracht van de botsing in een rozenperk en ramde vervolgens een lichtmast en een verkeersbord. De bestuurster kreeg een hoofdwond, een hersenschudding en inwendige kneu zingen. De Leidse automobiliste klaagde over pyn in de borst. Beide vrouwen zyn door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De materiële schade, die door deze botsing werd veroorzaakt, was groot. Beursoverzlcht Licht herstel Vrijwel alle Internationale wiar- den hebben vanmiddag bij de ope ning een koersherstel te zien gege ven na de gedrukte tendentie van gisteren. Hieruit bleek dat de Am sterdamse beurs zich niets aantrok van de Iets lagere koersen waarmee Wall Street gisteren voor de Neder landse fondsen sloot, behalve voor KLM. welk fonds er 3 5/8 dollar ver beterde. Vraag voor rekening van Frank- ryk, Duitsland en Zwitserland voor Kon. Olie betekende hier een koers- verbetering van f 1 tot f 120.10. Uni lever en Philips hadden Amerikaans aanbod te verwerken doch dit werd grif uit de markt genomen. Vooral Philips kwam goed voor de dag met een koersverbetering van büna f 2 met een eerste verhandeling op f 87.30. Unilever deed het veel rusti ger aan en verbeterde een paar dub beltjes tot f84. Aku was goed prys- houdend op f 64.10. Van 11 oktober af worden de Aku-aandelen ook op de beurzen in Zwitserland verhan deld. Voor hoogovens werd 312 (onv) als advieskoers opgegeven. KLM lag beter in de markt ingevolge de koers- styglng van gisteren op de New- Yorkse beurs. Het koersherstel in de hoofdfondsen ging helaas niet ge paard met ruime omzetten. Deze wa ren in alle hoeken gering.. De markt hier ondervond toch wel enige steun van Wall Street. De han del alsmede het koersverloop hebben gisteren op de Newyorkse beurs nogal een stormachtig karakter gehad. Na ups en downs gaf de markt er uit eindelijk een goed koersherstel to zien. Het Dow Jones gemiddelde voor industrie-aandelen kon hierdoor het gisteren bereikte dieptepunt voor ge heel 1966 weer verlaten. Gedurende de verdere beursduur moesten de hoofdfondsen terrein Prijsgeven door wat lokale winstne mingen die ln een vrijwel lege markt kwamen. Zo daalde Philips tot f 86 60. Unilever deed f 83.60 en Kon. Olie f 119.50. Cultures en Scheepvaartwaarden lopen er verlaten by. De stemming was pryshoudend. De Staatsfond- senmarkt was evenals gisteren een tikkeltje luier met weinig zaken. Vol gens de beurs gaat de aangekondig de 71/4% lening van Blaauwhoed, tegen 99%, groot f 8 miljoen, er met „boter en suiker" in. De beurs vraagt zich hier af waarom het rentepeil op 7% werd gesteld en waarom niet op 7%. Biykbaar heeft Blaauw hoed geen enkel risico willen lopen, aldus de beurs. De aandelen EMS werden iets hoger geadviseerd. Deze stukken liggen de laatste dagen tegen oplopende koer sen gervraagd in de markt. De beurs spreekt over een bod op de aandelen EMS BEURS VAN AMSTERDAM woensdag 5 oktober 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Ned. 1966 7 101% 102A Ned 1966 6V« 98 98 Ned. 1965-1 5%.. 94% 93*4 Ned. 1965-D 6*4 94% 93f| Ned 1964-1 5V4 89 'i 89b Ned. 1964 87>4 87 Ned 1958 4% 87% 87*4 Ned. 1959 4% 8514 85 Ned 1960-1 4%.. 86*4 86% Ned. 1960-D 4% 84% 84% Ned. 1959 414 85j| 85% Ned. 1960 4*4 83 82% Ned 1961 4% 82'4 82% Nea 1963-1 4% 82% 82V* Ned. 1962 4 81 81 Ned Stal '47 3% 70% 70>4 «ed '53-1-11 3% 82% 82% Ned 1948 3y4.... 69% 69% Ned. I950-I-D 3y4 71% 71*4 Ned. 1954-I-n 3% 74% 74% Ned 1955-1 3%.. 74% 74% Ned 1955-n 79% 79% Ned 1937 3 81% 81% Ned. Grootb '46 3 82 82% Ned Dol.lng *47 3 87*4 b 88b Ned. inv eert 3 97A 97 A IndJë '37-A 3 89% 89% Bank- en kredietwezen Ned wonbl "57 6 94% 94% N. WOL bl '58-'59 84 84% Ned wonbl '60 4% 85% 85% ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 7014 708 HVA-Myen Ver 123 122 AKU 63.90 8 64.20 Deli My cert 80 77.20 Hoogovens cert. 312 314 Philips 85.50 86.60 Unilever cert. 83.70 83.70 Dordtse Petr 560% 562 Kon Petr 119.10 119.50 Holl Am. Ujn 102% 102% Java China Pak 166 165 K-L.M 440 465 Kon Ned St boot 81% 80% Kon Paket My.. 163% 165 8toomv M1J 'Ted 109 110 NIev Goudr cert 84 85* V Ommeren cert 166% 165% Rott Lloyd 133 131* N Scheepv Unie 130% 130% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen Adam 47 3% 85% A "dam '48 3% 85% R'dan '52-1 85% Bankwezen Bank N O 65-1 6 94% 94% idem '65-11 6 94% 94% idem 65-1 6% 92% 93 Idem '65 5*4.. 92% 93 idem 65 90% 8974 Idem 58 6V4 91 91 ioerr "64 5(4 89% 89% Idem "58 0 87 87 Idem "84-1 9 86*4 86% Id N W B 4% 88% 88% Id Rentespbr '52 175 174% idem ld f 600 "57 148 148 VERKLARING OER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar 1958 2% 68 A'dam 1953 3 112 112 A'dam 1951-1 2% 84% 83 A'dam 1956-1 2 71 72 A'dam '56-11 2% 79% 79': A'dam '58-m 2% 79% 78*. A'dam 1959 2% 75% 75% Breda 1954 2% 67% 68 Dordrecht '56 2 86% 69 Eindh. 1954 2 70% 70M Enschede '54 2 67 S-GriL '52-1 2% 82% 82 B-GrJx. '52-13 2% 85 83 R'dam 1952-1 2% 86 84 R'dam 1952-n 2% 83% 83', R'dam 1957 2% 82% 83 Utrecht 1952 2% J03 x 102 Z.-H011. 1957 2% 82*4 83 Z.-HolL 1959 2% 81% 82 Industriële obligaties Phil.dlr-lng '51 4 82 ai MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50.— 151 151.80 Nefo f 50 72 72 Robeco 187.30 187.70 Unitaa f 50.— 405 414 V Bez v. 1854 1 60 89 89 Europa 1 10 pb 430 430 Alg Bank Ned. 244% 240% Amre f 20.— 47.10 46.10 CuJ tuur bank 62 62 H B Unie eert. 185 185 N. Mlddüt. Bank 84 84 R.VJS eert 371% 371% Industriële ondernemingen Albert Heyn 712 709 Berkei's Patent 190 186 Borsumy 69% 69% Calve Delft eert. 605 603 Dikkers en Co. 116 120 Fokker 267 269 Van Gelder Pap. 93 96 Kon. N Grof8m. 87 x 82 De Gruyter pr .b 118 118% Holl Constructie 285 285 Ing. B Bouwnljv. 124% 124% Lnternatlo 245 248 v K. en Begeer 115% 115% K. Zout Ketjen 432 430% Leidse Wolsp. 312 314b Muher en Co N_B. 297 297% Ned. Kabelfabr. 287 285 Philips pref 35.10 37.— RUn-Schelde 165% 165 EJdS 115 148 Ver. Machiabr. 134 130% V.Touwfabr c.va 273 271 Vihamy 137 137% Walvisvaart 230 220x WernInk's Beton 144b 153% Wton Poord Br 161% 157% V wyk en H ga 95 97b /.aal berg 72% 71x Mynboow en petroleum B1111 ton 2e rubr 373 385 Kon Petr (f20) 121 120 Amerikaanse ruodsen Canadian Pac R. 53 53 j1! intern Nickel 82 81% Anaconda 68% 71% Bethlehem Steel 27% 27T»4 Cities 8ervice 45% 45'. Gen Motors 72 71% Kennecott M 93% 94 Republic Steel 31% 31% Shell Oil 61% 61% union Pacific 35% 35,». Un States Steel ex dividend d Es claimmmmm 6 Latenx

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15